Městský fotbalový stadion Srbská, Brno
Jihlava
Jágrik, Horák, Pojezný, Matulka, Tureček, Vedral, Araujo-Wilson

Ode mne je to z brněnské Wedos arény vše. Přeji pěkný zbytek dne a u dalšího sportovního přenosu opět na počtenou.
Utkání třetího kola MOL Cupu mezi celky FC Zbrojovka Brno a FC Vysočina Jihlava je minulostí. V prvním poločase měli o něco navrch domácí, v tom druhém zase hosté. Více šancí nabídla druhá dvacetiminutovka. Šťastný rozhodující gól vstřelil v 87. minutě střídající Šimon Šumbera, Brňané se tak mohou těšit na čtvrté kolo, Jihlava v soutěži končí.
90+4'
90+3'
Hosté dokázali nakopnout míč dopředu, protože dva brněnští ofenzivní hráči propadli na polovině. Ani tuto akci však nedokázali dovést do zakončení, protože jim byl znovu odpískán ofsajd.
90+2'
Reiter našel z levé strany úplně volného Vintra, ten se ale nechal doběhnout obránci a nakonec ani nedokázal zakončit.
90+1'
Čekají nás ještě minimálně tři minuty hracího času.
90'
Jakub Šural si našel míč a odkopl jej do zámezí. Zároveň s tím je navíc Jihlavským pískán ofsajd.
89'
Křišťál fauluje Reitera nedaleko postranní čáry a domácí tak mohou ušetřit další sekundy.
87'
Brno právě vstřelilo branku!
Domácí tým střílí úvodní gól zápasu a to šťastným způsobem. Jihlavští ztratili míč kousek od vápna, Brňané si přihrávkami dávali snad přednost a nakonec se ke střele odhodlal ŠIMON ŠUMBERA. Míč proletěl kolem Lancmana a na cestě do sítě ještě minimálně jednou změnil směr odrazem od jednoho z obránců!
86'
Araujo-Wilson fauloval nedaleko brněnského vápna v souboji obránce soupeře Zorana Gajiće.
84'
Smejkal se opřel do odraženého míče a střelou zpoza vápna jej poslal několik desítek centimetrů nad břevno. Slušná šance Jihlavy.
83'
Matulka na pravé straně sice dobře prošel přes obránce, jeho následná přihrávka ale nenašla žádného ze spoluhráčů.
82'
Centr Ondřeje Vaňka z levého křídla jihlavská obrana odvrací do bezpečí.
82'
Domácí teď svým napadáním donutili brankáře Lancama míč jej odehrát do zámezí.
81'
Floder byl pozorný, vyběhl ze své branky a odkopl míč před protihráčem mimo vymezené hrací území.
80'
Před pár momenty nastoupivší Araujo-Wilson byl již faulován na polovině hřiště, míč pro Jihlavu.
80'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Lacko, přichází Araujo-Wilson.
79'
Tentokrát měl Floder jednoduchou práci, když sebral centr z levého křídla.
78'
Štefánek se hlavou pokusil posunout centr z rohu ještě víc před bránu, tam byl ale postavený jeden z Brňanů, který jej odpálil pryč.
77'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Přichystal, přichází Šumbera.
76'
K brněnské bráně následně upaloval Matulka, míč si ale na pravé straně nakopl až příliš a Šural jej tak dokázal obrat.
75'
Na druhou stranu se vydal po levém křídle Reiter, který se s míčem dostal až do vápna, tam jej ale ztratil.
74'
Smejkal trefuje z levé strany pokutového území po přihrávce z křídla jen brněnského gólmana Flodera, který se dostal na zem včas.
73'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Arroyo, přichází Matulka.
73'
Floder odkopl míč po Gajićově přihrávce jen do zámezí. Vhazovat tak bude Jihlava.
72'
Brněnský záložník se už s "doplňkem" na své hlavě vrací do hry.
71'
Sedlák má nejspíše tržnou ránu na hlavě, nyní je tak mimo hru. S míčem na kopačkách hrají jihlavští fotbalisté.
70'
Žlutou kartu dostává Vintr (FC Zbrojovka Brno).
Žlutou kartu dostává Arroyo (FC Vysočina Jihlava).
69'
Reiter sice dokázal proskočit kolem jednoho obránce, ten druhý už byl u míče ale dříve než brněnský krajní hráč.
68'
Tentokrát už Jihlava nebyla po centru ze standardky daleko. Míč byl tečován jedním z hostů z poměrně krkolomné pozice, levou tyč brněnské brány ale minul jenom o kousek.
67'
Vaňkovi nejprve prošel míč mezi nohama a o pár sekund poté pak brněnský záložník fauloval.
67'
Jihlavský protiútok nebyl vyřešen dobře. Volný byl Arroyo, míč šel ale na levého křídelníka. Ten míč ale rychle u postranní čáry ztratil.
66'
Ekvádorský útočník už odkulhává za postranní čáru a vypadá to, že bude pokračovat ve hře.
65'
Arroyo zůstává po střetu na trávníku a vyžádal si zdravotnické ošetření.
64'
Jeden z hostujících hráčů nyní vyslal míč na bránu z hranici vápna z levé strany. Horní tyč ale svou padající střelou o něco přestřelil.
63'
Gajić byl teď poměrně zahnán do úzkých a míč tak musel od postranní čáry odkopnout jen na kopačky soupeře.
62'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Ritter, přichází Tureček.
62'
Arroyo se dral za obranu za nakopnutým míčem. Brněnský gólman ale vyběhl ze své brány a balon před ekvádorským fotbalistou odkopl pryč.
61'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Moravec, přichází Reiter.
60'
Střel jsme zatím viděli opravdu málo, teď ale přišla jedna z brněnských řad. Míč ovšem jihlavskou bránu minul.
60'
Tentokrát dostali k dispozici standardní situaci Brňané, ani Vaňkův vysoký centr ovšem ani jednoho z hráčů v červeném nenašel.
58'
Smejkal přihrál z pravé strany vápna do druhé vlny Ritterovi, ten ovšem z velmi slušné pozice pro střelu nevyslal razantní pokus a Floder tak jeho zakončení mířící k tyči zastavil.
57'
Další dobrá práce brněnské obrany. Volný kop zahrával znovu Smejkal, tentokrát míč odrazil svou hlavou Jakub Šural.
56'
Rohový kop Jihlavy skončil jen na hlavě Gajiće. Srbský stoper ovšem o chvíli později fauloval.
55'
Přichystal vyslal na levou stranu vápna Vintra. Ten si míč přehodil na pravačku a vystřelil, trefil ovšem jen jednoho z bránících hráčů Jihlavy.
54'
Standardní situaci Jihlavy zahrával Smejkal. Hlavu spoluhráče sice našel, ten míč ale trefil jen tak, že se zvedl hodně nahoru. Pak už si jejdebrall Floder, který byl zároveň faulován.
53'
Arroyo rychle poslal míč svému spoluhráči z vhazování, Hlavica byl ale připraven a dokázal míč získat a odkopnout jej pryč.
52'
Brňané pokračují s míčem na kopačkách, blíže k jihlavské bráně se ale znovu dostat nedokázali.
50'
Největší šance Zbrojovky v zápase. Rychlou akci nastartoval pěknou přihrávkou do běhu z levé strany Moravec. Hladík se už dostal do skvělé pozice, rozhodl se ale ještě přihrát Štěpanovskému, jehož střelu z pravé strany vápna Lancman ale vyrazil!
49'
Jihlava tak zahrávala dokonce dva rohové kopy po sobě, ani jeden z nich ale žádnou střelou zakončit nedokázala.
48'
Křišťál centroval z pravého křídla do vápna, Hlavica se ale dobře vrátil a odklidil míč do zámezí.
48'
Vintr si sice dokázal sklepnout míč ze vzduchu, následně ale upadl a rychle jej tak ztratil.
47'
Jihlava se s míčem dostala už celkem blízko k pokutovému území. Brňané ale situaci pak dokázali doběhnout a hosté se pak s míčem postupně vrátili až na vlastní polovinu.
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Vintr, přichází Koudelka.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Hladík, přichází Fousek.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Bariš, přichází Vaněk.
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava: ze hřiště odchází Svoboda, přichází Vedral.
46'
První poločas třetího kola MOL Cupu mezi týmy FC Zbrojovka Brno a FC Vysočina Jihlava je u konce. Zpočátku měli lehce navrch domácí, hosté ovšem hru postupně dokázali vyrovnat. Na obou stranách byly k vidění nějaký náznaky šancí, žádnou velkou příležitost nám ale ani jeden z týmů nenabídl. Po nepříliš záživných 45 minutách tak hráči do kabin odcházejí za bezbrankového stavu.
45+2'
45+1'
Sedlák nyní u postranní čáry pro změnu odrazil míč po snaze Vlčka o vysunutí spoluhráčů dopředu.
45'
Šural nakopl míč dopředu na Přichystala, který si jej zpracoval hrudí. V obraně ale dobře zapracoval Vlček, který brněnského útočníka zastavil u postranní čáry skluzem.
44'
Odkop jednoho z Brňanů ze středu hřiště směrem jihlavská brány končí jen v rukavicích Lancmana.
43'
Fousek dobře sklepl míč na Přichystala, ten celou nadějnou příležitost ale přibrzdil a po chvíli, kdy se snažil najít pozice po centr, míč ztratil.
41'
Peřinův centr na Arroya z levé strany byl příliš vysoký, míč tak propadl na pravou stranu vápna až k jinému z jihlavským fotbalistů, který jej vzápětí napálil mimo tři tyče.
40'
Floder se natáhl po centru z levého křídla a rukavicemi jej odrazil až za postranní čáru.
39'
Brňané ztratili míč po vhazování na vlastní polovině, Šural ale dokázal dobře zapracovat a možnou jihlavskou akci zastavit uklizením míče do zámezí.
38'
Štěpanovský pěkně prostrčil míč mezi protihráče na Přichystala. Tense s míčem pomalu přibližoval k bráně a pak jej vrátil Štěpanovskému, jehož pokus ale o hodně minul horní tyč.
37'
Arroyo nepředvedl ideální první dotek a Koudelka mu tak míč dokázal ukopnout. Jihlava se tak musí vracet zpět do obrany.
35'
Štěpanovský se s míčem dostal na pravém křídle už celkem hluboko a po zemi jej odcentroval do pokutového území. V blízkosti toho místa se ovšem široko daleko žádný z jeho spoluhráčů nenacházel.
34'
Smejkal znovu v akci, tentokrát nakopával míč z volného kopu do vápna. Spoluhráče našel, zároveň s tím ovšem vyletěla do vzduchu ruka čárového rozhodčího s praporkem značícím postavení v ofsajdu.
33'
Jihlavskou protiakci vedl Smejkal, který si ji pokusil také zakončit. Jeho pokus zpoza vápna ovšem trefil jen jednoho z obránců.
33'
Jednoduchá práce pro jihlavského brankáře proti střele z pravé strany z jeho pohledu, míč mu mířil přesně do náruče.
32'
Smejkal se nyní během přechodu do útoku svalil k zemi, Gajić jej ovšem nejspíš nepodkopl a rozhodčí tak zůstal v klidu.
31'
O chvíli později pak Zbrojovka zahrávala rohový kop. Po Fouskově vysokém centr se Lancman dokázal natáhnout a míč rukavicí odrazit pryč z vápna.
30'
K exekuci standardní situace se postavil Koudelka. Jeho centr byla le příliš krátký a spoluhráčům tak šel spíše na paty.
29'
U postranní čáry pak na jihlavské polovině fauloval Šafránek, ten ovšem na rozdíl od svého soupeře vyvázl pouze s napomenutím.
28'
Jan Koudelka (BNO) se nyní zbytečně pokoušel o parádičku a ztratil míč. Své zaváhání pak hasil faulem, za který vidí žlutou kartu.
27'
Moravec se po svém vhazování a slepnutí spoluhráče dobře uvolnil na levé straně hřiště a vydal se s míčem trochu dopředu. Následně přihrál Fouskovi, jehož pokus o posunutí míče ještě více do útoku z otočky skončil na obránci Jihlavy.
25'
Nyní se Jihlava dostávala do nadějné šance. Pěkná přihrávka na Svobodu na pravé křídla předcházela pasu tohoto krajního obránce na Arroya do vápna. Jihoameričan se pokusil vystřelit z první, míč mu ale celkem trestuhodně propadl mezi nohama a hostující útočník tak promáchl.
24'
Menší zmatky v brněnské obraně vyřešil po přihrávce dozadu Floder dlouhým nákopem do středu hřiště.
23'
Přichystal dobře doběhl míč u postranní čáry a efektně si jej zpracoval, jeho přihrávka do středu zálohy ale byla nepovedená a zachycena soupeřem.
22'
Na druhé straně dobře zachytil míč Koudelka, který se s ním rychle vydal k bráně. Na hranici vápna jej pak zasekl a pokusil se ještě přihrát Fouskovi. Jihlavský stoper ovšem dobře zasáhl ve skluzu.
20'
Jihlava už v posledních minutách srovnala hru. Štěpanovský nyní sice dobře zastavil přihrávku na levé křídlo na Peřinu, ten ovšem míč vzápětí vybojoval zpět a Štěpanovskému tak musel s uhašením situace pomoci až jeho spoluhráč.
18'
Moravec dokázal na levém křídle vysunout Koudelku, který míč vzápětí dokázal poslat na bránu. Ten doputoval až k jednomu z brněnských útočníků, jenž jej ale jen odrazil do náruče Lancmana.
17'
Štěpanovský dokázal v pádu usměrnit míč brána, ten se ale odrazil až nad horní tyč. S následným rohovým kopem si obrana Jihlavy poradila
16'
Přímý volný kop Jihlavy ze slibné pozice zahrával Smejkal, jeho střelecký pokus našel ale jen rukavice Flodera.
15'
Jan Hlavica (BNO) podrazil unikajícího protihráče a vidí tak po zásluze žlutou kartu.
14'
Jihlava zahrávala tři rohové kopy za sebou, ani jeden z nich ovšem brněnské obraně příliš starostí neudělal. Až ten poslední byl zakončen hlavičkou, Šafránek ale míč usměrnil hodně nad.
13'
Hosté se snad poprvé dostali s míčem do pokutového území a mohli hned zahrozit. Balon se vrátil zpět ke Smejkalovi, jehož pokus o přízemní střelou ovšem zablokoval jeden z obránců.
12'
Podobně se pak dařilo i na druhé straně Jihlavským, míč se dostal až čáru a Floder tak bude odkopávat od své brány.
11'
Další pokus o dlouhou přihrávku vzduchem předvedl Bariš. Ani jeho pokus ovšem adresáta, kterým byl Adam Fousek, nenašel.
10'
Další dvě vhazování Peřiny, tentokrát už na polovině útočné. Po tom druhém přišel centr Jihlavy z levého křídla. Floder ovšem situaci pohlídal a míč jednoduše sebral.
9'
Peřina vhazoval na obranné polovině, neměl ale komu míč předat a našel jen brněnského obránce Gajiće.
8'
Znovu se Štěpanovský pokusil zahrozit, tentokrát po kostrbaté souhře s Přichystalem ve vápně. Dostal se už blízko k bráně, v ten moment ale už byl míč u nohou obránce soupeře.
7'
O první střelu zápasu se postaral Štěpanovský. Jeho pokus zpoza hranice vápna byl ovšem velmi nepřesný.
7'
Jakub Šural se po po sérii přihrávek mezi brněnskými obránci snažil o dlouhý centr dopředu na Přichystala, obrana Jihlavy si ale útočníka Zbrojovky pohlídala.
5'
Nákop Svobody dopředu doputoval k Arroyovi, ten padající míč okamžitě trefil a snažil se jej dostat ke spoluhráči. V místě na hranici pokutového území se ale nikdo z nich nenacházel a balon tak skončil u Šurala.
4'
Domácí se v úvodních minutách zápasu drží většinu doby na útočné polovině, k ničemu zajímavějšímu se ale zatím dostat nedokázali.
3'
Další přihrávka za obranu mířila na Adama Fouska, ten míč dokázal převzít, jenže se nacházel v ofsajdovém postavení.
2'
Přichystal se na hranici vápna pokusil vysunout dopředu Šurala, obrana byla ale pozorná a jeho průnikovou přihrávku zastavila
1'
Úvodní rozehrávky se ujala Zbrojovka. Od jednoho z obránců okamžitě přišel dlouhý nákop dopředu, míč se odrazil ke Koudelkovi, který se s ním dostával do dobré pozice. Nakonec si jej však nakopl až moc a obránce soupeře už jej k míči nepustil.
1'

FC Zbrojovka Brno: Floder – Bariš, Gajić, Šural, Hlavica, Štěpánovský – Koudelka, Sedlák, Moravec – Fousek, Přichystal
Náhradníci: Šustr, Černín, Reiter, Šumbera, Hladík, Vintr, Vaněk

FC Vysočina Jihlava: Lancman – Křišťál, Vlček, Štefánek, Svoboda – Lacko, Červ – Peřina, Ritter, Smejkal – Arroyo
Náhradníci: Jágrik, Horák, Pojezný, Matulka, Tureček, Vedral, Araujo-Wilson

Rozhodčí: Černý D..
Ani jednomu z týmů se zatím v ligové sezóně nedaří podle představ. Zbrojovka se jako nováček krčí na chvostu nejvyšší soutěže, když ze šesti zápasů získala jediný bod za domácí bezbrankovou remízu s Bohemians. Jihlava by měla naopak patřit mezi favority druhé nejvyšší ligy, předváděná hra ji ale zatím stačí jen na šesté místo. Naposledy nestačila na domácím hřišti na Prostějov, který následně vypadl z MOL Cupu po vysoké prohře 6:0 se Slováckem.
Brněnský tým byl jako prvoligový účastník nasazen až do druhého kola, ve kterém se měl utkat s nedalekými Rosicemi. Utkání však bylo nakonec zkontumováno ve prospěch Zbrojovky a ta tak do další fáze postoupila bez boje. Jihlava si naopak svou účast ve třetím kole musela sama vybojovat. Do MOL Cupu nastoupila zápasem na hřišti divizní Staré Říše, kterou porazila 1:4. Další kolo už bylo pro Vysočinu těžší, po boji však dokázala zdolat 2:1 MFK Vrchovinu z Nového Města na Moravě hrající MSFL.
Zdravím vás u třetího kola letošního ročníku MOL Cupu. Společně se zaměříme na souboj týmů FC Zbrojovka Brno a FC Vysočina Jihlava. Utkání se odehraje bez přítomnosti fanoušků, kteří na základě nařízení vlády na stadiony nemohou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.