MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  K. Vary : Opava - 9. února 2021   16:30

K. Vary
K. Vary
30' Vokáč  • 51' Skala  • 76' Vokáč
3:0
(1:0)
Opava
Opava
K. Vary
Chára – Jáša (84. Chomát), Skala, Brabec, Pěkný, Prágr, Fencl (57. Mašata), Vokáč (84. Farid), Vyleta, Maňák (84. Gondzsala), Tůma (78. Shorný)
Štrunc – Mašata, Farid, Shorný, Gondzsala, Chomát
Matějček – Hurych, Váňa
Drahovice
Opava
Digaňa – Jelínek, Vrána, Blažej (82. Smilek) – Janjuš, Wybraniec (63. Mičola), Koschatzký, Gorčica (82. Celta), Ščudla (19. Manzia) – Kramář (63. Kuča), Rataj
Kubný – Celta, Manzia, Smilek, Mičola, Kuča

Rozhodčí Matějček v mrazivém počasí nevyužil nastavení a s uplynutím devadesáté minuty zápas ukončil, Karlovy Vary postupují do osmifinále MOL Cupu po výhře 3:0 nad Opavou. Ta na západ Čech přivezla sestavu plnou mladíků z juniorského týmu a po výrazné prohře ji čeká dlouhá cesta domů.

Hlavní měrou k domácí výhře přispěl autor dvou branek Rostislav Vokáč, trefil se i Zdeněk Skala.
90'
89'
Ondřej Shorný byl faulován ve středu hřiště, Karlovy Vary kontrolují závěr zápasu.
88'
Další neúspěšná akce Opavy, domácí odkopávají míč daleko do zámezí.
86'
Manzia si na levém křídle našel prostor k centru, Karlovarští se ale znovu v poklidu ubránili.
85'
V posledních minutách se bojuje výhradně ve středu hřiště, Opavě se nedaří dostat se do souvislejšího tlaku, aby ještě zdramatizovala koncovku zápasu.
84'
Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: ze hřiště odchází Vokáč, přichází Farid.
Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: ze hřiště odchází Maňák, přichází Gondzsala.
Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: ze hřiště odchází Jáša, přichází Chomát.
82'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Blažej, přichází Smilek.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Gorčica, přichází Celta.
81'
Manzia vybojoval míč na vlastní polovině, domácím se pak povedlo přibrzdit útočný rozlet Opavy, ta bude jen vhazovat.
80'
Jan Mašata inkasuje žlutou kartu za velmi tvrdý zákrok u soupeřova pokutového území.
78'
Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: ze hřiště odchází Tůma, přichází Shorný.
76'
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Karlovým Varům se povedl rychlý přechod do útoku, po centru z levé strany zůstal před brankou naprosto osamocený ROSTISLAV VOKÁČ, jenž přesnou hlavičkou nedal brankáři Digaňovi šanci zasáhnout!
76'
Po opavském centru je hostům pískána hra rukou, míče se ujme brankář jiří Chára.
75'
Teď zase zaútočili domácí, Vyletův centr vyrazil brankář Digaňa, Pavel Maňák byl navíc přistižen v postavení mimo hru.
74'
Tomáš Rataj pronikl do pokutového území, pod nohy se mu ale vrhl brankář Chára a zmocnil se míče.
73'
Útočná kombinace Maňáka s Vokáčem končí ofsajdem druhého jmenovaného.
72'
Při rohu se Západočeši do zakončení nedostali, následně se píská proti jejich brance.
71'
Pavel Maňák se uvolnil na levé straně pokutového území, jeho střelu brankář Digaňa vyráží na roh.
70'
Další neúspěšná souhra hostů, ti jen odevzdali míč brankáři Chárovi.
69'
Opava zahrávala dva rohy v rychlém sledu, hosté se ale prosadit nedokázali.
69'
Po Manziově centru se míč v pokutovém území odrazil ke Kučovi, tomu se nepovedlo vystřelit.
68'
Těžký terén v těchto fázích zápasu vyhovuje Karlovým Varům, neboť jsou to hosté, kteří musí hrát a stěží se vůbec dostávají k pokutovému území domácího týmu.
66'
Od praporku centroval Fencl, Opava se ubránila.
65'
Skala uvolnil na pravém křídle Jášu, jeho centr je sražen na rohový kop.
64'
Janjušův centr jen proletěl předbrankovým prostorem, zastavil se až o hromadu sněhu za karlovarskou brankou.
63'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Wybraniec, přichází Mičola.
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Kramář, přichází Kuča.
63'
Vyletovi je máván ofsajd u levé postranní čáry.
62'
Po opavském centru z pravé strany se míče ujal brankář Chára.
60'
Standardní situace pro Opavu, centr Koschatzkého doletěl přímo do náruče brankáře Cháry.
58'
Po rohu se míč z klubka těl odrazil vysokým obloukem nad branku, bude se kopat od branky.
57'
Střídání v týmu FC Slavia Karlovy Vary: ze hřiště odchází Fencl, přichází Mašata.
57'
Opava vybojovala rohový kop na levém křídle.
56'
Opavští přenesli hru doleva na Manziu, tomu se ale nepovedlo zkrotit míč na hrací ploše.
54'
Digaňa od branky rozehrál nakrátko, Karlovy Vary pak dostaly hosty pod tlak, Slezané se z něj ale vymanili a už přesunuli hru do středu hřiště.
53'
Neúspěšná útočná akce domácích na levém křídle, bude se kopat od Digaňovy branky.
51'
Domácí zvyšují svůj náskok! Po rychle rozehraném rohovém kopu centroval Maňák a před brankou se ve vzduchu prosadil Zdeněk Skala!
50'
Po centru z pravé strany se do zakončení dral Manzia, zblízka ale nepřekonal Cháru, navíc je hostům máván ofsajd.
48'
Filip Jelínek si prohlíží žlutou kartu po faulu u středové čáry, kdy zasáhl soupeře do obličeje.
48'
Nákopu do pokutového území se domácí ubránili.
47'
Po Skalově faulu Opava bude zahrávat standardní situaci od postranní čáry, domácí fotbalista je potrestán žlutou kartou.
46'
S uplynutím pětačtyřicáté minuty rozhodčí Matějček ukončil první poločas, Karlovy Vary po něm vedou nad výrazně omlazenou sestavou Opavy 1:0, když zaváhání Blažeje k vedoucí brance využil Rostislav Vokáč.
45'
44'
Dalšímu dlouhému autu Vylety se Opava ubránila, po odrazu míče za branku se bude rozehrávat od branky Tomáše Digani.
43'
Po rohovém kopu domácí hlavičkovali vedle branky.
42'
Maňák na levém křídle vybojoval rohový kop pro domácí.
41'
Útočná akce Opavy končí faulem Manzii na hranici pokutového území.
39'
Opavští sehráli rychlejší útočnou akci, Janjušovu přihrávku před branku domácí zadáci odkopávají do zámezí.
38'
Opavská akce u levé postranní čáry končí ofsajdem, rozehrávky se ujme Jiří Chára.
37'
Fencl dostal na levé křídlo příliš dlouhou přihrávku od Maňáka, míč už pak nedokázal zkrotit na hrací ploše.
36'
Neúspěšná opavská akce u pravé postranní čáry, ani Karlovy Vary ale míč dlouho neudržely.
34'
Domácí vybojovali rohový kop, po něm následovala hlavička nad opavskou branku.
32'
Karlovy Vary vybojovaly míč v hloubi útočné poloviny, Fencla pak ale nepustil do zakončení Janjuš.
30'
Domácí se ujímají vedení! Zdálo se, že hostující obránci mají míč pod kontrolou, ovšem nepovedenou malou domů Jaromíra Blažeje vystihl ROSTISLAV VOKÁČ, jenž tváří v tvář Digaňovi opavského brankáře prostřelil!
29'
Standardní situace se hostům nepovedla, míč doskákal za karlovarskou branku.
28'
Opava vybojovala standardní situaci u rohu pokutového území, hostující hlavičkáři míří před Cháru.
28'
Po rohu končí míč za domácí brankou, následovat bude další rohový kop.
27'
Po zásahu Matěje Brabce bude Opava zahrávat rohový kop, byť domácí fotbalista se dušuje, že míč nezasáhl.
26'
Opavský centr stáhl do svých rukavic Jiří Chára.
25'
Opava pozvolna rozehrává od obránců, ti si vypomáhají i přihrávkami na Tomáše Digaňu.
23'
Neúspěšná souhra domácích, míč doputoval za brankovou čáru a odkopu od branky se ujme brankář Digaňa.
21'
Po centru ze standardní situace se k hlavičce dostal Zdeněk Skala a trefil břevno opavské branky!
21'
Pavel Maňák byl faulován na levém křídle, rezultuje z toho další standardní situace pro Karlovy Vary.
20'
Po standardní situaci vznikl velký závar před opavskou brankou, domácím se ale nepovedlo zakončit.
19'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Ščudla, přichází Manzia.

Adam Ščudla odkulhal ze hřiště.
19'
Po faulu Blažeje budou domácí zahrávat standardní situaci poblíž rohu pokutového území.
18'
Pavel Maňák si našel prostor k zakončení před opavskou brankou, tu ale míjí.
17'
V pokutovém území Opavy zůstal ležet jeden z hostujících hráčů, už se ale zvedá na nohy.
16'
Janjuš se u postranní čáry provinil nedovoleným zákrokem v souboji se Skalou, píská se proti hostům.
15'
Po faulu na Adama Ščudlu bude Opava rozehrávat volný kop pár metrů za středovou čárou.
14'
Po rohu se Slezané nedostali do zakončení, domácím se ale nepovedlo míč dobře odkopnout a Opava bude vhazovat poblíž pokutového území.
13'
Opavští fotbalisté na levém křídle vybojovali rohový kop.
12'
V blízkosti laviček byl faulován Teodor Janjuš, rozehrávat může Opava.
11'
Rostislav Vokáč byl atakován na hranici pravidel na útočné polovině, rozhodčí Matějček nechává pokračovat ve hře.
10'
Fenclovi se na útočné polovině nepovedlo proniknout kolem Vrány, ten odehrál míč k brankáři Digaňovi.
8'
Adam Ščudla už je na nohou, ve hře se pokračuje odkopem od branky.
7'
Ščudla dostal výbornou přihrávku za karlovarskou obranu, brankář Chára ale vyběhl z branky včas a ve skluzu míč odkopl, zároveň se střetl s hostujícím fotbalistou, který se těžce zvedá z trávníku.
6'
Opava se ubránila dalšímu karlovarskému centru, Ščudla pak potáhl míč z pokutového území do středu hřiště.
6'
Domácí zatím hrají často u levé postranní čáry, po Vyletově pasu Vokáč vybojoval další aut.
5'
Po rohovém kopu brankář Digaňa vyboxoval míč za pokutové území, následná rána končí nad hostující brankou.
4'
Václav Vyleta se uvolnil na levém křídle, jeho centr před branku se neujal, Karlovy Vary ale budou zahrávat první rohový kop zápasu.
3'
Opava na západ Čech přijela s celou řadou mladíků, favoritem tak spíše jsou domácí.
2'
Po odrazu míče do zámezí se na dlouhý aut chystal Vyleta, Opava se ubránila.
2'
Útočná akce domácích po levé straně je zastavena ofsajdem Fencla.
1'
Oba týmy hrají v tradičních barevných kombinacích, Opava tedy ve žluto-modré, karlovarská Slavia v červeno-bílé.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

FC Slavia Karlovy Vary: Chára – Jáša, Skála, Brabec, Pěkný, Prágr, Fencl, Vokáč, Vyleta, Maňák, Tůma
Náhradníci: Štrunc – Mašata, Farid, Shorný, Gondzsala, Chomát

SFC Opava: Digaňa – Jelínek, Janjuš, Blažej, Gorčica, Kramář, Wybraniec, Vrána, Rataj, Ščudla, Koschatzký
Náhradníci: Kubný – Celta, Manzia, Smilek, Mičola, Kuča

Rozhodčí: Matějček – Hurych, Váňa.
SFC Opava

Za ideálního rozpoložení by Opava byla na hřišti týmu ze středu třetí ligy jasným favoritem, pro Slezany se však jasnou prioritou stává boj o udržení v nejvyšší soutěži, kterou nemají vůbec dobře rozehranou. V dosavadních osmnácti kolech Opava zvítězila jen jednou, povedlo se ji to ale už na začátku října nad Teplicemi a shodou okolností tak na soutěžní výhru čeká ještě déle než Karlovy Vary, které čtyři měsíce neodehrály ani jeden zápas.

Po výhře nad Teplicemi během dalších dvanácti kol Opava uhrála pouhé tři body, během posledních deseti dnů navíc prohrála velmi důležité zápasy s Brnem (0:2) a v Karviné (1:3). Z posledního místa tak na záchranu ztrácí pět bodů.

Do pohárového ročníku MOL Cupu Opava vstupuje až dnes, neboť ve druhém kole, do nějž byla jako prvoligový tým nasazena, vyhrála kontumačně nad Kroměříží, dnes ji tak místo Hanácké Slavie čeká další Slavia.
FC Slavia Karlovy Vary

Právě koronavirová opatření způsobila, že třetiligové Karlovy Vary odehrály poslední soutěžní zápas 10. října. Pak byla ČFL přerušena a dosud neobnovena, Západočeši si tak zahrají soutěžní zápas po téměř čtyřech měsících.

Do přerušení ČFL Karlovy Vary v soutěži odehrály šest zápasů s bilancí 4-0-2, přičemž jednu výhru zaznamenali v penaltovém rozstřelu. V posledních dvou duelech si připsali plný počet bodů díky výhře 3:1 nad Slavií Praha B, pak vyhrály 1:0 v Rakovníku, od té doby už ale uběhlo skutečně hodně času.

Do MOL Cupu Karlovy Vary vstoupily jasnou výhrou 6:0 v derby nad Mariánskými Lázněmi, pak vyhrály kontumačně nad druholigovým Vyšehradem. Ten ze soutěže odstoupil, neboť po karanténě nebyl schopen absolvovat dva soutěžní zápasy během tří dnů.
Hezké odpoledne při sledování přenosu utkání třetího kola MOL Cupu mezi Slavií Karlovy Vary a Opavou. Utkání mělo být sehráno ještě na podzim, bylo však odloženo kvůli koronavirovým opatřením.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.