MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Motorlet : Meteor Praha - 15. srpna 2020   10:15

Motorlet
Motorlet
34' Valenta
1:0
(1:0)
Meteor Praha
Motorlet
Mihálek – Filip, Čepelák (C, 76. Gilian), Rataj (46. Rossmann), Scharf, Fotr (64. Simaichl), Valenta, Rothe, Žaloudek, Suk (76. Hauer), Dvorský (64. Walter)
Rossmann, Simaichl, Zeman, Walter, Hauer, Gilian, Vyčichl
Severýn – Stary, Trska
Butovická, Praha
254 diváků
Toma – Novotný, Rada, Melíšek (57. Janíček), Blažíček, Dvořák, Trenkwitz, Frantil (C), Sura, Junek (75. Jiřík), Kostka
Kalhous, Jiřík, Frohna, Janíček

Ode mě je to pro dnešek vše, někdy příště se těším na shledanou!
Největší ohrožení brány Motorletu přišlo až v úplném závěru, mohl za něj navíc vlastní stoper. Mihálek byl ale pozorný, udržel čisté konto, a díky jedinému zásahu Valenty tak postupuje domácí celek.
90+2'
90+1'
Centr Novotného do vápna měl na noze jeden ze stoperů Motorletu, totálně se ale ukopl. Míč padající do šibenice ovšem bravurně vyškrábl Mihálek na roh.
90+1'
Zoufalé snažení Meteoru teď uťal ofsajd. Mihálek se k rozehrání zase moc nemá.
90'
Nastavují se dvě minuty.
90'
Centr Sury z pravého křídla vyletěl za brankovou čáru. Rozhodčí pobízí Mihálka k rychlejšímu výkopu.
89'
Další balon do vápna odpálil do bezpečí Valenta.
88'
Žaloudek teĎ ale vrazil do soupeře a všichni se zase stěhují před Tomu.
87'
Tlak hostů pominul. Meteor má teď problém vůbec rozehrát míč na útočnou polovinu. Trenér proto hlasitě řve: "Všechno nahoru!"
85'
S touto standardkou si zase poradil Mihálek, jenž míč razantně vyboxoval. Domácí si potom můžou trošku oddychnout, neboť se píská útočný faul Meteoru.
85'
Jiřík chtěl obstřelit zeď, ta ale zůstala pevná. Bude z toho však ještě roh pro Meteor.
84'
Kostka vybojoval přímý kop těsně před velkým vápnem Motorletu. Velká šance pro hosty na vyrovnání.
83'
Další ragbyový zákrok za žlutou kartu. Janíček neměl ale jinou možnost, neboť hrozilo nebezpečné přečíslení.
82'
Na Dvořákův centr do vápna čekalo osm hostujících hráčů marně. Domácí se v klidu ubránili.
82'
Rossmann to přehnal s důrazem, Meteor bude kopat zkrácený roh.
80'
Vynikající průnik Scharfa, který se od rohového praporku dostával podél brankové čáře až k Tomovi, nakonec ve střelu nevyústil. Dle pomezního totiž vyvezl míč v jeden moment do zámezí.
79'
Rossmann zachránil míč u autové čáry, kličkou se zbavil Sury, jenže pak vystřelil hodně nepřesně.
76'
Střídá i Meteor. Suk s Čepalákem kráčí z trávníku, Hauer s Gilianem naskakují místo nich.
75'
Hosté sahají k další změně. Jiřík nahrazuje Junka.
75'
Opět to byl Martin Filip, jenž se ze všech plejerů vyšrouboval nejvýše, ani tentokrát ale neposlal míč směrem na Tomu.
74'
Dezorientovaný kopatán Frantil ve vlastním vápně odpálil míč do autu. Motorlet bude zahrávat roh.
73'
Valenta z hrotu útoku povedenou hlavičku vysouval Rossmanna, akci ale přečetl Rada.
72'
Hodně těsný ofsjad zastavil průnik Rossmanna. Zloba domácích fanoušků však stejnak byla zbytečná, neboť domácí křídelník ještě před odpískáním ztratil míč.
71'
Na rohový kop Suka si vyskočil nejvýše Filip, jeho koníček ovšem nakonec těsně přeletěl břevno hostující brány.
70'
Rossmann se protlačil k hlavičce u značky pokutového kopu a vybojoval rohový kop.
69'
Valenta se výborně vyhnul ofsajdové pasti Meteoru, jeho zpracování už bylo ale horší. Hosté se stihli vrátit a hrozbu odvrátit.
68'
Hra se vlivem střídání trošku rozbila, což ale vyhovuje domácím, kteří zatím pohodlně drží jednobrankový náskok.
65'
Domácí zase střídají. Ze hry jdou Fotr a Dvorský, na jejich místa vyběhli Walter a Simaichl.
63'
Po střele Valenty se mával ofsajd, přesto situace Rossmann dohrál a v souboji s gólmanem Tomou ho nakopl do obličeje. Následuje žlutá karta pro střídajícího borce.
61'
Valenta napřáhl zpoza velkého vápna, ani jeho projektil však neměl gólové parametry.
59'
Na druhé straně si míč k přímáku postavil Suk, z dobrých třiceti metrů ale vypálil blíž k praporku než k brance...
58'
Sura se po odvráceném přímém kopu opřel do mičudy z dvaceti metrů, jeho halfvolej však byl velmi nepřesný.
57'
První střídání na straně hostů: Janíček za Melíška.
55'
Valenta posunul Sukovi do vápna, kde domácí borec nejprve spadl. Ale když zjistil, že se penalta nepíská, ihned vstal a ještě dokázal vybojovat roh.
54'
Hosté začali trošku více otevírat hru, což se nelíbí jak trenérovi, tak i Radovi. Ostřílený ligista za to své spoluhráče řádně zpucoval.
51'
Domácí obrana zaspala po výkopu a Junek se důrazně tlačil za míčem. Motorlet to ale nakonec zvládl, když si Mihálek vyběhl až na kraj vápna pro skákající balon.
49'
Valenta po povedeném protiútoku nabil na vrchol vápna Žaloudkovi. Ten zkoušel umístěnou střelu na úkor razance, Toma ji ale dokázal skvěle vytěsnit mimo tři tyče.
48'
Frantil vyslal zdánlivě nazdařbůh křižnou střelu, nakonec ale z toho mohl být povedený pas na Novotného. Tomu ovšem ve skluzu scházelo ve vápně k míči pár decimetrů.
47'
Rohový kop však neznamenal nebezpečí pro hostující obranu, ale jen pro Kostku, který se po útočném faulu těžce zvedá ze země.
46'
Průnik Scharfa skončil hned rohem pro Motorlet.
46'
46'
Do druhé půle vyběhne Rossmann za Rataje.
Druhé dějství by mělo začít v 11:17 výkopem Meteoru.
Domácí po první pětačtyřicetiminutovce vedou 1:0, když Valenta dokázal proměnit jednu ze svých dvou gólovek. Jinak však mnoho vzrušení k vidění nebylo, byť rozhodčí Severýn už čtyřikrát sahal pro žlutý kartonek.
45'
45'
Motorlet v závěru první půle svého soupeře přimáčkl u vápna. Žádné ohrožení brány však zatím nevymyslel.
43'
Po zblokované střele Dvořáka šli domácí do brejku, který jen za cenu žluté karty zastavil Trenkwitz.
41'
Fotr prchl veteránu Radovi a naservíroval míč Ratajovi, jenže exligový stoper prokázal zkušenosti, když pak na vrcholu vápna svého soka perfektně odzbrojil.
40'
Po přímém kopu Dvořáka se v šestnáctce dokázal ke střele probít Kostka, jeho pokus z voleje však mířil vysoko nad.
37'
Po Dvořákově centru se ve vápně skácel na zem Blažíček, o penaltě však nemohla být ani řeč.
36'
Hosté chtějí rychle odpovědět. Centr Junka domácí na poslední chvíli odhlavičkovali na roh.
34'
Motorlet právě vstřelil branku!
Další skvělý útok domácích nejprve skončil hrozivým promáchnutím Rataje, Motorlet však pokračoval v tlaku a nakonec se po závaru dokázal prosadit TOMÁŠ VALENTA!
30'
Scharf potáhl míč po pravé straně, nikým neatakován si ho navedl do středu a pak poslal povedený přízemní centr na levé křídlo. Tam se za obranou Meteoru zjevil Valenta, jehož prudká rána z první rozvlnila síť, k nelibě domácích však jen z vnější strany.
28'
Valenta chtěl vyslat do úniku Rataje, ovšem poslal mu až příliš prudký balon a pak jen zlostí praštil pěstí do trávníku...
28'
Toma musel být v pozoru po kroutivé ráně zleva, pokus ale dokázal vyrazit.
27'
Blažíček ragbyovým atakem stáhl na zem Suka a nemůže se divit, že dostává žluté napomenutí.
26'
Do nadějné pozice chtěl odcentrovat domácí Rataj, jenže po rychlém brejku netrefil míč ideálně. Je z toho tak jen Tomův odkop.
23'
Nad stadionkem vysvitlo sluníčko a hra se trošku rozhýbala. Klíčový skluz teď předvedl domácí Filip proti Novotnému, který by šel jinak sám na gólmana.
19'
Po přímočarém úprku Melíška měli hosté výhodu rohového kopu. Dvořák ho nekopl vůbec špatně, od změti těl na malém vápně se ale nakonec balon k úlevě domácích odrazil do relativního bezpečí.
17'
Ke střele z dvaceti metrů se odhodlal Žaloudek, hosté ovšem pokus hned v zárodku zastavili.
16'
Hra je nyní plná nepřesností a drobných faulů. Žádný z celků zatím nemá vyloženě navrch.
14'
Po rohovém kopu se útočným faulem provinil Scharf. Sudí Severýn navíc trošku přísně vytáhl žlutou kartu.
13'
Míč teď ve vápně Meteoru trestuhodně dvakrát spadnul na zem, aniž by ho zelení uklidili. Bude z toho ale jen roh po zblokované střele Valenty.
11'
Ani tentokrát se Meteor ovšem k ohrožení branky nedostal. Naopak po rychlém brejku domácích následoval roh a nebezpečná hlavička, kterou musel Toma boxovat pryč.
11'
Další standardka pro hosty, když Novotného fauloval Valenta. Navíc z toho je i žlutá karta pro domácího borce.
10'
Signál v podání hostů vypadal nadějně, ovšem veterán Tomáš Rada pak zpoza šestnáctky poslal hodně mizerný centr, který skončil až v zámezí.
9'
Kostka se prodíral po pravém křídle, kde ho obestoupila přesila. Přesto ještě dokázal vybojovat faul.
7'
Přetažený centr Trenkwitze sice dokázal s vypětím všech sil Junek doběhnout, míč už ale jen obloukem poslal přímo do míst, kde stál připravený Mihálek.
6'
Hosté přečkali úvodní press od Motorletu a teď to jsou oni, kdo se snaží udávat tempo hry.
4'
Meteor ho rozehrál mizerně, přesto se pak dostal k nebezpečnému centru. K hlavičce se prodral Frantil, jenž poslal míč do ruky soupeře. Sudí však rezolutně rozpažil.
3'
Rothe byl v hlavičkovém souboji až příliš důrazný, je tu přímák pro hosty.
1'
První nákop domácího stopera Filipa nikoho nenašel. Motorlet však v úvodu na svého soupeře tlačí.
1'
Obě jedenáctky už jsou na hrací ploše. Ruce si ale z pochopitelných důvodů borci nepodávají.
Pražské derby v 1. kole MOL Cupu láká diváky, v příjemném fotbalovém dopoledni se na stadion Motorletu postupně zaplňuje hlavní tribuna. Hráči už po rozcvičce zamířili do kabin a za pár minut vše vypukne!

FK Motorlet Praha: Mihálek – Filip, Čepelák (C), Rataj, Scharf, Fotr, Valenta, Rothe, Žaloudek, Suk, Dvorský
Náhradníci: Rossmann, Simaichl, Zeman, Walter, Hauer, Gilian, Vyčichl

FK Meteor Praha VIII: Toma – Novotný, Rada, Melíšek, Blažíček, Dvořák, Trenkwitz, Frantil (C), Sura, Junek, Kostka
Náhradníci: Kalhous, Jiřík, Frohna, Janíček

Rozhodčí: Severýn – Stary, Trska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.