MOL Cup - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sedlčany : Vyšehrad - 16. srpna 2020   17:00

Sedlčany
Sedlčany
0:6
(0:2)
Vyšehrad
Vyšehrad
7' Vandas   • 15' Kdolský (vl.)  • 54' Vandas   • 67' Pouček   • 77' Laňka   • 90' Kříž
Sedlčany
Dřevojan – Hašek, Kdolský, Řehák, Repetný, D. Krůta (65. Doubrava), Dvořák (86. Sochůrek), M. Krůta, Soldát (65. Brotánek), Novotný, Čipera (46. Kvěch).
Glogar – Doubrava, Kouklík, Kvěch, Sochůrek, Brotánek.
Szikszay – Hrabovský, Volf
Městský stadion Tatran, Sedlčany
796 diváků
Vyšehrad
Otáhal – Suchan (73. Vaněk), Vandas (63. Drobílek), Galuška (63. Polák), Černý, Kokorovič, Jablonský (46. Pouček), Alexandr, Nitrianský, Šandera (73. Laňka), Kříž.
Babka – Drobílek, Pouček, Laňka, Polák, Vaněk, Čejka.

Díky za pozornost, užijte si zbytek víkendu a úspěšně vykročte do nového týdne.
Vyšehrad potvrdil v tomto utkání roli obrovského favorita a na hřišti Sedlčan dominoval od první minuty. Nebezpečný pro obranu divizního Tatranu byl především dvougólový Vandas, i ostatní jeho spoluhráči ale potvrdili kvalitu o dvě soutěže výše působícího celku.
90'
90'
Vyšehrad právě vstřelil branku!
Tak přeci jenom ještě jeden gól. A parádní! DOMINIK KŘÍŽ napřáhl z uctivé vzdálenosti a trefil přesně levý horní roh Dřevojanovy branky, čímž zkompletoval výsledek dnešního utkání.
89'
Blíží se konec utkání, už ani Slavoj se nikam nežene a vypadá to na poklidný závěr.
88'
Jenže kapitán Kdolský kopl roh jako malý žáček – ve stylu jak když kopne do drnu.
87'
Roh domácích a fanoušci Tatranu si žádají alespoň čestný úspěch.
86'
Střídání v týmu TJ Tatran Sedlčany: ze hřiště odchází Dvořák, přichází Sochůrek.
84'
Mohlo to být už o šest gólů. Filip Drobílek se prokličkoval do vápna domácích a orazítkoval břevno branky Tatranu!
83'
Domácí dnes po celé utkání hrají velice bojácně. Nelíbí se to ani místnímu hlasateli, který jednu z nepovedených akcí Tatranu komentoval slovy: "To je přihrávka, to bych tě kopl do pozadí zepředu..."
81'
Hostům teď scházelo jen pár metrů ke kombinaci na jeden dotek, domácí další útok na svou kasu přežili bez úhony.
80'
A opět se musí otáčet devatenáctiletý Lukáš Dřevojan v domácí brance. Má to dnes opravdu těžké, útoky se na něj totiž valí ze všech stran.
78'
Křížův úmysl jeho spoluhráč Kokorovič nepochopil, a tak byl u míče dříve sedlčanský gólman, jenž je dle očekávání dnes ve velké permanenci.
77'
Krásný dlouhý pas za domácí obranu si zpracoval DENIS LAŇKA, který je na hřišti jen pár minut, a chytře přehodil vyběhnuvšího brankáře Dřevojana. Slavoj tak vede již o pět gólů.
75'
Drobílek kličkoval před domácím vápnem, až ho na jeho hranici domácí zastavili – dle sudího dovoleným způsobem.
74'
Střídající Drobílek vyslal příliš dlouhý pas, míč skončil za brankou a vykopávat bude Dřevojan.
73'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Šandera, přichází Laňka.
73'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Suchan, přichází Vaněk.
72'
Náznak akce Tatranu je v zárodku utnut hosty, bude z toho roh.
70'
Přímo před tribunou na sezení se dopustil domácí Brotánek faulu na odchovance Sedlčan Suchana a je pískáno.
69'
Potlesk početného domácího obcenstva si teď vysloužil zákrok brankáře Dřevojana, který zabránil páté brance ve své síti.
67'
A už je to o čtyři branky. Hostující celek si hravě poradil se sedlčanskou obranou a tuto akci zhodnotil gólem střídající LUKÁŠ POUČEK.
65'
Střídání v týmu TJ Tatran Sedlčany: ze hřiště odchází Soldát, přichází Brotánek.
65'
Střídání v týmu TJ Tatran Sedlčany: ze hřiště odchází Krůta D., přichází Doubrava.
63'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Vandas, přichází Polák.
63'
Střídání v týmu FC Slavoj Vyšehrad: ze hřiště odchází Galuška, přichází Drobílek.
61'
Sudí Szikszay nařizuje i ve druhé půli pauzu na občerstvení hráčů.
60'
Obraz hry se příliš nemění, hosté v klidu drží balón ve své moci a bojovnost domácích na to nestačí.
58'
Ojedinělý brejk domácího družstva zakončoval Jaroslav Repetný, jeho slabá střela však nebyla pro Otáhala žádným problémem.
56'
Z rohového kopu Slavoje se nic převratného nestalo, přesto hosté zůstanou u míče, a to v podobě vhazování.
55'
Na druhé straně se Repetný snažil ve vápně najít Haška, jenže přes veškerou snahu se Tatranu zakončit nepodařilo.
54'
A z rohového kopu se hosté ujímají tříbrankového vedení. Míč se snesl přesně na hlavu PAVLA VANDASE, který ho už jen usměrnil mimo dosah gólmana Dřevojana.
53'
Galuška byl vybídnut dlouhým centrem z poloviny hřiště, Dřevojan mu zmenšil střelecký úhel a vyrazil míč na roh.
52'
Vhazování Vyšehradu a následných pár centrů do vápna nevyrušilo domácí obranu, a tak se stále pokračuje vesměs s míčem na kopačkách hráčů "Vyšáku."
50'
Jednu z mála chybiček ve vyšehradské rozehrávce vystihl Repetný, poté ještě střílel střídající Kvěch, avšak pálil vysoko nad.
49'
Bezmála osm stovek příznivců, kteří dorazili na dnešní pouťovo-pohárový zápas zatím sleduje jednoznačný fotbal, kdy hosté drží pevně otěže zápasu ve svých rukou.
48'
Šanderův pokus o centr skončil vysoko nad Dřevojanovou brankou.
47'
Centr Kokoroviče z levé strany odvrátil kapitán Kdolský na další rohový kop.
47'
Jinak se ale zatím z obrázku hry nic nemění, Vyšehrad jasně diktuje tempo hry.
46'
V první akci druhé půle uvolňoval Šandera na pravé straně Galušku, jeho centr ale ke kopačkám Vandase nedoputoval.
46'
Střídání v týmu TJ Tatran Sedlčany: ze hřiště odchází Čipera, přichází Kvěch.
46'
Jablonského pro druhý poločas nahradí dresu Vyšehradu Lukáš Pouček.
46'
Dnešní zápas sleduje celkem 796 diváků.
První půle nabídla výraznou převahu hostujícího týmu, který v Sedlčanech vede 2:0 a směřuje do druhého kola MOL Cupu. O branky se za Slavoj postarali Vandas a vlastní gól zaznamenal Kdolský.
45'
45'
K rozehrávce přímého volného kopu se postavil Krůta, ale svou ranou mířil těsně nad.
45'
A tak, když se domácí nemohou dostat do šance, tak jim místy pomůže brankář Otáhal. Svým dalším dobrodružným výletem za pokutové území totiž zadělal svým spoluhráčům na problémy, které musel řešit žlutým faulem.
45'
Po něm hlavičkoval nebezpečně Vandas, ale Dřevojan připisuje další zákrok.
44'
Další šanci měl v závěru první půle Galuška. Dostal se s míčem až na hranici malého vápna a prudkou ranou z jeho rohu prověřil Dřevojana. Ten vyrazil jeho pokus na roh.
42'
Další akce po ose Jablonský – Galuška skončila nepřesnou hlavičkou druhého jmenovaného.
41'
Také druhý potrestaný hráč je z Vyšehradu. Za taktický faul po rychlém brejku domácích ve středu hřiště dostal karetní trest kříž.
40'
Vyšehrad prakticky neustále setrvává na útočné polovině, teď ale po rychle rozehrané standardní situaci Otáhal do práce nemusel.
39'
Odraženého balonu na hraně pokutového území se chopil Kokorovič a svou tvrdou střelou trefil z boku levou domácí tyč.
38'
Galušku nepustil do vápna domácí kapitán Kdolský, ale hosté i tak budou zahrávat rohový kop.
37'
Kříž zkoušel obloučkem do vápna uvolnit Šanderu, ale míč jako první uzmul pozorný Dřevojan.
36'
Černý hledal dlouhým pasem Galušku, ten ale míč na hrací ploše už nezastihl.
35'
Vyšehrad je opět nastěhován před pokutovým územím Sedlčan.
34'
Na druhé straně prolétl domácím pokutovým územím centr Šandery.
34'
Domácí navíc rozehrávali vcelku nadějnou standardku. Nicméně centr do šestnáctky lapil Otáhal.
33'
První žlutá karta ale přišla pro hráče Vyšehradu Milana Černého.
32'
O pokus z velké dálky se nyní pokusil Repetný, ale brankáře Otáhala tím nijak nezaskočil.
32'
Nicméně teď Slavoji přenesení hry na levou stranu příliš nevyšlo. Jablonský stál totiž v ofsajdu.
31'
Tatran nicméně zatím neakceptuje tempo druholigového soupeře a i nadále působí hodně ustrašeným dojmem.
30'
Vyšehrad si vytvořil další šanci. Dlouhý nákop z levé strany zkoušel směrem na bránu prodloužit Galuška, ale domácí svatyni překopl.
28'
Hosté nyní rozehrávají jeden rohový kop za druhým.
27'
Galuška opět zamotal hlavy domácím obráncům, Suchan ale z pozice okolo penalty mířil mimo.
26'
Sedlčany spoléhají v dosavadním průběhu hry na nakopávané míče, které by měl sbírat Matěj Hašek. Ten se ale proti výrazné přesile zatím příliš neprosazuje.
25'
Soldát u postranní čáry pod hlavní tribunou potěšil diváky Tatranu svou bojovností, ale míč proti Alexandrovi nakonec nezískal.
24'
Nařízena přestávka na občerstvení.
24'
A také po dalším rohu se dostal ke slovu Vandas, ale hlavou z hranice malého vápna těsně minul.
23'
Centr do vápna hledal Vandase, jako první se ale k míči dostal Novotný. Další roh pro Slavoj.
22'
Po zásahu Řeháka nyní Pražané přišli hodně lacino k rohovému kopu.
21'
Jinak ale zatím sledujeme jednostrannou záležitost, domácí pro Otáhala prakticky nejsou nebezpeční.
20'
Po nešťastném odrazu od Ondřeje Novotného se do šance málem dostal Suchan, ale proti přesilce obránců Sedlčan si už neporadil.
19'
Aktivní Jablonský opět centroval z levé strany, našel hlavu Vandase, který ale těsně přestřelil.
18'
Hosté už jsou opět usazeni na útočné polovině a s přehledem kombinují s míčem na kopačkách.
17'
Milan Krůta po úspěšné kličce na vlastní polovině faulován, rozehrává Slavoj.
15'
Vyšehrad však nyní zvyšuje svůj náskok. Centr z levé strany brankář Dřevojan podběhl, hlavičku Jana Suchana si srazil na brankové čáře do vlastní sítě obránce MICHAL KDOLSKÝ. Favorit utkání tak brzy vede o dvě branky.
13'
Poklidnou rozehrávku Vyšehradu vystihl Krůta, ale vzápětí si neporozuměl s Haškem.
12'
Nervy domácích fandů pocuchal svou rozehrávkou i Dřevojan, ale za něj zaskočili jeho hbití parťáci z obrany.
11'
Teď ale udělal při rozehrávce obrovskou chybu Otáhal, kterou mohl potrestat Čipera. Ten mířil z pětadvaceti metrů do odkryté branky, ale i když ji trefil, hostující gólman se stihl pro míč vrátit.
10'
Jedovatý centr Šandery prosvištěl domácím pokutovým územím, ke štěstí Sedlčan ale nebyl nikým zasažen.
9'
Vyšehrad zatím kontroluje začátek utkání a jeho hráči jsou na míči určitě častěji než soupeř.
8'
O odpověď se vzápětí pokoušel Hašek, ale jako první byl u míče gólman Otáhal.
7'
Na druhé straně ale dostal na pravé straně hřiště hodně prostoru Galuška, utekl domácím obráncům a předložil míč před prázdnou branku PAVLU VANDASOVI, který měl úlohu snadnou.
7'
První útok domácích táhl Hašek, posunul míč do středu na Dvořáka, který o něj ale proti přesile přišel.
6'
Hosté jsou zatím určitě aktivnějším týmem, ale přes pevnou obranu Sedlčan se do větších příležitostí nedostávají.
5'
Jablonský se v úvodních minutách často zapojuje do hry, jeho další padající list ale skončil pouze v rukou Dřevojana.
4'
Centr Jablonského skončil na hlavě Kokoroviče, jeho pokus ale Dřevojana příliš nevystrašil.
3'
Vzápětí však dostávají Pražané možnost rozehrát nebezpečně vyhlížející standardní situaci.
2'
Jablonský dostal prostor na levé straně, ale dvakrát odcentroval nepřesně.
1'
Repetný faulován u postranní čáry, standardka pro Sedlčany.
1'
Obě mužstva se nyní již rozcvičují, zanedlouho se dočkáme za příjemného letního počasí úvodního výkopu.

TJ Tatran Sedlčany: Dřevojan – Hašek, Kdolský, Řehák, Repetný, D. Krůta, Dvořák, M. Krůta, Soldát, Novotný, Čipera.

Náhradníci: Glogar – Doubrava, Kouklík, Kvěch, Sochůrek, Brotánek.

FC Slavoj Vyšehrad: Otáhal – Suchan, Vandas, Galuška, Černý, Kokorovič, Jablonský, Alexandr, Nitrianský, Šandera, Kříž.

Náhradníci: Babka – Drobílek, Pouček, Laňka, Polák, Vaněk, Čejka.

Rozhodčí: Ladislav Szikszay (Plzeň) – Jakub Hrabovský (Luby u Chebu), Michal Volf (Plzeň).
Vyšehrad v minulém ročníku byl nováčkem druhé nejvyšší soutěže – Fortuna národní ligy. Díky dobrému podzimu se v druhé lize Slavoj adaptoval poměrně dobře a celkovým vysvědčením bylo po konci jara dvanácté místo. Jak všichni fanoušci určitě dobře vědí, soutěž byla kvůli koronaviru v průběhu jara přerušena, avšak to nic na setrvání "Vyšáku" v profi soutěžích nezměnilo.
Doplňme ještě, že Sedlčany v loňské nedohrané sezóně obsadily v divizním áčku průběžnou třináctou pozici, když v tabulce za sebou nechaly už jen Cheb, Jindřichův Hradec a poslední Hořovicko. Dnešní duel bude pikantní pro odchovance sedlčanského fotbalu Jana Suchana, který nyní působí právě na Vyšehradě.
Sedlčanský Tatran je již několik let účastníkem čtvrté nejvyšší soutěže – divize. V domácím prostředí se Středočeši obvykle těší velké divácké podpory, dnes vše ještě bude umocněno tradiční letní poutí, která se právě v Sedlčanech koná. Tatran a jeho příznivci se tedy na dnešní pohárový duel velmi těší.
Hezké nedělní odpoledne ze Sedlčan, kde se dnes bude hrát duel 1. kola tuzemského fotbalového poháru – MOL Cupu. Domácí účastník divize TJ Tatran Sedlčany přivítá na svém stadionu druholigový celek FC Slavoj Vyšehrad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.