MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Slovácko : Prostějov - 6. října 2020   18:00

Slovácko
Slovácko
20' Kliment  • 35' Kliment  • 43' Kadlec  • 45+1' Reinberk  • 70' Kliment  • 82' Havlík
6:0
(4:0)
Prostějov
Prostějov
Slovácko
Bajza – Reinberk (73. Pernica), Michal Kadlec, Hofmann, Daníček – Sadílek, Mareček (65. Rezek), Havlík, Navrátil (46. Kohút) – Hellebrand (65. Kubala) – Kliment (70. Cicilia)
Nemrava – Pernica, Petržela, Kohút, Cicilia, Rezek, Kubala
Denev – Batík, Bureš
Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty, Uherské Hradiště
Prostějov
Bréda – Machynek (70. Sus), Bala, Bialek, Sečkář – Matoušek, Kopřiva (53. Omale), Spáčil, Jurásek (62. Zikl) – Šteigl (53. Píchal) – Rolinc (62. Zapletal)
Mucha – Langer, Omale, Zikl, Zapletal, Sus, Píchal

Slovácko po nevyvedeném pátečním utkání s Pardubicemi si s chutí zastřílelo a porazilo druholigový Prostějov 6:0 a postupuje do dalšího kola MOL Cupu. Hattrickem se blýskl Jan Kliment, po jedné brance vstřelili Michal Kadlec, Reinberk a Havlík. Hosté nastřelili tyč střídajícím Píchalem. Další zápas Slovácko čeká za týden, v reprezentační pauze, jedná se o dohrávku odloženého 4. kola FORTUNA:LIGY s Příbramí.
90'
90'
Kubala s Kohútem se mohli zapsat mezi střelce. První jmenovaný nastřelil brankovou konstukci a střela Kohúta mířila do šibenice, hostující obránce, ale dokázal míč hlavou dostat na branku.
88'
Slovácko kopalo rohový kop, ze kterého se neprosadilo, zůstalo u míče, Rezkovi se střela z hranice vápna nepovedla, nicméně domácí pokračovali na míči, hosté odolávají ze všech stran.
88'
Kubala mohl vstřelit sedmou branku Slovácka! V pokutovém území míč před protihráčem zasekl a vystřelil, jeho radost mu pokazil hostující obránce, který stačil balon odhlavičkovat na brankové čáře na rohový kop.
86'
Pernica centroval z pravé strany, míč se odrazil od hostujícího hráče k Ciciliovi, který se s míčem pohrál a vystřelil, prostějovský hráč stačil vpádu střelu zablokovat.
83'
Prostějov se mohl dočkat čestného úspěchu! David Píchal vystřelil z osy hřiště a orazítkoval tyč slovácké branky.
82'
Slovácko právě vstřelilo branku!
Domácí se radují pošesté! MAREK HAVLÍK dostal přihrávku přes šíři velkého vápna od Sadílka, míč si zpracoval a vystřelil na zadní tyč. Brankář Bréda nešel po míči rukou, ale nohou a byl na střelu krátký.
80'
Do konce zápasu chybí deset minut. Dočkáme se ještě šesté branky v síti Prostějova, nebo hosté vstřelí čestný úspěch?
78'
Míč z rohového praporku se dostal až na hranici malého vápna, jelikož hostující hráči jej nedokázali odvrátit, nakonec se jim to podařilo.
77'
Z pravé strany letěl míč do vápna, kde jej prostějovský hráč odvrátil na rohový kop.
76'
Rigino Cicilia na opačné straně se snažil udělat kličku brankáři Brédovi, ale míč se mu zamotal mezi nohami a akce tím skončila.
76'
Domácí obránce musel vyřešit krkolomnou situaci na hranici vápna před Ziklem, nakonec to pro domácího hráče dobře dopadlo.
75'
Hosté se po dlouhých chvílil přesunuli na polovinu Slovácka, ale branku Bajzy neohrozili.
73'
Další střídání Slovácka. Petra Reinberka vyměnil Libor Pernica.
70'
Oba dva trenéři se rozhodli vystřídat. Ze hřiště odchází autor tří branek Jan Kliment a vyměnil ho Rigino Cicilia. Z hostujícího celku odchází Lubomír Machynek a vyměnil jej Martin Sus.
70'
JAN KLIMENT dává v dnešním zápase hattrick. Sadílek našel před vápnem Kubalu, který balon sklepl pro JANA KLIMENTA, který balon ukázkově napálil do šibenice.
67'
Obrázek hry je stejný Slovácko má míč na svých kopačkách a snaží se ohrozit branku.
65'
Dvojí střídání Slovácka. Namísto Daniela Marečka a Patrika Hellebranda budou hrát Jakub Rezek a Filip Kubala.
65'
Hosté měli příležitost, když si naběhl míč do druhé vlny naběhl jeden z prostějovských hráčů a vpádu zakončil vedle pravé tyče.
64'
Daniel Mareček viděl žlutou kartu.
62'
Znovu dvojí střídání v sestavě hostí. Ze hřiště odešel Jakub Rolinc a David Jurásek a nahradili je Michal Zapletal a Martin Zikl.
60'
Fotbalisté Slovácka nehrají vzadu jednoduše a dávají šanci svým sokům k získání míče. Nakonec se ze svízelné situace dostali.
58'
Hosté zahrávali rohový kop, ze kterého přímo branku Bajzy neohrozili.
57'
Hellebrand v pokutovém území udělal kličku a na levou nohou vystřelil na vzdálenější tyč, rána se mezi tři tyče nevlezla.
56'
Omale byl faulovaný na hostující polovině a Prostějov bude moci založit útočnou akci.
55'
Slovácko nadále drží míč ve své moci. Prostějov se snaží co nejrychleji dostupovat k protihráčům, aby jim nedali čas k rozehrávce.
53'
Dvojí střídání v mužstvu Prostějova. Jana Šteigla a Jakuba Kopřivu vyměnili David Píchal a Somolon Omale.
50'
Kombinací se dostali až na hranici malého vápna, kde hráči Prostějova zahustili prostor a nedovolili domácím hráčům zakončit.
49'
Nyní mají míč v moci hráči Slovácka, kteří si balon mezi sebou dávají.
48'
Prostějov začal druhou polovinu zápasu aktivně, snaží se býti více na míči.
47'
Z brankové čáry centroval Jakub Matoušek a míč skončil na vrchní brankové síti.
46'
První střídání Slovácka. Do druhého poločasu zasáhne Michal Kohút namísto Jana Navrátila.
46'
Slovácko vede po prvním poločase jednoznačně nad Prostějovem 4:0. Dvě branky padly z pokutových kopů, které proměnil Jan Kliment, mezi střelce se také zapsali obránci Michal Kadlec i Petr Reinberk. Slovácko bylo po celý první poločas lepším mužstvem a zaslouženě vede.
45+1'
45+1'
Čtvrtá branka padla také po rohovém kopi. Sadílek poslal míč na přední tyč, kde svedl Hofmann souboj s brankářem Brédou, jemuž vypadl míč a ten se dostal k PETRU REINBERKOVI, který doklepl balon do sítě. Hosté reklamovali faul na brankáře Brédu.
45'
První poločas se bude nastavovat o minutu.
44'
Na konci poločasu je opět míč v moci domácího celku.
43'
Navrátil vybojoval po přetaženém centru rohový kop. Havlík centroval na přední tyč, kde balon prodloužil Hofmann na MICHALA KADLECE, jenž z hranice malého vápna prostřelil hostujícího brankáře.
39'
Obrana Prostějova dvakrát zblokovala střely hráčů Slovácka.
38'
Po odkopu brankáře Brédy konči útočník Rolinc v ofsajdové pasti Slovácka.
37'
Zahraná standardní situace se Prostějovu vůbec nepovedla, když byl centr z rohového praporku přetažený a skončil na druhé straně hřiště.
37'
Kapitán Daníček musel prudký centr, který mířil do šestnáctky odkopnout na roh.
35'
JAN KLIMENT s přehledem proměňuje i druhou penaltu. Nyní balon kopl k levé tyči. Brankář Bréda skočil na opačnou stranu po své pravé ruce.
33'
Jakub Matoušek viděl za předchozí prohřešek žlutou kartu.
33'
Havlík se ujal exekuce a Jakub Matoušek stáhl hráče Slovácka v pokutovém území a domácí mužstvo bude zahrávat druhý pokutový kop.
32'
Navrátil byl faulovaný před pokutovým územím Machynkem. Slovácko bude zahrávat standardní situaci.
32'
Slovácko rozehrává pozvolna od svých obránců.
32'
Sami se ale vystrnadili až na svoji polovinu a budou muset začít od nuly – od obránců.
31'
Svěřenci trenéra Svědíka se přesunuli na hostující polovinu, kde kombinují na levé straně.
30'
Máme za sebou úvodní půlhodinovku střetnutí a Slovácko vede proměněnou penaltou Klimenta 1.0 a je lepším mužstvem, Prostějov hrozí je ze standardních situací.
28'
Sadílkův centr si špatně zpracoval ve vápně Kliment, a balon se od něj hodně odrazil a hosté měli čas balon odehrát.
27'
Hellebrand přihrál míč na levou stranu na Havlíka, ten centroval do vápna, kde našel hlavu Navrátila, ale jeho střelecký pokus nebyl přesný.
26'
Na Kadlecův dlouhý míč reagoval nabíhající Sadílek, ale pro něj byl balon až moc dlouhý a od své branky bude rozehrávat brankář Prostějova.
25'
Kouč Šustr velmi aktivně koučuje své svěřence z vymezeného prostoru pro trenéry.
24'
Nyní má výhodu přímého volného kopu Prostějov. Standardní sitauce se bude zahrávat třicet metrů do branky Slovácka. Na centr si naběhl hostující kapitán Machynek a hlavou míč poslal vedle levé tyče.
23'
Do vápna mířil další centr, tentokrát z kopačky Reinberka, ale opět hostující zadáci byl úspěšnější.
22'
Hellebrand byl faulovaný u postranní čáry. Sadílek nacentroval balon do vápna, kde vzdušný prostor ovládli hráči Prostějova
21'
Ošetřený Bialek je zpět a může se zapojit do hry.
21'
Po chvilkové odmlce se zase hraji, rozehráli domácí fotbalisté.
20'
JAN KLIMENT poslal míč do protipohybu brankáře Brédy, který skákal po své levé ruce, a Slovácko tak vede o jednu branku.
19'
Po souboji na polovině Slovácka zůstal ležet Daniel Bialek, který potřebuje péči lékaře prostějovského celku.
17'
Slovácko bude kopat pokutový kop, Hellebrand nastřelil ruku prostějovského hráče.
16'
Slovácko si zatím vypracovalo největší šanci zápasu, když před brankovou čárou střílel z pravé strany střílel Kliment, balon šel podél brankové čáry a dobíhající Sadílek na zadní tyči byl u míče o trochu pozdě.
15'
Míč ze standardní situaci uzmul brankář Bajza do rukavic.
15'
Hosté šli do rychlého protiútoku, nakonec z něj budou zahrávat jen rohový kop.
14'
Následný roh hosté odvrátili k Janu Navrátilovi, který centroval znovu do vápna, ale ani druhá přihrávka na své spoluhráče nebyla přesná.
13'
Dlouho to hostů nevydrželo a po levé straně útočil Jan Navrátil, který se snažil obejít v pokutovém území protihráče, ten mu nedovolil ale odcentrovat.
13'
Prostějov se vymanil z počátečního tlaku Slovácka a snaží se něco vymyslet na jeho polovině.
11'
Slovácko je podle papírových předpokladů lepším mužstvem, nyní převzalo otěže zápasu do svých rukou a dokázalo si vytvořit i tři zajímavé příležitosti.
9'
Dobrá dvouminutovka domácího celku! Jan Kliment se dostal do šance, po centru z levé strany hlavičkoval, ale mezi střelce dnešního zápasu se nezapsal.
8'
Další příležitost Slovácka spálil Sadílek, který polovysoký míč nasměřoval před malým vápnem do brány, ale brankář Bréda balon vyrazil.
8'
První příležitost Jana Klimenta v zápase, Navrátil nacentroval z pravé strany přesně na jeho hlavu, ale domácí útočník akci zakončil jen do míst, kde stál brankář Bréda.
7'
Kliment si nabíhal na centr z levé strany, ale balon se k němu nedostal, jelikož dobře zasáhl obránce Prostějova.
6'
Modrobílí kombinovali na polovině Prostějova, ale zradila je finální přihrávka na Klimenta.
6'
Začátek zápasu je z obou stran opatrný, míč se zatím více nachází u rozehrávky v zadních řadách Slovácka a Prostějova.
5'
Slovácko kombinovalo, Kliment se snažil dostat před bránícího hráče Prostějova, ale ten byl pozorný.
4'
Hosté rozehrávají od svých obránců, domácí hráči dobře forčekovali a donutili brankáře Brédu odehrát míč do autu.
3'
Po dobré presinku se hosté ujímají míče. Rolinc šel středem hřiště a před vápnem vystřelil pravou nohou, rána se mezi tři tyče nevlezla.
3'
Hosté u míče dlouho nevydrželi a mají jej zase domácí.
2'
Jurásek podstoupil souboj s Navrátilem, který mu vypíchl míč a ten skončil v zámezí.
1'
Necelou minutu měli domácí hráči míč ve své moci a poté o něj přišli.
1'
Domácí hráči začínají od zadní řady, do kombinaci zapojili i brankáře Bajzu.
1'
-1'
Jako první uvedou míč do pohybu hráči Slovácka.
-2'
Jako první na hřiště nastupují hráči Prostějova a následují je fotbalisté Slovácka. Jako první vybíhá kapitán Vlastimil Daníček.
-10'
Fotbalisté Slovácka a Prostějova odcházejí pomalu do kabin připravit se na pohárové střetnutí.
-18'
Tak jak bývá před zápasem zvykem, na programu je rozcvička obou týmů.

1.FC Slovácko: Bajza – Reinberk, Michal Kadlec, Hofmann, Daníček – Sadílek, Mareček, Havlík, Navrátil – Hellebrand – Kliment
Náhradníci: Nemrava – Pernica, Petržela, Kohút, Cicilia, Rezek, Kubala

1. SK Prostějov: Bréda – Machynek, Bala, Bialek, Sečkář – Matoušek, Kopřiva, Spáčil, Jurásek – Šteigl – Rolinc
Náhradníci: Mucha – Langer, Omale, Zikl, Zapletal, Sus, Píchal

Rozhodčí: Denev – Batík, Bureš.
Obě dvě mužstva nastoupí do poháru s pozměněnou sestavou. Dnes dostanou příležitosti hráči, kteří normálně od první minuty nenastupují.
Od pondělí je v České republice vyhlášen nouzový stav a s tím spojená epidemiologická opatření a jedním z nich je, že se sportovní utkání odehrají bez diváků.
Obě dvě mužstva ani jednou do zápasu nenastoupila a postoupila do třetího kola. Hostující Prostějov přešel v prvním kole přes Rýmařov a ve druhém kole přes Velké Meziříčí. V obou případech byly zápasy kontumavány výsledkem 3:0, jelikož se kluby z poháru odhlásily, kvůli testování hráčů a funkcionářů na koronavirus, které je finančně náročné. Stejný osud potkalo i Slovácko, jenž bylo nasazené do druhého kola. Jeho soupeřem byl třetiligový Vyškov, který se odhlásil kvůli velké marodce.
Příjemný středeční podvečer. Vítám vás u sledování 3.kola MOL Cupu, ve kterém utká prvoligový celek 1. FC Slovácko s druholigovým 1. SK Prostějov.