MOL Cup - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vlašim : Jablonec - 27. března 2021   14:00

Vlašim
Vlašim
62' Červenka  • 80' Bassey
2:3
(0:1)
Jablonec
Jablonec
23' Pilař   • 58' Pilař   • 63' Pilař
Vlašim
Řehák – Breda, Broukal, Štochl, Ruml (46. Janda) – Jurásek (70. Marvis), Průcha, Blecha (60. Červenka), Zinhasovič – Dias (46. Křišťan), Bassey.
Markovič – Červenka, Sváta, Janda, Kozel, Marvis, Křišťan.
Lerch – Váňa, Hurych – Machač
Stadion v Kollárově ulici, Vlašim
Jablonec
Hrubý – Hübschman, Považanec (73. Chramosta), Hrubý, Pilař (83. Podaný), Zelený, Smejkal (73. Pleštil), Doležal (90. Štepánek), Krob, Kubista, Haitl.
Hanuš – Vajner, Štěpánek, Kratochvíl, Chramosta, Pleštil, Podaný

Dnešní utkání je u konce. Ve druhém poločase se Vlašim zlepšila a dokázala dvakrát skórovat, ale nakonec to na Jablonec nestačilo.
90+2'
90+1'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Doležal, přichází Štěpánek.
90'
Nastavují se dvě minuty.
88'
Červenka si počínal nedovoleně ve vápně Jablonce, který nyní s rozehrávkou moc nespěchá.
85'
Janda byl v ofsajdu.
84'
Rohový kop domácí dokázali pohlídat.
83'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Pilař, přichází Podaný.
82'
Jablonec si po tečované střele vybojoval rohový kop.
80'
Vlašim právě vstřelila branku!
Další akce po pravé straně a tentokrát se domácím podařilo skórovat. FORTUNE BASSEY se otočil s míčem a uklidil jej krásně po břevno.
79'
Doležal se hnal za míčem, ale dříve u něj byl Řehák.
77'
Červenka pláchl po pravé straně a na zadní tyči se snažil zakončovat Janda, ale rozvlnil pouze boční síť!
73'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Smejkal, přichází Pleštil.
73'
Střídání v týmu FK Jablonec: ze hřiště odchází Považanec, přichází Chramosta.
72'
Centr z levé strany musel Řehák vyrazit, protože míč se snášel do branky.
70'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Jurásek, přichází Marvis.
68'
Červenka se dobře uvolnil a přihrál na Zinhasoviče, který zpoza vápna vystřelil. Jeho pokus však zamířil mimo.
67'
Na druhé straně vidíme ofsajd a v něm Doležal.
65'
Přímý kop rozehrávali domácí, ale tentokrát z toho nebylo výraznější nebezpečí pro hostující branku.
63'
Jablonec právě vstřelil branku!
VÁCLAV PILAŘ si postavil míč a zkompletoval hattrick. Řehák vystihl stranu, ale prudkou ránu nedokázal zneškodnit.
62'
A je tu další penalta pro Jablonec.
62'
A máme tady zápletku krásný centr z přímého kopu poslal do vápna Jakub Křišťan a jeho nabídky využil MAREK ČERVENKA.
61'
Rychlý kontr Jablonce a Řehák nyní zastavil míč v cestě na nabíhající hráče v zeleném.
60'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Blecha, přichází Červenka.
58'
VÁCLAV PILAŘ zůstal osamocen ve vápně, kde dokázal hlavou usměrnit míč za záda Řeháka.
56'
I Jablonec dokázal zahrozit a Řehák musel vyrazit střelu z úhlu. Následně se míč dostal do autu a je to výkop od domácí branky.
54'
Domácí vytvořili závar ve vápně, ale vše ukončil obraným zákrokem Hübschman ve spolupráci s Hrubým.
52'
Nyní zazvonil na tyčku domácí branky hostující Považanec, který vypálil z uctivé vzdálenosti!
50'
Vlašimští hráči byli o přestávce asi probuzeni a nyní hrají o poznání aktivněji.
48'
Bassey v další šanci domácích, ale perfektní zákrok předvedl Hrubý a díky němu je stav stále 1:0 pro Jablonec.
47'
Po rohovém kopu se jen o kousek nedostal k hlavičce domácí Breda. Zpětný centr do vápna dokázal zkrotit Hrubý!
46'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Ruml, přichází Janda.
46'
Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Dias, přichází Křišťan.
46'
45'
44'
Jablonec se díky dalšímu prohřešku domácích posunul k vápnu, ale ani teď nebyl úspěšný a Vlašim se ubránila.
43'
Faul na polovině hřiště a míč bude mít Jablonec.
42'
Rohový kop měli možnost rozehrát domácí, ale jablonecká obrana byla pozorná.
41'
Rychlý protiútok Vlašim i vyhlížel dobře, ale centr na volného Zinhasoviče Bassey nezvládl.
40'
Vlašim zůstala uzamčena na své polovině a centr před Řeháka musel odvracet Broukal.
39'
Další rohový kop v podání hostů se podařilo Vlašimi ubránit.
37'
Centr do vápna z kopaček Blechy nenašel nabíhající spoluhráče. Míč odvrátil Zelený.
35'
Další ofsajd hostí.
34'
Ofsajd zastavuje akci Pilaře.
32'
Hrubý zkusil prostřelit zeď, ale neuspěl. Nicméně i tak je Jablonec u míče.
31'
Průcha odvrátil míč, ale osvobodit se domácím nepovedlo, protože přišel faul a následný přímý kop Jablonce.
29'
Bassey táhl akci Vlašimi, ale domácí útočník nedokázal přesněji rozehrát a z protiakce severočeský celek opět vybojoval roh.
28'
Faulován byl Štochl a rozehrávat tak budou domácí.
27'
Vlašim při přechodu do útoku ztratila míč a hosté vytěžili rohový kop.
26'
Hostující hráč bude v pořádku a Vlašim vrací Jablonci sportovně míč.
25'
Zelený se ocitl na hrací ploše a hra je přerušena.
23'
VÁCLAV PILAŘ se nemýlil a hosté jdou do vedení.
23'
Ve vápně se ocitl na zemi Smejkal a je tu pokutový kop pro hosty.
22'
Byla nařízena penalta pro Jablonec.
21'
Domácí se dokázali ubránit a při pokusu o protiútok přišel o míč Jurásek. Vlašim tak musí znovu zaujmout obranu.
20'
Rohový kop budou rozehrávat hosté..
18'
Vlašim zahrozila a poprvé se ocitla v šanci! Jurásek postrčil míč do míst, kam si naběhl Bassey. Ten ještě našel Zinhasoviče, který si míč přebral na levačku, ale jeho střela byla zablokována.
16'
Vlašim nyní přeci jen trochu oživila své útočné choutky. Akci ovšem překazil zákrok obránců hostí.
14'
Doležal se ocitl v šanci, ale v těžké pozici tísněn obráncem mířil mimo.
11'
Zatím sledujeme větší aktivitu Jablonce, který má více ze hry a Hrubý moc práce nemá.
8'
Domácí se ubránili poté vyrazili kupředu. Jurásek hledal nabíhajícího spoluhráče, ale k míči měl nakonec blíž Hrubý.
6'
Smejkal byl faulován při průniku k vápnu a je tu nebezpečný přímý kop pro Jablonec.
4'
Dias byl faulován na polovině hřiště, ale domácí míč dlouho neudrželi a musí se bránit.
2'
Centr do vápna Vlašimi nikoho v zeleném nenalezl a domácí uklidňují hru.
1'
Nyní se objevují i domácí borci.
Hráči se pomalu přesouvají na hrací plochu. Jako první se na hřišti objevují hosté.
Příjemné sobotní odpoledne z Vlašimi, kde se hráči obou týmů připravují na hrací ploše. Ve Vlašimi máme zataženo a fouká poměrně silný vítr. Uvidíme, jak se s tím oba celky poperou.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Řehák – Breda, Broukal, Štochl, Ruml – Jurásek, Průcha, Blecha, Zinhasovič – Dias, Bassey.
Náhradníci: Markovič – Červenka, Sváta, Janda, Kozel, Marvis, Křišťan.

FK Jablonec: Hrubý – Hübschman, Považanec, Hrubý, Pilař, Zelený, Smejkal, Doležal, Krob, Kubista, Haitl.
Náhradníci: Hanuš – Vajner, Štěpánek, Kratochvíl, Chramosta, Pleštil, Podaný

Rozhodčí: Lerch – Váňa, Hurych – Machač.
FC Sellier & Bellot Vlašim

Vlašim v letošním ročník MOL Cupu figuruje od 1. kola, kdy si poradila s týmem Velkých Hamrů (2:0). Následoval kontumovaný zápas se Srbicemi a ve 3. kole pak překvapivě hladký postup přes prvoligovou Karvinou (3:1). Překvapení zařídili na půdě soupeře svými brankami Petr Breda, Michal Vrána a Filip Blecha.

Co se týče druhé ligy, tak zde Vlašim po nedělní výhře 1:0 nad Třincem aktuálně okupuje sedmou pozici. „Jsme rádi, že se nám podařilo utkání zvládnout a určitě se zvedla nálada v kabině a teď se těšíme na utkání s Jabloncem,“ řekl obránce Vlašimi Jakub Štochl, který v minulosti právě na severu Čech působil. „Je to tak, ale už je to dlouhá doba a moc lidí tam už neznám. Nějakou odměnu pro kluky v případě úspěchu samozřejmě vymyslím,“ usmíval se zkušený stoper středočeského celku.

„Na zápas se samozřejmě těšíme. Podařilo se nám postoupit v Karviné, ale teď nás čeká ještě o třídu lepší soupeř, který má svou kvalitu a já pevně věřím, že dokážeme s takovým týmem odehrát dobré utkání,“ uvedl trenér Vlašimi Daniel Šmejkal před utkáním s tím, že jej mrzí, že se na takový zápas nemohou dostavit fanoušci. „Mrzí nás, že fanoušci nemohou na stadion a budeme se snažit udělat maximum, abychom je potěšili alespoň na dálku,“ shodují se hráči FC Sellier & Bellot Vlašim.
FK Jablonec

Letošní cestu MOL Cupem měl Jablonec zahájit ve třetím kole utkáním proti druholigové Líšni. Zápas, který byl původně na programu na počátku října byl nakonec dvakrát odložen. Na podzim kvůli epidemiologické situaci a v únoru poté kvůli klimatickým podmínkám. Ke třetímu utkání nakonec nedošlo, protože Líšeň vzhledem k termínové listině svůj boj vzdala. Jablonec tedy postoupil do osmifinále poháru bez boje.

Prvoligový celek ze severu Čech není nutno zdlouhavě představovat. Tým vedený trenérem Petrem Radou patří k předním českým fotbalovým týmům a v aktuální sezóně nejvyšší fotbalové soutěže si vede skutečně na výbornou. Po odehraných třiadvaceti zápasech okupují jablonečtí třetí místo.

Jablonec tedy vyrazí do Vlašimi v dobrém rozpoložení. Chybět výběru trenéra Rady budou hráči, kteří si plní reprezentační povinnosti. „Samozřejmě chceme postoupit, to je pro nás na prvním místě. Teď si musíme odmyslet ligu, že máme nějakou sérii, tohle je úplně jiná soutěž. Sice hrajeme s druholigovým týmem, ale tyhle rozdíly se mažou. Čeká nás těžké utkání, máme některé hráče v reprezentacích, ale s tím jsme počítali. Na zápas jedeme o den dřív a všechno podřizujeme tomu, abychom postoupili,“ říká před zápasem trenér severočeského celku Petr Rada v rozhovoru pro klubový web.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.