MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Blansko : Zlín - 1. září 2021   17:00

1:4
(0:1)
Zlín
Zlín
15' Simerský   • 54' Hrdlička   • 62' Čanturšvili   • 85' Pafka
Blansko
Záleský – Pyš, Smrčka, Blažík, Chyla – Minařík – Elekana (50. Kroutil), Mach, Alexa (80. Tenora), Machálek (C) (50. Hladký) – Tulajdan
Nešetřil – Hladký, Kroutil, Tenora
Cieslar – Dresler, Bureš
Mlýnská, Blansko
561 diváků
Zlín
Šiška – Fillo, Simerský, Procházka, Hrdlička (78. Pafka) – Čanturšvili, Nečas (67. Drame), Conde, Janetzký (85. Hellebrand), Tkáč (67. Hrubý) – Poznar (C) (78. Bobčík)
Rakovan – Pafka, Hrubý, Drame, Bobčík, Reiter, Hellebrand

To je z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek dne a budu se těšit opět někdy příště. Na shledanou!
Druhé kolo MOL Cupu končí vítězstvím papírového favorita 4:1. Na začátku duelu sice Blansko mohlo otevřít skóre, když trefilo břevno, jenže finální skóre ukazuje tříbrankový rozdíl. Ten se zrodil hlavně ve druhé půli utkání.
90+2'
90+2'
Hra se ještě přesunuje do blízkosti Záleského, ovšem vedoucí tým drží balon pevně ve své moci a nenechává Blansku možnost něco udělat.
90+1'
Zlín vzadu nezaváhal a defenziva s jistotou hlavičkuje centr pryč.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty nad rámec devadesáti minut.
90'
Souboj uprostřed hřiště vyzněl lépe pro Blansko, jenže důraznou hrou se posléze dostal míč ke kopačkám Hellebranda.
88'
A v šanci se ocitl domácí Hladký! Jeho postup zleva opět pořádně zamotal hlavy Zlínských a prvotřídní vyražení u bližší tyče musel předvést Šiška.
85'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Janetzký, přichází Hellebrand.
85'
Zlín právě vstřelil branku!
Skákavý balon od JIŘÍHO PAFKY měl úplně volnou cestu, když prošel kolem všech obránců Blanska a ze strany zapadl až do sítě. Pokud se Blansko ještě snažilo snížit na kontaktní rozdíl a udělat drama, teď se jim vyrovnání dramaticky vzdaluje.
85'
Před bránou hostů vznikl závar, který mohl završit střelou do sítě Tenora! Zakončení ale nemělo chtěný směr a letělo o kousek mimo.
84'
Hladký si připravoval střelu, když chtěl rozpohybovat před ním stojícího stopera. Nakonec jde balon na rohový kop.
84'
Defenziva Blanska přečkala mírný tlak potom, co finální zakončení šlo vedle.
82'
Sotva se Tenora zapojil do hry po střídání, už vybojoval faul těsně před vápnem.
80'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Alexa, přichází Tenora.
79'
Rozběhnutí situace ukazují hosté, zadní čtveřice Blanska ale neklopýtla.
78'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Hrdlička, přichází Pafka.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Poznar, přichází Bobčík.
78'
Pomalý míč jde v poklidu do moci Šišky, jenž ho okamžitě posílá zpět ke svým spoluhráčům.
77'
Machova přihrávka mířila nalevo k Hladkému, jemuž ovšem nevyšel průnik kolem postranní čáry.
76'
Přes dvojici obránců neměl Tulajdan vůbec snadnou pozici projít. Akci koriguje zákrokem brankář Zlína.
75'
Fastav míří postupně do hloubky domácího hřiště, kde se jim otevírá další příležitost ke kombinaci.
74'
Condeho standardní situace nepřinesla větší rozruch a letěla vysoko nad blanenské břevno.
73'
Žlutou kartu dostává Minařík (FK Blansko).
73'
Blažík odhlavičkoval míč k Hrdličkovi, který z místa přede vápnem nastřelil připraveného Smrčku.
72'
Žlutou kartu dostává Blažík (FK Blansko).
70'
Blansko právě vstřelilo branku!
Na tento tlak nezvládli Zlínští žádným způsobem odpovědět. Skvělou ránou Hladkého ještě Šiška vytáhl mimo tyče, následně balon zachytil Mach a ještě našel nabíhajícího ŠTĚPÁNA ALEXU. Domácí záložník na nic nečekal a propálil chumel nohou na brankové čáře, což znamená snížení na dvougólový rozdíl.
69'
Míč se vrací až k Záleskému, odkud povede další dalekonosný odkop.
67'
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Tkáč, přichází Hrubý.
Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Nečas, přichází Drame.
65'
Blesková rozehrávka z vlastního vápna měla za cíl vysunout dopředu blanenskou ofenzivu. Nikdo z hráčů ale dlouhý balon nemohl stihnout.
62'
Ze situace dva na jednoho zvyšujke VACHTANG ČANTURŠVILI už na 3:0. Po chybě Smrčky šel společně se svým kolegou proti bránícímu soupeři, střelec si potom navedl míč po hraně vápna a dával neomylně k tyči.
62'
Velká příležitost po centru Macha končí beze střely! Balon ve vápně nejdříve přeběhl Hladký a po něm i Kroutil, což připravilo Blansko o možnost skórovat. Kdyby se míč dostal ke komukoliv z tohoto dua, měl by volnou cestu na bránu.
61'
Žlutou kartu dostává Janetzký (FC Fastav Zlín).
61'
Ve vápně se po centru Pyše zleva dral do střely Kroutil. Proti němu ale protivník dobře vystoupil a srazil míč do prostor mimo bránu.
60'
Kroutila shodil na zem soupeřící hráč, který chtěl uklidnit hru směrem dozadu.
59'
Blansko zkouší postup po pravé straně, nicméně Šiška je u balonu dříve.
57'
Žlutou kartu dostává Nečas (FC Fastav Zlín).
54'
Hosté pojišťují svůj náskok druhou trefou, když se po rozehrávce od rohu prosazuje volný LUKÁŠ HRDLIČKA. Ten se zbavil bránících hráčů a měl možnost zakončit.
53'
Přihrávka po zemi nakonec neznamenala blanenskou šanci. Útok si neporozuměl a rozehrávka jde pro Zlín.
53'
Mach se opět řítil k vápnu, kde však byl zastaven nedovoleným způsobem.
52'
Podobně jako v prvním poločase se odhodlal k běhu dopředu a svižné ráně Mach. Balon neletěl vůbec špatně, nicméně na poslední chvíli se stočil vedle tyčky.
51'
Rovnou dvojnásobným střídáním se snaží oživit hru domácí fotbalisté. Zatím ale hrají vepředu Zlínští.
50'
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Machálek, přichází Hladký.
Střídání v týmu FK Blansko: ze hřiště odchází Reteno, přichází Kroutil.
50'
Chyla musel spěchat dozadu, aby podržel míč před napadajícími protihráči.
49'
Útočný faul obrací směr hry v neprospěch Blanska.
49'
Zásadnější problémy ale Fastav nemusí řešit. Míč v pohodě zaplul do náručí brankáře.
48'
A opět se hraje proti Šiškově bráně. Aut si opět bere do režie Marcel Pyš.
48'
Defenzivní fotbalisté Zlína se zorientovali včas a zastavili postup rivala.
47'
Záleský se rozbíhá k dlouhému odkopu, který se dostává k Machovi.
47'
Šiška přispěchal k odraženému balonu jako první a nepřipustil žádné překvapení.
46'
Pyš se svým vhazováním posunul hru blíže ke zlínskému vápnu. Tam si ale hosté pohlídali další vývoj situace.
46'
Zlín si v rychlosti rozehrál na středu hřiště. První útok mu ale nevyšel.
46'
Před posledním hvizdem prvního poločasu ani jeden tým nezaváhal a Zlín půjde do druhé fáze s mírným náskokem. Ten hostům zajistil hlavičkou ve vápně Simerský, Blansko však také zahrozilo a předvedlo několik zajímavých šancí. Jestli bude duel pokračovat v podobném duchu, se ukáže již za chvilku.
45+1'
45+1'
Hra se začíná přibližovat k pokutovému území Zlína. Podaří se domácím ještě zahrozit?
45+1'
Tkáčův centr nebyl přesný a vyhání Zlín mimo hrací plochu. Zdá se, že Blansko si závěr hrací části pohlídá.
45'
Nad rámec první půle se nastavuje jedna minuta. Hru momentálně tvoří Fastav.
45'
Žlutou kartu dostává Elekana (FK Blansko).
44'
Pyš se vložil do dráhy míče a hlavou ho posílá na opačnou stranu, než nabíhal jeho protivník.
43'
K ráně z bezprostřední blízkosti se už chystal Poznar, v tom mu však zabránil pohotový Chyla, který odehrál v posledním momentu balon na rohový kop.
42'
Spolupráce na ose Nečas-Poznar záhy končí a nenabízí žádnou útočnou podívanou.
41'
Elekana se šikovně zbavil trojice bránících protihráčů a vyměnili si balon s Tulajdanem. Následoval dlouhý pas na Machálka, jenže Šiška ho boxuje pryč.
40'
Mezi dvěma stopery dostal Poznar pouze minimum času, aby se zorientoval. I to pomohlo Blansku se ubránit.
39'
Čanturšvili byl ze všech hráčů nejdříve u propadnutého centru a hned šel do zakončení. I tentokrát ale byl domácí val neprostupný.
38'
Zlín se stahuje na vlastní polovinu hřiště, kde promýšlí nový plán na útočný výpad.
37'
Hned po zisku míče se odhodlal ke střele Poznar, avšak pálil jen do bloku domácího družstva.
36'
K vhazování se staví zlínská formace. Zatím ale má problémy s proražením obrany soupeře.
35'
Sudí signalizuje hru ve prospěch Blanska, jež má možnost rozpohybování hry od půlky.
35'
Žlutou kartu dostává Machálek (FK Blansko).
33'
Minařík klidní hru zadovkou a hostující tým zůstává bez balonu.
32'
Dlouhý výhoz kontroluje Zlín a nedopouští, aby se Blansko protáhlo do příležitosti.
31'
Zlín spolupracuje u půlicí čáry, jenže bez většího úspěchu. Místo toho se musí postupně vrátit dozadu.
30'
Poznar se objevil v dobré šanci na pravém křídle. Přízemní míč ale míří pouze na odkop Záleského.
29'
Tulajdan se ocitl mezi dvěma obránci, jenže nezvládl se vymanit ze sevření. Proto se střelba na Šišku nekonala.
27'
Nečas obešel Machálka a otevřel se prostor ke zlínskému útoku. Následující přihrávka ale neznamenala potíže pro domácí.
27'
Volný balon před Záleským odvrátil mimo hřiště Chyla. Hosté přesto neopouští ofenzivní pozice.
26'
Mach s Alexou se společně vrhli do aktivního napadání rozehrávky. Zlínští stopeři si ovšem tentokrát poradili.
25'
Krátké ošetření přišlo po pádu Elekany na hrací plochu. Brzy se ale může opět začít hrát.
24'
Po několika odrazech balonu se naskytla útočná možnost Alexovi. Ten se solidně protáhl kolem soupeře, nicméně jeho pas neměl dostatečnou razanci.
22'
Minařík ve skluzu trefil míč u nohy unikajícího Nečase. Díky tomu eliminoval hlavní nebezpečí.
22'
Hostující tým obrací směr hry na pravou stranu, kde ale nemá dostatečnou převahu k průniku.
21'
Blansko posílá rozehrávku na Chylu, jemuž ovšem nevyšla předávka na Elekanu. Přichází tak faul a opět se může předvést hostující Nečas.
20'
Janetzký se zkoušel riskantně obtočit s míčem směrem dopředu, avšak situaci nezvládl úplně podle plánu. Mach ho obral a ještě přiťukával k Elekanovi, který nemířil o tolik nad.
19'
Dalekonosný míč pokryl Zlín a posílá ho přes celou šířku hřiště do zámezí.
18'
Po kvalitním přiťuknutí míče se bleskově rozběhl Mach, jenž se ničeho nebál a snažil se uprchnout všem obráncům. Když se už propracoval do pokutového území, odhodlal se i ke střele, ale ta byla zblokována.
17'
Conde tvoří kombinaci uprostřed trávníku a snaží se s křídly najít cestu do útočné části hřiště.
15'
Zmatek vznikl před Šiškou, kde došlo ke srážce bránících fotbalistů a míč zůstal chvilku bez dozoru. Nikdo z Blanenských ho ovšem nestihl doklepnout za čáru a Zlín řeší situaci odkopem do bezpečí.
15'
Účastník FORTUNA:LIGY se ujímá vedení 1:0. Balon proskákal za záda bránících hráčů, kde ve vhodné pozici trpělivě čekal DOMINIK SIMERSKÝ. Střelec se ze slibného postavení nemýlil a hlavou se trefil mimo dosah gólmana.
13'
Alexa se dostal po zlínském zaváhání k balonu a sebevědomě se rozběhl vstříc několika soupeřům. V závěru akce hledal na levé straně Machálka, k němuž však nahrávka nepřiletěla a šla do zámezí.
12'
Hostující mužstvo se dopustilo faulu, a tak se Blansku naskytuje rozehrávka.
11'
Nečas se vypořádal s pressující ofenzivou Blanska a uhájil míč. Dopředu to však zatím hostům nevychází.
11'
Zlín opět dostává balon do svého držení a připravuje se na autové vhazování poblíž středové čáry.
10'
Elekana se nedokázal prosmýknout kolem tří bránících soupeřů, což usnadnilo situaci Šiškovi. Ten s klidem stáhl míč ze vzduchu.
10'
Po standardní situaci hlavičkoval v blanenském vápně Simerský. Jeho možnost ovšem končí daleko od Záleského branky.
9'
Conde už rozdával pas do strany, průchodu ale zamezil nedovolený zákrok domácích.
8'
Chyla už hledal na vrcholu vápna nabíhajícího Elekanu, jenže míč neprošel přes hlavičkujícího protivníka.
7'
Blažík se dostal ve správnou chvíli do dráhy vysoké přihrávky a hlavou ji zastavil.
7'
I díky Chylově defenzivní práci se zlínský útok dostal mimo prostor k zakončení a následný pokus letěl vysoko nad.
6'
Držení míče nyní mluví ve prospěch hostů. Ti se postupně propracovávají do vápna.
6'
Simerský přenechává pas Šiškovi, jenž se může pustit do postupné rozehrávky Zlína.
5'
U levé postranní čáry se Pyš rozhodl k dlouhé nahrávce, kterou však nikdo z jeho kolegů nezpracoval.
4'
Procházka s Nečasem se snažili vymyslet přesunutí hry centrem zleva, jenže nabídka jde pouze k Záleskému ve vápně Blanska.
4'
Spolupráce uprostřed hřiště se sunula k Čanturšvilimu, nicméně tomu Blanenští přihrávku stačili včas odebrat.
3'
Nečasův centr do vápna se nedostal k žádnému z jeho spoluhráčů a Elekana může dostat míč dál od brány domácích.
2'
Přihrávka na Tulajdana byla dobře pohlídána domácí obranou.
1'
Hodně rychle mohla padnout první branka zápasu! Po krátké předávce míče přišla tvrdá rána a za zlínským gólmanem Šiškou se rozezvučelo břevno!
1'
Blansko rozehrálo ze středového kruhu a drží balon na obranné půlce.
1'

FK Blansko: Záleský – Chyla, Blažík, Smrčka, Pyš – Minařík – Alexa, Machálek, Mach, Elekana – Tulajdan
Náhradníci: Nešetřil – Hladký, Kroutil, Tenora

FC Fastav Zlín: Šiška – Fillo, Simerský, Procházka, Cedidla – Čanturšvili, Nečas, Conde, Janetzký, Tkáč – Poznar
Náhradníci: Rakovan – Pafka, Hrubý, Drame, Bobčík, Hrdlička, Hellebrand

Rozhodčí: Cieslar – Dresler, Bureš.
Zlín je momentálně sedmý v tabulce FORTUNA:LIGY, když má na kontě tři výhry a stejný počet porážek. Uplynulý týden bral Fastav body na hřišti Liberce za úspěch 1:0. Na hřišti Blanska zároveň absolvuje letošní premiéru v pohárové soutěži, protože byl nasazen přímo do druhého kola. Bude však velkým favoritem a očekává se, že i když se domácí budou chtít předvést, kvalita by logicky měla být na straně fotbalistů z nejvyšší české ligy.
Blanenští hráči se aktuálně nachází ve skvělé situaci. Z pěti duelů MSFL vytěžili čtyři výhry, jsou druzí v tabulce a mají stejně bodů jako vedoucí Kroměříž. Svěřenci kouče Petra Vašíčka neprohráli už měsíc, naposledy sérii prodloužili díky domácímu úspěchu nad Rosicemi 2:1. Jihomoravané se letos v MOL Cupu radovali už dvakrát. Nejdříve vyřadili v předkole Velkou Bíteš 3:1 po prodloužení, na což navázali vítězně 2:0 na trávníku Startu Brno.
Dobrý den u utkání druhého kola MOL Cupu, ve kterém dojde na duel velkého favorita na hřišti třetiligového týmu. FK Blansko přivítá FC Fastav Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.