MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kroměříž : Brno - 25. srpna 2021   17:00

Kroměříž
Kroměříž
35' Červenka  • 100' Houser
2:2
(1:1)

4:5 (PEN)

Brno
Brno
12' Hladík   • 95' Ševčík
Kroměříž
Lebánek – Zavadil, Tiahlo, Machálek, Jeleček – Lhotecký (90. Hapal), Cupák (C) (96. Vyhlíd), Novotný (56. Houser), Sklenář (56. Matoušek), Červenka (64. Plecitý) – Votava (64. Surynek).
Benedikt – Matoušek, Houser, Vyhlíd, Hapal, Plecitý, Surynek.
Batík – Hájek, Černoevič.
863 diváků
Brno
Floder – Bariš (46. Moravec), Kryštůfek, Hlavica, Lacík – Štepanovský (C), Texl (108. Endl), Ševčík, Fousek (46. Přichystal) – Sedlák (73. Čermák), Hladík (64. Matula).
Formánek – Endl, Moravec, Čermák, Matula, Přichystal.

Dnešní dlouhé drama v Kroměříži je minulostí, Zbrojovka nakonec uhájila roli favorita, ale její postup visel doslova na vlásku. Domácí se za svůj výkon rozhodně nemusejí stydět.
Je hotovo, rozhodující penaltu proměňuje Lukáš Kryštůfek a Zbrojovka tak po obrovském dramatu slaví postup do třetího kola.
Pátá neproměněná penalta v řadě, Floder skvěle vychytal Vyhlída!
Jenže ani Lacík nedává a neuvěřitelné drama pokračuje.
Ani Matoušek nedal, Zbrojovka má další postupový mečbol!
Jenže to se neděje, Matulu skvěle vychytal brankář Lebánek.
Plecitý neproměňuje a Zbrojovka může rozhodnout!
Hlavica mířil přesně, srovnáno 4:4.
Také Tiahlově ráně pomohla tyč, míč i posedmé v penaltovém rozstřelu končí v síti.
Štepanovský také neomylně proměňuje, drama pokračuje. Kdo jako první klopýtne?
Hapal mířil míč hodně k tyči, míč otřel o konstrukci, ale prostřelil Flodera.
Střelci jsou zatím neomylní, další vyrovnání za hosty zařídil Ševčík.
Také domácí Zavadil uspěl, i on se trefil k tyči.
Za Brno odpověděl Čermák, trefil se pohodlně k tyči.
Domácí začínají, jako první kopal Houser. Floder si na míč sáhl, ale v cestě do sítě jej nezastavil.
Střílení penalt začíná.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Po závaru kolem vápna Kroměříže pálil Endl, ale hodně nepřesně.
118'
Ševčík mohl rozhodnout, dostal dobrý míč za obranu, ale v rozhodující chvíli mu utekl.
116'
Posléze centroval sám Přichystal z přímého kopu a jeho pas končí na břevně.
115'
Unikajícího Přichystala zastavil faulem Houser, za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
113'
Faul zastavil akci domácí Slavie, k vidění bude přímý kop.
112'
Domácí brankář teď vyřešil dvě složité situace, pokryl míč před Lacíkem a následně také před Štepanovským.
111'
Ve velké šanci se objevil Ševčík, kterého vysunul Matulu, ale pálil jen do tyče!
110'
Roh domácího celku odvrátil brankář Floder.
108'
Přichystal vybojoval míč a dostal se k tvrdé střele, ta letěla těsně vedle.
108'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Texl, přichází Endl.
107'
Odražený míč napálil Čermák nad bránu, hosté budou střídat.
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Hra je přerušena, domácí brankář Lebánek je ošetřován.
105'
Útočný faul zastavil akci Brna.
103'
Štepanovský se tlačil do šance, na poslední chvíli se mu pod nohy vrhnul obránce.
101'
Hosté opět v útoku a chtějí si vzít vedení zpět, Matula byl však od míče odstaven.
100'
Kroměříž právě vstřelila branku!
Domácí však velmi rychle vyrovnávají. Před Flodera se dostal ADAM HOUSER a prostřelil jej – 2:2.
98'
Na tahu jsou teď domácí, ale jejich další akce končí nepřesnou přihrávkou.
96'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Cupák, přichází Vyhlíd.
95'
Brno právě vstřelilo branku!
Hosté se zkraje prodloužení ujímají vedení! Rychlou akci podnikl Přichystal, který svým přesným centrem našel MICHALA ŠEVČÍKA a ten se hlavou nemýlil – 1:2.
93'
Na druhé straně musel podobnou situaci řešit také Floder, poradil si a rozehrává.
92'
Ostrý centr Moravce končí v náručí brankáře.
91'
Začal první poločas prodloužení.
90+3'
Druhý poločas skončil.
90+2'
Po Ševčíkově pasu zakončoval Štepanovský, rána mu ale nesedla.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Lhotecký, přichází Hapal.
88'
Na hřišti se toho momentálně moc neděje, duel pomalu směřuje do prodloužení.
85'
Aktivní Ševčíkem schoval svou ránu za obránce, mířil těsně vedle.
84'
Na druhé straně akce Zbrojovky, zakončená střelou vysoko nad.
83'
Na polovině soupeře navíc zůstanou usazeni, vybojovali opět rohový kop.
82'
V útoku opět domácí a po své rychlé akci vybojovali rohový kop.
80'
Přichystal pronikl do vápna, následně centroval Štepanovský, ale nepřesně.
77'
Na druhé straně zahrozili také domácí a Floder musel zasahovat!
77'
Nejprve střílel Ševčík, jeho pokus byl ale odvrácen. Domácí se ubránili a nic nepřinesla ani akce Přichystala, který nedosáhl na míč, a Lebánek zapsal důležitý zákrok.
76'
Hosté se teď drželi v tlaku, měli dva rohové kopy a míč jednou proletěl malým vápnem, změna skóre se ale nekoná.
73'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Sedlák, přichází Čermák.
73'
Střídající Matula se dostal k hlavičce, v tísni zakončoval nad.
71'
Dlouhý pas na Přichystala byl až moc dlouhý, Lebánek bude vykopávat.
70'
Utkání sleduje 863 diváků.
68'
Žlutou kartu dostává Jakub Přichystal (FC Zbrojovka Brno).
67'
Žlutou kartu dostává Tomáš Matoušek (SK HS Kroměříž).
64'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Hladík, přichází Matula.
64'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Červenka, přichází Plecitý.
64'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Votava, přichází Surynek.
64'
Po dalším rohu hlavičkoval ve velké šanci Hlavica, ale nezakončil přesně!
63'
Rohový kop Kroměříže nic nepřinesl, hosté opět otáčejí hru směrem vpřed.
62'
Domácí číhají na brejky a do jednoho mohli vyrazit po nepřesném pasu Sedláka, ale nepochodili.
60'
Po hodině hry ve spolupráci dvou mladíků hledal Ševčík Lacíka, ani ten nepohnul ukazatelem skóre.
59'
Domácí teď hrají z hlubšího bloku a do něj narazil také Texl, který se neprosadil.
57'
Přichystal našel Ševčíka v nadějné pozici, tomu ale rána nesedla podle představ.
55'
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Novotný, přichází Houser.
Střídání v týmu SK HS Kroměříž: ze hřiště odchází Sklenář, přichází Matoušek.
55'
Tentokrát už Moravec daleko lépe našel rozběhnutého Hladíka, ten vypálil, ale Lebánek chytá!
53'
Přichystal v individuální akci obešel obránce, podle sudího to však bylo s faulem.
52'
Hosté opět vybojovali míč, na dlouhý pas Moravce nedosáhl Hladík.
51'
Moravec svůj centr nedostal přes obranu, do útoku míří Kroměříž.
49'
Nakonec byly na pořadu dne rohové kopy hned dva, po tom druhém zakončoval hlavou Hlavica, ale mířil nad.
48'
V útoku se objevili také hosté, centr Štepanovského byl odvrácen na rohový kop.
46'
Hned v úvodu druhé půle mohli jít domácí do vedení, ale rána z přímého kopu jednoho z nich skončila na břevně!
46'
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Bariš, přichází Moravec.
Střídání v týmu FC Zbrojovka Brno: ze hřiště odchází Fousek, přichází Přichystal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Úvodní půle je za námi a zatím překvapivě je skóre nerozhodné, na úvodní gól Hladíka hlavou odpověděl po více než půlhodině hry domácí Červenka.
45'
44'
Domácí se v závěru půle dostali do brejku, ten ale pokazila špatná přihrávka.
41'
Následně v dalších akcích neuspěli ani Ševčíkem, ani Sedlák. Domácí se dobře brání.
40'
Zajímavá akce Brna, kterou chtěl zakončovat Hladík, jenže ve výskoku nenasměroval míč na branku.
39'
Žlutou kartu dostává Orest Tiahlo (SK HS Kroměříž).
39'
Brno chtělo odpovědět a víc než minutu se drželo v útoku, nakonec na druhé straně musel vyběhnout brankář Floder, aby zastavil akci soupeře.
35'
Domácí z ničeho nic vyrovnávají a začínáme od znovu. Po centru z rohového kopu se za vápnem opřel do nádherného voleje PATRIK ČERVENKA a jeho projektil rozvlnil síť za brankářem Floderem – 1:1.
35'
Hra poté pokračovala a na centr z rohového kopu si nabíhal Fousek, na přední tyči na něj o fous nedosáhl.
32'
A nakonec i oba za předchozí souboj dostávají žlutou kartu.
32'
Hra byla nyní přerušena, a sice po srážce Kryštůfka s Červenkou, kdy oba aktéři zůstávají ležet na trávníku.
30'
Po půlhodině hry právě Lacík našel přesnou přihrávkou Sedláka, jeho střela šla o kus vedle.
29'
Do protiakce vyrazil Lacík, jeho centr byl taktéž odvrácen.
28'
Další rohový kop měli k dispozici domácí, Kryštůfek jej odvracel hlavou.
25'
Lacík si zabíhal na dlouhý pas, ten byl sražen do autu. Hosté pokračují v aktivitě.
24'
Texlovu tvrdou ránu musel brankář Lebánek vyrazit a Štepanovskému moc nechybělo, aby se dostal k dorážce!
22'
Postupná kombinace hostů byla zakončena faulem soupeře, po následné rozehrávce přišla ztráta míče.
20'
Teď se Kroměříž udržela delší dobu v útoku, přišla i první střela, ale ta byla zablokována. To vše po úvodních dvaceti minutách hry.
18'
Rohový kop rozehrávali také hosté, a sice nakrátko. Po Ševčíkově centru nebezpečí nepřišlo a celé obléhání končí útočným faulem na Jelečka.
16'
Hladík táhl akci z vlastní poloviny hřiště, nakonec i sám zakončil, branku ale netrefil.
15'
Ten nebezpečí nepřinesl, hosté otáčejí hru.
14'
Domácí se poprvé vydali do kloudnější akce a vybojovali rohový kop.
12'
Hosté se dostávají zaslouženě do vedení. Parádní Texlův centr našel nabíhajícího JANA HLADÍKA a ten přesnou hlavičkou otevřel gólový účet dnešního duelu – 0:1.
9'
Po faulu na Štepanovského zahrávali hosté další přímý kop, Hladík se tlačil do zakončení, ale zakončit nedokázal.
5'
Štepanovský hned dvakrát centroval do šestnáctky soupeře, domácí se opět ubránili.
3'
Z rozehrávky a pokusu o signál nic nevzešlo, domácí se ubránili odkopem.
2'
První útočnou akci Brněnských zastavil faul ve středu hřiště, hosté budou rozehrávat.
1'

SK HS Kroměříž: Lebánek – Zavadil, Tiahlo, Machálek, Jeleček – Lhotecký, Cupák (C), Novotný, Sklenář, Červenka – Votava.
Náhradníci: Benedikt – Matoušek, Houser, Vyhlíd, Hapal, Plecitý, Surynek.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Bariš, Kryštůfek, Hlavica, Lacík – Štepanovský (C), Texl, Ševčík, Fousek – Sedlák, Hladík.
Náhradníci: Formánek – Endl, Moravec, Čermák, Matula, Přichystal.

Rozhodčí: Batík – Hájek, Černoevič..
Zbrojovka po sezóně strávené v nejvyšší soutěži a ráda by se do ní letos znovu vrátila. V novém ročníku F:NL se jí zatím daří a s dvanácti body po pěti odehraných zápasech se drží na 2. místě tabulky, bod za vedoucí Duklu. V poháru zvládla úspěšně první kolo, na hřišti Žďáru nad Sázavou vyhrála 4:0.
Kroměříž působí už 13 sezón ve třetí nejvyšší soutěži, největším úspěchem je pak druhé místo z ročníku 2014/2015. V posledních třech sezónách pak skončily na čtvrtém místě, v nedohraném loňském ročníku byl sedmý. V letošní sezóně MSFL se zatím dělí s devíti body po čtyřech zápasech o vedoucí příčku s Blanskem, v úvodním kole MOL Cupu vyřadili Strání po výsledku 4:2.
Vítám všechny fanynky a fanoušky fotbalu! V rámci 2. kola třetiligová SK HS Kroměříž přivítá na svém hřišti druholigovou FC Zbrojovku Brno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.