MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Opava : Ml. Boleslav - 21. září 2021   17:00

Opava
Opava
50' Holík  • 89' Kramář
2:4
(0:2)
Ml. Boleslav
12' Fila   • 45+1' Stránský   • 64' Ewerton   • 82' Hlavatý
Opava
Lasák – Celba (83. Helebrand), Janoščín, Hnaníček, Kadlec – Rychlý (46. Darmovzal), Didiba – Šigut (76. Pikul), Holík (79. Gorčica), Helešic (76. Rataj) – Kramář. Trenér: Roman West.
Digaňa – Pisačič, Rataj, Gorčica, Darmovzal, Helebrand, Pikul.
Černý – Nádvorník, Kocián
Stadion v Městských sadech, Opava
838 diváků
Halouska – Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Dancák, Matějovský (68. Škoda) – D. Mašek (14. Hlavatý), Stránský (81. Pech), Ewerton (81. Mužík) – Fila (68. L. Mašek). Trenér: Karel Jarolím.
Šeda – Šimek, Mužík, Hlavatý, Škoda, Pech, L. Mašek.

Utkání je u konce! Mladá Boleslav splnila roli favorita a postupuje do dalšího kola MOL Cupu, pro domácí cesta pohárem končí.

Zkraje druhé půle zdramatizoval vývoj utkání Lukáš Holík, který snížil, ale hosté bleskově odpověděli díky trefě Ewertona. Hosté poté měli více ze hry a kontrolovali dvoubrankový náskok, který nakonec pojistili svým gólem na 4:1, který zapsal Hlavatý. SFC ještě v závěru upravil skóre na konečných 2:4 po trefě Kramáře, ale to bylo vše.
90+1'
90'
Rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby jednu minutu.
89'
Opava právě vstřelila branku!
Slezané se přece jen prosazují po rychlé akci, na jejímž konci byl DENIS KRAMÁŘ. Ten si naběhl do vápna na povedený centr a zblízka hlavou překonal Halousku.
86'
Domácí Gorčica se snažil vybojovat míč, ale před ním ho uhrál Hlavatý a hosté jdou opět dopředu.
85'
O vítězi utkání je rozhodnuto, zápas se v podstatě jen dohrává. Mladá Boleslav se ale dál snaží o kombinaci na útočné polovině hřiště.
85'
Žlutou kartu dostává Douděra (FK Mladá Boleslav).
Dnešní utkání sleduje 838 diváků.
83'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Celba, přichází Helebrand.
82'
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Hostující celek přidává čtvrtý gól! Po povedené individuální akci se prosadil MICHAL HLAVATÝ, jenž se prosadil prudkou střelou k levé tyči!
82'
Po centru Juráska se k hlavičce dostal Dancák, ale jeho hlavička postrádala razanci.
82'
Mimo střídání hosté rozehrají standardku ze zhruba třiceti metrů.
81'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Stránský, přichází Pech.
81'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Ewerton, přichází Mužík.
79'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Holík, přichází Gorčica.
77'
Slezané se snaží dostat na dostřel, jenže mladoboleslavský tým zkušeně kontroluje hru a nepouští Opavu ani do náznaků šancí.
76'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Šigut, přichází Pikul.
76'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Helešic, přichází Rataj.
75'
Ewerton je při chuti, tentokrát jeho technický obstřel ovšem minul pravou tyč opavské brány.
74'
Mohl tady být čtvrtý zásah hostů, ale Stránského gólovou dorážku zblokoval Hnaníček na roh.
73'
Nyní opět sledujeme pasáž hry, kdy Mladoboleslavští drží míč ve své moci a domácí nepouštějí do hry.
72'
Domácí se zlobí. Zdálo se, že Mladoboleslavští dovedli míč za autovou čáru, ale sudí viděli situaci jinak a hosté zůstávají na míči.
71'
Solidní příležitost hostujícího celku! Po rohu rozehraném na přední tyč si balon našel Škoda a hlavou jen těsně minul opavskou bránu!
70'
A právě Kadlec teď po tvrdém hlavičkovém souboji zůstal ležet v opavské šestnáctce. Na hřiště už se chystali opavský lékař s masérem, ale zdá se, že jejich zákroku nakonec nebude potřeba.
69'
Škoda se hned zapojil do útočné akce, při které Stránský vysunul Douděru. Před ním míč na poslední chvíli ve skluzu uklidil do zámezí Kadlec.
68'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Fila, přichází L. Mašek.
68'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav: ze hřiště odchází Matějovský, přichází Škoda.
65'
Podruhé v utkání se žlutí, tentokrát dostal toto varování hostující stoper Suchý.
64'
Tohle může opavský tým velice mrzet. Po solidní pasáži totiž inkasuje už potřetí. Míč si vzal PAIXAO DA SILVA EWERTON, navedl si ho do středu hřiště a křižnou střelou k levé tyči vrací hostujícímu celku dvoubrankový náskok! Opavský gólman Lasák se po balonu natahoval marně.
60'
Standardku rozehrál Darmovzal. Vsadil na přímou střelu na bránu, jenže trefil jen zeď a odražený balon napálil mimo tyče Janoščín.
59'
Zajímavá standardka pro Opavu! Kramář byl faulován těsně před šestnáctkou, je z toho přímý kop pro SFC.
58'
Slezané jsou aktivní a nyní mladoboleslavského soupeře hodně zlobí.
56'
Kadlec hledal ve vápně Kramáře, před ním včas zasáhl Suchý.
55'
Opavští ho rozehráli nakrátko, ale to jim nevyšlo. Hosté míč odvrátili až za půlící čáru.
55'
Po akci Šiguta rozehraje opavský tým rohový kop. Míč uvede do hry Holík.
54'
Neujal se ani tento náznak mladoboleslavské akce. Hru dobře přečetl Hnaníček a domácí jdou dopředu.
53'
Na opačné straně upalovali dopředu hosté, ale Ewerton byl nepřesný a míč získávají Slezané.
52'
Vstřelená branka nalila opavským hráčům do žil novou energii a probudili se i domácí fanoušci.
50'
Ale pozor! Po závaru před mladoboleslavskou bránou se úvodního gólu dočkali i Slezané. Míč si těsně před Halouskou našel LUKÁŠ HOLÍK, dostal balon do brány a snížil na rozdíl jediné branky!
49'
Darmovzal to zkusil zpoza šestnáctky, jenže jeho rána byla zblokována.
48'
Slezané měli k dispozici roh, ale nevytěžili z něj zhola nic.
47'
Kramář zůstal ležet na trávníku a nyní už je v péči opavského maséra Kamila Bitty.
46'
Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Rychlý, přichází Darmovzal.
46'
První půle je za námi a hostující Mladá Boleslav zaslouženě vede. Už po deseti minutách hry otevřel skóre Daniel Fila. V závěru prvního poločasu pak přidal druhou branku středočeského celku Vojtěch Stránský, jenž využil zaváhání brankáře Lasáka.
45+2'
45+2'
Právě Stránský teď ostrým skluzem trefil Rychlého a sudí Černý poprvé vytahuje žlutou kartu.
45+1'
Hosté se po rohu prosazují a zvyšují svůj náskok! Opavský gólman Lasák neudržel míč po centru ve svých rukavicích, k balonu se dostal VOJTĚCH STRÁNSKÝ a zblízka ho pohodlně dorazil do sítě.
45'
Rozhodčí nastaví v první půli dvě minuty.
45'
Přečíslení vedl Douděra, po jehož střílené přihrávce do vápna míč uklízí na roh Hnaníček.
44'
Didiba se dostal k hlavičce, jenže pak míč sebrali hosté a pádí dopředu...
43'
Slezané nyní tlačí. Kramář vybojoval roh a opavský kotel skanduje jasný vzkaz pro své oblíbence: "My chceme gól!"
42'
Po centru Hnaníčka si míč hezky zpracoval Šigut, ale pak narazil na dvojblok Mladoboleslavských a přišel o balon.
41'
Didibův centr hosté odvrátili, ale opět jen na kopačky domácích.
40'
Teď to vypadá, že by opavští fotbalisté mohli něco vymyslet.
39'
Hnaníček hledal svým nákopem Helešice, jenž po souboji s Karafiátem upadl na hranici vápna. Domácí se dožadují odpískání faulu, ale rozhodčí Černý nechává pokračovat ve hře.
38'
Obrázek hry zůstává neměnný. Mladá Boleslav drží míč a domácím ho půjčuje jen sporadicky. Když už to vypadá, že se Slezané na útočné polovině nadechnou, balon vzápětí ztratí.
37'
Středočeši ještě sportovně vrací míč Slezanům, kteří ho pro přerušení hry zakopli do autu.
36'
Po dalším tvrdém střetu zůstal u půlicí čáry ležet Stránský, který je nyní v péči hostujících masérů.
35'
Z rohu nebylo nic, ale odražený míč získal Ewerton a vypálil. Gólman Lasák míč vyrazil před sebe, kam si naběhl Fila, ale pokus o lob mu nevyšel. Stejně tak zpětná přihrávka, na kterou hlavou jen těsně nedosáhl Hlavatý. Teď měla Opava velké štěstí!
34'
Po rohu Juráska odhlavičkoval míč do zámezí Hnaníček. Mladoboleslavští rozehrají rohový kop tentokrát z opačné strany.
33'
Obrovský závar před Lasákem. Na centr Stránského jen těsně nedosáhli Hlavatý s Filou, díky zákroku Hnaníčka končí míč v zámezí. Roh pro Mladou Boleslav.
32'
Středočeši opět získali míč na své kopačky a trpělivě kombinují.
31'
Teď ale přichází slibná akce na domácí straně. Holík prudkou přihrávkou podél pravé lajny vysunul Šiguta, ten ve vápně hledal Kramáře, ale před ním odkopl míč do autu Karafiát.
30'
Půlhodina je za námi a můžeme konstatovat, že hostující tým vede zaslouženě. Na míči ukazuje velkou kvalitu, Opavští mají s kombinacemi Středočechů velké potíže.
30'
Ten ale skončil v opavské šestnáctce přihrávkou, kterou vystihl Šigut, jenž okamžitě odpaluje míč na druhou polovinu hřiště.
29'
Douděra rozjíždí další mladoboleslavský útok.
28'
Matějovský hezkým pasem našel Douděru, míč po jeho centru ovšem odkopl do bezpečí domácí Hnaníček.
27'
... Ani z tohoto rohového kopu si ovšem nevytvořili nic nebezpečného. Každopádně zůstávají u míče.
26'
Mladoboleslavští jsou opět nastěhováni v opavském vápnu, rozehrají další roh ...
25'
Hosté nyní zamkli domácí tým. Osvobodit ho mohl Kramář, ale v souboji se Suchým si pomohl nedovoleně loktem.
24'
Hostující trenér Karel Jarolím v družné debatě s pomezním rozhodčím Nádvorníkem. Zkušený kouč nesouhlasil s tím, že zákrok Stránského na Janoščína ve středu pole sudí viděli jako faul.
23'
Zajímavý pokus Rychlého. Ten se snažil dlouhým nákopem vysunout Helešice, ale u balonu byl dřív gólman Halouska.
22'
Matějovský si šteloval míč na střelu, ale balon si moc ukopl a při pokusu o ránu trefil kopačkou domácího Didibu do stehna.
21'
Didiba ve středu hřiště zajel do Douděry, hra se opět obrací.
19'
Vypadalo to, že po Helešicově nepovedené kličce domácí přijdou o míč, ale nakonec z toho byla slibná akce. Na jejím konci stála Holíkova střela z necelých dvaceti metrů, ale ta mu vůbec nesedla a míč minul mladoboleslavskou bránu.
18'
Jeho centr ale hlavou bezpečně odvrátil Rychlý a Opava jde do protiútoku.
17'
Hostující tým se hnal do další šance. Douděrův centr ovšem domácí obrana zblokovala na roh. Rozehraje ho Ewerton.
16'
A pozor! Pěkná kombinace hostujících hráčů. Stránský s Douděrou si vyměnili míč, prvně jmenovaný se lehkým obloučkem snažil přehodit Lasáka, ale minul i opavskou bránu!
15'
... Naopak Opavští pláchli do rychlého brejku, rozběhnutý Kramář se snažil obejít Suchého, ale to se mu nepovedlo a po jeho zblokovaném centru sbírají míč hosté.
14'
Hosté rozehráli roh, ze kterého ale pro defenzivu domácích nevyplynulo žádné výrazné nebezpečí ...
14'
Hostující Dominik Mašek nemůže pokračovat ve hře, na hřiště míří Michal Hlavatý.
12'
Hostující celek nabídnout standardku dokonale využil. Ewerton Paixao Da Silva poslal do vápna prudký centr, který sice opavská obrana nejprve odvrátila, napodruhé už ale Ewerton našel DANIELA FILU, jenž prudkou hlavičkou nedal brankáři Lasákovi šanci a mladoboleslavský favorit vede!
10'
Vypadalo to, že v akci budou i nosítka, ale Mašek odchází z hrací plochy za doprovodu mladoboleslavských masérů.
9'
Středočeši ovšem rychle získali balon, Janoščín zastavil Dominika Maška, který se těžko zvedá z hrací plochy.
8'
Celba rychle rozehrál a prudkou přihrávkou se snažil vysunout Šiguta, ten ale na balon nedosáhl a míč míří do zámezí.
7'
Ewerton se hnal s míčem dopředu, ale v souboji s Celbou si pomohl útočným faulem.
6'
A teď se do problémů dostali Slezané. Stránského zastavil Rychlý jen za cenu faulu.
5'
Opavští se hnali do zajímavého brejku, ale Holíkovu přihrávku zastavil jeden z hostujících hráčů.
3'
Opavští si teď neporozuměli v rozehrávce a u míče jsou opět hosté.
2'
Teď domácí rychle otočili hru, po Janoščínově centru se ale k balonu dostávají hosté.
1'
Mladoboleslavští si hned v úvodu vytvořili nebezpečný závar před opavskou bránou, k zakončení se ale nedostali.
1'

SFC Opava: Lasák – Celba, Janoščín, Hnaníček, Kadlec – Rychlý, Didiba – Šigut, Holík, Helešic – Kramář. Trenér: Roman West.
Náhradníci: Digaňa – Pisačič, Rataj, Gorčica, Darmovzal, Helebrand, Pikul.

FK Mladá Boleslav: Halouska – Douděra, Suchý, Karafiát, Jurásek – Dancák, Matějovský – D. Mašek, Stránský, Ewerton – Fila. Trenér: Karel Jarolím.
Náhradníci: Šeda – Šimek, Mužík, Hlavatý, Škoda, Pech, L. Mašek.

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Kocián.
Delegace rozhodčích

Úterní zápas Slezského FC s Mladou Boleslaví bude jako hlavní rozhodčí řídit Dalibor Černý, na čarách mu budou asistovat pomezní sudí Ivo Nádvorník (AR1) a Jan Dohnálek (AR2). Delegátem FAČR je Radek Kocián.
Slezský FC Opava má v poslední době nabitý program – dnes ho čeká čtvrtý mistrovský zápas ve dvanácti dnech.

Opavští si po výhře v Jihlavě minulé úterý v poháru poradili s třetiligovým Velkým Meziříčím na jeho hřišti v poměru 5:0. Ještě předtím v úvodním kole MOL Cupu SFC deklasoval divizního soupeře z Bohumína devíti góly.

V sobotu ovšem Slezané doma pouze remizovali s Táborskem. V tabulce druhé nejvyšší soutěže jim patří jedenáctá příčka.

Slezský FC nemá na Mladou Boleslav v poháru špatné vzpomínky. Před čtyřmi lety Opavští zvítězili na půdě svého dnešního soupeře 2:0 a zajistili si postup do finále MOL Cupu, v němž podlehli Zlínu. Na zápas si dobře pamatuje i obránce Matěj Helebrand, který tehdy svým gólem otevřel skóre semifinálového duelu. Uvidíme ho na hřišti i tentokrát?
Účastník nejvyšší soutěže z Mladé Boleslavi je v souboji s druholigovou Opavou favoritem utkání. Středočeši si ve druhém kole poháru hladce poradili s Vyšehradem v poměru 3:0.

Od té doby ovšem v soutěžním utkání nevyhráli. Mladoboleslavští prohráli na půdě Baníku, doma remizovali se Sigmou Olomouc v přestřelce 3:3, v Liberci pak padli v poměru 1:2.

Aktuálně jedenáctý celek FORTUNA:LIGY si tak bude chtít spravit chuť ve Slezsku.
Fotbalisté Slezského FC Opava ve třetím kole MOL Cupu změří síly s FK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.