MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-Místek : Liberec - 25. října 2022   14:30

0:6
(0:3)
Liberec
Liberec
15' Kozák   • 21' Rondić   • 44' Rondić   • 46' Višinský   • 60' Talovjerov   • 78' Varfolomejev
Gergela – Hykel (73. Burgo), Massaniec (73. Blejchař), Dadak (61. Nevřela), Velner (K) – Zupko, Rubý, Martiník – Konečný, Kovařík (78. Kohut), Vlachovský (61. Kostka)
Prokel – Nevřela, Blejchař, Burgo, Kostka, Kirschner, Kohut
Batík – Paták, Dohnálek
Stadion Stovky, Frýdek-Místek
926 diváků
Liberec
Stejskal – Prebsl, Talovjerov (61. Mikula), Purzitidis, Fukala, Červ (46. Varfolomejev), Gebre Selassie (K) (73. Mészáros), Frýdek (46. Višinský), Preisler, Kozák, Rondić (70. Van Buren)
Vliegen – Mikula, Višinský, Varfolomejev, Rabušic, Mészáros, Van Buren

Je konec. Frýdek-Místek podlehl Liberci 0:6.
Skóre otevřel v 15. minutě Kozák. O šest minut později se prosadil také Rondić. A právě před přestávkou se Rondić trefil podruhé. Ve druhé půli to byla ze strany prvoligového celku podobná jízda. Už po pár vteřinách na hrací ploše se totiž prosadil Višinský. V 60. minutě se přidal také Talovjerov a gólovou pouť ukončil v 78. minutě Varfolomejev.
90+2'
90+2'
Patrik Rubý ještě uviděl v nastaveném čase žlutou kartu za svůj faul.
90'
Purzitidis se vydal dopředu, ale jeho nepřipravená střela letěla jen nad bránu Gergely.
89'
Liberec nadále kombinuje krátkými přihrávkami a vybojoval rohový kop z pravé strany.
87'
Martiníkovi utekl míč od nohy a následně se provinil faulem. Utkání už se pouze dohrává a nic moc vážnějšího se neděje.
85'
Standardní situace hostů ovšem nic moc nepřinesla a Gergela bude mít odkop od své brány.
84'
Varfolomejev po další skvělé akci hostů centroval z levé části hrací plochy, ale Blejchař odvrátil míč. Následně Slovan získal rohový kop.
83'
Kohut vysunul na levé straně Konečného, ale ten se nedostal přes Prebsla. Válcovny ale zůstaly na míči.
82'
Matteo Burgo chtěl něco vymyslet na pravé straně, ale míč mu utekl pouze do zámezí a následuje tak autové vhazování Liberce.
80'
Patrik Rubý dostal přihrávku z kopačky Konečného a zpoza vápna se snažila zakroutit míč do levé šibenice, ale nakonec těsně přestřelil.
78'
Střídání v týmu FK Frýdek-Místek:
ze hřiště odchází Kovařík, přichází Kohut.
78'
Liberec právě vstřelil branku!
A je to už o šest branek! Mick Van Buren se zmocnil míče na pravé straně a následně jej posunul na střed IVANU VARFOLOMEJEVOVI, který měl hromadu času na zpracování, zaměření a následně tak vypálil přesně k levé tyči.
77'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Gebre Selassie, přichází Mészáros.
76'
Matyáš Kozák chtěl navázat na svou úvodní branku, ale jeho přízemní pokus skončil pouze v moci brankáře Gergely.
75'
Preisler razantní přihrávkou našel na druhé straně Gebre Selassieho, ale jeho centr byl zblokován.
74'
Moc nám toho utkání aktuálně nenabízí, protože Liberec stále drží balón bezpečně na svých kopačkách.
73'
ze hřiště odchází Massaniec, přichází Blejchař,
ze hřiště odchází Hykel, přichází Burgo.
Dnešní utkání sleduje 926 diváků.
71'
Tomáš Hykel se dostal z pravého křídla do vápna, ale jeho nabídku žádný z hráčů nepřijal a balón tak proskákal malým vápnem.
70'
ze hřiště odchází Rondić, přichází Van Buren.
70'
Jakub Massaniec si to vyrazil směrem dopředu, ale následně se provinil faulem, když skluzem poslal k zemi Prebsla.
69'
Slovan nadále bezpečně kombinuje ze strany na stranu, zatímco Mick Van Buren čeká u lajny, neboť také naskočí do dnešního utkání.
68'
Velner chtěl oslovit Kovaříka, ale ten neměl proti Prebslovi šanci něco vymyslet.
67'
Přihrávka Varfolomejeva našla jen Rubého, který to chtěl zkusit z poloviny hrací plochy, ale míč mu nesedl.
66'
Hosté bezpečně drží míč na své polovině a nikam se příliš neženou.
65'
Denis Višinský po nástupu na hrací plochu hraje velmi dobře, ale jeho další pokus byl zblokován.
63'
Preisler se snažil najít Rondiće, ale ten si míč nedokázal zpracovat.
61'
ze hřiště odchází Vlachovský, přichází Kostka,
ze hřiště odchází Dadak, přichází Nevřela.

ze hřiště odchází Talovjerov, přichází Mikula.
60'
Po hodině zápasu je stav 5:0 pro hosty! Liberec rozehrál rohový kop nakrátko a následný fantastický centr Denise Višinského našel hlavu MAKSYMA TALOVJEROVA, jenž zakončil k pravé tyči.
60'
Následně se Liberec dostal do rychlého brejku a Rondić prošel přes tři hráče, jeho centr ovšem Kozák nedokázal zasunout na zadní tyči do domácí sítě. Slovan ale zůstal o balónu.
59'
Rubý skvělým pasem našel Velnera, který se zbavil obránce a posunul míč Hykelovi, ovšem ten se do zakončení nedostal.
58'
Dominik Preisler nebezpečně centroval z levého křídla, ale Dadak hlavou sklepl míč pro Gergelu.
57'
Domácí mužstvo se snažilo něco vypracovat po levé straně, ale Liberec si znovu poradil a získal autové vhazování. Kvalita obou mužstev je zcela na jiné úrovni.
56'
Rondić si opět sbíhal za obranu, ale Gergela s Velnerem si poradaila a následně se hostující útočník dopustil faulu.
55'
Patrik Rubý si nejprve zpracoval skákající míč a posléze to zkusil z dálky, jako to několikrát povedeně předvedl v zápasech MSFL, ale tentokrát šel jeho pokus hodně mimo.
54'
Znovu se Frýdeckomístečtí dostali dopředu a Konečný našel Rubého, ale ten si v souboji neporadil a přišel o balón.
53'
Dominik Konečný na levé straně využil chyby hostujícího obránce a následně šel do zakončení, ale Jan Stejskal zůstal stát a jeho pokus vyrazil! První velká šance Frýdku-Místku.
53'
Ivan Varfolomejev dostal přihrávku ve středu hrací plochy, ale jeho následný pokus o přihrávku Fukalovi skončil jen v zámezí.
52'
Tomáš Hykel dostal skvělou přihrávku mezi obránce, ale tentokrát pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.
51'
Centr Dominika Konečného z levé strany skončil jen u gólmana Slovanu. Presink domácích je ovšem velmi vysoko a Frýdeckomístečtí chtějí vstřelit alespoň branku.
50'
Standardní situace tentokrát byla zahrána signálem na Martiníka, ale jeho pokus z první letěl pouze nad svatyni Stejskala.
49'
Maksym Talovjerov dal nohu příliš vysoko a zasáhl Kovaříka. Následně mu sudí udělil žlutou kartu.
48'
Nyní se hosté dopustili nedovoleného zákroku a Patrik Rubý poslal centr z volného kopu, ovšem míč opět našel pouze libereckého hráče.
47'
Znovu se Slovan dostal dopředu, protože Višinský vystihl přihrávku soupeře a posunul balón Kozákovi, ovšem ten se do zakončení nedostal.
46'
Hosté se okamžitě po začátku druhé půle ujímají vedení 4:0! Matyáš Kozák využil mezery v obraně soupeře a dostal se tak do úniku, ovšem místo zakončení ještě posunul míč DENISU VIŠINSKÉMU, který se tak po pár vteřinách na hrací ploše prosazuje.
46'
ze hřiště odchází Červ, přichází Varfolomejev,
ze hřiště odchází Frýdek, přichází Višinský.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:31.
První poločas utkání je za námi a Liberec vede ve Frýdku-Místku 3:0. Skóre otevřel v 15. minutě Kozák. O šest minut později se prosadil také Rondić. A právě před přestávkou se Rondić trefil podruhé. Kvality obou mužstev jsou na hrací ploše znát a prvoligový celek tak může pomalu přemýšlet o losu 4. kola.
45'
44'
Před poločasovou přestávkou se hosté prosazují potřetí. Michal Fukala opět na hranici ofsajdu dostal skvělou přihrávku za obranu a následně našel před bránou volného IMADA RONDIČE, jenž nedal gólmanu Gergelovi šanci zasáhnout střelou pod břevno..
43'
Rondić už si opět sbíhal za obranu, ale tentokrát jej Dadak nepustil a míč skončil v zámezí. Liberec bude zahrávat autové vhazování.
42'
Tempo hry ke konci první půle trochu opadlo a nyní se faulu dopustil Vlachovský, jenž vystavil stopku Frýdkovi.
41'
Dominik Konečný centroval z pravého křídla, ale pouze do rukou brankáře Stejskala.
39'
Lukáš Červ oslovil na pravé straně Fukalu, ale jeho přízemní centr nic nenabídl. Následně se znovu hosté dopustili faulu.
38'
Opět centr z kopačky libereckého hráče, který už našel Rondiće, ale jeho zakončení zády k bráně bylo nepřesné.
37'
Nyní se Slovan snažil něco vymyslet po levé straně, ale centr jen proletěl vápnem, kde se k němu dostal Velner.
37'
Maksym Talovjerov chtěl přesunout hru doleva dlouhým pasem, ale ten našel pouze fanouška v zámezí.
36'
Vlachovský posunul míč Rubému, který vlezl do vápna, ale jeho centr byl opět zblokován. Frýdek-Místek se ovšem čím dál častěji dostává blíž a blíž k bráně Stejskala.
35'
Liberec zatím rozhodně vede na počet faulů, neboť nyní se jim provinil Michal Fukala.
34'
Imad Rondić si znovu sbíhal za obranu, ale Gergela vystartoval a v souboji s libereckým útočníkem získal míč.
34'
Christian Frýdek se snažil sběhnout po levém křídle, ale pomezní rozhodčí zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.
33'
Patrik Rubý to tentokrát chtěl vyslat přímo na bránu, ale jeho pumelice byla zblokována libereckým hráčem, které ale balón musel pořádně zaštípat.
32'
Znovu se Liberec dopustil nedovoleného zákroku a Válcovny tak mají k dispozici další standardní situaci.
31'
Matyáš Kozák při rychlém útoku Liberce našel na levé straně Dominika Preislera, který okamžitě vypálil, ale jeho pokus olízl levou tyč Gergelovy svatyně!
30'
Christian Frýdek se pravděpodobně chtěl zapsat do statistik v utkání ve Frýdku-Místku, neboť dostal zcela zbytečnou žlutou kartu za odkopnutí míče.
30'
Půl hodina utkání je za námi a Liberec vede ve Frýdku-Místku 2:0. Oba góly vstřelil po nákopu za domácí obranu.
29'
Rubý posunul hru doprava na Konečného, který chtěl najít pod sebou ve vápně Hykela, ale jeho pokus o přihrávku skončil jen u libereckého obránce.
28'
Válcovny si chtěly užít míč na kopačkách, ale dál než přes polovinu hrací plochy se zatím nedostaly.
27'
Domácí se znovu snažili něco vymyslet po ujmutí se míče, ale Fukala si poradil s centrem a balón skončil u gólmana Stejskala.
26'
Frýdek-Místek získal autové vhazování na polovině soupeře a krátce poté se Jan Martiník snažil vystřelit, ovšem Gebre Selassie jej tvrdě, ale čistě zastavil.
25'
Rubý se jako vždy ujal volného kopu a následně uvnitř vápna upadl Tomáš Hykel, ovšem sudí penaltu neodpískal. Je třeba dodat, že souboj byl ze strany libereckého hráče na hraně faulu.
24'
Slovan dlouze kombinoval okolo vápna domácích, ale následně se k míči dostal Martiník, který jej posunul Kovaříkovi a toho zfauloval Prebsl.
23'
Christian Frýdek odcentroval do vápna, ale obrana Frýdeckomísteckých si poradila a dostala míč až k brankáři Stejskalovi.
22'
Nyní se domácím vůbec nedaří, protože se provinili faulem a Liberec bude zahrávat volný kop z pravé strany.
21'
A je to 2:0 pro hosty! Theodor Gebre Selassie nákopem na hranici ofsajdu našel IMADA RONDIČE, který se posléze celkem lehce dostal do zakončení, jenž bylo tečováno a skončilo za zády bezmocného Gergely.
19'
Zupko chtěl přenést hru na pravou stranu, ale Hykel čekal na míč, který mu následně ukradl Preisler. Ten si jej ale následně příliš předkopl a Massaniec jej čistým skluzem zastavil.
18'
Nyní se Lukáš Dadak trefil do míče a odkopl jej do zámezí po nebezpečné přihrávce soupeře.
17'
Patrik Rubý se postaral o exekuci volného kopu, ale jeho přízemní rozehrávku odvrátila obrana soupeře. Následně zkoušel z první vypálit do odraženého míče Tomáš Hykel, ale ten hodně přestřelil.
16'
Nyní se ovšem obránce Liberce provinil faulem a Válcovny získaly volný kop z pravé strany zhruba tři metry od pokutového území.
15'
Hosté otevírají brankový účet zápasu! MATYÁŠ KOZÁK dostal skvělou přihrávku na pravou stranu, se kterou si domácí obránce Dadak nedokázal poradit a hostující útočník prostřelil Gergelu zakončením k pravé tyči.
15'
Nyní se hosté provinili útočným faulem a možná jsou sami zaskočeni zatím velmi dobrým defenzivním výkonem Frýdku-Místku.
14'
Rubý otevřel hru na pravou stranu Konečnému, ale ten se bál jít jeden na jednoho proti Purzitidisovi. Zkusil tak odcentrovat, ale míč zblokovala právě liberecký obránce. Následuje autové vhazování.
13'
Dadak skvělým skluzem zamezil přihrávce na rozeběhnutého Rondiće. Liberec ovšem má míč opět na své straně a pokračuje v nátlaku.
12'
Frýdeckomístečtí se snažili něco vymyslet na polovině soupeře, ale Hykel si neporozuměl se Zupkem.
11'
Fukala nakopl míč za obranu, ale Matyáš Kozák se nacházel pouze v ofsajdu. Následně nesportovně poslal míč do brány a může být rád, že neuviděl kartu žluté barvy.
10'
Prebsl se snažil dlouhým nákopem najít Gebre Selassieho, ale Gergela byl u míče první a chytil jej do rukou.
9'
Další útočná akce Liberce byla zakončena střelou, ovšem tu vypálil Marios Purzitidis a to hodně nepřesně. Michael Gergela se postará o dlouhý odkop od své brány.
8'
Dominik Preisler se snažil něco vymyslet na levé straně, ale byl okamžitě napadán Hyklem. Slovan ovšem udržel míč a bude mít k dispozici autové vhazování.
7'
Lukáš Červ velmi nebezpečně odcentroval z pravé strany a míč poskakoval uvnitř vápna, ovšem následně jej obrana Lipiny dokázala odkopnout.
6'
Marián Kovařík dostal přihrávku za obranu a mohl se dostat zcela sám na bránu Stejskala, ovšem Marios Purzitidis se dostal před něj a posléze se domácí útočník provinil faulem.
5'
Michal Fukala opět centroval z pravé strany a hledal Imada Rondiće, jenž se celkem sám dostal ke hlavičce, ale ze záklonu nebyl nebezpečný.
4'
Frýdek-Místek pokračoval v útočném nátlaku a držel míč nebezpečně blízko šestnáctky soupeře. Následně se ale Vlachovský provinil faulem.
3'
Následně přišel rychlý brejk Válcoven, ovšem střela Konečného byla zblokována. Posléze se opřel do míče také Velner, ale ani on nepropálil obranu Slovanu.
2'
Fukala z pravé strany odcentroval do vápna, kde se dostal ke hlavičce Gebre Selassie, ale ta nebyla nebezpečná a domácí brankář míč chytil.
1'
Hosté se postarali o úvodní výkop utkání, ale okamžitý nákop Filipa Prebsla skončil jen u brankáře Gergely.
1'
Oba celky již jsou na hrací ploše a za pár okamžiků se hlavní rozhodčí Tomáš Batík postará o úvodní písknutí tohoto utkání 3. kola MOL Cupu.

FK Frýdek-Místek: Gergela – Hykel, Massaniec, Dadak, Velner (K) – Zupko, Rubý, Martiník – Konečný, Kovařík, Vlachovský
Náhradníci: Prokel – Nevřela, Blejchař, Burgo, Kostka, Kirschner, Kohut
Trenér: Robert Pištěk

FC Slovan Liberec: Stejskal – Prebsl, Talovjerov, Pourzitidis, Fukala, Červ, Gebre Selassie (K), Frýdek, Preisler, Kozák, Rondić
Náhradníci: Vliegen – Mikula, Višinský, Varfolomejev, Rabušic, Mészáros, Van Buren
Trenér: Luboš Kozel

Rozhodčí: Batík – Paták, Dohnálek.
V letošním ročníku Frýdek-Místek v předkole zvítězil na hřišti Frenštátu 4:1, dvě branky vstřelil Kovařík, po jedné přidali Konečný a Martiník. V prvním kole až v prodloužení vyhrál na hřišti divizních Kozlovic 3:2, když se prosadili Martiník, Rubý a rozhodující v nastavení Hykel. A v druhém kole Frýdeckomístečtí na domácím hřišti zdolali druholigovou Opavu 2:0, o branky se podělili Hykel a Kovařík. Vzájemné zápasy dnešních soupeřů jsou pouze hluboko v historii. Naposledy se v soutěžním utkání oba dnešní týmy utkaly v sezoně 1989/1990 v rámci tehdejší druhé československé ligy.

I přes velkou vzdálenost obou měst se najdou hráči, kteří oblékali dresy obou dnešních soupeřů – dříve v historii např. Marek Čech, Milan Kerbr nebo Jan Blažek. A v nedávné historii přestoupili z našeho klubu do Slovanu frýdecko-místečtí odchovanci Lukáš Hasalík a Michal Fukala.

„V poháru narazíme na Liberec, jenž byl ve výběru týmů, které jsem chtěl na Stovkách vidět. Z mého pohledu tedy panuje spokojenost. Je to velká odměna pro nás i hráče," okomentoval los trenér Robert Pištěk.
Slovan Liberec je trojnásobným vítězem české ligy – naposledy před deseti lety v sezoně 2011/2012 a dvojnásobným vítězem českého poháru. A to v sezónách 1999/2000 a 2014/2015. Kromě toho byl ve ještě třikrát ve finále této soutěže. V letošním ročníku MOL CUPu Liberec začal až v druhém kole, kdy v mediálně ostře sledovaném utkání zvítězili na hřišti Rokycan 5:1, dvě branky vstřelil Gebre Selassie, po jedné přidali Varfolomejev, Rabušic a také právě náš odchovanec Michal Fukala, který dres dnešního soupeře obléká od roku 2018.

Největšími úspěchy Lipiny v novodobé historii byly postupy do osmifinále. Shodou okolností v nich Frýdek vždy vyřadil blízký soused dnešního soupeře a to FK Jablonec. V sezoně 2007/2008 vyhrál 2:1 a v sezoně 2015/2016, hraném na dva zápasy, zvítězil Jablonec 2:0 a 3:0. Kromě toho Válcovny v poháru odehrály několik památných utkání s prvoligovými týmy. Např. v sezoně 2007/2008 na domácím trávníku dokázaly v druhém kole porazit Baník Ostrava 2:0. A v asi divácky nejatraktivnějším zápase se v sezoně 2008/2009 zde ve Stovkách před vyprodaným stadionem a 10 280 diváky utkala Lipina ve 3. kole se Spartou Praha. Slavný pražský tým postoupil až po penaltovém rozstřelu, když v základní hrací době skončilo utkání 0:0.
Po senzačním vyřazení druholigové Opavy z druhého kola MOL Cupu přijede na Stovky těžký prvoligový kalibr z Liberce. Slovan momentálně vede bývalý trenér Baníku Ostrava Luboš Kozel. V jeho týmu můžeme najít také našeho odchovance Michala Fukalu, jenž má na svém kontě přes sedmdesát startů v nejvyšší soutěži. „Los mě asi jako jediného z týmu potěšil. Je to pro nás asi nejdelší možný výjezd, ale pro mě osobně půjde o specifické utkání. Vrátím se totiž na hřiště týmu, odkud jsem přestoupil do Liberce," prozrazuje Michal Fukala, který z tamního kraje pochází. „S celou rodinou jsme los sledovali a dělali si srandu, že bychom mohli dostat Frýdek a nakonec se tak stalo. Na zápas se moc těším, určitě se přijde podívat celá rodina a moji blízcí kamarádi. Nečeká nás nic lehkého, ve Frýdku v tomto období bývá horší hřiště, ale věřím, že se na to připravíme a postoupíme do dalšího kola," dodal 21letý zadák. (zdroj: fcslovanliberec.cz)
Předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek společně s historicky nejlepším střelcem reprezentace Janem Kollerem přisoudili Lipině prvoligový FC Slovan Liberec, který dokázal třikrát vyhrát českou nejvyšší soutěž a dvakrát český pohár. Jedná se tak rozhodně o velmi atraktivního soupeře, jenž v sezóně 2020/21 hrál také skupinovou fázi Evropské ligy. Úvodní výkop utkání je v úterý 25. října ve 14:30 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.