MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Hlučín : Plzeň - 19. října 2022   15:00

Hlučín
Hlučín
70' Smékal  • 76' Smékal  • 90+4' Smékal
3:2
(0:0)
Plzeň
Plzeň
74' Tijani   • 90' Bucha
Hlučín
Lapeš – Tomšů, Plesník (C), Hasala, Lehnert (27. Moučka) – Buchvaldek (66. Holzer), Praus – Putyera, Mládek (82. Šindler), Zajíček (66. Ptáček) – Smékal.
Nemček – Kocur, Moučka, Levčík, Holzer, Šindler, Ptáček.
Batík – Paták, Žurovec
Městský fotbalový stadion, Hlučín
1 256 diváků
Plzeň
Jedlička – Kaša, Hejda (C) (46. Jemelka), Tijani – Holík, Jirka (46. Mosquera), Čermák (46. Bucha), Ndiaye (68. Kalvach), Pilař – Bassey, Dedič (46. Chorý).
Tvrdoň – Jemelka, Pernica, Mosquera, Bucha, Kalvach, Chorý.

Devatenáctý říjen roku 2022 se zlatým písmem zapíše do historie hlučínského fotbalu. Dominik Smékal sestřelil mistrovskou Plzeň hattrickem a postaral se o největší překvapení letošního vydání MOL Cupu. V reakci na matný první poločas Michal Bílek poslal do druhé části kvarteto náhradníků. Hlučín se ocitl pod tlakem, ale díky brankáři Lapešovi přežil penaltu Chorého i několik dalších velkých šancí. Domácí favorita vyškolili z efektivity a nesložili se ani z Buchova vyrovnání v 90. minutě. Dominik Smékal se okamžitě ocitl v obležení novinářů a dlouhé minuty po skončení zápasu absolvuje nekonečné focení s místní fotbalovou mládeží.
90+4'
90+4'
Hlučín právě vstřelil branku!
Prodloužení nebude nutné, Hlučín z poslední akce nastaveného času dosáhl na postupový gól. Životní duel korunoval DOMINIK SMÉKAL, který doručil do brány perfektní centr z pravého křídla.
90+4'
Plesník vykopl Mosquerův centr na roh. Bucha měl před brankou velkou nabídku, ale prodloužení Chorého mířilo jen k obráncům.
90+3'
Bassey si na hranici pokutového území hezky připravil zakončení z otočky. Šlo ale doprostřed branky, kde Lapeš nemohl chybět.
90+2'
Zakřiknutí hráči Hlučína se nebezpečně zatáhli. Po centru zleva usilovali o zakončení hlavou nejprve Chorý a po něm také Bassey.
90'
Plzeň právě vstřelila branku!
V devadesáté minutě se hosté zachraňují vyrovnáním na 2:2! Zprvu nenápadná akce Mosquery a Pilaře pokračovala k PAVLU BUCHOVI. Tomu se otevřel prostor u osy a Lapeš na povedenou ránu z necelých třiceti metrů nedosáhl.
89'
Centr Pilaře a střela Kalvacha ze sedmnácti metrů. Patou se ji marně snažil tečnout k zadní tyči Chorý.
89'
Kalvachův centr letěl k Tijanimu. Nedostatečně prudká hlavička ale gólem skončit nemohla.
88'
Na Šindlerovu přihrávku za obranu nikdo na pravé straně nereagoval. Západočeši rychle uvedli míč zpět do pohybu. Díky faulu na Kalvacha budou mít standardku.
87'
Celá střídačka Hlučína je na nohou. Diváci spustili hromadné skandování, všichni zde vyhlíží obrovskou senzaci.
86'
Holíkův centr Pilař prodlužoval jen na hlavu Putyery. Smékal podnikl rychlý brejk, jemuž chyběl lepší centr.
85'
Nákop na Chorého svůj účel nesplnil. Vysokánský útočník se dopustil útočného faulu na Dominika Tomšů.
84'
Jemelka selhal v jednoduché rozehrávce. Ostatní ale nastoupili na domácí aut a míč brzo získali zpět.
83'
Plzeňští tahají za kratší konec. Tijani měl plné ruce práce s Ptáčkem, který v souboji spadl. Podle Tomáše Batíka to na penaltu nebylo.
82'
Střídání v týmu FC Hlučín:
ze hřiště odchází Dominik Mládek, přichází Marek Šindler.
82'
Na zápas dorazilo 1 256 diváků.
81'
Holzer kopl roh na krátko. Centroval až Moučka a po hlavičce Plesníka zachránila hosty pravá tyč.
80'
Moučka byl znovu úspěšnější než Mosquera. Získal roh a také drahocenné sekundy pro hlučínský tým.
79'
Mládek měl starosti s postupem Chorého. Z druhé strany ho zajistil Holzer a odpálil míč na roh, který skončil útočným faulem.
78'
Nezdá se, že by domácím chyběly síly. Moučka opět pospíchal po pravé straně. V tomto případě se mu ale přihrát nepovedlo.
76'
Slezský tým si bere vedení zpět! Mosquera strašně podcenil situaci u zadní čáry. Míč chtěl nechat projít do autu, jenže mu ho vzal Moučka. Náhradník za zraněného Lehnerta rychle přihrával do poloprázdného vápna a DOMINIK SMÉKAL na druhý pokus překonal Jedličku.
75'
Smékal z pravé části pokutového území nemířil přesně. Z rychlé akce je odkop od Jedličkovy brány.
74'
Viktoria je z nejhoršího venku! Chorý byl na Buchův roh krátký. Vlevo distribuoval další centr Pilař. Ten už Chorý sklepl k tyčce a tam míč vpádu dotlačil do brány MOHAMED TIJANI.
73'
Bucha urychleně dorazil k praporku. Pravačkou posílal centr na bližší tyč. U Chorého zasáhl Plesník a situace se bude opakovat.
72'
Mládek proběhl středem hřiště. Viktoria nebyla zformovaná, ale domácí záložník důležitou přihrávku doprava nedoručil.
71'
Kaša si při svém prohraném souboji ještě ublížil. Musí ale pokračovat, Michal Bílek už nemůže střídat.
70'
Šokující moment, účastník MSFL jde nad českým mistrem do vedení! Filipa Kašu při krkolomném bránění na lajně zradila gravitace, DOMINIK SMÉKAL měl volnou cestu do pokutového území a krásnou střelou na zadní tyč zadělal na pořádné drama.
68'
Střídání v týmu FC Viktoria Plzeň:
ze hřiště odchází Modou Ndiaye, přichází Lukáš Kalvach.
68'
Moučkův centr si Plzeňští zkontrolovali. Basseyho v brejku fauloval Tomšů a jako první spatřil žlutou kartu.
67'
Ptáček si hned vymodlil faul Pilaře a standardku z levého křídla.
66'
ze hřiště odchází Adam Zajíček, přichází Jakub Ptáček,
ze hřiště odchází Tomáš Buchvaldek, přichází Jan Holzer.
65'
Tijanimu prošel tvrdý souboj ve vzduchu. Pilař mohl hrát, ale Buchovi pak vzal míč od kopačky Praus.
63'
Pilař doplnil Chorého, který bojoval na pravé straně. Jeden z domácích obránců další z mnoha centrů sklepl hrudí k Lapešovi.
62'
Basseyho nahrávka na střed k Mosquerovi neprošla. Buchvaldek na druhé straně hráls Moučkou, který neprocpal centr přes Jemelku.
61'
Lapeš si došel pro tečovaný centr z dílny Mosquery. Domácí uklidňují hru kombinací v zadních řadách.
61'
Pilařův centr odhlavičkoval Plesník. Další servíroval do vápna Mosquera. Také teď bez požadovaného efektu. U Basseyho byl Hasala.
60'
Plzeňští vystihli přenesení hry. Basseyho protiútok zastavil Lapeš a jeho výběh před pokutové území.
59'
Putyera uvolnil Moučku. ten zprava cpal přihrávku před Jedličku, jenže na ni nedosáhl Smékal ani Zajíček.
58'
Ndiaye si všiml náběhu Basseyho, jenž kvaltoval sám na Lapeše. Domácí gólman i tuto šanci fantasticky chytil.
57'
Bucha nechal centrovat Jemelku. Odražený míč Pilař vracel na Basseyho, nicméně nepřipravená střela Lapešovi problémy nenapáchala.
56'
Mládkův pokus o vysunutí Putyery znegoval Jemelka.
55'
Buchův roh Bassey nadzvedl do zámezí. Lapeš rozehrává ve spolupráci s obranou.
54'
Ndiaye nahrál Pilařovi, který levačkou vypálil z hranice vápna. Lapeš byl ve střehu a zneškodnil i dorážku Chorého.
53'
Tomšů ubránil Pilaře. Buchvaldek rozjel protiakci, ale Putyera nemohl dál přes Mosqueru.
51'
Chorý byl v souboji, takže po centru Mosquery hlavičkoval o několik hlav menší Pilař. O šanci však nemohlo být řeč.
50'
Buchvaldek s Moučkou spolupracovali na pravé lajně. O letící centr se postaral Chorý. Zajíček chtěl vyrobit další, ale míč se mu vykroutil do autu.
49'
Plesník v brejku posouval míč před sebe. U Smékala ho ve skluzu odehrál na rohový kop skluzující Kaša.
48'
Tijaniho zakončení z rohového kopu šlo vedle bližší tyče. Hlučín přežil kritický moment a nadále může pomýšlet na senzaci.
47'
Lapeš penaltu Chorého vyrazil skokem ke své levé tyči. Holík se nedostal dorážce přes rychle reagujícího Hasalu.
47'
Pilařova přihrávka se odrazila k Chorému, který ve vápně spadl po drobném kontaktu s Tomšů. Nařízena je penalta.
46'
Lukáš Hejda, Aleš Čermák, René Dedič a Erik Jirka dohráli. Chorý, Mosquera, Bucha a Jemelka přichází místo ně.
46'
Michal Bílek zjevně neponechá na hřišti základní sestavu. Bez dresu se rozcvičují Jemelka, Bucha a Chorý.
Hlučín podal v první půli odhodlaný výkon. Vyvaroval se chyb v obraně a všehovšudy povolil Viktorii jen tři střely na branku, které Lapeš s jistotou pochytal. Domácí se snaží hrát na brejky. Měli i několik standardek, ale Jedlička ještě nic vážného neřešil.
45+2'
45+2'
Tomšů zakopl míč ke stánkům s občerstvením. Holík vhazoval a pak sám špatně centroval na hlavu Moučky.
45+1'
Putyera náhle postupoval do rozhozené obrany. Napravo měl k dispozici Smékala, na jehož centr spoluhráč u zadní tyče nedosáhl.
45'
Po nahrávce Smékala byl diváky vybízen k dalekonosné střele Praus. Domácí záložník skutečně napřáhl, ale brána mu byla malá.
44'
Nepřesnost mezi Holíkem a přihrávajícím Jirkou. Na pravé straně to Plzni moc nefunguje.
43'
Putyera vytloukl Pilařovy bloky a získal pro domácí barvy další roh. Rozehráno bylo na Buchvaldka, jehož centr za moc nestál.
42'
Těžko se Viktorii hledá nějaký volnější prostor. Dlouhé desítky sekund míč cirkuluje v nepalebné vzdálenosti od Lapeše.
41'
Kaša rozběhl Jirku, který zprava hledal Basseyho. Toho ve snaze o střelu vyrušil Plesník a žádná šance se tak nekonala.
40'
Pro roh Smékala si jistě došel Jedlička, za kterým už na příchozí centr číhal Dominik Hasala.
40'
Smékal opět vyzval Kašu, kterého donutil zakopnout míč do autu. Na programu je rohový kop.
39'
Buchvaldek si na půlce dovolil proti Dedičovi. Domácím sebevědomí rozhodně nechybí a zaslouženě drží s českým mistrem plichtu.
38'
Hasala ustál nepříjemný tlak napadajícího Basseyho. Hlučín u míče dlouho nevydržel, dlouhý pas byl pro Moučku nechytatelný.
37'
Jirka se přesunul doleva. S Tijanim si ale nevyhověl a taktickým faulem uťal protiakci Hlučína v samotném zárodku.
36'
Kaša zachytává spoustu míčů, které chodí do běhu Smékalovi. Teď se tak stalo po ztrátě Dediče.
35'
U hlučínské střídačky došlo k faulu. Po Pilařovi něco zkoušel Holík, ale napravo od pokutového území mu balon utekl.
35'
Hlučín držel obranu dost vysoko. Hosté si chtěli pomoct nákopem, ale úspěch s ním neslavili.
34'
Plesníkův nákop z obrany Smékal nechytil. Blíže to k němu měl Martin Jedlička, který teď sleduje rozehrávku Hejdy.
33'
Erik Jirka byl zahnán k zadní čáře. Centroval spíše z nouze a míč poslal mimo hrací plochu.
32'
Po autu Moučky domácí jenom zacouvali do zadních řad. Viktoria začala presovat a míč brzo získala.
31'
Buchvaldkův centr schytal Pilař do slabin. Rozhodčí s ním má slitování a dává mu čas na zotavení.
30'
Plesník a Putyera zaútočili po pravé straně. K centru druhého jmenovaného se Smékal nedostal. Hlučín má aspoň roh.
29'
Bassey byl zbourán pár metrů před vápnem. Míč ještě kontroloval Dedič, ovšem z delší vzdálenosti pálil hodně mimo.
28'
Jedlička si zavařil na hranici vápna. Nebyl daleko od toho, aby míč v souboji se Smékalem ztratil.
27'
ze hřiště odchází Lukáš Lehnert, přichází Ondřej Moučka.
26'
Domácí v deseti bránili Pilaře a centrujícího Tijaniho. Basseyho hlavička neměla razanci a šla doprostřed brány na Lapeše.
25'
Lukáš Lehnert skutečně odchází rovnou do šatny. Zřetelně jde o zraněné rameno.
24'
Zdravotní problém na hlučínské straně. Batík přivolává nosítka, takže se asi bude střídat.
23'
Čermák kroutil centr na Dediče, který se přes důraznou defenzivu neprosadil. Holík pak zařadil zpátečku a dal malou domů Jedličkovi.
23'
Bassey posunul míč na Jirku, který zkusil štěstí z dálky. Lapeš zasahoval skokem k levé tyči. Následuje roh.
22'
Putyera měl v náběhu Smékala, ale přihrávku do běhu přečetl Kaša.
21'
Jirkův nákop jenom pro Lapeše. Pilař se trochu zlobí na opačné straně, že míč neletěl k němu.
20'
Praus vydoloval míč v zahuštěném prostoru, jenže kvůli nepřesné kolmici Mládka došlo jen na rozehrávku Jedličky.
19'
Tomšů odkopával míč před Basseym. Vyklubala se z toho přihrávka do křídla, kde měl práci Filip Kaša.
18'
Hejda pokryl nákop na Smékala. Hrot hlučínského týmu byl navíc v odmávaném ofsajdu.
17'
Jirka ukradl zadovku Tomšů. Lehner se skvěle vrátil, rychlý kontr přerušil a jako bonus si řekl o faul.
16'
Putyerovi se nepovedl centr, kterému předcházela povedená narážečka mezi Tomšů a Mládkem.
15'
V akci byla levačka Čermáka, který bránu sice trefil, ale Lapeš se v ní nemusel kvůli zákroku nikam přesouvat.
14'
Pilař a Ndiaye otočili těžiště doprava. Před vápnem byl podražen Holík a to znamená standardní situaci.
13'
Dedič tahal míč středem. Mládek si pomohl taktickým faulem, za který ještě neviděl žlutou kartu.
13'
Čermák musel zabrat dozadu, protože po lajně prchal Tomšů. Výsledkem je hlučínský aut.
12'
Ndiaye doleva na Pilaře, jenž musel dozadu s Tijanim. Ten se vrátil až k Hejdovi.
11'
Hlučínští si dovolili zakombinovat na vlastní třetině hřiště. Plzeňský presink ale nepolevil a vyústil v zisk míče.
10'
Pilaře tahal za dres Tomšů. Čermák vrátil míč do pohybu a Kaša ho odevzdal hodně přetaženým nákopem.
9'
Putyera obešel Hejdu a navedl si balon na levou nohu. Zakončení k Jedličkovi nedoletělo, přesto diváci tuto akci kvitují.
8'
Čermák neměl šanci Jirkovu přihrávku zpracovat. Hned byl zezadu atakován a sudí na jeho pád nereagoval.
7'
Hlučín nepresuje, Tijani a Hejda tak mají moře času na postupné budování akce.
6'
Jirka získal první roh. Rozehrál ho Čermák a přesným centrem našel hlavu Dediče. Míč skončil vedle Lapešovy pravé tyče.
5'
Opět to hosté vzali přes levou stranu a Pilaře. Ten si navedl míč na střed a nabil na střelu Ndiayemu, jenž z dvaceti metrů vysoko přestřelil.
4'
Pilařův centr si vzal Lapeš. Plzeň zjišťuje, že se bude těžko prosazovat proti zataženému bloku.
3'
Smékal svůj protiútok nedotáhl. Dalekonosnou střelou to za něj udělal až Mládek, ale Jedličkův zásah zapotřebí nebyl.
1'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v zelenobílých dresech. Viktoria je v červenomodrých barvách.
1'

FC Hlučín: Lapeš – Tomšů, Plesník (C), Hasala, Lehnert – Buchvaldek, Praus – Putyera, Mládek, Zajíček – Smékal.
Náhradníci: Nemček – Kocur, Moučka, Levčík, Holzer, Šindler, Ptáček.
Trenér: Filip Smékal

FC Viktoria Plzeň: Jedlička – Kaša, Hejda (C), Tijani – Holík, Jirka, Čermák, Ndiaye, Pilař – Bassey, Dedič.
Náhradníci: Tvrdoň – Jemelka, Pernica, Mosquera, Bucha, Kalvach, Chorý.
Trenér: Michal Bílek

Rozhodčí: Batík – Paták, Žurovec.
FC Viktoria Plzeň

Mezi výjezdy do Allianz Areny a na San Siro se Plzeňanům vklínil výlet do Hlučína. Neznámé prostředí to pro mnohé hráče a členy realizačního týmu není. Viktoria zde přijíždí na zápas třetího kola Mol Cupu už potřetí. V roce 2016 hladce zvítězila 7:0. O tři roky později se vracela domů s výsledkem 3:1. Tisíc a dva diváci tehdy viděli góly Tomáše Chorého, Romana Procházky a Dominika Janoška. V pohárové soutěži Západočeši nemají tolik úspěchů jako v lize. Vítězi se stali jen v roce 2010, poté dvakrát prohráli finále a před rokem skončili již v osmifinále na Mladé Boleslavi.

Na české scéně Plzeň v kalendářním roce 2022 ještě ani jednou neprohrála. Během uplynulého víkendu zvítězila 3:0 v Jablonci a ponechala si na čele nejvyšší soutěže čtyřbodový náskok na Slavii. S ohledem na nabitý program je jisté, že Michal Bílek nechá odpočinout většinu členů ustálené základní jedenáctky. „Máme široký kádr a je potřeba zátěž trochu rozložit. Věřím, že všichni hráči jsou připraveni a ti, kteří nastoupí, odvedou dobrý výkon,“ pravil v preview pro klubový web kouč úřadujících mistrů ještě před úterním odjezdem do Slezska.
FC Hlučín

Stačí jedna výhra nad účastníkem Ligy mistrů a Hlučín dorovná své pohárové maximum ze sezony 2004/05. Tehdy postoupil do osmifinále a až na penalty nestačil na Slovácko. Současný ročník MOL Cupu zahájilo mužstvo trenéra Filipa Smékala už v předkole. Sedmi góly přejelo Krnov a bez větších problémů vystrnadilo ze soutěže i divizní Bohumín. Druhé kolo už bylo větší výzvou. Hlučín hostil Líšeň postaral se o překvapení, když lídra Fortuna:Národní ligy porazil 2:0.

Na dnešní fotbalový svátek se domácí tým naladil výhrou 2:1 v Rosicích. V tabulce MSFL poskočil na druhé místo a zmenšil ztrátu na vedoucí Kroměříž na šest bodů. S pěti góly se střelecky nejvíce daří Adamu Zajíčkovi. S čtyřmi zásahy mu zdatně sekunduje Oliver Putyera. Oba jsou důkazem toho, že slezský klub těží z výhodného umístění na mapě. Nachází se mezi Ostravou a Opavou a daleko to není ani do Karviné. Díky tomu každoročně nabírá mladé hráče, kteří se ve vrcholných soutěžích naplno neprosadili.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu 3. kola MOL Cupu. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Hlučínem a Viktorií Plzeň!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.