MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Kroměříž : Ostrava - 21. září 2022   16:00

Kroměříž
Kroměříž
10' Chwaszcz  • 40' Chwaszcz  • 72' Surynek
3:3
(2:3)

1:4 (PEN)

Ostrava
Ostrava
2' Tijani   • 7' Mišković   • 28' Cruz
Kroměříž
Dostál – Vyhlíd (67. Machálek), Zavadil, Ťahlo (107. Votava), Jeleček – Cupák, Matoušek /K/ – Jambor (67. Surynek), Houser, Plecitý (57. Mlčoch, 77. Červenka) – Chwaszcz (67. Sedlák)
Lebánek
Černý – Nádvorník, Hurych
Stadion Jožky Silného, Kroměříž
1425 diváků
Ostrava
Letáček – Ndefe, Frydrych, Lischka, Fleišman /K/ – Tetour (88. Klíma), Boula – Cruz (67. Buchta), Mišković (56. Kuzmanović), Plavšić (113. Jaroň) – Tijani (67. Almási)
Laštůvka – Pojezný

Až v penaltovém rozstřelu odvracel Baník Ostrava senzační vyřazení na půdě třetiligového lídra Hanácké Slavie Kroměříž. Hosté vedli již v 7. minutě o dvě branky, ale domácí dostala vzápětí do hry penalta. Přestože pak prohrávali 1:3, dokázali náskok stáhnout, když přetím Plavšić za stavu 2:3 neproměnil penaltu. Na dvou gólech nese vinu nejistý brankář Letáček. Prodloužení přineslo vyrovnaný fotbal s největší šancí na straně Kroměříže, naopak penaltový rozstřel již byl jednoznačnou záležitostí favorita. Úspěšným zákrokem se vykoupil Letáček, další penalta šla nad břevno, zatímco čtyři ostravští exekutoři nezaváhali.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 6:14. Střely mimo: 4:9. Rohy: 7:10. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 22:21.
David LISCHKA rozhoduje rozstřel ranou do šibenice.
Tomáš JELEČEK přestřelil a je prakticky rozhodnuto, Baník má dva mečboly.
Michal FRYDRYCH nedal brankáři šanci prudkou ranou do šibenice.
Martin SURYNEK proměňuje střelou doprostřed brány.
Jiří KLÍMA zašoupnul míč k pravé tyči, Dostál zůstal stát.
Adam HOUSER neproměňuje! Jiří Letáček jeho střelu vystihl a jednou rukou vyráží.
Petr JAROŇ si nechal brankáře skočit a zasunul k opačné tyči.
Střílení penalt začíná.
Třetiligová Hanácká Slavia Kroměříž v prodloužení udržela s favoritem krok, nepustila ho do větší šance a senzačně dotáhla duel až k penaltovému rozstřelu. Dočkáme se senzace, nebo svěřenci Pavla Vrby naplní papírové předpoklady a vyhnou se ostudě?
120'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Z tlaku vzešel roh pro Baník, který vyboxoval Dostál a ještě byl atakován nedovoleným způsobem.
119'
Baníkovci v závěru sevřeli třetiligového soupeře. Klímův centr uklízí z malého vápna Zavadil.
117'
Kuzmanović narazil Buchtovi, přes Almásiho se k němu míč vrátil, jenže na bahnitém oraništi bylo zpracování nad jeho síly.
115'
K nelibosti baníkovců teď rozhodčí Černý odpustil domácím neúmyslnou ruku Jelečka těsně před velkým vápnem. Tohle se rozhodně pískat mělo.
114'
Z velké dálky napřáhl Frydrych, odvážný pokus letí daleko od brány.
113'
Střídání v týmu FC Baník Ostrava:
ze hřiště odchází Plavšić, přichází Jaroň.
112'
Buchtův nákop nevyzpytatelně skočil v šestnáctce, Machálek ho stačil skluzem odehrát před Plavšićem do autu.
111'
Votava hledal po kroměřížském autu spoluhráče před bránou z otočky naslepo, nachází jen brankáře Letáčka.
110'
Po rohu je však pískán útočný faul na Plavšiće. Tomu na zemi vsedě škubou nohou křeče.
109'
Machálek unikl po pravé lajně a Fleišman skluzem zastavuje jeho akci za cenu rohu.
108'
Klíma přihrál zprava po zemi na penaltovou značku Buchtovi, který z bezprostřední blízkosti trefuje jednoho z obránců do ruky u těla.
107'
Šesté střídání v prodloužení využívá Kroměříž:
ze hřiště odchází Ťahlo, přichází Votava.
106'
Žlutou kartou byl napomenut Michal Frydrych (Baník Ostrava).
106'
Začalo druhé prodloužení.
105'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Žlutou kartu viděl Michal Cupák (Hanácká Slavia Kroměříž).
104'
Odražený míč po Sedlákově střele zachytil Houser, který obhodil dloubákem protihráče, krásně mu narazil v pádu Surynek a až brankář Letáček zneškodnil obrovskou šanci Kroměříže.
103'
Plavšić pěkně centroval od koncové čáry, Almásiho hlavička však míří neškodně obloukem za bránu.
101'
Žlutou kartu za protesty dostává ostravský trenér Pavel Vrba, který reklamoval roh. Přitom televizní záznam jasně prokázal, že se míče jako poslední dotkl útočící Almási.
101'
Ndefe vysunul do uličky Almásiho, slovenskému kanonýrovi však výborně padl do střely Ťahlo.
101'
Surynkovi je pískán útočný faul na ostravského brankáře Letáčka.
99'
I drobný Plavšić neustál běh bahnem, poté si domácí Sedlák šikovně narazil o Klímu do autu.
97'
Uprostřed pole špatně přihrál Kuzmanović, jenže o brejk se připravil kuriózně Červenka, který uklouzl na kluzkém bahně a sáhl rukou na míč.
95'
Almási odstavil proti pravidlům na útočné půlce Housera.
94'
Po Plavšićově faulu se dostali do zakončení ze standardky domácí, Matoušek však zády k bráně naslepo hlavičkuje vedle.
91'
Po Fleišmanově přímém kopu se míč odráží do zámezí od hostujících hráčů.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Statistiky po druhém poločase:
Držení míče 48% – 52%, střely na bránu 5:9, střely mimo 3:7, rohy 5:9, fauly 14:12, ofsajdy 1:2.
Hanácká Slavia senzačně stáhla dvoubrankovou ztrátu, hostům nepomohla ani penalta, kterou neproměnil Plavšić, a opět po roce budou muset proti třetiligovému soupeři do prodloužení. Na hřišti pražského Vltavínu loni dali tři góly, tak uvidíme, jak jim to na extrémně těžkém terénu půjde v Kroměříži.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+5'
Fleišman dloubl míč za obranu na Frydrycha, který z těžkého úhlu nepropálil Dostála.
90+4'
Sedlák podrazil Plavšiće a Ostravští mohou ještě rozhodnout v závěru řádné hrací doby.
90+3'
Žlutou kartu za zákrok zezadu ve středovém kruhu dostává Tomáš Matoušek (Hanácká Slavia Kroměříž).
90+3'
V nastavení útočí domácí, po odvráceném dlouhém autu však pálí Ťahlo vysoko nad.
90+2'
Standardní situaci nezahrál dobře domácí Jeleček, míči nadělil faleš ven od brány.
90+1'
Kuzmanovićův centr před Klímou pohodlně stahuje ze vzduchu Dostál.
89'
Dostál vyráží míč daleko, Fleišman ovšem vrací míč do šestnáctky. Klímovi padli v oraništi do střely hned dva hráči Hanácké Slavie a hosté se k zakončení nedostali.
89'
Plavšić vybojoval roh pro hosty a sám ho i rozehraje.
88'
ze hřiště odchází Tetour, přichází Klíma.
87'
Buchta byl ve zdi sestřelen do obličeje a rozhodčí přerušuje hru, aby se otřesený ostravský záložník vzpamatoval.
87'
Žlutou kartu dostává Jiří Fleišman (Baník Ostrava) za faul na Cupáka, dalším důsledkem je krátký roh Kroměříže.
86'
Hosté odvrátili rohový kop Kroměříže, která je v závěru základní hrací doby lepším mužstvem. Červenka dal na těžkém terénu nedůraznou přihrávku za sebe a Dostál vystartoval daleko z brány proti Plavšićovi.
84'
Kroměřížští obehrávají šestnáctku a svírají baníkovce, kterým se ale podařilo pokusy o prostrčení míče před bránu odvrátit do autu.
83'
Tvrdou střelu Almásiho z úhlu vyráží domácí brankář Dostál.
82'
Domácí Červenka přeskočil v hlavičkovém souboji Ndefeho a z rohu malého vápna hlavičkuje do boční sítě.
80'
Hanácká Slavia přerušuje již v předfinální fázi kombinaci Baníku a Michal Cupák měl na kopačce obrat! Třetiligový hráč s míčem na noze oběhl tři nestíhající profi obránce, až zakončení z velkého vápna tváří v tvář brankáři mu nevyšlo a míří vysoko nad.
78'
Dnešní utkání sleduje 1425 diváků.
77'
Hanácká Slavia musí střídat. Mlčoch si na hřišti příliš nepobyl, Kuzmanovićův faul odnesl zraněním a střídá ho Červenka.
75'
První žlutou kartu zápasu dostává Nemanja Kuzmanović (Baník Ostrava) za skluz zezadu na Mlčocha.
74'
Zaplněný stadión až na baníkovský kotel těší nečekaný vývoj a žene sešívané dopředu.
72'
Kroměříž právě vstřelila branku!
Kdo si jako já v 7. minutě za stavu 0:2 myslel, že je rozhodnuto, toho vyvádí z omylu MARTIN SURYNEK. Centr dalšího střídajícího hráče Erika Mlčocha ve skluzu podrážkou v obklíčení tří hráčů doslova dotlačil za brankovou čáru.
71'
Fleišmanův centr se v šestnáctce odrazil o trávník na ruku Ladislava Almásiho. Nejlepší střelec Baníku loňské sezóny si po zranění připisuje první soutěžní start.
68'
Kuzmanović z trestného kopu ze 30 metrů překopl domácí bránu.
67'
Střídání v týmu Hanácká Slavia Kroměříž:
ze hřiště odcházejí Jambor, Chwaszcz a Vyhlíd, přicházejí Surynek,
Sedlák a Machálek.
67'
V mužstvu Baníku Ostrava odcházejí Cruz a Tijani, nastupují Almási a Buchta.
65'
Nemanja Kuzmanović si zasekl míč na pravé straně šestnáctky a pod nohama domácího obránce našel Tijaniho, který bez přípravy přestřelil kroměřížskou bránu.
63'
Rohový kop po odrazu z klubka hráčů sbírá do koše Dostál a hned dlouhým výkopem hledá rozběhnutého Jambora. Toho v náběhu uhlídal angolský reprezentant Gigli Ndefe.
62'
A za půl minuty obrovská příležitost Baníku a pro změnu se za penaltový zákrok rehabilitoval Dostál, když skvěle zneškodnil samostatný nájezd Tijaniho!
62'
Plavšić touží své zaváhání napravit, jeho střílený centr však vyboxoval Dostál.
61'
Srđan Plavšić (Baník Ostrava) neproměňuje pokutový kop. Srbské křídlo při penaltě zradil těžký terén, což je snad jediná omluva pro střelu tři metry nad břevno, které málem nestačila ani ochranná síť.
60'
Jakub Dostál vyběhl pozdě, dnes již poněkolikáté hrál jako němý, spoluhráč Jeleček o něm nevěděl a kroměřížský brankář podrazil celým tělem Cadua. Penalta pro Baník.
60'
Letáček znovu uvízl při výběhu na centrovaný míč mimo prostor hry, situaci pojistil hlavou Lischka.
59'
V bahenních soubojích na kroměřížském oraništi vyhrnul Jambor trenýrky Caduovi. Píská se ovšem předchozí faul brazilského hráče.
57'
ze hřiště odchází Plecitý, přichází Mlčoch.
57'
Po rohu hlavičkuje vysoko nad břevno Lischka.
57'
Kombinaci hostů uzavřel domácí obránce Ndefemu za cenu rohu.
56'
ze hřiště odchází Mišković, přichází Kuzmanović.
54'
Plecitý unikl na pravém křídle a našel přihrávkou pod sebe nabíhajícího Cupáka, který po zemi trefuje jen ostravské holenní chrániče.
54'
Cupákova hlavička po rohu trefuje jen dvojblok modrých dresů.
53'
Houser uvolnil Chwaszcze, který sraženým centrem o Fleišmana vybojoval roh pro Hanáckou Slavii.
52'
Šestý roh Baníku domácí odvrátili, Letáček ovšem dobře přečetl hru a vyrazil až na půl cesty ke středovému kruhu pomoci s odkopem.
51'
Domácí si však nerozuměli při přechodu do útoku, Plecitý nečekal Jamborovu kolmici a je to míč zadarmo pro Baník.
51'
Boula zápasnicky sejmul Plecitého, z vlastní poloviny hřiště rozehraje Kroměříž.
49'
Mišković po rohu zavíral zadní tyč, o bahnitý terén mu míč odskočil na nohu, ale jinak než čekal, takže Chorvat místo prázdné brány nastřelil jen sám sebe.
48'
Nakonec ze série centrů vzešel roh pro Baník po poměrně zbytečném odkopu Jelečka, kterému opět nekřiknul brankář Dostál podobně jako při prvním gólu.
47'
Baník od počátku tlačí, míč vyvezl přes půl hřiště Lischka, akci prodloužil Mišković, ale Plavšić ani Fleišman neodcentrovali přes pozornou obranu Kroměříže.
46'
Statistiky první půle:
Zpočátku to vypadalo na hladkou vítěznou jízdu Baníku Ostrava, který již v 7. minutě vedl o dvě branky. Domácí se však dvakrát dotáhli, vždy s přispěním velkých chyb brankáře Letáčka, a po atraktivní přestřelce v prvním poločase bude i ten druhý ještě hodně zajímavý.
45'
45'
Domácí Cupák si pomáhá odkopem přes půl hřiště.
43'
Ndefe našel zpětnou přihrávkou Miškoviće, který propálil z 10 metrů houštinu těl a Dostál s pořádnou porcí štěstí reflexivně vyráží ramenem na brankové čáře.
42'
Místo na Chwaszcze centruje Plecitý jen do Letáčkových rukavic.
40'
Už druhý gól zavinil obrovskou hrubkou brankář Jiří Letáček. Proti skvěle provedenému nákopu Adama Housera vyběhl jen na půl cesty a nejlepší kroměřížský střelec ŠIMON CHWASZCZ ho hlavičkou pohodlně přehazuje.
39'
Na velmi těžkém terénu se snaží kombinovat do plných prvoligový favorit.
37'
Dostál vyboxoval centrovaný míč z krátkého rohu.
36'
Po odcentrování sejmul Jambor ve skluzu přes kotníky Ndefeho, rozhodčí odpouští kartu a nařizuje jen krátký roh pro Baník.
35'
Jelečkův roh odvrací hlavou z přední tyče Frydrych jen k Jamborovi, který skákavou křížnou střelou z velkého vápna pěkně protáhl Letáčka.
35'
Naopak Jelečkovi se o minutu později nečekanou změnou směru kličky podařilo na Ndefem roh vybojovat.
34'
Jambor centroval ve skluzu po zemi, míč se odrazil od skluzujícího Ndefeho, ale pak znovu od domácího hráče a jen se kope od ostravské brány.
32'
Ani druhý roh v řadě Hanáci nevyužili, zůstali sice u míče, ale vracejí ho až k brankáři Dostálovi.
32'
Při prvním rohu Kroměříže měli hosté docela potíže. Frydrych hlavičkoval do výšky a padající list raději o břevno zavěšený Letáček přehodil na horní síť.
31'
Po ztrátě míče zkoušel Vyhlíd ještě obměkčit rozhodčího pádem v rohu šestnáctky, hra nicméně pokračuje.
30'
Plavšićův centr hlavičkoval Tijani zblízka hlavou těsně nad.
28'
Baník právě vstřelil branku!
Zatím všechny branky zařídili cizinci. Mišković skvěle narazil míč po zemi do uličky, CARLOS „CADU“ CRUZ si zasekl míč kolem obránce a na stojnou nohu bezmocného brankáře tvrdou střelou zvyšuje.
27'
Jambor zavezl míč až k pokutovému území, po přihrávce na střed však jeho spoluhráči balon uskakuje.
26'
Ndefeho přihrávka po zemi doslova utonula v kaluži. Terén vůbec nesvědčí kombinační hře.
25'
Lídr MSFL hraje po zakřiknutém úvodu s favoritem celkem vyrovnanou partii uprostřed hřiště.
22'
Z klubka naskakujících hráčů míří jen lehce tečovaný míč do strany.
22'
Tijani vyvezl míč po narážečce s Fleišmanem až do pokutového území, kde ho Hanáci zastavují za cenu rohu.
21'
Kroměřížský Jeleček rozehrál přímý kop na úplně volného Cupáka, jehož hlavičce mezi tyče mnoho nechybělo.
20'
Domácí hlavičkáři si na malém vápně s dalším rohem poradili.
19'
Hra se přelévala od vápna k vápnu, míč nejdříve ztratil Plavšić, ale Cruz ho vybojoval zpět a po rychlé kličce domácí tečovali jeho střelu opět na roh.
17'
Tečovaná střela Nigerijce Tijaniho vynesla Baníku další roh.
16'
Michal Frydrych zakončil přímý kop trknutou hlavičkou ve stoje těsně nad břevno.
16'
Neudržitelný Plavšić si došel kličkováním pro faul nedaleko velkého vápna k Jamborovi.
15'
V Kroměříži se spustila prudká přeháňka, mezi provazci deště odcentroval Plavšić z rohového kopu, ale naskakující Frydrych ani Mišković se k míči nedostali.
14'
Před Carlosem „Cadu“ Cruzem vypíchl míč na roh skluzem ukrajinský stoper domácích Orest Ťahlo.
14'
Ostravský kapitán Fleišman si pokryl míč tělem před Vyhlídem a nechal ho pomalu doklouzat za čáru.
12'
Na druhé straně odcentroval Jambor v pádu přes Ndefeho, míč doskákal jen do Letáčkovy náruče.
12'
Srđan Plavšić přešel přes dva Hanáky, jeho centr ovšem přistrčil Jeleček hrudí brankáři Dostálovi.
10'
Prudkou střelou z pokutového kopu se nemýlil ŠIMON CHWASZCZ a zápas dostává nový náboj.
9'
Po špatném odkopu brankáře Letáčka domácí zapresovali a rozhodčí nařizuje penaltu za faul na Matouška!
9'
Po nepřesném nákopu Hanácké Slavie se kope od Letáčkovy brány.
7'
Cruzův centr zprava sklepl Plavšić krásně placírkou z voleje za obranu na ROBERTA MIŠKOVIĆE a chorvatská letní posila z úhlu neomylně prostřelila kroměřížského brankáře Dostála.
6'
Mišković neprošel zahuštěným prostorem na velkém vápně, hosté se ale rychle opět zmocnili míče.
4'
Kroměříž musí tvořit, založení útoku však není přesné. Ze záběrů je vidět, jak odstřikují po každém dopadu míče kaluže vody.
2'
Uklidnění pro favorita zařídil zmateným zásahem domácí Houser, který ukopl Plavšićův centr z náruče vlastnímu brankáři Dostálovi. MUHAMED TIJANI uklidil míč z osmi metrů s přispěním teče nešťastníka Housera do sítě.
1'
Dalibor Černý přivádí oba celky na stadión. Hanácká Slavia bude hrát v sešívaných dresech po vzoru pražské, Baník nastoupí v modrých.
Pavel Vrba vyměnil oproti sobotnímu utkání na Letné v základu tři hráče. Místo útočníků Kuzmanoviće a Klímy hrají od začátku Mišković a Tijani, v bráně pak místo Laštůvky dostává příležitost Letáček.

Hanácká Slavia Kroměříž: Dostál – Vyhlíd, Zavadil, Ťahlo, Jeleček – Cupák, Matoušek /K/ – Jambor, Houser, Plecitý – Chwaszcz.
Náhradníci: Lebánek – Votava, Mlčoch, Machálek, Sedlák, Červenka, Surynek.
Trenér: Červenka.

Baník Ostrava: Letáček – Ndefe, Frydrych, Lischka, Fleišman /K/ – Tetour, Boula – Cruz, Mišković, Plavšić – Tijani.
Náhradníci: Laštůvka – Pojezný, Buchta, Jaroň, Kuzmanović, Klíma, Almási.
Trenér: Vrba.

Rozhodčí: Černý – Nádvorník, Hurych.
Baník Ostrava
Svěřenci Pavla Vrby zatím v lize příliš nezáří, i po vydřené remíze 1:1 na Spartě jim patří jedenáctá příčka (2-4-3, 13:13). I tak bude na půdě celku, s nímž se jinak v soutěži utkává jeho béčko, jasným favoritem.
Baník je pětinásobným vítězem Českého poháru (1973, 1978, 1979, 1991 a 2005).
V Kroměříži nastoupí Baník poprvé a určitě se bude chtít vyvarovat šest let starého výbuchu, kdy vypadl v rovněž třetiligových Litoměřicích. Loni zase zdolal až po prodloužení pražský Loko Vltavín.

Střelci: 3 – Kuzmanović, Klíma, 2 – Tijani.
Hanácká Slavia Kroměříž
Na jaře vyfouklo Kroměříži vítězství v Moravskoslezské fotbalové lize béčko Sigmy Olomouc. Letos zatím Hanácká Slavia pod vedením bývalého zlínského záložhíka Bronislava Červenky prochází soutěží suverénně, v osmi kolech neztratila ani bod při impozantním skóre 27:5. V prvním kole poháru zvítězila v Novém Jičíně 2:0 a vysloužila si atraktivní souboj s Baníkem Ostrava.
Hanácká Slavia je dosud jediným třetiligovým mužstvem, které se v Českém poháru probojovalo mezi nejlepší čtyřku. Na jaře 2011 ji teprve v semifinále vyřadil pozdějí vítěz Mladá Boleslav. Jediným pamětníkem tehdejší jízdy ze současného kádru je kapitán Tomáš Matoušek.

Střelci: 8 – Chwaszcz, 5 – Votava, 3 – Cupák.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.