MOL Cup -  ONLINE PŘENOS -  Slavia : MFK Vyškov - 1. března 2023   18:00

Ukončeno
Slavia
Slavia
12' Lingr  • 19' Jurečka  • 22' Jurásek  • 62' Jurečka 
4:0
(3:0)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
Slavia
Sestavy:
Mandous – Pech, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek (69. Traore) – Oscar, Ševčík (77. Douděra) – M. Jurásek (69. van Buren), Lingr (C) (69. Zafeiris), Ewerton – Jurečka
Náhradníci:
Stejskal – Ogbu, Olayinka, Zafeiris, van Buren, Douděra, Traore
Rozhodčí
Starý – Nádvorník, Kubr
Fortuna Arena, Praha-Vršovice
6697 diváků
MFK Vyškov
Sestavy:
Kinský – Ilko, Srubek (46. Matys), Dweh, Němeček (46. Vintr) – Souaré (69. Jambor), Štěpánek (C) – Kanakimana (69. Bayo), Alegue, Fulnek – Lacík
Náhradníci:
Jícha – Klesa, Bayo, Mafwenta, Jambor, Matys, Vintr
Přenos se aktualizuje automaticky

To je z mé strany dnes vše, přeji příjemný zbytek týdne a třeba někdy zase na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:1.
Papírové předpoklady se splnily do puntíku, favorizovaná Slavia nedopustila žádné překvapení. Druholigový Vyškov přehrála v poměru 4:0 a hladce tak postupuje do semifinále MOL Cupu, Jednalo se o naprosto zasloužený výsledek, Sešívaní měli po celý průběh utkání více ze hry a soupeře naopak vůbec do ničeho nepustili. Kouč Vyškova Jan Trousil ale i tak může být na své svěřence pyšný, neboť dosažení čtvrtfinále je historicky vůbec největším úspěchem Vyškova v Českém poháru, který se nyní nazývá MOL Cup.
90+1'
Konec zápasu.
90+1'
Pechova nepovedená rozehrávka se od Ilka odrazila k Bayovi. Ten vyzval ke střele Jambora, jehož pokus ze střední vzdálenosti míří nad břevno.
90'
Douděra podebral míč do běhu van Burenovi, který už se málem ocitl sám před Kinským, brankář Vyškova byl ale u balonu nakonec dříve.
89'
Vyškov sympaticky zakombinoval na útočné polovině, tečovaný centr Ilka ale končí u Mandouse.
89'
Jurečkův nepovedený centr zprava sbírá do koše Kinský.
88'
Hosté budou nyní rozehrávat volný kop z poloviny hřiště.
87'
Traore si naběhl za obranu a zprava se snažil stříleným pasem najít van Burena na malém vápně, Kinský ale balon vyrazil k jednomu ze spoluhráčů, který dal odkopem Vyškovu vydechnout.
87'
Zafeiris se ale při rozehrávce od praporku ukopl a centroval mimo vymezený prostor hřiště.
Dnešní utkání sleduje 6697 diváků.
86'
A tentokráte Douděrův střílený centr zblokoval na roh skluzující Jambor.
85'
Douděra našel pasem do vápna volného Jurečku, toho ale zradilo zpracování.
85'
Bayo se ve snaze prodrat se ke skákající meruně zezadu opřel do Pecha, faulu si všiml jak pomezní, tak hlavní.
84'
Slávističní fanoušci by si, soudě dle jejich skandování, přáli vidět pátou branku v síti Vyškova. Nejprve by se ale jejich mančaft musel k míči dostat, hosté jej nyní totiž poměrně dlouho drží.
83'
Fulnek pasem za Kačarabu rozeběhl Baya, vysoko postavený Mandous ale celou akci přečetl a zamezil jakémukoliv ohrožení jeho čistého konta.
82'
Tak tohle byla fotbalová paráda v podáni Micka van Burena! Na levé straně se mu v cestě do vápna snažil zamezit Matys, van Buren se přes něj ale s neskutečnou elegancí prodral a následně přihrával před prázdnou branku, kde byl ale první Dweh, jemuž se podařilo míč odkopnout.
81'
Ilko tísněný dvojicí protihráčů přihrál do vápna Klesovi, jeho zpětný pas ale zblokovala obrana.
81'
Zafeirisovu kličku chytře vystihl Jambor, hrát tak mohou hosté.
80'
Čestný zásah byl blizoučko! Po Vintrově přiťuknutí pálil tvrdě zpoza vápna střídající Bayo, jenže rozvlnil pouze boční síť.
78'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Lacík, přichází Klesa.
78'
Van Buren utíkal sám na Kinského, obhodil si jej a následně se po kontaktu poroučel k zemi. Pískala by se penalta, po intervenci videorozhodčího je ale nakonec Nizozemci máván ofsajd.
77'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází Ševčík, přichází Douděra.
76'
Zafeiris hlavičkou přiťukl míč van Burenovi, kterému ale nevyšel ideálně krok a tak si balon nějakých deset metrů před Kinským ještě musel zpracovat, což se mu stalo osudným, neboť kvůli tomu merunu jen poslal do rukavic vyběhnuvšího brankáře.
76'
Van Buren se šikovnou koloběžkou prosmýkl okolo Dweha, jeho centr ale zamířil jen k Vintroi, který balonrychle odkopl mimo nebezpečí.
75'
Ti ale de facto pouze vrátili míč domácím.
75'
Po nepřesném pasu Ševčíka, jehož adresátem měl být Pech, vhazují hosté.
74'
Zafeiris přihrávkou na pravé křídlo vyzval k centru van Burena, jeho pas ale končí na hlavě bránícího Štěpánka.
73'
Ewerton si narazil se Zafeirisem a z první poslal kulatý nesmysl asi do desáté řady Tribuny Sever.
72'
Dweh sice ve skluzu trefil balon, lidově řečeno u toho ale také "ukrojil" Zafeirise a sudí tak ukazuje směrem k brance Vyškova. Z tohohle volného kopu se zajisté dá přímo vstřelit gól, bude se rozehrávat nějakých 25 metrů od Kinského.
71'
Skoro to vypadá, jako by Vyškov chtěl dostat pátý gól. Hosté nepochopitelně selhali v rozehrávce a Zafeiris se ocitl tváří v tvář Kinskému, kromě vyběhnuvšího brankáře hostí ale přehodil i branku.
71'
Opět v akci Ewerton. Tentokráte se po průnikové přihrávce z kopaček Zafeirise rozhodl Kinského obejít, jenže mu balon utekl do zámezí.
70'
Ewerton nyní spálil obrovitánskou šanci. Tváří v tvář Kinskému se pokoušel zakončit do horního rohu, jenže selhal a merunu poslal jen těsně nad!
69'
Střídání v týmu SK Slavia Praha:
ze hřiště odchází M. Jurásek, přichází Traore,
ze hřiště odchází D. Jurásek, přichází van Buren,
ze hřiště odchází Lingr, přichází Zafeiris.

Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Souaré, přichází Jambor,
ze hřiště odchází Kanakimana, přichází Bayo.
68'
Alegue nepřesným sklepnutím na polovině hřiště poslal do úniku domácího Lingra a hned se chytal za hlavu. Kapitán Slavie nakonec po dlouhém sprintu předal míč Ševčíkovi, který přihrál Jurečkovi, ten ale po kličce na střed zamířil těsně nad.
67'
Mezitím, co Slavia kombinuje na vlastní obranné polovině, se na její lavičce připravuje hned trojité střídání.
66'
Ševčíkův podseknutý pas za beky hledal Oscara, Kinský jej ale bez problémů sbírá do rukavic.
65'
Ewerton se po sklepnutí Lingra hnal do vápna, v souboji s hostujícím kapitánem Štěpánkem si ale neporadil ideálně. Štěpánek si poté chvíli v bolestech poležel na trávníku, nyní už je ale zřejmě stoprocentně fit.
64'
Tahle přihrávka Matěje Juráska nakříž vápnem ale končí v rukavicích Kinského.
62'
Slavia právě vstřelila branku! Moc jednodušších branek v kariéře asi nedal. VÁCLAV JUREČKA se nacházel přesně v prostoru, kam Lingr vrátil přetažený centr Davida Juráska, a z bezprostřední blízkosti nezaváhal. 4:0, ve vzduchu je cítit debakl.
61'
Dwehův nešikovný obranný zákrok prakticky znamenal přesné sklepnutí míče Davidu Juráskovi, který prostrkával do vápna Ewertonovi.Brazilec našel ve vápně ještě Matěje Juráska. Ten si merunu potáhl a jeho ránu vyráží na roh Kinský.
60'
Vintr se na levém křídle dopustil útočného faulu, v bolestech se svíjí Ousou.
59'
Lacíkova zpětná přihrávka z úrovně brankové čáry skončila jen u bránícího Kačaraby.
58'
Oscar si ve vápně zasekl míč okolo Dweha, pak ale místo střely slabší pravou volil možná trošku zbytečně přihrávku, kterou žádný z jeho spoluhráčů neočekával.
57'
Dweh sestřelil Oscara, jeho počínání bylo oceněno žlutou kartou.
56'
Pechovu přihrávku do vápna na Lingra vystihl Matys a do brejku se hnali hosté. Lacík si na pravé straně i s trochou štěstí poradil s Ousouem a sprintoval směrem k brance, z ostrého úhlu ale poslal merunu jen Mandousovi "do teplých".
54'
Přesný dlouhý pas Ševčíka si našel David Jurásek, který vnikl do šestnáctky, jenže v nadějné pozici jen vyprášil rukavice Kinského ranou na prostředek branky. Míč se sice k bekovi Slavie opět odrazil, Jurásek jej ale do branky neusměrnil a jen jej kopl na pravé křídlo.
54'
Vyškov dále zůstal na útočné polovině, aut Vintra ale Kanakimana poslal hlavou nešikovně mimo hrací plochu, ač se jej zřejmě pokoušel prodloužit za sebe.
53'
Ilkův centr do malého čtverce ale odhlavičkoval Ousou směrem k postranní čáře.
52'
Alegue se šikovnou zasekávačkou kousek za vápnem uvolnil okolo Oscara, který nestihl zareagovat a hostujícího záložníka podrazil. Hosté tak mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
52'
Lacík prodloužil Kinského nákop až k Vintrovi, před nímž odkopává do autu Kačaraba.
51'
David Jurásek nakopl motory a štrádoval si to podél levé lajny, Ilko ale parádním skluzem znemožnil levému bekovi domácích odcentrovat.
51'
Lingr přihrál na levé křídlo Ewertonovi, který mu míč vrátil. Následně ale Lingra při zpracování míče přeskočil Souaré.
50'
Kvůli faulu byl ale zastaven i následný postup Matěje Juráska, hrát mohou hosté.
49'
Lingr dribloval středem, pověsil se na něj ale Souaré a sudí jeho počínání posoudil jako nedovolené.
49'
Vyškov se poté osvobodil odkopem, jenže nyní již mají merunu na kopačkách znovu domácí.
48'
Kanakimana zapracoval dozadu a vypíchl Davidu Juráskovi míč na aut.
46'
Ševčík našel šikovnou přihrávkou zprava Pecha, po jehož sraženém pasu se míč dostal k Lingrovi. Ten z vnitřku vápna volil ještě chytrý oblouček, do něhož se položil Jurečka a hlavičkou rozvlnil síť, jenže jeho radost je zbytečná, neboť vybíhal z ofsajdu.
46'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Němeček, přichází Vintr.
46'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Srubek, přichází Matys.
46'
Začal druhý poločas.
A vypadá to, že hosté o pauze vystřídali. Němečka nahradil na place Ondřej Vintr.
Oba celky se již vrátiily na trávník, brzy začne druhá půle.
Slavia je v Edenu pořádně silná, v probíhající sezóně zde zatím pouze vyhrává a vypadá to, že nastolený trend bude pokračovat. Druholigový Vyškov dnes nemá svůj den a favorizovaní domácí tak po suverénním výkonu o poločase vedou 3:0 díky trefám Lingra, Jurečky a Matěje Juráska. Vyškov byl nejblíže snížení ve 38. minutě, kdy Kanakimana zakončil individuální průnik střelou nad. Jinak ale hosté poctivě plní roli jasného outsidera a k tomu, aby průběh utkání alespoň trošku zdramatizovali, potřebují pořádně zabrat.
45+2'
První poločas skončil.
45+1'
Na druhé straně si bochánek Pecha stáhl ze vzduchu Kinský.
45+1'
Fulnek pasem na křídlo vybídl k centru Němečka, ten ale ve vápně neměl žádného ze spoluhráčů a jeho pobídka do vápna tak končí u Mandouse.
45'
Další centr Slavie zleva končí kopem od branky, Pech jej sice na zadní tyči stihl zasáhnout ve snaze vrátit merunu zpět do ohně, jenže jej netrefil ideálně.
45'
Ousou si chtěl narazit se Ševčíkem a vlétnout do vápna, jeho záměr ale přečetl Němeček, který zachytil přihrávku.
44'
Po nádherné kombinaci Slávistů na jeden dotyk se dostal balon až k Pechovi, který obstřelem levačkou zřejmě mířil na zadní tyč, jenže poslal balon jen do rukavic Kinského.
43'
David Jurásek si v souboji s Kanakimanou poradil na jedničku a vybojoval aut.
41'
Souaré rozehrál pěknou patičkou útok svého týmu. Dweh poté předal merunu Kanakimanovi, který nabil Lacíkovi. Ten vypálil z první, z hranice vápna ale zamířil těsně mimo.
40'
Ilko rozehrál nakrátko Aleguemu, který se prosmýkl až do vápna. Jeho pas z úrovně brankové čáry ale neprošel přes blok bránících těl.
39'
Zpětnou přihrávku Matěje Juráska na velké vápno zachytil Souaré a hosté rozjeli nebezpečný brejk. Po něm hledal Lacík centrem na zadní tyč Alegueho, před ním ale zahrál hlavou na roh Oscar.
38'
Kanakimana se z pravé strany vykličkoval před vápnem až doleva, odkud levou nohou pálil jen těsně nad svatyni Mandouse. Pěkná individuální akce hostujícího šikuly.
37'
Domácí opět rozjeli ofenzivní kolotoč, který ale skončil nepřesnou kolmicí Ševčíka. Ten svým pasem do vápna jen trefil dobře postaveného kapitána hostí Štěpánka.
36'
Ševčíkův dlouhý pas zpracoval efektně patou Matěj Jurásek, Lingr ale po jeho přihrávce přišel o míč.
35'
Dweh si přehodil Lingra a poté akrobaticky přes hlavu odkopl míč, což sice lahodilo očím diváků, ale také přiřklo kontrolu nad balonem domácím.
34'
Signál Vyškovu hrubě nevyšel, Němeček dostal pas po zemi a jen jej zvedl svící na okraj vápna, kde Fulnek fauloval jednoho z bránících hráčů.
33'
Souaré si merunu šikovně zpracoval za patou, což neočekával presující Jurečka a dopustil se faulu. Standardka pro hosty, asi přijde centr a pokus o zakončení hlavou.
32'
Hosté konečně vystrčili růžky, Souaré pasem na křídlo vysunul Ilka, s jehož stříleným centrem si ale obrana poradila.
31'
Slavia rozjíždí postupný útok až od stoperů, mezi ně si ještě seskočil defenzivní středopolař Dorley.
30'
A to se jim také podařilo! Ewerton zpoza vápna vyslal ke Kinskému projektil země-vzduch, který hostující brankář fantastickou robinzonádou vytěsnil mimo tři tyče. Parádní zákrok mladého brankáře!
30'
David Jurásek po nepřesném pasu Ewertona dosprintoval Ilka a okradl ho o míč, jeho spoluhráči tak mohou opět ohrozit Kinského.
29'
Hosté se vykombinovávali až od zadních řad, jejich snahu přerušil Lingr faulem, jehož obětí se stal Souaré.
28'
Ševčíkův křižná pas odehrál Srubek hlavou k Lacíkovi, jehož zezadu podrazil Oscar.
26'
Domácí již klidně mohli vést o čtyři branky. Matěj Jurásek se přes Gweha uvolnil ke zpětnému pasu zprava, zakončení Lingra ani následná dorážka Davida Juráska díky dobým obranným blokům a zákroku Kinského v síti neskončily. Záhy centroval zprava Pech na hlavu Jurečky, který v dobré pozici poslal merunu těsně nad branku.
26'
Ewerton v pokusu přejít přes Dweha kličkou na střed selhal, mrzet ho to ale příliš nemusí, neboť jeho spoluhráči obratem získali míč zpět.
25'
První karta pro domácí, napomínán byl talentovaný mladík Matěj Jurásek.
25'
Pech nezvládl zpracovat těžkou přirávku Ševčíka a předskočil jej Alegue, jehož následně slávistický bek fauloval.
24'
Nyní vhazuje hostující Němeček z blízkosti vlastního rohového praporku.
22'
Slavia právě vstřelila branku! Kdo dnes doufal v překvapení, musí být zklamán. Domácí se prokombinovali středem, odkud Lingr vysunul přihrávkou na křídlo Pecha. Jeho centr zasáhl ve skluzu MATĚJ JURÁSEK, který zřejmě z přispěním paní Štěstěny přeloboval Kinského a zvyšuje na 3:0.
21'
Za Srubkovým nákopem za beky se hnal Kanakimana, Kačaraba jej ale odstavil a volný míč sebral bez potíží Ousou.
20'
Lingr se pokoušel o ambiciózní zakončení volejem z rohu vápna, jenže promáchl a stadionem to pořádně zahučelo.
19'
Slavia právě vstřelila branku! Zatím to vypadá jako jednoznačná záležitost. Nákop Ousoua prodloužil Matěj Jurásek hlavou přímo do běhu VÁCLAVA JUREČKY, který tváří v tvář gólmanovi nezaváhal a nekompromisně poslal merunu do pravého horního rohu branky. 2:0!
18'
Po dobrém obranném zákroku Davida Juráska, který oloupil o balon Kanakimanu, ale opět hrají domácí.
18'
Po pěkné kombinaci odvrátil Pechovu zpětnou přihrávku Souaré, hosté si konečně mohou oddychnout a být chvíli na míči.
17'
Domácí z dalšího rohového kopu vybojovali pouze aut, dále ale obléhají vápno hostí.
16'
Domácí byli kousíček od zdvojnásobení vedení. Pech na pravé straně zakombinoval s Ousouem, jehož přihrávka doputovala až k Ewertonovi. Ten měl na hranici vápna až trestuhodně moc prostoru a zkusil obstřel levačkou na zadní tyč, kulatý nesmysl ale jen orazítkoval tyč hostující svatyně!
15'
Po odehrání balonu byl Lingr poněkud nešikovně dohrán Aleguem, tohle je učebnicová žlutá karta. Domácí budou rozehrávat standardku nějakých čtyřicet metrů od branky.
14'
Vyškovští se ihned vydali na útočnou polovinu, jejich snaha vyústila ale pouze v aut, z něhož odevzdali míč soupeři.
12'
Slavia právě vstřelila branku! Takhle hraje kapitán! Domácí jdou do vedení, po Ewertonově přiťuknutí parádně odcentroval z levé strany David Jurásek přesně na hlavu ONDŘEJE LINGRA, který svým zakončením nedal Kinskému šanci zasáhnout. 1:0!
11'
David Jurásek to zkusil stříleným centrem zleva, napálil ale jen bránícího Dweha a domácí budou "pouze" vhazovat.
11'
Z něj Slavia nezahrozila a nyní bude vhazovat z pravé strany hostující Ilko.
10'
Jurásek si převzal míč okolo Srubka a ač mu jej poté upálil Němeček, akce domácích pokračovala. K balonu se dostal Pech a křižným pasem skrz vápno hledal Jurečku, Štěpánek ale ve skluzu odehrál na rohový kop.
9'
Ilko napálil balon do presujícího Ewertona a vybojoval svému celku kop od branky.
9'
Ševčík nabil Pechovi na centr zprava, rotující míč ale odhlavičkoval pryč z nebezpečné zóny Dweh. Slavia i tak zůstává v blízkosti vápna soupeře a uvede míč do hry vhazováním.
8'
Lacík ani Kačaraba sice ve vzdušném souboji merunu nezasáhli, hostujícímu forvardovi je ale mávám ofsajd, neboť se zapojil do hry.
7'
Souaré se snažil obloučkem do vápna dostat do šance nabíhajícího Fulneka, Ousou ale v souboji využil jak výhodnějšího postavení, tak výškové převahy.
7'
Fulnek neměl rychlost a Matěj Jurásek jej tak snadno připravil o míč, načež si pomohl malou domů až k Mandousovi.
6'
Po nakrátko rozehraném rohu hlavičkoval v těžké pozici mimo branku M. Jurásek.
5'
Matěj Jurásek prostrčením do vápna hledal nabíhajícího Pecha, parádní skluz ale vyšvihl Srubek, jenž bekovi Slavie znemožnil centr, domácí ale budou kopat roh.
5'
Oscar se stal obětí faulu ve středu hřiště, viník Alegue už spěchá za míč.
4'
Fulnek při snaze najít volného spoluhráče přišel o míč na levé křídle. Následně rozehrávku Sešívaných přečetl Alegue, ale o balon také přišel.
3'
Pech přiťuknutím vyzval k centru Matěje Juráska, ten ale svoji slabší pravačkou poslal merunu jen do zámezí. Hrát tak může brankář Vyškova Kinský, hostující ve svém současném týmu právě ze Slavie.
3'
Lingr se zleva snažil najít spoluhráče na zadní tyči, a hodně ho rozčílilo, že ani Pech, ani Matěj Jurásek na jeho pas nezareagovali. Vyškov rozehrává od vlastní branky.
2'
Štěpánek využil nepřesné rozehrávky Slavie a rozehrál na křídlo, odkud Kanakimana hledal centrem Alegueho. Tomu ale míč při zpracování ve vápně odskočil.
1'
Rozehráli hosté v černých dresech, Slavia oblékla tradiční červenobílou.
1'
Utkání právě začalo.
Oba celky jsou již nastoupeny na hrací ploše a připraveny ke hře, začneme co nevidět.
Obvykle zaplněný stadion v Edenu je dnes, mírně řečeno, poloprázdný. Je vidět, že pohárové utkání s druholigovým soupeřem táhne domácí fanoušky o poznání méně, než například poslední ligový duel se Slováckem. A když k tomu přidáme i poměrně chladné počasí, není divu, že si příliš mnoho příznivců kopané cestu na dnešní mač nenašlo.
Úvodní sestavy:

SK Slavia Praha: Mandous – Pech, Ousou, Kačaraba, D. Jurásek – Oscar, Ševčík – M. Jurásek, Lingr (C), Ewerton – Jurečka
Náhradníci: Stejskal – Ogbu, Olayinka, Zafeiris, van Buren, Douděra, Traore
Trenér: Jindřich Trpišovský

MFK Vyškov: Kinský – Ilko, Němeček, Srubek, Dwen, Fulnek – Souaré, Štěpánek (C) – Lacík, Alegue – Kanakimana
Náhradníci: Jícha – Klesa, Bayo, Mafwenta, Jambor, Matys, Vintr
Trenér: Jan Trousil

Rozhodčí: Starý – Nádvorník, Kubr
VAR: Machálek – Křepský
Dosavadní cesta MOL Cupem – Vyškov

Zlín – Vyškov 0:1 (85. Alegue)
Jablonec – Vyškov 0:1 (86. Vintr z pen.)
Všechovice – Vyškov 2:9 (70. Orava, 88. Nehyba – 6. Srubek, 12., 47. a 77. Fofana, 18. a 21. Dao, 45. Lacík, 84. Alegue)
Dosavadní cesta MOL Cupem – Slavia

Karviná – Slavia 0:2 (18. Olayinka, 31. Lingr)
Dukla – Slavia 0:4 (64. Ewerton, 75. Masopust, 90+1. Olayinka, 90+2. Tecl)
MFK Vyškov

Moravský celek pod vedením bývalého ligového stopera Jana Trousila předvádí v MOL Cupu úctyhodné tažení. Ač hraje až druhou nejvyšší soutěž, v poháru skolil dva účastníky Fortuna ligy – Zlín a Jablonec – shodně 1:0. Pro Vyškov je čtvrtfinále jedinečnou šancí překvapit dalšího favorita, navíc v pozici outsidera doslova nemá co ztratit. Problémem ale může být fakt, že pro něj půjde o vůbec první soutěžní duel v letošním roce, neboť druhá liga se rozeběhne až o víkendu.

Velmi důležitým mužem je pro Vyškov brankář Antonín Kinský. 19letý syn stejnojmenného bronzového medalisty z Eura 2004 se pod pohárovou jízdu svého týmu podepsal čistým kontem v duelu s Jabloncem, proti Zlínu nenastoupil, jelikož si plnil reprezentační povinnosti (U21). Navíc ve Vyškově hostuje právě ze Slavie, a protože by podle dostupných informací měl i přes tento fakt nastoupit, bude mít o motivaci obzvlášť postaráno.
SK Slavia Praha

Družina Jindřicha Trpišovského po minulé sezoně bez jediného titulu letos cílí na double. V lize se jí zatím daří, okupuje první místo Fortuna ligy a hladce postupuje i domácím pohárem. Slávisté si bez potíží poradili v malém pražském derby s Duklou (4:0) a poté i s Karvinou (2:0). Los k nim navíc byl papírově přívětivý, protože jim pro čtvrtfinále přiřkl poslední druholigový celek, který v soutěži ještě zbývá.

Je poměrně těžké odhadovat, v jaké sestavě Slavia nastoupí, jelikož ji v neděli čeká ligové klání v Českých Budějovicích, kde určitě nechce ztratit body. Dá se ale předpokládat, že by branku Sešívaných mohl hájit Aleš Mandous. 30letý brankář během podzimu i kvůli zdravotním potížím přišel o místo jedničky ve prospěch znovuzrozeného Ondřeje Koláře, v poháru tak možná dostane jedinečnou šanci opět ukázat, co v něm dřímá.
Krásný den všem fanynkám a fanouškům tuzemské kopané. Čtvrtfinálový los MOL Cupu proti sobě svedl SK Slavii Praha, jednoho z hegemonů českého fotbalového prostředí a druholigového outsidera, MFK Vyškov. Utkáním, které bude hostit pražský Eden, vás provedeme jako vždy textovým přenosem, tak se dobře bavte.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud