MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Start Brno : Zlín - 14. září 2022   16:30

0:3
(0:3)
Zlín
Zlín
9' Janetzký   • 27' Drame   • 36' Silný
Start Brno
Andres – Žalud, Avdić (C), Ryšavý (46. Pyš), Hubr, Kaláb (72. Michna), Pařízek, Jonáš (60. P. Demeter), Doubravský (84. Stasiuk), R. Demeter, Havlín
Vyklický – Okleštěk, Sedlo, Pyš, P. Demeter, Stasiuk, Michna
Křepský – Hurych, Lakomý
Stadion Loosova, Brno
820 diváků
Zlín
Dostál – Simerský, Hloušek, Kolář, Reiter (46. Hrubý), Hellebrand (78. Jawo), Hlinka (C), Janetzký (46. Hrdlička), Drame, Silný (78. Kovinič), Vukadinović (63. Bartošák)
Šiška – Hrubý, Jawo, Hrdlička, Procházka, Bartošák, Kovinič

To je již z mojí strany pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a mějte příjemný zbytek středečního dne. Budu se na vás těšit už brzy, zatím na shledanou!
Ve třetím kole MOL Cupu se nakonec představí prvoligový Zlín, který naplnil roli favorita proti diviznímu Startu Brno. Rozhodující byla první půle, kdy se hosté dostali do komfortního náskoku o tři góly. Postupem času se však rodilo z domácích kopaček stále více šancí a Start může mrzet, že v závěru aspoň nekorigoval skóre.
90'
90'
Další obrovskou příležitost si vypracoval Start, proti němuž vykouzlil vynikající zásah Dostál! Zlín tak velmi pravděpodobně už udrží čisté konto.
89'
Už se zdálo, že se domácí tým bude radovat ze snížení na 1:3, jenže všechno je jinak! Hosté odvrátili míč z brankové čáry a zachránili situaci v poslední možné sekundě.
88'
Jawo se snažil střílet ze standardky před brněnským vápnem, svůj pokus ale nasměroval kousek nad horní tyčku.
86'
Andres rozvíjí postupnou akci od vlastní brány, Start se zkouší prokousat do ofenzivy.
85'
Avdićovi se odkutálel míč pryč ze hřiště, situace tak vyhovuje s blížícím se koncem Zlínu.
84'
Střídání v týmu TJ Start Brno:
ze hřiště odchází Doubravský, přichází Stasiuk.
84'
Jawo nezachytil nahrávku a musí ho přenechat domácímu mančaftu.
83'
Ve vápně se lépe zorientoval Start, který nadvakrát likviduje nebezpečí.
82'
Drame prováhal nejlepší moment k přihrávce pro nabíhajícího spoluhráče. Místo toho se blíží roh.
81'
Další z domácích rohů si pohlídal hostující gólman, který vyškrábl míč mimo pokutové území.
79'
Uprostřed hřiště se otevírá prostor Zlínu, aby mohl utéct po levé straně.
78'
Střídání v týmu FC Trinity Zlín:
ze hřiště odchází Silný, přichází Kovinič,
ze hřiště odchází Hellebrand, přichází Jawo.
77'
Další solidní střelu si připravilo Brno potom, co se na chvilku usadilo před Dostálem. Míč však nabral nechtěný směr ze strany domácích a bude z něj vhazování.
75'
S rozehrávkou nikam nespěchá Dostál, což motivuje Start k vysokému napadání.
74'
Hloušek vrací Simerskému, jenž volí dalekonosný nákop.
73'
Tentokrát nabral Havlín parádní rychlost a pokoušel se zamířit do spodního rohu zlínské brány. Mířil jenom mírně vedle odkrytého prostoru.
72'
ze hřiště odchází Kaláb, přichází Michna.
72'
Havlín se dostal do špatného úhlu ze strany a nezmohl se na víc než na zisk rohového kopu.
70'
K odkopu se připravuje Dostál, jemuž se staví spoluhráči za středovým kruhem.
69'
Po sérii rohů Start nevyužil svůj tlak, a tak mohl míč vytáhnout až na útočnou část hřiště Drame.
68'
Hosté byli nuceni odvrátit míč jenom na rohový kop, Avdić se ovšem k následnému centru neprobojoval.
67'
Dnešní utkání sleduje 820 diváků.
66'
Žalud se dobře postavil do dráhy míče a odrazil ho mimo střelecké pozice Zlína.
64'
Přímý kop Startu se zatoulal úplně mimo hrací plochu. Prostor brány zůstal neohrožen.
63'
ze hřiště odchází Vukadinović, přichází Bartošák.
62'
Přes obránce se perfektně protáhl Vukadinović, který si vymíchal i brankáře a už chtěl zasunovat balon kolem něj ho brány. přišel ale fantastický zákrok.
61'
Žlutá karta pro tým TJ Start Brno (Pařízek).
60'
ze hřiště odchází Jonáš, přichází P. Demeter.
60'
Hrubý se musel při svém úniku zastavit, čímž se potenciální příležitost zadrhla.
59'
Vukadinović se zamotal mezi převahou obránců, kteří eliminovali jeho šanci.
58'
Po rozehrávce standardky se pokoušel ještě ze vzduchu tečovat centr Silný, míč však šel nad.
56'
Brňané rozehrávají a mají více jak půlhodinu na to, aby se pokusili využít početní převahu. Zlín ale působí i přes oslabení kompaktně.
53'
Červená karta pro tým FC Trinity Zlín (Hlinka).
52'
Z protiakce se objevil na opačné straně hřiště Havlín, když si z běhu připravil možnost ke střele. Jeho pokus ale minul vzdálenější tyč a o kousek jde mimo.
51'
Skvěle našel ze strany nabíhající Vukadinović Drameho, který se rozhodl pro zakončení patičkou. Ta nebyla pro brankáře příliš čitelná a měl co dělat, aby míč pokryl.
50'
Jednoduchý pokus svírá v rukavicích Dostál, situace se Zlínu nijak nekomplikuje ani zkraje druhého poločasu.
48'
Samostatný postup se Zlínu nepodařila přetavit ve čtvrtý gól! Střelec obešel i samotného brankáře, ale obrana ho ještě dostala pod tlak a nedostal šanci vystřelit.
46'
Uprostřed hřiště podržel balon Avdić a snažil se ho přesunout dalekým odkopem. Jenže spoluhráče nenašel.
46'
ze hřiště odchází Ryšavý, přichází Pyš.
46'
ze hřiště odchází Janetzký, přichází Hrdlička,
ze hřiště odchází Reiter, přichází Hrubý.
46'
První půle dopadla perfektně pro prvoligový mančaft, který po chybách domácích postupně zvýšil už na 3:0. Start měl spíše jenom náznaky šancí před koncem poločasu. Co se bude dít ve druhém dějství, se ukáže už za pár minut!
45'
43'
Z prostoru v útočném rohu poslal Doubravský míč na hlavičku Hubrovi, ale od něj mířil balon jenom těsně vedle tyčky!
41'
Přihrávka vzduchem na Drameho byla příliš dlouhá, a proto skončil postup hostů nezdarem.
39'
Žlutá karta pro tým TJ Start Brno (Ryšavý).
38'
Rodící se brejk Startu znemožnila nepřesná přihrávka do vápna. Zlín si hlídá i další vývoj situace.
36'
Zlín právě vstřelil branku!
Obrovská chyba domácí defenzivy se projevuje i ve skóre. Trestuhodně dostal namazáno JAN SILNÝ, který mohl běžet přímo proti domácímu brankáři, jehož ve vhodnou chvíli ho přehodil do odkryté sítě.
36'
Před vápnem udělal slušný výběh Janetzký, jenže vypálil jenom vysoko nad horní roh brány.
35'
Ke ztracenému balonu Zlína ve vápně přispěchal Doubravský a rychle ho odkopl daleko od Andrese.
34'
Hellebrand posílal tvrdou střelu z větší vzdálenosti, kterou dobře zblokoval Start.
32'
Domácí obrana se ocitla pod tlakem a potřebovala se kombinací dostat mimo nápor. To se po několika vteřinách podařilo.
30'
Od rohu předával míč Reiter přímo na kopačku Dramemu, u bližší tyče však hlídkoval gólman.
27'
Autorem branky z pokutového kopu je YOUBA DRAME, který nenechal nic náhodě a s přehledem prostřelil brankáře Startu. Tím hosté zdvojnásobili své vedení a kontrolují dění na hřišti.
27'
Andres při svém výběhu ven z brány si počínal nedovoleně ve vápně a píská se pokutový kop. K němu se staví Drame.
25'
Dominik Havlín se zkoušel střílet přes obránce, ale rána šla z velké dálky přímo do náruče Zlína.
23'
Rána z pravé strany letěla po zemi jenom do zámezí, zlínská defenziva e tedy může připravit na situaci.
21'
Přihrávky si vyměňují domácí a pokouší se hledat mezírku ve zlínském rozestavení.
20'
Doubravský v osobním souboji na levé straně neuspěl a následuje odkop Dostála.
18'
Zlín se soustřeďuje na postupný útok od vlastní brány, Start mu ale zatím nenechává prostor.
15'
Dostálův daleký kop si nedokázal zpracovat Vukadinović, Start tedy bude mít k dispozici aut.
14'
Na ose hřiště dostal celkem dost prostoru Hlinka a mohl předávat centr Dramemu. Ten zkoušel takovými polonůžkami ohrozit brankáře, ten však byl neprostupný.
13'
Z hlavičkového souboje nedaleko postranní čáry vychází lépe hosté. Mohou se proto přestěhovat blíže vápnu rivala.
12'
Hostující gólman se zapojuje do série přihrávek, které mají za cíl vylákat brněnské útočníky a otevřít prostor ke zlínskému útoku.
12'
Zlín působí sebejistě v obranné činnosti, a tak si bere míč znovu pod svoji kontrolu.
11'
Avdić předává balon na pravou stranu, kde teoreticky může pokračovat spolupráce domácích.
11'
Přímočarý nákop znamenal ofsajd Trinity, k rozehrávce se tak staví brněnští fotbalisté.
9'
JAKUB JANETZKÝ přece jen napravuje své střelecké zaváhání a tentokrát už dává přesně. U tyčky opět čekal stoprocentně připravený a po krásném výskoku trefil míč hlavou ze vzduchu. Nikdo z domácího mančaftu nezareagoval a skóre se poprvé mění.
9'
Po zmatku před Andresem se opřel do míče Janetzký, když ho nikdo z domácích beků neodklidil pryč. Jeho rána už mířila do sítě, avšak byla pomalá a šla jenom po zemi. Brzy následuje další roh.
8'
Poblíž tyče naskakoval na centr od rohového praporku Janetzký, nicméně balon netrefil ideálně.
7'
Silný sice protivníka neobešel, ale šikovným odrazem si vynutil aspoň roh.
7'
Zlín se nezformoval správně na pravém křídle, kde se otevíral prostor Robinu Demeterovi. Jenže protivník ho nakonec stejně zastavil.
6'
Aktuálně se hraje bez větší příležitosti, obrany na obou stranách působí bezchybně.
5'
Nepřesný pas zachytává Žalud a Brno se může pokusit o založení akce.
5'
Míč putuje mezi kopačkami Zlína, jenž se propracovává do útočné situace.
4'
Ztráta Koláře dovoluje rozehrávat Startu, hlavička v podání Doubravského ale končí zpět v držení Trinity.
3'
Brňané vyhánějí soupeře za půlicí čáru, tam však konsoliduje hru Hlinka.
2'
Start musí čelit dalšímu útočnému postupu, tentokrát zasahuje s přehledem Andres.
2'
U postranní čáry dostihl balon Drame a hned ho posílal do vápna domácích, nicméně tam k dorážce nedošlo.
1'
Hosté mají k dobru autové vhazování, do kombinace se pouštějí zlínští stopeři.
1'
Zlín provádí výkop ze středového kruhu a zápas může naplno začít.
1'

TJ Start Brno: Andres – Žalud, Avdić (C), Ryšavý, Hubr, Kaláb, Pařízek, Jonáš, Doubravský, R. Demeter, Havlín
Náhradníci: Vyklický – Okleštěk, Sedlo, Pyš, P. Demeter, Stasiuk, Michna
Trenér: Milan Frimmel

FC Trinity Zlín: Dostál – Simerský, Hloušek, Kolář, Reiter, Hellebrand, Hlinka (C), Janetzký, Drame, Silný, Vukadinović
Náhradníci: Šiška – Hrubý, Jawo, Hrdlička, Procházka, Bartošák, Kovinič
Trenér: Jan Jelínek

Rozhodčí: Křepský – Hurych, Lakomý.
Co se naopak týče divizní formy Startu, nevypadá vůbec špatně. Kromě prohry se Žďárem v otevíracím zápase sezóny Brno ani jednou neodešlo bez bodů, což se pokusí ukázat i v poháru. Je ale jasné, že teď před ním stojí dosud nejtěžší výzva ze všech.
Prvoligový Zlín byl nasazený právě až do druhého kola, půjde tedy o jeho pohárovou premiéru. A podle papírových předpokladů půjde o jednoznačného favorita. Je však pravda, že Trinity nezažívá ve FORTUNA:LIZE úplně vydařené období – od začátku sezóny vyhrál pouze jednou, přičemž čtyřikrát remizoval a utrpěl tři porážky. Vzájemný souboj s divizním mužstvem tedy může být šancí, jak si výsledkovou bilanci vylepšit.
Přestože Start hraje v aktuálním ligovém ročníku „až” Divizi, podařilo se mu při jeho cestě MOL Cupem zaznamenat už některé solidní skalpy. V předkole soutěže vyřadili Brňané třetiligové Znojmo 2:1 po penaltách. A nešlo o jediného rivala z MSFL, jehož Start porazil – stejně tak Jihomoravané zdolali 3:1 Velké Meziříčí a vysloužili si nynější účast ve druhém kole.
Dobrý den u zápasu druhého kola fotbalového poháru! V rámci MOL Cupu na sebe narazí domácí mančaft TJ Start Brno a hosté FC Trinity Zlín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.