Vliegen – Mikula, Prebsl, Pourzitidis – Fukala, Varfolomejev, Višinský (84. Horský), Doumbia (46. Žambůrek), Ghali (60. Červ) – Rabušic (C) (60. Okoh), Tupta (69. Frýdek)
1227 diváků
Mikulec – Suchomel, Poulolo, Karafiát (C), Fulnek – Kubista (58. Žitný), Ladra (57. Mareček), Sakala – Jawo, Pulkrab, John (69. Vaníček)
Šeda – Kadlec, Král, Kodad

Děkuji Vám za pozornost a u dalšího onlajn přenosu na viděnou.
Máme za sebou osmifinálový zápas MOL Cupu, ve kterém nastoupil domácí Slovan Liberec proti Mladé Boleslavi. Velmi dlouho se hrálo bez branek, a přestože byli domácí o něco lepším týmem, vše nasvědčovalo tomu, že o vítězi rozhodne prodloužení. Nakonec tomu tak nebylo, protože v nastavení si za obranu naběhl Filip Horský, který rozvlnil síť. Z postupu do dalšího kola se tedy může radovat Liberec, který přehrál Mladou Boleslav nejtěsnějším možným rozdílem, 1:0.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 5:7. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 2:1.
90+4'
90+4'
Dlouhý centr Karafiát přinesl Vliegenovy problémy. Liberecký gólman musel zasahovat nadvakrát, když mu balón vypadl z náručí.
90+4'
Máme tu posledních pár vteřin utkání a dlouhý centr Mikulce.
90+1'
Liberec právě vstřelil branku!
Tak to je velký šok pro hosty! Na skvělý centr za obranu si naběhl FILIP HORSKÝ. Střídající hráč Slovanu si dobře zpracoval balón od Prebsla a následně nekompromisní střelou pod břevno rozvlnil síť. Slovan Liberec je blízko k postupu.
90'
Druhý poločas se bude nastavovat o čtyři minuty.
90'
Liberec rozehrával standardní situaci až na hranici vápna, ale Prebsl nevyhrál hlavičku.
90'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Sakala).
89'
Domácí si připravovali jednu z posledních útočných akcí, ale Horský přišel o balón.
88'
Centr boleslavských fotbalistů skončil v náručích Vliegena.
87'
Žlutá karta pro tým FC Slovan Liberec (Okoh).
85'
Mladá Boleslav se v posledních minutách zvedá a začíná si vytvářet šance. Tentokrát střílel pohotově zpoza vápna Suchomel, ale bránu přízemní střelou netrefil.
84'
Faul Okoha a Boleslav bude moci rozehrávat kousek za půlicí čarou.
84'
Střídání v týmu FC Slovan Liberec:
ze hřiště odchází Višinský, přichází Horský.
83'
Okoh si naběhl za obránce a snažil se vybojovat alespoň rohový kop. Nakonec šel míč do zámezí právě od libereckého útočník a Mladá Boleslav bude moci rozehrávat.
82'
Žlutá karta pro tým FK Mladá Boleslav (Suchomel).
82'
Vliegen balón vyboxoval a alespoň na chvíli vysvobodil domácí. Mladá Boleslav následně těžila ze zmatků v obraně a nebýt obětavého zákroku stoperů Liberce, dostali by se svěřenci trenéra Kuliče i k zakončení.
81'
Rohový kop Mladé Boleslavi. Liberec se bude muset bránit.
80'
Do konce utkání zbývá posledních deset minut plus nastavení. Dočkáme se branky nebo tento zápas se bude rozhodovat až v prodloužení?
78'
Vliegen pod tlakem neodkopl balón ideálně a následovat bude aut hostů.
77'
Hra se nyní čím dál více kouskuje, k vidění je hodně faulů i nepřesností.
75'
Nepřesné zakončení Žitného. Rozehrávat bude Liberec.
74'
Mladé Boleslavi se otevírá šance, hosté budou zahrávat po dlouhé době rohový kop.
73'
Fukala se snažil najít nabíhajícího Višinského, ale jeho přihrávka je příliš dlouhá.
72'
Skvěle si v obranném souboji počínal Fukala, Vytlačil svého soupeře a vybojoval odkop od brány.
70'
Po souboji ve vápně skončil na zemi Mikula, ale hlavní sudí ukazuje, že penalta se pískat nebude. Naopak je tu ofsajd domácíh a Boleslav bude moci útočit.
69'
ze hřiště odchází Tupta, přichází Frýdek.
69'
Střídání v týmu FK Mladá Boleslav:
ze hřiště odchází John, přichází Vaníček.
69'
Ani pátý roh Slovanu branku nepřinesl. Přesto jsou domácí aktivnější a znovu vybojovali balón.
68'
Fulnek musel řešit nebezpečný centr a před dotírajícím Fukalou odklízí na roh.
67'
Boleslav se zatím směrem dopředu trápí, vidíme další velmi nepřesný centr, nyní v podání Suchomela.
66'
Po přihrávce na krátko sice přišel centr do vápna, ale nikdo z fotbalistů v modrých dresech se k zakončení nedostal.
65'
Prebsl si troufl na na dva obránce, předvedl "zidanovku" a předložil míč pro centrujícího Fukalu. Balón prolétl vápnem a Liberec bude rozehrávat roh.
64'
Z rohového kopu Slovanu ohrožení nepřišlo. Na druhé straně se snažil něco vymyslet Žitný, ale neúspěšně. Fulnek se totiž dopustil útočného faulu.
63'
Skvělá šance domácích. Tupta sklepl ve vápně na Višinského, který ještě hledal volného Žambůrka. Záložník Liberce měl dobrou pozici, ale trefil pouze Mikulce, který předvedl další dobrý zákrok.
62'
Postupný útok Liberce nyní začíná až od obranné trojice.
61'
Dnešní utkání sleduje 1227 diváků.
61'
Máme za sebou sérii střídání na obou stranách, uvidíme, jestli noví hráči na hřišti dokážou změnit stav zatím nerozhodného duelu.
60'
ze hřiště odchází Ghali, přichází Červ.
60'
ze hřiště odchází Rabušic, přichází Okoh.
59'
Jasný ofsajd, ve kterém byl přistižen Tupta.
58'
ze hřiště odchází Kubista, přichází Žitný.
57'
ze hřiště odchází Ladra, přichází Mareček.
57'
Solomon nasadil jednomu z protihráčů jesličky, ale na pomoc rychle přispěchal zkušený Mikula, který vypíchl fotbalistovi Mladé Boleslavi balón.
56'
Volný prostor se otevřel pro Suchomela, ale z nadějné akce nakonec nic nebylo. Přetažený centr nebezpečí pro libereckou bránu nepřinesl.
55'
Jawo upadl ve vápně a zdálo se, že byl faulován. Ovšem ještě před tím hlavní sudí píská ofsajd.
54'
Boleslav se od šance z úvodu druhé půle zatím prakticky nedostala ze svého obranného území a pouze se brání "nájezdům" domácího Slovanu.
53'
Ghali měl možnosti si připravit centr, ale pouze nastřelil Poulola. Podobná situace se opakovala i o pár sekund později.
51'
Neshody v obraně Boleslavi nakonec vyřešil zákrokem Mikulec, který lehl na zem před dotírajícím hráčem.
50'
Roezhrávka směřovala na nabíhajícího Fukalu, ale Boleslavští odhadli trajektorii míče a odkopli do bezpečí.
49'
Višinský byl faulován na kraji vápna, když se snažil odcentrovat z křídla. Rozehrávat standardku budou moci domácí.
47'
V druhém poločasu si první šanci vytvořila Mladá Boleslav. Prudký centr dokázal zkrotit Vliegen.
46'
ze hřiště odchází Doumbia, přichází Žambůrek.
46'
Máme za sebou první poločas pohárového utkání mezi Libercem a Mladou Boleslaví. Stav je zatím 0:0. Větší šance měli domácí. Nejprve zakončoval nebezpečně standardku Rabušic a následně hlavičkoval z dobré pozice mimo Fukala. Boleslavští se až na dvě dalekonosné střely do příležitostí nedostali. Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas, který by měl začít přibližně v 17:33.
45+1'
45+1'
Solomon nedostihl balón a vypadá to, že první poločas skončí bez branek.
45'
První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
45'
Závěr poločasu přináší šanci Mladé Boleslavi. Avšak Fulnekův centr letěl hodně vysoko a Ghali si ho pohlídal.
43'
Skvělý centr Pourzitidise a nebezpečné zakončení Fukaly. Tohle nebyla vůbec špatná příležitost, přesto ke gólu nevedla. Hlavička obránce Liberce skončila v zámezí.
42'
Sledujeme pasáž hry, ve které se ani jednomu z týmů nedaří získat herní převahu.
41'
Liberečtí fotbalisté se nahustili na malé vápno, ale centr nebyl přesný a Mikulec mohl zůstat v klidu.
40'
Ráně Varfolomejeva rozhodně nechyběla razance, ale kvůli teči končí v zámezí a exekuce se ujme Višinský.
38'
Boleslav se po delší době dostává na území svého soupeře. Ale z autového vhazování nic nebude a hrát tedy budou znovu domácí.
37'
Višinský poslal načechraný balón do vápna, ale Mikulova hlavička nebezpečí nepřinesla.
36'
Během ošetřování Ghaliho byl k vidění kroužek fotbalistů Liberce, kteří se domlouvali, jak s celou situací naloží.
36'
Na zemi končí po ostrém zákroku Solomona Ghali. Liberec bude mít k dispozici volný přímý kop.
35'
Hosté pouze odkopli balón a Liberec se nadechuje k další kombinaci směrem dopředu.
34'
Boleslav trpělivě kombinuje a připravuje si prostor pro nebezpečnou akci. Nakonec z toho byla ztráta a rychlý brejk Tupty, který se vydal mezi tři hráče. Moc nechybělo a slovenský útočník se dostal i k zakončení. Skvěle se vrátil Pulkrab.
32'
Exekuce se ujal kapitán Rabušic. Jeho přízemní střelu k pravé tyči musel skvělým zákrokem likvidovat Mikulec. Fukala se snažil dorážet, ale balón přeběhl.
31'
A máme tu velmi zajímavou standardní situaci! Doumbia byl faulován na hranici vápna a Liberci se nabízí skvělá pozice pro skórování.
30'
Kubista dokázal překazit rozvíjející akci Liberce, ale jen na chvíli, protože domácí budou rozehrávat aut.
29'
Odkop Mikulce byl nepřesný a skončil v zámezí.
28'
Centr Varfolomejeva za obranu si hosté pohlídali a do rychlého brejku se pustil Jawo. Následovalo zakončení, ale i tentokrát mohl Vliegen zůstat v klidu. Pokus totiž mířil mimo tři tyče.
27'
Tuptův centr na zadní tyč Fukalu nenašel, přesto Liberec dokázal sebrat odražený míč a může založit nový útok.
25'
I na druhé straně se hnal do dobré šance Fukala. Obránce Liberce se rozhodl z úhlu razantně zakončit, trefil pouze boční síť.
24'
Zatím asi nejnebezpečnější zakončení. Střela Ladry zpoza vápna skončila pár centimetrů mimo pravou tyč.
23'
Rozehrávka volného přímého kopu od Ladry našla znovu pouze jednu z libereckých hlav. Hostům se zatím nedaří něco vytěžit z nabízených standardních situací.
22'
Laciná ztráta Liberce, aut bude vhazovat Suchomel.
21'
Obranný faul Prebsla nabídl Boleslavi možnost dlouhého centru do vápna soupeře. Připravený Fukala odhlavičkoval do autu.
20'
V úvodních dvaceti minutách jsme zatím svědky velmi opatrného fotbalu z obou stran. Stále čekáme na první zakončení na bránu. Nic na tom nezměnil ani pokus Tupty zpoza vápna, jenž skončil mimo.
19'
Na míči jsou hráči v modrých dresech, kteří se snaží překombinovat přes zahuštěný střed hřiště.
18'
Fukala dobře odhal přihrávku a získal balón. Po pěkné kombinaci centroval z křídla aktivní Ghali, ale špatně zamířil a na přední tyči našel pouze připraveného Mikulce.
16'
Nepřesný centr sebral Jawo. Následně hledal někoho ze svých spoluhráčů ve vápně, marně.
15'
Dalekonosná střela Sakaly končí mimo a domácí mohou rozehrát.
14'
Právě jmenovaný záložník Liberce rozehrál akci směrem do křídla. Následoval centr do vápna, kde byl připravený Ghali, bohužel pro Liberec, se nacházel v ofsajdu.
13'
Doumbia se vrací na hřiště a zdá se, že bude moci pokračovat.
12'
Na hřišti si nyní sedl Doumbia, který bude muset být ošetřován, otázkou je, jestli trenér Luboš Kozel nebude muset střídat. Pravděpodobně se jednalo o zranění z předešlého souboje.
11'
Faul Ghaliho neutekl pozornosti rozhodčího a Boleslav bude rozehrávat ze své poloviny hřiště.
11'
Na zemi skončil Ladra, ale hlavní sudí faul nepískl. Na druhé straně se snažil rozehrát nebezpečnou šanci Mikula, nakonec z toho byl pouze odevzdaný balón Mikulcovi.
10'
Dlouhý centr fotbalistů ze Středočeského kraje sbírá s přehledem Vliegen. Liberec bude moci založit ofenzivní akci.
8'
Na míči jsou i nadále hosté, kteří se jeví v prvních minutách jako aktivnější mužstvo.
7'
Ani do třetice nepřišlo výrazné ohrožení Vliegenovy brány. Slovan zatím standardní situace brání s přehledem.
7'
Jawo procpal před dva hráče balón do vápna. Avšak na přední tyči byl připraven obránce Liberce, který odkopl na další roh.
6'
Další Ladrův rohový kop směřoval pouze do míst, kde nebyl nikdo z jeho hráčů. Následně to vypadalo, že se Liberec vydá do rychlého brejku, ale nepřesnosti v rozehrávce vedly pouze k odevzdanému míči.
5'
Útok Liberce vedl po pravé straně Fukala, ovšem jeho centr skončil pouze v náručích Mikulce. Následná rychlá rozehrávka vede k dalšímu rohu Boleslavi.
4'
Ladrův rohový kop nebezpečí nepřinesl. Ve vzduchu si počínal nekompromisně Pourzitidis.
3'
Postupný útok hostů skončil vybojovaným rohem. Suchomelův centr totiž tečoval jeden z bránících fotbalistů.
2'
Domácí Slovan se po rozehrávce od vápna usadil na křídle, ale než stihl někdo z hráčů poslat balón do pokutového území, hlavní sudí odpískal útočný faul Pourzitidise.
1'
Výkop obstaral Pulkrab, který volil rozehrávku dozadu. Následně přišel dlouhý centr do vápna, na který útočník Boleslavi nedosáhl.
1'
Domácí Liberec nastoupí v modrých dresech, zatímco hosté z Mladé Boleslavi budou hrát v bílé kombinaci.
Hlavní sudí již přivádí obě mužstva na hrací plochu, zápas brzy začne.

FC Slovan Liberec: Vliegen – Mikula, Prebsl, Pourzitidis – Fukala, Varfolomejev, Višinský, Doumbia, Ghali – Rabušic (C), Tupta
Náhradníci: Bačkovský – Chaluš, Červ, Žambůrek, Frýdek, Horský, Okoh
Trenér: L. Kozel

FK Mladá Boleslav: Mikulec – Suchomel, Poulolo, Karafiát, Fulnek – Kubista, Ladra, Sakala – Jawo, Pulkrab, John
Náhradníci: Šeda – Mareček, Kadlec, Žitný, Vaníček, Král, Kodad
Trenér: M. Kulič.
Přeji Vám krásné odpoledne a vítám Vás u dnešního onlajnu z osmifinálového zápasu mezi FC Slovan Liberec a FK Mladá Boleslav.
FC SLOVAN LIBEREC

I liberečtí hráči se v posledních utkáních zvedli a po sérii proher nejprve porazili doma Plzeň 3:0 a následně remizovali 1:1 na Slovácku, když se za Liberec trefil Ľubomír Tupta.

V MOL Cupu se svěřenci Luboše Kozla představili zatím pouze jednou díky nasazení do třetí kola za konečné sedmé místo v minulé sezoně. Na hřišti Kladna dlouho hráli nerozhodně 0:0, ale v 80. minutě se trefil Horský a na konečných 2:0 upravil o pět minut později Tupta.

Minulý vzájemný střet Mladé Boleslavi a Slovanu Liberec skončil nerozhodně. Přestože Slovan šel ve druhém kole do rychlého vedení 2:0, nakonec ho ztratil a pouze remizoval 2:2. Poslední vzájemné pohárové střetnutí těchto týmů proběhlo v sezoně 1998/1999. Z osmifinálového postupu se nakonec radoval Liberec, který díky brankám Martina Barbariče a Marka Kincla zvítězil 2:1.

Ve středečním pohárovém duelu bude trenér Luboš Kozel postrádat dlouhodobě zraněného Dominika Plechatého a nejistý je i start Kulenoviće, který kvůli svalovému zranění chyběl na Slovácku.
FK MLADÁ BOLESLAV

Mladoboleslavští fotbalisté se v minulých kolech rozehráli a těží z dobré formy. Z posledních šesti ligových kol vyhráli pětkrát a poskočili dokonce na třetí místo v tabulce. Po rekordní gólové výhře nad Zlínem (9:5) si poradili v posledním kole se Spartou, kterou porazili 3:1. Trefili se Kušej, Matějovský a Jawo.

I cesta Mladé Boleslavi českým pohárem je spjata s gólovými zápasy. Ve druhém kole se fotbalisté ze Středočeského kraje představili doma proti Ústí nad Labem a vyhráli 4:2. Úplně shodný výsledek viděli fanoušci i ve třetím kole, když domácí Mladá Boleslav přehrála druholigový Prostějov.

Hlavními tahouny Boleslavi jsou Vasil Kušej (5+4) a Daniel Mareček (6+1). Ovšem nejlepšími pohárovými střelci jsou celkem tři hráči, všichni totiž mají po dvou trefách. Jedná se o Júsufa, Maška a již zmiňovaného Marečka. Ligovou jedničkou v bráně je sice Matouš Trmal, ale v poháru dostával zatím přednost čtyřiadvacetiletý Petr Mikulec.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.