MOL Cup - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Otrokovice : MFK Vyškov - 29. srpna 2023   17:30

Otrokovice
Otrokovice
69' Kašpárek
1:5
(0:3)
MFK Vyškov
MFK Vyškov
7' Diallo   • 15' Červeň   • 38' Vintr   • 80' Metsoko   • 82' Kanakimana
Otrokovice
Gröger – Ilic, Kostić (60. Kašpárek), Pernackyj /K/, Tkadlec (46. Russmann), Waclawik (30. Dano) – Rožek, Kiška, Němec, Mirvald (46. Krakovčík) – Dziuba (60. Gerža)
Kalina
Bělák – Kotík, Mikeska
Stadion Otrokovice, Otrokovice
356 diváků
MFK Vyškov
Borek (35. Stejskal) – Červeň, Souare, Němeček (C), Coulibaly – Štěpánek (61. Metsoko), Lacík, Eneme, (61. Lahodný), Vintr (46. Mafwenta), Diallo – Bayo (75. Kanakimana)
Ilko, Ramathan

Dnešní utkání sledovalo 356 diváků.
Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou!
Je konec! Vyškov poráží v druhém kole českého poháru třetiligové Zlínsko a po výsledku 5:1 postupuje do dalšího kola MOL cupu. Už v sedmé minutě se po milimetrově přesné přihrávce od útočníka Baya trefil francouzský záložník Diallo, o osm minut poté se prosadil také obránce Červeň a hosté vedli 2:0. Ve 38. minutě pak Vyškov své vedení navýšil, když ze souboje mezi vyškovským Souarem a obráncem odpadl hráč Zlínska, a francouzský špílmachr naservíroval míč záložníkovi hostí Vintrovi, který zakončil nekompromisně pod břevno.
Na začátku druhé půle pak hosty zatlačil otrokovický klub a jejich útočná snaha vypramenila až ve vstřelený gól, který po rohovém kopu trefil střídající Kašpárek a vstřelil tak pro Otrokovice gól naděje. V osmdesáté minutě však Vyškov definitivně rozhodl, a to když se během dvou minut trefili střídající Metsoko a Kanakimana a zaznamenali čtvrtý a pátý gól svého týmu. Vyškov tak zvítězil 5:1 a slaví postup.
90+2'
90+1'
Jeden z domácích hráčů potřebuje ošetřit a vypadá to, že více fotbalu už dnes neuvidíme.
90+1'
V nastaveném čase mohl snížit Viktor Rožek, jeho střelu však zastavilo až břevno!
90'
Z větší vzdálenosti vypálil Kiška, s jeho střelou však neměl problém brankář Stejskal.
89'
Záložník domácích Diallo získal míč na pravém křídle, pak ale přeci jen vyškovští míč ztratili.
87'
Hostující Lacík vybojoval míč na levé straně a hned centroval do vápna, jeho přihrávka však končí jen v náručí brankáře otrokovického celku.
86'
Ilič, stoper domácích, částečně napravil své úvodní zaváhání a odkopává před střelcem páté branky do autu.
85'
V 85. minutě bude od své branky odkopávat brankář Stejskal.
82'
MFK Vyškov právě vstřelil branku!
Vyškov střílí pátý gól! Tentokrát se trefuje i další střídající hráč, a to BIENVENUE KANAKIMANA, který napřáhl v rohu šestnáctky a jeho střela skončila až za gólmanem Grögerem, který tak popáté inkasuje!
80'
Vyškov s největší pravděpodobností rozhoduje! Po dobrém zisku míče od domácího celku ve středu hřiště však jeden ze záložníků Zlínska nahrál jen soupeři. Následně běžel sám na branku IDJESSI YETHRO METSOKO, který nejprve udělal kličku brankáři a poté trefil prázdnou branku!
79'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Metsoko).
78'
Ke střele na branku hostů se odhodlal Kiška, střela mu však vůbec nesedla a končí daleko od prvé tyče.
77'
77. minuta začíná odkopem od domácího brankáře, který další akci začíná přihrávkou nakrátko.
75'
Střídání v týmu MFK Vyškov:
ze hřiště odchází Bayo, přichází Kanakimana.
74'
Faulovaný domácí záložník Kiška. Rozhodčí zapískal až s odstupem, což se vůbec nezalíbilo domácím fanouškům.
72'
Centr přímo z rozehrávky chytá brankář Gröger, navíc je zapískaný ofsajd útočícím hráčům.
70'
Velmi nepříjemný zákrok teď schytal střelec první branky Amidou Diallo, rozhodčí píská faul.
69'
Zlínsko právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu domácí snižují! David Kašpárek svou hlavičkou překonává brankáře Stejskala a dává Otrokovicím gól naděje!
67'
Nákop na vysoké hráče Vyškova úspěšný nebyl, naopak uvidíme po střele střídajícího Geržy rohový kop pro domácí.
65'
Obrovská šance na snížení! Po rohovém kopu nadvakrát pálil Dziuba, obě střely však dokázala obrana hostů zblokovat.
64'
Rohový kop pro domácí.
62'
Střídání v týmu FC Zlínsko:
ze hřiště odchází Dziuba, přichází Gerža.
61'
ze hřiště odchází Eneme, přichází Lahodný,
ze hřiště odchází Štěpánek, přichází Metsoko.
60'
ze hřiště odchází Kostič, přichází Kašpárek.
59'
Důležitý obranný zákrok si teď zapsal Ilič, který byl ve správný čas na správném místě a zblokoval přihrávku před branku Otrokovic.
57'
Po přihrávce Enemeho se rozhodl vypálit Vintr, svou střelu však umístil jen vysoko nad horní tyč.
56'
Na centr od Lacíka si naskočil útočník Bayo, svou hlavičku však umístil pouze vedle pravé tyče branky, ve které stojí gólman Gröger.
55'
Přihrávka od Baya byla zblokována, hosté tak budou vhazovat na levé útočné polovině.
53'
Obrana Vyškova dobře zastavila protiútok soupeře, pak však hosté ztratili míč na na půli hřiště.
52'
Faulu na útočné polovině se dopustil útočník Dziuba.
51'
Nepřesný pas od domácích na pravou stranu na ploše nestihne ani Kostič, a tak budou hosté vhazovat.
50'
Domácí hráči se teď díky nepřesnostem nemůžou dostat od svého pokutového území.
49'
Tečovanou střelu kryje střídající brankář hostů Stejskal.
48'
Na levé obranné polovině bude vhazovat obránce vyškovského klubu Červeň.
47'
Akci nejprve vedl Eneme, poté se do odraženého míče opřel také Štěpánek, jeho pokus však byl zblokovaný.
46'
Druhý poločas začali s míčem na kopačkách hosté z Vyškova.
46'
ze hřiště odchází Tkadlec, přichází Russmann,
ze hřiště odchází Mirvald, přichází Krakovčík.
46'
ze hřiště odchází Vintr, přichází Mafwenta.
46'
Za chvíli začne druhý poločas.
Po prvním poločase odcházejí do kabin výrazně spokojenější hosté, kteří vedou nad domácím Zlínskem 3:0. Už v 7. minutě se trefil po milimetrově přesné přihrávce od Baya Amidou Diallo a Vyškov vedl 1:0. O osm minut později pak po odvráceném rohovém kopu napřáhl ke střele obránce Adam Červeň a střela zapadla až za brankáře otrokovického celku. Největší šanci domácích pak měli asi Tkadlec, jeho střelu však brankář Borek dokázal vyrazit. Poté však musel brankář hostů kvůli zranění střídat a do brány šel brankář zapůjčený do Vyškova ze Slavie Praha, a to Jan Stejskal. Jen pár minut po střídání brankářů se po přihrávce Souareho trefil ze zálohy Ondřej Vintr a poslal svůj klub do třígólového náskoku, který vydržel až do poločasu.
45+3'
45+2'
Zpoza pokutového území pálil domácí Pernatskyi, střela však minula tyč Stejskalovy branky asi o dva metry.
45+1'
Žlutá karta pro tým MFK Vyškov (Vintr).
45'
Před unikajícím Bayem odkopává míč na tribunu brankář Gröger.
44'
Centr od Kišky však nebyl vůbec povedený, Vyškov v klidu odvrací.
43'
Kapitán hostí Němeček fauloval domácího Němce. Standardka pro domácí Zlínsko.
40'
Střídající Dano ostře fauloval Dialla a vidí od rozhodčího žlutou kartu.
38'
Hosté zvyšují na rozdíl tří branek! Domácí obraně uběhl na levém křídle Souare, následně proběhl souboj mezi Lacíkem a jedním z domácích hráčů. Ten ze souboje odpadl. Následně vyškovský hráč předložil míč před branku úplně volnému ONDŘEJI VINTROVI, který střelou pod břevno zvyšuje na 3:0.
36'
Těsně před střídáním došlo k souboji na hraně pokutového území mezi Kiškou a jedním z obránců Vyškova, rozhodčí se k nelibě domácích fanoušků rozhodl odpískat proti brance hostů.
35'
ze hřiště odchází Borek, přichází Stejskal.
33'
Střelec druhé branky Červeň zkusil své štěstí střelou ze střední vzdálenosti, brankář Gröger ale míč nadvakrát zkrotil.
32'
Přihrávka od Amidoua Dialla byla zblokována na další roh.
31'
Právě nově příchozí Dano dobře přečetl hru ve středu hřiště, následně však neposlal přesnou přihrávku a Otrokovice tak míč ztratily.
30'
ze hřiště odchází Waclawik, přichází Dano.
29'
Útok Vyškova skončil ve středu pole, což se vůbec nelíbilo hlavně hostujícímu trenéru Kameníkovi.
27'
Asi největší šance Zlínska! Z rohu pokutového území pálil Tkadlec, brankář Borek se však dokázal natáhnout a vyrazil míč na roh.
26'
Na pravé straně hřiště to teď s agresivitou přehnal hostující Eneme a hlavnímu rozhodčímu Bělákovi nezbylo nic jiného, než zapískat.
25'
I přes nesouhlas domácích hráčů ukazuje asistent rozhodčího na odkop od vyškovské branky.
24'
Poctivý návrat do obrany si teď připsal Pernatskyi ze Zlínska, následně byl faulovaný jeho spoluhráč Rožek.
23'
Po rohu se míč dostává až k brankáři Vyškova Borkovi, který zde hostuje z prvoligového Slovácka.
22'
Střela kapitána Vyškova Němečka sražena na rohový kop.
22'
Před Lacíkem odehrává míč domácí brankář.
21'
Následně nakopával míč Červeň, jeho centrovaná přihrávka však končí až v autu.
21'
Míč teď putuje mezi obránci hostů.
19'
Nepřesný nákop Vintra kryje brankář otrokovického celku Gröger.
18'
Rozehrávka nakrátko však hostům vůbec nevyšla, poté však byla přihrávka unikajícího domácího Rožka zblokována na aut.
18'
Na levé straně hřiště faulovaný Eneme a hosté tak budou rozehrávat z klidu.
15'
Po rohovém kopu se do odraženého míče opřel obránce ADAM ČERVEŇ a překonává brankáře domácího týmu Grögera podruhé!
14'
Ondřej Vintr podpořil útočné snažení svého týmu a díky jeho snažení bude Vyškov zahrávat roh.
13'
Domácí Rožek obral o míč střelce první branky Dialla a poté se nechal faulovat.
12'
Útočnou akci otrokovického klubu velmi dobře přerušil obránce Cheikh Souare.
10'
První náznak šance měli i domácí, sám před brankářem Borkem se ocitl Aleksandar Kostič, zakončení ve skluzu však potkal jen daleko vedle pravé tyčky.
9'
Přetažený centr od rohového praporku vracel do nejnebezpečnější území stoper Coulibaly, obrana domácích však ustála a odvrátila do bezpečí.
9'
Roh pro Vyškov.
9'
Skvělou práci směrem dozadu odvedl francouzský obránce hostů Coulibaly a přerušil útočnou akci soupeře.
7'
Hosté se brzy ujímají vedení! Po skvělé průnikové přihrávce běžel sám na brankáře Zlínska Bayo, místo střely však zvolil přihrávku na AMIDOUA DIALLA, který již neměl problém trefit prázdnou branku!
7'
Domácí klub bude vhazovat na pravé útočné polovině.
5'
Ještě před rozehráním další akce však musí být ošetřen hostující obránce Červeň.
4'
Rohový kop domácích odvrací obrana Vyškova.
3'
Hned ve třetí minutě obrovská šance Vyškova! Sám na branku běžel ugandský útočník Bayo, po kličce brankáři Grögerovi však trefuje jen levou tyčku. Následně pálí těsně nad i Diallo.
2'
Centr otrokovického klubu do pokutového území odvrací obránce Souare.
1'
Hned v první minutě faulovaný obránce Vyškova Diallo.
1'
Domácí nastoupí v modro-bílé kombinaci, hosté oblékli dresy červené barvy.
1'
Úvodní výkop obstarají hráči domácího týmu.
Hlavní rozhodčí již přivedl hráče obou týmů na hrací plochu, zápas za chvíli začne.

FC Zlínsko: Gröger – Ilic, Kostic, Pernatskyi (C), Tkadlec, Waclawik – Dziuba, Kiška, Němec, Mirvald – Rožek
Náhradníci: Kalina – Gerža, Kašpárek, Krakovčík, Russmann, Dano
Trenér: Lukáš Vychodil

MFK Vyškov: Borek – Červeň, Souare, Němeček (C), Coulibaly – Štěpánek, Lacík, Eneme, Vintr, Diallo – Bayo
Náhradníci: Stejskal – Ilko, Kanakimana, Lahodný, Mafwenta, Metsoko, Ramathan
Trenér: Jan Kameník

Rozhodčí: Bělák – Kotík, Mikeska.
MFK Vyškov
Klub, který hrává své domácí zápasy na legendárním stadionu v Drnovicích, byl nasazen do prvního kola MOL cupu, a nečekalo na něj tedy předkolo. Před sezonou se vyškovský klub musel vypořádat s odchody dvou velmi důležitých hráčů, a to když do Jablonce zamířil kamerunský záložník Alexis Alegue, a do Plzně zase odešel stoper Sampson Dweh, původem z Libérie. Klub kamerunského majitele naopak posílili mladí hráči z Francie nebo třeba brankář Stejskal, který ve Vyškově hostuje z pražské Slavie.
Ve zmiňovaném prvním kole poháru pak Vyškov, který minulou sezonu nestačil v baráži o postup do první ligy Zlínu, zavítal do Hodonína, který shodou náhod v předkole vyřadil otrokovický Baťov, a tedy rivala dnešního Zlínska. Samotný zápas mezi kluby Vyškova a Hodonína skončil po devadesáti minutách remízou 1:1, a tak se prodlužovalo. V prodloužení se nejprve trefil tožský útočník Vyškova Idjessi Metsoko, na jeho trefu však zareagovali i hodonínští a šlo se do penalt. Tam za Vyškov proměnili všichni exekutoři, naopak za soupeře selhal jeden z hráčů a po proměněné penaltě Kessyho Coulibalyho, letní posily z francouzského Sochaux, mohli hosté oslavovat postup do druhého kola.
FC Zlínsko
Klub ze Zlínského kraje, který ještě předminulou sezonu hrával pod názvem Viktoria Otrokovice, zahájil letošní ročník českého poháru na půdě divizního Slavičína. Tam se diváci dlouho nemohli dočkat jakékoli branky a už to vypadalo, že se bude zápas prodlužovat. V tu chvíli si však k pokutovému kopu stoupnul kapitán Denis Dzyuba a poslal tak svůj klub do další fáze.
V něm otrokovičtí fotbalisté narazili na Frýdek-Místek. A do vedení se dostali právě hostující fotbalisté, kteří v 17. minutě vedli 1:0. Ve 39. minutě se však za Zlínsko trefil ukrajinský obránce Oleksandr Pernatskyi a do kabin se šlo za stavu 1:1. Ve druhé půli otočil skóre dvěma brankami na svou stranu Patrik Chovan a Zlínsko tedy postoupilo do druhého kola, kde se střetne právě s Vyškovem.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky, na přelomu srpna a září je na programu druhé kolo českého poháru, neboli MOL cupu, kde se utkají mimo jiné týmy Zlínska a Vyškova. Zápas se hraje 29. srpna od 17:30 na stadionu prvního jmenovaného. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.