MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Již. Korea : Mexiko - 23. června 2018   17:00

Již. Korea
Již. Korea
90+3' Son Hung-min (I Če-song)
1:2
(0:1)
Mexiko
Mexiko
26' Vela   • 66' J. Hernández  (Lozano)
Již. Korea
Čche Hjon-u – I Jong, Čang Hjon-su, Kim Jong-kwon, Kim Min-u (84. Hong-čchol) – Mun Son-min (77. Čong U-jong), Ču Se-čong (64. I Sung-u), Ki Song-jung, Hwang Hi-čchan – I Če-song, Son Hung-min.
Mažić – Ristić, Đurđević (všichni Srbsko)
Rostov Arena (Rostov na Donu)
43472 diváků
Mexiko
Ochoa – E. Álvarez, Salcedo, H. Moreno, Gallardo – Layún, H Herrera, Guardado (68. R. Márquez) – Vela (77. G. dos Santos), J. Hernández, Lozano (71. J. M. Corona).

To je z mé strany vše, příště na počtenou!
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:6. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 24:7.
Je dobojováno, po skalpu Německa dokázala mexická reprezentace porazit i Jižní Koreu, a zajistila si tak postup ze skupiny! Mexičanům skvěle vyšel vstup do utkání, což svěřenci Juana Carlose Osoria korunovali trefou Carlose Vely z penalty. Poté se hra vyrovnala a Korejci byli místy i lepší, po změně stran je ale zmrazil Javier Hernández trefou na 2:0. V nastaveném čase ještě krásnou ranou snížil Son, na víc už se ale Jihokorejci nezmohli.
90+5'
90+5'
V Rostově už se rozběhla poslední minuta nastavení a momentálně sledujeme kombinaci Mexičanů na polovině hřiště, zdá se, že je navzdory snížení Sona rozhodnuto.
90+3'
Jižní Korea právě vstřelila branku!
Ve třetí minutě nastavení máme sníženo, že by drama? Korejský tahoun SON HUNG-MIN si za hranicí pokutového území šikovně připravil balon ke střele a poté ho poslal nekompromisně k tyči, Ochoa nestihl zareagovat včas!
90+2'
Mexičtí fotbalisté měli k dispozici přímý kop, jehož exekuce se ujal Jesús Manuel Corona. Jeho centr sice Korejci zblokovali pouze k Herrerovi, ten ale poté pálil značně nepřesně.
90'
Druhý poločas bude delší hned o pět nastavených minut.
89'
Miguel Layún se drží za obličej po souboji s Hong-čcholem, navzdory protestům korejského trenéra Šin Te-Jonga budou mít Mexičané k dispozici rozehrávku.
88'
Samotný závěr utkání už se dohrává spíše z povinnosti, Korejci už se ani nesnaží o závěrečný tlak a vyměňují si míč jen poblíž půlící čáry.
87'
Son Hung-min, jenž byl v prvním poločase hodně vidět, ale v tom druhém zapadl do průměru, dal o sobě po delší době vědět, jeho střela z uctivé vzdálenosti ale proletěla vysoko nad břevnem.
85'
Na konci vcelku pohledné korejské akce stál I Sung-u, jemuž ale zakončení absolutně nesedlo a Ochoa mohl zůstat v klidu.
84'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Kim Min-u, přichází Hong-čchol.
83'
Miguel Layún uklidnil hru zadovkou na Salceda, svěřenci Juana Carlose Osoria pojali závěr utkání v poněkud exhibičním tempu.
81'
Mexičany dělí už jen zhruba deset minut od jistoty postupu ze skupiny, naopak Korejci s nejvyšší pravděpodobností už ve svém závěrečném duelu proti Německu nebudou mít o co hrát.
80'
Pár minut po nástupu na hřiště Čong U-jong ostře fauloval Javiera Hernándeze, za což si vykoledoval žlutou kartu.
79'
V závěrečné pasáži zápasu už to budou mít Korejci velmi těžké, mexičtí fotbalisté si svůj náskok pečlivě hlídají a jejich fanoušci už rozjíždějí pověstnou mexickou vlnu.
77'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Mun Son-min, přichází Čong U-jong.
77'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Carlos Vela, přichází Giovani dos Santos.
76'
Další akce Korejců skončila už u půlící čáry, díky nepovedené rozehrávce Márqueze ovšem hráči v červených dresech ještě mohou pokračovat v útočení.
75'
Střídající Rafael Márquez teď nepovedenou malou domů nadělal velké problémy Ochoovi, naštěstí pro něj se ale Son Hung-min poté k zakončení nedostal a mexický brankář následně ukryl balon ve své náruči.
73'
Po druhém inkasovaném gólu se Mexičané zatáhli do defenzívy, nechme se překvapit, co nabídne závěrečných dvacet minut utkání.
72'
Střídající I Sung-u zatáhl za záchrannou brzdu a stáhl k zemi unikajícího Layúna, tady o žluté kartě nebylo pochyb.
71'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Hirving Lozano, přichází Jesús Manuel Corona.
69'
Guillermo Ochoa musel na zem, střela Hwang Hi-čchana ale byla spíše propagačního charakteru a mexický brankář si snadno poradil.
68'
Střídání v týmu Mexiko: ze hřiště odchází Andrés Guardado, přichází Rafael Márquez.
66'
Mexiko právě vstřelilo branku!
V posledních minutách se Jihokorejci začínali nadechovat k převaze, tato snaha ale přišla vniveč – Mexiko přidává druhý gól! Hirving Lozano roztáhl hru přihrávkou na levou stranu, kde byl rozběhnutý JAVIER HERNÁNDEZ, který se poté zasekávačkou zbavil bránícího hráče a přesnou přízemní střelou poslal balon do sítě.
66'
Hrdina zápasu s Německem prozatím pokračuje ve hře, nechme se překvapit, jestli Juan Carlos Osorio nakonec sáhne ke střídání.
65'
Hra zůstává přerušena,vypadá to totiž, že si Hirving Lozano přivodil drobné zranění, minimálně se zdá být otřesen.
64'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Ču Se-čong, přichází I Sung-u.
63'
I Jong ostře zajel do Lozana, za což mu sudí Mažić ukázal žlutou kartu.
63'
Svěřenci Juana Carlose Osoria následně založili další rychlý protiútok, na jehož konci stál Carlos Vela, jehož točená střela z pravé strany proletěla těsně nad!
62'
V posledních minutách je hra naprosto otevřená. Na opačné straně hřiště teď zakončoval I Če-song, i jeho rána zpoza hranice šestnáctky ale byla zblokována.
61'
Právě Hirving Lozano se nyní opět zjevil s míčem na kopačce na hranici pokutového území, do rány mu ale obětavě padl vracející se Ki Song-jung.
60'
Korejci jako by se teď zapomněli vrátit, Lozano toho ale nedokázal využít.
59'
Andrés Guardado teď nebezpečně vypálil z hranice pokutového území, jeho ránu směřující do pravé šibenice ale Čche Hjon-u parádním tygřím skokem zneškodnil!
58'
Kim Jong-kwon na půli hřiště ostře zajel do Vely, za což si vykoledoval žlutou kartu.
56'
Po Lozanově ztrátě míče založili hráči v červených dresech rychlý protiútok, daleko se ale nedostali. Oběma týmům v posledních minutách vázne rozehrávka.
55'
Ki Song-jung se dostal k volnému míči na hranici pokutového území a bez váhání vypálil, jeho rána ale mířila přesně do míst, kde stál připravený Guillermo Ochoa.
53'
Místo penalty tak následoval rohový kop, ze kterého Korejci nic nevymysleli a Mexičané posléze zakopli míč až na útočnou polovinu.
52'
Střelu Mun Son-mina uvnitř pokutového území zblokoval Carlos Salcedo, načež se Korejci dožadovali pokutového kopu, obránce Eintrachtu Frankfurt měl ale ruce jednoznačně u těla.
50'
Chicharito měl na pravém křídle úplně volného Layúna, místo toho ale Javier Hernández vypálil a stejně jako před chvilkou Lozano nemířil přesně.
49'
Hirving Lozano se teď možná trochu uspěchal, když se zpoza hranice pokutového území rozhodl zakončit, jeho pokus navíc postrádal přesnost.
48'
Na začátku druhé půle se na trávníku nic moc zajímavého neděje, stejně jako v závěru prvního poločasu si oba týmy především hlídají zadní vrátka.
47'
Dnešní utkání sleduje 43472 diváků.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:02.
Po první půli se jde do kabin za stavu 1:0 pro Mexiko, které do utkání vstoupilo aktivněji a po 26 minutách se ujalo vedení zásluhou Carlose Vely, jenž proměnil pokutový kop. Poté párkrát zahrozil klíčový hráč Koreje Son Hung-min, ani jedna z jeho střel ale pro Ochou nebyla příliš nebezpečná.
45+1'
45'
Z této standardky jihokorejští fotbalisté nezahrozili, zároveň již známe délku nastavení, které bude trvat jednu minutu.
44'
Sonův další dalekonosný projektil byl zblokován, Korejci budou mít k dispozici další rohový kop.
42'
Závěr prvního poločasu patří Korejcům, kteří se pokoušejí o nápor, hráči El Tri se ale zatím pečlivě brání.
41'
Hwang Hi-čchan svým centrem zamýšleného adresáta Sona nenašel, hráči v červených dresech ještě budou alespoň vhazovat.
40'
Hirving Lozano se uvolnil u levé postranní čáry, navedl si míč přesně mezi dva Korejce a poté vypálil, jeho rána ale proletěla vysoko nad břevnem.
38'
I Če-song zaváhal při rozehrávce a málem z toho byla velká šance pro Mexiko, Korejci to ale nakonec zvládli a na opačnou stranu se okamžitě vydal Son Hung-min. Ochoa měl nyní co dělat, aby byl u míče včas a nepustil hvězdného záložníka Tottenhamu ke střele.
37'
Velovi byl odpískán útočný faul, s nařízenou rozehrávkou ale Korejci nenaložili ideálně a u míče jsou opět svěřenci Juana Carlose Osoria.
35'
Zhruba deset minut před koncem první půle se na trávníku nic převratného neděje, Mexičané kombinují poblíž půlící čáry a nikam se neženou.
34'
Vela s Álvarezem šikovně vyšachovali napadající Jihokorejce, následná protiakce El Tri ale neměla dlouhého trvání.
33'
Mexičtí příznivci na tribunách rostovského stadionu slaví, jejich tým dokázal i ve druhém vystoupení ve skupině skórovat jako první a i nadále je Mexiko aktivnějším týmem.
31'
Na sebe to vzal podle očekávání Son Hung-min, jehož rána ale postrádala přesnost a míč proletěl o pár metrů nad břevnem.
30'
Héctor Herrera přiletěl do souboje s Hwang Hi-čchanem pozdě a povalil korejského křídelníka k zemi, Korejci tak budou mít k dispozici přímý kop.
29'
Po inkasovaném gólu je asijský celek pod velkým tlakem, hráči v bílých dresech teď prakticky neustále drží balon na svých kopačkách.
28'
Guardado našel parádním pasem na hranici pokutového území volného Layúna, jehož následnou ránu z první dokázal Čche Hjon-u vyškrábnout nad!
26'
Exekuce pokutového kopu se ujal zkušený CARLOS VELA, který napálil míč nechytatelně do protipohybu brankáře Čche Hjon-ua. Mexiko jde do vedení!
25'
Čang Hjon-su ve vlastním pokutovém území zblokoval Guardadův centr z levé strany rukou, srbský arbitr Mažić poté zcela bez váhání ukázal na penaltový puntík.
24'
Penalta pro Mexiko!
23'
Z dalšího rohu už Korejci nezahrozili a Mexičané už po pravém křídle zakládají bleskovou protiakci.
22'
Po rohovém kopu se k pohotové hlavičce protlačil Ki Song-jung a Guillermo Ochoa měl co dělat, aby míč vytěsnil do zámezí.
21'
Mexická defenzíva teď zaspala a do bleskového protiútoku se vydal Son Hung-min, jehož dvě střely z hranice pokutového území ale byly zblokovány a ta třetí proletěla těsně vedle.
20'
Vzápětí ale přišel zbytečný faul Ki Song-junga, tentokrát tak budou rozehrávat pro změnu Mexičané.
19'
Hvězdný Son Hung-min si na polovině hřiště došel pro faul Salceda, hráči v červených dresech si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.
18'
V posledních minutách se hra trochu uklidnila, svěřenci Juana Carlose Osoria teď dokonce zapojují do kombinace i brankáře Ochou.
17'
Ani ze svého třetího rohu ale El Tri vůbec nezahrozili, centr od rohového praporku skončil bezpečně skryt v náruči brankáře Čche Hjon-ua.
15'
Gallardův centr z pravé strany srazil I Jong do zámezí, Mexiko tak bude mít k dispozici další rohový kop.
14'
Ani on se ale daleko nedostal a Mexičané už zakládají protiútok, u míče je nyní krajní obránce Carlos Salcedo.
13'
Guardado si ukousl příliš velké sousto a v souboji proti dvěma Korejcům o míč přišel, na opačnou stranu už se vydává Kim Min-u.
12'
Poprvé bylo rušno také před Ochoou. Hwang Hi-čchan se krásně uvolnil na levém okraji pokutového území, načež přenesl hru na pravou stranu, odkud se ale I Jongovi nepodařilo zakončit.
10'
Fauly začínají Korejcům rychle naskakovat, Ki Song-jung teď u postranní čáry ostře zajel do Carlose Vely.
9'
Po něm pro jistotu I Jong odhlavičkoval balon do zámezí, následovat tak bude rohový kop ve prospěch svěřenců kouče Osoria.
8'
Kim Jong-kwon ostře dohrál zkušeného Guardada, Mexičané tak budou zahrávat další přímý kop.
7'
Ojedinělou protiakci Jižní Koreje táhl podél levé postranní čáry Hwang Hi-čchan, daleko se ale nedostal a po ztrátě míče byl Korejcům odpískán faul.
5'
El Tri jsou v úvodu jasně aktivnější, Hirving Lozano to teď ale s aktivitou při napadání přehnal a fauloval Čang Hjon-sua.
4'
Rozehrávky z poloviny hřiště se po přerušení hry ujal Miguel Layún, jeho nákop do pokutového území ale nikoho v bílém dresu nenašel a Korejci poté odkopli míč až k Ochoovi.
3'
Dalekonosný nákop na Javiera Hernándeze byl příliš prudký, vyběhnuvší Čche Hjon-u míč bez potíží ukryl ve své náruči.
2'
První akci zápasu založili Mexičané, Carlos Vela se ale po pravém křídle daleko nedostal.
1'

Jižní Korea: Čche Hjon-u – I Jong, Čang Hjon-su, Kim Jong-kwon, Kim Min-u – Mun Son-min, Ču Se-čong, Ki Song-jung, Hwang Hi-čchan – I Če-song, Son Hung-min.
Náhradníci: Kim Čin-Hjon, Kim Sung-kju – Čong Song-hjon, Hong-čchol, Jun Jong-Sun, Ko Jo-han, O Pak-suk, Pak Ču-ho, Čong U-jong, I Sung-u, Ku Ja-Čeol, Kim Šin-uk.

Mexiko: Ochoa – E. Álvarez, Salcedo, H. Moreno, Gallardo – Layún, H Herrera, Guardado – Vela, J. Hernández, Lozano.
Náhradníci: José Corona, Talavera – Ayala, R. Márquez, Aquino, J. M. Corona, G. dos Santos, J. dos Santos, É. Gutiérrez, Fabián, Jiménez, Peralta.

Rozhodčí: Mažić – Ristić, Đurđević (všichni Srbsko).
MEXIKO

To Mexičané zatím na ruském šampionátu prožívají diametrálně odlišné pocity, El Tri totiž ve svém zahajovacím utkání dokonale zaskočili obhájce titulu z Německa a zvítězili 1:0 díky trefě Hirvinga Lozana. Jeho trefa v Mexiku dokonce způsobila menší zemětřesení, celá země je tak doslova na nohou. Pokud svěřenci kouče Osoria, jemuž hráči určili trefnou přezdívku El Profe (Profesor), zabodují i proti trápící se Koreji, postup by Mexičany neměl minout.
JIŽNÍ KOREA

V kvalifikaci na světový šampionát si Jihokorejci nepočínali nikterak suverénně, ve skupině A nakonec obsadili druhou (poslední postupovou) příčku o sedm bodů za Íránem. Korejci například prohráli s outsiderem z Kataru, přesto o dva body uhájili postup před Sýrií. Ani vstup do samotného mistrovství nezastihl svěřence Šin Te-Jonga v ideální formě, Korea totiž podlehla 0:1 Švédsku.
Základní skupina F v sobotu pokračuje dvěma zápasy a my se zde společně zaměříme na ten první z nich, v němž Jižní Korea od 17 hodin změří v Rostově na Donu síly s Mexikem. Tak si to nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.