Kurz: 2.05
Fotbal | MS 2018 – Rusko | Senegal – Kolumbie

Mužstva ve skupině „H“ – Senegal, Kolumbie, Polsko, Japonsko

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Už po dnešním úvodním zápase Kolumbie na tomto mistrovství je nanejvýš pravděpodobné, že jestliže chce ještě postoupit, tak bude potřebovat v tomto utkání vyhrát nad Senegalem. Ano, Kolumbie nezvládla úvodní zápas s Japonskem a prohrála 1 : 2 – to je jistě překvapující výsledek, ale má to celkem logiku. Kolumbie totiž hrála od 3. minuty o deseti hráčích, protože jí byl vyloučen Sanchez za hru rukou v pokutovém území. V tomto případě tedy opět „zaúřadovaly“ dva tresty za jeden přestupek – zaprvé proměněná penalta Japonců a zadruhé vyloučení kolumbijského obránce.

Kolumbijci přesto hráli v tom zbytku prvního poločasu i v deseti lidech solidně a povedlo se jim vyrovnat. Po změně stran ale přišel v 73. minutě rohový kop Japončíků a Osako hlavou opět strhnul vedení na stranu Japonců. Zbytek zápasu si už Japonsko celkem v pohodě pohlídalo, i když Kolumbijci se snažili až do poslední minuty o vyrovnání. Tato jejich prohra je velice nepříjemná, protože s předpokládaným postupem ze skupiny je to najednou hodně nahnuté.

V tomto zápase tedy Kolumbie potřebuje zdolat Senegal, ale nemusí to mít až tak jednoduché – ale ten kurz přes 2 se mi docela zamlouvá. Senegal má ve svém středu také vynikající fotbalisty – např. stoper Koulibaly z Neapole, záložník Gueye z Evertonu nebo útočníci Mané (Liverpool), Diouf (Stoke), Diao (Monako), Sow (Bursaspor) a Niang (FC Turín).

Ale ještě větší hvězdy má ve svém týmu Kolumbie – hlavně útok je složen z vynikajících fotbalistů (Falcao z Monaka, Bacca z Villarrealu a Muriel z FC Sevilla). V záloze najdeme Jamese Rodrígueze (Bayern Mnichov) nebo Cuadrada (Juventus). Z obrany můžeme jmenovat např. Zapatu z AC Milán nebo Minu z Barcelony. Znovu opakuji, Kolumbie tu kvalitu má a je jistě v jejích silách tento těžký a veledůležitý zápas se Senegalem zvládnout.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.