MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Nizozemsko : USA - 3. prosince 2022   16:00

Nizozemsko
Nizozemsko
10' Depay (Dumfries) • 45+1' Blind (Dumfries) • 81' Dumfries (Blind)
3:1
(2:0)
USA
USA
76' H. Wright  (Pulisic)
Nizozemsko
Noppert – Timber, van Dijk (C), Aké (90+3. de Ligt) – Dumfries, de Roon (46. Bergwijn), F. de Jong, Blind – Klaassen (46. Koopmeiners) – Gakpo (90+3. Weghorst), Depay (82. Simons).
Bijlow, Pasveer – de Vrij, Frimpong, Malacia, Taylor, Berghuis, L. de Jong, Janssen, Lang.
Sampaio – Boschilia, Pires (všichni Brazílie)
Khalifa International Stadium, Ar-Rayyan
44 846 diváků
USA
Turner – Dest (76. Yedlin), Ream, Zimmerman, A. Robinson (90+2. Morris) – Adams (C) – McKennie (67. Aaronson), Musah – Weah (67. H. Wright), Ferreira (46. Reyna), Pulisic.
Horvath, S. Johnson – Carter-Vickers, Long, S. Moore, Scally, Acosta, de la Torre, Roldan.

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:5.
Je za námi první osmifinále světového šampionátu v Kataru. Mezi elitní osmičku si zajistilo postup Nizozemsko, které udělalo klíčové kroky k výhře hned v prvním poločase, ve kterém se prosadili Memphis Depay a Daley Blind. Američané sice dokázal ve druhém poločase snížit zásluhou Hajiho Wrighta. Jednobrankový rozdíl ve skóre však vydržel pouhých pět minut, když defintivní pojistku na čtvrtfinálové místence zajistila pro Oranjes hvězda zápasu Denzel Dumfries, který ke dvěma asistencím přidal i branku.

Američané se na světovém šampionátu předvedli ve výborném světle, na více než osmifinále to však nestačilo a turnaj pro ně končí. Mladý tým trenéra Berhaltera však ukázal své možnosti pro příští světový šampionát, který bude USA spolupořádat. Naopak Nizozemci pokračují v turnaji i nadále. Svěřenci trenéra van Gaala bude jistě zajímat večerní klání mezi Argentinou a Austrálií, ze kterého vzejde jejich čtvrtfinálový soupeř.
90+7'
90+6'
Koopmeiners při protiútoku nepřesně hledal Bergwijna, probíhá poslední minuta nastavení.
90+5'
Musahovu nabídku přečetl Dumfries, který odehrál balon za autovou čáru. Američané však sympaticky bojují do posledních vteřin.
90+4'
Po hlavičce Reyny pálil Musah. Proti americkému hráči vystoupil van Dijk, který jeho ránu zblokoval.
90+3'
Střídání v týmu Nizozemsko:
ze hřiště odchází Nathan Aké, přichází Matthijs de Ligt,
ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Wout Weghorst.
90+3'
Musah zkoušel přízemní balon na velké vápno, kde však stál de Jong, který dnes výborně vyplňuje prostory a je vždy tam, kde má být.
90+2'
Musah poslal do vápna dobrý balon, Aké je však dnes ve vzuduchu neomylný, opět uspěl proti Wrightovi.
90+2'
Střídání v týmu USA:
ze hřiště odchází Antonee Robinson, přichází Jordan Morris.
90'
Hlavní sudí dnešního utkání Sampaio nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut!
90'
Simons vybídl při protiútoku Bergwijna, který však při zakončení podklouzl, a tak nepřišlo větší ohrožení Turnera.
89'
Američané se snaží prodrat do šance, Nizozemci jsou však ve výborném bloku a zaplňují všechny prostory před svou brankou.
88'
De Jong dobře postaven získal balon na kopačky svého týmu, hru uklidňuje Simons. Nizozemci se drží daleko od své branky, což jim na konci základní hrací doby rozhodně vyhovuje.
87'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Frenkie de Jong).
86'
Po rohu Pulisica se míč dostal na Zimmermana, který to zkusil nůžkami. Jeho akrobatický pokus však mířil vedle branky Nopperta.
85'
Aaronson nedokázal prostrčit balon na Reynu, Aké odkopává balon daleko od nizozemské branky.
83'
Robinson nedokázal zkrotit balon, míč mu utekl za autovou čáru.
82'
ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Xavi Simons.
81'
Nizozemsko právě vstřelilo branku! Nizozemci jsou blízko čtvrtfinále! Daley Blind dostal dostatek prostoru k centru, kterým našel parádně DENZELA DUMFRIESE, jenž se z voleje levou nohou nemýlil!
80'
Centr Pulisica si našel ve vápně vysoký Noppert, který uklidňuje hru pro Nizozemce.
80'
Robinson svým centrem našel sice Timbera, ten však dokázal odvrátit pouze na rohový kop.
79'
Pulisic dostal dostatek prostoru, a tak vyzkoušel střelu. Rána mu však nesedla, zamířila přesně do náruče Nopperta.
78'
Hra se přelévá ze strany na stranu. Depay vyslal průnikovou přihrávkou Bergwijna, jenž zakončoval nepřesně.
77'
Wright si nabíhal za obranu Oranjes, skvěle však vyběhl Noppert, který na poslední chvíli odehrál balon do bezpečí.
76'
Američané právě vstřelili branku! Je sníženo! Pulisic dostal dostatek prostoru k centru, kterým trefil nohu nabíhajícího HAJIHO WRIGHTA, který odčinil předešlé zaváhání. Po jeho teči zapadl balon až za záda Nopperta.
76'
ze hřiště odchází Sergiño Dest, přichází DeAndre Yedlin.
75'
Po obrovské hrubce Depaye se řítil na Nopperta Wright. Americký útočník si však balon dobře nepřevzal a nedokázal uspět!
74'
Reyna se dobře uvolnil, avšak následně si míč dobře nepřipravil ke střele, i přesto pálil. Rána mu vůbec nevyšla, Noppert mohl zůstat v klidu.
72'
V americké defenzivě je více a více okének, perfektní práci odvedl Tuner, který dobře přečetl situaci a byl včas z branky.
71'
Koopmeiners natáhl ke střele z dálky. Tvrdou dělovku dokázal Turner zlikvidovat.
71'
Gakpo svým centrem našel van Dijka, který však svoji hlavičku poslal vysoko nad branku. Turner bude rozehrávat od své branky.
70'
Po skluzu Robinsona uvidíme další rohový kop Oranjes.
69'
Aktivní Dumfries opět posílal balon do vápna na Depaye, na poslední chvíli dokázal vpádu odvrátit balon Ream.
69'
Timber perfektně vystoupil, získal balon na své kopačky a vybojoval faul po zákroku Aaronsona, který může být rád, že za tento zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
67'
ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Haji Wright,
ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Brenden Aaronson.
65'
Na hrací ploše je ošetřován Robinson, který si přivodil nějaké zranění při kontaktu s Dumfriesem.
64'
Po nákopu Reama odvrací balon do zámezí Blind, Američané budou vhazovat.
64'
Pulisic mířil dopředu, opora amerického výběru však váhal až moc dlouho a byl následně odebrán o kotouč.
63'
Po dobré práci Depaye se tlačil ke střele Dumfries, který padá po kontaktu s Robinsonem. Penalta se zatím nepíská, pokračuje se ve hře.
62'
Po rohovém kopu vypadl balon Turnerovi, rozhodčí však píská faul van Dijkovi, a tak Američané těžkou situaci ustáli.
61'
Gakpo nejprve pálil do amerického bloku, poté to zkusil Depay a jeho rána byla o mnoho povedenější. Jeho dělovku dokázal Turner konečky prstů vytlačit na branku.
61'
Nizozemci se hnali do přečíslení, které však dobře nevyřešil Bergwijn, míč předržel a následně ho o něj obrali Američané.
60'
Opět faulován Pulisic, což už tentokrát neskončilo bez trestu. Novic na hřišti Koopmeiners vidí od sudího žlutou kartu!
60'
Žlutá karta pro tým Nizozemsko (Teun Koopmeiners).
60'
Centr Pulisica nenašel nikoho v bílém, ani následný balon od Reama poté nebyl nebezpečný pro Nizozemce.
59'
Pulisic podražen van Dijkem, Američané mají k dispozici volný přímý kop z větší vzdálenosti.
57'
Perfektní práci odvedl opět Memphis Depay, který udržel balon před dotírajícím Zimmermanem a Nizozemci tak mohou pokračovat v kombinaci.
54'
Pulisic přešel přes Timbera a našel na hranici vápna McKennieho, který na nic nečekal a okamžitě pálil. Jeho pokus levačkou míříl vysoko nad branku.
53'
Pulisic ukradl balon soupeři a rychle vypálil. Jeho ráně chyběla přesnost a razance. Noppert s tímto pokusem křídelníka USA neměl větší problémy.
51'
Dest to zkusil z velké dálky. Z nepřipravené pozice pálil pravý bek USA daleko od branky Nopperta.
50'
Další balon Dumfriese do vápna tečoval na svoji branku nešťastně Zimmerman. Turner v brance USA ukázal skvělý reflex a podržel svůj tým!
49'
Velká šance Američanů! Po vyhrané hlavičce McKennieho se dostal do zakončení Ream. Nizozemci však dokázal s vypětím sil odvrátit balon putující už za brankovou čáru!
49'
Weah nedokázal přejít přes Akého, americký křídelník však dokázal alespoň vybojovat rohový kop.
48'
Dva na dva postupovali Nizozemci na americkou branku. Depay však po přihrávce vyhnal do rohu spoluhráče Bergwijna.
48'
Dumfries vyvezl balon a našel Bergwijna, ten však nedokázal protlačit balon na nabíhajícího Gakpa. Skvělou práci odvedl Ream.
46'
Hlavní trenéři obou celků sáhli po první půli ke střídáním. Uvidíme, komu změny v sestavě více prospějí.
46'
ze hřiště odchází Davy Klaassen, přichází Teun Koopmeiners,
ze hřiště odchází Marten de Roon, přichází Steven Bergwijn.

ze hřiště odchází Jesús Ferreira, přichází Giovanni Reyna.
46'
Všichni aktéři zápasu jsou připraveni zpět na hrací ploše. Jdeme na druhou půli!
Úvodní dějství prvního osmifinále je minulostí! Jednoznačně spokojenější odchází do kabiny hráči Nizozemska, kteří si vytvořili před druhou polovinou zápasu dvoubrankový náskok. Oranjes šli do vedení v 10. minutě po brance Memphise Depaye. Na svého kolegu poté navázal na konci první půle Daley Blind, který navýšil skóre po další asistenci Denzela Dumfriese. Američané se snaží držet míč na svých kopačkách, přes precizní obranu Nizozemska se však zatím nemohou dostat. V druhé půli čeká na americký výběr těžká práce. Pokud se nechtějí rozloučit s katarským šampionátem, tak budou muset výrazně přidat.
45+1'
45+1'
Nizozemsko právě vstřelilo branku! Oranjes jdou do dvoubrankového vedení! Dumfries se dostal k dalšímu přízemnímu centru, který si našel DALEY BLIND a Turner je podruhé překonán!
44'
Dest se protlačil středem hřiště. Americký pravý obránce udělal vše perfektně, až na zakončení, které mu vůbec nevyšlo.
44'
Robinson hledal nabíhající Pulisica, dobře však vystoupil de Roona, který vypíchl přihrávku amerického levého obránce.
43'
Po odkopu de Roona se dostal ke střele Weah, kterému rána sedla. Jeho tvrdou dělovku ale dokázal Noppert vyrazit do bezpečí.
42'
Weaha se snažil procpat k centru přes Akého, to nevyšlo. Stoper Manchesteru City zblokoval jeho pokus.
41'
V posledních minutách se nedaří Nizozemcům udržet balon na svých kopačkách, laciné ztráty dostávají do tlaku soupeře.
40'
S důrazem to přehnal Timber, který je varován hlavním sudím. Američané mají k dispozici volný přímý kop.
38'
Dostatek prostoru dostal na levé straně Pulisic. Jeho centr však nedovolil projít do vápna Dumfries, který ho srazil za autovou čáru.
38'
Po nabídce Pulisica centroval levačkou Robinson. Vysoký centr našel pouze Blinda, který odvracel balon do bezpečí.
37'
Z ofsajdu vybíhal při zpracování Ferreira, pro kterého jde o první utkání na šampionátu a zatím mu duel příliš nevychází.
35'
Parádní přihrávkou Robinson našel Ferreiru, kterého však zradilo v nejhorší moment zpracování.
34'
Američané drží více míč na svých kopačkách, Nizozemci však dobře zatím vyplňují prostory, a tak se hráči USA nemohou dostat k ohrožení Nopperta.
33'
Průniková přihrávka Musaha nenašla kýženého adresáta. Noppert sbírá balon do své náruče.
32'
Dlouhý nákop si zkoušel Gakpo první dotykem přiklepnout do vápna, balon mu však odskočil, čehož využil Ream k zisku.
30'
Dumfries opět dobrým balonem posílal míč do vápna, tentokráte se Američané dobře vrátili, Musah odkop balon do bezpečí.
29'
Tentokráte si našel balon ve vápně Zimmerman, který ho odvrátil do bezpečí. Následný centr od de Roona byl dlouhý pro všechny hráče na trávníku. Turner bude rozehrávat od své branky.
29'
Centr Gakpa sražen opět na roh, Nizozemci mají k dispozici další standardní situaci.
28'
Rychlý protiútok Nizozemska vzal na sebe Depay, který se snažil prokličovat ke střele. To se mu nepovedlo, vybojoval však alespoň rohový kop.
27'
Do potíží se dostal Turner při rozehrávce. Americký brankář však nakonec vše zvládl a dokázal balon odkopnout do bezpečí.
26'
V posledních minutách můžeme vidět řadu nepřesností na obou stranách, míč mění rychle své majitele.
24'
Dostatek prostoru k rozehrávce měl Ream, avšak zkušený americký stoper našel pouze Depaye, který uklidňuje hru pro svůj tým.
22'
Pulisic se snažil přejít Dumfries, avšak tvrdě narazil, nizozemský obránce odvedl velmi dobrou defenzivní práci.
21'
Po chybě americké defenzivy propadl balon až ke kopačkám Depaye, který na nic nečekal a okamžitě pálil z delší vzdálenosti. Jeho rána bez přípravy letěla vedle pravé tyče.
20'
Ferreira stál při zpracování v ofsajdovém postavení, těsně před vápnem Nizozemska bude hrát van Dijk.
19'
Ferreira z jedné protečoval balon za obranu Nizozemska, avšak jeho přihrávka byla moc dlouhá, ani Robinson ji nedokázal doběhnout.
18'
Dest dokázal před Blindem udržet balon, jeho přízemní centr však putoval pouze do náruče Nopperta, žádný z Američanů se nedokázal protlačit do nebezpečných míst.
18'
Musah nezpracoval dobře balon, čehož vytěžil Gakpo, který následně předložil balon Blindovi, který mířil vysoko nad branku.
17'
Robinson se skvěle zbavil soupeře, při přechodu do vápna se mu však zřejmě střetly myšlenky a jeho následná přihrávka nebyla přesná.
16'
Dlouhá kombinace USA, Američané hledají mezírky v postavení soupeře.
16'
V dobrém prostoru se vyskytoval Zimmerman, který předskočil Depaye a získal balon na kopačky Američanů.
14'
Na druhé straně nabral rychlost Gakpo, míč se mu však následně zamotal pod nohami, a tak z nadějné příležitosti nic nebylo.
13'
Adams předložil balon nabíhajícímu Pulisicovi, který hledal okamžitě spoluhráče ve vápně. Ani jeden z nabíhajících Američanů se však nedokázal k balonu protlačit.
13'
Nákop Nopperta nebyl přesný, vhazovat budou Američané, konkrétně Robinson.
10'
Nizozemsko právě vstřelilo branku! Parádní kombinace Oranjes! Gakpo našel Dumfriese na pravé straně, který následně předložil balon na volného MEMPHISE DEPAYE, jež přesnou ranou k tyči otevírá skóre dnešního klání!
9'
Po ztrátě Američanů předložil Blind balon na Memphise Depaye, který si při střele nastřelil svoji stojnou nohu a neohrozil tak Turnera.
8'
McKennie rychle vhodil dlouhá aut na Pulisica, který hledal nabíhajícího Weaha. Těsně před americkým křídelníkem odvrátil balon Aké.
7'
Balon od Pulisica pouze prolétl vápnem, Noppert bude odkopávat od své branky.
7'
Robinson zrychlil na levé straně, Dumfries na poslední chvíli skluzem uklidil balon pouze na roh.
6'
Dobře přečetl situaci Turner, který rychle vyběhl a ukradl balon před Depayem.
5'
Dobrý vstup do zápasu od Američanů, po dalším zisku balonu ještě před polovinou hřiště mohou pokračovat v útočné kombinaci.
4'
Poprvé u balonu Memphis Depay, který se zbavil Desta, na kapitána Adamse už však nevyzrál. Holanďané však budou pokračovat s balonem na kopačkách.
4'
Po nákopu Reama uhlídal situaci van Dijk, který nepustil před sebe Desta, a tak bude moci Noppert odkopávat od své branky.
3'
První velká šance Američanů! Christian Pulisic se ocitl sám před Noppertem, který však vytáhl proti křídelníkovi USA skvělý zákrok levou nohou!
2'
Důrazný souboj mezi Musahem a de Jongem, ze kterého vyšel lépe první jmenovaný a udržel balon pro svůj tým.
2'
Dobře postavený van Dijk odhlavičkoval nákop Zimmermana, USA však pokračuje aktivně na balonu.
1'
Dest se dobře zbavil protihráče a posunul na nabíhajícího Weaha, Američané se drží těsně před vápnem soupeře.
1'
Noppertovi první odkop od branky nevyšel, vhazovat bude Dest.
1'
Úvodního výkopu se ujali Nizozemci, kteří okamžitě rozjíždějí první útočnoi akci.
1'
Všechny formality máme za sebou. Nic nebrání tomu, aby první osmifinále odstartovalo!
Všichni aktéři zápasu již nastupují na hrací plochu. Následují státní hymny obou států.

Nizozemsko: Noppert – Timber, van Dijk (C), Aké – Dumfries, de Roon, F. de Jong, Blind – Klaassen – Gakpo, Depay.
Náhradníci: Bijlow, Pasveer – de Ligt, de Vrij, Frimpong, Malacia, Koopmeiners, Simons, Taylor, Berghuis, Bergwijn, L. de Jong, Janssen, Lang, Weghorst.
Trenér: Louis van Gaal

USA: Turner – Dest, Ream, Zimmerman, A. Robinson – Adams (C) – McKennie, Musah – Weah, Ferreira, Pulisic.
Náhradníci: Horvath, S. Johnson – Carter-Vickers, Long, S. Moore, Scally, Yedlin, Aaronson, Acosta, de la Torre, Roldan, Morris, Reyna, H. Wright.
Trenér: Gregg Berhalter

Rozhodčí: Sampaio – Boschilia, Pires (všichni Brazílie).
USA
Velká výzva stoji před USA. Američané se v základní skupině postupně utkali s Walesem, Anglií a Íránem. V prvním duelu s Walesem předvedl tým USA vynikající první poločas, na který však nenavázal po změně stran a byla z toho remíza 1:1. Ve druhém klání poté Američané remizovali s Anglií bez branek, a tak si to v posledním duelu ve skupině rozdali o postup s Íránem. Hrdinou zápasu se nakonec stal záložník Chelsea Christian Pulisic, který gólem na konci prvního poločasu poslal USA do osmifinále. V něm však možná Američané nebudou moci využít svoji oporu útočných řad. Pulisic totiž odstoupil ze zápasu s Íránem a nad jeho startem visí otazník. To by v případě absence byla pro USA ohromná ztráta. V americkém týmu však všichni věří, že nic takového se neuskuteční a jejich hvězdička bude moci pokračovat.

Američané zatím na šampionátu baví. Mladý tým, mezi jehož hlavní změny patří zmíněný Pulisic či Weston McKennie, však vše směřuje ke světovému šampionátu za čtyři roky, který hostí, a kde bude chtít výrazněji uspět.. Svoji velkou kvalitu ukazuje tým už i v Kataru. Bude to stačit na Nizozemsko?
Nizozemsko
Nizozemci ovládli svoji základní skupinu A se ziskem sedmi bodů. Svěřenci trenéra van Gaala vstoupili do turnaje výhrou se Senegalem 2:0. Následně sice Holanďané remizovali s Ekvádorem, svůj postup však stvrdili v duelu s Katarem, se kterým neměli těžkou práci a zvítězili 2:0. Nizozemský celek zatím zdobí defenziva, které šéfuje kapitán týmu Virgil van Dijk. Během třech duelů totiž inkasovali Oranjes pouze jednou.

I v útoku to zatím klape. Kometou světového šampionátu je zatím útočník Cody Gakpo. Třiadvacetiletý odchovanec PSV se trefil ve všech třech zápasech ve skupině a drží se na špici střelecké tabulky celého turnaje. Ne nadarmo už se mluví o přesunu do Premier League, kde se o něj rvou týmy z Manchesteru či londýnská Chelsea. Další dvě branky Nizozemců v základní skupině poté přidali záložníci Davy Klassen a Frenkie de Jong. Země tulipánů zatím nenašla na turnaji přemožitele, bude tahle věta platná i po osmifinálovém duelu?
Krásné fotbalové odpoledne všem fotbalovým fanynkám a fanoušků. Vítám všechny u sledování prvního osmifinále světového šampionátu v Kataru. O místenku do čtvrtfinále zabojují Nizozemsko a USA.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.