MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Anglie : Senegal - 4. prosince 2022   20:00

Anglie
Anglie
38' J. Henderson (Bellingham) • 45+3' Kane (Foden) • 57' Saka (Foden)
3:0
(2:0)
Senegal
Senegal
Anglie
Pickford – Walker, Shaw, Stones (76. Dier), Maguire – Rice – J. Henderson (82. Phillips), Bellingham (76. Mount) – Saka (65. Rashford), Kane (C), Foden (65. Grealish).
Pope, Ramsdale – Alexander-Arnold, Maddison, Trippier, Gallagher, Coady, C. Wilson.
Cisneros (SAL) – Morán (SAL), Nesbittová (USA)
Al Bayt Stadium, Al Khor
65 985 diváků
Senegal
Ed. Mendy – Sabaly, Koulibaly (C), A. Diallo, Jakobs (84. Ballo-Touré) – Na. Mendy, P. Ciss (46. P. Gueye) – I. Sarr, Ndiaye (46. B. Dieng), Diatta (46. P. Sarr) – Dia (72. Diédhiou).
Gomis, S. Dieng – Loum, Fo. Mendy, Cissé, N'Diaye, Jackson, Name.

Je za námi čtvrté osmifinále, ve kterém si Anglie celkem hravě poradila se Senegalem. Evropský zástupce měl do druhé půle aktivní vstup, kterým dal soupeři zapomenout na případný tlak a už v 57. minutě přišla gólová pojistka. Zleva nacentroval Foden a Bukayo Saka obloučkem přes Mendyho navýšil náskok na tři branky. Od té doby Anglie svůj náskok skvěle bránila a vyrážela do dalších akcí. Senegal toho po pauze mnoho nepředvedl, na Pickforda nešla ani jedna střela a africký celek se musel smířit s tím, že cesta tímto šampionátem končí. Oproti tomu Anglie postupuje do čtvrtfinále, ve kterém se střetne s Francií

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 65 958 diváků.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:12.
90+5'
90+5'
Ještě jeden roh pro tým v zeleném, výsledek byl ale stejný, jako před chvílí. Nepovedený...
90+4'
Roh afrického celku, nízký centr dolétl pouze k první tyči, kde následoval rázný odkop.
90+3'
A postavil si ji na výbornou, právě ta totiž zastavila prudkou střelu.
90+2'
Ještě jedna standardka pro Senegal, Pickford si staví pevnou zeď.
90+1'
Zleva centroval Shaw, jeho oblouček dolétl na zadní tyč, kde byl Rashford. Ten zakončoval ve skluzu a z úhlu a trefil pouze boční síť Mendyho branky.
89'
Zmar Senegalu podtrhuje nepovedená střela Pape Matar Sarra, jeho rána zpoza vápna skončila mezi diváky za Pickfordovou brankou.
88'
I když Anglie vede o tři branky a do konce už nechybí mnoho, tak je na lavičce soustředěná nálada, žádné úsměvy, vtípky, hráči sledují hru.
87'
Pickford si v poklidu stáhl centr z levého křídla a už popohání své spoluhráče, aby se mu nabídli pro rozehrání.
87'
Z pravé strany centroval Sabaly, jeho pas odvrátil pozorný Maguire. Senegal bude vhazovat.
86'
Něco podobného i na opačné straně, Edouard Mendy si zakombinoval se svou obrannou řadou.
85'
Pickford mimo své pokutové území, může si to ale dovolit. Okolo něj nebyl nikdo ze soupeřů, pomohl tak k poklidné rozehrávce Anglie.
84'
Střídání v týmu Senegal:
ze hřiště odchází Ismail Jakobs, přichází Fodé Ballo-Touré.
83'
Utkání se zřejmě už pouze dohrává, Senegal sice kombinuje, ale v uctivé vzdálenosti od Pickfordovy branky.
82'
Faul i na opačné straně, provinil se Kyle Walker.
82'
Střídání v týmu Anglie:
ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází Kalvin Phillips.
81'
Další faul Senegalu, nyní od Dienga. Ve hře afrického celku je už vidět dost frustrace.
80'
Moc nescházelo, aby to bylo o čtyři branky. Na centr z pravé strany si nabíhal Kane, šel po míči skluzem, ale chyběl kousíček, aby jej sklepl na branku!
78'
Shaw rozehrával přímý kop, centr ovšem trochu přetáhl a hlavička do druhé vlny na Rashforda byla už obranou Senegalu pokrytá.
76'
ze hřiště odchází John Stones, přichází Eric Dier.
76'
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Mason Mount.
76'
Harry Kane na zemi a za faul na jeho osobu dostal žlutou kartu Kalidou Koulibaly.
74'
Senegal rozehrál přímý kop, ten si vzal na starost Pape Matar Sarr, obstřelil zeď, ale Pickforda neobelstil. Ten měl dobré oko a nechal míč prolétnout na boční síť.
73'
Rashford byl tvrdě atakován ve vzdušném souboji, dle sudího se ale Jakobs faulu nedopustil.
72'
ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Famara Diédhiou.
71'
Grealish se dobře popasoval s přesilou soupeřů a v hloubi vlastní poloviny rozehrál na Rice. Ten pak byl následně faulován.
70'
Trocha statistiky. Africké týmy prohrály ve vyřazovací části MS osm z posledních devíti zápasů proti evropskému celku!
69'
Senegal delší dobu u míče, snaží se o nějakou kombinaci u pokutového území, je v tom ovšem hodně křeče. Dnes to africkému celku prostě nejde.
67'
Faul na Rice, Anglie bude rozehrávat z vlastní poloviny. A nikam s tím nebude pospíchat.
65'
ze hřiště odchází Bukayo Saka, přichází Marcus Rashford.
65'
ze hřiště odchází Phil Foden, přichází Jack Grealish.
64'
Na trávníku leží Henderson a drží se za koleno. Bude ale pokračovat.
63'
Na lavičce Anglie se chystá střídání, za malou chvíli by se do hry měl zapojit Jack Grealish.
61'
Kane prostrkával míč na Fodena, chtělo to ale dát přihrávce více razance.
60'
Bellinghamův faul brzdí rozlet Angličanů, ti se teď musí vracet do obrany. Jelikož ale soupeř nikam nepospíchá, je to v pozvolném tempu i z jejich strany.
59'
A tlak Anglie pokračuje, zatímco Senegal je ve velkých problémech.
57'
Anglie právě vstřelila branku!
Další akce už ale končí gólem a je to o tři branky. Anglie potáhla hru levou stranou, odkud následně v ten pravý okamžik nacentroval Foden, našel nabíhajícího BUKAYA SAKU a ten si věděl rady. I když byl tísněn, povedlo se mu Mandyho překonat jemným obloučkem a upravit na 3:0!
56'
Ou, Senegalcům muselo zatrnout! Přes Pale Matara Sarra vystřelil Harry Kane a Mendy měl se zákrokem velké problémy. Míč mu dokonce vypadl z rukavic a musel zasahovat nadvakrát.
56'
Už se zase hrálo poblíž Mendyho branky, k centru se chystal Henderson, míč skončil u prvního hráče Senegalu.
55'
Hra se přesunula na opačnou stranu, pas na Sarra však byla až moc prudká. Bude se odkopávat od Pickfordovy branky.
54'
Trochu kostrbatá akce Anglie s příhrou na pravou stranu, kde si zpracoval Saka a hned zakončoval. Rána mu ovšem nevyšla, skončila vysoko nad branku a neuspěl ani s reklamací teče a rohového kopu.
53'
Najednou tu ale byla chyba a Maguire měl co dělat, aby vše uhasil velkou malou domů na Pickforda.
52'
Na levé straně bylo hodně přehuštěno, Angličanům se povedlo hru na chvíli přesunout na pravé křídlo a pokračují v kombinaci.
52'
Angličané nyní postupují směrem k brance systémem postupných autů, už jsou skoro u pokutového území.
51'
Velice dobrá myšlenka od Kanea, který se snažil vysunout Saku, tomuto scházely jen centimetry. Anglie vstoupila do druhé půle velmi aktivně.
49'
Zase Bellingham, nyní středem, v tomto případě si ale doslova naběhl do Koulibalyho.
48'
Na levé straně kličkoval Bellingham a nescházelo mnoho, aby odcentroval. Na poslední chvíli zasáhl jeden z obránců Senegalu.
46'
ze hřiště odchází Pathé Ciss, přichází Pape Gueye.
46'
ze hřiště odchází Iliman Ndiaye, přichází Bamba Dieng.
46'
ze hřiště odchází Krépin Diatta, přichází Pape Matar Sarr.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:05.
Je za námi první půle, která musí Senegal hodně mrzet. V úvodu byl sice africký celek pod tlakem soupeře, jenže to vše bylo bez střeleckého vyjádření a postupem času se Senegalci začali osmělovat a měli i několik šancí. Nejblíže gólu byl Dia, jeho střelu z vápna ale vyrazil gólman Pickford. A pak začali úřadovat Angličané. Vyšly jim dva rychlé protiútoky, po kterých skórovali Jordan Henderson a v nastaveném čase i Harry Kane. Do šaten se tak odešlo za stavu 2:0 a Senegal bude muset po pauze hodně přidat.
45+4'
45+3'
Anglický úder do šatny! Ciss ztratil na útočné polovině míč, následoval bleskový útok Albionu, po jediné přihrávce tu bylo přečíslení dva na jednoho, které po Fodenově příhře zakončil HARRY KANE nekompromisní ranou. Mendy byl bez šance na zákrok a je to 2:0!
45+1'
Od rohového praporku centroval Phil Foden, pas mířil na zadní tyč, kde ovšem zaúřadovala obranná řada Senegalu.
45'
Další roh, nyní po rychlém průniku Declana Rice po pravé straně, na standardku odvracel Koulibaly.
43'
Na levé straně se do vápna dostal Shaw, jenže prováhal nejlepší okamžik na střelu a byl rád, že po Mendyho zákroku vybojoval alespoň rohový kop.
41'
Další šance Anglie. Tentokrát byla akce vedena pravou stranou, Saka našel Kanea, ten ovšem z vápna vystřelil vysoko nad.
39'
Aliou Cissé své svěřence uklidňuje, naznačuje, že se toho tak moc nestalo a že je stále hromada času nepříznivý stav řešit.
38'
Fotbal dokáže být krutý. Zatímco Senegal měl šance, které nevyužil, tak Anglie nyní předvedla rychlý přechod do útoku, který skončil gólem. Po akci levou stranou dostal pas do běhu Billingham, přihrál na střed na chvíli volného JORDANA HENDERSONA a ten ranou po zemi překonal Mendyho – 1:0!
38'
Dobrá myšlenka s prostrčením přihrávky na Sarra, bylo to však až moc prudké a míč skončil v zámezí.
36'
Walker při návratu do obrany musel sáhnout k faulu a za stažení Ismaïly Sarra mohl naprosto v klidu dostat žlutou kartu. Rozhodčí si ovšem vystačil s přímým kopem.
36'
Na opačné straně se o nákop k vápnu snažil Walker, tohle ovšem skončilo u obrany Senegalu. Jakobs už otáčí hru.
35'
Sarr na levé straně přistrčil na Jakobse a od něj už letěl do vápna centr. Obrana Anglie musela odvracet a Senegal bude pokračovat autovým vhazováním.
34'
Nepřesný nákop Senegalců na pravé straně, míč pouze prolétl prostorem a skončil mimo hrací plochu.
32'
Anglie je sice stále opticky více s míčem, jenže šance má soupeř. Nic na tom nezměnila ani akce Kanea se Sakou. Druhý jmenovaný Mendyho neohrozil.
31'
Obrovská šance Senegalu. Po zisku na útočné polovině předvedl africký tým bleskový kontr, na levé straně se ve vápně ke střele dostal Boulaye Dia a jeho křížnou ránu musel Pickford vyrážet reflexivním zákrokem levou rukou!
29'
Máme tu krátkou pauzu, neboť na trávníku zůstal ležet Nampalys Mendy a rozhodčí jej šel raději zkontrolovat. Už je ale i on zase připraven hrát.
28'
Obranná řada Angličanů přidržela míč, poté vyslala dlouhý pas, jenže do ofsajdové pozice.
27'
Není to teď fotbal ve velkém tempu, Anglie drží míč a Senegal brání v blocích na vlastní půlce.
26'
Saka neodcentroval, ke sraženému míči se nedostal ani Foden. Míč poté skončil mimo hrací plochu, Anglie vhazuje.
24'
Angličané nyní chtějí uklidnit hru, nika se neženou a lákají soupeře k pootevření obrany.
22'
Velká šance Senegalu na otevření skóre! Po centru se po míči natahoval Dia, ten trefil jednoho z obránců Anglie tak, že se míč pak odrazil na jeho ruku. Akce pak vyvrcholila střelou nad branku a neúspěšnou reklamací Senegalců s žádostí o pokutový kop.
21'
Anglie rozehrála rohový kop, Foden svým centrem našel Maguireho, jeho hlavička však letěla vysoko nad břevnem Mendyho branky.
19'
Billingham neúspěšně reklamuje autové vhazování, pomezní i hlavní přisoudili míč Senegalu.
18'
Anglie má sice převahu v držení míče, je to ale jen hra čísel. V zakončení tým tápe a nyní pouze kombinuje na vlastní polovině. A do hry se zapojuje i Pickford.
17'
Kane se u vápna k přihrávce nedostal, o protiakci se už snaží Koulibaly a Ciss.
16'
Hráči Senegalu nešetří tvrdostí, nyní se na půlce dopustil faulu Krépin Diatta. Faulovaným byl Luke Shaw.
14'
Anglie je nyní tím aktivnějším celkem, snaží se o kombinace u šestnáctky, chybí jen více přesnosti ve finální fázi.
12'
Z levé strany posílal pas do pokutového území Kane, hledal Saku, tomu scházel možná krok, aby sklepával na Mendyho branku!
10'
V hledišti panuje výborná atmosféra, o tu se starají velké tábory fanoušků obou celků.
9'
Mendy si nyní vyběhl na Bellinghamův centr z levého křídla, trochu to ale podcenil a na míč nedosáhl. Ten pak skončil u Saky, jenže ten už další pozdrav do vápna nepřidal.
9'
Bukayo Saka vystihl rozehrávku senegalských fotbalistů a najednou tu byla možnost, jak případně zakončit z úhlu. Mendy si nakonec poradil.
8'
No a jak se nakonec ukázalo, tak i kdyby padl gól, tak by se stejně mával ofsajd. Vzrušení tak bylo zbytečné.
7'
Po dalším faulu na Bellinghama tu byl zase přímý kop, po signálu vznikl před Mendym krátký závar, ten nakonec odvracel Diallo.
6'
Senegal začíná presovat na útočné polovině, znepříjemňuje tím tak rozehrávku soupeře.
5'
Na trávníku leží Jude Bellingham a ne vlastní vinou. Po faulu na jeho osobu se bude rozehrávat proti Mendyho brance.
4'
Akce Senegalu vypadala nadějněji. Dia dostal pas mezi dva obránce a už pospíchal k Pickfordovi. Šteloval si míč na střelu, ale v tom se přihnal Maguire a svým zákrokem akci přerušil.
3'
Nevyšlo to ani prostrčení Kanea na Fodena. Ten vystartoval o trochu později, než bylo potřeba a míč skončil mimo hrací plochu.
2'
Pokus Anglie o přesunutí hry na útočnou polovinu, Foden se však přes obranu nedostal.
1'
Hned v úvodu předvedl Rice poměrně těžkou malou domů a Pickford musel odkopávat na autové vhazování.
1'

Anglie: Pickford – Walker, Shaw, Stones, Maguire – Rice – J. Henderson, Bellingham – Saka, Kane (C), Foden.
Náhradníci: Pope, Ramsdale – Alexander-Arnold, Dier, Maddison, Grealish, Trippier, Rashford, Gallagher, Coady, Phillips, Mount, C. Wilson.
Trenér: Gareth Southgate

Senegal: Ed. Mendy – Sabaly, Koulibaly (C), A. Diallo, Jakobs – Na. Mendy, P. Ciss – I. Sarr, Ndiaye, Diatta – Dia.
Náhradníci: Gomis, S. Dieng – P. Gueye, P. Sarr, Loum, B. Dieng, Fo. Mendy, Cissé, Ballo-Touré, Diédhiou, N'Diaye, Jackson, Name.
Trenér: Aliou Cissé

Rozhodčí: Cisneros (SAL) – Morán (SAL), Nesbittová (USA).
Oba celky již nastupují na hrací plochu, zápas za pár okamžiků začne! Ještě si dáme hymny obou celků.
Zápas na Al Bayt Stadium začne ve 20:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím bude Iván Cisneros, kterému budou na pomezí asistovat David Morán, oba ze Salvadoru a Kathryn Nesbittová z USA.
Senegal

Zástupce afrického kontinentu obsadil ve skupině A ve společnosti Nizozemska, Ekvádoru a Kataru druhé místo. Vstup do turnaje nebyl pro Senegal nejlepší, nestačil totiž na největšího favorita skupiny z Nizozemska a musel tak zabrat. A to se povedlo, nejprve se Senegalcům podařilo porazit pořadatele turnaje a definitivu si zajistili v přímém souboji o druhé postupové místo proti Ekvádoru, který v 70. minutě rozhodl Koulibaly. V týmu není žádný střelec, který by zaznamenal alespoň dvě branky, pouze pět jednogólových.

Odehrané zápasy

Senegal – Nizozemsko 0:2
Katar – Senegal 1:3
Ekvádor – Senegal 1:2
Anglie

Tým z kolébky fotbalu ovládl skupinu B, když ve třech zápasech nasbíral celkem sedm bodů. Základ k postupu položila Anglie hned v úvodu, kdy doslova rozstřílela Írán 6:2 a náladu pak nepokazila ani bezbranková remíza s USA. V posledním duelu se Angličané postavili velkým rivalům z Walesu, kteří však nezvládli důležitost okamžiku a Anglie vyhrála jasně 3:0. Nejlepším střelcem je zatím Marcus Rashford, autor tří branek, dvakrát se trefil i mladík Jude Bellingham.

Anglie – Írán 6:2
Anglie – USA 0:0
Wales – Anglie 0:3
Dobrý večer u fotbalového šampionátu v Kataru. Společně se podíváme na osmifinálové utkání mezi Anglií a Senegalem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.