Búnú – Hakimí, Akird (85. al-Jámiq), Saïss (C), Mazráwí (82. al-Idrísí) – Amrábat – Únáhí (120. Bánún), Amalláh (82. Šeddíra) – Zíjáš, Nasírí (82. Sábírí), Búfál (66. Ezázúlí).
Simón – Llorente, Rodri, Laporte, Alba (98. Balde) – Busquets (C) – Gavi (63. Soler), Pedri – Fe. Torres (76. Ni. Williams, 118. Sarabia), Asensio (63. Morata), Olmo (98. Fati).
Raya, R. Sánchez – Azpilicueta, Carvajal, García, Guillamón, Koke, Pino, Pa. Torres.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost.
Držení míče: 23 % : 77 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 0:8. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 15:14.
Ve druhé části zápasu byli hosté nebezpečnějším týmem, ale nevypracovali si žádnou tutovou šanci. V 55. minutě pálil z dálky Olmo, ovšem jeho pokus byl vyboxován brankářem. V 89. minutě se Williams dostal ke střele, ale ta byla zblokována. Šlo se tak do prodloužení.
Ve 104. minutě se totiž dostal Walíd Šeddíra do největší šance zápasu, ale Simón jej vychytal. V obrovské šanci se v poslední minutě nastavení druhého poločasu prodloužení ocitl Pablo Sarabia, ale jeho pokus se otřel o levou tyč. Následovaly penalty.
Sarabia, Soler, Busquets, tito hráči své penalty neproměnili. Za Maroko se neprosadil pouze Bánún. O rozhodující pokutový kop se ve 4. sérii postaral Ašraf Hakimí.
Ať se to zdá trochu neuvěřitelné, Maroko na letošním mistrovství světa obdrželo pouze jednu branku a klidně k tomu můžeme připočíst také dnešní pokutové kopy. Severní Afrika tak slaví postup do čtvrtfinále, ve kterém se Maročané utkají s vítězem večerního utkání mezi Portugalskem a Švýcarskem.
Maroko je ve čtvrtfinále mistrovství světa! Španělé v pokutových kopech zcela vyhořeli, neboť neproměnili ani jednu penaltu! Ve 4. sérii nakonec rozhodl trochu nepovedenou, ale přesto účinnou, panenkou Ašraf Hakimí.
Střílení penalt začíná.
Ani druhá část prodloužení nakonec nepřinesla rozhodující branku a následují pokutové kopy. V obrovské šanci se v poslední minutě nastavení ocitl Pablo Sarabia, ale jeho pokus se otřel o levou tyč.
120+3'
Druhé prodloužení skončilo.
120+3'
Pablo Sarabia mohl být španělským hrdinou! Rodri totiž skvělým centrem našel na zadní tyči osamoceného Sarabiu, ale jeho pokus se otřel o levou tyč!
120'
Střídání v týmu Maroko:
ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Badr Bánún.
120'
Marcos Llorente se snažil odcentrovat z pravé strany, ale okamžitě u něj byli dva hráči soupeře, kteří míč zblokovali.
118'
Střídání v týmu Španělsko:
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Pablo Sarabia.
118'
Nico Williams dokázal z pravé strany odcentrovat, ale marocký obránce odhlavičkoval balón do zámezí.
117'
Abde Ezázúlí si překážel s Jahijou al-Idrísím a Španělé se dostali do brejku, ovšem přihrávka Moraty skončila v zámezí.
117'
Fanoušci Maroka jsou zcela neuvěřitelní, neboť celý zápas velmi hlasitě povzbuzují své oblíbence, zatímco na Španěly neustále pískají.
116'
Defenzíva Maročanů šlape jako švýcarské hodinky, a proto další nákop Španělů končí v zámezí.
115'
Sofján Amrábat předvádí naprosto excelentní výkon a potom co vybojoval míč se Walíd Šeddíra dostal do dalšího úniku, ovšem tentokrát nedokázal ani zakončit.
114'
Abde Ezázúlí míč na hrací ploše neudržel a Španělsko tak bude mít další autové vhazování a míč znovu pod kontrolou.
113'
Sergio Busquets našel na levém křídle Fatiho, jenž dával balón pod sebe, ale nenašel svého spoluhráče. Španělé jsou nyní zcela bezzubí a čím dál víc se blíží penaltový rozstřel.
112'
Španělé nyní hrají proti deseti, zatímco Romain Saïss je ošetřován v zámezí.
111'
Romain Saïss má křeče a hra je tak pozastavená.
110'
Jahija al-Idrísí zblokoval přihrávku Nica Williamse a hosté pokračují autovým vhazováním.
109'
Maročané už pouze odkopávají balóny a Španělé se nemohou dostat do žádné šance.
108'
Znovu se balón dostal z kopaček Španělů jen za bránu Jasína Búnúa a ten s odkopem samozřejmě nespěchá.
107'
Ansu Fati se snažil dostat k balónu, ale přihrávka na něj byla trochu delší a skončila jen v zámezí.
106'
Hned po výkopu přišel dlouhý míč Maroka, který ale skončil jen v zámezí za bránou Simóna.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První poločas prodloužení je za námi a na branku stále čekáme. Španělé sice drželi míč v 86 % času, ale největší šanci mělo Maroko. Ve 104. minutě se totiž dostal Walíd Šeddíra do největší šance zápasu, ale Simón jej vychytal.
105+2'
První poločas prodloužení skončil.
105'
Španělsko přežilo největší šanci prodloužení a nyní se opět tlačí směrem dopředu.
104'
Azzáedín Únáhí nádherně protancoval obranou Španělů a posunul míč do obrovské šance Walídu Šeddírovi, ovšem jeho zakončení letělo doprostřed a Unai Simón si tak připsal nesmírně důležitý zákrok!
103'
S dlouhým nákopem do pokutového území domácích mělo Maroko problémy, protože Džawád al-Jámiq odhlavičkoval míč před gólmanem Búnúem, jenž si rovněž šel pro balón.
102'
Pedri poslal špatnou přihrávku, ale jeho chybu dokázal zažehnat Alejandro Balde, jenž odkopl míč do zámezí.
101'
Ašraf Hakimí zblokoval pokus Alejandra Baldého, který si zpracoval centr z pravé strany.
100'
Álvaro Morata dostal skvělou přihrávku do vápna a centrem hledal spoluhráče, ale defenzíva Maroka znovu dostala míč do bezpečí.
99'
Rodri přerušil rozvíjející se akci Maroka, když skluzem dostal míč do zámezí.
98'
ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Ansu Fati,
ze hřiště odchází Jordi Alba, přichází Alejandro Balde.
97'
Nico Williams se na pravé straně dostal přes svého strážce a centroval na Moratu, ovšem ten na balón nedosáhl.
95'
Álvaro Morata byl nyní zfaulován kapitánem Maroka Romaina Saïssem. Španělé tak znovu mají míč plně pod kontrolou.
94'
Sofján Amrábat skvělou přihrávkou oslovil Walída Šeddíru, jenž se dostal do úniku, ale Aymeric Laporte se skvěle vrátil a na poslední chvíli kopl do míče. Poté se ovšem znovu odmával ofsajd.
93'
Ašraf Hakimí opět kombinoval na pravé straně s Hakímem Zíjášem a získali autové vhazování.
92'
Sofján Amrábat sice vystihl přihrávku Pedriho, ale Maroko nedokázalo udržet balón a následuje autové vhazování Španělů.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Základní hrací doba je u svého konce a Maroko hraje se Španělskem bezbrankově. Ve druhé části zápasu byli hosté nebezpečnějším týmem, ale nevypracovali si žádnou tutovou šanci. V 55. minutě pálil z dálky Olmo, ovšem jeho pokus byl vyboxován brankářem. V 89. minutě se Williams dostal ke střele, ale ta byla zblokována.
90+6'
Druhý poločas skončil.
90'
Azzáedín Únáhí zfauloval Daniho Olma a následně kapitán Maroka Romain Saïss uviděl žlutou kartu za nevhodné řeči.
89'
Álvaro Morata dostal skvělou přihrávku do běhu z kopačky Pedriho a následně posunul míč Williamsovi, ovšem jeho pokus byl zblokován obranou Maroka!
88'
Azzáedín Únáhí s Ašrafem Hakimím málem vykombinovali španělskou obranu, ale finální přihrávka byla trochu delší a skončila jen v zámezí.
86'
Hakím Zíjáš rozběhl po pravé straně Ašrafa Hakimího, jenž poslal dobrý centr do vápna na Abde Ezázúlího, který ještě hledal pod sebou spoluhráče Walída Šeddíru, jenž z otočky nedokázal zakončit podle svých představ.
85'
ze hřiště odchází Nájif Akird, přichází Džawád al-Jámiq.
84'
Nájif Akird má zdravotní problémy a po fantastickém výkonu bude muset vystřídat. Maročané v tomto zápase bojují do posledních sil.
82'
ze hřiště odchází Júsuf Nasírí, přichází Abdalhamíd Sábírí,
ze hřiště odchází Selím Amalláh, přichází Walíd Šeddíra,
ze hřiště odchází Nusajr Mazráwí, přichází Jahija al-Idrísí.
82'
Nico Williams oslovit Moratu, který se vymanil ze souboje s Akirdem, ale z ostrého úhlu nedokázal zakončit mezi tři tyče.
81'
Sergio Busquets dloubáčkem oslovil Marcose Llorentého, který se snažil dostat míč před bránu, ale v souboji jeho pokus zblokoval Romain Saïss. Jako poslední se ovšem nakonec balónu dotkl právě španělský hráč a rozhodčí chybně nařídil rohový kop.
80'
Nico Williams poslal z pravé strany skvělý míč do vápna na Olma, ale Nájif Akird předvedl další fantastický obranný zákrok!
79'
Odkop Jásína Búnúa od své brány skončil jen v zámezí a Maročané jsou na tom s kondicí očividně hůř, než jeho soupeř. Španělé totiž drží míč v 75 % času.
77'
Jordi Alba hledal ve vápně svého spoluhráče, ale Nájif Akird jeho pokus odhlavičkoval. Posléze se snažil zakončit z dálky Dani Olmo, ale tato střela byla hodně nepřesná.
76'
Marcos Llorente se dopustil jednoznačným šlapákem na Hakimího a uviděl od sudího kartu žluté barvy.
76'
ze hřiště odchází Ferrán Torres, přichází Nico Williams.
75'
Dani Olmo se snažil obtočit okolo Ambrábata na hranici vápna, ale ten jej čistým zákrokem odzbrojil. Posléze ovšem také Nusajr Mazráwí přes sebe nepustil Torrese.
73'
Hakím Zíjáš poslal nepřesný pas na levou stranu a Španělé tak mají míč znovu ve svém držení.
71'
Nakonec hosté přišli o míč při kombinaci krátkých přihrávek, ale Maroko směrem dopředu nedokázalo nic vymyslet.
70'
Máme za sebou sedmdesát minut bezbrankového utkání. Španělé se ovšem v posledních chvílích dostávají čím dál hlouběji na polovinu soupeře.
69'
Standardní situace byla opět rozehrána nakrátko, ale nakonec byli Španělé postupně vyhnáni až na polovinu hrací plochy. Po chvíli se Álvaro Morata dostal do vápna, ale Nájif Akird fantastickým skluzem vypíchl míč.
68'
Ašraf Hakimí zblokoval centr Alby a Španělé budou zahrávat rohový kop z levé strany.
67'
Ferrán Torres sice obešel jednoho hráče, ale Nusajr Mazráwí si s ním poradil a odkopl mu balón do zámezí.
66'
ze hřiště odchází Sufján Búfál, přichází Abde Ezázúlí.
65'
Španělé stále drží balón na polovině hluboce zataženého Maroka, které pouze vyčkává na útočné tažení soupeře.
63'
ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Álvaro Morata,
ze hřiště odchází Gavi, přichází Carlos Soler.
62'
Volný kop byl rozehrán nakrátko a následně přišel nepříjemný centr Alby, který sice marocký hráč odkopl, ale pouze nad sebe a následně jej musel vyboxovat Jásín Búnú.
61'
Nedovolený zákrok Nájifa Akirda znamená standardní situaci pro Španělsko.
60'
Hodina utkání je za námi a na úvodní branku tohoto osmifinálového klání stále čekáme.
59'
Gavi posunul míč doleva Olmovi, ale toho ubránil Sofján Amrábat. Španělé pokračují autovým vhazováním.
58'
Maroko opět chtělo vystrčit růžky, ale směrem dopředu z toho nebylo nic. Následně přišel faul Maročanů.
56'
Ašraf Hakimí sice nejprve přišel o míč, ale posléze jej fantasticky vybojoval zpět v souboji s Olmem. Následně se Júsuf Nasírí ocitl v ofsajdu.
55'
Marco Asensio rozehrál standardní situace nakrátko a Dani Olmo vyslal tvrdou ránu, kterou ale Jásín Búnú dokázal vyboxovat!
54'
Ašraf Hakimí nyní poslal Gaviho k zemi a následuje volný kop Španělska z levé strany.
53'
Nákop Nájifa Akirda nepřinesl vůbec nic a u míče je znovu španělský celek.
52'
Hakím Zíjáš dokázal vystihnout přihrávku Laporta a následně se Dani Olmo dopustil faulu na Hakimího, kterého zatáhl za dres.
50'
Sufján Búfál se opět fantasticky vrátil a přes nohu Ferrána Torrese dokázal vybojovat odkop od své svatyně.
48'
Volný kop Španělů nepřinesl nic nebezpečného a dopředu šlo Maroko, které sice nevystřelilo na bránu, ale Unai Simón byl v problémech a na poslední chvíli musel odkopnout míč z malého vápna.
47'
Ferrán Torres se uvolnil přes Nusajra Mazráwího, kterému nasadil housle. Marocký obránce jej následně povalil k zemi a následuje standardní situace Španělska.
46'
O úvodní výkop druhé půle se postaral španělský celek, který drží balón ve středu hrací plochy v obranné řadě.
46'

Fauly: 3:10
První poločas je za námi a branky jsme se v tomto osmifinálovém duelu mezi Marokem a Španělskem nedočkali. Úvod utkání toho příliš nepřinesl, neboť míč drželi především Španělé, ale bez nějaké větší aktivity směrem na bránu Búnúa. Ve 25. minutě se Španělsko dostalo do obrovské šance, ale Gavi ani Torres gól vstřelit nedokázali. Posléze se ale odmával ofsajd. O minutu později se Asensio dostal ke střele z úhlu, ale trefil jen boční síť. Ve 33. minutě vyslal Mazráwí tvrdou ránu, kterou musel nadvakrát likvidovat brankář Simón. Před poločasovou přestávkou se Akird dostal ke hlavičce po centru Búfála, ale tu poslal jen nad bránu Španělů.
45+1'
45'
Standardní situace hostů nepřinesla nic vážnějšího a centr posléze letěl do zámezí vedle svatyně Jasína Búnúa.
45'
Ferrán Torres si navedl míč do vápna z pravé strany a hledal Asensia, ovšem tomu se alespoň povedlo vybojovat rohový kop.
44'
Hakím Zíjáš dokázal ještě udržet míč na hrací ploše, když hlavou u pravé tyče dostal balón za sebe, ale Aymeric Laporte dokázal odvrátit míč před dotírajícím se Júsufem Nasírím.
43'
Standardní situace sice okamžitě nic nepřinesla, ale následně si Sufján Búfál opět fantasticky poradil s obráncem na levé straně vápna a centrem našel Nájifa Akirda, jenž hlavou zakončil nad bránu Španělska!
42'
Sufján Búfál byl zfaulován Gavim, který se dopustil už minimálně pěti faulů. Zatím ale obrovský talent španělského fotbalu vyvázl bez žlutého varování.
41'
Jordi Alba se snažil oslovit časovanou přízemní přihrávkou Daniho Olma, ale Ašraf Hakimí si poradil a tělem pohlídal balón, který došel do zámezí.
40'
Sufján Búfál se sice na levé straně dostal k míči, který předal Sofjánu Amrábatovi, ale ten o něj přišel a Španělsko má balón opět na kopačkách.
39'
Marco Asensio měl přihrávku Pedriho na dlouhou nohu a Maročané tak mohou něco vymyslet po pravé straně. Dlouhý nákop Zijáše ovšem skončil pouze v zámezí.
38'
Sufján Búfál se ukázkově vrátil vypomoct své defenzívě a dokonce vybojoval autové vhazování, za což byl svými hráči pochválen.
37'
Hakím Zíjáš tentokrát nedokázal nic vymyslet, protože byl okamžitě zdvojen. K vidění tak je další pomalá kombinace Španělů, plná krátkých přihrávek ze strany na stranu.
36'
A další faul Gaviho, jenž sejmul Azzáedína Únáhího, který se dostal k odebranému míči. Maroko v tomto osmifinále předvádí fantastický výkon a Španěly nečeká vůbec nic jednoduchého.
35'
Ohlušující pískot nyní zní na stadionu, zatímco Španělé kombinují pár metrů od hranice vápna, ovšem útočí do plných, což jim v tomto zápase zatím příliš nejde.
34'
Opět se Španělsku nepodařilo vymyslet nic nebezpečného směrem dopředu a následně přišel daleký odkop Maročanů.
33'
Nusajr Mazráwí se postaral o první střelu na bránu tohoto utkání! Nejprve zvládl osobní souboj s Torresem a posléze vyslal tvrdý projektil, který musel Unai Simón chytit nadvakrát!
33'
Hakím Zíjáš se sice neprodral přes Albu, ale domácí pokračují alespoň autovým vhazováním.
32'
Sufján Búfál měl sice hezkou myšlenku, ale svou přihrávkou oslovil jen soupeře. Maroko ale okamžitě získalo míč zpět a otáčí hru na pravou stranu hrací plochy.
30'
Půl hodina utkání je za námi a na první branku stále čekáme. Španělsko se před pár minutami dostalo do velké šance, kterou neproměnilo, ovšem nakonec se odmával ofsajd. Stále jsme tak nezaznamenali ani jednu střelu na bránu.
29'
Romain Saïss jako správný kapitán svého celku nenechal odcentrovat protihráče a balón skončil v moci Búnúa.
28'
Nyní už je k vidění opět velmi známá tiki taka v podání Španělů, kteří jsou hluboko na polovině soupeře.
26'
Marco Asensio si parádně sběhl za obranu na nákop z obrany, ale z velkého úhlu zakončil pouze do boční sítě!
25'
Velká chyba v rozehrávce Maroka, neboť přihrávka marockého brankáře skončila u Španělů a Gaviho v obrovské šance skvěle vychytal Jásín Búnú. Následně se míč odrazil od horní tyče k Torresovi, ale jeho pokus byl zblokován. Vše ovšem bylo zbytečné, protože právě Torres se předtím nacházel v ofsajdovém postavení.
24'
Sufján Búfál využil menšího zaváhání španělského hráče, kterému ukradl balón. Následně se ovšem trochu poranil v souboji s Busquetsem a hra je přerušená.
23'
Maroko poslední minuty předvádí zatím svůj nejlepší výkon v tomto utkání. Aymeric Laporte musel odkopnout míč před Hakimím do zámezí. Následuje autové vhazování domácích.
22'
Sufján Búfál si doslova namazal Marcose Llorentého, ale jeho centr do šestnáctky skončil na hlavě španělského obránce.
21'
Následný centr z volného kopu se nesl na hranici šestnáctky, ale také obrana Španělů si poradila bez většího problémů.
20'
A další nedovolený zákrok ze strany hostů. Dani Olmo neměl příliš velký úmysl hrát míč, nýbrž zasáhnout Sofjána Amrábata.
19'
Španělé zatím jednoznačně vedou na počet faulů, konkrétně je stav 4:1 pro hostující celek.
18'
Aymeric Laporte hledal na levé straně rozeběhnutého Daniho Olma, ale u míče byl jako první gólman Jásín Búnú.
17'
Defenzíva Maročanů je zatím velice kompaktní a Španělé si lámou hlavu s tím, kudy se vůbec dostat do zakončení. Velká důraznost a žádná chybovost na straně domácích drží bezbrankové konto gólů, ale také střel na bránu.
16'
Hostům se nepovedlo prokombinovat po levém křídle a Maroko se dostalo k míči, který ovšem neudrželo příliš dlouho.
15'
Nusajr Mazráwí ve spolupráci se Sufjánem Búfálem dokázal odcentrovat z levé strany, ale míč bez problémů chytil do rukou Unai Simón.
14'
Gavi se nyní dopustil už třetího faulu, když opět poslal k zemi Sofjána Amrábata. Na další nedovolený zákrok by si už měl dát pozor.
13'
Jásín Búnú měl velké problémy po přihrávce Hakimího, neboť byl okamžitě napadán Asensiem, ale marocký brankář zachoval chladnou hlavu.
12'
Ašraf Hakimí se postaral o exekuci přímého kopu, jeho pokus nebyl špatný, ale nakonec skončil pouze nad horní tyčí Unaie Simóna.
11'
Fernando Rapallini foukl do píšťalky na znamení faulu Gaviho, který přistrčil Sufjána Búfála. Maroko tak získalo přímý kop z nadějné pozice na úvodní branku.
10'
Znovu se hosté nedokázali procpat do nějakého zakončení. Následně ovšem gólman Jásín Búnú musel rychle odkopnout míč po malé domů Amrábata.
8'
Zatím se nejčastěji míče dotýkají stopeři hostů Aymeric Laporte a Rodri. Posléze přišel pas Pedriho na pravou stranu a Španělé se dostali do vápna, ovšem Gavi se provinil faulem na Sofjána Amrábata.
7'
Romain Saïss chtěl zrychlit hru dlouhým razantním nákopem, ale na ten reagovali pouze hráči soupeře. Španělsko tak znovu drží balón ve středu hrací plochy a snaží se vytáhnout formaci Maroka.
6'
Ferrán Torres posunul balón doprava Marcosu Llorentemu, který sice přeskočil soupeře, jenž šel do skluzu, ale jako poslední se míče dotkl právě španělský obránce.
5'
Pedri se stáhl pro balón, ale ten následně ulovili Maročaném, kteří se okamžitě vydali do rychlého brejku, ale Hakím Zíjáš si předkopl míč příliš daleko. Unai Simón tak bude rozehrávat od své svatyně.
4'
Nyní se Španělé snažili překonat hustý prostor lobovanou přihrávkou, ale obrana Maroka si poradila a dostala míč do bezpečí.
3'
Hosté zatím stále bezpečně drží balón ve středu hrací plochy, ale Sufján Búfál byl u protihráče velmi rychle a odkopl míč do zámezí.
2'
Na Education City Stadium v Al Rajánu se ozývá hlasitý pískot, jelikož Španělsko drží míč na svých kopačkách. Maroko tak má na tribunách zcela jasnou převahu fanoušků.
1'
O úvodní výkop utkání se postarali Španělé, ale hned po pár vteřinách se Hakím Zíjáš dopustil faulu, když pořádně zajel Jordiho Albu.
1'

Maroko: Búnú – Hakimí, Akird, Saïss (C), Mazráwí – Amrábat – Únáhí, Amalláh – Zíjáš, Nasírí, Búfál.
Náhradníci: Munír, Tadnautí – al-Idrísí, Abúchlál, Bánún, Darí, El Chanús, al-Jámiq, Ezázúlí, Hamdalláh, Šáír, Šeddíra, Džabrán, Sábírí, Zarúrí.
Trenér: Walid Regragui

Španělsko: Simón – Llorente, Rodri, Laporte, Alba – Busquets (C) – Gavi, Pedri – Fe. Torres, Asensio, Olmo.
Náhradníci: Raya, R. Sánchez – Azpilicueta, Balde, Carvajal, García, Fati, Guillamón, Koke, Morata, Pino, Sarabia, Soler, Pa. Torres, Ni. Williams.
Trenér: Luis Enrique

Rozhodčí: Rapallini – Belatti, Bonfá.
Španělsko

Španělé nakonec ze skupiny E postoupili s pouhými čtyřmi body a skóre 9:3. Právě góly rozhodly o tom, že Německo se stejným počtem bodů končí. Španělsko si v úvodu mistrovství poradilo jednoznačně 7:0 s Kostarikou. Následně přišla remíza s Německem, kdy se v 62. minutě trefil Morata, ale v 83. minutě srovnal Füllkrug. Poslední hrací den skupiny byl nesmírně napínavý, neboť jistý postup neměl ani jeden tým. Španělé sice do utkání s Japonskem vstoupili skvěle díky brzké brance Moraty, ale v 48. minutě srovnal Doan a o tři minuty později Tanaka. V souběžně hrajícím se zápase dokonce Kostarika chvíli vedla nad Německem, což Španělsko na tři minuty vyřadilo. Němci ale zápas otočili, ovšem právě díky skóre nepostoupili. Španělsko tak s Japonskem prohrálo 1:2.
Maroko

Maroko překvapilo celý svět, neboť v nabité konkurenci dokázalo zvítězit ve skupině F s počtem sedmi bodů a skóre 4:1. Nejprve přišla bezbranková remíza s Chorvatskem. Následně si ovšem poradilo se špatně rozpoloženou Belgií. V 73. minutě vstřelil vítěznou branku Saiss a v nastavení potvrdil tři body Aboukhlal. V zápase o postup přišla na řadu Kanada. Už ve 4. minutě poslal Maroko do vedení jeho velká hvězda Zijech. Ve 23. minutě přidal branku En Nesyri. Před poločasem sice snížil vlastním gólem Aguerd, ale druhý poločas nepřinesl žádnou střelu na bránu, nýbrž gól. Maroko tak zvítězilo 2:1.
V osmifinále Mistrovství světa se proti sobě utkají týmy Maroko a Španělsko. Naposled na sebe tato mužstva narazila před čtyřmi roky v základní skupině MS. Španělsko tehdy postoupilo z první pozice, zatímco Maroko skončilo poslední. Vzájemný zápas ovšem skončil smírně 2:2, když v 90+1. minutě zachránil Španělsku bod Aspas. Dnes se bude bojovat v Education City Stadium ve městě Al Raján. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Rapallini a jeho asistenti Belatti a Bonfá. Úvodní výkop je naplánován na 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.