MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kamerun : Brazílie - 2. prosince 2022   20:00

Kamerun
Kamerun
90+2' Aboubakar (Mbekeli)
1:0
(0:0)
Brazílie
Brazílie
Kamerun
Epassy – Fai, Wooh, Ebosse, Tolo – Anguissa, Kunde (68. Ntcham) – Mbeumo (64. Toko Ekambi), Choupo-Moting, Ngamaleu (86. Mbekeli) – Aboubakar (C).
Ngapandouetnbu – Mbaizo, Ondoua, Gouet, NKoudou, Nsamé, Bassogog, Marou.
I. Elfath – K. Atkins, C. Parker (všichni USA)
Lusail Iconic Stadium (Lusail).
Brazílie
Ederson – Alves (C), Bremer, Militao, Telles (55. Marquinhos) – Antony (79. Raphinha), Fabinho, Fred (55. Guimarães), Rodrygo (55. Ribeiro) – Jesus (64. Pedro), Martinelli.
Alisson, Weverton – Thi. Silva, Casemiro, Paquetá, Richarlison, Vinícius Júnior.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 3:9. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:14.
Ještě zbývá doplnit, že Brazílie se v boji o čtvrtfinále utká s Jižní Koreou, v zápase bude za obrovského favorita, jenže letošní MS ukazuje, že to nemusí vůbec nic znamenat.

A to je ode mě vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný večer, případně dobrou noc.
Na závěr skupiny G se tak zrodilo obrovské překvapení, outsider z Kamerunu po heroickém výkonu dokázal porazit favorizovanou Brazílii díky gólu z nastavení 1:0. Za svůj výkon si jeho hráči úspěch zasloužili, je třeba vyzdvihnout gólmana Epassyho, Kamerunci však příliš euforicky po závěrečném hvizdu neslavili, moc dobře věděli, že Švýcarsko porazilo Srbsko 3:2 a spolu s Brazílií postupuje do osmifinule, pro Kamerun MS 2022 v Kataru dnešním dnem končí, ovšem za svůj výkon se nemusí stydět. Brazilci mají rozhodně o čem přemýšlet, především, jak zlepšit efektivitu v zakončení, dnes nevyužili spoustu šancí a pokud by takový výkon předvedli i v play-off, turnaj by pro ně skončil na jejich poměry až moc brzy.
90+10'
90+10'
Gabriel Martinelli nedostihl míč na hrací ploše, gólman Kamerunu tak bude rozehrávat.
90+9'
Bruno Guimarães měl na kopačce vyrovnání, když se dostal do zakončení prakticky tváří v tvář gólmanovi, trestuhodně ale odehrál balón vysoko nad.
90+8'
Marquinhos zůstal volný na levé straně malého vápna, v těžké pozici vrátil míč hlavou blíže na střed, do šance se dostal Gabriel Martinelli, jenž z bezprostřední blízkosti tečoval balón hlavou mimo bránu.
90+7'
Bruno Guimarães si vyskočil na letící míč, hlavou zamířil ze svého pohledu na levou stranu a do horní části, ovšem Epassy byl připraven a balón schoval do rukavic.
90+6'
Gabriel Martinelli nebyl daleko od vyrovnání, avšak jeho pokus nakonec letí jen do zámezí.
90+3'
Druhá žlutá a následně červená karta pro tým Kamerun (Vincent Aboubakar). Kamerunec svlékl při obrovské extázi dres, možná si to ani sám neuvědomil, a protože už jednu žlutou kartu měl, musí následovat vyloučení.
90+2'
Kamerun právě vstřelil branku!
Outsider se v nastaveném čase ujímá vedení. Mbekeli poslal z pravého křídla nadýchaný centr do vápna, kde hlavičkoval nepohlídaný VINCENT ABOUBAKAR k bližší tyči do protipohybu Edersona, který se stačil na míč už jen podívat.
90+1'
Éder Militao nedostihl prudkou přihrávku, balón mu utekl za lajnu.
90'
Dani Alves centroval do vápna a do prostoru, kde stál připravený Christopher Wooh. Tomu se sice míč nepovedlo odkopnout nejlépe, avšak Brazílie se do šance nedostala.
89'
Ani Pedro střelecký půst neprolomil, jeho střela z otočky letí vysoko nad kamerunskou svatyni.
88'
Dlouhý nákop kamerunského gólmana letí až k jeho protějškovi, ten rychle rozehrává.
86'
Střídání v týmu Kamerun:
ze hřiště odchází Moumi Ngamaleu, přichází Jerome Ngom Mbekeli.
85'
Žlutá karta pro tým Brazílie (Bruno Guimarães). Brazilská sedmnáctka si koleda už dlouho a nyní trest inkasuje.
84'
Raphinha se uvolnil na pravé straně a přihrál do malého vápna, kam naběhl Bruno Guimarães, jehož zakončení bylo zblokováno mimo tři tyče.
82'
Dani Alves centroval z pravé strany směrem na střed pokutového území, ovšem jeho pokus odhlavičkoval jeden z protihráčů do bezpečí.
81'
Gabriel Martinelli byl zcela jasně faulován v útočné akci, hříšník Vincent Aboubakar vidí po zásluze žlutou kartu.
80'
Vincent Aboubakar pálil z dobré pozice jen do bránícího Dani Alvese, který tečoval míč do zámezí.
79'
Střídání v týmu Brazílie:
ze hřiště odchází Antony, přichází Raphinha.
79'
Olivier Ntcham zkusil přízemní střelu z dálky, která nebyla vůbec špatná, ovšem Ederson včas padl na zem a míč schoval do své moci.
78'
Bruno Guimarães mohl klidně za svůj teatrální pád ve vápně vidět žlutou kartu, rozhodčí je v tomto případě benevolentní.
78'
Faulu na hranici vápna se ovšem nedovolali a opět se hra otáčí a Kamerunci musí rychle zpátky.
77'
Kamerunci další útočnou snahu soupeře zastavili a vyráží do protiakce.
75'
Bruno Guimarães znovu v akci, v tomto případě příliš dlouho váhal se střelou a míč mu ve finále utekl od kopačky do zámezí.
74'
Gabriel Martinelli celkem zbytečným zákrokem poslal k zemi Collinse Faie, což přineslo další faul do statistik.
73'
Brazilci stihli udržet míč na hrací ploše, po kombinaci střílel z hranice vápna Bruno Guimarães, mířil však příliš vysoko nad.
71'
Pedro byl nedovoleně atakován, hra se tedy obrací. Moc pohledný fotbal to teď není.
69'
Kamerunci si vynutili faul a mohou tak v klidu rozehrát ze své poloviny.
68'
ze hřiště odchází Pierre Kunde, přichází Olivier Ntcham.
67'
Éverton Ribeiro prováhal správný moment pro přihrávku na Antonyho, ani samotnému se mu nakonec vystřelit nepovedlo, neboť po kontaktu s protihráčem skončil na trávníku, dle arbitra bylo vše v rámci pravidel.
65'
Marquinhos neměl šanci příliš prudkou přihrávku z pracovat, míč utíká do zámezí.
64'
ze hřiště odchází Gabriel Jesus, přichází Pedro.
64'
ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Karl Toko Ekambi.
63'
Kamerun se dostal pod tlak, povedlo se mu ale odehrát míč do bezpečí a Brazílie se navíc poté provinila faulem.
61'
Centr do vápna si pohlídala kamerunská obrana, Brazilci se tak do šance nedostali.
59'
Hrdina posledních okamžiků Epassy se snažil ve výskoku odehrát centrovaný míč do bezpečí, což se mu sice povedlo, avšak vinou toho spadl zády na levou tyč své brány. Tohle muselo být hodně bolestivé.
58'
Antony zatočil svůj pokus na vzdálenější tyč, Epassy si i s tímto pokusem poradil.
57'
Éder Militao prověřil soupeřova brankáře o chvíli později, Epassy trochu zaváhal při zákroku, míč neudržel v rukavicích a ten se odrazil vedle jeho svatyně, což bylo pro Kamerun štěstí.
56'
Gabriel Martinelli je dnes velmi aktivní, nyní prověřil Epassyho nebezpečnou střelou pod břevno, avšak gólman Kamerunu zaznamenává další excelentní zásah a míč vyráží.
55'
ze hřiště odchází Alex Telles, přichází Marquinhos,
ze hřiště odchází Fred, přichází Bruno Guimarães,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Éverton Ribeiro.
54'
Pierre Kunde to zkoušel sympaticky z dálky, pravačkou ovšem odehrál balón daleko od brány.
53'
Gabriel Jesus se skluzem snažil před brankářem Kamerunu tečovat balón, Devis Epassy však rychle vyběhl a dokázal hodně nepřehlednou situaci před svou bránou vyřešit.
52'
Alex Telles opět leží na trávníku a nyní je jasné, že střídání je nevyhnutelné.
51'
Vincent Aboubakar zakončoval z pravé strany velkého vápna na vzdálenější tyč, Ederson se po míči marně natahoval, ale měl štěstí, že prolétl vedle jeho pravé tyče.
49'
Pauza však netrvala dlouho a může se pokračovat, u míče kamerunský mančaft.
49'
Brazilec si žádá ošetření, hned na úvod druhé půle přichází nevynucená pauza.
48'
Alex Telles zůstává ležet na travnaté ploše, hra je proto přerušena.
47'
Gleison Bremer odhlavičkoval nebezpečný centr do zámezí a Kamerun tak rozehraje svůj první rohový kop v utkání.
46'
První půle gól nenabídla, aktivnějším týmem jsou Brazilci, kteří byli i více nebezpeční, ale žádný z jejich pokusů se neujal, buď skončil míč v zámezí nebo zasáhl gólman Kamerunu. Ovšem i země z Afriky si vypracovala jednu tutovku a to v samém závěru, gól do kabin však nevstřelila.
45+5'
45+4'
Brazilci kombinují na své polovině a spíš už jen čekají na hvizd.
45+3'
V závěru první půle jsme byli svědky obrovské šance Kamerunu. Bryan Mbeumo zůstal nepokrytý před malým vápnem, hlavou odehrál míč do země, od ní se balón odrazil a směřoval do horní části brazilské brány, avšak Ederson se natáhl a vynikajícím zásahem vyrazil kulatý nesmysl do bezpečí. Nyní zaslouží pochvalu on.
45+2'
Rodrygo si naběhl na přízemní přihrávku do pokutového území, avšak rychlou střelou lízl boční síť brány.
45+1'
Gabriel Martinelli se rozhodl, že nebude přihrávat, nýbrž střílet bude on sám, jeho pokus nebyl špatný, šel pod horní tyč, avšak Epassy se natáhl a balón vyrazil nad svou svatyni.
45'
Pierre Kunde se na sebe nyní hodně zlobí, neboť si míč ukopl od kopačky až příliš a ten končí za postranní lajnou.
44'
Kamerunci nedokázali míč udržet na hrací ploše, protivník se postará o rozehrávku autovým vhazováním.
43'
Ederson musel vyběhnout z brány, dokonce i vápna, aby se na pravém křídle dostal k míči včas a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
43'
Útočným faulem se provinil Dani Alves a hlavní arbitr si jeho prohřešku moc dobře všiml.
42'
Brazilci špatně kombinovali před velkým vápnem Kamerunu, o míč přišli, avšak soupeř jim ho vzápětí prakticky hned daroval zpět.
40'
Může se pokračovat dál a beze změn. Devis Epassy rozehraje od své brány.
38'
Hra je přerušena, ošetření si vyžádal jeden z Kamerunců, hráči toho využívají k občerstvení u postranní čáry.
37'
Antony zatočil svou střelu na vzdálenější stranu brány, Epassy však chytá míč do rukou, moc práce neměl.
36'
Gabriel Martinelli velmi dobře hledal přihrávkou po zemi do vápna nabíhajícího Rodryga, ten si však míč nedokázal zpracovat.
35'
Bryan Mbeumo špatnou přihrávkou na útočné straně připravil svůj tým o míč, do protiakce vyráží znovu favorit.
34'
Dani Alves dokázal na rozdíl od spoluhráče přehodit zeď, ale míč zároveň adresoval nad břevno kamerunské brány.
32'
Žlutá karta pro tým Kamerun (Collins Fai).
32'
Rodrygo vyvinul velkou rychlost a vydal se s míčem směrem k bráně, byl opět faulován, opět to bude karta a opět jeho mužstvo rozehraje velmi slibnou standardku.
32'
Alex Telles dobrým obranným skluzem zastavil slibně vypadající akci Kamerunu, ten bude pokračovat vhazováním.
30'
Tři hráči Brazílie byli připraveni u míče, zodpovědnost na sebe vzal Rodrygo, jenž ale střílel pouze do dobře postavené zdi.
29'
Devis Epassy si staví zeď, Brazilcům by se jistě hodil Neymar.
28'
Žlutá karta pro tým Kamerun (Pierre Kunde).
28'
Rodrygo ustál první souboj o míč, při tom druhém skončil na travnaté ploše a nejen, že to bude žlutá karta pro kamerunského fotbalisty, africký celek bude navíc čelit hodně nepříjemné standardce.
27'
Moumi Ngamaleu si vyměnil přihrávku se spoluhráčem, jenže do zakončení před hranicí vápna se poté už nestihl dostat.
26'
Pierre Kunde, hráč s číslem 15 na dresu, byl faulován brazilskou patnáctkou Fabinhem, jeho tým rozehraje zhruba od středové čáry.
25'
Christopher Wooh skluzem odehrál do zámezí nepříjemnou křižnou přihrávku soupeře, která byla velmi nebezpečná.
24'
Dani Alves inkasoval hodně nepříjemný atak od protihráče, i tady mohla být udělen karetní trest, ovšem americký arbitr zůstává v tomto případě v klidu.
23'
Devis Epassy se postará o rozehrávku od své svatyně a nikam příliš nepospíchá.
22'
Fred se dostal k míči na úrovni penaltového puntíku, prudkou ranou však bránu Kamerunu vysoko přestřelil. Bylo to však s tečí, neboť následuje roh.
20'
Eric Choupo-Moting se dostával do šance, nechybělo moc a dostal se ve vápně do zakončení, ovšem brazilský obranný val jej včas obstoupil a nedovolil mu zakončit.
18'
Ederson si vyběhl pro volný míč a po delší době jej mohl chytit do rukou. Brankář Brazílie dosud žádnou práci neměl.
17'
Další rohový kop pro tým z Jižní Ameriky.
16'
Brazilci nyní zvýšili aktivitu a Kamerun se musí mít v obraně hodně na pozoru.
14'
Gabriel Martinelli hlavičkoval před hranicí malého vápna do horní části soupeřovy svatyně, Epassy však fantastickým zásahem vyrazil míč do zámezí. Nyní zaslouží kamerunský brankář obrovskou pochvalu.
12'
Hodně špatná souhra Brazilců končí balónem v zámezí. Takto to určitě nepůjde a kromě jednoho zmíněného náznaku se zatím na větší šanci čeká.
11'
Christopher Wooh odhlavičkoval centr soupeře ven ze svého pokutového území. O chvíli později letí míč jeho spoluhráči v bráně.
10'
Gabriel Martinelli se chytil do ofsajdové sítě a míč musí odevzdat. Bylo to hodně těsné, ale správně posouzené.
9'
Brazilci si špatně přihráli, míč adresovali jen ke Kameruncům, kteří kombinují u středové lajny.
7'
Nyní faulovali hráči favorita, jmenovitě Éder Militao a také v tomto případě se bude udělovat žlutý trest.
6'
Žlutá karta pro tým Kamerun (Nouhou Tolo).
6'
Stejný hráč končí na trávníku i vzápětí, Tolo jej skluzem poslal k zemi a bude se oprávněně žlutit.
5'
Antony byl faulován na obranné polovině Brazílie, která tak může v klidu rozehrát.
3'
Bryan Mbeumo málem vystihl špatnou rozehrávku soupeře, Éder Militao však zachránil situaci a míč získal zpět na stranu svého celku.
2'
První slibná možnost Brazilců, Rodrygo přihrával do pokutového území, kam si naběhl jeden z jeho spoluhráčů, jemuž ale zakončení vůbec nesedlo.
1'
Oba týmy jsou nastoupeny na hrací ploše.
Vzájemné zápasy

Naposledy se dnešní soupeři utkali 20. listopadu 2018 v přátelském souboji a z výhry 1:0 se radovala Brazílie a o jediný gól se postaral na konci první půle Richarlison. Mužstva se spolu střetla i na MS v roce 2014 v rámci skupiny A a Brazilci vyhráli po dvou gólech Neymara a zásahům Freda a Fernandinha 4:1. Kanárci postupovali z první pozice, pro Kamerun turnaj skončil s nula body a hrozivým skóre 1:9.
Nejlepší střelci mužstev

O tři góly Kamerunu se podělili tři různí fotbalisté, Vincent Aboubakar hrající Saúdskoarabskou ligu, Jean-Charles Castelletto z Nantes a útočník Bayernu Mnichov Eric Maxim Choupo-Moting.
U Brazilců vede jeden hráč, už zmíněný hráč Tottenhamu Richarlison, který skóroval jako jediný dvakrát.
Brazílie

Kanárci už mají postup zařízený, oba své dosavadní zápasy zvládli, avšak v obou se docela trápili. Na úvod porazili Srbsko 2:0 díky dvěma gólům Richarlisona z 62. a 73. minuty. Následoval souboj s týmem ze země Helvétského kříže, který byl ještě dramatičtější, Brazilcům nebyl uznán gól, avšak díky Casemirovi, jenž skóroval v 83. minutě, se Jihoameričané přeci jen radovali z těsného vítězství. Hlavní kouč Tite tak může dnes některé opory šetřit.
Vše podstatné už bylo o týmech řečeno před minulými zápasy, podíváme se tedy, jak se celky vedou ve skupinách a jak jsou na tom co se postupu do play-off týče.

Kamerun

Africká země na úvod MS utrpěla těsnou porážku 0:1 se Švýcarskem, kterému zařídil výhru ve 48. minutě Breel Embolo, jenž se paradoxně narodil právě v Kamerunu, svůj gól ani příliš neslavil. Následoval krásný mač se Srbskem, který Kamerunci začali dobře a ujali se vedení, soupeř však do poločase skóre otočil a v tom druhém jej ještě navýšil. Fotbalisté z Afriky se ale nevzdali a v rozmezí 63 – 66. minuty srovnali. Další gól už nepadl a soupeři si tak připsali po bodu.
Pokud chtějí Kamerunci postoupit, musí dnes bezpodmínečně zvítězit a zároveň doufat v dobrý konec v duelu mezi Srbskem a Švýcarskem, kde musí vyhrát Srbové, avšak s minimem vstřelených branek.
Krásný dobrý den, základní skupiny na MS pomalu spějí do svého finiše, po dnešku budeme znát další postupující do osmifinále. V tomto střetnutí se pokusí Kamerun, jenž ještě může postoupit, jako první sebrat nějaké body favorizované Brazílii.
Utkání startuje ve 20:00, buďte u toho!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.