Přenos se aktualizuje automaticky

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Švýcarům vyšlo střídání, protože oba hráči, kteří přišli na trávník ve 2. poločase zaznamenali gól a postarali se o tříbodový zisk.
Rozhodčí Irmatov ukončil dnešní utkání, ve kterém Švýcarsko porazilo Ekvádor, a to v poměru 2:1. V úvodních minutách byl aktivní Ekvádor a dostal se ve 22. minutě do vedení, kdy se trefil E. Valencia. Švýcarsko v první polovině utkání působilo převážně nervózně a často kazilo. Obraz hry se ve druhém poločase zlepšil a už ve 48. minutě vyrovnal Mehmedi na 1:1. Nicméně pak jsme sledovali už docela vyrovnané utkání, ve kterém byly šance na obou stranách. Nicméně větší štěstí mělo Švýcarsko, které v poslední nastavené minutě vyrazilo do protiútoku a dali gól na 2:1, trefil se Seferović.
Konec zápasu.
90+3
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Nedáš – dostaneš! V obrovské šanci se ocitl E. Valencia, který umotal ve velkém vápně sám sebe a nejspíš se připravil o gól. Švýcaři vyrazili do protiútoku a vytěžili možné maximum. Rodríguez vyslal z levé strany centr do pokutového území, kde si do malého vápna naběhl HARIS SEFEROVIĆ, jenž přesnou střelou z bezprostřední blízkosti napálil balon do branky.
90
Druhý poločas bude nastaven o 3 minuty.
90
Faulovaný byl teď Lichtsteiner a Švýcarsko bude rozehrávat. Nicméně fotbalisté v červených dresech se nikam neženou a vyčkávají.
90
Švýcaři kombinují na vlastní polovině a do rozehrávky zapojili i svého brankáře.
86
Standardní situaci si vzal na starost Arroyo, který obstřelil zeď a jedovatou střelou udělal Benagliovi potíže. Švýcarský brankář to neměl vůbec jednoduché, protože míč byl tečován a mířil do jeho protipohybu. Nicméně Benaglio stihl zareagovat a balon vyrazil.
85
Arroyo si troufl na dva protihráče a došel si pro faul. Švýcarsko se teď bude muset bránit, protože Ekvádor dostane výhodu volného přímého kopu.
84
Djourou nestíhal a musel faulovat. Rozhodčí si toho moc dobře všiml a okamžitě vytasil žlutou kartu.
82
Švýcarsko z volného přímého kopu nic nevytěžilo. Velmi jedovatou střelu ze své kopačky vyslal Shaqiri, ale trefil dobře postavenou zeď, která střelecký pokus úspěšně zablokovala.
81
Domínguez si staví zeď a doufá, že mu spoluhráči při této standardní situaci pomohou.
80
Shaqiri se ocitl sám proti třem protihráčům a došel si pro faul. Následuje standardní situace, kterou si na starost bere Švýcarsko.
80
Djourou si připsal skvělý obranný zákrok, když zastavil rozběhnutého protihráče a čistě mu odebral míč.
77
Ze hry odchází Montero, který byl dnes patřil k těm aktivnějším hráčům. Místo něj si zahraje Rojas.
75
Střídá také Švýcarsko – ze hry odchází Drmić, kterého nahrazuje Seferović.
75
Benaglio nezvládl situaci, když vyběhl ze svého území a snažil se odkopnout balon do bezpečí, aby zabránil svému protihráči ve střele. Nicméně Benaglio chyboval, ale pomohl mu Djourou, který odkopl balon daleko od branky. Švýcaři tady měli obrovské štěstí, protože kdyby Djourou nebyl v pravý čas na správném místě, mohl by jít Ekvádor do vedení.
73
Švýcarsko podniklo skvělou útočnou akci, kdy šli tři hráči na jednoho, ale gól nepadl. Shaqiri dostal přihrávku do velkého vápna, kde si připravil míč na střelu, ale trefil pouze boční síť.
70
Dohráno dnes má Caicedo, kterého nahradil Arroyo.
70
Drmić se ocitl v obrovské šanci a dokázal ji proměnit, ale podle rozhodčího stál švýcarský hráč v ofsajdu, a branka tak neplatí. Drmić to měl velmi jednoduché, protože byl sám před brankářem, ale nebylo mu to k ničemu platné.
69
Ekvádor vybojoval balon na své kopačky a vyrazil do protiútoku, avšak E. Valencia přes bránícího protihráče neprošel, ale vybojoval autové vhazování.
68
Švýcarsko je u míče a pohybuje se s ním na soupeřově polovině, avšak Ekvádor rozehrávku nepříjemně napadá a fotbalisté v červených dresech se vrací na vlastní území.
67
Ekvádor dostal výhodu rohového kopu, ale soupeřovu branku nijak neohrozil.
66
Montero vzal teď vše na sebe a nevedl si vůbec špatně. Nejdřív si dovezl míč do vápna, kde uspěl proti bránícímu protihráči a poté vystřelil. Nicméně Benaglio svůj tým podržel.
65
Shaqiri poslal skvělou kolmici do vápna, kde se o balon hlásil Rodríguez, ale nevyšel mu krok a k míči se nedostal. Rozehrávat bude brankář Domínguez.
64
Noboa se provinil faulem a sudí hru přerušil. Rozehrávat budou Švýcaři.
61
Střelou z dálky se prezentoval Noboa, ale jeho střela postrádala razanci. Brankář Nebaglio neměl žádné větší potíže a další gól neinkasoval.
61
Montero se pokusil o centr před branku, ale protihráč zasáhl včas a svůj tým ochránil.
60
E. Valencia touží po druhé vstřelené brance, ale tentokrát mu štěstí nepřálo. Ekvádorský hráč dostal přihrávku, udělal si prostor, navedl si míč na pravačku a poté vystřelil. E. Valencia se snažil míč dostat do pravého horního rohu, ale to se nepodařilo a balon branku o kousíček minul.
58
No a právě Shaqiri to nemyslel vůbec špatně. Podařilo se mu obejít bránícího protihráče a poté odcentroval míč do pokutového území. Nicméně jeho spoluhráči zaspali a k balonu se nedostali.
58
Švýcaři to zkouší podél pravé postranní čáry, kde je Shaqiri.
57
Montero se snažil dostat míč přes Lichtsteinera, ale to se mu nepodařilo a Ekvádor dostal výhodu rohového kopu. Nicméně z této standardní situace vůbec nic nevytěžil, a stav skóre se tak nezměnil.
56
Inler zfauloval svého protihráče a Ekvádor bude rozehrávat.
54
V těchto chvílích jsou u míče Ekvádorci, kteří podnikají útočnou akci podél pravé postranní čáry. Nicméně Paredes přihrával do velkého vápna na paty a jeho spoluhráč se k balonu nedostal.
53
Sudí vytasil dnešní první žlutou kartu, kterou byl potrestán Paredes, jenž se provinil faulem.
52
Ekvádor ze standardní situace nic nevytěžil, ale provedení volného přímého kopu špatné nebylo. Ke střele hlavou se dostal Erazo, kterému spoluhráč míč sklepl, ale Erazo hlavičkoval nad branku.
50
Lichtsteiner povalil svého protihráče a sudí mu domlouvá. Rozehrávat bude Ekvádor.
48
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Rodríguez se prezentoval parádním centrem na malé vápno, kde se do zakončení dostal nikým neatakovaný ADMIR MEHMEDI a důraznou střelou vyrovnal na 1:1.
47
Nicméně hráči v červených dresech se dokázali přesunout na útočnou polovinu a vytěžili rohový kop. Nepříjemnou střelou se prezentoval Lichtsteiner, ale jeho pokus byl zblokován a branku těsně minul.
47
Švýcarsko kombinuje na vlastní polovině hřiště, ale Ekvádor rozehrávku nepříjemně napadá.
46
Balon do druhého poločasu uvedli Švýcaři.
46
Ve druhém poločase si nezahraje Stocker, kterého na hřišti nahradil Mehmedi.
46
Začal druhý poločas.
Švýcarsko se pak snažilo o vyrovnávací branku, ale často chybovalo, a tak se nedočkalo. Doufejme, že hra se ve druhém poločase zlepší a bude k vidění více šancí.
Prozatím sledujeme průměrné utkání, ve kterém příliš moc šancí k vidění není. Hra probíhá převážně mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Švýcaři působí nervózně a jsou zaskočeni inkasovanou brankou z 22. minuty. Nicméně Ekvádor se dostal do vedení zaslouženě, protože v úvodních minutách byl aktivnější. Švýcarsko nedokázalo ubránit standardní situaci a bylo řádně potrestáno, E. Valencia se výborně uvolnil ve vápně a přesnou hlavičkou poslal míč do branky.
Přihrávky: Švýcarsko 237:102 Ekvádor.
Střely na branku: Švýcarsko 7:3 Ekvádor.
Střely celkem: Švýcarsko 10:4 Ekvádor.
Držení míče: Švýcarsko 60% ─ 40% Ekvádor.
Druhý poločas začne přibližně v 19:02.
45+2
První poločas skončil.
45+2
Ekvádor rozehrál nakrátko a zvolil postupnou kombinaci. Ke střele se pak dostal Ayoví, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.
45+1
Montero dostal přihrávku do nelehké pozice, když proti němu stáli dva protihráči, ale nebál se a vybojoval rohový kop.
45
Rozhodčí Irmatov nastavuje 1 minutu nad rámec prvního poločasu.
44
Montero dostal zajímavou přihrávku, ale měl to na levou nohu, která je jeho slabší, a tak si navedl míč na pravačku a ztratil čas. Ke střele se sice dostal, ale obránci se stihli seřadit a jeden z nich střelu zablokoval.
43
Další zbytečná ztráta, tentokrát se školáckou přihrávkou prezentoval Behrami. Autové vhazování si bere na starost Ekvádor.
41
Volný přímý kop si vzal na starost Shaqiri, který chtěl odcentrovat míč ke vzdálenější tyči, což se sice podařilo, ale centr byl velmi nepřesný a skončil v zámezí. Švýcarsko úplně lacině odevzdalo míč svému soupeři.
40
Na útočné polovině byl faulovaný Shaqiri a Švýcarsko dostane výhodu standardní situace.
38
Švýcarsko bude zahrávat další rohový kop, tentokrát už sedmý. Nicméně Švýcarům se standardní situace vůbec nedaří.
37
Shaqiri rozehrál rohový kop nakrátko, ale pak se opět dostal k míči a odcentroval ho do vápna. Jenže tam byl připravený brankář, který s centrem neměl žádné potíže.
36
Švýcarský kapitán vzal všechno na sebe a ukázal, že umí vypálit i z dálky. Nicméně Domínguez si připsal důležitý zákrok a nebezpečný pokus vytěsnil na rohový kop.
35
Shaqiri vystřelil zpoza vápna, ale trefil pouze bránícího protihráče. Nicméně to vypadalo, že se bránící fotbalista dotkl míče rukou. Švýcarsko se dožaduje pokutového kopu, ale sudí je jiného názoru. Penalta se klidně pískat mohla, ale byla by přísná.
35
Paredes získal míč a s přehledem obehrál bránícího protihráče, ale potom narazil na trojici bránících fotbalistů, na kterých ztroskotal.
34
Shaqiri ze své kopačky vyslal nadýchaný centr ke vzdálenější tyči, kde se ke střele hlavou dostal Behrami a nemyslel to vůbec špatně. Brankář Domínguez měl se střelou potíže a až napodruhé uklidil míč do náruče.
33
Fotbalisté v červených dresech kombinují na vlastní polovině hřiště, a působí tak trošku nervózně. Nicméně podařilo se jim dostat na útočnou polovinu, kde získali výhodu rohového kopu.
31
Teď Švýcaři vyrazili do protiútoku a podařilo se jim vybojovat rohový kop, avšak ze standardní situace gól nevytěžili.
31
Švýcarsko špatně rozehrálo, a balonu se tak zmocnil Ekvádor. Na pravém křídle dostal přihrávku A. Valencia, který poslal centr do pokutového území, ale tam našel pouze brankáře, který lapil míč do rukavic.
29
E. Valencia se ocitl v ofsajdu a útočná akce Ekvádoru skončila.
28
Shaqiri odcentroval míč na bližší tyč, kde se ke střele dostal Stocker, ale jeho pokus se do branky nevešel.
27
Švýcaři se snažili odcentrovat balon do vápna, ale Ekvádor se ubránil. Následuje rohový kop.
26
Hráči v červených dresech rozehráli nakrátko a poté odcentrovali míč před branku, avšak brankář Domínguez byl pozorný a balon si stáhl do rukavic.
25
Švýcarsko by rádo odpovědělo vyrovnávací brankou, ale štěstí při něm nestojí. Míč na střelu si navedl Shaqiri a zkusil to, avšak jeho pokus byl zblokován na rohový kop.
22
Ekvádor právě vstřelil branku!
Švýcarsko nedokázalo ubránit standardní situaci a bylo potrestáno inkasovaným gólem. Ayoví poslal skvělý centr před branku, kde ze všech hráčů nejvýše vyskočil ENNER VALENCIA a přesnou trefou poslal míč za brankářova záda. Švýcaři své protihráče nedokázali pokrýt a doplatili na to.
21
Ekvádor se s balonem dostal na soupeřovu polovinu, ale ke střele nedošlo. Faulem se provinil Lichtsteiner a Švýcarsko se bude muset bránit.
20
Nicméně tentokrát už Švýcaři nebezpeční nebyli a ze standardní situace nic nevytěžili.
19
Na levé straně se k míči dostal nebezpečný Rodríguez, který se rozhlédl a poté se prezentoval střelou k levé tyči. Nicméně Domínguez jeho úmysl vypozoroval a připsal si důležitý zákrok. Švýcarsko bude zahrávat rohový kop.
18
Švýcaři chybovali ve středu hřiště v rozehrávce a Ekvádor okamžitě vyrazil do protiútoku. Přihrávku do vápna pak dostal A. Valencia, který se odhodlal ke střele, ale protihráč mu ji ještě zblokoval. Benaglio byl pozorný a nepříjemný pokus vyboxoval daleko od své branky.
16
Shaqiri se ocitl v nelehké situaci, ale poradil si na jedničku. Švýcarský záložník si dokázal udělat prostor, obehrál své protihráče, navedl si míč na levačku a poté vystřelil. Tento pokus byl nepříjemný a balon poskakoval, avšak Domínguez si poradil.
14
Ekvádor založil útočnou akci na pravé straně, ale Caicedo uvízl v ofsajdu a sudí hru přerušil.
14
V úvodních minutách sledujeme velmi opatrný fotbal, zřejmě ani jeden tým nechce zbytečně chybovat. Hra probíhá především mezi pokutovými územími a ve středu hřiště. Oba gólmani jsou tak zatím bez práce.
13
Xhaka chtěl překvapit Domíngueze, ale jeho střela z dálky byla nepřesná a mezi tři tyče se nevešla.
12
Zajímavou přihrávku dostal Drmić, který si ve vápně zasekl míč, ale do zakončení se nedostal, protože ho obtěžoval bránící protihráč, kterému se na poslední chvíli podařilo útočnou akci přerušit.
12
Jenže ani Ekvádor si v rozvíjející se šanci nepočínal zkušeně a do protiútoku pospíchá Švýcarsko.
11
Gruezo se provinil proti pravidlům, když poslal k zemi svého protihráče, kterým byl Shaqiri. Rozehrávku si na starost vzali Švýcaři, ale po nepřesné přihrávce o balon rychle přišli.
10
Lichtsteiner se skvěle uvolnil a dostal přihrávku za obranu, jenže pak si počínal jako nezkušený žáček. Lichtsteiner chtěl odcentrovat balon před branku, ale počínal si špatně a centr se mu vůbec nepodařil.
9
Behrami se dobře rozhlédl a všiml si, že se mu nabízí útočník Drmić. Jenže Behramiho přihrávka byla příliš dlouhá a Drmić se k balonu nedostal.
8
Švýcaři rozehráli, ale pak o balon přišli. Následuje autové vhazování, které si bere na starost Ekvádor.
8
Teď už přišla přihrávka na útočné polovině, ale tu zachytil jeden z bránících protihráčů a míč odehrál do zámezí.
7
Švýcaři kombinují na vlastní polovině a pomalu se přesouvají do středu hřiště.
7
Ekvádor se přesunul na soupeřovu polovinu, ale E. Valencia se provinil faulem a rozehrávat bude Švýcarsko.
6
Podél pravé postranní čáry obehrál svého protihráče Lichtsteiner, který se prezentoval centrem ke vzdálenější tyči, ale nikdo ze spoluhráčů jeho úmysl nepochopil a míč skončil v zámezí.
5
V úvodních minutách je aktivnější Ekvádor, který získal už dnešní druhý rohový kop, který rozehrál nakrátko a poté o míč přišel. Následuje odkop od branky, který provede Benaglio.
4
Nicméně Ekvádor ze standardní situace nic nevytěžil. Do vápna přilétl sice zajímavý centr, ale brankář Benaglio byl pozorný, vyskočil ze všech hráčů nejvýše a balon si stáhl do náruče.
4
Proti pravidlům se provinil Behrami, když svého protihráče poslal nedovoleně k zemi. Sudí si toho všiml a správně odpískal faul.
3
Hráči v červeném míč na kopačkách příliš dlouho neudrželi a už se musí zase bránit. Na útočnou polovinu se přesouvá Ekvádor.
2
Švýcaři se snažili přejít na útočnou polovinu, ale nedostali se ani do středu hřiště. Faulovaný byl totiž Inler a Švýcarsko dostane výhodu standardní situace.
2
Švýcarsko dnes zvolilo červené dresy a bílé trenýrky.
1
O úvodní výkop se postaral Ekvádor, který dnes hraje ve žluto-modrých dresech a v modrých trenýrkách. Hráči tohoto celku se vydali podél pravé postranní čáry na útočnou polovinu, kde získali výhodu rohového kopu. Nicméně Ekvádor ze standardní situace vůbec nic nevytěžil, a tak se v úvodní minutě zápasu stav skóre nemění.
1
Utkání právě začalo.
-1
Na stadionu panuje slušná atmosféra a zápas začne za malou chviličku.
-5
Následovat budou státní hymny obou zemí.
-6
Hlavní rozhodčí přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-7
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
Úvodní sestavy:

Švýcarsko: Benaglio – Lichtsteiner, Djourou, von Bergen, Rodríguez – Behrami, Inler (C) – Shaqiri, Xhaka, Stocker – Drmić.
Náhradníci: Sommer, Bürki – R. Ziegler, Senderos, Lang, Schär, Barnetta, Džemaili, Fernandes, Seferović, Gavranović, Mehmedi.

Ekvádor: Domínguez – Paredes, Guagua, Erazo, W. Ayoví – A. Valencia, Gruezo, Noboa, Montero – E. Valencia (C), Caicedo.
Náhradníci: Banguera, Bone – Bagüí, Achilier, Ibarra, Méndez, Minda, Arroyo, Saritama, Martínez, Rojas, J. Ayoví.

Rozhodčí: Irmatov (UZB) ─ Rasulov (UZB), Kochkarov (KGZ).
Ekvádoru by mohlo vyhovovat brazilské prostředí a větší podpora fanoušků. Nicméně na druhé straně Švýcarsko má silnou defenzivní řadu a nabitou zálohu. Jedním z nejsledovanějších hráčů bude rozhodně Xherdan Shaqiri.
Papírovým favoritem skupiny E je rozhodně Francie a za outsidera je pak označen Honduras. Nicméně ve fotbale není nic nemožné a stát se může cokoliv, avšak podle předpovědí by měla rozhodnout favorizovaná Francie a pak lepší z dvojice Švýcarsko – Ekvádor.
Na zápas byli nominováni:

Švýcarsko: Diego Benaglio, Roman Bürki, Yann Sommer ─ Johan Djourou, Michael Lang, Stephan Lichtsteiner, Ricardo Rodríguez, Philippe Senderos, Fabian Schär, Steve von Bergen, Reto Ziegler ─ Tranquillo Barnetta, Valon Behrami, Blerim Džemaili, Gelson Fernandes, Gökhan Inler, Xherdan Shaqiri, Valentin Stocker, Granit Xhaka ─ Josip Drmić, Mario Gavranović, Admir Mehmedi, Haris Seferović.

Ekvádor: Máximo Banguera, Adrián Bone, Alexander Dominiguez ─ Gabriel Achilier, Oscar Bagüí, Frickson Erazo, Jorge Guagua, Juan Carlos Paredes ─ Michael Arroyo, Walter Ayoví, Carlos Gruezo, Alex Ibarra, Fidel Martínez, Édison Méndez, Oswaldo Minda, Jefferson Montero, Christian Noboa, Luis Saritama, Antonio Valencia ─ Jamien Ayoví, Felipe Caicedo, Joao Rojas, Enner Valencia.
To Ekvádor působil v zóně CONMEBOL (Jižní Amerika) a na závěrečný turnaj postoupil ze 4. místa. Fotbalisté Ekvádoru uhráli 25 bodů a jejich skóre bylo 20:16. Ekvádor sedmkrát zvítězil, čtyřikrát remizoval a celkem pětkrát poznal chuť hořké porážky. Nejlepším střelcem se stal Felipe Caicedo, který odehrál 600 minu a zaznamenal 7 gólů.
Švýcarsko bojovalo o postup na šampionát ve skupině E a tuto skupinu ovládlo. Švýcaři vytěžili 24 bodů a postoupili z prvního místa. Hráči tohoto celku sedmkrát zvítězili, třikrát remizovali a ani jednou nebylo poraženi. Celkové skóre bylo 17:6. Nejvíce gólů zaznamenal v kvalifikaci Fabian Schär, ale odehrál pouze 270 minut, během kterých dal 3 branky.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Ravshan Irmatov, na čarách mu budou asistovat Abdukhamidullo Rasulov a Bakhadyr Kochkarov. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Svein Oddvar Moen.
Jak už bylo zmíněno, Švýcarsko i Ekvádor bojují o postup do play-off ve skupině E. V této skupině jsou další dva týmy, a to Francie a Honduras.
Hezký večer, šampionát v Brazílii je v plném proudu a nadšeně ho sledují fanoušci po celém světě. Mimo jiné máme dnes na programu i první utkání skupiny E, ve kterém změří síly Švýcarsko s Ekvádorem. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud