K tomuto utkání je to od mě vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Utkání je u konce a Francie si připisuje pohodové vítězství. Honduras byl načat již v 15. minutě, kdy se z přímého volného kopu prosadil Jean-Kévin Augustin. Na další branku jsme sice museli čekat až do 44. minuty, ale opět se prosadili Francouzi. Tentokrát slavil Amine Harit. Druhý poločas byl hodně opatrný a ani jeden z celků se nedostával do větších šancí. Martínez sice mohl snížit, ale místo toho nechal vyniknout Lafonta. No a v jednaosmdesáté minutě navíc přišla třetí trefa Francie. Výhru evropského týmu pečetil střídající Martin Terrier. Honduras se ale rozhodně nemá, za co stydět, a v dalších zápasech bude mít rozhodně více šancí na úspěch.
90+3
90+3
Dopředu se ještě vydal jeden z Francouzů, avšak blíže k míči měl Javier Delgado. Ten byl dokonce nedovoleně atakován.
90+2
Navíc se Hondurasané dopustili dvou faulů a v krátkém časovém úseku se tak připravili o možnost ohrozit Albana Lafonta.
90+1
Honduras drží míč na útočné polovině, nicméně přes zataženou jedenáctku francouzské reprezentace se nedostává blíže k bráně.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.
89
Aspoň jeden střelecký pokus si připsal střídající Nkunku, který napravo dostal trochu prostoru a přízemní střelou zaměstnal Javiera Delgada.
88
Na druhé straně chtěl zahrozit Mario Flores, nicméně Martínezova kolmice doputovala jen do rukavic Albana Lafonta. Zdá se, že gólman Toulouse si připíše čisté konto.
87
Znovu se Francouzům podařilo dostat míč na pravou stranu, ze které před Delgada přilétl prudký centr. Defenzíva Hondurasu si ale poradila.
86
Oba celky střídají. Honduras na plac posílá Maria Florese, který zaujal místo Foslyna Granta. Za Francii si poslední minuty zahraje Christopher Nkunku, neboť hřiště opustil Amne Harit.
86
85
Pěkné přenesení hry na pravou stranu pokutového území dopadlo u Aminea Harita, který zakončoval z prvního doteku. Míč vylétl vysoko nad bránu.
84
Nyní sice přišel dobrý centr z pravé strany, ale ten letěl pouze do rukavic Albana Lafonta. Přeci jenom byli honduraští hráči dále od brankáře.
83
Zdá se, že v posledních minutách už se bude pouze v poklidu dohrávat. Francie se zatáhla na vlastní polovinu a nepouští soupeře k Lafontovi.
81
Francie právě vstřelila branku!
Volný kop nakonec přináší třetí branku v síti Javiera Delgada. Výborný centr Pohy totiž doputoval na hlavu MARTINA TERRIERA, který míč mezi dvěma hráči usměrnil do protipohybu honduraského brankáře.
80
Podruhé v utkání sudí vytahuje žlutou kartu. Vidí ji Foslyn Grant (HON), jenž zezadu podťal nohy Michelina.
79
Blaisův rychlý výpad na pravé straně byl bez větších problémů ubráněn. Poté šel míč k Lafontovi, jenž volil razantní odkop do zámezí.
78
Ani jeden z celků se teď netlačí do útoku. Francouzi rozvážně kombinují u půlící čáry, kde Hondurasany zatím poněkud uspávají.
76
Nepřesnosti na obou stranách. Míč se nakonec dostává na kopačky francouzských obránců, kteří uklidňují rozehrávku.
75
Už už to vypadalo, že se Grant dokáže obtočit kolem Diopa, ale nakonec si francouzský obránce poradil. Posléze musel do akce Delgado, který šikovnou kličkou přehrál napadajícího Terriera.
75
Rodící se protiútok Foslyna Granta skončil správně odávaným ofsajdem. Velmi brzy se však Honduras dostal zpět k míči.
74
Záhy po svém příchodu na trávník se Poha ujal rozehrání rohového kopu, nicméně centrem na bližší tyč nenašel nikoho ze spoluhráčů.
73
A předchozí akce byla pro Marcuse Thurama tou poslední. Nyní je totiž vystřídán Denisem-Willem Pohou.
72
Rychlý protiútok Francie táhl Marcus Thuram, který dobře viděl nabíhajícího si Blaise. Přihrávka ale nebyla dostatečně rychlá a stala se kořistí bránícího hráče.
71
Rozběhnutého Vuelta na pravé straně zastavil Issa Diop, jenž šel do razantního skluzu. Honduras tak získává pouze vhazování.
70
Standardní situace Francie nepřinesla prakticky žádné přímé nebezpečí. Míč se poté dostal až na polovinu francouzské reprezentace, avšak faulován byl Tousart.
69
Druhé střídání Hondurasu. Trávník opouští Sendel Cruz, opačným směrem putuje Byron Rodríguez.
69
Harit šikovně přesunul míč na pravou stranu, kde byl připravený Blais. Ten v souboji s bránícím hráčem upadl, čímž získal volný kop.
68
Na začátku 68. minuty se pěknou akcí prezentoval Vuelto, jenž si za šestnáctkou nachystal míč na levou nohu a technickým zakončením prověřil brankáře Lafonta. Ten byl připraven.
67
Terrier se hned zapojil do útoku francouzské reprezentace, avšak v pokutovém území doslova naskočil na soupeře, jenž se poroučel k zemi.
66
Odpracováno má pro dnešek Jean-Kévin Augustin, který přenechává místo Martinu Terrierovi.
65
José Reyes se na druhé straně pokusil vysunout Vuelta, nicméně míč byl příliš rychlý a skončil u pozorného Lafonta.
64
Francie ještě získala rohový kop, ale po něm se Blais nedokázal dostat do lepší střelecké pozice. Z levé strany šestnáctky pálil vysoko nad bránu.
63
Harit nakonec necentroval a snažil se sehrát nacvičený signál. Augustin se sice ujal míče, ale sám už posléze nedokázal lépe přihrát.
62
Po nedávné šanci Martíneze se Francie snaží držet hru daleko od svého brankáře. Následovat bude dokonce zajímavá standardní situace z levé strany.
60
García se sice dušuje, že nic neudělal, ale sudí přesto píská faul na Harita. Nutno ale říci, že francouzský záložník spíše podklouzl a zřejmě faulován nebyl.
59
Aktivita Hondurasu směrem dopředu se zatím nijak nezmenšuje. Andrade se však prezentoval poměrně nepřesnou přihrávkou, po které navíc přišel faul.
58
Francie se nastěhovala na útočnou polovinu, ale cestu k ohrožení Javier Delgada najít nedokázala. Honduras navíc vybojoval nedovolený zákrok soupeře.
56
Honduras se sympaticky vydal dopředu a skvělý centr z levé strany přistál přesně na hlavě Martíneze. Útočník honduraské reprezentace zakončoval z malého vápna, ale míč šel jen do Lafontových rukavic!
55
Skvělou přihrávku za obranu Hondurasu dostal Augustin, který obešel Delgada, ale poté se mu míč zamotal pod nohy. Třetího gólu jsme se tak zatím nedočkali.
54
Thuram si šikovně zaběhl na levé straně, ale centr do pokutového území byl odvrácen. Francie se ale znovu velmi rychle dostala k míči.
52
Lafont si vyběhl z brány, aby zastavil volně se kutálející míč, a dobíhající Martínez do něj poněkud zbytečně vrazil. Nejednalo se ale o nikterak dramatickou situaci.
51
Ludovic Bias přispěchal s rychlou akcí podél postranní čáry. Získal ale pouze vhazování, po kterém se Francouzi provinili útočným faulem.
50
Více ze hry má ale v úvodu druhé půle Honduras, který se teď natlačil až do blízkosti pokutového území. Další zakončení prošlo přes obranu, nicméně mezi tři tyče se nevlezlo.
49
Harit dostal rukou do tváře, ale nyní už kráčí do zámezí. Rozhodně to nevypadá na zranění, které by vynutilo střídání francouzského záložníka.
48
Zatímco Amine Harit zůstal po souboji s Vueltem na trávníku, Honduras pokračoval v ofenzívě. Nakonec jsem byli svědky střeleckého pokusu, nicméně ten byl zablokován.
46
Francouzi se hned po výkopu vydali dopředu a vybojovali rohový kop. Ten rozehrál Harit, avšak centr letěl jen k Delgadovi, který byl navíc faulován.
46
Do druhé půle jdou Hondurasané s jednou změnou v sestavě. Na hřišti je José Reyes, který nahradil nevýrazného Carlose Pinedu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 11:04.
Úvodní poločas je tedy u konce a favorizovaná Francie zatím vede 2:0. Do vedení se Evropané dostali již v 15. minutě, kdy se z volného kopu prosadil Jean-Kévin Augustn. Následně ale Francie nehrála ani zdaleka ideálně a dopředu se tlačili také fotbalisté Hondurasu. Jejich naděje na vyrovnání však v závěru první půle zhatil Amine Harit, jenž s trochou štěstí překonal dobře chytajícího Delgada. Nyní je tak outsider z amerického kontinentu ve velmi těžké pozici.
45+3
45+3
Po krátkém ošetření francouzského hráče už se může pokračovat, ale zřejmě už sudí nebude zbytečně přidávat další minuty navíc.
45+2
Ludovic Bias byl u postranní čáry zastaven soupeřem, který na něj posléze ještě šlápl. Rozhodně se ale nejednalo o úmysl.
45+1
Hraje se ve středu hřiště a ani jeden z celků už se příliš netlačí do útoku. Především fotbalisté Hondurasu vypadají velmi zaskočeně, neboť v posledních minutách se dostávali do hry.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje jednu minutu.
44
V závěru poločasu jde Francie do dvougólového vedení. Menší tlak favorizovaného celku vyústil v přihrávku z pravé strany, která byla přistrčena před AMINEA HARITA. Jeho přízemní zakončení zpoza vápna bylo tečováno jedním z Hondurasanů a na to už Delgado nedokázal reagovat.
43
Nalevo se snažil uvolnit Ludovic Bias, ale přes dva hráče ani tak šikovný hráč neprošel. Boscagli proto bude pouze vhazovat.
42
Michelin si obhodil protihráče, avšak Grant ho důrazně atakoval a Francouz skončil na trávníku. Přestupek proti pravidlům se ale nepíská.
41
Nadále však Honduras kombinuje kousek před pokutovým územím. Dokonce se míč zjevil na nějakých patnácti metrech od Lafonta, nicméně zakončení nepřišlo.
40
Tým vedený jako hostující teď mohl znovu postupovat do trochu otevřenější obrany Francie, ale vše zhatila hodně nepřesná přihrávka.
38
Francie se snaží odpovědět na předchozí výpad soupeře a kombinuje v blízkosti pokutového území. Dvakrát to vypadalo na možnost k zakončení, ale to přeci jenom nepřišlo.
37
Zničehonic se Hondurasané dostali do slibné šance. Martínez na levé straně posunul míč před rozběhnutého Vuelta a ten z úhlu vypálil pár decimetrů nad Lafontovu bránu. Pěkná akce!
36
Následný rohový kop Hondurasu už nepřinesl ohrožení Lafontovy brány a naopak museli svěřenci Carlose Tabory zastavovat rodící se brejk Harita.
35
Tečovaná střela Álvareze sice nemířila do prostoru brány, avšak Lafont přesto musel do vzduchu. Míč mířící vedle levé tyče ale jenom zkontroloval.
34
No a dokonce uvidíme standardní situaci ve prospěch outsidera. Faulem se totiž provinil Tousart, který zezadu vrazil do noh Douglase Martíneze.
33
Vysoké přenesení hry na pravou stranu sice doputovalo k Thuramovi, avšak ten si s vysokým míčem vůbec neporadil. Útok tedy může založit Honduras.
32
Dlouhý aut Hondurasanů opět letěl až do pokutového území, ale následná nepřesná přihrávka znamenala ztrátu míče. Biasův protiútok byl zastaven za cenu vhazování.
31
Hra francouzských mladíku teď hodně připomíná spíše jakýsi profesorský výkon. Honduras se naprosto v pohodě brání.
29
Také rohový kop obstaral Amine Harit, jenž centroval na vzdálenější tyč. Jeden z Francouzů si ale pomohl přistrčením soupeře.
29
Harit nejprve vybojoval volný kop a poté ho sám rozehrál. Míč letěl k Diopovi, nicméně Decas soupeře těsně bránil a posunul kulatý předmět na roh.
28
A nakonec celá akce vyústila v ofsajd jednoho z honduraských fotbalistů. Míč si proto může nachystat Alban Lafont.
27
Postupným útokem se Honduras dostal hlouběji na útočnou polovinu. Defenzíva Francie je však před šestnáctkou dobře zformovaná.
26
Trochu se nyní připomněl Clément Michelin, jenž centroval z poměrně velké vzdálenosti. Míč ale doputoval jen k Delgadovi.
24
Do kombinace svého celku se nyní zapojil i Lafont, který musel řešit malou domů. Nikdo z Hondurasanů mu však neznepříjemnil rozehrávku a francouzský brankář míč dostal do bezpečí.
23
Aktivní Grant nyní sváděl souboj u rohového praporku, nicméně na dobře pozičně bránícího Onguénéa si nepřišel. Následuje pouze odkop od brány.
22
Douglas Martínez si to od poloviny hřiště namířil přímo k bráně. Přes jednoho hráče prošel, avšak druhý už mu vystavil stopku. Následoval nákop na Augustina, kterého odzbrojil pozorný Delgado.
21
Naprosto totožně to nyní zkusili i Hondurasané. Příliš prudký míč směřující k Foslynu Grantovi ale zamířil pouze do zámezí.
20
Po delší době se Francouzi odhodlali k vysokému nákopu z vlastní poloviny, avšak těsně před Augustinem míč schoval v náruči Delgado.
19
Francie se už zase tlačila do blízkosti pokutového území, avšak tentokrát míč doputoval až za brankovou čáru. Delgado tak mohl zůstat naprosto v klidu.
18
Konečně se Honduras dostal k míči a od půlící čáry mohl postupovat vpřed. Grantovo přenesení hry na pravou stranu však nebylo úspěšné.
17
Honduras se ani po inkasované brance prakticky nedostává k míči. Nyní se sice hraje na polovině Francie, ale jsou to právě Francouzi, kdo rozjíždí další akci.
15
A je to 1:0! Rozehrávky volného kopu se opravdu ujal JEAN-KÉVIN AUGUSTIN, který zvolil tvrdou střelu na stranu brankáře. Razantní zakončení zapadlo přesně do horního rohu brány a Francie jde po zásluze do vedení.
14
Nyní už však přišel nedovolený zákrok na Augustina a výsledkem je velmi zajímavá standardní situace. Rozehrávat bude sám faulovaný hráč.
13
A nakonec je Jean-Kévin Augustin (FRA) za svůj nafilmovaný pád potrestán žlutou kartou.
12
Další nebezpečná přihrávka z levé strany. Tentokrát to velmi dobře udělal Thuram, jenž hledal Biase. Míč byl ještě posunut k Augustinovi, ale jeho pád byl hodně okatý.
10
Na konci 10. minuty se dobře uvolnil Augustin, který se zjevil na levé straně pokutového území a prudce přihrával na Biase. Obrana Hondurasu si ale podařila.
9
Hodně dlouhé vhazování dolétlo až do šestnáctky, ale Onguéné se opět dostal nejvýše a odhlavičkoval míč do bezpečí.
8
Hondurasané až nyní přesunuli míč na útočnou polovinu, avšak získat dokázali pouze vhazování. Přesto však mohou zůstat nastěhováni kousek před pokutovým územím soupeře.
7
Tentokrát míč propal až k osamocenému Tousartovi, ale ten byl dokonale zaskočen a míč nedokázal posunout do prostoru brány. Delgado bude odkopávat.
6
Francie nadále pokračuje v ofenzívě, ale výsledkem je pouze další rohový kop. Ten předchozí nebezpečí nepřinesl, uvidíme, jak tento.
4
Obrovská šance! Volný kop Francie byl opravdu skvěle rozehrán na hlavu Onguénéa, který míč usměrnil k tyči. Delgado byl proti gólu!
3
Na obou stranách se týmy dokázaly prosadit do blízkosti pokutového území. Vše ale skončilo nedovoleným zákrokem na Albana Lafonta.
2
Favorizovaná Francie se zatím nedostává blíže k bráně Javiera Delgada. Defenzíva Hondurasu se velmi dobře pohybuje a nedává soupeři prostor na výraznější posun vpřed.
1
Výkop ze středového kruhu obstarali fotbalisté Hondurasu, kteří zvolili okamžitý nákop na útočnou polovinu. Míč však doputoval daleko do zámezí.
1
Po státních hymnách je vše připraveno k úvodnímu výkopu. Francie se dnes představí v modrých dresech, Honduras nastupuje v bílé.

Francie: Lafont – Michelin, Onguéné, Diop, Boscagli – Fuchs, Tousart (C), Harit – Thuram, Augustin, Bias.
Náhradníci: Bernardoni, Braat – Kwateng, Pierre-Gabriel, Severin, Nkunku, Poha, Sissoko, Saint-Maximin, Terrier.

Honduras: Delgado – García, Maldonado, Andrade (C), Decas – Grant, Pineda, Cruz, Vuelto, Álvarez – Martínez.
Náhradníci: Mashburn, Perello – Hernández, Sánchez, Zapata, Arias, Quiróz, Reyes, Flores, Rodríguez.

Rozhodčí: Andrés Cunha – Nicolas Taran, Mauricio Esinosa (vš. URU).
HONDURAS U20

Pro reprezentaci Hondurasu bude hlavním cílem postup ze základní skupiny, což se ji za šest předchozích účastí ani jednou nepodařilo. Honduras se na tento šampionát kvalifikoval díky zisku druhého místa na letošním severoamerickém šampionátu do 20 let. Dnes však mladíci této zámořské reprezentace budou v pozici jasných outsiderů.

FRANCIE U20

Francouzská reprezentace se sice musí obejít bez hvězdného Kyliana Mbappého, ale přesto bude patřit k největším favoritům. Pro Francii to letos bude šestá účast na MS do 20 let a určitě pokus o návrat na první místo. To Francie získala v roce 2013, avšak před dvěma lety se na šampionát překvapivě vůbec nekvalifikovala. Tyto trable Francouzi tentokrát vůbec nemuseli řešit, protože evropský šampionát do 19 let vyhráli!