Itálie - Uruguay | ONLINE | 21.5.2017 13:00 | MS U20 2016/2017 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mě je to k tomuto utkání vše. U dalších on-line přenosů na shledanou.
Dnešní zápas je tedy u konce a z vítězství se raduje Uruguay. Jihoamerická reprezentace sice naprosto ovládla první poločas, ve kterém nevyužila penaltu, avšak v druhé půli se spíše bránila. Itálie přesto nedokázala vstřelit ani jednu branku a Rodrigo Amaral tak v 76. minutě z volného kopu vystřelil vítězství Uruguaye.
90+4
Konec zápasu.
90+3
Přicházejí ještě dvě střídání. Itálie na trávník posílá Mattiu Vitaleho, který vystřídal Nicolu Barellu. Z uruguayských hráčů je Agustínem Canobbiem nahrazen Federico Valverde.
90+3
Přicházejí ještě dvě střídání. Itálie na trávník posílá Mattiu Vitaleho, který vystřídal Nicolu Barellu. Z uruguayských hráčů je Agustínem Canobbiem nahrazen Federico Valverde.
90+1
Tvrdým projektilem zpoza pokutového území to zkusil Amaral, ale míč proskákal jen poměrně výrazně vedle brány italské reprezentace.
90
Nad rámec řádných devadesáti se budou hrát ještě tři minuty.
90
Rychlá akce na levé straně vyústila v parádní přihrávku, kterou Favilli propustil až k Ghiglionemu. Ten zakončoval z deseti metrů, ale bránu netrefil.
89
Uruguayci naprosto v pohodě zvládají závěr zápasu. Navíc mohlo přijít ohrožení Zaccagnovy brány, avšak proti byl jeden ze stoperů.
88
Ve velmi dobré příležitosti se zjevil Panico, avšak ten zakončoval z několikametrového ofsajdu. Meleho zákrok byl proto trochu navíc.
87
Nakonec ještě Uruguay zahrávala rohový kop a po odvráceném centru to zkusil Valverde. Jeho pokus ale nebyl nebezpečný.
86
Znovu se k míči postavil Amaral, ale v tomto případě střelec zatím jediné branky neuspěl. Střelu totiž srazila italská zeď.
85
Volný kop tentokrát získala Uruguay, nicméně také jejich akce skončila na připravené obraně. Jenže záhy poté se faulem provinil ještě Marchizza.
84
Italové posilují útok. Na trávník jde Giuseppe Panico, kterému své místo přenechal Luca Vido.
83
Faulem se ale nyní provinil Benavídez. Dobrý centr našel Favilliho hlavu, ale jeho zpětná přihrávka před bránu byla ubráněna.
82
Itálie se teď ne a ne dostat do potřebného tlaku. Defenzíva Uruguaye je velmi pozorná.
80
Jeden takový protiútok se rodil po dalším rohovém kopu Itálie, ale Schiappacasse měl přeci jenom příliš daleko k rychle se kutálejícímu míči.
79
Jihoamerická země už se moc netlačí do útoku a bude spoléhat především na rychlé protiútoky.
78
Italové se pochopitelně okamžitě natlačili do útoku, ale z vybojovaného rohového kopu vůbec nic nezískali. Uruguay se v pohodě ubránila.
76
Uruguay právě vstřelila branku!
A předchozí faul je potrestán úvodním gólem zápasu! Rozehrávku volného kopu obstaral RODRIGO AMARAL, který mířil na stranu brankáře, ale míč poslal tvrdě a navíc přesně do horního rohu brány!
75
Dobrým pohybem teď De la Cruz zaskočil Giuseppeho Pezzellu (ITA), který soupeře razantně poslal na trávník. Žlutá karta!
74
Skvěle to nyní udělal Vido, který se dokázal uvolnit a mohl postupovat na brankáře. V pokutovém území ho však před zakončením odzbrojil jeden z beků Uruguaye.
73
Po jednom ze soubojů teď na trávníku zůstal Favilli. Nedovolený zákrok se ale nepískal.
72
Megašance Uruguaye! Schiappacasse šel trochu zprava sám na italského brankáře, ale přízemní zakončení poslal trestuhodně mimo tři tyče.
71
Krátké obléhání uruguayské brány mělo skončit zakončení Vidy, avšak celou situaci nakonec docela v pohodě vyřešil Santiago Mele.
70
Bleskovou akci Uruguaye zakončoval Schiappacasse, který před bránu posílal prudkou přízemní přihrávku. Nicolás de la Cruz však nedostal prostor na střelu.
69
Italové sice nakonec dokázali odcentrovat do pokutového území, ale nikdo z hráčů v bílém dresu se k míči neprodral.
68
Po zkontrolování zdravotního stavu Coppolara se pokračuje ve hře. Dopředu se vydali Italové, nicméně jejich rychlejší akce vyústila v zisk pouhého vhazování.
67
Schiappacasse důrazně postupoval k pokutovému území, ale do cesty se mu skvěle postavil Coppolaro. Italský gólman tak nebyl ohrožen.
65
Poměrně důrazného nedovoleného zákroku se dopustil Favilli a Uruguayci si žádali žlutou kartu. Ta ale nepřichází.
64
K pěkné střele z nějakých 25 metrů se odhodlal Mandragora, jenž dostal hodně prostoru, ale míč poslal pár centimetrů nad břevno. Krásný pokus italského hráče!
63
Na obou stranách byly k vidění velmi nepovedené akce, které skončily nepřesnou přihrávkou. V ofenzívě ale bude pokračovat Itálie, která získává vhazování.
62
Ani tento rohový kop Itálie nebyl příliš úspěšný a navíc přišel nedovolený zákrok jednoho z hráčů z Apeninského poloostrova.
61
Další velmi povedená akce Itálie. Ghiglione si zaběhl ke vzdálenější tyči, ale jeho přihrávku před Meleho odvrátil Bueno.
60
Evropané teď mají jednoznačně více ze hry. V pokutovém území měl velmi dobrou pozici Favilli, ale přes trojici soupeřů míč nedokázal protlačit.
59
Prudký míč na blížši tyč posílal Favilli, ale připraven byl Valverde, jenž kulatý předmět odvrátil na rohový kop. Po něm už Itálie nezahrozila.
58
Pessina posunul míč k Favillimu, ale ten neměl prostor na postup blíže k bráně. Řekl si proto aspoň o faul, který od Rogela opravdu přišel.
56
Na hřiště jde Rodrigo Amaral, který zaujal místo Joaquína Ardaize.
56
Do pokutového území si hezky nabíhal Vida, nicméně kolmá přihrávka byla přeci jenom příliš dlouhá. Blíže k míči měl Mele.
55
Přes dva hráče teď jako by nic prošel Schiappacasse. Jeho zakončení pravou nohou se ale znovu nevlezlo do brány.
54
Italové jsou v druhém poločase opravdu aktivnější a zužitkovat se to pokusil Favilli. Na jeho prudkou přihrávku však Ghiglione nedosáhl.
53
Pronikajícího Ardaize nyní výborně zastavil Barella, který navíc posléze vybojoval nedovolený zákrok soupeře.
52
Je tady první italské střídání. Hřiště opouští Riccardo Orsolini, kterého nahradil Paolo Ghiglione.
52
Hodně prostoru teď dostal Nicolás de la Cruz, před kterým ustupovali všichni italští hráči. Skákavá střela se ale nevlezla do brány.
51
Konečně se Italové dostali až do pokutového území, míč dopadl u Pessiny, avšak ten kulatý předmět vůbec netrefil dobře.
50
Druhý faul v krátkém časovém úseku předvedl Carlos Benavídez (URU) a následkem je žlutá karta.
49
Po dvou důrazných vzdušných soubojích zůstali na trávníku dva italští fotbalisté. Nakonec se přeci jenom píská nedovolený zákrok.
47
Hra se drží převážně u půlící čáry. Trochu aktivnější jsou však Italové, kteří od prvního poločasu rozhodně mají, co zlepšovat.
46
Hned v první minutě druhého poločasu jsme viděli rychlé akce na obou stranách. Ani jeden z brankářů sice nemusel zasahovat, ale minimálně Zaccagno se pro jistotu položil na trávník.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 14:03.
Úvodních 45 minut zápasu je za námi a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Více ze hry měli jednoznačně Uruguayci, kteří se několikrát dostali do velké šance, ale Zaccagno chytá parádně. Navíc italský brankář ve 44. minutě vychytal i penaltu Nicoláse de la Cruze, jenž pohrdl obrovskou šancí na otevření skóre. Troufnu si však říct, že gólu se v druhé půli určitě dočkáme.
45+2
První poločas skončil.
45+2
V samotném závěru mohla dopředu postupovat trojice Italů, ale kolmá přihrávka šla velmi blízko k poslednímu obránci Uruguaye, který zachránil situaci.
45
Hlavní rozhodčí nastavuje dvě minuty.
43
Žlutou kartu za penaltový faul viděl Giuseppe Scalera (ITA).
44
Jenže Nicolás de la Cruz zakončoval doprostřed brány a Andrea Zaccagno míč dokázal lapit!
43
Ale pozor! U videa se prozkoumala celá situace a nařízena je penalta ve prospěch Uruguaye!
42
Do obrovské šance se po přihrávce z pravé strany dostal Ardaiz, který trochu tísněn zakončoval z malého vápna. Na Zaccagna však uruguayský forvard nevyzrál!
41
Schiappacasse mohl rychle využít chybné rozehrávky soupeře, ale jeho postup byl velmi záhy zastaven obranným skluzem. Navíc se nepíská ani nedovolený zákrok.
40
Hned čtveřice Uruguayců teď postupovala dopředu, ale finální přihrávka na Nicoláse de la Cruze nebyla vůbec přesná. Kombinovat může Itálie.
39
Orsolini do vápna poslal pěkný centr, ale Luca Vida míč pouze posunul vedle Meleho brány. Brankář Uruguaye bude odkopávat.
38
V posledních desítkách vteřin se kombinace Itálie výrazně zpřesnila a navíc se rodil další rychlejší protiútok. Agustin Rogel (URU) ho zastavil jen za cenu žluté karty.
36
Tentokrát už se Italové dostali k centru. Ten byl sice odvrácen, ale pouze k Pezzellovi, který okamžitě zakončoval. Bránu však italský obránce netrefil.
35
Itálie dostala prostor na rychlejší postup vpřed, ale celou akci zastavil Valverde, který míč razantně odkopl na tribunu.
34
Zleva se do šestnáctky tlačil Vida, ale skvěle se vrátil Benavídez, který znemožnil případné ohrožení uruguayského brankáře.
32
Italové se nadále prakticky nedostávají k pokutovému území pře Santiagem Melem. Uruguay zápasu dominuje.
31
Volný kop byl ve zdi sražen jen na roh a po něm hlavičkoval Ardaiz. V záklonu však uruguayský útočník nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče.
30
Uruguay získala další standardní situaci na nějakých 25 metrech od brány soupeře. Mezitím ale dochází ke střídání a na trávník jde Carlos Benavídez, který nahradil zraněného Facunda Wallera.
29
Zatímco se chyby dopustil Pessina, pohled na Wallera vyvrací mé předchozí tvrzení, že bude schopen pokračovat. Uruguayský záložník je stále v péči zdravotníků.
28
Jedovatou střelu z volného kopu vyslal Valverde, který skákavým projektilem protáhl italského brankáře. Míč šel jednoznačně k tyči a Zaccagno tak musel zasáhnout.
28
Nakonec to ale vypadá dobře a Waller zřejmě bude schopen pokračovat. Nyní už celkem bez problémů odkráčel do zámezí.
27
Waller je stále ošetřován na hrací ploše, což ostatní hráči využívají k občerstvení. Mezitím se začala rozcvičovat dvojice uruguayských náhradníků.
26
Rolando Mandragora (ITA) podle očekávání dostává žlutou kartu.
25
Důrazným zákrokem byl nyní zastaven postupují Waller, kterého zezadu nakopl Mandragora. Uruguayci se vůbec nechce zpátky na nohy.
24
Bentancur si to namířil přímo k pokutovému území, avšak nakonec musel zvolit zpětnou přihrávku. Defenzíva Itálie byla pevně zformovaná.
23
Velmi povedená akce na pravé straně vyústila až v přihrávku Orsoliniho. Míč nakonec doputoval k Pessinovi, ale ten kulatý předmět netrefil ideálně. Pohodový zákrok pro Meleho.
21
Po rohovém kopu Uruguaye se rozjel bleskový protiútok Italů, nicméně Scalerův centr Favilli nedokázal trefit dle potřeby. Míč šel hodně daleko vedle brány.
20
Výborná přihrávka před Zaccagnovu bránu doputovala až k Nicolási de la Cruzovi, ale ten už zblízka nedokázal překonat italského brankáře, jenž včas vyběhl.
19
Dopředu se nyní vydal Scalera a nakonec tento italský obránce získal aspoň rohový kop. Následný centr však nebyl příliš povedený.
18
Itálie hru přesunula na útočnou polovinu, ale cestu k Meleho bráně hledá jen hodně ztěžka. Další nepřesná kombinace skončila právě u brankáře Uruguaye.
16
První velká šance zápasu. De la Cruz prošel krásně k pokutovému území, posunul míč k nohám Schiappacasseho, ale jeho krásnou střelu vytěsnil Zaccagna.
15
Pokus o vysunutí jednoho z Uruguayců skončil pouze v rukavicích vyběhnuvšího Zaccagny. Následně se do šance tlačil Favilli, ale jeho hlavička z malého vápna nebyla přesná.
14
Napravo se sice hezky uvolnil Orsolini, ale kvůli skvělému návratu Valverdeho italský hráč nemohl dále pokračovat v rychlém postupu.
13
Hodně špatnou rozehrávku Itálie mohl využít Nicolá de la Cruz, ale jeho přihrávku na Bentancura zastavil jeden z italských obránců. Za brankovou čáru šel míč navíc od nohy Bentancura.
12
Jenže standardní situace Itálie přinesla pouze útočný faul. Míč šel navíc stejně mimo tři tyče a Santiago Mele mohl zůstat v klidu.
11
Znovu pískána hra rukou v podání jednoho z uruguayských hráčů. Itálie se posouvá na útočnou polovinu, kde bude rozehrávat volný kop.
10
Povedenou kombinací se Uruhuay dostala do blízkosti pokutového území, ale rozhodčí nakonec píská Wallerovu ruku. Nutno říci, že všemu předcházel italský faul.
9
Obrana Itálie se zatím poměrně dobře pohybuje, avšak směrem dopředu je to ze strany hráčů z Apeninského poloostrova prakticky nulové.
8
Reprezentanti Uruguaye mají nadále více ze hry a snaží se dostat blíže k bráně Andrey Zaccagna. Nyní však byla k vidění nepřesnost.
7
Hodně nepovedená akce Itálie vyústila v nepřesnost mířící za brankovou čáru. Odkop od brány tedy chystá Mele.
6
Nakonec pálil právě faulovaný kapitán Uruguray, nicméně jeho technický pokus si to namířil několik decimetrů vedle Zaccagnovy brány.
4
Aktivní Schiappacasse sice ztratil míč, ale Uruguay přesto zůstala u míče a Nicolás de la Cruz vybojoval zajímavou standardní situaci.
3
Poprvé se Itálie dostala do kombinace, ale dále než k polovině hřiště se nedostala. Uruguay je zatím velmi pozorná a nedopouští se chyb.
2
Schiappacasse dostal míč z prvního oteku do předbrankového prostoru, ale defenzíva Itálie si věděl rady. Následně byl navíc odpískán ofsajd.
1
Úvod zápasu zatím patří Uruguayi, která se prezentuje aktivním napadáním soupeřovy rozehrávky. Mistři Jižní Ameriky dnes jsou považováni za mírné favority.
1
Utkání právě začalo.
Aktéři dnešního utkání jsou připraveni. Dozněly státní hymny, kapitáni podstoupili losování stran s rozhodčími a utkání tak může začít.
Úvodní sestavy:

Itálie: Zaccagno – Scalera, Coppolaro, Marchizza, Pezzella – Mandragora (C), Barella, Pessina – Orsolini, Vido, Favilli.
Náhradníci: Plizzari, Perisan – Romagna, Sernicola, Vitale, Cassata, Panico, Ghiglione, Bifulco.

Uruguay: Mele – Olivera, Rogel, Bueno, Rodríguez – de la Cruz, Valverde, Waller, Bentancur – Ardaiz, Schiappacasse.
Náhradníci: Tinaglini, Freitas – Gularte, Saracchi, Benavídez, Amaral, Viera, Boselli, Viña, Canobbio.

Rozhodčí: Walter Lopez – Gerson Lopez, Hermenerito Leal (vš. GUA).
URUGUAY U20

Již počtrnácté se reprezentace Uruguaye dokázala probojovat na mistrovství světa do 20 let a opět bude patřit mezi favorizované celky. Stříbrný medailista z roku 2013 sice před dvěma lety vypadl již v osmifinále, ale letos v lednu Uruguay ovládla mistrovství Jižní Ameriky do 20 let, když se podílela na tom, že v Jižní Korei letos není taková fotbalová velmoc jakou je Brazílie.

Kvalifikace – Mistrovství Jižní Ameriky do 20 let

Základní skupina

19.1.2017 Uruguay – Venezuela 0:0
21.1.2017 Argentina – Uruguay 3:3
25.1.2017 Uruguay – Peru 2:0
27.1.2017 Uruguay – Bolívie 3:0

Nadstavbová část

30.1.2017 Uruguay – Argentina 3:0
2.2.2017 Uruguay – Brazílie 2:1
5.2.2017 Uruguay – Kolumbie 3:0
8.2.2017 Uruguay – Venezuela 0:3
11.2.2017 Ekvádor – Uruguay 1:2
ITÁLIE U20

Stříbrní medailisté z evropského šampionátu do 19 let se mistrovství světa mladistvých zúčastní již pošesté, ale zatím se jim boje o medaile vyhýbají. Letos tak Italové stoprocentně budou chtít projít přes osudné čtvrtfinále a vybojovat medaili, avšak již základní skupinu rozhodně nemají jednoduchou. Čeká je totiž jihoamerický mistr Uruguray, asijský mistr Japonsko a čtvrtý tým Afriky, Jihoafrická republika.

Kvalifikace – Mistrovství Evropy do 19 let

Základní skupina

11.7.2016 Německo – Itálie 0:1
14.7.2016 Itálie – Rakousko 1:1
17.7.2016 Itálie – Portugalsko 1:1

Semifinále

21.7.2016 Anglie – Itálie 1:2

Finále

24.7.2016 Francie – Itálie 4:0
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.


Články odjinud