Carnesecchi – Gabbia (C), Del Prato, Ranieri – Candela, Alberico, Esposito (64. Colpani), Bettella, Tripaldelli (84. Luca Pellegrini) – Capone, Gori (63. Olivieri).
Ekvádor
Ramírez – Espinoza (C) (62. Mina), Porozo, Vallecilla, Palacios – Cifuentes, Alcívar (114. Loor) – Plata, Rezabala (85. Quintero), Alvarado (120. Castillo) – Campana.
Bellolio, Lara – Estupiñán, Arce, Mina, Castillo, Quintero, Loor, Segura.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 8:11. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:26.
Ekvádor porazil v souboji o třetí místo Itálii na mistrovství světa hráčů do dvaceti let 1:0 po prodloužení a mohou se radovat z historickému bronzu!

Ekvádorci vstoupili do utkání o něco aktivněji, ale svou územní převahu nedokázali zužitkovat. Obrana evropského týmu byla pevně stažená před pokutovým územím. Marco Carnesecchi musel v první půli zasahovat pouze jednou a to když si s velkým klidem poradil s lehkým pokusem Gonzala Plata. Také Ramírez na druhé straně zasahoval pouze jedinkrát, ani Del Pratova střela neměla rozhodně gólové parametry.

Druhý poločas přinesl podobný obrázek. Hru italského týmu pozvedli střídající hráči Andrea Colpani diktoval hru, Pellegrini byl také platný v osobních soubojích, ale branka ve druhé části nepadla.

Do prodloužení vstoupili obrovskou šancí na gól Italové, když další střídající hráč Marco Olivieri vybojoval pokutový kop. Ten ale sám neproměnil, když jeho pokus skvěle vystihl Wellington Ramírez v brance Ekvádoru. Naopak první a rozhodující gól zápasu vstřelil Richard Mina, který prodloužený centr na zadní tyč uklidil za záda italského gólmana. Ve druhé části už Jihoameričani kouskovali hru a nedovolili soupeřům ohrozit branku.
120+3'
120+3'
Ekvádorci se dlouho drželi s míčem u rohového praporku, ale nakonec byl přece jen o něco silnější Luca Pellegrini. Italové mají na vyrovnání málo času.
120+2'
José Cifuentes získal míč na Ranierim, následně zavezl míč k rohovému praporku, kde se navíc nechal faulovat Pellegrinim.
120+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhé části prodloužení tři minuty.
120'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Alexander Alvarado, přichází Jesus Castillo.
119'
Největší šance italské reprezentace. Mina neodehrál míč ve středu pole ideálně a ten dopadl přesně do pohybu Ranierimu, který ale z hranice vápna nedokázal zamířit přesně.
118'
Italové nyní ve třech sbírali z trávníku Poroza, který šetřil další sekundy. Právě po faulu Poroza museli Ekvádorci zpět do vápna, ale Olivieri se k míči nedostal.
117'
Na trávník přiletěl druhý balon, ale hlavní rozhodčí nechal hru ještě moment pokračovat. To se samozřejmě nelíbilo ekvádorskému týmu.
116'
Capone stříleným centrem hledal spoluhráče v pokutovém území. Alberico však stál jen za obráncem. Ekvádorci se ale u míče příliš dlouho nezdrželi.
115'
Del Prato si několikrát vyměnil míč s Ranierim, následně byl ve hře i Colpani i Pellegrini, ale to už byla ekvádorská obrana zformována před vápnem.
114'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Jordy Alcívar, přichází Luis Loor.
113'
Sergio Quintero se ukázal na trávníku tak jinak, než tvrdým zákrokem. Ze střední vzdálenosti přinutil italského gólmana ke skoku ke své tyči.
112'
Luca Ranieri nebyl daleko od zisku míče těsně před vápnem Ekvádoru, další přihrávku na Olivieriho už ale nedal přesně a tak museli Italové zpět do obrany.
111'
Od rohového praporu rozehráli Ekvádorci jen na krátko. Poté ale Italové vytlačili soupeře až do středu hrací plochy. Campana stačil ušetřit jen několik sekund.
110'
Jihoamerický celek rozehrával další volný přímý kop. Palacios poslal míč k přední tyči, kde byl Campana, ale jako poslední zasáhl v obraně Gabbia.
109'
Palacios spolupracoval s Platou, poté druhý jmenovaný obešel Ranieriho, který musel skočit soupeři pod nohy. Píská se ale až hra rukou Del Prata.
108'
Capone si chtěl narazit s Pellegrinim, ale do cesty se jim postavil bránící Jackson Porozo. Ekvádorci se poté s míčem dostali až na útočnou polovinu.
107'
Italové se ihned po rozehrání hnali do útoku. Po zisku balonu přišla přihrávka na Leonarda Campanu, který ale zahrál pouze rukou.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Ekvádorci po první části prodloužení vedou 1:0. Nejprve ale v úvodu nastaveného času neproměnil pokutový kop Marco Olivieri, následně dokázal z blízkosti prostřelit Carnesecchiho Richard Mina.
105+3'
První prodloužení skončilo.
105+2'
Také Richard Mina se provinil proti pravidlům, když sestřelil Pellegriniho. Hlavní rozhodčí ale tentokrát žlutou kartu nevytáhl.
105+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v první části prodloužení tři minuty.
105'
Ekvádor právě vstřelil branku!
Ekvádorci se na konci první části prodloužení dostávají do vedení! Po Gabbiově faulu rozehrávali Jihoameričani standardní situaci, balon se odrazil od bránícího italského hráče přesně do pohybu RICHARDA MINY, který z blízka postřelil Carnesecchiho.
105'
Žlutou kartu inkasuje také kapitán Itálie Matteo Gabbia, který loktem poslal k zemi Leonarda Campanu. V prodloužení je k vidění soustu tvrdých soubojů.
104'
Enrico Del Prato se dostal k balonu v pokutovém území, ale byl pískán ofsajd. Následně navíc přišel faul Alberica, který ale byl až po hvizdu.
103'
Marco Carnesecchi rozehrával od své branky jen do středu trávníku, kde zahrál rukou Exon Vallecilla. Italský tým se tak může přesunout blíže k vápnu soupeře.
101'
Palacios si narazil s Platou, poté přišel obranný zákrok italského záložníka Candely. Ekvádorci ještě zůstali u balonu, ale Alcívar pálil mizerně.
100'
Hlavní rozhodčí uděluje žlutou kartu realizačnímu týmu Ekvádoru.
99'
Po delší pauze se znovu pokračuje ve hře. Del Prato stačil odkopnout do bezpečí před napadajícím Campanou.
97'
Videorozhodčí ale hlavního ještě zavolal k obrazovce za zákrok úplně mimo hru. Olivieri přišlápl soupeře a je dodatečně potrestán žlutou kartou.
96'
Gonzalo Plata následně zajel na polovině trávníku do Bettely a vyfasoval od rozhodčího žlutou kartu.
95'
Ani po penaltě se skóre nemění! Sám faulovaný Marco Olivieri pálil po trávníku na pravou stranu, ale jeho úmysl vystihl také brankář Ramírez.
94'
Pokutový kop pro Itálii! Marco Olivieri byl faulován Quinterem.
94'
Ani v prodloužení se týmy do útoku příliš neženou. Italskou akci rozehrával Antonio Candela, který ale místo přihrávky po lajně zvolil ústup a kombinaci s Gabbiou.
93'
Luca Pellegrini vhazoval zpoza postranní lajny k Colpanimu. Dále byl v pohybu i Olivieri, ale souhra střídajících hráčů nebyla nejpřesnější.
92'
Do první části prodloužení vstoupili rozehrávkou Ekvádorci. Palacios rychle zkoušel oslovit Campanu, ale ten nemá dnes štěstí. I tentokrát mu míč odskočil k soupeři.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Ani druhý poločas gól nepřinesl a tak nás v souboji o světový bronz čeká minimálně další půlhodina hry. Kdyby ani ta nerozhodla, tak poté i penaltový rozstřel.
90+5'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Quintero si naskočil do Bettelly a vymodlil si u hlavního rozhodčího faul. Ekvádorci ještě rozehrávali volný přímý kop z nadějné pozice na levé straně. Přímou ránu na branku si však Carnesecchi pohlídal.
90+3'
Gonzalo Plata mohl jít do střely, ale ještě si připravoval míč kličkou, kterou ale snadno skluzem zastavil bránící Del Prato. Závěr druhého poločasu přináší znovu soustu chyb.
90+2'
Candela se připomněl na trávníku. Na pravé straně zkoušel prohodit Minu, ale ten byl dobře postavený a míč stačil sebrat pro sebe.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90'
Sergio Quintero znovu přišlápl Caponeho a neměl daleko od druhé žluté karty. Navíc Italové budou rozehrávat volný přímý kop.
89'
Hlavní rozhodčí nyní musel krotit vášně! Střídající Quintero skončil po souboji na trávníku, poté ale jednoznačně přihrál kontakt s Del Pratem. Žlutou kartu poté vidí s Quinterem i Capone.
88'
Kapitán italské reprezentace je viditelně otřesný, ale už je zpět na nohou a závěr druhého poločase může pokračovat.
87'
Cifuentes centroval do vápna na Campanu, který ale hlavičkový souboj neustál. Následně musel být ošetřován Gabbia trefený Campanou do hlavy.
86'
Ani s přibývajícím časem se nemohou týmy prosadit k brance. Olivieri vybojoval autové vhazování na levé straně, poté byl u balonu Pellegrini, ale dále se Italové nedostali.
85'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Jordan Rezabala, přichází Sergio Quintero.
84'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Alessandro Tripaldelli, přichází Luca Pellegrini.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Případné prodloužení by poté pokračovalo po dvou patnáctiminutových úsecích.
81'
Andrea Colpani nebezpečně pálil křížem. Po přihrávce od Alberica se dostal k míči v nebezpečném prostoru, ale míč namířil jen vedle ekvádorskou branku.
80'
Palacios si dokázal narazit s Alvaradem, následně byl u balonu také Gonzalo Plata. Kombinace Jihoameričanů se nyní zrychlila, ale Campana předvedl útočný faul.
79'
Rezabala sice vybojoval míč, poté se dokonce vymotal z obležení několika soupeřů, ale táhlou střelu umístil pouze za vzdálenější tyč.
78'
Také José Cifuentes se dostal ke slovu. S Tripaldellim si ještě poradil, ale přesnou přihrávku do pokutového území na Campanu nepřidal.
77'
Colpani rozběhl na levé straně Tripaldelliho, ten si položil na trávník Minu, ale následný centr do pokutového území stačil srazit hlavou do bezpečí Alcívar.
76'
Rezabala vybojoval míč na levé straně, poté byl ale sražen k zemi Candelou. Ekvádor tak rozehrával další standardní situaci, ale k míči se dostal jen nepřesný Campana.
75'
Antonio Candela vhazoval zpoza postranní lajny. Italové se mohli natlačit do vápna, ale kombinovali pouze okolo ekvádorské šestnáctky a poté už se provinil faulem Alberico.
74'
Nemohoucnost hráčů v útoku pokračuje. I další rohový kop skončil neúspěchem. Campana sice zavíral akci na zadní tyči, ale v souboji s Gabbiou se k míči nedostal.
73'
Po několika minutách v obraně se Ekvádor znovu vydal do ofenzivy. Palaciosův centr byl ale jen zblokován na další rohový kop.
72'
Leonardo Campana pálil tentokrát ze střední vzdálenosti po přihrávce Cifuentese, ale další Campanova rána skončila mimo branku.
71'
U balonu ještě zůstali hráči z Evropy. Colpani dokázal okysličit ofenzivní snažení italského celku, ale nadvakrát už bránícího Poroza přehrát nemohl.
70'
Colpani znovu kroutil míč do pokutového území před Ramíreze. Bez větších potíží odvrátil nebezpečí od své branky Exon Vallecilla.
69'
Sám Alexander Alvarado centroval do vápna, kde našel Campanu. Ten ale následně hlavičkoval jen zcela mimo italskou branku. Rychlý protiútok musel hasit na poslední chvíli Plata.
68'
Minova přihrávka našla Alvarada, ten byl přistrčen bránícím Ranierim a znovu vybojoval pro svůj tým slibnou standardní situaci před vápnem.
67'
Italové vytáhli napadání až téměř k vápnu soupeře. Palacios však dokázal získat na Olivierim autové vhazování, poté mohl Plata upalovat do útoku.
66'
Právě Andrea Colpani centroval do pokutového území z místa přestupku. Balon ale šestnáctkou jen prolétl bez dalšího doteku hráčů uvnitř.
65'
Po řadě střídání se pokračuje ve hře. Colpani se ihned ujal balonu ve středu pole, přešel na levou stranu a nechal se faulovat dalším střídajícím hráčem Minou.
64'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Salvatore Esposito, přichází Andrea Colpani.
63'
Střídání v týmu Itálie: ze hřiště odchází Gabriele Gori, přichází Marco Olivieri.
62'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Jhon Espinoza, přichází Richard Mina.
61'
Právě po rohovém kopu se odrazil míč k Josému Cifuentesovi, který ale z prvního doteku pálil jen těsně vedle levé tyče. Italský gólman by nemohl zasahovat.
60'
Po hodině hry se hra lehce rozhýbala. Ekvádor přidává další střelu. Palacios mířil přesně do levého rohu, ale Carnesecchi stačil vyrazit na rohový kop.
59'
Christian Capone mohl jít téměř sám na branku z třiceti metrů, ale po obhození Poroza nedokázal uniknout do úniku. Plata se skvěle vrátil do obrany.
57'
Také Cifuentes poslal míč na branku, ale italský gólman podržel míč v rukavicích. Následně se ještě opřel do střely Campana, a tentokrát musela Itálii zachránit až tyč.
56'
Jihoamerický tým je o něco aktivnější směrem do ofenzivy. Alvarado si vyměnil míč s Rezabalou, následně poté první jmenovaný pálil, ale ohrozil jen diváky ve třicáté řadě.
55'
Ekvádorci se na delší dobu udrželi na útočné polovině. Palacios centroval z levé straně, ale jen do prostoru, kde byl připravený italský brankář.
54'
Pořádně jedovatou ránu vyslal na italskou bránu Jordy Alcívar. Jeho pokus byl ale jednoznačně razantnější, než přesnější a Carnesecchi nemusel zasahovat.
53'
Tripaldelli se ještě pokusil zatlačit na Palaciose, který ale napadajícího soupeře dokázal u koncové lajny vytlouct. O rozehrávku se tak mohou postarat Jihoameričani.
52'
Salvatore Esposito si nechtěl zadělat na problémy a tak raději před napadajícím Alvaradem zahrál na jistotu k vlastnímu brankáři.
51'
José Cifuentes zkoušel prostrčit míč na Campanu, následně byl u balonu také Rezabala. Ekvádorci přitlačili soupeře před vápnem, ale ke střele se neodhodlali.
50'
I po změně stran pokračuje zápas v nastaveném trendu. Ani jeden z týmů se nemůže dostat až do zakončení. Candela nebyl daleko, ale před vápnem byl zablokován.
49'
Italové se pokusili o rychlý protiútok. Christian Capone spěchal mezi dva soupeře a to nebylo dobré rozhodnutí. Proti přesile u balonu příliš dlouho nepobyl.
48'
Gabbia fauloval na pravé straně obrany Alvarada a Ekvádor tak mohl rozehrávat volný přímý kop. Ten však skončil jen mizernou přihrávkou Alcívara.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Leonardo Campana. Ekvádorci však ale téměř okamžitě přišli o balon.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.
Šedesát nastavených sekund uplynulo a první poločas končí. V bitvě o třetí místo hraje Itálie s Ekvádorem bez branek.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Standardní situaci rozehrával Alvarado, těsně před malým pokutovým územím tečoval balon Plata, ale ani případný gól by neplatil pro ofsajd.
45'
Vallecilla trefil Candelu do kotníku a ještě před poločasovou přestávkou vidí od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
44'
Minutu před pauzou se dostal k balonu Gonzalo Plata. Také s Alvaradem si dokázal Plata vyhovět, ale ve vápně už Leonardo Campana proti přesile neuspěl.
43'
Už už to vypadalo na rychlý protiútok Alvarada, ale hlavní rozhodčí odpískal faul na Alberica. Italové se tak mohli s klidem vrátit za balon.
42'
Esposito se ve středu pole ukopl. Jeho pas přes obranu skončil daleko od spoluhráčů. O rozehrávku se tak mohou postarat Porozo s Vallecillou.
41'
Enrico Del Prato se odhodlal ke střele z nadějné vzdálenosti. Jeho pokus ale neměl příliš razance a tak mohl být Ramírez u balonu včas.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Cifuentes zkoušel najít Platu, kterého ale obral o míč Bettella. Příliš mnoho chyb na obou stranách v posledních minutách.
38'
Matteo Gabbia stačil skvěle vystoupit proti rozběhnutému Alvaradovi. Od kapitána Itálie následně skončil míč za postranní lajnou. To už je ale obrana Itálie zformována.
37'
S Platou si narazil Rezabala, ani další kombinace ale jihoamerickému celku nevyšla podle představ. Italský tým se tak stačil vrátit do obrany.
36'
I další centr rozehrával Salvatore Esposito. Ve vápně se ale jako první dostal k míči Porozo. Ekvádorci poté udrželi míč a taktickým faulem musel soupeře zastavovat Bettella.
35'
Gabbia zaváhal v rozehrávce, ale ještě se po ztrátě balonu stačil vrátit do souboje s Alvaradem. Kapitán Itálie dostihl soupeře a obra ho o balon.
34'
Wellington Ramírez rozehrával od své branky. Ve středu pole musel podstoupit hlavičkový souboj Alvarado. Dále se ale balon odrazil pouze do pohybu Albericovi.
33'
Tripaldelli našel na levém kraji Bettellu. Italové však dále míč neudrželi, ale ani ekvádorský celek nebyl se svou první přihrávkou přesný. O faul se poté postaral Alcívar.
31'
Palacios měl co dělat v obraně, aby nenechal utéct Candelu. Právě od italského hráče se ale poté míč odrazil za postranní lajnu a rozehrávat tak mohou hráči z Ekvádoru.
30'
Ani půlhodina hry gól nepřinesla. Ekvádorci jsou sice více u balonu v posledních minutách, ale až před Carnesecchiho se dostávají jen sporadicky.
29'
U levé postranní čáry si narazil Alvarado s Campanou, poté se ale vložil do přihrávky italský obránce Gabbia, který stačil získat balon pro evropský tým.
28'
Ani další nadějný náběh Tripaldelliho nebyl úspěšný. Alberico se ještě dostal k míči na pravé straně, ale přihrávku do pokutového území na Caponeho nedal vůbec přesně.
27'
Tripaldelli byl v nadějném náběhu na levé straně, místo přihrávky k Caponemu zvolil krajní záložník kličku kolem Espinozy, ale míč mu utekl za koncovou čáru.
26'
Del Prato spolupracoval s Espositem, z prvního doteku chtěl ještě přihrávat Caponemu, ale těsně na hranici vápna už byl prostor příliš zhuštěný.
25'
Diego Palacios opět prohrál u postranní čáry Candelu. Poté dokonce odcentroval do vápna, kde byl ale jen osamocený Campana, kterého balon přeletěl o pořádný kus.
24'
Platovi ukopl míč Ranieri. Italové se ale uchýlili jen k dalšímu obrannému odkopu, který ve středu pole sebral pro jihoamerický celek José Cifuentes.
23'
Rezebala poslal do vápna nebezpečný centr do šestnáctky, ale v něm se prosadil k obranné hlavičce Ranieri. Ekvádorci se ještě odvážili k napadání, ale k míči už se nevrátili.
22'
Antonio Candela zastavil na levé straně rozběhnutého Palaciose rukou. Hlavní rozhodčí uděluje první žlutou kartu v utkání o bronz.
21'
Ani více jak dvacet minut nepřineslo výraznější šanci. Esposito mohl pálit z nadějné pozice před vápnem, ale pravačkou poslal míč jen vysoko nad branku.
20'
Ekvádorci rozehrávali rohový kop, ale ihned po něm přišel útočný faul Rezabaly. Italská rozehrávka skončila jen chybným zpracováním Goriho.
19'
Espinoza získal míč v nebezpečném prostoru na Ranierim. Následně mohl ekvádorský kapitán přihrával Campanovi, který ale neměl více prostoru v souboji s Del Pratem.
18'
Ramírez odkopl od své branky jen do zámezí. Tripaldelli vhazoval do hry, poté mohl přihrával podél postranní lajny Candela, ale dále už se Italové nedostali.
17'
Oba hráči jsou zpět na nohou a hra může pokračovat. Ekvádorci se dokázali udržet u balonu, ale Cifuentes neměl tentokrát přesnou kopačku. Musel ho zachránit až hlavní rozhodčí, který odpískal faul Caponemu.
16'
Esposito se srazil ve středu pole s Platou. Oba hráči potřebují na hrací ploše ošetření. Především s Espositem to nevypadá nejlépe.
15'
Palacios si skvěle poradil na levé straně s Gabbiou, následně ještě hledal ve vápně Campanu, kterému ale chyběl metr, aby dorazil míč do prázdné branky.
14'
Ekvádorci přidali v nasazení. José Cifuentes měl trochu prostoru těsně před vápnem, ale ukrytou střelou našel jen stojícího obránce Del Prata.
13'
Pohledné přenesení hry od Ekvádoru. Velmi rychle přihrával Alcívar Platovi, následně se ale vrátil zpět do obrany také Gabbia a odvrátil nebezpečí za postranní čáru.
12'
Alcívar zaváhal v kombinaci a tak mohli jít Italové do protiútoku. Antonio Candela zkoušel odcenrovat z pravé strany, ale Palacios zachytil pas tělem ještě před vápnem.
11'
Jihoameričani zkoušejí postupnou kombinací překonat staženou obranu Itálie. Cifuentes přistrčil míč Platovi, který poprvé vystrašil italského brankáře Carnesecchiho.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Espinoza srazil prudký centr na další roh, toho se ujal tradiční exekutor Salvatore Esposito, ale ani nyní spoluhráče nenašel.
9'
Ani jeden tým v úvodu zápasu nespěchá s rozehrávkou. Porozo si několikrát narazil s Vallecillou, také Plata se zapojil do kombinace. Až Bettella přerušil zdlouhavou rozehrávku vypíchnutím balonu.
8'
Cifuentes měl ve středu pole potíže, ale dokázal si pomoci přihrávkou na Alcívara. Gori následně hledal rozběhnutého Tripaldelliho, který však míč na hrací ploše nezachytil.
7'
Ekvádor se stačil rychle přesunout s míčem na útočné území. Espinoza vhazoval zpoza postranní lajny, ve vápně nebezpečně tečoval Campana, ale poté balon prosvištěl jen kolem tyče.
6'
Salvatore Esposito rozehrával od rohového praporku před Ramíreze. Na první tyči dokázal míč odvrátit na hranici vápna Porozo, následně ještě mohl zakončovat Del Prato, ale u míče byl o něco později.
5'
Jhon Espinoza posílal míč podél postranní lajny k Platovi, dále Ekvádorci se už u balonu nedokázali déle udržet. Následně získal rohový kop pro Itálii Gabriele Gori.
4'
Exon Vallecilla se vytáhl z pozice stopera až hluboko na útočnou polovinu, ale po ztrátě míče si v úvodu zápasu zapsal jen nedovolený zákrok na Ranieriho.
3'
Ani Ekvádorci se ale u balonu dlouho neudrželi. Esposito kombinoval v středu pole s Albericem, následně byl ve hře také Gori, ale ekvádorská obrana už byla zatažená u svého vápna.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu italští fotbalisté. Capone si okamžitě říkal o přihrávku na levém kraji, ale Candela nedal svému spoluhráči přesný pas.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu na stadionu v polské Gdyni. Boj o bronzovou medaili z mistrovství světa hráčů do dvaceti let může za několik málo okamžiků odstartovat.

Itálie: Carnesecchi – Gabbia (C), Del Prato, Ranieri – Candela, Alberico, Esposito, Bettella, Tripaldelli – Capone, Gori.
Náhradníci: Plizzari, L. Loria – Buongiorno, Frattesi, Colpani, Scamacca, Bellanova, Luca Pellegrini, Olivieri.

Ekvádor: Ramírez – Espinoza (C), Porozo, Vallecilla, Palacios – Cifuentes, Alcívar – Plata, Rezabala, Alvarado – Campana.
Náhradníci: Bellolio, Lara – Estupiñán, Arce, Mina, Castillo, Quintero, Loor, Segura.

Rozhodčí: Manzano – Rodríguez, Sevilla (vš. ESP).
Itálie

Italové se na závěrečném turnaji mistrovství světa prezentovali téměř dokonalou defenzivou. Jediný gól vstřelil Itálii hned v prvním poločase prvního zápasu De La Rosa. I přes obdrženou branku ale Italové utkání proti Mexičanům zvládli vyhrát, když se trefil Frattesi a Ranieri. Druhý duel proti Ekvádoru rozhodl jediný zásah Pinamontiho, Jihoameričani měli šanci alespoň na vyrovnání, ale nabídnutou penaltu neproměnil Campana. Do závěrečného duelu základní skupiny nasadili Italové již za jistého postupu "béčkovou" sestavu a i bezbranková remíza s Japonskem je udržela na první pozici.

Osmifinále proti domácímu Polsku zvládla Itálie skvěle takticky. Útočník Frosinone Andrea Pinamonti proměnil v prvním poločase penaltu a další branka už nepadla. Čtvrtfinále proti Mali přineslo hned šest branek. Afričané dokázali dvakrát vyrovnat, ještě v 82. minutě byl stav nerozhodný, ale poté proměnil penaltu Pinamonti a na konečných 4:2 upravil Frattesi.

Semifinále ale Itálie nezvládla. Favorizovaný celek proti Ukrajině vystřelil pouze jednou mezi tři tyče a to na postup stačit nemohlo. Do premiérového finále poslal Ukrajince jedinou trefou Sergej Buleca.
Ekvádor

Ekvádorci nezačali světový šampionát nejlépe. Po úvodní remíze 1:1 s Japonskem přišla dokonce porážka 0:1 s Itálií, o jediný zásah se postaral Andrea Pinamonti. V závěrečném duelu proti Mexiku musel Ekvádor vyhrát, aby postoupil do vyřazovací části. Hned v úvodu se prosadil osmnáctiletý útočník Sportingu Lisabon Gonzalo Plata a zbytek utkání již Ekvádorci dokázali ubránit. Ekvádor tak postoupil do playoff až jako třetí nejlepší celek ze třetích míst základních skupin.

Osmifinále proti favorizované Uruguayi nezačalo pro Ekvádor ideálně. Již v jedenácté minutě prohrával 0:1 po brance Arauja, ještě do poločasu ale srovnal krok z pokutového kopu Alvarado. Po změně stran poté poslal Ekvádorce do vedení Quintero a postup pečetil další proměněnou penaltou deset minut před koncem Plata. Ve čtvrtfinále proti Američanům se Ekvádor prosadil dvakrát hned v prvním poločase, když se o branky postarali Cifuentes a Espinoza. USA už se na vyrovnání nezmohly a byly vyřazeny.

Také Ekvádor byl v semifinále pasován do role mírného favorita. Ve statistikách sice Jižní Koreu přehrál, vícekrát pálil na branku i držel balon pod kontrolou, ale rozhodl jediný gól Choi Juna z prvního poločasu.
Krásný páteční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. V Polsku vrcholí mistrovství světa hráčů do dvaceti let. Ještě před sobotním finále nás ale čeká boj o bronzovou medaili, který obstarají reprezentace Itálie a Ekvádoru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.