Mier – Arroyo (76. Palma), Reyes, Cuesta (C), Vera – Balanta – Angulo, Carvajal (57. Carbonero), Perea, Sinisterra (105+1. Sandoval) – Cucho Hernández (92. Amaya).
Nový Zéland
Woud – Elliot, Stanger, Pijnaker, Cacace – Bell (C), Stensness – Waine (54. Mata), S. Singh, Just (112. Conroy) – McCowatt.

Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 25:17.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí až po pokutových kopech, které lépe zvládla Kolumbie, jenž se může radovat z postupu. Druhý poločas tohoto zápasu nabídl vyrovnanou podívanou, která byla k vidění také v prodloužení. Tam se oba celky snažily neudělat žádnou fatální chybu, což se povedlo, nicméně těsně před koncem mohl rozhodnout Angulo. To se nepovedlo, avšak to nemuselo vadit, neboť Kolumbie si spravila chuť při penaltovém rozstřelu.
Je konec! Mier totiž dokázal vychytat Conroye, což znamená, že Kolumbie postupuje do čtvrtfinále!
V tomto případě neselhal ani Cuesta, který uspěl s přízemním zakončením.
Cacace nikterak nezmatkoval, naopak si počkal na pohyb brankáře a zamířil na druhou stranu.
Balanta to zkoušel razantním uklizením míče, což slavilo úspěch.
McCowatt ještě drží svůj celek ve hře o postup, penaltu totiž poslal na opačnou stranu.
Angulo zvádl klíčovou penaltu, kterou s přehledem uklidil k levé tyči, Woudovi ale moc nescházelo.
Stensness selhal neboť jeho zakončení pravou nohou vyletělo vysoko nad branku.
Sandoval si počínal velice zodpovědně, míč totiž poslal k pravé tyči, zatímco se brankář vydal k opačné.
K pokutovému kopu se postavil Mata, který mířil nad skákajícího brankáře.
Žlutou kartu dostává Michael Woud (Nový Zéland).
To jsou věci! Perea nejprve selhal při pokutovém kopu, avšak Woud nesplnil předpisové postavení při chytání a penalta se tak opakovala. Pera byl tentokráte úspěšný.
Poprvé se činil také brankář Mier, který v poklidu lapil ledabylé zakončení v podání Bella.
Zázračný Woud! Ani tentokráte neuspěl kolumbijský Carbonero, jehož ránu dokázal Woud vyrazit.
Na stejné místo zkoušel poslat míč Singh, který byl mnohem přesnější.
Jako první se k exekuci pokutového kopu postavil Vera, kterého dokázal vychytat Woud.
Střílení penalt začíná.
Ani druhé prodloužení branku nepřineslo, na řadu přijdou pokutové kopy.
120'
Druhé prodloužení skončilo.
119'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta tohoto zápasu, pokutové kopy jsou opravdu blízko.
118'
Rozhodující branku měl na své kopačce Angulo, který ve stoprocentní šanci trefil pouze padajícího brankáře.
117'
Utkání se nám pomalu a jistě schyluje k penaltovému rozstřelu. Na hře obou celků je patrné, že nechtějí udělat žádnou fatální chybu.
116'
Skutečně se jednalo o přímý pokus, avšak ten skončil pouze u brankáře Wouda. Nový Zéland po delší době přečkal kritický moment.
115'
Ještě jedna šance pro Kolumbii, která si vybojovala volný kop kousek od pokutového území. Zřejmě se bude jednat o přímý projektil.
114'
Po kratší době se k míči dostal brankář Mier, který si nechtěl komplikovat rozehrávku a naopak dalekonosně odkopával na druhou stranu.
112'
Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Elijah Just, přichází Matt Conroy.
111'
Nový Zéland se ještě usídlil u pokutového území soupeře, což přineslo nedovolený zákrok v podání Reyes. Další standardní situace.
110'
Singh hezkým způsobem přenesl hru na levou stranu, avšak Cacace nepředvedl zrovna jisté zpracování neposedného předmětu.
108'
Hned v úvodních vteřinách se na zemi ocitl Just, logicky se tak jednalo o nedovolený zákrok. Kolumbie se bude muset bránit standardce.
107'
Právě se nám rozběhlo druhé prodloužení, jehož rozehrávku si tentokráte vzal na starost Nový Zéland, který bude nyní útočit zleva doprava.
106'
Začalo druhé prodloužení.
Ani první prodloužení nám třetí branku tohoto zápasu nepřineslo, na řadu přijde stejně tak dlouhé druhé prodloužení.
105+1'
První prodloužení skončilo.
105+1'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Luis Sandoval.
104'
Na řadu přišel ještě jeden rohový kop, avšak ani v tomto případě jsme nesledovali nic nebezpečného. Blíží se nám konec prvního prodloužení.
102'
Nový Zéland sice dostal míč do sítě, branka ovšem velice správně neplatí. I nadále se pokračuje za nerozhodného stavu 1-1.
100'
Momentálně se nehraje, neboť na zemi zůstal ležet jeden z hráčů Nového Zélandu. Na scénu zamířil také lékařský personál.
99'
Rozehrávku rohového kopu si vzal na starost Carbonero, jehož hodně vysoký rohový kop nakonec přinesl pouze útočný faul.
97'
Kolumbie se nyní dostala až do pokutového území, kde se do zakončení natlačil Palma, který pro svůj celek vybojoval rohový kop.
95'
Hlavní sudí si všiml hraní rukou v podání Stensnesse, na řadu tak přijde standardní situace. U míče se sešla dvojice hráčů Kolumbie.
93'
Před malým momentem se do pokutového území dostával Angulo, kterého na poslední chvíli zastavil pozorný Stanger.
92'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Cucho Hernández, přichází Andrés Amaya.
92'
Úvodní rozehrávku prvního prodloužení si vzali na starost hráči Kolumbie, kteří budou v tuto chvíli hrát zleva doprava.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Druhý poločas nám žádnou branku nepřinesl, logicky tak přijde na řadu prodloužení.
90+2'
Druhý poločas skončil.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, opravdu to vypadá na prodloužení. Ještě se ale bude nastavovat.
88'
Kolumbie se musela bránit dalšímu ataku soupeře, který tentokráte přinesl centrovanou nabídku k hranici šestnáctky, kde zasahoval Reyes.
87'
Na pořadu dne byl další rohový kop pro Nový Zéland. Centrovaná nabídka opět pouze zaplula do náruče brankáře Miera.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut, dost možná se dočkáme prodloužení. Už dlouho totiž čekáme na nějakou šanci.
82'
Rozehrávku si nakonec vzal na starost Cucho, jehož přímý pokus skončil na dobře postavené zdi. Následovat bude rohový kop pro Kolumbii.
81'
Tohle by mohla být šance pro Kolumbii. Vracející se Singh totiž sáhl k taktickému zákroku, po kterém přijde na řadu nebezpečná standardka.
80'
Sinisterra si seběhl k hranici pokutového území, odkud se rozhodl vypálit na branku. Woud jeho projektil nadvakrát dokázal zneškodnit.
79'
Bell už nedokázal dostihnout míč na hrací ploše, což vedlo k autovému vhazování soupeře, o které se postaral obránce Angulo.
78'
Nový Zéland měl k dispozici rohový kop z pravé strany, avšak ten za sebe prodlužoval jeden z protihráčů. Ani tentokráte nedošlo k zakončení.
77'
Avšak jsme naopak sledovali rychlý protiútok v podání soupeře, avšak ten nic nebezpečného nepřinesl. Sledujeme hodně poklidné tempo.
76'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Anderson Arroyo, přichází Juan Palma.
75'
Tím faulovaným nakonec byl záložník Perea, který se zdá být v pořádku. Může se pokračovat ve hře, volný kop zanedlouho obstará Cuesta.
74'
Momentálně se na zeleném pažitu ocitl jeden z hráčů Kolumbie, chvíli se hrát nebude. Ostatní hráči se nyní občerstvují u postranní lajny.
73'
Na levou stranu si dokázal seběhnout Perea, který posílal prudkou přihrávku do pokutového území, se kterou si poradil Stensness.
72'
Angulo nedokázal zastihnout míč na hrací ploše, avšak to nemuselo vadit. Jeho celek rovněž vhazoval, avšak bez většího úspěchu.
71'
Woud to i tentokráte zkoušel dalekonosným odkopem na druhou stranu, kde si nedovoleným zákrokem pomohl jeden z protihráčů.
70'
Arroyo se chopil provedení autového vhazování, které posílal podél autové čáry. Kolumbie si nakonec vybojovala další aut.
69'
Málem se do samostatného úniku dokázal dostat Angulo, kterého na poslední chvíli zastavil jeden z protihráčů. Nový Zéland také přišel o míč.
64'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, i nadále sledujeme vyrovnanou podívanou. Oba celky se snaží neudělat fatální hrubici.
63'
Navíc si na padající míč dokázal počkat Mata, jehož rána z první plachtila metr nad branku. Kolumbie přečkala hodně těžké momenty.
62'
Elliot obstaral autové vhazování z pravé strany. Poté se do vyložené šance dostal Just, jehož lob ještě zastavil před brankovou čárou Reyes.
61'
Na opačné straně si mnohem nebezpečněji počínal fovard Cucho, který pálil ke vzdálenější tyči, s čímž si brankář Woud dokázal poradit.
60'
Na polovině hrací plochy operoval obránce Pijnaker, který poté předával k hranici pokutového území ,kde úspěšně zasahoval Cuesta.
59'
Ani tentokráte se Singhovi nepovedla rozehrávka volného kopu dle představ, i tentokráte míč totiž doletěl na hlavu protihráče.
58'
Singh nebezpečně stáčel míč k penaltovému puntíku, kde se nejvýše do vzduchu dostal Sinisterra, který pohotově odvracel do bezpečí.
57'
Střídání v týmu Kolumbie: ze hřiště odchází Gustavo Carvajal, přichází Johan Carbonero.
57'
Žlutou kartu dostává Andrés Reyes (Kolumbie).
56'
Obrannou povinnost si před malým momentem dokázal splnit Ramírez, který včas vystoupil z obrany. Faulem si ale pomohl Cuesta.
55'
Která nakonec přinesla střelecký pokus v podání Ramíreze, jenž trefil pouze protihráče před sebou. Další centr pro změnu proletěl vápnem.
54'
Střídání v týmu Nový Zéland: ze hřiště odchází Ben Waine, přichází Max Mata.
53'
Singh tak dlouho operoval za pokutovým územím, až nakonec přihrávkou našel pouze kopačku Cuesty. Kolumbie zakládá další protiakci.
52'
Na opačné straně si Sinisterra navedl míč na pravou nohu, avšak poté trefil pouze protihráče před sebou. Další centr pro změnu trefil boční síť.
51'
U středového kruhu uklidnil hru Stensness, který poté předával do tandemu na Waineho, jenž při pokusu o další přihrávku trefil soupeře do nohy.
50'
Krátká souhra nakonec přinesla nepřesnou finální přihrávku, která nedokázala mezi obránci najít Mccowatta, naopak se k ní dostal brankář.
49'
Mier opět odkopával daleko na druhou stranu, avšak prudkou nabídku nezastihl žádný ze spoluhráčů. Soupeř bude moci vhazovat.
48'
Hned v samotném úvodu druhého poločasu se na útočnou polovinu dostal Elliot, který poté centroval z pravé strany do rukou brankáře.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzala na starost Kolumbie, která bude hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec přinesl hned dva přesné zásahy. Sledovali jsme celkem vyrovnanou podívanou, přičemž o něco nebezpečnější byla Kolumbie, jenž se nakonec dočkala kýženého vedení. Posléze následovala hluchá pasáž, která nenabízela nic moc zajímavého. To paradoxně vedlo k vyrovnávací brance, o kterou se pro změnu zapříčinil křídelník Just. Uvidíme, co nabídne druhý poločas.
45+2'
45+1'
Cacace ještě udržel míč na hrací ploše, avšak poté se mu ho nepodařilo předat přesně na kopačku křídelníka Justa.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Mier tak opět mohl rozehrávat od své branky, přičemž se v tomto případě jednalo o dalekonosný pas, jenž se snesl na hlavu Bella.
42'
Nový Zéland se opět dostal až do pokutového území, kde si patřičně důrazně počínal obránce Ramírez, který zkontroloval pohyb míče.
41'
Menší zdravotní problémy měl obránce Arroyo, který na malý moment byl za postranní čárou. Před malým momentem nebezpečně pálil Singh.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
36'
Kolumbie tak přišla o jednobrankový náskok, nyní mají oba celky k vítězství zase stejně daleko. Do konce navíc zbývá hodně času.
35'
Nový Zéland právě vstřelil branku!
Zničehonic tady máme vyrovnávací branku! Cacace měl na levém křídle hodně prostoru na ideální řešení, nakonec se rozhodl pro přízemní nabídku do malého vápna, kde navíc číhal kolega ELIJAH JUST, kterému stačilo pouze nastavit kopačku.
35'
Na řadu přišel rychlý protiútok pro Nový Zéland. Waine se daleko s míčem nedostal, na opačnou stranu se tak žene smečka protihráčů.
34'
Arroyo si prostřednictvím autového vhazování chtěl vybrat Cucha, který vybojoval další aut. Kolumbie se pomalu a jistě přibližuje k vápnu.
33'
Mccowatt si dokázal poradit s přízemní přihrávkou, poté se s míčem obtočil až k zakončení, které schoval do své náruče brankář Mier.
32'
Mier tentokráte rozehrál k postranní čáře, kde kolega Ramírez ještě předával míč na Sinisterru, který záměr svého spoluhráče nepochopil.
31'
Také Carvajal zvedl ruce, což znamenalo cvičený signál. Jeho centr směřoval na přední tyči, kde se nacházel pouze osamocený Elliot.
30'
To paradoxně vedlo k rychlému protiútoku, který přinesl zablokovanou ránu Angula. Kolumbie bude moci rozehrávat rohový kop z levé strany.
29'
Nový Zéland se chopil rozehrávky další standardní situace. Rozehrávky se chopil kapitán Bell, jehož cvičený signál přečetl pozorný Cuesta.
28'
Mier raději odkopával daleko do bezopečí, přičemž se Cucho dokázal prosadit ve vzduchu. Jeho předávka ale neproletěla na Carvajala.
27'
Just se dokázal uvolnit k zakončení, které se sneslo daleko vedle branky. Mier sice proletěl vzduchem, na balón si ale vůbec nesáhl.
26'
Kolumbijci podnikli rychlý protiútok, který skončil stejně tak rychle. Cuchova přihrávka na Carvajala byla až příliš čitelná.
25'
Woud musel rychle z branky, přičemž se mu podařilo schovat míč do své náruče. Poté ho raději vyhodil do strany na volného Pijnakera.
24'
Hrací předmět se opět ocitl za postranní čárou, v tomto případě vhazoval Arroyo, jehož dalekonosný pas přeci jenom našel Angula.
23'
O provedení autového vhazování se postaral obránce Cacace. Po jeho přihrávce se do šestnáctky dostával Singh, jenž byl u míče pozdě.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám nabídla jediný přesný zásah. Stále ale sledujeme celkem vyrovnanou podívanou.
21'
Na opačné straně si hodil míč na pravou nohu forvard Mccowatt, který se poté pokusil o přízemní zakončení, se kterým si Mier dokázal poradit.
16'
Nový Zéland se nyní celkem snadným způsobem dostal na polovinu soupeře, kde zahájil hodně zdlouhavou kombinaci.
15'
Aby toho nebylo málo, tak se do sympatického zakončení dokázal natlačit Angulo, jehož přízemní rána směřovala pouze doprostřed.
14'
Avšak jeho celek se daleko s míčem nedostal, obrannou povinnost si totiž splnil Sinisterra, který za sebe nepustil přihrávku křížem.
13'
Dalekonosným odkopem to zkoušel právě obránce Reyes, který poslal míč ven z hrací plochy. Woud okamžitě rozehrával do strany.
12'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, avšak v tuto chvíli musí Nový Zéland dotahovat jednobrankové manko.
11'
Kolumbie právě vstřelila branku!
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! Kolumbijci totiž zahrávali standardní situaci z levé strany, přičemž se míč nebezpečně snesl až do pokutového území, kde si na Angulovu nabídku dokázal naskočit ANDRÉS REYES, který mířil velice přesně.
10'
Na opačné straně se málem do pokutového území dokázal dostat Cucho, avšak před samotnou hranicí ho fauloval obránce Elliot.
9'
Napadající Cucho místo míče trefil nohu soupeře, z čehož logicky vznikl nedovolený zákrok. K rozehrávce se staví brankář Woud.
8'
Mier si opět pohrál s hracím předmětem, který posléze předával k postranní lajně, kde Arroyo nedokázal projít přes přesilu protihráčů.
7'
Perea uklidnil hru zpětnou přihrávkou na kopačku Reyese, který vůbec poprvé poslal míč na kopačku kolumbijského brankáře Miera.
6'
Následně si nedovoleným zákrokem pomohl Balanta, který ve středu hrací plochy fauloval Singha. Nový Zéland se rozhodl rozehrát po zemi.
5'
S míčem si zahrál také brankář Woud, který se postaral o dalekonosný odkopem od své branky, při kterém Mccowatt nezvládl zpracování.
4'
Stanger operoval s míčem na vlastní polovině, načež přenášel hru na levou stranu, odkud Cacace málem pronikl až do velkého vápna.
3'
Hned v úvodu to po levém křídle zkoušel Just, který se dostal zhruba k hranici pokutového území. Nový Zéland si vybojoval míč zpět.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal Nový Zéland, jenž bude hrát zprava doleva.
1'

Kolumbie: Mier – Arroyo, Reyes, Cuesta (C), Vera – Balanta – Angulo, Carvajal, Perea, Sinisterra – Cucho Hernández.
Náhradníci: Lemus, Fontalvo – Alvarado, Amaya, Caicedo, Carbonero, Colorado, Sandoval, Palma, Terán.

Nový Zéland: Woud – Elliot, Stanger, Pijnaker, Cacace – Bell (C), Stensness – Waine, S. Singh, Just – McCowatt.
Náhradníci: C. Brown, Jones – Ebbinge, Conroy, Schnell, Mata, van den Hoven, Zwetsloot, Wooldridge, Wilkins.

Rozhodčí: Ahmed Al Kaf – Abu Bakar Al Amri, Rašíd Al Ghaithi (všichni OMA).
Zápas na Stadion Miejski Widzewa Łódź začne ve 20:30, takže si na večer nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Zápas bude jako hlavní řídit Ahmed Al Kaf, kterému budou na pomezí asistovat Abu Bakar Al Amri a Rašíd Al Ghaithi, všichni pánové jsou z Ománu.
Nový Zéland

Ani Nový Zéland skupinu nevyhrál, obsadil ve skupině C druhé místo za suverénní Uruguayí. Novozélanďané si postup zajistili už výhrami v prvních dvou duelech, v tom posledním, proti jihoamerickému celku už šlo jen o prvenství. Prohra tak stejně jako u dnešního soupeře nemusela mrzet.

Odehrané zápasy

Honduras – Nový Zéland 0:5
Norsko – Nový Zéland 0:2
Nový Zéland – Uruguay 0:2
Kolumbie

Fotbalisté Kolumbie se do dnešního utkání probojovali z druhého místa skupiny A, ve které nasbírali šest bodů za dvě výhry a jednu porážku. Poradili si s domácím Polskem a rozdrtili Tahiti, jediným celkem, kterým byl nad jejich síly byl Senegal. Postup ze skupiny však byl výhrou nad Polskem víceméně jistý, prohra tak nemusela bolet.

Polsko – Kolumbie 0:2
Senegal – Kolumbie 2:0
Kolumbie – Tahiti 6:0
Dobrý večer u osmifinálového duelu Mistrovství světa hráčů do 20 let. Společně se podíváme na zápas mezi Kolumbií a Novým Zélandem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.