MS U20 -  ONLINE PŘENOS -  USA : Ekvádor - 8. června 2019   17:30

1:2
(1:2)
Ekvádor
Ekvádor
32' Cifuentes   • 45' Espinoza
USA
Ochoa – Dest, Richards, Keita (87. Rennicks), Gloster – Durkin – de la Fuente (46. Llanez Jr.), Pomykal, Mendez (76. Ledezma), Weah – Soto.
Ekvádor
Ramírez – Espinoza, Porozo, Vallecilla, Palacios (58. Castillo) – Cifuentes, Quintero – Plata, Rezabala (77. Alcívar), Alvarado – Campana (90+1. Segura).
Bellolio, Lara – Alcívar, Estupiñán, Arce, Mina, Castillo, Loor, Segura.

Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 8:7. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:12.
Pět nastavených minut je minulostí a zápas končí. Ekvádorci udolali mladíky z USA 2:1 a zahrají si o finále.

Ani jeden z týmů se nemohl v samém úvodu prosadil k jediné střele. Postupem času se ale dokázal Ekvádor usadit na polovině soupeře a byl také odměněn úvodní brankou, když napálil krásnou střelu do sítě José Cifuentes. Následně ale vyrovnal Timothy Weah, když se nejlépe zorientoval v pokutovém území po rohovém kopu. Ještě do poločasu ale poslal Ekvádor znovu do vedení Jhon Espinoza pohotovým doklepnutím do branky.

Po změně stran se čekal nápor Američanů, ale ten nepřišel. Naopak Ekvádor mohl navýšit své vedení, ale Alvarado ani na dva pokusy Ochou hlavou nepřekonal. V samém závěru už neměli mladíci z USA sílu na vyrovnávací branku a s turnajem se tak sloučí. Naopak na Ekvádorce čeká semifinále proti lepšímu z dvojice Jižní Korea – Senegal.
90+5'
90+4'
Po Pomykalově přihrávce pálil ze střední vzdálenosti pořádně tvrdě Sebastian Soto, ale jeho pokus zamířil jen vedle ekvádorské branky.
90+3'
Do otevřené obrany mířili hned tři hráči Ekvádoru. Plata prostrkával míč do pokutového území, ale Segura nedokázal ustát lehký atak bránícího Richardse.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase pět minut.
90+1'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Leonardo Campana, přichází Daniel Segura.
90'
Alvarado po rozehrávce na krátko s Cifuentesem drželi balon jen u rohového praporku a šetřili čas. Následně se ale provinil faulem Plata.
89'
Ve středu pole se neudržel u balonu Durkin a do útoku se následně mohl hnát Alvarado. Jeho pokus srazil na další rohový kop Sergio Dest.
88'
Američané otevřeli obranu, ale Gonzalo Plata toho nedokázal v úniku využít, když jeho nepovedená rána skončil jen vedle levé tyče.
87'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Aboubacar Keita, přichází Justin Rennicks.
86'
Hned tři hráči zůstali ležet na trávníku před vápnem Ekvádoru, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Útok Spojených států byl ubráněn a tak mohl získat rohový kop na druhé straně Plata.
85'
David Ochoa musel znovu zasahovat. Po lehké ráně Gonzala Platy ale neměl příliš problémů s vyražením balonu z vlastního vápna.
84'
Paxton Pomykal nebyl během utkání příliš vidět, ale nyní dokázal tvrdě narazit na Espinozu. Po faulu na kapitán Ekvádoru se píská.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Durkin přihrával pouze nepřesně na Sota.
82'
Už to vypadalo, že se Llanez dostane po průniku do vápna až ke střele, ale v klíčovou chvíli mu balon odskočil od kopačky k soupeři.
81'
Weahova přihrávka směrem na Sota byla zblokována na rohový kop. Po vystřídání Mendeze se postavil k rozehrávce Llanez, ale Ekvádorci se znovu ubránili.
80'
Campana sice vyhrál hlavičkový souboj, ale jen do prostoru na pravou stranu, kde se pohyboval Alvarado. Následně přišel pokus o vytlučení Glostera, ale míč skončil za koncovou lajnou bez doteku obránce.
78'
Timothy Weah je potrestán žlutou kartou! Ve středu pole totiž zadržel za dres unikajícího Gonzala Platu.
77'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Jordan Rezabala, přichází Jordy Alcívar.
76'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Alex Mendez, přichází Richard Ledezma.
75'
Ekvádorci se na moment vymanili z tlaku soupeře. Quintero spolupracoval s Platou poté se ale už dostal k míči Timothy Weah, který ale nezískal ani rohový kop.
74'
Po dlouhém nákopu zpracoval míč ve středu pole Rezabala, poté vyzval ke spolupráci Alvarada, který ale už následně přihrával jen pod sebe k obráncům.
73'
Alex Mendez vedl útočnou akci Spojených států. Ze střední vzdálenosti pálil Uly Llanez, ale jeho prudkou ránu nemusel Ramírez řešit, míč jen prolétl vedle tyče.
71'
Po faulu na Plata rozehrával Ekvádor volný přímý kop. Další nebezpečnou hlavičku předvedl Alvarado, ale tentokrát jeho pokus zastavilo břevno.
70'
Do otevřené obrany pádil s míčem Plata. Před vápnem ale výrazně zpomalil a dal tak šanci obraně na rychlý návrat. Následně Ochoa zachránil svůj tým parádním zákrokem proti hlavičce Alvarada.
69'
Soto napadal rozehrávajícího Poroza a nakonec se mu podařilo získat míč pro svůj tým. Američané ale stále kombinují ve středu pole a čekají na vhodný okamžik k útoku.
68'
Oba hráči jsou zpět na nohou a zápas může pokračovat. Ochoa si snadno poradil s lehkou střelou ze střední vzdálenosti od Alvarada.
67'
Zdá se, že hůře dopadl americký záložník, který je stále v péči lékařů, ale i on by měl pokračovat v rozehraném zápase.
66'
Právě Alex Mendez se následně nepříjemně srazil s Alvaradem a oba hráči potřebují ošetření na hrací ploše.
65'
Castillo nespěchal s rozehrávkou na levé straně, přihrával pod sebe na Rezabala, který následně přišel o míč v souboji s Mendezem.
64'
Ekvádorcům se nedaří držet balon pod kontrolou. Plata přihrával na Campanu, který si ale v souboji o míč pomohl přidržením soupeře.
63'
Od Castilla putoval míč za koncovou čáru. Od rohového praporku centroval do vápna opět Mendez, ale Ekvádor předvedl kvalitní obranu.
61'
Uly Llanez vybojoval pro Američany rohový kop. Ten ale ekvádorská obrana velmi snadno pokryla, navíc se Ramírez odvážil rychlou rozehrávkou najít Campanu.
60'
I po hodině hry vede Ekvádor nad USA o jednu branku. Nyní mohl vyrovnat po přesné kombinaci s Llanezem Alex Mendez, ale balon poslal jen do boční sítě.
59'
Po nervózním začátku druhé půle se ke slovu dostávají Spojené státy. Mendez tvořil hru ve středu pole, ale další přihrávku na Sota nedal přesnou.
58'
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Diego Palacios, přichází Castillo Castillo.
57'
Po Mendezovi putoval balon k nohám Weaha, střelec zatím jediného amerického gólu si ale nepřišel kličkou na Alvarada.
56'
Gonzalo Plata centroval do vápna vnějším nártem, ale nabíhajícího Alvarada o něco minul. V akci ale ještě může pokračovat Leonardo Campana.
55'
Nyní mohl pálit dokonce Jordan Rezabala, ale ani ten se neodvážil a raději přihrával na zcela obsazeného spoluhráče. Na druhé straně trávníku skvěle zapracoval v obraně Palacios.
54'
Na levé straně zkoušel projít do vápna Alvarado. To se mu podařilo, ale ještě hledal přihrávkou Campanu, který pod tlakem nevystřelil.
53'
Palacios našel autem obsazeného Campanu, následně spěchal do útoku na druhé straně Llanez, kterého musel zastavit jen za cenu faulu Jhon Espinoza.
51'
Také Američané se pokoušeli jít do rychlého útoku. Střídající Llaner hledal Sota, ale ten nepochopil jeho přihrávku a nerozběhl se za míčem.
50'
I po změně stran jsou aktivnější Ekvádorci. Plata spolupracoval s Espinozou, ale znovu souhra neklapla podle představ.
49'
Diego Palacios vhazoval zpoza postranní lajny na Alvarada, ten si poté narazil s Rezabalou, který mu ale nedokázal vrátit míč přesně do běhu.
48'
Gonzalo Plata si obhodil na pravé straně Desta, ten musel rychle spěchat zpět do souboje, ale nakonec dokázal vypíchnout míč za postranní čáru.
47'
Druhý poločas rozehráli útokem hráči Ekvádoru. Campana přihrával ještě před sebe na Platu, ale ten byl sám proti velké přesile.
46'
Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Konrad de la Fuente, přichází Uly Llanez Jr..
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:36.
Pět nastavených minut je minulostí a první poločas končí. Ekvádor vede nad Spojenými státy 2:1.

45+5'
45+5'
Chris Durkin chtěl za každou cenu zastavit ve středu pole Platu a je za to potrestán žlutou kartou.
45+4'
Ramírez si skvěle pohlídal v malém pokutovém území vysoký centr z pravé strany. Brankář Ekvádoru nedovolil hlavičkovat Sotovi.
45+3'
Američané zkouší srovnat krok ještě do přestávky. Weahova přihrávka na De La Funteho ale postrádala potřebnou přesnost.
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase hned pět minut.
45+1'
Hlavní rozhodčí ještě branku nechal posoudit kolegy u videa, Američané totiž okamžitě signalizovali ofsajd, ale ten nebyl.
45'
Ekvádor právě vstřelil branku!
Ekvádorci se těsně před poločasem vrací do vedení! Ze střední vzdálenosti nejprve napálil míč do břevna Gonzalo Plata, následně se ale míč odrazil přesně do pohybu Alvarada, který ještě našel před prázdnou brankou JHONA ESPINOZU a ten už dopravil balon do sítě.
44'
Mendez se uvolnil těsně před vápnem a zkusil trefit pravý horní roh. Ramírez sice zasahovat nemusel, ale ihned poté hecuje své spoluhráče.
42'
Ochoa nyní nemusel zasahovat. Z pravé strany se řítil do pokutového území Alvarazo, ale jeho pokus z velkého úhlu se do branky Spojených států nevešla.
41'
Američanům se podařilo znovu zahrozit. Mendezova spolupráce s Weahem překonala levou stranu, následně ale v pokutovém území neuspěl v souboji s Porozem Soto.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Ekvádorci se znovu nadechli k útoku, ale Espinoza v pokutovém území proti Destovi neuspěl.
38'
Američané právě vstřelili branku!
Vedení Ekvádoru příliš dlouho netrvalo. Od rohového praporku rozehrával Alex Mendez, po několika šťastných odrazech v pokutovém území se dostal k rána z voleje TIMOTHY WEAH, který překonal Ramíreze v brance soupeře.
37'
Porozo odvracel nebezpečný centr z pravé strany ve skluzu jen na rohový kop.
36'
David Ochoa musel být v pohotovostí. Přihrávku do vápna poslal Plata, ale dále už si míč pohlídal Keita právě ve spolupráci se svým brankářem.
35'
Po faulu Palaciose rozehrával Alex Mendez volný přímý kop. Pořádně tvrdou ránu zatočil kolem zdi, ale jen těsně vedle levé tyče branky Ekvádoru.
34'
Američané se snaží o rychlou odpověď. Před vápnem se ale nepodařilo míč zpracovat Sotovi, dále už se postaral o odpravení balonu do bezpečí Vallecilla.
32'
Neskutečná paráda a Ekvádor vede! JOSÉ CIFUENTES se zbavil na středu trávníku svého strážce, následně přešel s míčem u kopačky až kousek před pokutové území a parádní dělovkou překonal bezmocného Ochou.
31'
Jordan Rezabala chyboval v rozehrávce, ale k míči se dostal jen nepozorný Durkin, který už poté nedokázal dál využít nadějnou příležitost.
30'
Ani půlhodina hry nadějnější příležitost nenabídla. Nyní mířil za míčem Sergio Dest, ale míč mu utekl za postranní lajnu. Ekvádor ale po autovém vhazování dlouho u balonu nepobyl.
28'
Gonzalo Plata pospíchal s míčem kolem bránícího Glostera, ale dále už ho nepustil Keita. Další povedený zákrok amerického stopera u svého vápna.
27'
Keita si před vlastním vápnem několikrát vyměnil míč s Richardsem, následně ale nerozehrál přesně na Platu. Ekvádor se snaží aktivně napadat.
26'
Ani další akce USA neskončila přesnou střelou. Weahova zpětná přihrávka na Mendeze skončil jen u kopaček připraveného Poroza.
25'
Cifuentes přihrával na nabíhajícího Platu, ale tomu utekl balon jen k bránícímu Keitovi. Stoper Američanů zatím hraje vyvedený zápas.
24'
Sebastian Soto se snažil rychle otočit s balonem na středu trávníku, po okamžité přihrávce na Mendeze už ale přišla ztráta zámořského celku.
23'
Aboubacar Keita si nedělal starosti v obranné fázi, raději z pokutového území napálil míč na rohový kop. Ten následně Ekvádor zazdil útočným faulem.
21'
Weah se z pravé straně cpal do pokutového území, ještě chtěl přihrávat k De La Fuentemu, který přinutil Ramíreze k povedenému zákroku u své tyče.
20'
Alvarado má potíže s kolenem, ale je zpět na nohou a nejspíše bude pokračovat v zápase. Na druhé straně trávníku pálil nebezpečně nad břevno Weah.
19'
Alvarado upadl v pokutovém území po souboji s Richardsem. Ofenzivní záložník Ekvádoru bude muset být ošetřen na hrací ploše.
18'
Alexander Alvarado přihrával podél postranní lajny k Campanovi, následně musel odvracet jen mimo ohrožení Dest.
17'
Američané nebyli daleko do povedeného zakončení. De La Fuente si narazil se Sotem, ale když už se Soto snažil zakončit, tak mu pod nohy skončil Porozo.
16'
Zápas zatím postrádá potřebné tempo. Na levé straně se zkoušel individuálně prosadit Alvarado, ale ani on další přihrávku na Campanu nedal přesně.
14'
Po několika soubojích ve středu pole se dostal k míči Durkin, následně předal přihrávku k nohám Sota, ale dále už se Američané nedostali.
13'
Ani jeden z týmů se v samém úvodu zápasu nemůže dostat do pořádného tempa. Plata zpracoval míč po autovém vhazování, ale to už byl obklopen dvěma soupeři.
12'
Také Jhon Espinoza pocítil tvrdost obránců soupeře. Při snaze doběhnout prudkou přihrávku ho srazil na kolena Chris Gloster.
11'
Segio Dest musí být ošetřován na hrací ploše, ale zdá se, že krajní obránce zámořského celku bude moci v zápase pokračovat.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Navíc nyní skončil s bolestivou grimasou na trávníku Sergio Dest, kterého srazil tělem Quintero.
9'
Ekvádorci jsou v úvodu zápasu aktivnějším celkem. Quintero přihrával na pravé křídlo k Alvaradovi, ten zkusil vystřelit z nepřipravené pozice a podle toho to také dopadlo.
8'
David Ochoa riskantně vyběhl až na kraj pokutového území. Balon jen tak tak dokázal zachytit do rukavic před nabíhajícím Platou.
7'
Mizerná střela ze střední vzdálenosti skončil až u rohového praporku, ale Ekvádor mohl pokračovat v akci. Další souhru u vápna už nedovolil Keita.
6'
Po odvráceném rohovém kopu postupoval do útoku De La Fuente, ale na pravém kraji si neporadil v souboji jeden na jednoho na Alvarada a přišel o míč.
5'
Ani David Ochoa nebyl při prvním zákroku jistý. Balon mu odhlavičkoval z rukavic spoluhráč z obrany Richards. Ekvádor rozehrával rohový kop, který ale skončil u Weaha.
4'
Také Ekvádorci se dostali do blízkosti pokutového území. Campana si už chystal míč ke střele, ale do pokusu mu padla hned dvojice soupeřů.
3'
Američané v úvodu zápasu nepouštějí soupeře k míči. Durkinova průniková přihrávka mířila středem trávníku jen k obsazenému Mendezovi.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu fotbalisté ze Spojených států. Po dlouhém nákopu Chrise Glostera nedokázal míč ideálně zpracovat Soto.
1'

USA: Ochoa – Dest, Richards, Keita, Gloster – Durkin – de la Fuente, Pomykal, Mendez, Weah – Soto.
Náhradníci: Scott, dos Santos – McKenzie, J. Araujo, Cerrillo, Real, Servania, Llanez Jr., Rennicks, Ledezma.

Ekvádor: Ramírez – Espinoza, Porozo, Vallecilla, Palacios – Cifuentes, Quintero – Plata, Rezabala, Alvarado – Campana.
Náhradníci: Bellolio, Lara – Alcívar, Estupiñán, Arce, Mina, Castillo, Loor, Segura..
USA

Mladí Američané nevstoupili do základní skupiny mistrovství světa ideálně. V prvním utkání totiž překvapivě podlehli Ukrajině 1:2, když o jedinou branku Spojených států se postaral Servania. Od té době ale už zámořský celek neprohrál. Nejprve dvěma góly sestřelil Nigérii Sebastian Soto, následně rozhodl o vítězství nad Katarem a tím i postupu do vyřazovací části Timothy Weah.

V osmifinále proti silné Francii nebyli Američané favoritem. Ale Sebastian Soto se znovu dvakrát střelecky prosadil, navíc se k němu přidal i Justin Rennicks, který vystřelil postup do čtvrtfinále sedm minut před koncem druhé půle na konečných 3:2.
Ekvádor

Také Ekvádorci nezačali světový šampionát nejlépe. Po úvodní remíze 1:1 s Japonskem přišla dokonce porážka 0:1 s Itálií, o jediný zásah se postaral Andrea Pinamonti. V závěrečném duelu proti Mexiku musel Ekvádor vyhrát, aby postoupil do vyřazovací části. Hned v úvodu se prosadil osmnáctiletý útočník Sportingu Lisabon Gonzalo Plata a zbytek utkání již Ekvádorci dokázali ubránit. Ekvádor tak postoupil do playoff až jako třetí nejlepší celek ze třetích míst základních skupin.

Osmifinále proti favorizované Uruguayi nezačalo pro Ekvádor ideálně. Již v jedenácté minutě prohrával 0:1 po brance Arauja, ještě do poločasu ale srovnal krok z pokutového kopu Alvarado. Po změně stran poté poslal Ekvádorce do vedení Quintero a postup pečetil další proměněnou penaltou deset minut před koncem Plata.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Mistrovství světa hráčů do dvaceti let dospělo již do své čtvrtfinálové fáze. O postup mezi nejlepší čtyřku svedou souboj fotbalisté USA, kteří vyzvou Ekvádor.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.