MSFL - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava U21 : Vrchovina - 29. srpna 2020   10:30

Jihlava U21
Jihlava U21
81' Havlín
1:4
(0:0)
Vrchovina
Vrchovina
51' J. Švanda   • 66' Batelka   • 78' Tulajdan   • 85' Chloupek
Jihlava U21
Doležal – Horák (64. Došek), Wiederlechner, Kolčava (C) (27. Vraspír), Havlín, Pavlas, Čermák, Dau (46. Jiránek), Lát, Vácha, Vošmera.
Došek, Jágrik, Vraspír, Jiránek.
Mrázek – Ogrodník, Tomanec
Antonínův Důl hřiště UT Na Stoupách, Jihlava
Vrchovina
Šmída – J. Švanda, Vícha, Smetana, Michal (C), Holman (88. T. Švanda), Batelka, Skalník (73. Tulajdan), Chloupek (86. Veselý), Vašíček (57. Feik), Šteffl (76. Duda).
Skryja – T. Švanda, Veselý, Tulajdan, Duda, Feik

Máme za sebou utkání 4. kola MSFL mezi Jihlavou B a Vrchovinou. Mužstvo z Nového Města na Moravě potvrdilo roli favorita, na hřišti soupeře zvítězilo vysoko 4:1. Góly padaly až ve druhém poločase. Úvodní branka padla ve 48. minutě zásluhou Josefa Švandy, na rozdíl dvou gólů upravil v 65. minutě po rohovém kopu Jiří Batelka. Náskok ještě navýšil Jiří Tulajdan, načež rychle korigoval z penalty domácí Václav Havlín. Vrchovina nakonec zvítězila o tři góly, čtvrtý zásah v zápase zapsal Luboš Chloupek. Vrchovina se díky vítězství dočasně posunula na třetí příčku, Jihlava zůstává bez bodu poslední.
90'
89'
Jiří Tulajdan útočil na hattrick. Před sebou měl pouze gólmana, avšak zastavil jej pomezní praporek pomezního signalizující ofsajd.
88'
Rychlostní souboj zvládl lépe Tomáš Feik. Ten odehrál balón před Havlínem, jenž soka atakoval šlapákem. Jasný faul.
88'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Filip Holman, přichází Tomáš Švanda.
87'
Z velké vzdálenosti vypálil jihlavský středopolař. Projektil měl dobrou razanci, nikoliv přesnost. Petr Šmída mohl zůstat klidným.
86'
Fotbalisté ve světle zelených dresech kombinovali na vlastní polovině. Ondřej Vícha měl dostatek času, přesto adresoval spoluhráči pas mimo hrací plochu.
86'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Luboš Chloupek, přichází Vojtěch Veselý.
85'
Vrchovina právě vstřelila branku!
Vrchovina vede zase o tři! Soupeř se více vytáhl do ofenzivy, čehož hosté okamžitě využili. V brejkové situaci přišel z levé strany přízemní pas před bránu, LUBOŠ CHLOUPEK podél padajícího gólmana zaznamenal čtvrtý gól hostí.
83'
Jihlavští jsou pochopitelně psychicky nahoře, konečně prolomili nulu na svém kontě. Havlín hledal středem Čermáka, dobře ale vystartoval z brány Šmída.
82'
Vrchovina zase vede "pouze" o dva góly. Probíhá už poslední desetiminutovka základní hrací doby, k zisku třech bodů má tak velmi blízko.
81'
Jihlava právě vstřelila branku!
Desítku vzal na sebe VÁCLAV HAVLÍN. Záložník zachoval chladnou hlavu, míč poslal po zemi k pravé tyči, brankář šel na opačnou stranu.
80'
Bude se kopat penalta, Vysočina má šanci okamžitě zkorigovat stav utkání. Fauloval Jiří Batelka, který podle úsudku rozhodčího podrazil protihráče.
78'
Je rozhodnuto! Stoper Wiederlechner udělal obrovskou chybu, když při výkopu trefil před sebou stojícího útočníka. Od něj se balón odrazil k JIŘÍMU TULAJDANOVI, dvaadvacetiletý mladík zakončil nekompromisně k pravé tyči.
77'
Gólman Vysočiny chtěl rychlým výkopem založit rychlý brejk, jenže balón měl hodně malou výšku, středopolař Vrchoviny jej odklidil do zámezí.
76'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází David Šteffl, přichází Petr Duda.
76'
Luboš Chloupek si po autovém vhazování narazil s Feikem a ihned prvním dotykem centroval. Z brány vystartoval Doležal, míč už svírá v rukavicích.
75'
Exekuce se chopil Filip Holman. Jeho střelecký pokus zastavila pětičlenná zeď, rovněž při centru narazil na houf blokujících protihráčů.
74'
Hosté budou zahrávat přímý volný kop, přesto se na rozhodčího zlobí. Domnívají se totiž, že Chloupkovi ještě mohla být poskytnuta výhoda.
73'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Michal Skalník, přichází Jiří Tulajdan.
73'
Tomáš Feik po svém příchodu na trávník hýří velkou aktivitou. Pravou stranu utekl Havlínovi, načež odcentroval do gólmana, jenž kulatý nesmysl nadvakrát zpacifikoval.
72'
Vyčkávání se málem nevyplatilo jihlavskému stoperovi. Ten jakožto poslední hráč dlouho otálel, nakonec před dotírajícím útočníkem odkopl míč do autu.
71'
Po delší době si zahrál nohama Petr Šmída. Gólman Vrchoviny vběhl proti Pavlasovi, před nímž odpálil balón do bezpečné vzdálenosti.
70'
Střelec druhé branky Jiří Batelka vypomohl defenzivě, ačkoliv jeho odkop nebyl příliš povedený. Následně raději přenechal míč gólmanovi.
69'
Teď se jí to podařilo. Jakub Vácha našel na levé straně osamoceného spoluhráče, jenž mizerně zpracoval, a navíc ještě fauloval.
68'
Vysočině jako by docházely síly. Jihlavští se v průběhu druhého poločasu jenom brání, mají problém se dostat na útočnou polovinu.
67'
Nové Město na Moravě bylo blízko třetímu zásahu! Pravou stranou utekl Tomáš Feik, jenž našel před bránou Chloupka. Zakončení ve skluzu přeletělo bránu!
66'
Hosté dělají důležitý krok k zisku třech bodů, rozdíl ve skóre navyšují na dvě branky! Na pas od rohového praporku si naskočil JIŘÍ BATELKA, za jehož hlavičkou do pravého horního rohu se brankář jen otočil.
64'
Zaváhání ve středu hřiště využil k založení rychlého protiútoku David Šteffl. Na konci svých sil ještě centroval, Lát odvrátil nebezpečí za cenu rohového kopu.
64'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava B: ze hřiště odchází Daniel Horák, přichází Vojtěch Došek.
63'
A znovu aktivní Feik, který tentokráte našel Luboše Chloupka. Tomu selhalo zpracování, vysoký balón posléze vyboxoval do bezpečí Doležal.
62'
Střídající Tomáš Feik vyprodukoval v blízkosti rohového praporku výborný centr, za nímž brankář natahoval ruce bez úspěchu. K jeho štěstí míč netrefil ani nikdo jiný.
61'
S útočnou agresivitou to přehnal Luboš Chloupek. Útočník běžel tváří v tvář gólmanovi, ještě předtím si ovšem pomohl rukama v souboji s Horákem.
60'
Máme za sebou hodinu zápasu, do konce základní hrací doby zbývá posledních třicet minut. Vrchovina vede a směřuje za třemi body, Jihlava zatím marně hledá recept na vyrovnání.
59'
Fanoušci, kteří si našli čas a přišli se na utkání podívat, se jen hlasitě zasmáli po zakončení domácího fotbalisty. Ten z jedničky přepálil bránu o několik metrů.
58'
Gólman dlouhým odkopem vyslal do úniku Josefa Švandu, který celou akci ještě vyšperkoval nahrávkou na Filipa Holmana. Jeho střelu na přední tyč Doležal vyrazil!
57'
Tak nakonec ne. Václav Havlín vystřelil přímou ránu na bránu, které však chyběla razanci i přesnost, Šmída schoval kulatý nesmysl v náručí.
57'
Střídání v týmu SFK Vrchovina: ze hřiště odchází Jakub Vašíček, přichází Tomáš Feik.
56'
Domácí mají možnost vyrovnat ze standardní situace. Rozehrávka proběhne zhruba 25 metrů od brány, očekávat se dá spíše centr.
55'
Luboš Chloupek sprintoval za obranu, kam také obdržel pas od spoluhráče. Jenže selhal mu první dotek s balónem, který poslal brankáři.
54'
Za dlouhým nákopem Havlína spěchali hned dva jeho spoluhráči. Ani jeden ovšem míč nedostihl, jako první jej k němu doběhl gólman Petr Šmída.
53'
Akce pokračovala rohovým kopem. Přetažený centr hledal Filipa Holmana, jenž nedokázal přehlavičkovat Vojtěcha Wiederlechnera.
52'
Málem to bylo o dvě branky. Z osmnácti metrů vypálil přímým nártem jeden z hostujících záložníků, míči zabránil v cestě do brány pohotový zákrok obránce.
51'
Zatím ovšem pokračuje v tlaku mužstvo z Nového Města ba Moravě. Trpělivou kombinací se snaží uspat defenzivy soka a pak zasadit rozhodující úder.
51'
Favorit střetnutí se dostal do vedení. Nyní bude zajímavé sledovat, jak se změní taktika obou mužstev. Jihlava bude muset více zapnout do ofenzivy.
51'
Autorem branky je JOSEF ŠVANDA.
47'
Zatímco hostující trenér do druhého poločasu žádnou změnu neudělal, tak domácí kouče jednoho hráče vystřídal, bohužel zatím, nevíme, kdo je novou posilou Vysočiny na trávníku.
46'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava B: ze hřiště odchází Chok Dau, přichází Adam Jiránek.
46'
Skončil první poločas zápasu mezi Jihlavou B a Vrchovinou, v němž jsme na gól čekali marně. O něco aktivnějším týmem jsou hosté, ale gólově převahu nezúročili, v největší šanci Josef Švanda nastřelil dobře postaveného obránce.
45'
44'
Pěnou individuální akcí se prezentoval Michal Skalník. Sám obešel dva soupeře, na toho třetího, Vojtěcha Wiederlechnera, už nevyzrál.
43'
Úvodní dějství se už jen dohrává. Fotbalisté Vysočiny si vyměňují balón na polovině hřiště a nezdá se, že by ještě měli v plánu zaútočit.
42'
Vysoký balón do pokutového území našel hlavičkujícího fotbalistu. Ten trefil jen před sebou stojícího soupeře, ani dorážející hráč pak nepropálil chumel před ním.
41'
Filip Holman podnikl zajímavý výpad, na jehož konci přišel centr do šestnáctky. Úspěšný blok předvedl Horák, následuje rohový kop.
40'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se nějakého gólu nebo půjdou týmy do kabin za bezbrankového stavu?
39'
Pravou stranou to teď Novému Městu na Moravě nevyšlo. David Šteffl centroval naslepo, přímo do rukavic vyběhnuvšího Doležala.
38'
Výborná práce v podání Tomáše Láta. Ten nejprve chtěl nechat balón dokutálet do autu, jenže ten se zastavil, a proto nakopl dotírajícího soupeře a vybojoval odkop.
37'
Probíhá hlušší pasáž první půle. Příležitostí moc není, a to ani náznaků. Hraje se převážně ve středu hřiště, častěji je na míči Vrchovina.
36'
Michal Skalník by potřeboval ještě o pár centimetrů navíc. Vysoký pas z pravé straně pouze prodloužil za sebe, kde žádný z jeho kolegů už nebyl.
35'
Nyní vyběhl Adrian Doležal o poznání přesvědčivěji. Ke kulatému nesmyslu měl jednoznačně nejblíže, jeho konkurent souboj předem vzdal.
34'
Úmysl dobrý, realizace nic moc. Filip Holman měl v úmyslu uličkou vyslat do šance spoluhráče, jenže ten jeho snahu nepochopil.
33'
Možnost protiútoku hostů zastavil za pět minut dvanáct jeden z domácích. Ve skluzu o kousek minul balón, avšak trefil pronikajícího soupeře.
32'
Roh však nebyl pro Vrchovinu žádným nebezpečím. Přetažený centr na zadní tyč hledal Vošmeru, jenž ve velkém záklonu nestřílel přesně.
31'
Jakub Pavlas ještě zabojoval, odměnou mu je rohový kop. Kličku po levé straně sice Vícha vystihl, avšak kulatý nesmysl se od jeho nohy odrazil do autu.
30'
Půl hodiny ze zápasu je pryč, skóre zůstává bezbrankové. Více ze hry má Vrchovina, v největší šanci Švanda trefil místo brány obránce.
29'
Faul těsně za půlkruhem, standardní situaci má k dispozici domácí mužstvo. Byl to FIlip Vošmera, kdo spadl na zem po zatažení za dres.
28'
Jihlavští se opět snaží zklidnit hru. Hned dvakrát v krátkém časovém sledu dostal balón Doležal, jenž dlouhým odkopem poslal míč na polovinu soupeře.
27'
Střídání v týmu FC Vysočina Jihlava B: ze hřiště odchází Ladislav Kolčava, přichází Vít Vraspír.
27'
Adrian Doležal vyběhl proti vysokému míči a obranu, jenže k němu jako první doběhl Josef Švanda. Gólmanovi udělal pěknou kličku, následně mu ale v zakončení do prázdné brány zamezil dobře blokující obránce!
26'
První vážnější šance pro Vysočinu. Z levé strany vyslal přízemní centr Václav Havlín, Ondřej Vícha s velkými problémy nadvakrát odkopl míč do bezpečí.
25'
Chok Dau po chvilce znovu ukázal, že je opravdu velmi rychlý. Jeho osobní strážce vůbec nestíhal, reprezentant Jižního Súdánu však ztroskotal na dalším protihráči.
24'
Následoval premiérový rohový kop Vrchoviny. Vysoký balón doletěl na hranici penalty, kde celou situaci pohlídal jeden z domácích obránců.
23'
Ve vzduchu byl kuriózní vlastenec. Po pasu z přímého volného kopu Wiederlechner hlavičkoval na vlastní svatyni, míč skončil na horní síti.
22'
Vysočina hraje na rychlé brejky. Další takový podnikl Šimon Čermák obhodil kulatý nesmysl kolem Víchy, spoluhráče zastoupil v defenzivě Smetana.
21'
Tomáš Lát nabral velkou rychlost, Havlín mu navíc adresoval přesnou přihrávku do běhu. Před domácím hráčem stál poslední hráč, Švanda skvěle zasáhl ve skluzu.
20'
Mužstvo z Nového Města na Moravě získává iniciativu na svou stranu. Znovu byla k vidění akce levou stranou, pro centr Chloupka si vyběhl Doležal.
19'
Josef Švanda uvolnil na levé straně nabíhajícího Smetanu. Jeho první centr zblokoval obránce, stejný hráč dostal ještě druhou možnost, střelu z velkého úhlu Doležal vykopl pravou nohou.
18'
Přichází pokyn rozhodčího, hrajeme zase v plném počtu. Vrchovina sportovně rozehrála a okamžitě vrátila míč soupeři.
17'
Naštěstí to vypadá, že oba hráči budou schopni pokračovat v dalším průběhu utkání. Pochopitelně však musejí z důvodu ošetřování za postranní lajnu.
16'
Tvrdý střet dvou fotbalistů před vápnem Vysočiny. Oba aktéři souboje zůstávají ležet na trávníku, na trávník přibíhají lékaři.
15'
Šance na kombinaci i pro domácí. Poté, co chyboval Skalník, Čermák pasem na střed hledal Vošmeru, směr přihrávky dokázal vychýlit Šteffl.
14'
Hosté zklidňují hru. Kapitán Lukáš Michal mohl v klidu rozehrávat dopředu, místo toho raději zvolil malou domů brankáři.
13'
Jenže stoper Vysočiny hlavou poslal kulatý nesmysl pouze na hranici šestnáctky, kde byl v nápřahu připravený Jakub Vašíček. Rána z první proletěla nad.
12'
Další akce Vrchoviny, tentokráte zprava. Více volného prostoru využil k vysokému centru Ondřej Vícha, Wiederlechner si však Chloupka pohlídal.
11'
Pěkná akce po levé lajně, k zakončení chybělo pár centimetrů! Lukáš Smetana hledal přízemním centrem Filipa Holmana, jemuž chybělo pár centimetrů.
10'
Souboj jeden na jednoho Tomáš Lát nezvládl. Záložník Jihlavy udělal kličku, avšak skluzující Josef Švanda odklidil balón mimo hrací plochu.
9'
Adrian Doležal šel na zem, ale zasahovat nemusel. Z otočky vyzkoušel štěstí Michal Skalník, rána z hranice šestnáctky proletěla těsně vedle pravé tyče.
8'
Velmi rychlé nohy ukázal Chok Dau. Súdánec nastartoval po pravé lajně, jenže mu selhal finální dotek, balón si předkopl až moc, ten doletěl do zámezí.
7'
Bleskový přechod Vrchoviny středem hřiště. Po narážečce mezi Batelkou a Holmanem první jmenovaný hledal Smetanu, jehož pokryl Vácha.
6'
Levou stranou chtěl uniknout Ondřej Vícha. Jeho kličkovanou ovšem dobře vystál Čermák, a tak se míče znovu chopili domácí.
5'
Sledujeme opatrný úvod střetnutí. Jihlava, která dnes bude ráda za jakýkoliv bodový zisk, momentálně kombinuje na vlastní polovině.
4'
Hodně riskantní rozehrávku Daniela Horáka málem zachytil presující Josef Švanda. Celou situaci nakonec pro Vysočinu dobře vyřešil Vošmera.
3'
Dlouhý nákop Holmana směřoval na Šteffla. Útočníka hostí však výborně udržel na zádech Vojtěch Wiederlechner.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních tmavě modrých dresech. Fotbalisté Vrchoviny dnes hrají v zeleném. Výkop patřil hostům.
1'

FC Vysočina Jihlava B: Doležal – Horák, Wiederlechner, Kolčava (C), Havlín, Pavlas, Čermák, Chol, Lát, Vácha, Vošmera.
Náhradníci: Došek, Jágrik, Vraspír, Jiránek.

SFK Vrchovina: Šmída – J. Švanda, Vícha, Smetana, Michal (C), Holman, Batelka, Skalník, Chloupek, Vašíček, Šteffl.
Náhradníci: Skryja – T. Švanda, Veselý, Tulajdan, Duda, Feik

Rozhodčí: Mrázek – Ogrodník, Tomanec.
SFK Vrchovina

Fotbalisté Vrchoviny budou plnit roli favorita. Celek sídlící v Novém Městě na Moravě okupuje po třech kolech osmou příčku, právě kolem poloviny tabulky se Vrchovina nacházela i po polovině loňské sezóny, tehdy byla devátá. V současné chvíli má na kontě prohru s Vyškovem, výhru v Dolním Benešově a remízu se Slováckem B. V MOL Cupu pak ještě zvítězila 2:1 v Humpolci.
FC Vysočina Jihlava B

Jihlavská rezerva má za sebou povedenou loňskou půl sezónu. Tu hrála v Divizi D, kterou opanovala o čtyři body před "béčkem" brněnské Zbrojovky. Jarní část zrušila pandemie koronaviru a bylo rozhodnuto, že Vysočina postoupí o soutěž výše, tedy do MSFL. A Jihlava je jediným celkem, který ještě nezískal ani bod, prohrála se Zlínem B, Hlučínem a Rosicemi.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné sobotní dopoledne! Vítám vás při sledování 4. kola MSFL, u zápasu mezi Jihlavou B a Vrchovinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.