MSFL - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Frýdek-Místek : Hranice - 25. března 2023   15:00

Frýdek-Místek
65' Hykel  • 67' Konečný
2:0
(0:0)
Hranice
Hranice
Gergela – Massaniec, Velner (C), Kostka, Janjuš, Barkov (46. Střelec), Konečný (87. Nevřela), Obuch, Coufal, Hykel, Rubý (90. Kohut)
Prokel – Nevřela, Kohut, Zupko, Martiník, Střelec, Šponer
Macrineanu – Dorotík, Kolář – Dedek
Stadion Stovky, Frýdek-Místek
257 diváků
Hranice
Spurný – Vavřík (72. Hapal), Kundrát (C), Kuchař, Grygar, Beňa (68. Marek), Berčík (68. Guzik), Rolinc, Dittmer (88. Cverna), Markovič, Vymětalík
Tomečka – Cverna, Guzik, Marek, Koláček, Hapal

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek dne.
Zápas právě skončil. První poločas byl vyrovnaný a branku jsme neviděli. To se ale změnilo v druhé polovině, kdy se domácí prosadili během krátké chvíle dvakrát a hostující mužstvo rozhodili. Hranice se snažili ještě o odpověď, ale vyloženější šanci jsme z jejich strany už neviděli. Frýdek tak ze zápasu odchází jako vítěz a do tabulky si připíše tři body.
90+2'
90+2'
Ještě než ale míč doletěl na zem, sudí odpískal útočný faul.
90+2'
Hranice pošlou centr do šestnáctky soupeře z od poloviny hřiště, kde došlo k faulu.
90'
Střídání v týmu FK Frýdek-Místek:
ze hřiště odchází Rubý, přichází Kohut.
90'
Žlutá karta pro tým FK Frýdek-Místek (Hykel).
89'
Frýdek drží míč u rohového praporku soupeře. Snaží se tam nabrat cenné vteřiny.
88'
Střídání v týmu SK Hranice:
ze hřiště odchází Dittmer, přichází Cverna.
87'
ze hřiště odchází Konečný, přichází Nevřela.
86'
Střela mířila do horního růžku branky, nakonec to bylo ale o pár centimetrů nad.
85'
Hosté budou mít šanci snížit ze standardní situace. Míč je položen asi 3 metry před čarou velkého vápna. Brankář si již postavil zeď a čeká se jen na píšťalku, tedy pokyn k rozehrání.
85'
Žlutá karta pro tým FK Frýdek-Místek (Konečný).
84'
Domácí kombinují před pokutovým územím soupeře.
83'
Pro centr do šestnáctky Frýdku-Místku si došel jen brankář Gergela.
81'
Jakub Marek se opřel do odraženého míče, avšak netrefil ho ideálně. Následovat bude odkop od branky.
80'
Žlutá karta pro tým SK Hranice (Kuchař).
79'
Na pokyn čárového sudího, který měl souboj přímo před očima, hlavní arbitr odpískal faul proti hostující brance.
78'
Centr Frýdku z levé strany byl obranou odvrácen, ale v místech, kam míč dopadl, došlo k faulu hostujícího mužstva. Bílí tak pokračují s míčem na kopačkách na straně Hranic.
77'
Konečný dostal nabito od spoluhráče, pak ale střelou z velkého vápna trefil jen vybíhajícího brankáře!
76'
Střelec byl ve středovém kruhu faulovaný, což domácím vyhovuje.
75'
Janjuš se nezvládl obtočit s balonem kolem protihráče, takže mohly Hranice rychle vhodit aut a pokračovat do útoku.
74'
Míč se ve vápně Frýdku-Místku dostal k Markovi, který z blízkosti zakončil jen do bránícího hráče.
74'
Domácí brankář si chystá míč k odkopu. Většina hráčů se posouvá na stranu ke střídačkám.
72'
ze hřiště odchází Vavřík, přichází Hapal.
71'
Hranice zkoušely kombinovat na soupeřově straně, ale dopustily se faulu.
Dnešní utkání sleduje 257 diváků.
70'
Zaskočené Hranice se teď snaží o rychlou odpověď.
68'
ze hřiště odchází Beňa, přichází Marek,
ze hřiště odchází Berčík, přichází Guzik.
67'
Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
A na druhou branku jsme nemuseli čekat dlouho! Tak jako byl zápas do 65. minuty poměrně na zakončení chudý, teď stihli domácí zakončit přesně dvakrát po sobě. Janjuš na pravé straně odcentroval na druhou stranu velkého vápna, kde byl připravený DOMINIK KONEČNÝ a hlavou pěkně přehodil skákajícího brankáře.
65'
Domácí rozehrávali kousek za polovinou hřiště. To nevypadalo pro hosty nějak nebezpečně. Avšak než se stihli hráči Hranic postavit jak chtěli, Rubý si všiml osamoceného TOMÁŠE HYKELA, a také uličky, do které si jeho spoluhráč nabíhal. Rychle a prudce proto do těchto míst přihrál. Hykel si pak poradil zakončením přes brankáře.
64'
Janjuš přihrával na přední tyčku, nikdo z jeho spoluhráčů však balon do branky přesměrovat nezvládl.
63'
Vymětalík dal přihrávce moc razanci, takže namísto toho, aby Berčík mohl pálit na branku, si musel běžet pro balon na druhou stranu hřiště.
62'
Janjuš se skvěle vrátil, když se jeho spoluhráči moc nepovedla přihrávka. Už to vypadalo, že míč skončí v autu, ale díky pohotovému skluzu Janjuše mohl Frýdek-Místek pokračovat na balonu.
61'
Hranice kombinují na své polovině. Frýdek se snaží vysunout a napadat soupeřovu rozehrávku.
60'
Dittmerovi se vůbec nepovedl centr a balon letěl jen do ochranné sítě za brankou.
58'
Rubý měl před sebou otevřený prostor a mohl tak spoluhráče vybídnout k rychlému přechodu k brance Hranic. Když už byl Frýdek před brankou, jeden z domácích začal mezi protihráči pěkně kličkovat, ale akci chybělo přesné zakončení.
57'
Hranicím se sice podařilo vyvést míč až na druhou stranu hřiště, ale autem pokračují domácí.
57'
Domácí dobývání soupeřovy branky pokračuje.
55'
Několik centrů a zakončení museli hostující hráči ubránit. Poslední střela hlavou šla vedle branky a hráči Hranic si mohli vydechnout.
55'
Domácí rozjíždí další svou akci po pravé straně.
53'
Hranice rozehrají rohový kop.
52'
Velner poslal přihrávku do prostoru, kam si sbíhal jeho spoluhráč. Míč ale letěl moc prudce na to, aby jej Hykel stihl ve hřišti zastavit.
51'
Jejich akce však je sudím přerušena, jelikož došlo k útočnému faulu.
50'
Teď ale zase kombinují hosté, kteří se budou snažit o podobné, nebo lepší zakončení.
48'
První velká šance na to, aby se měnilo skóre! Domácí hráč prošel na levé straně do šestnáctky a vystřelil. Jeho rána byla gólová, ale brankář předvedl výtečný zákrok a udržel míč před brankovou čárou!
47'
Beňa už utíkal na branku Frýdku, ale nedošlo ani k zakončení. Hráči domácího týmu se poctivě vrátili.
46'
Krátce po zahájení druhého poločasu musel sudí písknout do píšťalky znovu, jelikož došlo k faulu na Hykela.
46'
ze hřiště odchází Barkov, přichází Střelec.
46'
Druhá polovina začne zhruba v 16:03.
První poločas končí. Zatím jsme neviděli žádnou branku, a ani moc gólových šancí. Tu největší měli hosté, když zahrávali standardní situaci a střela k tyčce donutila brankáře k zákroku. Jinak šlo ale spíš o boj ve středu hřiště. Momentální výsledek tak zatím odpovídá obrazu hry.
45+1'
45'
Hranice držely míč, ale k brance se moc nepřiblížily. Frýdek je nakonec kontroly nad balonem zbavil.
43'
Nepřesná přihrávka na druhé straně ukončuje domácí akci. Pokračovat bude brankář odkopem.
43'
Berčíkův centr z pravé strany padal do branky, avšak Gergela si situaci pohlídal.
42'
O střelu z dálky se pokusil Patrik Rubý, ale neměla gólové parametry.
40'
Obraz hry je stále vcelku stejný. Chvíli jsou na míči domácí, pak zase hosté. Zatím ale vidíme více faulů a přerušení, jako pěkných akcí a zakončení.
38'
Hosté přešli rychle do útoku. Dostali se na pravou stranu, odkud se snažil Vavřík centrovat. Jeho nahrávku ale zneškodnil první bránící hráč Frýdku-Místku.
36'
Grygar dostal poslední napomenutí od sudího. Další faul by už byl za kartu. Teď bude Konečný rozehrávat pár metrů za půlící čárou na straně Hranic.
35'
Ani on ale nevyžaduje ošetření, takže se může rychle znovu pokračovat. Domácí sportovně vrátili míč směrem k brankáři Spurnému.
35'
Tentokrát je potřeba na chvíli přerušit hru kvůli domácímu hráči, který zůstal ležet ve středovém kruhu.
34'
Centr Grygara našel ve vápně osamoceného Markoviče. Ten si však míč zpracoval špatně a balon se mu odrazil od těla. Toho využil brankář a naštěstí pro domácí míč do rukavic sevřel dřív, než se stihl hranický hráč zorientovat a míč vystřelit na branku.
33'
Kombinace hostů na levé straně končí ziskem rohového kopu. Frýdek-Místek byl teď lehce zmražený a soupeře nestíhal.
32'
Coufal fauloval Grygara před střídačkou hostů.
31'
Ošetření ale nebylo potřeba, hráč se zvedl sám a byl připraven pokračovat.
31'
Sudí přerušuje hru. Na trávníku zůstal ležet Vymětalík.
29'
Vavřík si několikrát vyměnil míč s Dittmerem. Když už ale šla několikátá přihrávka, hráči si nerozuměli a míč skončil v autu.
27'
Hra je teď poměrně vyrovnaná, u míče jsou rovnoměrně hosté i domácí. Chybí však zakončení, kterých jsme doposud moc neviděli.
26'
Opět došlo k přímému zakončení na branku, tentokrát však brankář Gergela nemusel zasahovat. Míč letěl několik metrů nad branku.
25'
Rozhodčí odpískal faul proti frýdecké brance. Hosté budou rozehrávat od levého rohu velkého vápna Frýdku-Místku.
24'
Hranickému hráči se povedlo hlavičkovat, ale bránu Frýdku úplně minul. Bude se tak jen odkopávat od branky.
23'
Sudí se vrátil k předchozímu souboji a odpískal faul na hranického hráče. Bílí se formují před vlastní šestnáctkou, kam za malou chvíli přiletí míč.
22'
Hykel se snažil projít po levé straně, ale byl čistě zastaven skluzem u postranní čáry.
20'
Dittmerova rána přeletěla zeď a padala k pravé tyčce z hostujícího pohledu. Brankář balon vyrazil do strany.
20'
Hranice získaly standardní situaci z dobrého místa. Míč rozehraje Dittmer.
19'
Brankář Spurný si zakřičel, že si jde pro míč, ale v čistém souboji s Barkovem míč musel chytat na dvakrát.
18'
Centr Tomáše Hykela ale nebyl dobrý. Míč se zastavil již u prvního hráče Hranic, který mohl následně vysunout své spoluhráče do brejku. Z protiakce ale nic nebylo.
17'
Grygar si pomohl faulem, když se snažil Hykelovi sebrat míč. Frýdek-Místek tak bude zahrávat standardní situaci z levé strany.
17'
Hosté dobře dostupují a bílým tak nedávají moc času a prostoru ke kombinaci.
16'
Hranice jsou znovu staženy na své straně a budou čelit tlaku domácích.
16'
Pravý obránce Frýdku posílá své spoluhráče dopředu, kam pošle dlouhý míč.
15'
Hranice budou pokračovat autovým vhazováním na druhé straně, než jsou střídačky.
14'
Konečný měl kolem sebe poměrně dost prostoru, když už byl v palebné pozici. Rozhodl se ale ještě pro přihrávku na spoluhráče, který však míč nepřevzal a nedošlo tak ani k zakončení.
13'
Nákop dopředu na Barkova nevyšel. Vysoký míč zvládl obránce Hranic hrudí přihrát na brankáře.
11'
Centr Grygara byl moc dlouhý. Nikdo ze spoluhráčů na něj nedosáhl, takže míč odskákal až mimo hřiště. Následovat tak bude odkop od branky Gergely.
10'
Barkov se pustil do kličkované mezi několik hráčů Hranic, což nebylo moudré. O míč sice přišel, ale Obuch jeho zaváhání rychle napravil, když získal míč zpět.
9'
Domácí tentokrát zkusili útok z pravé strany, tam byla ale obrana soupeře pozorná a domácí do šestnáctky nepustila.
8'
Centr do šestnáctky Vymětalíkovi nepovedl. Obrana Frýdku ho odvrátila.
7'
Hranice se zatím drží spíše na vlastní straně a odráží útoky domácího mužstva.
6'
Kostka rychle doběhl k odraženému míči a poslal ho na druhou stranu hřiště.
5'
Frýdek nyní může kombinovat na straně soupeře.
2'
Sudí píská útočný faul domácího týmu. Brankář si již chystá míč a rozehraje.
1'
Úvodní výkop měli na starosti hosté z Hranic. Hned zkusili zaútočit nákopem dopředu, ale hráči Frýdku byli pozorní a první nebezpečí odvrátili.
1'
Před úvodním výkopem ještě bude držena minuta ticha za zemřelého Jána Barčáka.
Oba celky již nastupují na trávník. Frýdek má bílé dresy, hosté z Hranic oblékli tmavomodré dresy.

FK Frýdek-Místek: Gergela – Massaniec, Velner (C), Kostka, Janjuš, Barkov, Konečný, Obuch, Coufal, Hykel, Rubý
Náhradníci: Prokel – Nevřela, Kohut, Zupko, Martiník, Střelec, Šponer
Trenér: Robert Pištěk

SK Hranice: Spurný – Vavřík, Kundrát (C), Kuchař, Grygar, Beňa, Berčík, Rolinc, Dittmer, Markovič, Vymětalík
Náhradníci: Tomečka – Cverna, Guzik, Marek, Koláček, Hapal
Trenér: Roman Matějka

Rozhodčí: Macrineanu – Dorotík, Kolář – Dedek.
SK Hranice

Hranice v tomto týdnu oznámily posilu. Do kádru jim přibyl zkušený Tomáš Mičola, který už působil v první lize v Baníku Ostrava nebo Slavii Praha. Zahrál si také ve Francii, kde nastupoval za Stade Brestois.

Nováček v MSFL své první dva jarní zápasy odehrál se stejným výsledkem. Jednou však bylo skóre 2:1 lepší pro hranický celek, podruhé pro soupeře Hranic. V posledním zápase, v rámci 20. kola MSFL, zajížděli hráči Hranic na půdu béčka Slovácka. Ač v zápase dlouho prohrávali, zvládli v poslední patnáctiminutovce skóre otočit a ze zápasu vzít všechny body. Momentálně jsou Hranice na jedenáctém místě tabulky, odehraný počet zápasů je stejný jako má Frýdek, tedy devatenáct. První jarní kolo neodehrály ze stejného důvodu, jako Frýdek-Místek neodehrál to druhé jarní. Hranice vyhověly Hlučínu a zápas odložily.
FK Frýdek-Místek

Frýdek-Místek doma tento víkend přivítá Hranice. V této sezóně odehrál devatenáct zápasů, ve kterých získal 23 bodů. Z prvních dvou jarních kol získali hráči Frýdku tři body. V posledním utkání porazili Vrchovinu nejtěsnějším možným výsledkem. Krátce po začátku druhého poločasu se prosadil Hykel. Nejlepším střelcem týmu je momentálně šestigólový Kovařík. Frýdek má zatím odehraný o jeden zápas méně, jako většina týmů. To proto, že střetnutí s Hlučínem bylo odloženo na žádost soupeře. Náhradní termín byl určen na 5. dubna.

Frýdek se s Hranicemi zatím potkal dvakrát. Jednou v rámci přípravy, podruhé v rámci 4. kola MSFL. Oba zápasy skončily výsledkem 2:1 pro Hranice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.