MSFL - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Hlučín : Frýdlant n. Ostravicí - 15. dubna 2023   16:00

Hlučín
Hlučín
11' Wala  • 40' Ptáček  • 65' Tomšů  • 72' Kovala
4:1
(2:0)
Frýdlant n. Ostravicí
74' Velička
Hlučín
Kolenko – Kovala, Wala, Holzer, Tomšů (69. Kocur), Ptáček (63. Šindler), Praus (63. Buchvaldek), Kolaska, Plesník (C), Smékal (46. Mládek), Moučka
Remiáš – Šindler, Mládek, Kocur, Buchvaldek
Ehrenberger – Macrineanu, Dudek Delegát: Zdeněk Mudra
Hlučín - tráva
295 diváků
Prepsl (C) – Švrček, Literák, Šafner (77. Kulhánek), Milar (46. Dedek), Varadi (61. Kedroň), Staněk (61. Marek), Hajnoš, Velička, Juříček, Svatonský (46. Hladík)
Polach – Kulhánek, Marek, Papík, Kedroň, Dedek, Hladík

Děkuji za vaši pozornost, pěkný zbytek večera.
Je konec zápasu. Hlučín doma poráží Frýdlant vysoko 4:1 a přibližuje se prvnímu místu v tabulce. Kroměříž doma zaváhala s Rosicemi a remizovala 1:1, což se Hlučínu velmi hodí. Má zápas k dobru a už nyní ztrátu jen dva body. Dnes se prosadili za Hlučín čtyři různí hráči, za Frýdlant snižoval Velička. Frýdlant, ač prohrál, zůstane na nesestupovém místě. Meziříčí, které je na prvním sestupovém místě, má momentálně o čtyři body méně.
90+1'
90+1'
Hostům se podařilo vyvést balon za polovinu.
90'
Další útok na branku hostů skončil vedle. Domácí ale u branky Prepsla zůstanou, ještě rozehrají roh.
89'
Frýdlant rozehraje standardku z levé strany na polovině Hlučína.
87'
Wala si nerozuměl se spoluhráčem, a tak domácí o míč přišli. Museli se bránit nájezdu Frýdlantu, ale to se jim povedlo, když Frýdlant zastavili dřív, než stihl zakončit.
85'
Plesník byl nedovoleně poslán k zemi před vlastní šestnáctkou.
83'
Další centr, který přiletěl do šestnáctky Frýdlantu. Tentokrát jej nikdo nezasáhl a balon tak propadl až na druhou stranu hřiště.
81'
Akrobatické zakončení se domácímu hráči moc nevyvedlo. Trefil sice balon, s ním ale i hlavu Marka. Sportovně se mu však omluvil a může se pokračovat.
80'
Domácí už nemají tak silnou převahu jako v prvním poločase, i tak jsou ale většinu času na míči a kombinují právě oni.
78'
Wala dostal znovu dobrou přihrávku po levé straně. Jeho centr pak srazila obrana na roh.
77'
Střídání v týmu 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí:
ze hřiště odchází Šafner, přichází Kulhánek.
76'
Domácí pokračují rozehrávkou z vlastní poloviny.
74'
Frýdlant n. Ostravicí právě vstřel branku!
A přeci jen přichází rychlá odpověď a snížení! Hostům se podařilo zastavit hlučínský přechod do útoku a sami mohli zaútočit. Šafner rozdal do strany na spoluhráče, který pak našel před brankou BOHDANA VELIČKU.
72'
Hlučín právě vstřelil branku!
Domácí svého soupeře ničí. Další branku přidává TOMÁŠ KOVALA poté, co dostal nahrávku mezi obránce od Moučky.
72'
Frýdlant pokračuje autem z vlastní poloviny.
70'
Hladík měl velkou šanci snížit, když se ocitl s míčem před brankářem Kolenkem. Vybíhající brankář ho však rozhodil a on ho nezvládl svou střelou překonat. Nepodařilo se to pak ani jeho spoluhráči z úhlu.
69'
Střídání v týmu FC Hlučín:
ze hřiště odchází Tomšů, přichází Kocur.
69'
Wala se stihl vyhnout skluzujícímu obránci, ale už nestihl míč odehrát dřív, než přešel hranici hřiště.
67'
Frýdlant bude pokračovat autem před hlučínskou střídačkou.
65'
A je tu další branka domácích. Wala skvělým centrem z pravé strany našel DOMINIKA TOMŠŮ, který měl dost prostoru a hlavou překonal brankáře Frýdlantu.
65'
Domácí byli vyhnáni na vlastní stranu. Musí začít útok od nuly.
64'
Prepsl musel dvěma rychlými skoky likvidovat zakončení Hlučína. Ten z nadějné šance získal jen roh.
63'
Zelení v rohu Frýdlantu ještě chvíli zůstanou. Po rohu budou z téměř stejného místa vhazovat aut.
63'
ze hřiště odchází Ptáček, přichází Šindler,
ze hřiště odchází Praus, přichází Buchvaldek.
62'
Hlučín vybojoval další rohový kop v zápase. Tentokrát jej rozehraje od rohového praporku, od kterého v dnešním zápase ještě nerozehrával. Ze strany od tribuny.
61'
ze hřiště odchází Varadi, přichází Kedroň,
ze hřiště odchází Staněk, přichází Marek.
60'
Nepovedený centr spadl na síť branky. Hlučín se otáčí a bude muset balon vybojovat znovu.
58'
Domácí rozehrají rohový kop z levé strany. Míč si k praporku vede Moučka.
57'
Hlučín odvrátil akci Frýdlantu a vydal se dopředu. Obrana hostujícího mužstva však zasáhla včas a čistě a brejk zastavila.
56'
Nepřesné zakončení domácích. Míč vyletěl vysoko nad branku. Teď si ho k odkopu chystá brankář.
55'
Ptáček byl na středové čáře mezi střídačkami faulovaný. Hlučín rychle rozehrál.
53'
Wala dostával přihrávku před branku, ale centr na něj byl moc dlouhý. Míč doběhl a co nejdřív ho zase vracel před branku. Tam už byl ale brankář připravený a jeho nahrávku likvidoval vyražením míče.
51'
Už se rodila nadějná akce Frýdlantu, která ale byla přerušena pro ofsajd.
50'
Hlučínská obrana si přihrává na vlastní straně a čeká na náběh záložníků a útočníků vepředu.
48'
Žlutá karta pro tým 1. BFK Frýdlant nad Ostravicí (Varadi). Varadi nyní právem viděl žlutou kartu, když trochu zbytečně šlápl zezadu na lýtko protihráče.
47'
Netrvalo to ale dlouho a domácí je o míč obrali a sami přešli do útoku.
46'
Frýdlant měl na starosti výkop v druhé polovině. Po pár přihrávkách na své straně se vydal dopředu. Získal autové vhazování před domácí střídačkou.
46'
ze hřiště odchází Smékal, přichází Mládek.

ze hřiště odchází Milar, přichází Dedek,
ze hřiště odchází Svatonský, přichází Hladík.
46'
První polovina je minulostí. Viděli jsme velkou převahu domácího favorita. Ten se dostal do vedení již v jedenácté minutě po trefě Waly. Krátce před koncem první půle se prosadil i Ptáček, který dostal přihrávku před branku od spoluhráče z levé strany. Většinu času se hrálo na polovině Frýdlantu, uvidíme, co nám nabídne druhá část zápasu.
45+1'
45+1'
Hlučín si přihrává na vlastní straně, Frýdlant se snaží jeho rozehrávku napadat.
45'
Centr z pravé strany odvrátila obrana v červenožlutém setu.
44'
Další z akcí domácího mužstva končí v rukavicích brankáře. Ten po chvíli nakopává míč dopředu.
42'
Prausovu ránu likviduje brankář Prepsl zákrokem na zemi.
41'
Obránci v zeleném si párkrát vyměnili míč, než ho rozehráli dopředu. Frýdlant se ale jejich rozehry ujal a přešel na útočnou stranu.
40'
Domácí u jedné branky v prvním poločase nezůstanou. Kolaska a Praus skvěle zabojovali o míč na levé straně velkého vápna Frýdlantu a obrali protihráče. Druhý jmenovaný pak našel před brankou JAKUBA PTÁČKA, který uklidil balon do branky!
38'
Nepovedená střela Moučky odskákala do zámezí.
37'
Hlučín se ubránil na své straně a mohl se rychle přesunout po pravé straně na útočnou polovinu. Tentokrát se ale dobře Frýdlant vrátil a brejk soupeře zastavil v zárodku.
36'
Centr však jen propadl šestnáctkou Hlučínu až do zámezí.
36'
Praus si nyní vysloužil kartu a Frýdlant rozehraje z poloviny soupeře.
36'
Žlutá karta pro tým FC Hlučín (Praus).
35'
Útočný faul je teď pískán před zraky čárového sudího na polovině hostujícího celku.
34'
Rozhodčí přehlédl faul na domácího hráče ve středu hřiště, o pár metrů blíž hlučínské brance pak odpískal faul na hráče Frýdlantu. Domácím nezbývá, než se rychle zformovat a ubránit tuto situaci. Míč už si staví Hajnoš.
33'
Ani ten ale nebyl ideálně rozehraný a Frýdlant nějak neohrozil. Pokračuje se odkopem od branky.
33'
Roh se ještě zopakuje.
32'
Wala hezky doběhl do šestnáctky z levé strany a servíroval balon pro Moučku, který číhal před brankou. Obránce byl však úspěšnější a balon mu odkopl na roh.
31'
Šafner při snaze získat balon fauloval. Na nic se ale nečeká, žádné válení se po zemi. Hlučín hned vzal balon a rozehrál.
30'
Pas za obranu nikdo z domácích nepřevzal. Pro balon si na kraj velkého vápna došel Prepsl.
29'
A z téměř stejného místa, kde domácí před malou chvílí faulovali, budou moci tentokrát sami rozehrát.
28'
Literák běží pro míč do autu, bude moci rozehrát zhruba z půlící čáry, kde došlo k faulu na jeho spoluhráče.
28'
Hráči v zeleném budou rozehrávat další rohový kop v zápase.
26'
A opravdu tomu tak bylo. Ondřej Moučka se opřel do míče, zamířil ale jen do středu branky, kde byl Prepsl.
26'
Wala byl nedovoleně poslán k zemi zhruba ve středu poloviny Frýdlantu. U míče už stojí Moučka, který pravděpodobně zkusí přímou střelu.
24'
Z té žádné nebezpečí pro Frýdlant nevzniklo. I přes to ale zelení nadále drží míč.
24'
Domácí navíc teď rozehrají standardku z levé strany.
22'
Také Frýdlant mohl předvést své útočné dovednosti, ale jediné, na co se zmohl, byl nákop dopředu. Netrvalo tak dlouho, než se míč dostal zpět na jejich polovinu pod vedením Hlučínu.
21'
Moučka hledal centrem někoho ze spoluhráčů, našel však jen rukavice hostujícího brankáře.
20'
Hlučín získal faul na své straně. Po chvíli se znovu hraje a znovu se hra přesouvá na stranu Frýdlantu.
Kroměříž v souběžně hraném zápase prohrává doma s Rosicemi. I díky tomu je momentálně Hlučín už jen bod za Kroměříží, navíc má ale ještě zápas k dobru.
18'
Nepovedené zakončení zelených. Brankář Prepsl si jde pro míč, který za malou chvíli nakopne až k polovině hřiště.
15'
Holzer si došel pro odražený míč k polovině hřiště a rozehrál znovu do strany. Wala s míčem pokračoval sám až k šestnáctce Frýdlantu, tam mu ale míč od nohy utekl a akce domácích tím skončila.
14'
Frýdlant je teď zmáčknutý na vlastní polovině a Hlučín zde kombinuje.
12'
Hlučín i po vstřelené brance pokračuje v tlaku na hostující branku. Další útok z levé strany musel likvidovat obránce odkopem na roh.
11'
A domácí jdou do poměrně rychlého vedení. První, kdo se dostal k zakončení byl Ondřej Moučka, který mířil do pravého horního rohu. Jeho pokus brankář vyrážel do strany, kde však dobíhal pouze domácí VOJTĚCH WALA a dorazil balon do branky!
10'
Rychlý brejk Frýdlantu čistě zastavila stoperská dvojice zelených. Hlučín se tak může znovu posunout na útočnou stranu.
9'
Wala skvěle prošel do velkého vápna a vystřelil. Trefil vybíhajícího brankáře a získal rohový kop.
8'
Nepřesné zakončení na domácí branku. Následovat bude odkop od branky.
6'
Dominik Smékal upaloval dopředu a u postranní čáry předal míč na rozběhnutého Walu. Z akce ale nakonec nic nebylo.
5'
A dobře zabojoval také Jaroslav Juříček, který udržel hru v rohu domácích.
5'
Milar vybojoval autové vhazování nedaleko rohového praporku Hlučínu.
4'
Frýdlant pokračuje autovým vhazováním mezi střídačkami.
3'
Domácí jsou nastoupeni na polovině soupeře, kde se snaží o kombinaci.
1'
První šance domácího Hlučínu. Z pravé strany velkého vápna přišlo zakončení, které musel brankář vyrazit na roh.
1'
Sudí zhruba po 30 vteřinách musel do píšťalky písknout znovu, když se hosté dopustili faulu.
1'
Oba celky jsou nastoupeny před hlavní tribunou. Domácí budou mít zelené dresy, ač ještě nyní mají na nástup symbolická trička na památku jejich zesnulého kamaráda a spoluhráče. Hosté z Frýdlantu pak oblékli typické červenožluté dresy.

FC Hlučín: Kolenko – Kovala, Wala, Holzer, Tomšů, Ptáček, Praus, Kolaska, Plesník (C), Smékal, Moučka
Náhradníci: Remiáš – Šindler, Mládek, Kocur, Buchvaldek
Trenér: Filip Smékal

1. BFK Frýdlant nad Ostravicí: Prepsl (C) – Švrček, Literák, Šafner, Milar, Varadi, Staněk, Hajnoš, Velička, Juříček, Svatonský
Náhradníci: Polach – Kulhánek, Marek, Papík, Kedroň, Dedek, Hladík
Trenér: Martin Šrámek

Rozhodčí: Ehrenberger – Macrineanu, Dudek.
1. BFK Frýdlant nad Ostravicí

Frýdlant v posledním utkání prohrál proti béčku Zlína. O kolo předtím však vyhrál nad Kvítkovicemi nejtěsnějším rozdílem. Momentálně je na prvním nesestupovém místě v tabulce. Na sedmnácté Velké Meziříčí má náskok čtyř bodů, a tak i kdyby zápas proti Hlučínu nezvládl a Velké Meziříčí zvítězilo, na sestupové místo se Frýdlant neposune. Když se na podzim Hlučín a Frýdlant potkaly, vyhráli hráči Hlučína, kteří porazili Frýdlant 3:1.
FC Hlučín

Hlučín sehrál v posledním kole velice důležitý zápas. Zajížděl na půdu třetího celku, tedy Baníku Ostrava B. Celky, které bojují o první pozici, tak potřebovaly v zápase bodovat. Nakonec se to povedlo oběma. Utkání skončilo bezbrankovou remízou. Hlučín je tak na druhém místě se čtyřbodovou ztrátou na první Kroměříž, ovšem má ještě zápas k dispozici. Nejlepšími střelci týmu jsou Moučka, Smékal a Zajíček. Všichni se prosadili již osmkrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.