MSFL - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Uničov : Vel. Meziříčí - 24. května 2023   17:00

Uničov
Uničov
10' Komenda  • 31' Vybíral  • 60' Komenda  • 76' Hausknecht  • 83' Saňák
5:1
(2:1)
Vel. Meziříčí
7' Partl
Uničov
Uvízl – Diblík (80. Coufal), David, Svoboda (80. Kirschbaum), Ambrozek, Vichta (70. Javůrek), Komenda (C) (70. Hausknecht), Vybíral (70. Saňák), Sečkář, Krč, Koutný.
Kvapil – Kamas.
Tomanec – Grečmal, Brázdil
Uničov-tráva
136 diváků
Lancman – Hron, Puža (C), Dolejš (66. Štourač), Šuta (32. Havlík), Franěk, Partl, Plichta, Mrňa, Sysel (84. Lokvenc), Mucha (67. Crhan).
Pelán.

Fotbalisté Uničova potvrdili roli velkého favorita a v rámci 30. kola MSFL zdolali na domácím hřišti soupeře z Velkého Meziříčí vysoko 5:1.

Vedení na svou stranu strhli překvapivě hosté, ale favorit dokonal obrat ještě před odchodem do kabin. Druhé dějství uničovští fotbalisté opanovali, k náskoku přidali další tři góly, na druhou trefu Tomáše Komendy navázali střídající Marek Hausknecht a Jaroslav Saňák.

Navzdory vítězství se svěřenci kouče Balcárka propadli na čtvrté místo, z důvodu horšího skóre klesli za rezervu ostravského Baníku. Velké Meziříčí zůstává patnácté s náskokem jediného bodu na v sestupovém pásmu figurující Uherský Brod.
90+3'
90+2'
Ze střední vzdálenosti ještě pokusil střelecké štěstí Jan Ambrozek, pravou nohou vyslal balón vysoko nad horní tyč.
90+1'
Hosté měli možnost snížit z rohového kopu. Po centru na přední tyč došlo k poslání míče mimo vápno, odražený balón byl z voleje vyslán vysoko nad břevno.
89'
Odvážná malá domů Janu Davidovi vyšla, kolem dotírajícího protihráče píchl hrací předmět k nohám připraveného Uvízla, následoval odkop z první.
88'
Přenesení hry mířilo na levou stranu. Matěj Sysel se balónu nedočkal, mimo jeho dosah kulatý nesmysl přizvedl Jakub Coufal.
87'
Středem postupoval Pavel Partl. Na dlouhou nohu zkusil prostrčit balón ke kopačkám Antonína Plichty, což se mu nepovedlo.
86'
S malou domů si poradil Michal Lancman bez větších problémů, z první poslal polovysoký nákop na osamoceného Tomáše Fraňka.
85'
Utkání se dohrává už jenom z povinnosti. Na hostech je znát, že už chtějí mít dnešní vložené kolo co nejrychleji za sebou.
84'
Střídání v týmu FC Velké Meziříčí:
ze hřiště odchází Matěj Sysel, přichází Marek Lokvenc.
83'
Uničov právě vstřelil branku!
Svěřenci kouče Balcárka odskakují na rozdíl čtyř branek! Centrovaný balón z levé strany skončil pod skluzujícím JAROSLAVEM SAŇÁKEM, ten se však stihl ještě rychle zorientovat a ze země kopl balón k pravé tyči mimo dosah gólmana.
82'
Přetažený centr z pravé strany si domácí defenziva bez problémů poradila, pro hrací předmět si vyběhl Tomáš Uvízl.
81'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. O vítězství Uničova není pochyb, domácí celek je lepším týmem a jeho vedení je zasloužené.
80'
Střídání v týmu SK Uničov:
ze hřiště odchází Jakub Svoboda, přichází Marek Kirschbaum.
80'
ze hřiště odchází Martin Diblík, přichází Jakub Coufal.
79'
Fotbalisté v modrých dresech nikam přehnaně nespěchají, což je vzhledem k výsledku pochopitelné, zase s nahrávky dočkal Uvízl.
78'
Nohama si zahrál i domácí brankář Tomáš Uvízl, který dostal hodně prostoru na zpracování, potom rozehrál doprava na Diblíka.
76'
Dominance Uničova pokračuje. Na středu pokutového území si vytvořil prostor pro zakončení střídající MAREK HAUSKNECHT, za dobře umístěnou střelou k pravé tyči se Lancman natahoval marně.
75'
Opět v akci Michael Sečkář, ten pro změnu centroval bez přípravy, Martin Puža zdárně přehlavičkoval Aleše Krče.
74'
Levou lajnou pokusil štěstí Michael Sečkář. Na osobního strážce nevyzrál, vybojoval pro Uničov alespoň autové vhazování.
73'
Na polovině hřiště vybojoval faul na svou osobu Jan Ambrozek, jehož při kličce po pravé ruce ukázkově podrazil Leo Štourač.
72'
Na druhou stranu vyrazil Antonín Plichta. Vyzkoušel oblouček na Pavla Partla, hlavou balón sklepl pro spoluhráče Jan David.
71'
Michael Sečkář nabral vysokou rychlost po pravé lajně, cestu mu zkřížil Vojtěch Hron a až do vápna ho nepustil.
70'
ze hřiště odchází Martin Vybíral, přichází Jaroslav Saňák.
70'
ze hřiště odchází Jakub Vichta, přichází Jan Javůrek.
70'
ze hřiště odchází Tomáš Komenda, přichází Marek Hausknecht.
69'
Pozorný Michal Lancman zabránil čtvrtému inkasovanému gólu ve své síti. Zareagoval na tvrdou ránu Jakuba Vichty mířící doprostřed, rukama balón úspěšně vyrazil.
68'
Fotbalisté Uničova postupovali do příležitosti. Tomáš Komenda hledal průnikovou nahrávkou Aleše Krče, toho tělem příkladně pokryl Martin Puža.
67'
Už to vypadalo, že by Aleš Krč mohl postupovat sám na brankáře, avšak Michal Lancman včas vyběhl z brány a u míče byl jako první.
66'
ze hřiště odchází Patrik Mucha, přichází Kryštof Crhan.
66'
ze hřiště odchází Petr Dolejš, přichází Leo Štourač.
65'
Jakub Svoboda si vyměnil balón s Alešem Krčem, následně mu narazil i Martin Vybíral, pak ale sám neuspěl proti dvěma.
64'
Hosté postupovali čtyři na čtyři. Tomáš Mrňa nahrával doprava na paty protihráči, čímž celou útočnou akci zabrzdil.
63'
Volný přímý kop pro hosty. Dobrou práci odvedl Tomáš Franěk, jenž pokryl míč a zezadu ho zfauloval Jakub Svoboda.
62'
Velké Meziříčí chtělo přispěchat s rychlou odpovědí, ovšem centr z pravé strany skončil v rukavicích připraveného Tomáše Uvízla.
60'
Obrovské nedorozumění mezi stoperem a brankářem bylo potrestáno. Obránce pouštěl míč gólmanovi, jenže ten pochopil úmysl pozdě, situace využil uničovský kapitán TOMÁŠ KOMENDA, před jiným skluzujícím obráncem poslal kulatý nesmysl do prázdné brány.
59'
Záložník Jan Ambrozek mohl střílet, ale ještě přihrával pod sebe Martinu Vybíralovi, tomu rána z první nesedla, takže hosté budou vhazovat.
58'
Centr do vnitra pokutového území vyzkoušel Martin Vybíral. Proti balónu vystartoval Michal Lancman a sebral ho před Alešem Krčem.
57'
Tomáš Franěk měl v plánu prodloužit autové vhazování za sebe, pravou nohou však míč vůbec netrefil. Hraje Uničov.
56'
A znovu v akci Martin Diblík, jenž sice nepřetlačil Antonína Plichtu, ale dostatečně ho zpomalil, volný balón posléze převzal Jan David.
55'
Přenesení doleva nevyšlo, protože Martin Diblík zareagoval bleskově a nepustil balón až k Dolejšovi, navíc zvládl odkopem najít Svobodu.
54'
Hrací předmět poslal do šestnáctky soupeře Petr Dolejš. Dobře zareagoval Tomáš Uvízl, vyběhl z bráně a míč sebral do rukavic.
53'
Zpoza velkého vápna vypálil Jakub Svoboda. Střela těsně nad zemí neměla moc šancí na úspěch, míč se zastavil v houfu těl před bránou.
52'
Příliš prudkou přihrávku za obranu obdržel Aleš Krč, brzy pochopil, že balón nemá šanci doběhnout, a proto zpomalil.
51'
Pokus o rychlý protiútok hostům vůbec nevyšel, vysoký balón pohlídal Jakub Svoboda a bez problémů jej sklepl k Janu Davidovi.
50'
Uvnitř pokutového území upadl Martin Diblík, ale o penaltě nemohla být řeč. Pravý bek se ještě zvednul a přihrával pod sebe, spoluhráče nenašel.
49'
Jako další si o slovo řekl Martin Vybíral, když zprava centroval do vápna, trefil ovšem včas vyskočivšího Vojtěcha Hrona.
48'
Domácí hráči nechtějí nechat nic náhodě a od startu druhé půli diktují tempo hry. Tomáš Komenda pálil jenom do dobře postaveného obránce.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním tak zůstává vynucené stažení zraněného Šuty, toho nahradil Havlík.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:04.
První poločas zápasu mezi Uničovem a Velkým Meziříčím přinesl tři góly, přičemž těsným náskokem disponuje domácí favorit. Do vedení se přitom dostali hosté, v 9. minutě využil velkou chybu brankáře Pavel Partl. Domácí se nepříjemným momentem nenechali rozhodit a odpověděli o pouhé tři minuty později zásluhou kapitána Tomáše Komendy, aktuální podobu výsledku určuje 31. minuta, v níž uspěl po krásné individuální akci Martin Vybíral křižnou přízemní střelou k pravé tyči.
45+2'
45+1'
Volný prostor se otevřel před Jakubem Vichtou, jenž s hlavou nahoře hledal na středu Tomáše Komendu, před ním skvěle zakročil ve skluzu Patrik Mucha.
44'
Velké Meziříčí zahrozilo po levém křídle. Z tohoto prostoru přišel centr do vnitra pokutového území, Antonín Plichta na míč nedoskočil.
43'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Jakub Vichta viděl u pravé lajny Martina Vybírala, ovšem nákop poslal mimo jeh dosah.
42'
Zdálo se, že by Pavel Partl mohl postupovat z pravé strany sám na bránu, zdviženým praporkem signalizujícím ofsajd ho však zastavil pomezní.
41'
Zpracování dalo Janu Ambrozkovi poměrně zabrat, nicméně drobné zaváhání napravil bojovností, ve skluzu zvládl na dlouhou nohu posunout míč na osamoceného Sečkáře.
40'
Hosté kopali dokonce dva rohy v krátkém časovém sledu, ale srovnání se nedočkali ani v jednom případě, domácí defenziva zaváhání nepřipustila.
39'
Tentokráte bylo vše v pořádku. Antonín Plichta v rychlostním souboji porazil obránce, jehož vzápětí nastřelil a pro svůj tým získal rohový kop.
38'
Střílený centr od pravé lajny v blízkosti rohového praporku vyprodukoval Martin Diblík, Jakubu Vichtovi letěl balón za paty.
37'
Pohybem za obranu si řekl o balón za obranu Pavel Partl. Dostal jej, ale až v momentě, kdy už se nacházel za posledním konkurentem. Ofsajd.
36'
Bylo zřejmé, že Aleš Krč velmi dobře viděl zabíhajícího Martina Vybírala, avšak přes tři protihráče k němu přihrávku nepropasíroval.
35'
Domácí pokračují v dominanci v držení míče. V poklidu kombinují kolem poloviny hřiště, presink Velkého Meziříčí není vůbec účinný.
34'
Aleš Krč mohl zakončovat sám, ale ještě viděl vlevo dobře postaveného Jakuba Vichtu, kterého přihrávkou viditelně zaskočil, spoluhráč dostihl míč až u lajny.
33'
Nechybělo moc, aby domácí okamžitě odskočili na rozdíl dvou gólů, po centru zprava zakončoval Aleš Krč hlavou těsně nad břevno.
32'
ze hřiště odchází Radim Šuta, přichází Adam Havlík.
31'
Obrat dokonán! Krásnou individuální akcí se prezentoval MARTIN VYBÍRAL, který se kličkou ze středu na pravou stranu s přehledem zbavil protihráče a rázem byl ve vápně, na brankáře vyzrál křižnou přízemní ránou.
30'
Netrvalo dlouho a hráči v modrých dresech znovu dominovali na míči, do vápna přihrával Sečkář a Hron odvracel jenom za cenu dalšího rohu.
29'
Sledovali jsme rozehrávku na krátkou vzdálenost. Nakonec přeci jen přiletěl do vápna centr, s nímž si hostující defenziva věděla rady.
28'
Příkladně zabojoval Martin Vybíral, který vyvinul velký tlak na Tomáše Fraňka a výsledkem je rohový kop pro třetí tým tabulky.
27'
Dlouhý nákop brankáře výborně zpracoval Martin Diblík, ale nahrávku nezvládl, poslal ji totiž až za postranní čáru.
26'
S dlouhým autovým vhazováním měli domácí ve vlastním vápně poměrně velké problémy, míč nakonec odpálil Jan David.
25'
Pravou lajnou vystartoval do protiútoku Pavel Partl. S velkým štěstím se procpal do vápna a obelstil i konkurenta, ve snaze o zakončení levačkou napálil jiného soka.
24'
Každopádně směrem dozadu hosté nehrají vůbec zle. Martin Puža pokryl Aleše Krče, pas na jeho osobu odpálil ve skluzu.
23'
Zůstává zřejmě bez překvapení, že Uničov dominuje. Velké Meziříčí má problémy vůbec se dostat s míčem na útočnou polovinu.
22'
Kousek za polovinou hřiště fauloval Martin Puža, který se vytáhl s Alešem Krčem, tomu ve finále bolestivě stoupl na pravou nohu.
21'
Jan Ambrozek počkal na doplnění, načež k levé lajně posunul míč na Michaela Sečkáře. Přetažený centr si našel Martin Vybíral, při snaze vrátit hrací předmět do ohně napálil prvního protihráče.
20'
Podobná situace i na druhé straně. Aleš Krč byl z úhlu, proto nestřílel, příliš nízký oblouček doprava Vojtěch Hron hlavou sklepl pro Lancmana.
19'
Zkušeně si pod tlakem poradil Michael Sečkář. Nenechal se rozhodit dotíraícím konkurentem a v nelehké situaci balón hlavou usměrnil do rukavic brankáře.
18'
Pěknou zasekávačkou si Jan Ambrozek udělal prostor k centru z hranice velkého vápna, našel Aleše Krče a rána útočníka z voleje nad břevno přišla z ofsajdu.
17'
Neúspěšná rozehrávka i na druhé straně, kde jsme měli možnost sledovat nákop k pravé lajně, na nějž Pavel Partl nedoskočil.
16'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Jakub Svoboda vymýšlel oblouček za obranu, jenže adresát Aleš Krč se rozběhl příliš pozdě.
15'
Střeleckou pozici si hledal Jan Ambrozek, leč nenašel, Radim Šuta jej obtěžoval tak dlouho, dokud mu kulatý nesmysl nevypíchl.
14'
Obrat mohl dokonat Martin Vybíral, k němuž na pravou stranu velkého vápna propadla nahrávka zleva, z prvního doteku ovšem zamířil trestuhodně nad břevno, možná si ještě mohl míč zpracovat.
13'
Dobrou práci odvedl směrem do defenzivy Martin Puža, když zkřížil cestu Aleši Krčovi a kulatý nesmysl ve skluzu odklidil za postranní čáru.
12'
Nákop za obranu obdržel Pavel Partl. Zpracování zvládl na jedničku, jenže byl sám proti třem, proto hrál směrem dozadu na Plichtu, čímž celou akci zbrzdil.
10'
Favoritovi stačily na odpověď tři minuty! Centr od rohového praporku si našel osamocený kapitán TOMÁŠ KOMENDA, za dobře umístěnou hlavičkou k levé tyčce se bezmocný Lancman jenom podíval.
9'
Bude zajímavé sledovat, jak Uničov na situaci zareaguje. V úvodu je totiž jasně lepším týmem a Velké Meziříčí mělo velké potíže stíhat tempo.
7'
Velké Meziříčí právě vstřelilo branku!
Obrovská hrubka domácího gólmana vedla k prvnímu gólu střetnutí. Nejenže Tomáš Uvízl neudržel v rukavicích pomalý přízemní pas z levé strany, ale balón navíc posunul před sebe přímo k PAVLU PARTLOVI, jemuž nedělalo žádné potíže usměrnit míč k levé tyči.
7'
Favorit se ubránil a okamžitě otočil hru. Jakub Vichta se obtočil kolem osobního strážce, načež si do dalších dvou protihráčů nevěřil, nahrával pod sebe Komendovi.
6'
Standardka pro hosty. Velmi dobé krytí balónu ukázal Antonín Plichta, jehož zezadu nedovoleně stáhl k zemi Jakub Svoboda.
5'
Příliš dlouho si hráči v červených dresech míče neužili, protože dlouhý nákop brankáře byl prodloužen do země nikoho.
4'
Velké Meziříčí konečně může vydechnout a důvodem je postavení mimo hru u pravé lany, rozehrávat se chystá gólman Michal Lancman.
3'
Fotbalisté Uničova pokračovali v tlaku a získali volný přímý kop, z něž Jan Ambrozek vyzkoušel přímou střelu na bránu, trefil ale jenom dobře postavenou zeď.
2'
Domácí zahrozili krátce po startu! Levou stranou utekl Jakub Vichta, ale nechal se dostihnout protihráčem, střela proto byla zblokována mimo hrací plochu.
1'

SK Uničov: Uvízl – Diblík, David, Svoboda, Ambrozek, Vichta, Komenda (C), Vybíral, Sečkář, Krč, Koutný.
Náhradníci: Kvapil – Saňák, Coufal, Hausknecht, Kirschbaum, Kamas, Javůrek.
Trenér: Jiří Balcárek

FC Velké Meziříčí: Lancman – Hron, Puža (C), Dolejš, Šuta, Franěk, Partl, Plichta, Mrňa, Sysel, Mucha.
Náhradníci: Pelán – Havlík, Štourač, Lokvenc, Crhan.
Trenér: Jan Šimáček

Rozhodčí: Tomanec – Grečmal, Brázdil.
FC Velké Meziříčí

Velké Meziříčí řeší záchranářské starosti. Situaci má ve svých rukou, protože figuruje na patnácté příčce, ovšem náskok na v sestupovém zóně se nacházející Uherský Brod čítá jediný bod. Šimáčkova družina bezpochyby bude chtít navázat na víkendové utkání, v němž na domácím hřišti zdolala zlínskou rezervu výsledkem 3:1. Střelecké produktivitě mužstva vévodí patnáctigólový Antonín Plichta.
SK Uničov

Fotbalisté Uničova prožívají parádní jarní fázi sezóny. Na úvod sice prohráli 0:2 v Hlučíně, ale od té doby táhnou parádní jedenáctizápasovou sérii vítězství za sebou, díky nimž se tabulkou postupně prokousali až na třetí místo, přičemž na druhý Hlučín ztrácí čtyři body, na vedoucí Kroměříž bodů šest. V doposud posledním utkání svěřenci trenéra Balcárka zvítězili s přehledem 3:0 v Hodoníně. Nejlepším střelcem týmu je Aleš Krč s 19 góly.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásné středeční odpoledne. Vítám vás při sledování 30. kola MSFL, u zápasu mezi Uničovem a Velkým Meziříčím.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.