To je z mé strany dnes vše. Přeji hezký zbytek sobotního večera a těším se u dalších přenosů. Dobrou noc.
Hráči Bayernu se pochopitelně radují, naopak fotbalisté Dortmundu ulehli na trávník a je na nich vidět velké zklamání.
Mnichovský celek, který v loňské sezoně vyhrál Bundesligu, DFB-Pokal i Ligu mistrů, tedy v této sezoně dokázal dvě vítězství obhájit, protože po prvenství v Bundeslize dnes získal i trofej pro vítěze DFB-Pokalu.
Je dobojováno. Sledovali jsme velkou bitvu o vítězství v DFB-Pokalu, kterou nakonec zvládl lépe mnichovský Bayern, který porazil Dortmund 2:0! Zápas došel až do prodloužení, kde nakonec rozhodl Arjen Robben, který se trefil ve 107. minutě. Pojistku ještě přidal těsně před koncem Thomas Müller. Nutno dodat, že Bayern byl dnes aktivnější a nebezpečnější a troufám si tvrdit, že vyhrál zcela zaslouženě. Dortmund se hlavně bránil a směrem dopředu se mu příliš nedařilo.
120+4
Utkání se už pouze dohrává. Bayern obhájí loňské vítězství.
120+3
Bayern právě vstřelil branku!
A je definitivně rozhodnuto. Na dlouhou přihrávku si naběhl THOMAS MULLER, který obešel Weidenfellera a poslal míč do prázdné branky.
120+2
Z rohu nic nebylo, protože pro centrovaný míč si skvěle došel Manuel Neuer.
120+1
A málem bylo vyrovnáno! Po střele Reuse tečoval míč Boateng a ten skončil jen těsně nad brankou!
120
Hraje se poslední minuta druhého prodloužení, hlavní rozhodčí ale nastavil čtyři minutky. Bude to ještě hodně zajímavé.
118
Po ostrém zákroku se pustil Javi Martínez do Hummelse a celou strkanici musí řešit hlavní rozhodčí Meyer.
117
Marco Reus to zkusil z dálky, ale branku Bayernu netrefil a Manuel Neuer s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
116
Žlutou kartu uviděl za faul Van Buyten.
115
Arjen Robben mohl definitivně rozhodnout, protože se řítil sám na Weidenfellera, který ho ale perfektně vystál a se střelou si poradil!
114
Dortmund se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale směrem dopředu se dnes druhému celku Bundesligy vůbec nedaří.
113
Arjen Robben to nakonec zkusil z velkého úhlu a míč orazítkoval levou tyč!
112
Po rychlé akci je tu další rohový kop, tentokrát pro Bayern.
111
Ale u míče byl jako první Rafinha, který kulatý nesmysl odhlavičkoval do zámezí.
111
Rohový kop pro borce ve žlutém, tedy Dortmund.
110
Střídá i Dortmund. Großkreutze nahradil Hofmann.
109
Rychlík Aubameyang se hnal dopředu, ale byl až příliš rychlý a nakonec byl v ofsajdu.
108
Bayern střídá. Ze hřiště odešel Ribéry a zahraje si Pizarro.
107
Ale pozor, protože mnichovský celek jde do vedení. V první šanci ještě ARJEN ROBBEN neuspěl, ale po dalším centru z pravé strany propadl míč na zadní tyč, kde byl opět nizozemský záložník, který s velkým štěstím překonal Weidenfellera.
107
Po bleskové akci to zkusil aktivní Aubameyang, ale jeho střela nebyla přesná a Neuer nemusel zasahovat.
106
Začalo druhé prodloužení.
Ani v prvním prodloužení branka nepadla a stav je tedy stále 0:0. Uvidíme, co nám přinese druhá patnácti minutovka, pokud ani v té gól nepadne, tak přijdou na řadu pokutové kopy, což by bylo nesmírně zajímavé.
105+1
První poločas prodloužení skončil.
105
Po centru vznikl ve vápně Dortmundu slušný závar, ale nakonec se borci ve žlutém ubránili a na první branku tedy i nadále čekáme.
104
Rohový kop pro Bayern.
104
Ale Dortmund stále velmi zodpovědně brání a hráči Bayernu s tím mají velké problémy.
103
Mnichovský celek je u míče a trpělivě kombinuje.
102
Bayern střídá. Dohrál Højbjerg a zahraje si Daniel Van Buyten.
100
Robert Lewandowski zůstal ležet na trávníku a hlavní rozhodčí hru raději přerušil.
99
Nyní se na trávníku nic zajímavého neděje. Hraje se hlavně uprostřed hřiště a stále je to velmi opatrná bitva.
98
Schmelzer sestřelil Højbjerga a hlavní rozhodčí zadáka Dortmundu velmi důrazně napomínal.
97
Tony Kroos nakonec odešel za postranní lajnu a zápas bude zatím pokračovat bez něj.
95
Na trávníku nyní zůstal ležet Tony Kroos, kterého trápí křeče v pravé noze.
94
Manuel Neuer je zřejmě v pořádku a zápas tedy může pokračovat. I tak se ale za postranní lajnou začal rozcvičovat Reader.
93
Mnichovský brankář po souboji upadl a nyní musí být ošetřován. Vypadá to na problémy s ramenem.
93
Manuel Neuer opět vyběhl daleko ze své branky, ale i tentokrát to zvládl a odkopl míč do zámezí.
92
Ale po chybě přišla přihrávka na hranici velkého vápna, kam si naběhl Aubameyang, ale branku Bayernu těsně minul! Velká šance pro Dortmund.
91
Bayern začal velmi opatrně a zatím pouze kombinuje na své polovině.
91
Začal první poločas prodloužení.
Vše je připraveno, jdeme tedy do prodloužení.
Finálové utkání mezi Bayernem a Dortmundem branku nepřineslo, takže na řadě je prodloužení. To začne za malý okamžik a myslím si, že se máme na co těšit!
Konec základní hrací doby.
90+2
Nakonec z toho byla dlouhá přihrávka na Robbena, ale ten byl podle pomezního rozhodčího v ofsajdu.
90+1
Bayern to ještě zkouší a pospíchá před branku Dortmundu.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Ale z přetaženého centru nebylo vůbec nic a vypadá to, že prodloužení se nevyhneme.
89
Götze se střelou tak dlouho váhal, až o míč přišel. Nakonec je z toho roh pro Bayern.
88
Hraje se hlavně uprostřed hřiště. Oba celky se sice snaží a útočí, ale ani jednomu se nedaří podle představ.
86
A následný útok Dortmundu zastavil dnes výborně hrající Dante.
85
Z dobrých dvaceti metrů to zkusil Götze, ale jeho dělovka byla zblokována.
84
Ribéry mohl postupovat dopředu, ale žádný z jeho spoluhráčů ho nepodpořil a francouzský záložník se tedy rozhodl pro zpětnou přihrávku.
83
Už je to hodně opatrné a vše nasvědčuje tomu, že se dočkáme prodloužení. Možná i pokutových kopů, ale nepředbíhejme.
82
Dortmund střídá. Odešel Jojič a zahraje si Aubameyang.
81
Kirch se snažil oslovit nějakého svého spoluhráče, ale ve vápně Bayernu se žádný hráč Dortmundu k míči nedostal.
80
Je před námi posledních deset minutek a na úvodní branku stále čekáme. Bude to ještě hodně zajímavé.
79
Další míč do vápna Dortmundu poslal Tony Kroos, ale žádného svého spoluhráče nenašel.
78
Bayern přidal a opět je aktivnějším celkem, ale Dortmund stále velmi pozorně brání.
77
Na druhé straně se do šance hnal Reus, ale Neuer vyběhl daleko ze své branky a kulatý nesmysl uklidil do bezpečí.
76
Thomas Müller se dostával do vápna Dortmundu, ale nakonec nedokázal ani vystřelit, protože byl okamžitě zdvojen.
75
Na druhé straně se dopředu hnal Marco Reus, ale nakonec byl zastaven.
74
Po bleskové akci pálil z hranice vápna Robben, ale Weidenfeller míč pohotově, navíc jednou rukou skvěle vyrazil!
73
Po dalším centru do vápna Bayernu skončil míč v zámezí a rozehrávat bude od své branky Neuer.
72
Z dobrých dvaceti metrů to zkusil Kirch, ale Neuer vytasil povedený zákrok a míč vyrazil!
71
Ale ani z druhého rohu nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme. V případě remízy se bude prodlužovat.
70
Bayern vybojoval rohový kop.
70
Ale Marco Reus nezvládl přihrávku do levé strany a poslal míč do zámezí.
69
Nyní je na tahu celek z Dortmundu, který se snaží něco vymyslet na polovině Bayernu.
68
Do dobré pozice se hnal Arjen Robben, ale skvěle ho zastavil Mats Hummels.
67
Další žlutou kartu uviděl Boateng.
66
Ke střele se málem dostal Javi Martínez, ale v dobré pozici nedokázal kulatý nesmysl trefit.
66
První rohový kop pro Bayern.
65
Marco Reus si snažil vymodlit pokutový kop, ale z jeho pádu nic nebylo a rozehrávat bude Manuel Neuer.
64
Po centru Şahina skončil míč zřejmě na brankové čáře, ale branka to podle rozhodčího není. Hráči Dortmundu se radovali, ale zbytečně.
63
Žlutou kartu uviděl Højbjerg, který si chtěl vymodlit faul, ale Meyera nepřelstil.
61
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. U míče jsou hráči z Mnichova, kteří rozjeli přihrávkový kolotoč.
61
Z přímého kopu to zkusil Marco Reus, ale poslal míč jen do zdi. Nakonec je z toho roh pro Dortmund.
60
Dortmund střídá. Odešel Mkhitaryan a zahraje si Kirch.
59
Lewandowski byl faulován a je z toho zajímavá standardní situace pro Dortmund, přesně z hranice velkého vápna.
58
Ribéry to opět zkoušel individuálně, ale tentokrát ho skvěle zastavil urostlý obránce Papastathopoulos.
57
Ale ani z tohoto rohu Dortmund nic nevytěžil a na první branku tedy stále čekáme.
56
Dortmund vybojoval třetí rohový kop.
55
Franck Ribéry utekl po levé straně a na malém vápně našel Müllera, který ale nedokázal usměrnit míč za dobře postaveného Weidenfellera.
54
Mnichovský celek se opět usadil na polovině Dortmundu, ale kombinuje daleko od branky.
53
Další akci Bayernu rozehrává obránce Dante, který ale nikam vůbec nepospíchá.
52
První žlutou kartu uviděl za faul Tony Kroos.
51
Po ztrátě míče se dopředu hnal Dortmund, ale byl z toho pouze ofsajd, ve kterém byl Marco Reus.
50
Obraz hry je stále stejný. Bayern se tlačí dopředu, ale Dortmund velmi dobře brání.
49
Ale Bayern se zatím směrem dopředu trápí, což celek z Mnichova potvrdil i nyní.
48
Opět se hraje na polovině Dortmundu, který se ve druhém poločase zatím pouze brání.
47
Ale Thomas Müller byl o míč výborně obrán. Další akci Bayernu zastavil útočný faul, kterým se provinil Robben.
46
Bayern se okamžitě dostal k míči a už pospíchá před branku Dortmundu.
46
Hráči jsou zpět na trávníku. Druhý poločas tedy začne za malý okamžik.
Druhý poločas začne přibližně v 21:02.
První poločas je za námi. Sledujeme opatrné finále, které toho zatím příliš nenabídlo. Bayern je aktivnější i nebezpečnější, ale prosadit se nedokázal. Nutno ale dodat, že Dortmund zatím velmi dobře brání. Druhý poločas tak bude ještě hodně zajímavý.
45+1
45+1
Ale ani tentokrát z toho nic nebylo a v prvním dějství se už nic nestane.
45+1
Bayern se ještě tlačí dopředu.
45
Robert Lewandowski se dostal ke střele z hranice penalty, ale zakončení nezvládl a poslal míč vysoko nad branku!
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43
Mladíček Højbjerg to vyzkoušel z hranice velkého vápna, ale po jeho ráně skončil míč těsně vedle pravé tyče!
42
Ani z další akce Bayern nic nevytěžil. Dortmund stále velmi dobře brání a hráči v červeném s tím mají velké problémy.
41
Tony Kroos ale poslal míč pouze do zdi. První poločas se blíží ke svému konci a vypadá to, že branky se nedočkáme.
40
Po faulu je tu standardní situace pro Bayern. Uvidíme, zda obhájce trofeje konečně něco vymyslí.
39
Dortmund to nyní vyzkoušel dlouhým nákopem, ale tomu scházela přesnost a míč v pohodě sebral Neuer.
38
Mnichovský celek přidal a je to znát. Bayern je nyní o poznání aktivnější, ale v útočné fázi se zatím trápí.
37
Arjen Robben se dostal do vápna, kde nakonec po souboji upadl, ale penalta se nepíská.
36
Bayern se usadil na polovině Dortmundu a snaží se něco vymyslet.
35
Ani jednomu celku se zatím příliš nedaří. Stále se hraje především uprostřed hřiště.
34
Schmelzer vybojoval míč a zkoušel vysunout Reuse, ale před ním výborně zasáhl Dante.
33
Nyní se hraje především uprostřed hrací plochy a míč létá ze strany na stranu. Žádná velká fotbalová show to zatím opravdu není.
31
Bayern musí střídat. Kvůli zranění dohrál Lahm a zahraje si Franck Ribéry.
30
Přihrávku na Robbena skvěle vystihl Schmelzer, který akci Bayernu zastavil.
29
Mnichovský celek opět trpělivě kombinuje, ale zatím pouze na své polovině.
28
Zdravotní potíže má kapitán Bayernu Lahm, se kterým to nevypadá vůbec dobře. Za postranní lajnou se už začal rozcvičovat Franck Ribéry.
27
Jenže i tentokrát z toho byla pouze hodně nepřesná přihrávka do vápna Dortmundu.
26
Bayern je u míče a v klidu kombinuje. Zatím se ale kombinace mnichovskému celku příliš nedaří, tak uvidíme, co z toho bude tentokrát.
24
Míč poslal do vápna Marco Reus, ale jeho centr našel pouze Neuera, který byl pozorný a poradil si.
23
Lewandowski si výborně pokryl míč a nakonec si vynutil faul. Zajímavá standardní situace pro Dortmund, z nějakých dvaceti metrů.
22
Z dálky to zkusil Şahin, ale jeho přízemní pokus nebyl přesný a míč skončil daleko od branky Bayernu.
21
Nakonec vše ukončil Mario Götze, který se provinil faulem.
21
Stále se hraje na polovině Dortmundu, ale ten zatím velmi dobře brání.
20
Bayern se usadil na polovině Dortmundu a snaží se prokombinovat před branku, kterou střeží Weidenfeller.
18
Z hranice vápna to zkusil Müller, ale hradbu těl nepropálil. Následný útok Dortmundu zastavil faulem Javi Martínez.
17
Robben se hnal za dlouhým míčem, ale Papastathopoulos celou situaci zvládl skvěle a dokázal kulatý nesmysl odkopnout do zámezí.
16
Marco Reus hledal na malém vápně Lewandowského, ale toho výborně pokryl Dante, který míč nakonec i odkopl.
15
Tentokrát výborně zasáhl Manuel Neuer, který vyběhl a centrovaný míč skvěle sebral.
14
Po další rychlé akci je tu druhý roh pro Dortmund.
14
Lahm zastavil unikajícího Reuse a může být hodně rád, že neuviděl žlutou kartu.
13
Po rychlé akci se do vápna prodral Rafinha, ale nezvládl zpětnou přihrávku a nenašel tak žádného svého spoluhráče.
12
Ale rozehrávka prvního rohu se Dortmundu příliš nevydařila a Bayern se v pohodě ubránil.
11
Po chybě Bayernu je tu první rohový kop pro Dortmund.
10
Je za námi úvodních deset minutek. Bayern měl už dvě slibné šance, ale ani z jedné nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme.
9
Vzápětí poslal míč do vápna Dortmundu Arjen Robben, ale ani tentokrát z toho nic nebylo, protože u míče byl jako první Mkhitaryan.
8
Borci v červeném to tentokrát zkusili po pravé straně, ale vše zastavil pozorný Papastathopoulos, který zastavil Götzeho.
7
Mnichovský celek je stále aktivnější a tlačí se dopředu, ale Dortmund zatím velmi dobře brání.
6
Za obranu si nyní naběhl Arjen Robben, kterého skvěle našel Lahm, ale nizozemský útočník poslal míč jen do míst, kde byl Weidenfeller.
5
Vzápětí otřesený Weidenfeller nezvládl odkop od branky a poslal míč jen za postranní lajnu.
4
Mnichovský celek poprvé zahrozil. Thomas Müller se dostal do vápna, ale míč poslal pouze do obličeje Weidenfellera, který slibnou šanci se štěstím zlikvidoval.
4
Tentokrát to Bayern zkusil po levé straně, ale po nepřesné přihrávce skončil míč v zámezí.
3
Bayern opět trpvělivě kombinuje na své polovině. Sledujeme typickou hru celku z Mnichova.
2
Ani Dortmund nic nevymyslel. Začátek je zatím hodně opatrný a také plný nepřesností.
2
Mnichovský celek to nakonec zkusil dlouhým nákopem, ale ten byl velmi nepřesný a poprvé se k míči dostali i hráči Dortmundu.
1
Úvodní výkop obstarali fotbalisté Bayernu, kteří zatím v klidu kombinují.
1
Vše je připraveno, jdeme na to!
Hráči přicházejí na trávník. Utkání začne za malý okamžik.

Borussia Dortmund: Weidenfeller (C) – Piszczek, Hummels, Papastathopoulos – Mkhitaryan, Jojić, Reus, Şahin, Großkreutz – Lewandowski
Náhradníci: Friedrich, Kehl, Hofmann, Aubameyang, Kirch, Durm, Alomerovic

Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), Boateng, Dante, Rafinha – Robben, Højbjerg, Javi Martínez, Kroos, Götze – Müller
Náhradníci: Van Buyten, Ribéry, Shaqiri, Pizarro, Contento, Reader

Rozhodčí: Meyer – Willenborg, Bornhorst.
Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe narazily zhruba před pěti týdny v Bundeslize. Hrálo se na hřišti Bayernu, ale domácí celek utkání vůbec nezvládl a nakonec prohrál 0:3. Dnes má tedy Bayern Dortmund co vracet.
Bayern Mnichov

Mnichovský celek v loňské sezoně vyhrál vše, co se dalo. Letos zatím ovládl Bundesligu a dokráčel tedy až do finále poháru. V Lize mistrů už Bayern skončil, protože v semifinále vyhořel a nezvládl dvojzápas s Realem Madrid.

I celek z Bavorska se bude muset dnes obejít bez několika klíčových hráčů. Hrát totiž určitě nebude zraněný Thiago, problémy s kolenem má Bastian Schweinsteiger a na soupisku pro finálový duel se překvapivě nevešel Mario Mandžukič, který v této sezoně nastřílel v německé nejvyšší soutěži 18 branek. "Mario je v pořádku, ale rozhodl jsem se ho na tento duel nenominovat. K dispozici mám dalších 18 hráčů a on to musí vzít jako chlap," řekl trenér Pep Guardiola. Zesílily tak spekulace, že chorvatský střelec po sezoně z Bayernu odejde.
Borussia Dortmund

Dortmund nezažil vůbec špatnou sezonu. V Bundeslize nakonec skončil na druhém místě, když se musel sklonit právě před Bayernem, který byl letos suverénní. Špatně si Borussia nevedla ani v prestižní Lize mistrů, kde řádné potrápila Real Madrid, ale nakonec do další fáze nepostoupila.

V dnešním duelu bude Dortmundu určitě chybět brankář Langerak, který laboruje s kolenem. Hrát určitě nebudou ani Jakub Błaszczykowski, Ilkay Gundogan a Sven Bender.

Hodně pikantní finále to bude pro Roberta Lewandowského, který odehraje poslední zápas za Dortmund. Po skončení této sezony totiž zamíří právě do Bayernu.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. DFB-Pokal má na programu poslední zápas letošní sezony, tedy velké finále, které se odehraje v Berlíně. O vítězství v poháru bude bojovat Dortmund a mnichovský Bayern, který obhajuje loňské prvenství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.