Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Augsburg : Lipsko - 2. dubna 2019   20:45

1:2
(0:0)
Lipsko
Lipsko
74' Werner   • 120+1' Halstenberg
Augsburg
Kobel – Danso, Gouweleeuw, R. Khedira (95. Jensen), Max – Ku Ja-Čeol, Baier (87. Córdova) – Hahn (80. Finnbogason), Gregoritsch, Teigl – Richter (113. Stafylidis).
Luthe – Stafylidis, Stanić, Janker, Córdova, Jensen, Finnbogason.
Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann
WWK Arena, Augsburg
Lipsko
Gulácsi – Laimer, Konaté, Orban, Halstenberg – Sabitzer, Demme (69. Mukiele), Kampl (91. Cunha) – Bruma (62. Haidara) – Y. Poulsen, Werner (85. Ilsanker).
Mvogo – Saracchi, Haidara, Ilsanker, Adams, Cunha, Mukiele.

To bylo něco! Už se zdálo, že zápas dospěje do penaltového rozstřelu, avšak hosté nakonec rozhodují v nastavení, když byl po ruce Michaela Gregoritsche odpískaný pokutový kop, který proměnil Marcel Halstenberg. Hosté tak vyhrávají 2:1 a postupují poprvé v historii klubu do semifinále německého poháru.
120+2'
120+1'
Druhý poločas prodloužení se bude nastavovat o minutu. To domácí již nestihnou.
120+1'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Autorem branky je MARCEL HALSTENBERG, který zamířil přesně do horního rohu brány a gólman Gregor Kobel neměl absolutně šanci zasáhnout – 1:2!
120'
Jenže v poslední minutě prodloižení tu penalta už je. Po centru do vápna totiž ve výskoku rukou zahrál Michael Gregoritsch a jasný pokutový kop!
120'
Penalta pro Lipsko!
118'
Do zápasu musel zasáhnout také videorozhodčí, když Yussuf Poulsen poslal balon přímo na ruku Georga Teigla. Jenže penalta to nebyla, protože Teigl měl ruku u těla a tohle by bylo hodně přísné.
116'
Hned dvakrát padl na hranici vápna hostující Cunha, ani jednou ale nebyl faul zapískaný a hosté se tak pokutového kopu nedočkali.
115'
V prodloužení hrají prakticky již pouze domácí. Hosté se nikam neženou a zdá se, že čekají na penalty.
113'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Marco Richter, přichází Konstantinos Stafylidis.
111'
Richter nyní zakončoval efektivně přes hlavu, bránu ale netrefil.
109'
A další šance Finnbogasona. Ten tvrdě vypálil z pravé strany, gólman Gulácsi dokázal ale míč vyrazit.
106'
Symbolicky ofsajdem začal druhý poločas prodloužení domácí Finnbogason.
106'
Začalo druhé prodloužení.
První poločas prodloužení přinesl jen dvě nebezpečné střely, které byly ale obě z ofsajdu. Takže se nerozhodlo a uvidíme, zda gól padne ze hry a nebo zda budeme svědky pokutových kopů.
105+2'
První prodloužení skončilo.
105+1'
První poločas prodloužení se bude nastavovat o dvě minuty.
105'
Žlutou kartu dostává Michael Gregoritsch (FC Augsburg). Za nesportovní chování.
103'
První poločas prodloužení se blíží ke konci a skóre se zatím nezměnilo.
101'
Na druhé straně pálil podobně Marcel Sabitzer, i jemu byl ale odmávaný ofsajd.
100'
Po rychlém protiútoku pálil Alfred Finnbogason, jenže jeho rána byla z ofsajdu a vzrušení tak bylo zbytečné.
99'
Nyní se hraje na velkém prostoru, avšak oba celky působí unaveným dojmem a šance nepřicházejí.
97'
Střílený centr do vápna soupeře posílal Nordi Mukiele, gólman domácích byl ale pozorný.
95'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Rani Khedira, přichází Fredrik Jensen.
93'
I když jde teď o hodně, oba celky hrají hodně aktivně a je vidět, že chtějí dát gól.
91'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kevin Kampl, přichází Matheus Cunha.
91'
Začal první poločas prodloužení.
Last minute gól domácích znamená, že dnes ještě nekončíme. Následovat bude prodloužení a případné penalty!
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+4'
Augsburg právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelný závěr normální hrací doby! Domácí se zoufale natlačili na polovinu soupeře a poslední nákop Richtera špičkou kopačky usměrnil do brány ALFRED FINNBOGASON!
90+3'
Hráči Lipska prakticky celou třetí minutu nastavení hráli u rohového praporku soupeře.
90+3'
Georg Teigl musel nyní odkopnout balon na rohový kop a zdá se, že teď už hosté o své vedení nepřijdou.
90+1'
Po pokusu dostat balon za obranu soupeře byl v ofsajdové pasti lapený Alfred Finnbogason. Míč mají tedy opět hosté.
90+1'
Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.
90'
Z levé strany do vápna centroval Philipp Max, jenže domácí opět nedokázali zakončit a nakopak hosté odkopli balon daleko na polovinu soupeře.
89'
Po centru do vápna Lipska došlo před bránou Gulácsiho k závaru, nakonec ale nikdo z domácích nedokázal vůbec zakončit.
88'
Domácí už mnoho času nemají. Nyní se snaží hrát již vabank, avšak hosté je k ničemu nepouštějí.
87'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází Daniel Baier, přichází Sergio Córdova.
85'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Stefan Ilsanker.
83'
Po centru z levé strany se k hlavičce dostal Ku Ja-Čeol, s lehkým pokusem se ale v pohodě míče ujal hostující brankář.
82'
Po rohu kopnutém na přední tyč se k hlavičce dostal Alfred Finnbogason, míč poslal ale totálně mimo.
81'
Po přímém kopu Philippa Maxe bude následovat ještě rohový kop.
80'
Střídání v týmu FC Augsburg: ze hřiště odchází André Hahn, přichází Alfred Finnbogason.
79'
Hosté se snažili přidat druhý gól po rychlém protiútoku, jenže jejich akci znovu zastavil ofsajd.
78'
Na hranici vlastního vápna byl nyní faulovaný Poulsen, a to je dobrá zpráva pro hosty. Ti nyní nebudou s rozehrávkou spěchat.
77'
Vyrovnání měl na kopačce Khedira, jeho tvrdou ránu po přiťuknují Ku Ja-Čeola skvěle vyrazil gólman Gulácsi!
76'
Domácí teď už nemají nač čekat a musí okamžitě hrát na vyrovnání.
74'
Domácí ztratili balon skoro až u vápna soupeře a po rychlém brejku inkasují. Haidara totiž hned po získání míče vyslal do úniku TIMA WERNERA, který s obráncem na zádech dokázal přízemní střelou z hranice vápna překonat brankáře Kobela – 0:1!
73'
Na centr do vápna si na druhé straně nabíhal Poulsen, blíže k balonu měl ale domácí gólman Kobel.
72'
Rohový kop domácích ale nebezpečný nebyl a hosté se ubránili.
71'
Ku Ja-Čeol poslal do vápna balon na Richtera, ten byl ale již příliš blízko k bráně a navíc ve velkém úhlu. Následovat bude po zákroku defenzivy jen roh.
70'
V posledních minutách se skoro zdá, že více ze hry mají domácí. Ani oni se ale stále nemohou dostat ke gólové šanci.
69'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Diego Demme, přichází Nordi Mukiele.
67'
Žlutou kartu dostává Ku Ja-Čeol (FC Augsburg). Za faul ve středu pole.
66'
Po dalším centru z levé strany nyní hostující gólman Péter Gulácsi ve velké pohodě stáhl míč do rukavic.
65'
Až příliš za obranou byl nyní hostující Poulsen a po jeho ofsajdovém postavení je hra opět přerušena.
63'
Haidara hned po příchodu na hřiště vyprovokoval konflit a za nesportovní chování a strkanici s protihráči dostává žlutou kartu. Žlutou z rukou rozhodčího uviděl také domácí Khedira.
62'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Bruma, přichází Amadou Haidara.
61'
Po zaváhání hostů se do šance dostával Michael Gregoritsch, nakonec vše ale vyběhnutím mimo vápno a odkopem vyřešil hostující brankář Péter Gulácsi.
59'
Tempo hry trochu povadá a i když máme za sebou skoro hodinu hry, na gól stále čekáme.
57'
Marco Richter si znovu zkoušel zaběhnout za obranu soupeře. To se mu podařilo tak dokonale, že byl odmávaný a odpískaný ofsajd.
56'
Přímý kop až z poloviny hřiště zahrával nyní domácí Philipp Max, jeho centr do vápna ale ve velkém klidu pokryl gólman Péter Gulácsi.
54'
Oba zranění hráči se ale velmi rychle vrátili na trávník a nyní se hraje již v plném počtu na obou stranách.
54'
Až nyní se pokračuje ve hře, oba tým hrají o deseti.
52'
Willi Orban a Marco Richter se po centru do vápna srazili hlavami a hra musí být přerušena. Oba hráči jsou ošetřovaní.
50'
Hosté mají podobně jako v prvním poločase balon více na kopačkách, na opravdovou šanci ale čekáme.
48'
Úvod druhého poločasu je hodně podobný konci toho prvního. Sledujeme hlavně boj.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas zápasu mezi Augsburgem a Red Bullem Lipsko je minulostí. I když jsme sledovali souboj bundesligových týmů, zápas moc fotbalové krásy zatím nepobral. Hosté začali sice velmi dobře, ale aktivita jim vydržela přibližně deset minut a v dalším průběhu hry jsme pak sledovali hlavně boj. Uvidíme, jakou podívanou si pro nás oba týmy připraví do druhého poločasu.
45'
45'
Vzhledem k plynulosti hry se asi moc nastavovat nebude.
44'
Po centru do vápna se snažil hlavičkovat Poulsen, dobře ho ale zblokoval Georg Teigl. Bude z toho jen autové vhazování pro hosty.
43'
Kevin Kampl se opřel nyní do balonu a lehce tečovaný míč skončil těsně mimo. Následuje rohový kop pro Lipsko.
42'
Hosté sice poměrně rychle rozehráli, teď ale složitě kombinují v blízkosti půlící čáry a nedaří se jim ohrozit vápno soupeře.
41'
Domácí André Hahn fauloval u postranní čáry a následně se hodně obořil na pomezního asistenta, který právě signalizoval nedovolený zákrok. Hahn si hodně hlasitě říkal o žlutou kartu, tu ale nakonec nedostal.
39'
Dobrou defenzivní práci ale ukázal Marcel Halstenberg a po jeho zákroku tady bude jen aut pro domácí.
38'
Kousek za půlící čárou fauloval Ibrahima Konaté a je tu další přímý kop pro domácí celek.
37'
Průměrná podívaná prvního poločasu pomalu spěje ke svému konci. Domácí se sice snaží, avšak do šancí se nedostávají.
35'
Zpoza vápna zkusil štěstí Timo Werner, jenže jeho přízemní střela nenadělala domácímu brankáři problémy.
34'
Hned po rozehrávce hostů byl faulovaný Bruma a teď budou tedy nadále u balonu hráči Lipska.
34'
Domácí to teď zkusili nákopem za obranu, jenže v ofsajdu byl Marco Richter a je pískáno.
32'
Sledujeme tuhý boj ve středu hřiště. Hosté sice vstoupili do zápasu hodně aktivně, jenže tato aktivita jim vydržela jen pár minut a nyní se oba celky přetahují o balon.
30'
Tempo hry je stále vysoké, ale na další šance již čekáme.
28'
Jenže ani standardka hostujících fotbalistů k ničemu nevedla. Po centru do vápna se domácí v pohodě ubránili.
27'
Kapitán domácích Daniel Baier fauloval u postranní čáry Marcela Sabitzera a bude z toho teď přímý kop pro hosty.
25'
Domácí kopali další přímý kop ze středu pole. Z velká dálky pálil přímo na bránu Philipp Max, gólman Péter Gulácsi míč dokázal zastavit.
23'
Na následný centr do vápna si naběhl Jeffrey Gouweleeuw, jenže dopustil se faulu ve vápně a míč tak snadno dostávají hosté.
21'
Sledujeme boj ve středu pole. Bruma teď opět fauloval a následuje další standardka pro domácí.
19'
Philipp Max poslal do vápna soupeře dobrý centr, avšak Péter Gulácsi byl pozorný a pro balon si došel.
18'
Již na polovině soupeře byl nyní faulovaný Georg Teigl a po zákroku Brumy budou domácí kopat přímý kop.
15'
Yussuf Poulsen to přehnal s napadáním a po jeho útočném faulu budou rozehrávat domácí.
14'
Timo Werner poslal ze středu pole na pravou stranu do vápna rozběhnutého Brumu, který ale v tísni poslal balon nad bránu. Dokonce se zdálo, že i tady byl verdikt hlavního rozhodčího špatný a že měl následovat další roh pro Lipsko.
12'
Ani čtvrtý rohový kop hostujícího celku ale nebezpečné zakončení nepřinesl.
12'
A nyní tu bude hned další rohový kop pro Lipsko.
11'
Hosté mají v úvodu utkání značnou převahu. Domácí se musí hlavně bránit.
10'
Hosté nakonec kopali rohy dva. Kevin Kampl poslal do vápna povedené centry, avšak při druhém centru Ibrahima Konaté zamířil hlavou jen nad bránu.
8'
Zatím sledujeme velmi zajímavý fotbal před dobrou diváckou kulisou. Teď to budou opět hosté, kteří budou kopat rohový kop.
6'
Na druhé straně měl nyní doslova gólovou šanci Georg Teigl, který byl na zadní tyči zcela nehlídaný. Jeho tvrdá rána ale prolétla jen mimo.
4'
Mezi obránce si seběhl Timo Werner, brankáře ale nepřekonal a navíc mu byl odmávaný evidentní ofsajd.
2'
Kevin Kampl kopal první rohový kop v zápase a po jeho centru do vápna hlavičkoval nad bránu jeden z bránících domácích hráčů. Rozhodčí ale chybně viděl hlavičku Poulsena a následuje tedy odkop.
1'

FC Augsburg: Kobel – Danso, Gouweleeuw, R. Khedira, Max – Ku Ja-Čeol, Baier – Hahn, Gregoritsch, Teigl – Richter.
Náhradníci: Luthe – Stafylidis, Stanić, Janker, Córdova, Jensen, Finnbogason.

RB Lipsko: Gulácsi – Laimer, Konaté, Orban, Halstenberg – Sabitzer, Demme, Kampl – Bruma – Y. Poulsen, Werner.
Náhradníci: Mvogo – Saracchi, Haidara, Ilsanker, Adams, Cunha, Mukiele.

Rozhodčí: Stieler – Jöllenbeck, Gittelmann.
Dnešní soupeři jsou po reperezentační pauze v naprosto odlišném rozpoložení. Augsburg hrál důležité utkání na hřišti Norimberka a po totálním kolapsu prohrál 0:3. Naopak Lipsko hrálo proti desáté Herthě Berlín, kterou rozstřílelo vysoko 5:0. Hattrickem se zaskvěl Yussuf Poulsen. Dnes bude mít Augsburg výhodu domácího prostředí, přesto favoritem zápasu budou bezpochyby hosté.
Oba kluby mají za sebou v dosavadním průběhu německého poháru tři zápasy. Augsburg začal zápasem na hřišt TSV Steinbach, kde vyhrál 2:1. Poté narazil doma na Mohuč, kterou porazil až po prodloužení 3:2 a v osmifinále pak vyřadil druholigový Holstein Kiel po těsné výhře 1:0. Dnes hostující Lipsko začalo zápasem na půdě Viktorie Kolín, kde vyhrálo 3:1. Poté hrálo dvakrát doma a vyhrálo nad Hoffenheimem 2:0 a poté nad Wolfsburgem 1:0.
Hezký úterní večer všem fanouškům německého fotbalu. V rámci této reportáže budeme sledovat zápas čtvrtfinále německého fotbalu mezi FC Augsburg a Red Bull Lipsko. K vidění bude souboj dvou bundesligových celků a dá se tak očekávat vyrovnaný zápas. Přesto papírovým favoritem budou hosté, kteří mají větší kvalitu. Tomu odpovídá postavení obou týmů v bundesligové tabulce, když domácí jsou na patnáctém místě se ziskem pětadvaceti bodů a naopak hosté jsou třetí, když dokázali nasbírat dvaapadesát bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.