Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Hamburger : Lipsko - 23. dubna 2019   20:45

1:3
(1:1)
Lipsko
Lipsko
12' Poulsen   • 53' Janjičić (vl.)  • 72' Forsberg
Hamburger
Pollersbeck – Lacroix, Jung, van Drongelen, Douglas – Janjičić (73. Hunt), Mangala (79. Holtby) – Narey, Jatta, Vagnoman (68. Hwang Hee-Chan) – Lasogga
Mickel – Bates, Holtby, Hunt, Hwang Hee-Chan, Sakaj, Wintzheimer
Brych – Achmüller, Beitinger
Imtech Arena, Hamburg
Lipsko
Gulácsi – Orbán, Konaté, Klostermann – Kampl (90+3. Demme) – Laimer, Sabitzer (90. Haidara), Forsberg (73. Mukiele), Halstenberg – Poulsen, Werner
Müller – Augustin, Cunha, Demme, Haidara, Ilsanker, Mukiele

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:7. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:15.
Dobojováno! Lipsko potvrdilo v Hamburku roli favorita a také svoji skvělou formu v roce 2019, zaslouženě vítězí 3:1 a postupuje do finále německého poháru, v němž vyzve lepšího ze zítřejšího souboje Werderu Brémy s Bayernem Mnichov.

Lipsko vedlo díky trefě Yussufa Poulsena z dvanácté minuty a byť Hamburk dokázal vyrovnat zásluhou Gambijce Jatty, tak druhý poločas už se nesl ve znamení drtivé převahy Lipska. Hosty podruhé v zápase poslal do vedení vlastní brankou Janjičić, razítko na postup pak přidal Emil Forsberg a poprvé ve své krátké desetileté historii si fotbalisté RB Lipska zahrají finále německého poháru.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Kampl, přichází Demme.
90+1'
I další příležitost mělo Lipsko! Halstenberg po zisku míče podnikl rychlý útočný výpad, v jehož závěru Haidara z hranice pokutového území branku přestřelil.
90+1'
Rozhodčí Brych oddaluje finálovou radost Lipska o tři nastavené minuty.
90+1'
Domácí fanoušci se s pohárovou poutí svého druholigového týmu loučí zpíváním klubové hymny, i závěr zápasu doprovází hezká atmosféra.
90'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Sabitzer, přichází Haidara.
88'
Nepovedený centr Aarona Huntu hosté v poklidu odvracejí do středu hřiště a byť v závěru má Hamburk míč častěji na svých kopačkách, tak domácí jsou vzdáleni byť i menší příležitosti.
86'
Ve hře už se může pokračovat, do konce normální hrací doby zbývá pět minut, určitě se ale bude i něco nastavovat.
85'
Hůře ze souboje vyšel Markus Halstenberg, jenž má na hlavě tržnou ránu a musí být ošetřen.
84'
Na centr Douglase si naskakoval Lassoga, k míči se ale nedostal a naopak se hlavou nepříjemně srazil s Halstenbergem a oba hráči jsou značně otřeseni.
82'
Tempo zápasu poněkud opadlo, Hamburk už zřejmě nemá dostatek sil ani potřebnou kvalitu, aby Lipsku dokázal ještě nějak zatopit.
80'
Poulsen se pokusil proniknout do pokutového území narážečkou s Forsbergem, jeho zpětná přihrávka ale k dánskému fotbalistovi nedoputovala.
79'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Mangala, přichází Holtby.
78'
Domácí přišli o míč na útočné polovině a Laimer rozjel rychlý útočný výpad Lipska, Werner se pak ale do zakončení nedostal.
77'
Lipsko už má zase hru pod svoji kontrolou a drží míč ve středu hřiště.
75'
Douglasův centr od rohového praporku se neujal, Hamburk pak ale ještě jednou zahrozil, Jung však v tísni zakončoval výrazně mimo branku.
74'
Hamburk se ještě pokouší nadechnout, domácí vybojovali rohový kop a mohou se nastěhovat před Gulácsim.
73'
Střídání v týmu Hamburger SV: ze hřiště odchází Janjičić, přichází Hunt.
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Forsberg, přichází Mukiele.

Ze hry jsou staženi oba střelci branek v druhém poločase, Janjičić ale skóroval do vlastní sítě.
72'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Teď už je ale Lipsko jednou nohou ve finále! Laimer pronikl po levé straně a připravil další velkou příležitost pro EMILA FORSBERGA, ten už dokázal svoji prudkou ránu vtěsnat k tyči a brankáři Pollersbeckovi nedal sebemenší šanci!
70'
Bude se historie z prvního poločasu opakovat? Lipsko za jednogólového vedení má výraznou převahu na trávníku a znovu hosté zakončují do brankové konstrukce! Po výborném průniku Klostermanna měl Forsberg tolik místa v pokutovém území, že si mohl míč i zpracovat a pak jej napálil do břevna!

Připomínám, že v prvním poločase za stavu 0:1 Lipsko svoji převahu zakončilo dvěma tyčemi a krátce poté inkasovalo.
68'
Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Vagnoman, přichází Hwang Hee-Chan.
68'
Po dlouhé době zahrozil také Hamburk, Lassoga potáhl míč po útočné polovině, po jeho přetaženém centru byl ale u vzdálenější tyče pokryt Khaled Narey.
67'
Centr Sabitzera doletěl jen k brankáři Pollersbeckovi, ten snadno stáhl míč ze vzduchu.
65'
Prudkou přihrávku Wernera z pravé strany před nabíhajícím Poulsenem pokryl brankář Pollersbeck.
64'
Další útočná kombinace Lipska po útočné polovině končí ofsajdem před pokutovým územím, krátce po domácí rozehrávce už se ale míče opět ujali hosté.
62'
S centrem Tima Wernera si snadno poradil Julian Pollersbeck, Lipsko má ale výraznou převahu v těchto momentech. Hamburk už pořádnou dobu nebyl na soupeřově polovině.
61'
Neúspěšná souhra Halstenberga s Laimerem, po dobrém defenzivním počínání Mangaly bude moci rozehrávat domácí brankář Pollersbeck.
60'
Lipsko se tentokrát nedokázalo prosadit, po odrazu míče do zámezí ale budou hosté ještě vhazovat.
60'
Vasilije Janjičić fauloval pronikajícího Forsberga, standardní situace pro Lipsko.
58'
Felix Brych poprvé tasí ze své kapsy žlutou kartu po ostrém zákroku Orbána na Lassogu.
57'
Inkasovaná branka Hamburk po nadějném vstupu do druhého poločasu velmi zmrazila, domácím se teď vůbec nedaří udržet míč na svých kopačkách a Lipsko má v těchto momentech zase převahu.
55'
Halstenberg se od rohu pokutového území pokusil překvapit Pollersbecka obstřelením zdi, brankář Hamburku si ale situaci pohlídal.
54'
Emil Forsberg byl při průniku po útočné polovině faulován Lacroixem, píská se proti Hamburku.
53'
Obrovská smůla pro Hamburk! Kamplův nadýchaný oblouček Poulsen z voleje vrátil před branku, kde VASILIJE JANJIČIĆ nešťastně sklepl míč do vlastní sítě!
51'
Hosté teď zcela propadli na pravém kraji své defenzivy, kde získal neuvěřitelně obrovské množství prostoru Joshua Vagnoman, mladý křídelník ale nezvládl situaci a velmi nebezpečný kontr zakončil nepřesnou přihrávkou.
51'
Sabitzer v pokutovém území našel Poulsena, ten ale ztratil rovnováhu a míče se ujali domácí.
50'
Bakery Jatta hbitě potáhl míč po útočné polovině, pak nasadil jesličky Orbánovi, proti trojnásobné početní převaze už ale nedokázal balón udržet.
49'
Hosté kombinují ve středu hřiště, Hamburk ale zatím pozorně brání svoji polovinu a nepouští favorizovaného soupeře k pokutovému území.
47'
Klostermann u postranní čáry fauloval Joshuu Vagnomana, dostalo se mu důrazné domluvy z úst sudího Brycha.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách.
46'
Po prvním poločase nesmírně zajímavého souboje v semifinále německého poháru hraje Hamburk s Lipskem 1:1, když přes dvacet minut mělo Lipsko výraznou převahu, kterou ale využilo k jediné brance a když Hamburk díky velké chybě Kampla dokázal vyrovnat, tak domácí získali sebevědomí a pak to byli oni, kteří byli blíže k druhé brance.
45+1'
45+1'
Kamplův centr mířil jen k Janjičićovi, ten ale před vlastní brankou podklouzl a nakonec měl obrovské problémy, aby dokázal míč odkopnout do bezpečí.
45'
Jatta s Lassogou podnikli rychlý přechod do útoku, druhý jmenovaný ale akci trochu zbrzdil a Douglas pak z dálky střílel sice prudce, avšak přímo do středu branky, kde situaci jistil brankář Gulácsi.
43'
Souhra Lipska u rohu pokutového území končí těsným ofsajdem Tima Wernera.
42'
Další tutovka pro Khaleda Nareyho! Toho perfektní kolmicí vysunul do pokutového území Douglas, Narey ale v koncovce selhal a tváří v tvář Gulácsimu branku minul!
40'
Série ostrých soubojů na polovině Hamburku teď vzbudila pořádné emoce na trávníku i v hledišti, rozhodčí Brych zatím řeší situaci bez karet.
39'
Sabitzer nedokázal udržet míč v souboji s důrazným Lassogou, hosté ale ještě zůstanou u balónu prostřednictvím autového vhazování.
37'
Standardní situace Hamburku končí odmávaným ofsajdem, rozehrávky se ujme brankář Gulácsi.
36'
Po Halstenbergově centru Poulsen hlavou sklepl míč k Timu Wernerovi, ten ale v krkolomné pozici vysoko přestřelil.
34'
Po Douglasově pasu do pokutového území si Jatta nedokázal obhodit Konatého, pak se ale pořádně rozčiloval, když po odrazu míče za brankovou čáru rozhodčí Brych ukazuje směrem k brance, od niž se bude rozehrávat místo k rohovému praporku.
32'
Další nebezpečná situace před brankou Lipska! Po centru Douglase totiž Narey předběhl příliš pasivního Laimera a zblízka nedokázal trefit branku.
30'
Po dalším rohu míč nebezpečně propadl před brankou Hamburku, nikdo v černém se k němu ale nedokázal probojovat.
30'
Následnému rohu se Hamburk ubránil, protože ale po chvíli byl v pokutovém území poněkud dezorientován Lacroix, bude Lipsko vzápětí zahrávat další rohový kop.
29'
Timo Werner tentokrát hledal v pokutovém území nabíhajícího Lukase Klostermanna, toho nepustil do zakončení bránící Douglas.
27'
Timo Werner se rozběhl k velkému sólu po útočné polovině, na hranici pokutového území pak svoji přízemní střelu nasměroval vedle domácí branky.
27'
S centrem Douglase Santose si defenziva Lipska dokázala poradit a hosté už přenesli hru na útočnou polovinu.
26'
Bakery Jatta znovu dokázal vybojovat míč v takřka ztracené pozici u pokutového území Lipska, následně byl faulován Laimerem a Hamburk bude zahrávat standardní situaci v podobě tzv. zkráceného rohu.
24'
Hamburg právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! Kevin Kampl tak dlouho váhal u postranní čáry, až jej o míč připravil BAKERY JATTA a gambijský fotbalista pak z dálky parádně přehodil brankáře Gulácsiho! Ten si na míč sáhl, mimo branku už jej ale vytěsnit nedokázal a v ochozech padesátitisícové arény propukla obrovská euforie!
22'
Rick van Drongelen ve středu hřiště zezadu fauloval Sabitzera při zpracování míče, hosté mohou rozehrávat z místa přestupku.
22'
Hamburku se přeci jen zase po čase daří držet míč ve středu hřiště, po Douglasově přihrávce se ale na levém křídle neprosadil Vagnoman.
20'
Sabitzer se šikovnou kolmicí pokusil přistrčit míč do pokutového území, brankář Pollersbeck ale byl u míče dříve než Werner s Poulsenem.
19'
Další příležitost Lipska, to získává na trávníku výraznou převahu, Werner ale tentokrát zakončoval jen slabě do domácího brankáře.
17'
A už to mohlo být o dvě branky! Yussuf Poulsen totiž střílel do pravé tyče, odraženého míče se pak ujal Timo Werner, proti jehož ráně sice dobře zasáhl Pollersbeck, ovšem vyrazil míč jen před Sabitzera a ten z úhlu trefil také pravou tyč zcela opuštěné branky Hamburku!
15'
Hamburk poněkud bez nápadu rozehrává od obranného kvarteta z blízkosti vlastního pokutového území, Lipsko nepouští domácí tým na svoji polovinu.
14'
Další roh pro Lipsko, tentokrát už domácí defenziva dokázala nabíhajícího Poulsena pokrýt.
12'
Hned z prvního rohu Lipsko udeřilo! V pokutovém území se objevil naprosto osamocený YUSSUF POULSEN a hlavou nezadržitelně skóroval!
11'
Hosté vybojovali první rohový kop zápasu a mohou se nastěhovat před branku Juliana Pollersbecka.
9'
Kevin Kampl ve středu hřiště fauloval Lassogu, ten následně byl přistižen v ofsajdu po rozehrávce Ricka van Drongelena.
8'
Klostermannův nebezpečný centr nenašel před brankou Hamburku nikoho v černém, domácí se ubránili.
6'
Na opačné straně po šikovné patičce Forsberga zakončoval jeho krajan Halstenberg, křižná rána se ale mezi tři tyče nevešla.
5'
Douglas se parádně uvolnil ve středu hřiště a z jeho práce mohl těžit Joshua Vagnoman, ten ale na levém křídle nedokázal obelstít Orbána, maďarský obránce Lipska navíc vybojoval odkop od branky.
3'
Mangala se probil podél pravé postranní čáry, pak ale nepřesně přihrával do pokutového území a Kampl odkopl míč do pole.
1'
Už po čtyřiceti sekundách mělo Lipsko první zajímavou příležitost, když Sabitzer se dostal k odraženému míči v pokutovém území, z otočky ale nedokázal kvalitně vystřelit a jen prodloužil míč k brankáři Pollersbeckovi.
1'
Rozehráno! Hamburk oblékl tradičně bílo-červenou kombinaci a protože Lipsko běžně vyznává zcela stejnou, tak dnes nastupuje v černých dresech.
1'
Na beznadějně vyprodaném hamburském stadiónu panuje skvělá atmosféra, výkop utkání už se kvapem blíží.

Hamburger SV: Pollersbeck – Lacroix, Jung, Van Drongelen, Santos – Janjičić, Mangala – Narey, Jatta, Vagnoman – Lasogga
Náhradníci: Mickel – Bates, Holtby, Hunt, Hwang Hee-Chan, Sakaj, Wintzheimer

RB Lipsko: Gulácsi – Orbán, Konaté, Klostermann – Kampl – Laimer, Sabitzer, Forsberg, Halstenberg – Poulsen, Werner
Náhradníci: Müller – Augustin, Cunha, Demme, Haidara, Ilsanker, Mukiele

Rozhodčí: Brych – Achmüller, Beitinger.
RB Lipsko

Lipsko se pyšní fantastickou formou, neboť od domácí prohry 0:1 s Dortmundem 19. ledna v následujících 12 ligových kolech nejen, že neprohrálo, především ale devětkrát dokázalo vyhrát.

V posledních třech kolech navíc Lipsko zdolalo tři týmy bojující o evropské poháry, když postupně vyhrálo 4:2 v Leverkusenu, 2:0 nad Wolfsburgem a 2:1 v Mönchengladbachu, čímž si prakticky již zajistilo účast v příštím ročníku Ligy mistrů, kam se vrátí po roční přestávce. Čtyři kola před koncem sezóny je Lipsko třetí a velmi pravděpodobně už mu bronzová příčka zůstane i na konci, neboť ztrátu na druhý Dortmund i náskok na čtvrtý Frankfurt má shodně osm bodů.

V německém poháru pak Lipsko mělo výrazně složitější cestu než Hamburk, neboť na úvod muselo otáčet nepříznivý stav na trávníku lídra čtvrté ligy Viktorie Kolín nad Rýnem, kde vyhrálo 3:1, pak už ale hrálo jen proti prvoligovým týmům. V domácím prostředí Lipsko vyřadilo Hoffenheim 2:0, Wolfsburg 2:1 a ve čtvrtfinále vyhrálo v Augsburgu díky Halstenbergově trefě v nastaveném čase prodloužení.
Hamburger SV

Hamburk po loňském sestupu z bundesligy musí bojovat o patro níže a byť měl sezónu velmi dobře rozehranou, tak po výhře 4:0 v derby na St. Pauli od té doby marně čeká už pět zápasů na další ligové vítězství.

Během té série se Hamburk dokonce představil třikrát v domácím prostředí a vždy se jednalo o soupeře z druhé poloviny tabulky. Darmstadtu Hamburk podlehl 2:3, Magdeburgu 0:1 a dosud naposledy remizoval s Aue 1:1.

Po 30 kolech je Hamburk stále na postupovém druhém místě, ovšem zběsilým tempem se blíží Paderborn, jenž během těch pěti zápasů uhrál třináct bodů, stáhl tedy své manko o deset bodů. O další bod pak zaostává Union Berlín, momentálně se trápící stejně jako Hamburk.

Cestu německým pohárem Hamburk rozehrál přestřelkou 5:3 na trávníku Erndtebrücku z regionální soutěže, následovala výhra 3:0 na trávníku třetiligového Wehenu, poté doma zdolal bundesligového nováčka z Norimberku a ve čtvrtfinále Hamburk zvítězil 2:0 na hřišti již zmiňovaného Paderbornu, tedy svého momentálně největšího soupeře v boji o postup do bundesligy.
Hezký večer při sledování přenosu ze semifinále německého poháru, druholigový Hamburk přivítá výrazného favorita, fotbalisty Lipska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.