Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  1. FC Kais. : Düsseldorf - 4. února 2020   18:30

1. FC Kais.
1. FC Kais.
10' Kühlwetter  • 39' Kühlwetter
2:5
(2:1)
Düsseldorf
Düsseldorf
9' Ampomah   • 49' Hennings   • 65' Zimmermann   • 78' Hennings   • 84' Stöger
1. FC Kais.
Grill – Schad, Kraus, Hainault, Nandzik – Sickinger (C), Bachmann, Ciftci (79. Bjarnason) – Kühlwetter, Thiele (30. Röser, 79. Zuck), Pick.
Schmidt – Günsch, Sinn
Fritz Walter Stadion, Kaiserslautern
35 340 diváků
Düsseldorf
Kastenmeier – Zimmermann (73. Kasim), M. Jörgensen, Ayhan, Giesselmann – Barkok (46. Stöger), Morales, Sobottka (46. Ofori) – Ampomah, Hennings (C), Thommy.
Okoye – Fink, Hoffmann, Kasim, Ofori, Pledl, Stöger, Tekpetey, Zimmer.

Fotbalisté Kaiserslauternu měli osmifinále DFB Pokalu rozehrané nadějně, když po poločase vedli nad Düsseldorfem 2:1, ale po změně stran účastník Bundesligy přepnul na jiný rychlostní stupeň a naděje domácích na postup rozmetal čtyřmi góly. Hned po změně stran srovnal kapitán Rouwen Hennings a v 65. minutě podtrhl převahu favorita Matthias Zimmermann. Domácí hráči už žádnou odpověď nenašli. Naopak, v závěrečné čtvrthodině jim Fortuna zasadila ještě další dvě rány. První přišla z kopačky Rouwena Henningse, druhá pak z hlavy Kevina Stögera.
90'
89'
Zápas se už spíše dohrává. Hosté drží míč na svých kopačkách a kontrolují závěr utkání.
87'
Žlutou kartu dostal domácí Christian Kühlwetter.
87'
Domácí zahrávali rohový kop. Obrana Fortuny balón odehrála do bezpečí.
84'
Düsseldorf právě vstřelil branku!
Hosté střílí už pátý gól! Na levé straně zatáhl míč dopředu Niko Giesselmann, který se vyhnul skluzujícímu protihráči a nadýchaným centrem našel KEVINA STÖGERA, který zblízka nedal hlavičkou brankáři Grillovi šanci.
82'
Domácí měli k dispozici rohový kop. Udeřit z něj nedokázali.
80'
Düsseldorf má hru pod kontrolou. Nyní hosté zahrávali přímý kop, z něhož pálil Kevin Stöger tak metr vedle pravé tyče.
79'
Střídání v týmu 1.FC Kaiserslautern: ze hřiště odchází Hikmet Ciftci, přichází Andri Runar Bjarnason.
Střídání v týmu 1.FC Kaiserslautern: ze hřiště odchází Lucas Röser, přichází Hendrick Zuck.
78'
O další pohárové překvapení se už domácí asi nepostarají! Po rohovém kopu prodloužil Alfredo Morales hlavou míč na zadní tyč, kde si ho našel ROUWEN HENNINGS, který ho nekompromisně napálil pod břevno – 2:4.
76'
Kelvin Ofori zastavil rodící se protiútok domácích taktickým faulem. Za ten obdržel žlutou kartu.
74'
Domácí mohli zahrozit po standardní situaci. Florian Pick byl ale v ofsajdu, takže jeho zakončení nad bránu se do statistik počítat nebude.
73'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Matthias Zimmermann, přichází Nuhu Kasim.
72'
Po něm hlavičkoval na přední tyči Morales. Americký fotbalista zamířil do míst, kde se nacházel brankář Grill.
71'
Hosté ovládají tempo hry. Nyní budou zahrávat rohový kop.
70'
Ve druhé půli aktivní Zimmermann se po přihrávce Oforiho dostával do další šance. Zakončení mu ale zablokoval bránící hráč.
69'
Akci domácích zastavil praporek pomezního rozhodčího. Röser byl v ofsajdu.
67'
Po gólu Düsseldorfu byl ještě ošetřován jeden z domácích obránců. Měl by být ale v pořádku.
65'
Hosté dokonávají obrat! Opoku Ampomah přebral na levém křídle míč od Thommyho a následně odcentroval na vzdálenější tyč. Tam si naběhl MATTHIAS ZIMMERMANN, který balón z bezprostřední blízkosti zatloukl hlavou do sítě – 2:3.
62'
Moc nescházelo a Opoku Ampomah strhl vedení na stranu hostí! Střílený centr vyrážel brankář Grill těsně před ním. Míč ale odrazil jen do hrudi fotbalisty Fortuny, od níž hrací předmět putoval vedle brány.
61'
Po odkopu brankáře hostí Kastenmeiera se bojovalo o míč u postranní čáry. Nakonec ho získali domácí, kteří tak mohou zkusit vymyslet něco směrem dopředu.
59'
Kelvin Ofori hodně oživil hru Düsseldorfu. Po jeho centru se míč v šestnáctce odrazil k Matthiasovi Zimmermannovi, který skákavou merunu napálil nad.
57'
Žlutou kartu za protesty dostává hostující trenér Uwe Rösler.
57'
Druhý poločas zatím patří hostům. Rudí ďáblové se musejí bránit.
54'
Střídající Kelvin Ofori se málem postaral o obrat! Z pravé strany zamířil jen těsně vedle vzdálenější tyče domácí svatyně.
52'
Žlutou kartu dostává Florian Kastenmeier (Fortuna Düsseldorf).
52'
Udeřit z něj ale nedokázali.
51'
Vstup do druhé půli se hostům povedl. Kaiserslautern se ale snaží hrát dál, nyní domácí získali rohový kop.
49'
Hosté se ubránili a navíc vyrazili do rychlého protiútoku, z něhož vyrovnali! Centr Kevina Stögera našel ROUWENA HENNINGSE, který nabral balón pravačkou ještě před dopadem na trávník a umístil ho k levé tyči z pohledu marně se natahujícího brankáře Grilla. Krásná trefa – 2:2.
47'
Po faulu Alfreda Moralese budou domácí zahrávat standardní situaci. Záložník Fortuny navíc dostal žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Aymen Barkok, přichází Kevin Stöger.
Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Marcel Sobottka, přichází Kelvin Ofori.
46'
Po prvním poločase to má třetiligový Kaiserslautern rozjeté na další překvapení. Hosté se sice ujali už v 9. minutě vedení, o což se postaral Opoku Ampomah, ale domácím se podařilo takřka okamžitě srovnat. Po centru Thieleho uklidil na přední tyči balón do sítě Christian Kühlwetter. Poté se hrála poměrně vyrovnaná partie. Další klíčový moment přišel ve 39. minutě, kdy byla po faulu Giesselmanna na Picka nařízena proti Düsseldorfu penalta a tu s přehledem proměnil hrdina dosavadního průběhu utkání Christian Kühlwetter.
45+2'
45+2'
Rozhodčí Schmidt ukončil první dějství přesně v momentě, kdy se dostal na levém křídle k míči Florian Pick, který měl před sebou spoustu prostoru. Fanoušci i hráči Kaiserslauternu se na sudího zlobí, myslí si, že měl nechat akci dohrát.
45+1'
Už běží nastavený čas první půle. Bohužel nemáme informaci, kolik času sudí přidá.
45'
Barkok nasadil u rohového praporku protihráči jesličky, ale akce Fortuny už dále nepokračovala. Domácí mohou vyjet s míčem dopředu.
44'
Fanoušci Kaiserslauternu jsou hodně spokojeni. Stadion je na nohou a žene červené dopředu.
43'
Kühlwetter má chuť na hattrick. Tentokrát ho ale zastavil ofsajd.
41'
O zápletku máme postaráno. Že by si Kaiserslautern v poháru smlsl na dalším favoritovi?
39'
Kaiserslautern právě vstřelil branku!
Penaltu nekompromisně proměnil CHRISTIAN KÜHLWETTER, který balón napálil pod břevno brány Düsseldorfu. Kastenmeier byl bez šance a Kaiserslautern tak vede nad bundesligovým soupeřem 2:1!
38'
Žlutou kartu dostává Niko Giesselmann (Fortuna Düsseldorf).
38'
Penalta pro domácí! Unikajícímu Pickovi skočil skluzem pod nohy Niko Giesselmann a rozhodčí měl okamžitě jasno!
37'
Kühlwetter je šikovnýma hbitým hráčem. Nyní se dokázal uvolnit na levém křídle a jeho centr musel odklízet do bezpečí Jörgensen.
37'
Nandzik byl rozběhnutý na levé straně, ale míč mu uskočil do autu. Vhazují hosté.
35'
Je to boj. Kühlwettera nyní nepříjemně dohrál Jörgensen a domácí hráč se těžce zvedá z trávníku.
33'
Tohle domácí sehráli velmi dobře. Pick posunul míč do ulice na Christiana Kühlwettera, který přízemní střelou z levé strany šestnáctky donutil brankáře Kastenmeiera k zákroku.
31'
Hostující hráč zahrál přímý kop jen do zdi v červeném. Fotbalisté Kaiserslauternu pak vyrazili do rychlého brejku, ale nedokázali si přesně nahrát.
30'
Timmy Thiele v zápase pokračovat nemůže. Místo něho nastupuje Lucas Röser.
30'
Barkokovu kopačku přišlápl Carlo Sickinger. Hosté tak budou zahrávat standardní situaci.
30'
Už i domácí tým hraje v plném počtu.
29'
Hra pokračuje. Giesselmann je už zpátky na hřišti, Thiele se na návrat chystá za postranní čarou.
27'
Ve středu hřiště se srazili domácí Timmy Thiele a hostující Niko Giesselmann. Oba hráči jsou ošetřováni.
26'
Aymen Barkok to velmi dobře zkoušel zpoza šestnáctky. Mířil na zadní tyč, ale Lennart Grill předvedl tygří skok a míč vyrazil!
25'
Thommy vybojoval pro hostující tým rohový kop.
24'
Timmy Thiele se málem dostal do samostatného úniku. V poslední chvíli mu vypíchl balón stoper Mathias Jörgensen, jenž má na dresu přezdívku Zanka.
23'
Thiele poslal do šestnáctky z pravé strany nebezpečný přízemní centr. Situaci dobře přečetl hostující brankář Kastenmeier, který balón zkrotil před nabíhajícím protihráčem.
21'
Žlutou kartu dostává hostující Opoku Ampomah, který zajel ostře do rozehrávajícího domácího hráče.
21'
Po centru z levé strany se dostal k hlavičce Rouwen Hennings. Hostující útočník zamířil vedle levé tyče.
20'
Teď ale roten Taufel ztratili při rozehrávce míč a tvořit tak mohou fotbalisté Düsseldorfu.
18'
Domácí stále více zjišťují, že mohou hrát s Fortunou vyrovnanou partii. Postupně si vytvářejí územní převahu.
16'
Hosté se po rohovém kopu Kühlwettera ubránili.
15'
Timmy Thiele si zabíhal na přihrávku za hostující obranu. Nakonec získal roh.
12'
Zápas nabral velmi solidní tempo, které ještě podtrhují dva vstřelené góly. Diváci se zatím jistě dobře baví.
10'
Rudí ďáblové bleskově odpovídají! K míči se dostal na pravém křídle Timmy Thiele, který poslal centr na přední tyč, kam si naběhl CHRISTIAN KÜHLWETTER, jenž míč pohotově uklidil za záda Kastenmeiera – 1:1.
9'
Favorit se ujímá vedení! Jeden z hostů se snažil odcentrovat z pravé strany, ale myslím, že tím, kdo balón poslal před vlastní bránu, byl bránící Alexander Nandzik. Míč se snesl mezi stopery, kde číhal OPOKU AMPOMAH a ten ho zblízka napálil do sítě. Brankář Grill si sice na merunu sáhl, ale vytěsnit ji nedokázal.
8'
Fritz Walter Stadion je velmi dobře zaplněn. Jedná se o stánek, který by se neztratil ani v Bundeslize. Vždyť se zde hrály i zápasy Mistrovství světa v roce 2006.
6'
Alfredo Morales to přehnal v souboji o míč. Domácího hráče odstrčil rukama a to mu u sudího neprošlo.
5'
Z pravé strany nepřesně odcentroval Opoku Ampomah. Míč skončil až za domácí bránou.
4'
Barkok při vší snaze neudržel míč na hrací ploše. Domácí budou rozehrávat od své brány.
3'
Domácí Schad házel aut, ale se spoluhráči se nepochopil. Míč poslal do místa, kde byli jen obránci Düsseldorfu.
2'
Domácí fotbalisté se nicméně ubránili.
1'
Nad hrací plochou se snáší docela silná mlha. To ale hostům nezabránilo v založení první útočné akce a zisku rohového kopu.
1'

1.FC Kaiserslautern: Grill – Schad, Kraus, Hainault, Nandzik – Sickinger, Bachmann, Ciftci – Kühlwetter, Thiele, Pick.
Náhradníci: Spahić – Starke, Skarlatidis, Bergmann, Röser, Bjarnason, Zuck, Hercher, Gottwalt.

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier – Zimmermann, M. Jörgensen, Ayhan, Giesselmann – Barkok, Morales, Sobottka – Ampomah, Hennings, Thommy.
Náhradníci: Okoye – Fink, Hoffmann, Kasim, Ofori, Pledl, Stöger, Tekpetey, Zimmer.

Rozhodčí: Schmidt – Günsch, Sinn.
Oba celky se naposledy utkaly v rámci 2. Bundesligy v sezóně 2017-18. Fortuna tehdy postupovala mezi elitu, Kaiserslautern naopak sestoupil do 3. ligy. Oba duely podle toho dopadly. Düsseldorf zvítězil doma 2:0, na hřišti soupeře pak 3:1.
1.FC Kaiserslautern:
Kaiserslautern je historicky známým klubem. Čtyřikrát ve své historii se stal německým šampiónem, naposledy v sezóně 1997-98 a nesmazatelnou stopu zde zaznamenali i čeští fotbalisté. Výborné jméno si tu udělali Pavel Kuka a Miroslav Kadlec. Bundesligu Rudí ďáblové naposledy hráli v sezóně 2011-12 od loňského ročníku pak nastupují dokonce až ve 3. lize. Letos patří po 22. kole Kaiserslauternu desáté místo. V sobotu padl 1:2 na hřišti Ingolstadtu, před tím naopak fotbalisté tohoto celku drželi sérii sedmi zápasů bez porážky.

DIe roten Teufel už v poháru ukázali, že doma dokáží zaskočit favority. V úvodním kole zdolali 2:0 bundesligovou Mohuč, ve 2. kole pak po remíze 2:2 dokázali udolat na penalty druholigový Norimberk.
Fortuna Düsseldorf:
Fotbalisté Düsseldorfu potvrzují nepsané pravidlo, že druhý rok v mezi elitou bývá složitější. Momentálně se totiž nacházejí na sestupové předposlední příčce tabulky. Na barážovou šestnáctou pozici ztrácejí jeden bod, na přímou záchranu pak dva. Fortuna zatím čeká na první vítězství roku 2020. Po zimní pauze doma prohrála 0:1 s Werderem, poté padla jasně 0:3 v Leverkusenu. V sobotu uhrála alespoň první bod, na svém hřišti plichtila 1:1 s Frankfurtem.

V 1. kole Pokalu Düsseldorf zvítězil 3:1 až v prodloužení na půdě účastníka pátého nejvyššího výkonnostního stupně z Villingenu. Ve 2. kola pak doma zdolala 2:1 druholigové Aue.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Tento týden se hrají zápasy osmifinále německého DFB Pokalu a já Vás provedu úterním soubojem třetiligového Kaiserslauternu s účastníkem Bundesligy z Düsseldorfu. Z pohledu minulosti by byly karty rozdány naopak, ale v současnosti jsou domácí Die roten Teufel v roli týmu, který může spíše jen překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.