Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Leverkusen : Union Berlin - 4. března 2020   18:30

Leverkusen
Leverkusen
72' Bellarabi  • 86' Aránguiz  • 90+1' Diaby
3:1
(0:1)
Union Berlin
39' Ingvartsen
Leverkusen
Hradecky – Tapsoba, Bender, Tah (46. Diaby) – Sinkgraven, Demirbay, Aránguiz, Amiri (46. Weiser) – Bailey, (69. Bellarabi) Havertz, Alario
Cortus – Heft, Leicher
BayArena, Leverkusen
18453 diváků
Gikiewicz – Friedrich, Schlotterbeck, Parensen – Ryerson, Andrich, Prömel (82. Kroos), Lenz – Bülter (73. Trimmel), Ingvartsen – Ujah (70 Andersson)
Nicolas – Subotić, Andersson, Kroos, Mallı, Polter, Becker, Trimmel, Gentner

Já se tímto s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 9:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:7.
Dnešní zápas je u konce. Bayer nakonec potvrdil úlohu favorita a postupuje do semifinále národního poháru, i když zhruba ještě dvacet minut před závěrečným hvizdem prohrával. Klíčovým okamžikem bylo vyloučení obránce Christophera Lenze, který po druhé žluté kartě oslabil svůj výběr. Ihned na to vyrovnal střídající Karim Bellarabi, jenž byl ústřední postavou obratu. Zhruba pět minut před koncem rozhodl po rohovém kopu Aránguiz a v samém závěru stvrdil postup Leverkusenu Diaby. Union se za svůj výkon rozhodně nemusí stydět, nicméně závěr středečního utkání mu vůbec nevyšel.
90+4'
90+3'
Zápas se dohrává a už se nejspíš nic nestane.
90+2'
Žlutou kartu dostává Alario (Bayer Leverkusen).
Žlutou kartu dostává Gikiewicz (1. FC Union Berlín).
90+1'
Leverkusen právě vstřelil branku!
A o postupujícím do semifinále národního poháru je přeci jen rozhodnuto. Leverkusen se dostal do brejku tři na jednoho, po přihrávce od Bellarabi udělal finální kličku brankáři Gikiewiczovi MOUSSA DIABY a pak už pohodlně zakončil do prázdné branky. Asistence: Karim Bellarabi
90+1'
Definitivně rozhodnout mohl Havertz, ale zcela osamocen míří těsně nad horní tyčku!
90'
Nastavují se tři minuty.
90'
Andrich se snažil vystřelit z pravé strany, ale Hradecky jistě zasahuje.
89'
Union to ještě zkouší a vyráží dopředu.
88'
Bellarabi mohl rozhodnout, ale svou vodorovnou přihrávkou nenašel v pokutovém území protivníka nikoho ze spoluhráčů.
87'
Tihle už bude pro hosty nesmírně těžké, od vlastní branky vykopává Hradecky.
86'
Tak a domácí přeci jen otáčejí průběh zápasu! Nejprve se zjevil v obrovské možnosti Diaby a Gikiewicz famózně odvrátil na rohový kop. K němu se postavil Demirbay a ve středu šestnáctky našel hlavičkujícího CHARLESE ARÁNGUIZE, který se nádherně trefil k levé tyči. Asistence: Kerem Demirbay
85'
Defenzíva Unionu odvrací jeden nebezpečný centr za druhým.
84'
Demirbay nezakončil příliš dobře pohlednou kombinaci, jeho přízemní pokus je hodně nepřesný.
83'
Hostům nevyšel rychlý brejk, vhazovat tak bude Bayer.
82'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Prömel, přichází Kroos.
81'
Union alespoň na pár sekund uklidňuje hru po nedovoleném zákroku soupeře.
80'
Bayer stále tlačí a je na něm vidět, že chce rozhodnout již v základní hrací době.
79'
Bayer byl blízko k otočení vývoje. Po rohovém kopu vznikl v šestnáctce Unionu závar, následně se opřel do míče střídající Weiser a jeho rána ze čtrnácti metrů letí těsně vedle levé konstrukce!
78'
Bellarabi to skvěle udělal na pravé straně a dostal se do stoprocentní šance, jenomže svou ranou trefil jen bránícího Andricha a bude z toho rohový kop!
77'
Gikiewicz uklidňuje hru dlouhým nákopem na soupeřovu polovinu.
76'
K odraženému balónu se dostal Demirbay a napřáhl z osmnácti metrů, ovšem Gikiewicz skvěle vyráží do strany!
75'
Union je pod obrovským tlakem a uvidí se, jestli dokáže vybojovat alespoň prodloužení.
74'
Bellarabi to vzápětí zkusil ze střední distance, ale na pozorného Gikiewicze si tentokráte nepřišel.
73'
Hosté podruhé střídají, hřiště opustil Bülter a nahrazuje ho Trimmel
72'
A domácí okamžitě využívají početní výhody! Po akci středem hřiště převzal míč Havertz a krásnou kolmicí uvolnil na hranici ofsajdu KARIMA BELLARABIHO, který svým přízemním pokusem nádherně rozvlnil síť s pomocí vzdálenější konstrukce. Asistence: Kai Havertz
71'
Tak to je velká nepříjemnost pro Union. Lenz zbytečně fauloval Aránguize a vidí žlutou kartu. Vzhledem k tomu, že už je to jeho druhá, tak předčasně odchází do útrob stadionu!
70'
Žlutou kartu dostává Diaby (Bayer Leverkusen).
70'
Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Ujah, přichází Andersson.
69'
Poslední střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Bailey, přichází Bellarabii.
69'
Weiser se snažil hlavičkovat, jenomže se dopustil útočného faulu.
68'
Hosté se dostali do šestnáctky Bayeru, ten si ale dokázal poradit se zpětnou finální nahrávkou.
67'
Následně fauloval Bailey. Berlínský klub měl k dispozici nebezpečný přímý volný kop, ale nic z něho nevytěžil.
66'
Aránguiz se provinil nedovoleným zákrokem a k míči se tak dostávají hosté.
65'
Tahle střela z dálky od Diabyho byla hodně nepřesná, Gikiewicz může v poklidu rozehrát.
64'
Bayer se znovu usadil na polovině soupeře a Unionu prakticky nepůjčuje míč.
63'
Na opačné straně se Andrich prezentoval střelou z dobrých pětadvaceti metrů, ale pravý horní růžek minul zhruba o metr.
62'
Bayer znovu nic nevymyslel, následný dlouhý centr nezachytil Diaby.
61'
Diaby byl faulován Lenzem na pravém křídle a hostující záložník vidí žlutou kartu.
60'
Leverkusen znovu kombinuje a snaží se směrem dopředu něco vymyslet.
59'
Diaby se už dostával do šance, ovšem včasným vyběhnutím mu překazil šanci Gikiewicz.
58'
Aránguiz se provinil šlapákem na Lenze a o útočném faulu tak nemůže být pochyb.
57'
Leverkusen byl znovu zatlačen k půlící čáře.
56'
Leverkusen na trávníku jednoznačně dominuje, ale ne a ne se dostat do vyložené možnosti.
55'
Aránguiz bezohledně podrazil Ujaha a vidí žlutou kartu.
55'
Bayer se opět snažil zahrozit po postupném útoku, ani v tomto případě však nebyl úspěšný.
54'
Od vlastní branky bude vykopávat Hradecky, hosté se v tuto chvíli pouze brání.
53'
Ryerson byl nedovoleně zastaven Baileym a hosté tak mohou uklidnit hru.
52'
Po přihrávce od Alaria chtěl vystřelit z voleje Bailey, ale na poslední chvíli vyl zablokován.
51'
Bayer je ve druhém poločase jednoznačně aktivnější a tlačí se za vyrovnáním.
50'
Po několika odrazech se opřel do balónu z voleje Bender a Gikiewicz předvádí jistý zákrok.
49'
Demirbay trefil hlavu jednoho z bránících protihráčů stojících ve zdi, k rohovému kopu se už staví právě Demirbay.
48'
Parensen zastavil Diabyho a po zásluze vidí žlutou kartu, Leverkusen bude zahrávat nebezpečnou standardní situaci z nadějné pozice.
48'
Diaby se hned v úvodu druhé půle ukázal, přetlaačil v osobním souboji Parensena a dostal se až před brankáře Gikiewicze, nicméně nevybojoval ani rohový kop, neboť právě od něj se balón odrazil do zámezí.
47'
Domácí podle očekávání začali aktivně, ovšem centr do šestnáctky soupeře nic nebezpečného nepřinesl.
46'
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Amiri, přichází Weiser.
Střídání v týmu Bayer Leverkusen: ze hřiště odchází Tah, přichází Diaby.
46'
Vše už je připraveno, druhý poločas za malý okamžik začne.
První poločas je za námi. Bayer zatím nepotvrzuje úlohu favorita a proti Unionu se trápí. Hosté hrají chytře a vyčkávají na své šance. Jednu z nich proměnil ve 39. minutě Marcus Ingvartsen a Union tak odchází do kabin s jednobrankovým náskokem. Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
45+3'
45+2'
Union znovu tlačil a vybojoval rohový kop, po kterém se k ničemu nebezpečnému nedostal.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Tapsoba zahrál rukou ve vlastní šestnáctce před zakončujícím Ujahem, ale rozhodčí Cortus pokutový kop nenařizuje.
44'
Tah nepříjemně atakoval Bültera a po zásluze vidí žlutou kartu.
43'
Union rozhodně nepolevuje a je vidět, že ho vstřelená branka výrazně uklidnila.
42'
Na stadionu zazněl zasloužený potlesk pro záchranáře, kterým se podařilo oživit jednoho z fanoušků!
41'
Berlínský klub znovu zahrozil, ale přihrávka Friedricha na Bültera byla příliš dlouhá, k míči se tak dostává Hradecky.
40'
Tohle je pro favorita velký problém, nyní se okamžitě snaží tlačit.
39'
Union Berlin právě vstřelil branku!
Tak to byla blesková akce Unionu, který se z ničeho nic dostává do vedení. Na pravém křídle nádherně utekl Bülter a svým nadýchaným centrem našel před hranicí brankového území dánského útočníka MARCUSE INGVARTSENA, který zblízka překonal bezmocného brankáře Hradeckého. Vracející se Tah už byl v souboji příliš pozdě. Asistence: Marius Bülter
38'
Bayer to znovu zkouší, ale stále je v ofenzívě prakticky bezzubý.
37'
Gikiewicz získal balón po nepovedeném centru a rychle rozehrává.
36'
Union si zkomplikoval situaci, daleko do hloubi pole musí nakopávat Gikiewicz.
35'
Berlínský klub získal míč a kombinuje na vlastní polovině.
34'
Po nepřesné rozehrávce Unionu bude od vlastní branky vykopávat Hradecky.
33'
Amiri chce evidentně pokračovat a dává najevo, že střídat nebude. Vzápětí si Tah musel dávat pozor před dotírajícím Ujahem, Hradecky je u balónu včas.
32'
S Amirim to vůbec nevypadá dobře a zdá se, že bude muset střídat, připraven už je Weiser.
31'
Amiri byl atakován Prömelem a musí být ošetřen na hrací ploše.
30'
Amiri to dobře udělal na pravém křídle, jenomže dostal se až do příliš ostrého úhlu a nakonec mířil do boční sítě.
29'
Leverkusen se usadil na útočné polovině. Po přihrávce od Baileyho neudržel míč v šestnáctce soupeře Havertz, závěrečný střílený centr Baileyho pohodlně ukrývá ve svém náručí brankář Gikiewicz
28'
Hradecky bude odkopávat od vlastní branky po nepřesné rozehrávce soupeře.
27'
Union se snažil zahrozit na levém křídle, ale poté byl znovu zatlačen na vlastní polovinu.
26'
Sledujeme nepříliš zajímavé utkání, Leverkusen znovu jen kombinuje na vlastní polovině.
25'
Domácí se v ofenzívě trápí, Gikiewicz je v podstatě bez práce.
24'
Nedovoleného zákroku na Prömela se dopustil Demirbay, k míči se proto dostává Union.
23'
Leverkusen výrazně přidal na obrátkách a krouží kolem pokutového území Unionu.
22'
Bayer se dostal k pokutovému území protivníka, ale nebezpečnou situaci zažehnal Andrich.
21'
Tribuny jsou zatím hodě potichu a teď už víme proč! Jeden z diváků totiž zkolaboval a musel být oživován, není se tedy čemu divit!
20'
Leverkusen zklidnil hru a vydává se dopředu postupným útokem.
19'
Union vytáhl vysoký pressing, ovšem domácí si dokázali poradit.
18'
Domácí se opět stáhli na vlastní polovinu a bez potíží kombinují.
17'
Leverkusenu se však standardní situace vůbec nepovedla, Bailey totiž trefil jen zeď bránících hráčů. Závěrečná střela Demirbaye byla hodně nepřesná.
16'
Následuje další přímý volný kop pro Bayer z nadějné pozice, Amiriho totiž jasně podrazil vracející se Prömel.
15'
Máme za sebou úvodní čtvrthodinu a v lepším světle se zatím představuje Union.
14'
Bayer znovu kombinoval na vlastní polovině a zatím se nemůže k ničemu dostat.
13'
Berlínský klub po aktivním napadání vybojoval míč a téměř z půlící čáry se pokusil překvapit, ale Hradecky se stačil včas vrátit a míč k tomu nesměřoval mezi tři tyče.
12'
Union je stále aktivnější a vůbec to nevypadá, že by byl outsiderem tohoto střetnutí.
11'
Tak tohle byla obrovská šance Unionu. Na pravé straně se uvolnil Ujah a posadil měkoučký centr na hlavu Bultera, který z bezprostřední blízkosti trefil jen koleno brankáře Hradeckého! Nicméně celé vzrušení bylo zbytečné, neboť případná branka by stejně neplatila kvůli ofsajdovému postavení Ujaha.
10'
Demirbay to vůbec nemyslel zle, ale jeho tvrdý projektil vyráží gólman Gikiewicz.
10'
Lenz objal Demirbaye a Leverkusen tak bude zahrávat velmi nebezpečnou standardní situaci ze zajímavé pozice.
9'
Leverkusen se snad poprvé dostal do šestnáctky protivníka, ale Amiri nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
8'
Domácí zpřesnili svou hru a teď krouží kolem hráčů Unionu.
7'
Andrich fauluje v půlícím kruhu, rozehrávat tak bude Leverkusen.
6'
Hosté zatím předvádějí sympatický výkon a protivníka vůbec k ničemu nepouštějí.
5'
Bayer nyní uklidňuje hru a teprve v tuto chvíli se dostává k míči na delší dobu.
4'
Bailey to teď přehnal s důrazem a po zákroku na protihráče může být rád, že nevidí žlutou kartu.
3'
Berlínský klub poprvé vystřelil mezi tři tyče, ovšem brankář Hradecky si bez potíží poradil s nepříliš razantní přízemní střelou Ujaha.
3'
Hosté se snaží dostat do vedení hned od samého začátku, vhazování do pokutového území protivníka provede Lenz.
2'
Union zatím nikam nespěchá a na vlastní polovině vůbec nepůjčuje soupeři míč.
1'
Hosté začali aktivněji, nyní ale drží míč v blízkosti půlící čáry.
1'
Oba celky právě nastoupily na hrací plochu a utkání za malý okamžik začne.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Tapsoba, Bender, Tah – Sinkgraven, Demirbay, Aránguiz, Amiri – Bailey, Havertz, Alario
Náhradníci: Özcan – Bellarabi, Paulinho, Wendell, Diaby, Dragovič, Baumgartlinger, Palacios, Weiser

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Friedrich, Schlotterbeck, Parensen – Ryerson, Andrich, Prömel, Lenz – Bülter, Ingvartsen – Ujah
Náhradníci: Nicolas – Subotić, Andersson, Kroos, Mallı, Polter, Becker, Trimmel, Gentner

Rozhodčí: Cortus – Heft, Leicher.
Já Vás ke sledování tohoto přenosu srdečně zvu a přeji příjemnou zábavu.
Hosté se v posledních týdnech také chytli a ve čtyřech případech na ligové scéně získali sedm bodů. Vyhrát dokázali ve Frankfurtu (2:1) i v Brémách (2:0), v neděli si připsali na konto nerozhodný výsledek s Wolfsburgem (2:2). Jedinou prohru utrpěli právě proti Leverkusenu, kterému po divokém průběhu podlehli 2:3.
Domácí celek až do minulého utkání zvítězil šestkrát v řadě, kromě úspěchů na ligové scéně přehrál v osmifinále poháru druholigový Stuttgart a probojoval se také mezi šestnáctku nejlepších v Evropské lize po výhrách 2:1 a 3:1 nad portugalským Portem. O víkendu nepřevedl vůbec špatný výkon na půdě druhého Lipska a získal nesmírně cenný bod za remízu 1:1.
Union je letos nováčkem nejvyšší německé soutěže a prozatím si vůbec nevede špatně. Jeho hlavním úkolem byla záchrana a k té má nyní celkem blízko, neboť se nachází na desáté příčce s třiceti body a před šestnáctou barážovou pozicí Düsseldorfu drží solidní devítibodový odstup.
Německý pohár se dostal do své čtvrtfinálové fáze a o jednu vstupenku mezi čtyřku nejlepších bude bojovat domácí Leverkusen proti Uninou Berlín. Za mírného favorita je považován Bayer, který se momentálně může pyšnit skvělou formou a díky tomu se v Bundeslize vyhoupl už na páté místo se čtyřiačtyřiceti body, za čtvrtou pozicí Gladbachu zaručující přímou účast v základních skupinách Ligy mistrů zaostává pouze o bod.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.