Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Duisburg : Dortmund - 14. září 2020   20:45

0:5
(0:3)
Dortmund
Dortmund
15' Sancho   • 30' Bellingham   • 39' Hazard   • 50' Witsel   • 58' Reus
Duisburg
Weinkauf – Sauer, Volkmer, Gembalies, Bretschneider – Kamavuaka – Scepanik (65. Ghindovean), Engin (77. Kempicki), Sicker (84. Fleckstein) – Karweina (46. Jansen), Vermeij (46. Ademi).
Kampka – Weickenmeier, Gasteier
Schauin-Reisen-Arena, Duisburg
Dortmund
Hitz – Akanji, Hummels (C), Can – Meunier (57. Piszczek), Bellingham (46. Delaney), Witsel, Hazard, Reyna (57. Brandt) – Sancho, Håland (57. Reus).
Drljaca – Brandt, Dahoud, Delaney, Passlack, Piszczek, Reinier, Reus, Wolf.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Držení míče: 29 % : 71 %.
Střely na branku: 2:11. Střely mimo: 2:2. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:8.
Borussia Dortmund splnila povinnost, v prvním kole německého poháru zvítězila na půdě třetiligového Duisburgu vysoko 5:0. Důležitou první branku vstřelil v 15. minutě Jadon Sancho, jenž proměnil nařízenou penaltu. Na rozdíl dvou gólů navýšil Jude Bellingham, do poločasu se mezi střelce zapsal ještě Thorgan Hazard, který potrestal faul Volkmera na Halanda, po němž byl domácí stoper vyloučen. V druhém poločase tempo opadlo, Dortmund začal hrát více na krásu. Přesto zvládl přidat ještě dva góly, a to zásluhou Axela Witsela a Marca Reuse.
90'
89'
S velkým přehledem si poradil Manuel Akanji. Na švýcarského stopera dotíral Ademi, bek vyřešil celou akci jednodušše, malou domů.
88'
Julian Brandt si dobře všiml, že gólman Weinkauf stojí poměrně dost před brankovou čárou. Zkusil jej přehodit z poloviny hřiště, ale přestřelil celou svatyni.
87'
Faul na polovině hřiště, Ghindovean zatahal za dres pronikajícího Hummelse. Arbitr pro dnešek už nechá karty v kapse.
86'
Hlavní rozhodčí zřejmě ani nebude nastavovat, jelikož není důvod. Oba celky navíc přestali jevit snahu hrát zhruba před deseti minutami.
85'
Poslední minuty zápasu probíhají v mírném tempu. Borussia nechce soupeře trápit, kombinuje spíše kolem středového kruhu.
84'
Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Arne Sicker, přichází Tobias Fleckstein.
83'
Poslední minuty jde všechno přes Witsela. Ten pro změnu zkoušel jemný lob za obranu. Gembalies zasahoval v poslední chvíli, za zády už čekal na jeho chybu Reinier.
82'
Obrovská příležitost brankou nekončí. Marco Reus z levé strany mohl zakončovat, avšak chtěl situaci ještě vyšperkovat přihrávkou na Brandta. Překvapený Němec zakončoval v pádu slabě, Weinkauf se včas zorientoval.
81'
Axel Witsel s ledovým klidem a milimetrovou přesností přenesl hru na Piszczeka. Zkušený Polák chvilku počkal, poté Canovi, stojímu na středu.
80'
Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Otázkou není kdo, ale o kolik. Jistě postupující Dortmund útočí na další góly.
79'
Střídající Kempicki oslovil povedeným nákopem Ademiho. Výborně však zareagoval Can, který si dal před soka tělo a míč nechal Hitzovi.
78'
Žluto-černí ještě chtějí vylákat protivníka výše z defenzivy, s tím ale těžko uspějí. Soupeř je zalezlý ve vápně, snaží se zabránit šestému zásahu.
77'
Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Ahmet Engin, přichází Connor Krempicki.
76'
Stoper Gembalies ztěžka oddechuje, svou práci ovšem zvládl se ctí. S Brandtem udržel krok, nakonec ve skluzu čistě vypíchl balón mimo hrací plochu.
75'
Weinkauf rozehrál na pravou lajnu, kde byl Sicker. Ten chtěl pokračovat v kombinaci, jenže neměl komu přihrát, musel vracet brankáři.
74'
Oslabenému Duisburgu viditelně docházejí síly. Mužstvo působící v třetí lize vzdalo snahy o útok, tím pádem i o alespoň jeden čestný zásah.
73'
Naivní pokus Juliana Brandta o průnik skrze dvojicí protihráčů. Stoperská dvojice se dobře semkla, protivníka sevřela do kleští.
72'
Podruhé v krátkém časovém sledu si nohama zahrál Hitz. Tentokráte měl pozici o poznání snazší, Ghindovean se jej rozhodl nenapadat.
71'
Špatná domluva mezi Julianem Brandtem a Marcem Reusem. První jmenovaný přihrával na střed, zatímco druhý nabíhal po lajně za obranu.
70'
Ovážnému štěstí přeje. Stoper a kapitán v jedné osobě Mats Hummels v poslední možné cvhíli poslal malou domů Hitzovi, gólman odkopával těsně před dotírajícím Ademim.
69'
Pěkná kombinace na jeden dotek, dokonalosti chyběla pouze dobře vyřešená finální fáze. Před Reusem doběhl dříve k míči Sauer.
68'
Weinkauf si zkušeně pohlídal situaci, balón nechal dokutálet do zámezí. Reinier ještě zkusil zabrat, ovšem nebylo mu to nic platné, stál v ofsajdu.
67'
Vysoký centr mířil na Witsela, jenž těsně bráněný obránce nedokázal zakončit. Do bezepčí následně vyboxoval kulatý nesmysl gólman.
66'
Skvělá práce čerstvého Reniera. Jednoho protihráče položil na zem a obešel jej, druhým se nedovoleně nechal poslat na zem.
65'
Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Lukas Scepanik, přichází Darius-Dacian Ghindovean.
64'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jadon Sancho, přichází Reinier.
63'
Pokračuje totální dominance Borussie. Ta si dělá se soupeřem doslova, co chce. Zápas pokračuje víceméně v tréninkovém tempu.
62'
A další zákrok duigburgského strážce svatyně. Tentokráte proti Sanchovi, jenž s klidem obehrál Sickera, zakončil však příliš zbrkle.
61'
Šestou branku mohl vsítit nově příchozí Julian Brandt. Zleva, z kraje šestnáctky, vystřelil technickou ránu na zadní tyč, Weinkauf měl co dělat, aby míč vytěsnil.
60'
Po hodině zápasu již máme o postupujícím jasno. Dortmund potvrzuje papírové předpoklady, třetiligový soupeř si s favoritem vůbec neví rady.
58'
Dortmund právě vstřelil branku!
To bylo rychlé! Sancho šikoval obranu rychle rozehranou standardkou. Za obranu si naběhl nikým nepokrytý MARCO REUS, který zaznamenal zásah po maximálně desetivteřinovém pobytu na hřišti.
57'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Erling Håland, přichází Marco Reus.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Łukasz Piszczek.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Giovanni Reyna, přichází Julian Brandt.
56'
Více volného prostoru využil k zakončení Emre Can. Dalekonosná rána letěla do středu brány, snadný zákrok pro gólmana.
55'
Riskantní rozehrávka domácího brankáře na krátko. Bretschneidera dostal do poměrně složité pozice, bek si proti Meunierovi poradil pěknou kličkou po levé straně.
54'
Belgický středopolař Witsel si chtěl vybojovat faul, avšak po jeho kontaktu se Sauerem zůstala píšťalka sudího němá. Ozvala se až po zákroku Cana.
53'
Sancho neváhal, roh rozehrál okamžitě. Narazil si s Delaneym a z prvního doteku centroval přímo do rukavic dobře vyběhnuvšího Weinkaufa.
52'
Rohový kop pro Dortmund, šance završit populárního "bůra." Jadon Sancho zkušeně počkal na pohyb Gembaliese, který dokázal zabránit soupeři právě jenom za cenu rohu.
50'
Velmi kuriózní gól. Přímý kop tentokráte zahrával Reyna, jenž chtěl střílet na stranu gólmana. Trefil ovšem stínícího AYELA WITSELA, který stehnem ztečoval balón mimo dosah brankáře.
50'
Velká bojovnost Erlinga Halanda přináší velmi zajímavou standardku, nejspíše opět pro Hazarda. Rychle startujícího Nora skolil na trávník Sauer.
49'
Scepanik pěkně zakroutil balón podél zdi. Marwin Hitz ovšem na kulatý nesmysl dobře viděl, balón vyrazil do bezpečí.
48'
Krátce po stratu druhého poločasu tu máme žlutou kartu. Thorgan Hazard v pádu trefil protihráče, nikoliv balón. Nebylo co řešit.
47'
Domácí kouč udělal do druhé půle dvě změny, když vyměnil nově složené útočné duo. Favre vystřídal střelce Bellinghama, jeho místo zabral Delaney.
46'
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Thomas Delaney.
Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Vincent Vermeij, přichází Orhan Ademi.
Střídání v týmu MSV Duisburg: ze hřiště odchází Sinan Karweima, přichází Max Jansen.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:45.
Zápas prvního kola německého DFB Pokalu mezi Duisburgem a Borussií Dortmund se zatím vyvíjí podle očekávání. Favorit vede tříbrankovým rozdílem, soupeř navíc bude dohrávat v deseti lidech. První branka přišla po čtvrt hodině hry, po ruce Sauera ve vápně proměnil penaltu Jadon Sancho. O dalších patnáct minut později se prosadil teprve sedmnáctiletý mladík Jude Bellingham, jenž těžil z parádní patičky Hazarda, tváří v tvář gólmanovi nezaváhal. Thorgan Hazard poté k asistenci přidal také branku, po červeném zákroku Volkmera na Halanda zakroutil střelu z přímého kopu do levého horního rohu.
45'
44'
Středopolař Engin vyslal povedenou dělovku, která by Hitzovi určitě nadělala velké potíže. Jenže balón neklesal, proletěl těsně nad břevnem.
43'
Šance alespoň na šestný zásah, a to ze standardní situace. V souboji tělo na tělo si nakonec Axel Witsel pomohl ještě rukama.
42'
Jadon Sancho kroutí hlavou, ale není mu to nic platné. V době přihrávk Emreho Cana totiž skutečně byl za posledním stoperem.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se ještě nějakého gólu nebo půjdou hosté do kabin s tříbrankovým vedením v zádech?
39'
Dvojí trest pro domácí. THORGAN HAZARD totiž potvrdil svoji fantastickou kopací techniku, střelu z přímého kopu zatočil přes zeď nechytatelně do levé šibenice.
38'
Obrovská komplikace pro Duisburg! Erling Haland v souboji přechytračil Volkmera a postupoval sám na bránu, když jej protihráč zezadu podrazil. Hlavní rozhodčí neměl na výběr, musel tasit červenou kartu.
37'
Těžko říct, jestli chtěl Thomas Meunier přihrávat nebo střílet. Každopádně z pravé strany vyslal polostřelu, pokus z úhlu Weinkauf v klidu vyrazil.
36'
Svěřenci kouče Favreho chtějí zklidnut hru, to zatím funguje. Hummels riskantně počkal, pas na Meuniera ovšem poslal v pravou chvíli.
35'
Cnetr směřoval na přední tyč, kde prostor kontroloval Thorgan Hazard. Hlavičkou poslal kulatý nesmysl pryč z vlastního vápna.
34'
Třetiligový celek ovšem po druhém inkasovaném gólu skutečně zabral. Nebo Dortmund polevil? Buď, jak buď, domácí mají výhodu rohu.
33'
Premiérový pokus směřeující na bránu hostů, Hitz si poradil s přehledem. Rána Scepanika nepostrádala razanci, ale přesnost. Švýcar skryl míč v rukavicích.
32'
Po půl hodině střetnutí Borussia vede dvoubrankovým rozdílem a zdá se výti jasno. Těžko očekávat že by Duisburg ještě dokázal zdramatizovat průběh.
30'
Krásná akce, na jejímž konci byl druhý gól v síti domácího brankáře! Sancho v poslední chvíli udělal kličku skluzujícímu bekovi a nahrál Meunierovi, jehož přízemní pas na střed Hazard geniálně prodloužil patičkou za sebe na JUDA BELLINGHAMA. Záložník se zachoval jako zkušený mazák, střelu k pravé tyči Weinkauf tečoval, ale nevytěsnil z prostoru brány.
29'
Kapitán žluto-černých Mats Hummels složitou malou domů pořádně prohnal Hitze. Brankář zasprintoval a ve skluzu odvrátil balón alespoň na autové vhazování.
28'
Škoda pro Duisburg, nadějně vypadající akce skončila neúspěchem. Vermeij dostal pěknou průnikovou nahrávku za obranu, v cestě ho zastavil zdvižený praporek pomezního. Ofsajd.
27'
Dlouhý nástřel do šestnáctky Marwina Hitze. Švýcarský bek vyboxoval kulatý nesmysl k nohám Akanjiho, následoval dlouhý odkop.
26'
Třetí žlutý kartónek v průběhu pěti minut. Hodně zbytečný, Axel Witsel dostal přihrávku do pokutového území soupeře, úplně nesmyslně však loktem trefil do obličeje Volkmera.
25'
Žlutá karta i na druhé straně, znovu u toho byl Belllingham. Právě jeho totiž zezadu úmyslně stáhl k zemi útočník Karweina.
24'
Malý počet diváků teď spustil obrovský pískot poté, co rozhodčí odpískal ofsajd Kamavuaky. Je pravda, že útočník skutečně vybíhal pro míč z útočné poloviny, tedy správné rozhodnutí.
23'
Po němž mohl Marwin Hitz zůstat ledově klidným. Mizerně zahraný centr totiž přeletěl všechny aktéry stojící v šestnáctce.
22'
Konečně akce také v podání Duisburgu. Velkou bojovnost předvedl Engin, podpora kolegů přišla pozdě. Domácí hráč přesto získal roh.
21'
Šanci v základní sestavě Jude Bellingham dostal šanci v základní sestavě, v sedmácti letech disponuje obrovským talentem. Anglický záložník obešel tři protihráče, pak ale poslal míč jenom do brankáře. Z frustrace nakopl tyč, rozhodčí mu za nesportovní chování udělil žlutou kartu.
21'
Místo přímé rány přišla rozehrávka na krátko. Hummels předal Sanchovi, jenž odcentroval přímo do rukavic pozorného Weinkaufa.
20'
Dortmund má šanci navýšit náskok z volného přímého kopu. Sauer zatáhl za dres Halanda, od sudího se mu dostalo ústního varování.
19'
Parádní nákop Thomase Meuniera za obranu. Haland však zabrzdil o Volkmera, což bylo rozhodující, míč sebral vyběhnuvší brankář.
18'
Střelec dosud jediné branky Sancho si říkal o žlutou kartu. Tvrdým šlapákem sice získal míč, avšak rovněž trefil Gembaliese. Jasný faul.
17'
Důležitý první gól Borussia vstřelila, Duisburg nyní bude mít obrovské problémy, určitě již nemůže spoléhat jen na obrannou hru.
15'
Exekuci vzal na sebe JADON SANCHO. Dvacetiletý Angličan zachoval chladnou havu, balón poslal do levého horního rohu. Weinkauf skákal opačným směrem.
14'
Bude se kopat penalta! Witsel z levé strany centroval a trefil do pravé ruky Sauera. Ten ještě zahrát situaci do autu, ruku okamžitě připažil k tělu. Rozhodčí však měl na stopera dobrý výhled, okamžitě ukázal na bílý bod.
14'
Do vnitra pokutového území dostal ideální přihrávky Erling Haland. Nor se zasekávačkou zbavil osobního strážce, hned u něj byli další dva protihráči. Nor nevystřelil.
13'
Podle očekávání sledujeme hru na jednu branku. Hráči Dortmundu kombinují na útočné polovině, zatím bez úspěchu hledají okénko v defenzivě.
12'
Exekuce se chopil právě americký fotbalista. Centrem na přední tyč gólmana nepřekvapil, ba naopak Weinkauf vyběhl a vyboxoval míč do bezpečí.
11'
Další mladík v kádru Faveho družiny Reyna vybojoval premiérový rohový kop. Z pravé strany nastřelil do dolní končetiny soka, míč skončil v zámezí.
10'
Mladičký talent Sancho tentokráte zkoušel konstruktivně rozvinout akci, která zase skončila u něj, protože jeho lob za obranu Bretschneider přiťukl spoluhráči.
9'
Hodně dlouhý aut, Sauer hodil balón skoro na hranici penalty. Zde ovšem kralovala defenziva ve žluto-černém, jmenovitě Hummels.
8'
Gólman Weinkauf musel poprvé na zem. Hlavička Reyna nebyla moc prudká, ale ještě hrozila teč od Halanda. Nor skákal za balónem marně, pokus k levé tyči strážce duigsburské svatyně pokryl.
7'
Jadon Sancho poprvé ukázal technické dovednosti, ale věřil si příliš. Tři protihráče předčil, na čtvrtého byl již krátký.
6'
Na jedničku odvedl defenzivní povinnost Emre Can. Němec s tureckými kořeny ve skluzu obral soka o kulatý nesmysl, a ještě vybojoval aut.
5'
Nyní už přišel první centr. Zprava vyslal střílený míč Scepanik. Úspěšným blokem se prezentoval Meunier, na hrací ploše ještě zastihl balón Hummels.
4'
Dortmund chtěl kombinovat, avšak chyboval, a dopředu znovu vyrazili domácí. Engin však balón přes pozorného Akanjiho neprocpal.
3'
Vsoký presink nadělal Akanjimu velké problémy. Švýcarský stoper řešil situaci malou domů, forward jej navíc fauloval.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních modro-bílých dresech. Také Borussia zvolila klasiku, hraje ve žlutém. Výkop patřil hostům.
1'

MSV Duisburg: Weinkauf – Sauer, Volkmer, Gembalies, Bretschneider – Kamavuaka – Scepanik, Engin, Sicker – Karweina, Vermeij.
Náhradníci: Deana – Ademi, Budimbu, Fleckstein, Ghindovean, Jansen, Krempicki, Pepić, Schmidt.

Borussia Dortmund: Hitz – Akanji, Hummels, Can – Meunier, Bellingham, Witsel, Hazard, Reyna – Sancho, Håland.
Náhradníci: Drljaca – Brandt, Dahoud, Delaney, Passlack, Piszczek, Reinier, Reus, Wolf.

Rozhodčí: Kampka – Weickenmeier, Gasteier.
Borussia Dortmund

Bylo by obrovským překvapením, pokud by německý vicemistr nezvládl úspěšně vstup do nového ročníku DFB Pokalu. Borussia patří k nejlepším německým celkům, bohužel poslední roky výrazně stojí ve stínu skvěle hrajícího Bayernu. Na ten v uplynulém ligovém ročníku ztratila 13 bodů, před třetím Lipskem skončila o body tři. Favreho družina má za sebou pět přípravných zápasů. Ve čtyřech vyhrála, jednou remizovala, dvakrát prohrála.
MSV Duisburg

Duisburg je třetiligový celek, který bude proti Borussii obrovským outsiderem. Svěřenci kouče Lieberknechta bojovali do posledního kola alespoň o baráž. V něm porazili vysoko 4:0 Unterhaching a museli čekat na výsledek čtvrtého Ingolstadtu, který ovšem své utkání také vyhrál a baráž vybojoval pro sebe. Před startem nové sezóny sehrál Duisburg šest zápasů s kvalitativně lepšími celky (bilance 1 výhra, 1 remíza, 4 porážky). Shodou okolností i s Borusií Dortmund, s níž prohrál vysoko 1:5.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer! Vítám vás při sledování 1. kola německého poháru, u zápasu mezi Duisburgem a Borussií Dortmund.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.