Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Dynamo Drážďany : St. Pauli - 27. října 2021   18:30

Dynamo Drážďany
66' Daferner  • 74' Ziereis(vl.)
2:3
(0:0)
St. Pauli
St. Pauli
64' Paqarada   • 72' Dittgen   • 101' Buchtmann
Broll – Becker (77. Sollbauer), Akoto (109. Diawusie), Aidonis, Löwe – Herrmann (62. Kade), Will – Schröter, Mörschel, Königsdörffer (62. Seo) – Sohm (62. Daferner)
Waschitzki – Speckner, Gschwendtner
Rudolf Harbig Stadion, Drážďany
16 000 diváků
St. Pauli
Smarsch – Zander (84. Dzwigala), Medic, Zierels, Paqarada – Aremu (46. Benatelli) – Irvine, Hartel (114. Lawrence) – Burgstaller, Kyereh (67. Buchtmann), Dittgen (96. Amenyido)

Dnešní utkání sledovalo 16 000 diváků.
Z mé strany je to dnes již vše. Bylo mi neskutečnou ctí vás utkáním provázet a někdy příště se budu těšit u německého fotbalu na počtenou!
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 3:6. Střely mimo: 5:4. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:16.
Neskutečný zápas nakonec končí v prodloužení a po výhře 3:2 se raduje Sankt Pauli. Jako klíčový moment dnešního derby se ukázala branka Christophera Buchtmanna ze 101. minuty po kombinaci napříč celým vápnem. Dynamo sice mělo ve druhém prodloužení extrémní tlak a St. Pauli přežilo několik nepříjemných závarů, nakonec se ale může radovat a těšit se na dalšího soupeře v osmifinále.
120+3'
120+2'
Jenže Seo v tlačenici u míče neuspěl a míč má v rukách Smarsch. Tohle je pro Hamburské už velmi blízko.
120+2'
Zhruba posledních 40 sekund zbývá odehrát z tohoto trháku. Dynamo se dostalo rychle na půlku a má vhazování na úrovni hranice vápna.
120+1'
St. Pauli závěr souboje zvládá takticky dobře. Hraje to co nejdále od branky a Dynamo už to má extrémně složité.
120+1'
Ještě dvě minuty se budou nastavovat!
120'
Ale v kombinaci přišla pro domácí komplikace. Přihrávka na pravou stranu pro Schrötera byla moc dlouhá a šla do autu.
120'
Poslední minuta hrací doby, další případné nastavení je v gesci rozhodčího. Osobně očekávám minutu až dvě navrch.
119'
Dynamu už moc času opravdu nezbývá. Sankt Pauli je pod extrémním tlakem, ale každou další sekundou je postupu blíže.
118'
Tohle je neskutečný fotbal a Mörschel mohl dotáhnout tenhle zápas do penalt! Ve vzduchu si na centr na malém vápně naskočil nejvýše a hlavičkoval, z výborné pozice to ale šlo těsně nad!
117'
Buchtmann skluzem přebrousil Mörschela a na to konto se spustila strkanice, ve které byl hodně aktivní i Daferner. Rozhodčí tak trestá jak Buchtmanna za faul, tak i Dafernera za agresivitu.
116'
Paqarada vytáhl míč co nejdále od vlastní branky a dostal se až za půlku. Sice to nemělo víceméně žádnou známku nebezpečí, efekt ale výborný.
115'
Stadionem to jenom zahučelo, k Löweovi se snášel nakopnutý míč a domácí kapitán jej vzal z jedničky na branku, jeden z blokujících obránců ale nepřipustil žádné srovnání.
114'
Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Hartel, přichází Lawrence.
112'
Navíc spáchali z přemíry snahy domácí útočný faul a Seo dostává žlutou kartu, celkově je to šestá karta v dnešním zápase.
112'
Dynamo však tlačí a mělo k dispozici rohový kop. Avšak neuspělo a hosté pomaličku směřují za postupem.
111'
Velký závar před brankou Smarsche! Hostující obránci měli problém s odklizením míče a blízko nebezpečné střele byl střídající Diawusie, který ale napálil balon jenom do hráče před sebou.
109'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Akoto, přichází Diawusie.
108'
I tak ale mohli Hamburští potvrdit postup do dalšího kola! Hartel zabojoval o zdánlivě ztracený míč a poslal jej vzduchem pro Amenyida, který si jej nechal odskočit a napálil balon do tyčky!
107'
A to se také děje. Hosté mají vhazování na útočné polovině, ale vůbec se do hry neženou a nikam nespěchají.
106'
Druhé prodloužení taktéž začalo, Dynamo musí hrát s postupem času na velké riziko. Naopak St. Pauli stačí šikovně hrát a tahat čas.
106'
Začalo druhé prodloužení.
To bylo z první části prodloužení vše. Opatrnější fotbal rozsekl brankou ve 101. minutě střídající Christopher Buchtmann a St. Pauli je 15 minut od postupu do dalšího kola Německého poháru. Tím by jenom potvrdilo svoji skvělou formu.
105+2'
První poločas prodloužení skončil.
105+1'
A Dzwigala nezahájil nastavení zrovna nejlépe, vytvořil na středu chybu, kterou musel okamžitě hasit. Proto rozběhnutého Schrötera zezadu podrazil a dostává žlutou.
105'
Blížíme se pomalu do nastavení první půle, určitě je jasné, že se bude něco za ošetřování hostujícího hráče po gólu nastavovat.
104'
Pro Dynamo je to velká rána. Teď má zhruba ještě 16 až 17 minut na srovnání, aby zápas dovedlo alespoň do penalt.
101'
St. Pauli právě vstřelilo branku!
Tenhle ťukes byl sice napříč celým vápnem, nepozornost obrany Dynama ale posílá hosty zase do vedení! Amenyido zachytil přihrávku na pravé straně a nahrál napříč celým vápnem na protější konec pro Burgstallera. Tomu pak stačilo najít na malém vápně volného CHRISTOPHERA BUCHTMANNA, který přímo proti brance zavěsil pod víko – 2:3!
99'
Centr z levé strany obrana Pauli odvrátila, jenže míč se dostal přímo k noze Kadeho, který chtěl zopakovat střelu ze závěru druhého poločasu. Tentokrát ale došlo k zablokování pokusu.
98'
Neuspěl ani Burgstaller se svým odvážným průnikem, kdy nasadil do sprintu a dal obráncům domácích vzkaz: chyťte mě. Dokonce se dostal i do zakončení, avšak jenom do rukavic Brolla.
97'
Téměř polovina prvního prodloužení je pryč a zatím si ani jeden z týmů nevytvořil větší příležitost. Že bychom viděli v Drážďanech penalty?
96'
Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Dittgen, přichází Amenyido.
95'
Dittgen se sice dostal ke střele zpoza vápna, v náběhu šel ale z velmi těsného ofsajdu, který měl za následek přerušení hry. I kdyby náhodou v ofsajdu nebyl, pokus šel vysoko nad.
94'
Na tahu je tak opět hamburský tým, který se snaží najít cestu do šestnáctky Dynama. Ale hra se o poznání uklidnila, oba týmy nechtějí udělat chybu.
92'
Akoto zabojoval o rohového praporku a získal alespoň na chvíli míč, avšak jej napálil jenom do prvního bránícího hráče. Proto se tak může Pauli vysvobodit.
91'
Domácí se snaží obehrávat vysunutou obranu hostí, nutno ještě podotknout, že oproti svému rivalovi mají problém v počtu střídání. St. Pauli střídalo – možná i prozíravě – jenom jednou, zatímco Dynamo čtyřikrát.
91'
První prodloužení začíná, výkop mají domácí hráči!
91'
Začal první poločas prodloužení.
Famózní druhý poločas nabídl celkem čtyři branky a tenhle fotbalový večer se u Zwingeru bude hrát ještě minimálně 30 minut. St. Pauli bylo vždy ve vedení o jednu branku, v momentě branky Dittgena v 72. minutě to už vypadalo pro hosty nadějně. Vlastňák Ziereise o dvě minuty později ale zase hodil zpátky remízový stav, který vydržel až do konce. Za chvilku následuje prodloužení!
90+4'
Druhý poločas skončil.
90+3'
Poslední nastavená minuta a mohlo to být klidně 2:3! Broll však předvedl parádní zákrok a drží naděje Dynama na postup. Křížné přenesení hry na pravou stranu nejlépe vyhovovalo Dzwigalovi, který na nic nečekal a pálil na zadní tyč. Domácí gólman šel ihned na zem a vyrazil pokus, navíc tečovaný obráncem!
90+2'
Ale neúspěšně, míč jenom proletěl šestnáctkou a Smarsch může rozehrávat. Překvapivě to rozehrál bleskově, je vidět, že oba celky to chtějí urvat ještě v základní hrací době.
90+1'
Drážďany mají další možnost na gól. Po faulu před domácí střídačkou bude Löwe rozehrávat přímák, který pošle ihned do vápna.
90+1'
Hrát se bude ještě tři minuty.
90'
Jdeme pomalu do nastavení, hosté drží opět míč a snaží se kombinovat, ale obrana Dynama opravdu funguje v této pasáži duelu skvěle.
89'
Domácí mohli v samotném závěru druhé půle rozhodnout! Odražený míč z první napálil Kade přímo proti brance a kroutil jej k tyči, nakonec ale těsně minul.
88'
Aidonis předvedl výbornou práci tělem, dostal se před Burgstallera a nepustil jej k centru, který šel na rakouského snajpra. Proto si vysloužil potlesk zhruba 15 tisíc diváků, kteří tady tvoří fantastickou atmosféru.
86'
Hosté se snaží přejít přes pohyblivý blok dynamácké obrany, ale příliš se jim to nedaří. Drážďany nechtějí inkasovat těsně před koncem 90minutovky a pomalu to opravdu směřuje do minimálně další půlhodinky.
85'
Dzwigala se hned zapojil do rozehrávky přímáku a zakončoval, bylo to však příliš z ostrého úhlu a míč skončil v boční síti.
84'
Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Zander, přichází Dzwigala.
83'
S nastavením se může hrát ještě zhruba deset minut. Sankt Pauli uzavírá poločas zhruba v podobném stylu, jako začínalo. Opět drží míč na kopačkách a kombinuje.
82'
Emoce tu létají ze všech stran a rozhodčí tasí další žlutou kartu. Zander šel do souboje hodně pozdě a došlápl na kotník Löwemu. Za tento zákrok tak dostává žlutou kartu.
80'
Mörschelovi nešla upřít v tomto případě snaha, o tom žádná. Avšak záložník Dynama si vzal na sebe až moc velké sousto a rozhodl se pro střelu z extrémně těžké pozice, míč letěl až kamsi do domácího kotle.
79'
Po několika minutách divočiny přichází do hry zklidnění. Prodloužení je zase o něco reálnější, ale stále je to pro oba celky zcela otevřený duel. Jaký to rozdíl oproti matné první půli.
77'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Becker, přichází Sollbauer.
74'
Drážďany právě vstřelily branku!
Šílený zápas pokračuje a diváci jsou u Labe v extázi! Tentokrát si ale Hamburští ke gólu „dopomohli“ sami. Ohromnou práci odvedl střídající Seo, který protáhl míč středem pole až k Schröterovi, který se rozhodl zprava poslat míč před branku. Jenže nešťastný zákrok PHILIPPA ZIEREISE srazil tuhle přihrávku přímo mezi Smarschovy nohy – 2:2!
72'
Sotva jsem chtěl napsat, že mohou hosté zahrozit ze standardní situace, tak se tak stalo a Pauli znovu vede! Nebylo to vůbec složité, centr z levé strany šel na prvního hráče, kterým byl MAXIMILIAN DITTGEN. Tomu se pak stačilo položit do míče a hlavou jej poslat přesně k zadní tyči – 1:2!
70'
Ve druhém poločase chytl zápas úžasné tempo a při pohledu na trávník je nepravděpodobné, že by to došlo do prodloužení. Oba týmy hrají v parádním tempu a jsou stejně tak blízko jako daleko od výhry.
67'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Kyereh, přichází Buchtmann.
66'
Dynamo ale krátce nato vyrovnává! Hosté nebyli schopni odvrátit míč z vlastní obranné poloviny a Löwe dostal hodně prostoru na levé straně k centru napříč vápnem. Našel střídajícího CHRISTOPHERA DAFERNERA, který z těžké pozice přes hlavu dostal míč do vinglu – 1:1!
64'
Nakonec se ale hosté dočkali! Přenesení hry křížem skončilo na hlavách rovnou tří hráčů St. Pauli, kteří si míč postupně předali. Poslední slovo měl Kyereh, který zády k brance ve vápně dostal míč před sebe na LEARTA PAQARADU. Jeho střela z první zaplula přesně k tyči, Broll se natahoval marně – 0:1!
62'
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Königsdöffer, přichází Seo.
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Sohm, přichází Daferner.
Střídání v týmu SG Dynamo Drážďany: ze hřiště odchází Herrmann, přichází Kade.
61'
Derby se sice pořádně rozjelo, ale také je potřeba jej trochu uklidnit. Možnost měl k tomu rozhodčí Waschitzki nyní, když Mörschel došlápl protihráče před sebou ve snaze získat míč a domácí hráč to má za žlutou.
60'
Zápas chytl pořádné grády a plně nám vynahrazuje to, co v první půli nebylo skoro vůbec k vidění. Dynamo se hnalo do dalšího brejku, centr z pravé strany byl ale sražen jenom na rohový kop.
57'
A z trestňáku se Pauli nakonec prosadilo! Odražený míč ve vápně našel jako první Burgstaller a napálil jej zblízka do sítě. Radost hostujících plejerů ale netrvala moc dlouho. Pomezní rozhodčí signalizoval, že u zpracování míče střelce branky byla použita ruka a branku tak odvolává!
56'
Nakonec z toho ale vznikla standardka, poněvadž Löwe nezachytil náběh Hartela a stáhl jej k zemi.
55'
Zander musel vhodit míč do hry směrem dozadu, neboť neměl v útoku téměř žádné hráče a nechtěl zbytečně připravit hosty o držení.
54'
Míč zahraný k bližší tyči hosté odvrátili, následný druhý pokus šel již na hráče v ofsajdovém postavení.
53'
Od samého začátku má druhý poločas náboj a domácí budou mít první přímák v zápase. Zander byl v souboji až moc u lajny aktivní a Schröter rozehraje centrem do vápna.
52'
Nevyznamenal se moc ani brankář Broll, který vyletěl proti míči k rohovému praporku, k jeho překvapení se tam ale zjevil Dittgen a míč od domácího gólmana získal. Tím pádem mohl nastat problém, protože branka Drážďan byla zcela prázdná, Dittgen se nakonec ale o šanci připravil nepovedenou kličkou.
50'
První pětiminutovka se sice St. Pauli povedla, ale také to mohlo být pro hosty hořké. Na půlce zbytečně riskoval Benatelli a o míč přišel, načež Mörschel okamžitě poslal dopředu Sohma do brejkové situace. Přihrávka ale byla příliš dlouhá a Smarsch sbírá.
49'
Rohový kop propadl na malé vápno, kde byli rovnou dva hráči hostí a měli možnost prostřelit z první Brolla, výborně však vletěl před míč Akoto a jeho blok měl za následek odvrácení nebezpečí pro hosty!
48'
O míč přijde až po téměř třech minutách hry, Zander šel do vzdušného souboje předloktím napřed a trefil jím Löweho do hlavy. Proto odpískání faulu proti hostům.
47'
Hamburský tým zahájil poločas výlučně ve svém držení míče a vypadá, že bude chtít navázat na povedený konec prvního poločasu.
46'
Druhou půli začínají výkopem domácí, daleko se ale s míčem nedostali. Teď je naopak řada na St. Pauli, Smarsch si diriguje hráče, kterým by mohl nahrát.
46'
Střídání v týmu FC Sankt Pauli: ze hřiště odchází Aremu, přichází Benatelli.
46'
První poločas nabídl to nejzajímavější až na samotném konci. Posledních pět minut totiž začalo Sankt Pauli fungovat kompaktně a Dynamo zatlačilo do defenzivy, jenže na branku stále čeká. To platí i o domácích, kteří směrem dopředu byli skoro neškodní a nevystřelili ani jednou na branku. Více ze hry měli Hamburští a dokonce dosáhli i jedné branky ve 14. minutě, která však byla kvůli ofsajdu odvolána. Odchod do kabin pak poznamenal souboj Kyereha se Schröterem, který skončil hromadnou strkanicí a prvními kartami v zápase.
45+2'
45+2'
Kyereh za svůj exces dostává žlutou kartu, bez trestu však neujde ani velmi aktivní kapitán Löwe, který se neustále s někým dohadoval a postrkoval, až mu rozhodčí Waschitzki vystavil účet.
45+2'
Závěr prvního poločasu je však pořádně napjatý! Kyereh těsně před vypršením 45 minut po souboji se Schröterem ztratil nervy a zezadu jej v přerušené hře prudce strčil před sebe. Rázem je tak z toho strkanice několika hráčů a určitě se bude trestat.
45+1'
Pokud ale bude průběžný lídr druhé Bundesligy hrát tak, jak v samotném závěru poločasu, tak má rozhodně návod, jak na Dynamo. V posledních pěti minutách svému soupeři skoro nepůjčil míč a začal více využívat krajní prostory.
45'
Kyereh kompenzoval ztrátu míče stažením Mörschela za ruku k zemi, z čehož je tak logicky útočný faul. Rozhodčí nastaví nad rámec 45 minut ještě 60 sekund.
44'
Domácí jej ale ubránili, míč přes půlku však ani nedostali. Vypadá to však, že zvládnou do konce poločasu neinkasovat.
44'
Hosté končí první poločas v náporu, moc času na případnou branku ale již nemají. Tohle je dost možná poslední rohový kop v tomto poločase.
42'
St. Pauli to zkusilo vzduchem na levé křídlo pro Hartela, nakonec z toho byla hodně zajímavá šance. Hartel jenom posunul více na střed pro Kyereha, kterému stačilo nahrát dobře postavenému Burgstallerovi. Jeho střelu s rotací ven z branky musel Broll likvidovat výskokem do vzduchu.
41'
Nic však vymyslet nedokázali a je tu brejk Dynama, který však Königsdörffer utopil v kličkách na levé straně. Místo očekávané nahrávky do předbrankového prostoru se stihla obrana hostí zkonsolidovat a nebyla z toho ve finále ani střela na branku.
40'
Startuje nám poslední pětiminutovka pohárového duelu, v držení míče jsou hosté, kteří i ve finále mají míč na kopačkách o něco málo častěji.
39'
Emocí začíná být v tomto duelu hodně. Schröter není spokojen s odpískáním faulu, který spáchal na Aremuovi, na verdiktu rozhodčího ale nic nezmění.
37'
Nic takového ale nepřišlo. Centr šel na pravou stranu, na samotnou hranici šestnáctky. Hlavička prvního hráče v šedém ale dolétla akorát na hlavu Herrmanna, který pohodlně odvrací.
36'
První trestný kop přichází v 37. minutě. Po faulu někde na 30 metrech od branky mají hosté možnost vybojovat alespoň rohový kop či rovnou vytvořit si další šanci.
35'
Hosté reklamovali to, že klička Akota skončila až za brankovou lajnou, což by znamenalo rohový kop pro St. Pauli. Místo toho ale píská pomezní ofsajd Dittgenovi a rázem je po protestech.
34'
Dotyčným hráčem byl Burgstaller, který utrpěl úraz do hlavy ve vzdušném souboji. Po krátkém ošetření míří za postranní lajnu a musí počkat na pokyn rozhodčího k návratu do hry.
33'
Po sérii soubojů na středu pole pokračovala hra rozehrávkou Willa, který zase hrál míč na pravé křídlo pro rozběhnutého Schrötera. V cestě míči ale stál Hartel, přihrávku zastavil a poprvé v dnešním zápase je přerušeno. A to kvůli zranění jednoho z hostí.
31'
Mörschel si navedl míč na osu hřiště a odražený míč po zblokované střele napálil na branku ještě jednou. Skákavá střela nicméně mezi tři tyče nesměřovala, do hry se tak dostane i gólman Smarsch.
30'
Zajímavější je to rozhodně na tribunách, než na hřišti. I za poloviční kapacity panuje na stadionu atmosféra, kterou v Česku může drtivá většina klubů jenom závidět.
30'
Střely na branku: 0 – 0
29'
Burgstaller neuspěl v šestnáctce proti dvěma hráčům, o míč čistě přišel a následuje odkop od domácí branky.
27'
Schröter je zatím jednoznačně nejviditelnější osobou domácích. Na průnikovou přihrávku napravo si ale nedoběhl včas, dostal se před něj Paqarada a domácímu hráči nezbylo nic jiného, než faulovat.
26'
I na druhé straně by chtěli hostující fanoušci pískat faul, dle jejich názoru byl rychlonohý Kyeren seslán k zemi nedovoleně. Ale i tady nebude rozhodčí Waschitzki do duelu vstupovat.
24'
Domácí se dostali z obranné půlky a Schröter byl zase u toho. Opět zvládl kličku přes hráče na pravém křídle a nebránilo mu nic v tom, aby poslal přihrávku do vápna na Mörschela. Ten ještě prodloužil na Sohma, který ztratil míč a po lehkém kontaktu s obráncem upadl, tohle penalta být nemůže.
23'
Utkání působí v první polovině zatím lehce ospalým dojmem. Vyjma jedné šance hostů, pramení z mizerné rozehrávky Aldonise, se ani jeden celek nedostal do příležitosti, ba co více, Dynamo ani ještě nevystřelilo na branku.
21'
Hosté se po dlouhé době dostali souvisle na míč a za tradičního chorálu fanoušků St. Pauli „Wir sind Zecken“, útočí. Jejich snahu ale narušuje zvuk píšťalky odněkud z tribun, dokonce hosté i na chvíli přestali hrát, ale pak pochopili, o co jde.
20'
Rozehrávka Drážďan působí směrem od obránců nejistým dojmem. Aktivní presink Sankt Pauli přináší své ovoce, zatím se z toho ale vždycky dokázali domácí více či méně krkolomně dostat.
18'
Dlouhý míč ze vzduchu stáhl ve vápně Sohm a přenechal za sebe na Königsdörffera, který si při zpracování ale pomohl rukou. O potenciální šanci se tak domácí připravili sami.
17'
Hamburský tým ožil a během posledních čtyř minut se dostal do tempa, které mohl ještě vystupňovat rohovým kopem. Rozehru na bližší tyč ale zablokoval Will, poté domácí získali útočný faul.
15'
Tohle se ale domácím vůbec nepovedlo! Broll rozehrával nakrátko před sebe na Aidonise, který nevěděl, kde má svoje spoluhráče. Proto jen tak nazdařbůh poslal přihrávku nalevo, přímo na nohu napadajícího Dittgena. Pro Dynamo pak bylo i štěstí, že Dittgen zakopl a nemohl pokračovat ve hře.
14'
Hosté se už radovali z první branky, kterou obstaral Burgstaller, ještě předtím ale došlo k odpískání ofsajdového postavení Kyereha z náběhu, tudíž pokračujeme dále za bezbrankového stavu!
13'
Schröter na pravé straně udělal z Paqarady kužel a nebránilo mu nic v tom, aby vrátil míč pod sebe na zhruba patnáct metrů, kde už chtěl střílet z první Mörschel. V nadějné pozici ale domácí záložník vůbec netrefil, následná snaha Willa skončila jenom útočným faulem.
12'
Až příliš na risk hrál Will, kterému se otevřel prostor na levé straně před šestnáctkou. Chtěl přesunout hru na druhou stranu krosem, jenže mu vůbec nesedl a Aremu jej bez problémů zachytil.
10'
Burgstaller se tlačil za míčem po průnikové přihrávce do vápna, včas ale přiběhl Akoto, dostal se před nejlepšího střelce St. Pauli a Burgstaller jej posléze přistrčil. Proto útočný faul hostí.
9'
Čisté odebrání míče někde na 25 metrech od hostující branky mělo za následek centr ze strany od velmi aktivního Schrötera, do malého vápna si nabíhali rovnou dva hráči Dynama, ani jeden ale nezahrál.
8'
První minuty duelu nabídly opravdu opatrnou podívanou. V posledním ligovém měření sil schytaly Drážďany na Millerntoru trojku a volí opatrnější styl hry.
7'
Akoto přiťuknul na Mörschela, který z první posouval míč na křídlo pro Schrötera, přihrávka ale od první minuty šla na paty a záložník domácích se už nezvládl vrátit.
6'
Löwe vyběhl od lajny na osu hřiště s míčem a hledal spoluhráče, kterým by mohl míč předat. Ale nešlo to tak snadno, domácí se stále motají na vlastní polovině.
5'
Dobře se nabízel ve vápně rozběhnutý Schröter a Herrmann se mu snažil do otevřeného prostoru nahrát, Zierels ale včas zacouval do vápna a prudký pas zkrotil.
4'
Na tribunách to jede již od první minuty. Domácí kotel, známý také jako K-Block, dává najevo, že jejich soupeř ze severu Německa vítán určitě v Drážďanech nebude.
3'
Schröter vrátil z pravého křídla míč k Brollovi, který zvolil cestu dlouhého nákopu na útočnou polovinu. Jenže Aremu byl jako první hráč u balonu a otočil hru.
2'
Pro domácí to ale větší nebezpečí nebylo. Sice z nadějné pozice hlavičkoval Kyereh, ale nezamířil vůbec přesně a nasměroval střelu vedle.
1'
Burgstaller tlačil míč zprava do vápna, centr byl ale zablokován a sražen na rohový kop. Hosté tak budou mít první roh v utkání.
1'
Očekávaný souboj obou týmů začal, výkop mají Hamburští, kteří ale nikam nespěchají a míč si dávají pouze na své vlastní polovině.
1'
-16'

SG Dynamo Drážďany: Broll – Becker, Akoto, Aidonis, Löwe – Herrmann, Will – Schröter, Mörschel, Königsdörffer – Sohm
Náhradníci: Mitrjuškin – Giorbelidze, Sollbauer, Diawusie, Kade, Seo, Stark, Daferner, Hosiner

FC Sankt Pauli: Smarsch – Zander, Medic, Zierels, Paqarada – Aremu – Irvine, Hartel – Burgstaller, Kyereh, Dittgen
Náhradníci: Vasilj – Dzwigala, Lawrence, Ritzka, Becker, Benatelli, Buchtmann, Amenyido, Makienok

Rozhodčí: Waschitzki – Speckner, Gschwendtner.
-20'
Ještě jednou vám přeji krásné odpoledne při sledování Německého poháru! Mezi Drážďany a St. Pauli je to vždy pořádně řevnivá podívaná, není vůbec žádným tajemstvím, že v hamburské dělnické čtvrti fanoušci inklinují k levicovému smýšlení, zatímco v Drážďanech mají spíše pravicové tendence. A to je to, co dává každému utkání mezi těmito týmu říz.

Dnešní zápas se na drážďanském stadionu neodehraje však s plnou kapacitou, což je bezmála 30 tisíc lidí. Kvůli restrikcím se na zápas může podívat zhruba polovina kapacity, tedy 16 000 diváků. Je jisté, že bude vyprodáno, odhaduje se, že z Hamburku dorazí okolo tisícovky fanoušků.
Poslední 3 vzájemná utkání

St. Pauli – Drážďany 3:0
St. Pauli – Drážďany 0:0
Drážďany – St. Pauli 3:3
FC Sankt Pauli

FC Sankt Pauli momentálně také působí ve 2. německé lize, kde obsazují první příčku s pětadvaceti body na svém kontě, za 8 výher, 1 remízu a 2 porážky. V letošním ročníku německého DFB Pokalu narazili svěřenci trenéra Timo Schultze na jediného soupeře, kterým byl třetiligový Magdeburg. Soupeř odehrál skvělý zápas, ale nakonec se z vítězství 3:2 radoval St. Pauli. V 58. minutě rozhodl Guido Burgstaller.

Nejlepším střelcem St. Pauli v lize je momentálně rakouský útočník Guido Burgstaller, který má na svém kontě 10 branek.

Posledních 5 zápasů

St. Pauli – Rostock 4:0
Heidenheim – St. Pauli 2:4
Freiburg – St. Pauli 3:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Karlsruhe – St. Pauli 1:3
SG Dynamo Drážďany

Dynamo Drážďany v letošní sezóně hrají ve 2. německé lize, kde se momentálně nacházejí po jedenácti zápasech na dvanácté příčce se třinácti body, za 4 výhry, 1 remízu a 6 porážek. V letošním ročníku DFB Pokalu odehráli svěřenci trenéra Alexandera Schmidta jediný zápas, ve kterém porazili na domácí půdě další celek 2. německé ligy Paderborn 2:1.

Nejlepším střelcem Drážďan v lize je momentálně německý útočník Christoph Daferner, který má na svém kontě 5 branek.

Schalke 04 – Drážďany 3:0
Drážďany – Norimberk 0:1
Drážďany – Viktoria Berlín 4:0 (PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ)
Drážďany – Brémy 3:0
Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu šestnáctifinále německého DFB Pokalu mezi SG Dynamo Drážďany a FC Sankt Pauli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.