Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Freiburg : Lipsko - 2. května 2023   20:45

1:5
(0:4)
Lipsko
Lipsko
13' Olmo   • 14' Henrichs   • 37' Szoboszlai   • 45+1' Nkunku   • 90+7' Szoboszlai
Freiburg
Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter (C) (78. Weisshaupt) – Eggestein (46. Kietel), Höfler – Doan (46. Sallai), Sildillia (20. Grifo) – Gregoritsch, Höler (76. Petersen)
Atubolu – Grifo, Gulde, Džong Woo-jong, Keitel, Petersen, Rohl, Sallai, Weisshaupt
Jablonski – Thielet, Beitinger
Schwarzwald-Stadion, Freiburg
Lipsko
Blaswich – Henrichs, Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg (61. Raum) – Laimer (87. Diallo), Haidara – Szoboszlai, Olmo (61. Simakan), Nkunku (61. Klostermann) – Werner (78. Poulsen)
Nyland – Diallo, Forsberg, Klostermann, Poulsen, Raum, Silva, Simakan

To je z mé strany pro dnešek vše, loučím se s vámi a zase brzy někdy na počtenou u dalšího textového přenosu.
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:4. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:16.
Hororový první poločas popravil Freiburg. Ten totiž po pětačtyřiceti minutách semifinále Německého poháru prohrával s Lipskem již o čtyři branky, a ač ve druhém dějství hrál dlouhou přesilovku po vyloučení hostujícího Gvardiola, zmohl se jen na jediný čestný úspěch zásluhou hlavičky Michaela Gregoritsche. Oslabené Lipsko v samém závěru sedmiminutového nastavení ještě přidalo pátý hřebíček do soupeřovy rakve díky proměněné penaltě Dominika Szoboszlaie, který se tak trefil podruhé v zápase.
90+8'
90+7'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Chirurgicky přesný pokutový kop. Ačkoliv brankář Flekken trefil stranu, kam DOMINIK SZOBOSZLAI z puntíku vystřelil, maďarský středopolař trefil přesně levý dolní roh branky a nedal mu šanci zasáhnout. 1:5!
90+7'
A Lipsko se ještě dočká penalty. Diallo zdánlivě opět zkoušel získávat cenné vteřinky, pak ale překvapivě nahrál do vápna Simakanovi, kterého poté poslal k zemi Kübler.
90+6'
I přes tříbrankové, pohodlné vedení ale nyní Diallo tahá čas u praporku.
90+6'
Poulsen v souboji s Lienhartem vybojoval rohový kop pro hosty, kteří se již mohou těšit na finálový duel.
90+5'
Balon doskákal až na hranici malého vápna, odkud letí do autu po odkopu Rauma.
90+5'
Freiburg v závěru může ještě korigovat skóre utkání z rohového kopu.
90+3'
Diallo si zasekl míč okolo Sallaie a ten jej dohrál bez snahy hrát míč, za což jej sudí Jablonski ocenil žlutou kartou.
90+3'
Ve vápně Lipska vyskočil nejvýše Gregoritsch, od jehož hlavy se meruna odrazila mimo hřiště, konkrétně za brankovou čáru.
90+3'
Weisshaupt se k odraženému míči dostal rychleji než Poulsen, který jej ve snaze o zpracování balonu fauloval.
90+2'
Sudímu se ale nelíbil ani zákrok Simakana na opačné straně hřiště, takže útočit může Freiburg.
90+1'
Haidara si převzal míč okolo Höflera, ten byl v souboji pozdě a provinil se kvůli tomu proti pravidlům kopané.
90'
Petersen sklepl Grifův centr pod sebe, ale pouze do prostoru mezi dvěma spoluhráči, takže si domácí příležitost ke střele nevytvořili.
89'
Sallaiův pas z pravého křídla před branku Lipska přeletěl nad hlavami všech mužů v pokutovém území.
88'
Z brejku hrozili hosté, Szoboszlaiův centr na Poulsena ale zvládl odvrátit Lienhart.
88'
Freiburg kombinuje na útočné polovině a doufá v další zásah, který by alespoň trošku zmírnil značně nepříznivé skóre.
87'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází Laimer, přichází Diallo.
86'
Rozhodčí nyní se značným zpoždění odpískal faul Grifa na Laimera ve vzdušném souboji a domácí z toho nejsou nadšení, neboť se domnívají, že k porušení pravidel nedošlo.
86'
Blaswich ale Grifův centr ze standardní situace vyboxoval do bezpečí.
85'
Weisshauptův výkon se mi opravdu hodně zamlouvá. Tentokráte naznačil tělem a udělal kličku do levé strany, Laimer jej zastavil jen faulem a byl tedy napomenut žlutým kartónkem.
85'
Rohový kop domácích odvrací hlavou Poulsen.
84'
Ani tento centr aktivního Weisshaupta se neujal.
84'
Mladík Weisshaupt vyslal do vápna další nadějný pas, jenže Petersen by potřeboval o pár centimetrů povyrůst, aby dokázal míč zasáhnout.
83'
Weisshaupt si převzal míč do pohybu, načež byl poslán k zemi Laimerem. Přímý kop pro domácí z vlastní obranné poloviny.
82'
Dlouhý míč Gintera do vápna stahuje ze vzduchu Blaswich, jenž vyběhl až těsně za hranici šestnáctky.
81'
Weisshaupt se šikovně uvolnil na levém křídle a centrem našel hlavu Petersena, tomu se ale míč mezi tři tyče usměrnit nepodařilo.
80'
Haidara udržel míč v obležení protihráčů a poté jej přišlápl Keitel. Rozhodčí souboj posoudil jako nedovolený zákrok.
78'
Střídání v týmu SC Freiburg:
ze hřiště odchází Günter, přichází Weisshaupt.

ze hřiště odchází Werner, přichází Poulsen.
78'
Zpoza vápna chtěl vyzkoušet pozornost Blaswiche slabší pravačkou Günter, jenže jeho přízemní střela trefila jen blokujícího Simakana.
77'
Klostermann dává Lipsku vydechnout dalekonosným odkopem.
76'
ze hřiště odchází Höler, přichází Petersen.
75'
Freiburg právě vstřelil branku!
První radost pro domácí fanoušky, i když o osudu zápasu je asi stejně rozhodnuto. Sallai se na pravé straně po pěkné kličce dostal k centru z křídelního prostoru a přesně našel hlavu MICHAELA GREGORITSCHE. Ten se zachoval jako správný kanonýr a usměrnil merunu k zadní tyči, čímž rozvlnil síť. 1:4!
74'
Werner patičkou šikovně uvolnil Henrichse. Ten si zkoušel udělat prostor ke střele a pak zkusil stejnou částí nohy vysunout Szoboszlaie, leč neúspěšně.
73'
Höler zvedl svoji pravou nohu příliš vysoko a málem trefil Haidaru do hlavy. Nebezpečná hra, takže volný kop pro Lipsko.
72'
Zápas se opět rozěbehl, po centru z levé strany hlavičkoval Gregoritsch. Nepodařilo se mu ale seřídit mířidla.
71'
Fanoušci Freiburgu svým chováním dle mého názoru pouze prodlouží nastavení. Což se mi osobně zdá nepochopitelné, vzhledem k tomu, že jejich tým prohrává 0:4. Upřímně bych spíše čekal, že budou chtít být co nejdříve pryč ze stadionu.
70'
V tuto chvíli se nehraje, sudí se asi pokouší zmírnit vášně. Mezitím se ukázalo, že předmětem, který trefil do hlavy rozcvičujícího se Andrého Silvu, byla dvoueurová mince.
69'
Domácí hráči uklidňují řádně rozvášněné a nazlobené fanoušky. Podobné chování jim totiž v tuto chvíli vůbec nepomáhá.
69'
Teď to navíc vypadá, že z tribuny letící předmět trefil jednoho z náhradníků Lipska.
67'
Napomenut byl také Blaswich, druhý aktér souboje.
67'
Kübler se dostal k míči uvnitř vápna a po zblokované střele nešetrně vrazil do Blaswiche. Žlutá karta je naprosto pochopitelným vyústěním celé situace.
66'
Po souboji Rauma s Keitelem vhazují hosté.
65'
Günter ve vzdušném souboji vystavěl Simakanovi stoličku, za níž by se nestyděl ani leckterý řemeslník. Rozhodčí souboj tedy posoudil jako faul kapitána Freiburgu.
64'
Szoboszlai laxní přihrávkou odevzdal míč soupeři, Gregoritsch si ale v následném postupu směrem k brance neporadil s přesilou oponentů.
63'
Stadion bouří, hráči Freiburgu se zlobí. Po souboji Keitela s Klostermannm před brankou Lipska totiž sudí ukazuje směrem na opačnou stranu hřiště, signalizuje tedy faul domácího záložníka.
63'
Následně Simakan trošku pokazil dojem z předchozího souboje nedovoleným zákrokem.
62'
Po nepřesvědčivé hlavičce Henrichse sebral volný míč Grifo, jeho pokus projít do šestnáctky ale ztroskotal na Simakanovi, který se tedy uvedl nejlépe, co to šlo.
61'
ze hřiště odchází Olmo, přichází Simakan,
ze hřiště odchází Nkunku, přichází Klostermann,
ze hřiště odchází Halstenberg, přichází Raum.
60'
Grifo obstřelil zeď a jeho prudké zakončení parádně vyrazil Blaswich, ač měl zakrytý výhled. Následná dorážka Sallaie ve skluzu zamířila jen do boční sítě.
60'
Po skrumáži před volným kopem ještě obdržel žlutou kartu Nkunku.
59'
Standardku bude zahrávat Grifo, spolehlivý exekutor. Tenhle volný kop by mohl utkání alespoň trošku zdramatizovat.
58'
Ano, je to tak. Hlavní arbitr se k celé situaci vrátil, máme tu tedy volný kop pro Freiburg a Gvardiol míří předčasně do sprch. Naprosto minimální šance domácích na záchranu utkání o maličko vzrostly.
57'
A Jablonski se opravdu běží podívat na obrazovku. Tohle by klidně mohla být červená karta pro Gvardiola...
56'
Sallai si převzal kolmici Lienharta a chtěl postupovat sám na branku, pak jej ale zezadu stáhl Gvardiol. Naštěstí pro hosty to vypadá, že sudí jeho zákrok jako nedovolený neposoudil. Uvidíme, jestli vstoupí do hry video.
55'
Blaswich si odvážně poradil s presujícím protihráčem a dlouhým pasem hledal Nkunka, ten ale hlavou sklepl balon jen mimo hřiště.
54'
Haidarova kolmice na Wernera sice měla oči, kromě nich ale také přílišnou razanci, takže k míči měl nakonec blíže Ginter.
53'
Olmo, evidentně nabuzený svým dominantním výkonem z první půle, si hodně věří. Přes čtyři bránící hráče ale neměl žádnou šanci proniknout ani on.
52'
Orbán parádně vystihl pas, jehož adresátem měl být Grifo. Nyní tak kombinuje Lipsko.
51'
Werner rozjížděl zajímavé ofenzivní tažení, pak ale nepřesně přihrál na střed.
50'
Grifo poslal prudký míč do vápna, Orbán byl ale dobře postavený a nenechal balon projít až k útočníkům domácích.
Statistické okénko: Freiburg v patnácti ligových utkáních doma během této sezóny inkasoval pouze dvanáctkrát. Dnes dostal za jeden poločas čtyři branky.
49'
Henrichs se probil k centru z pravé strany, připravený Lienhart ale odklízí na aut.
48'
Laimer napřáhl ke střele zpoza vápna, první zákrok v utkání si povedenou robinsonádou připisuje Flekken.
48'
Vhazování Halstenberga vrátil hlavou za postranní čáru Lienhart.
47'
Keitel udržel míč mezi přesilou soupeřů, pak ale raději zvolil malou domů.
46'
ze hřiště odchází Eggestein, přichází Keitel,
ze hřiště odchází Doan, přichází Sallai.
46'
Za malou chvíli začne druhý poločas a upřímně jsem zvědavý, co Christian Streich vymyslí. Jeho svěřenci jsou totiž výkonem i výsledkem opravdu velmi daleko od toho, aby mohli alespoň trošku pomýšlet na postup.
Druhé dějství začne přibližně ve 21:48, tak jej dále sledujte s námi. Pokud ale fandíte Freiburgu, nejsem si zcela jist, že o další pokračování textového přenosu budete mít zájem.
Úvodní dějství je za námi a i když fotbalová veřejnost čekala vyrovnanou partii, pravdou je zatím naprostý opak. Lipsko za jeden jediný poločas nastřílelo Freiburgu čtyři branky a suverénně míří do finále Německého poháru. Je mi opravdu líto brankáře Flekkena, který si nepřipsal žádný zákrok a inkasoval hned čtyřikrát, ačkoliv asi nemohl s ani jedním gólem nic dělat.

Největším hrdinou Lipska je bezesporu Dani Olmo. Španělský ofenzivní záložník za 45 minut zapsal obdivuhodnou bilanci 1+3. Kromě něj se trefili ještě Benjamin Henrichs, Dominik Szoboszlai a Christopher Nkunku.
45+3'
45+3'
Hráči Freiburgu se pokouší ještě něco vymyslet, ale zcela upřímně nevidím jediný způsob, jakým by mohl zápas ještě zdramatizovat. I když ve fotbale se samozřejmě může stát cokoliv.
45+1'
Ospalý Freiburg je, odpusťte mi ten výraz, totálně na ručník. Lipsko se opět velmi jednoduše dostalo až na dostřel branky soupeře, zpoza šestnáctky ještě Olmo parádním pasem našel přesně prostor, kde se pohyboval CHRISTOPHER NKUNKU. Ten si merunu zpracoval a druhým dotykem ji poslal prudce mimo dosah Flekkena. 0:4. Destrukce, demolice, debakl.
45'
Olmo se nevěřícně chytá za hlavu, byl si totiž jistý, že nakopnutím míče do Güntera vybojoval roh. Rozhodčí je ale jiného názoru a ukazuje na kop od branky.
45'
Kübler ale svůj nedovolený zákrok odčinil tím, že hlavou odklidil centr Halstenberga.
44'
Po faulu Küblera na unikajícího Olma budou volný kop z prostoru levého křídla zahrávat hosté.
43'
Lipsko se ubránilo standardce a poté, co Kübler nezasáhl dlouhý míč, mohl hrát Nkunku. Ten nejprve celou akci zpomalil, pak se k němu ale balon vrátil a francouzský reprezentant zkusil štěstí z úctyhodné vzdálenosti. Jeho pumelice proletěla vedle levé tyče.
42'
V souboji dvou plejerů s číslem 27 dohrál Laimer Höflera po odehrání míče, sudí ukazuje proti brance Lipska.
41'
Szoboszlaiův centr ale nedokázali usměrnit mezi tři tyče ani Orbán, ani Olmo. Oba vyskočili výše než jejich strážci, ale míč letí nad branku.
40'
Po další chybě domácích v rozehrávce převzal přihrávku od Nkunka Szoboszlai a zkusil vypálit vnějším nártem z rohu vápna. Jeho tvrdá rána mířila vedle, ale byla ještě tečována, takže Lipsko bude zahrávat rohový kop.
39'
Grifo převzal míč na středu hřiště a lehkým obloučkem vyslal do náběhu Gregoritsche, který poté pálil levačkou na bližší tyč. Z velmi nadějné pozice ale branku Lipska minul.
38'
A Lipsko nepřestává bušit na dosti děravá a chatrná obranná vrátka Freiburgu. Tentokráte ale jeho snahu zhatila nepřesná přihrávka.
37'
Noční můra Freiburgu pokračuje. DOMINIK SZOBOSZLAI převzal přihrávku od Wernera kousek za vápnem, narazil si s Olmem, který mu vrátil míč do naprosté tutovky. V té maďarský šikula nezaváhal a pěkným obstřelem levačkou navyšuje vedení hostí. 0:3!
36'
Ginterovu ambiciózní rozehrávku na střed hřiště přečetl Orbán a Lipsko tak získalo míč.
35'
Szoboszlaie zezadu podsekl Höler, Lipsko tak bude zahrávat volný kop ze střední třetiny hřiště.
33'
Gvardiol poslal Blaswichovi příliš pomalou zpětnou přihrávku, gólman Lipska pak odkopem jen napálil napadajícícho Hölera, od něhož se míč odrazil mimo hřiště. Tohle bylo ale od chorvatského stopera poměrně bohorovné.
32'
Lipsko nikam nespěchá a přihrává si v zadních řadách, Freiburg pomalu vysouvá obranný blok výše.
31'
Lienhart křižným pasem našel hlavu Küblera, na jeho přesnou přihrávku ale nenavázal Doan, jenž o míč přišel.
30'
Laimer navedl míč středem a pokoušel se ho prostrčit do vápna, leč marně. Jeho pas totiž našel jen bránícího Lienharta.
29'
Laimer se hodně diví, že byl jeho zákrok na Höflera oceněn jako faul. Pokud by sudí nechal pokračovat ve hře, znamenalo by to pro Lipsko zisk míče asi dvacet metrů od branky soupeře.
29'
Olmovi při zpracování dlouhého pasu utekl kulatý nesmysl až za postranní čáru.
28'
Ostrý skluz Hölera ve středu hřiště odnesl Haidara, tady se jednalo o jasný faul.
27'
Olmo zezadu až příliš agresivně postrčil Küblera, za což se mu ihned omlouvá.
26'
Freiburg tráví poslední minuty na útočné polovině, ale žádnou stoprocentní šanci si zatím nevytvořil. Teď Hölerovi nevyšla přihrávka do vápna, kterou sbírá gólman Blaswich.
24'
Následně se po Doanově pasu pokoušel střelou z otočky prosadit Gregoritsch, tomu ale míč vypíchl Orbán, jehož rakouský forvard ve snaze vypálit ještě nepříjemně nakopl.
24'
I tento Grifův pas do vápna ale obrana odvrací do bezpečí, tentokráte se o to postaral Henrichs.
23'
Kübler si na pravé straně obhodil Olma, který jej zezadu nedovoleně poslal k zemi. Volný kop z pravé strany tak bude zahrávat Freiburg.
23'
Eggesteinův centr z pravé strany našel Gintera, ten ale hlavičce nedal dostatečnou razanci ani přesnost.
22'
Grifův centr do vápna ale odhlavičkoval Nkunku, který strážil prostor na první tyči.
22'
Freiburg se nadechuje a bude moci zahrozit z rohového kopu.
21'
Olmo si teď uřízl pořádně velké sousto a při pokusu o kličku na útočné polovině přišel o míč.
21'
Freiburgu je jasné, že musí reagovat. První střídání tak přišlo již po dvaceti minutách hry, na trávník vyběhl italský reprezentant Vincenzo Grifo.
20'
ze hřiště odchází Sildillia, přichází Grifo.
20'
Henrichs byl zezadu přišlápnutý Gregoritschem, tenhle nedovolený zákrok ale zraku hlavního arbitra unikl.
19'
Sotva Freiburg přešel půlící čáru, ihned o míč přišel a další útočné snažení tak vymýšlí hosté.
18'
Doan už je na nohou, ale stále ještě nevypadá stoprocentně fit.
17'
Trenér Freibugu na lavičce běsní, vrásky na čele mu navíc nyní přidělal Doan, jenž si lehl na trávník a drží se za koleno.
16'
Lipsko má absolutní psychickou převahu. Kdyby teď Nkunku dosáhl na střílený centr z pravé strany, mohlo být ještě o něco veseleji.
14'
Blázinec, domácí fanoušci naprosto ztichli. Lipsko získalo míč po dlouhém nákopu soupeře a rozjelo brejk. Balon se po trase Werner-Olmo dostal až k BENJAMINU HENRICHSOVI, který si z pozice pravého beka naběhl až do vápna a parádní ranou k tyči střílí druhý gól svého týmu za posledních šedesát sekund. 0:2!
13'
Nkunku pronikl po pravé straně hladce okolo Gintera a ač následný centr zprava přetáhl, balon doputoval až na opačný roh šestnáctky k Halstenbergovi. Ten naprosto milimetrovým centrem našel DANIHO OLMA, jemuž se podařilo přesnou hlavičkou rozvlnit síť! 0:1!
11'
Werner s balonem u nohy šikovně pronikl z půlící čáry až na hranici vápna soupeře, místo toho aby volil střelu, tak se ale snažil připravit střeleckou pozici spoluhráči. Přihrávka Wernerovi nevyšla podle představ, takže veškeré vzrušení bylo zbytečné.
10'
Nkunku prostrčil míč na Wernera, který si udělal prostor k centru. Ten byl sice přetažený, po dobré práci Henrichse se míč ale k Wernerovi vrátil. Jeho střelu z první ale zblokoval Sildillia.
9'
Doan si z pravé strany nabral merunu na střed a poté ostře pálil k bližší tyči zpoza šestnáctky. Jeho přízemní pokus se jen těsně nevešel do vymezeného brankového prostoru.
8'
Stejná situace, jen na opačné straně hřiště. Obránci Lipska si nyní vyměnili snad deset přihrávek buď mezi sebou, nebo i s brankářem Blaswichem.
7'
Nyní se o výstavbu útok až od vlastních stoperů pokouší Freiburg, Lipsko ale vysunulo presink.
6'
Wernerův dlouhý nákop končí ve Flekkenově náruči.
5'
Lipsko nyní konečně kombinovalo po delší časový úsek a málem z toho byl úvodní gól utkání. Henrichs pasem na střed našel Olma, který nádhernou kolmicí vysunul do stoprocentní šance Nkunka. Osamocený před brankářem chtěl Francouz pálit na zadní tyč, přízemní střelou ale branku minul.
4'
Henrichs si hlavičkou obhodil Lienharta na pravém křídle a po kontaktu s ním upadl, sudí ale souboj posoudil jako čistý.
3'
Lipsko si zatím prakticky neužilo ani minutku s míčem na kopačkách a když už Gvardiol balon získal, tak jej poslal malou domů Blaswichovi tak nešikovně, že gólman Lipska odkopem z těžké pozice jen odevzdal míč soupeři.
2'
Freiburg byl maličký kousek od toho, aby si vytvořil první gólovku. Höler z první poslal balon do běhu Gregoritschovi, jemuž ale zakončení na poslední chvíli překazil jeden ze skluzujících obránců.
1'

SC Freiburg: Flekken – Kübler, Ginter, Lienhart, Günter (C) – Eggestein, Höfler – Doan, Sildillia – Gregoritsch, Höler
Náhradníci: Atubolu – Grifo, Gulde, Džong Woo-jong, Keitel, Petersen, Röhl, Sallai, Weisshaupt
Trenér: Christian Streich

RB Lipsko: Blaswich – Henrichs, Orbán (C), Gvardiol, Halstenberg – Laimer, Haidara – Szoboszlai, Olmo, Nkunku – Werner
Náhradníci: Nyland – Diallo, Forsberg, Klostermann, Poulsen, Raum, Silva, Simakan
Trenér: Marco Rose

Rozhodčí: Jablonski – Thielet, Beitinger.
Také v lize je to mezi těmito týmy obrovský souboj. Freiburg se totiž nachází na 4. místě s 56 body, zatímco Lipsko na 5. pozici s 54 body. Právě čtvrtá pozice zajišťuje Ligu mistrů, zatímco pátá Evropskou ligu. Naposled se spolu tato mužstva utkala ve 14. kole Bundesligy v listopadu na půdě Lipska, to vyhrálo 3:1.
Semifinále DFB-Pokalu mezi týmy Freiburg a Lipsko je jedním z nejočekávanějších zápasů v této fázi soutěže. Freiburg ve čtvrtfinále zdolal velkoklub Bayern Mnichov díky nečekané otočce a rozhodující brance v 90+5. minutě, o kterou se postaral z penalty Holer. Lipsko mělo také ve čtvrtfinále obrovského soupeře, čímž byl Dortmund. Ve 22. minutě otevřel skóre Werner a v nastavení zápasu upevnil skóre na 2:0 Orban.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.