Německý pohár -  ONLINE PŘENOS -  Lipsko : Dortmund - 5. dubna 2023   20:45

Lipsko
Lipsko
22' Werner  • 90+8' Orbán
2:0
(1:0)
Dortmund
Dortmund
Lipsko
Blaswich – Orbán, Simakan (78. Klostermann), Gvardiol – Henrichs, Haïdara, Laimer (87. Kampl), Raum (88. Halstenberg) – Szoboszlai, Werner (78. A. Silva), Olmo (70. Forsberg)
A. Silva, Ba, Clark, Diallo, Forsberg, Halstenberg, Kampl, Klostermann, Nyland
Brych – Borsch, Lupp
Red Bull Arena, Lipsko
Dortmund
Kobel – Wolf (46. Moukoko), Süle, Hummels (85. Modeste), Ryerson – Özcan, Can, Guerreiro – Brandt (63. Bellingham), Malen, Reus (76. Byone-Gittens)

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek večera a dobrou noc.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 6:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:7.
Lipsko postupuje naprosto zaslouženě, protože bylo ve dnešním utkání lepším týmem. Lipsko nastoupilo do zápasu skvěle a hned v prvních minutách mělo několik velkých šancí. Kobel však Dortmund držel, vychytal šance Wernera i Olma. Právě Timo Werner ho ale nakonec překonal, ve 22: minutě zužitkoval skvělou přihrávku před branku od Simakana. Dortmund si naproti tomu nevytvořil ani jednu zajímavou příležitost.

Ve druhé půli bylo stále Lipsko aktivnější, přestože Dortmund přeci jen kvalitu své hry mírně zvedl. Šance si ale tvořit nedokázal. Ta opravdu velká přišla až v samotném závěru, kdy střílel střídající Byone-Gittens. Blaswich ho ale vychytal a domácí krátce poté přidali druhou branku, poté co míč poslal do branky Willi Orbán. Brankář Borussie Kobel se nestihl vrátit do branky, poté co se účastnil útočného rohového kopu.
Zápas skončil, Lipsko dokázalo v semifinále německého poháru porazit na domácím hřišti Dortmund 2:0 a po roce si zase zahraje finále. Může narazit na Frankfurt, Freiburg nebo Stuttgart.
90+9'
90+8'
Lipsko právě vstřelilo branku!
Kobel se nestihl vrátit do branky po útočném rohovém kopu, kterého se účastnil. Ze strany domácího týmu to sice bylo trochu krkolomné, nakonec se ale WILLI ORBÁN podařilo poslat míč do sítě.
90+8'
Na rohový kop se vydal i brankář Kobel, ale míč nezasáhl a domácí míří do brejku!
90+7'
Málem se do Dortmundu povedlo! Byone-Gittens střílel a Blaswich musel předvést skvělý zákrok, aby míč vyrazil!
90+7'
Už se hraje výrazně přes čas, rozhodčí ale ještě zřejmě chce dát Dortmundu šanci na poslední pokus o vyrovnání.
90+6'
Mats Hummels se do té strkanice také zapojil a dostává žlutou kartu, přestože už před několika minutami odešel za hřiště.
90+5'
Rozhodčí už dokázal situaci uklidnit, uvidíme, jestli ukáže i karty.
90+5'
Szoboszlai ztratil míč a následně fauloval Malena. Poté se strhla potyčka, do které se zapojují téměř všichni hráči na hřišti.
90+4'
V závěru je to ze strany Dortmundu spíše křeč, nic nenasvědčuje tomu, že by se hostům ještě mohlo podařit vyrovnat.
90+2'
Dlouhý nákop hledal Malena, který se snažil vynutit si faul, rozhodčí je ale jiného názoru a právě Malenovi za protesty uděluje žlutou kartu.
90+1'
Zajímavou šanci Dortmundu zakončoval Malen, ale Blaswich dokázal skvěle zasáhnout, přestože dnes moc práce zatím neměl.
90'
Po delší době se hra přesouvá na polovinu Lipska, hosté se ještě pokusí v závěru zápasu vyrovnat a dostat zápas do prodloužení.
89'
Lipsko si málem pojistilo své vedení dalším gólem. Do koncovky se tlačil Silva, ale je z toho jen rohový kop.
88'
Střídání v týmu RB Lipsko:
ze hřiště odchází David Raum, přichází Marcel Halstenberg.
87'
ze hřiště odchází Konrad Laimer, přichází Kevin Kampl.
86'
Nyní zahrál Bellingham rukou a míč tak připadne hráčům Lipska.
86'
Jude Bellingham dostává žlutou kartu za jakési nesportovní chování vůči rozhodčímu.
85'
Střídání v týmu Borussia Dortmund:
ze hřiště odchází Mats Hummels, přichází Anthony Modeste.
84'
Forsberg poslal před branku Dortmundu prudký centr, hosté si s ním ale dokázali poradit.
83'
Hra se zase rychle přesunula na druhou stranu a domácí budou kopat roh.
83'
Can zablokoval centr z opačné strany a hosté hned vyrazili do protiútoku. Ten ale skvěle zastavil Gvardiol.
82'
Szoboszlai sice z levé strany nakonec dokázal odcentrovat, ale ve vápně nebyl žádný z jeho spoluhráčů.
81'
Vstoupili jsme do závěrečné desetiminutovky normální hrací doby a Dortmund stále prohrává o gól. Uvidíme, jestli hosté ještě najdou sílu na to, aby Lipsku závěr zápasu znepříjemnili.
78'
ze hřiště odchází Mohamed Simakan, přichází Lukas Klostermann,
ze hřiště odchází Timo Werner, přichází Andre Silva.
78'
Domácí hned upalovali do protiútoku, který zakončoval po zaseknutí Hummelsovi pravačkou Laimer. Nepřekonal ale skvělého Kobela.
77'
Ryersonův centr z pravé strany nebyl dost kvalitní na to, aby se dostal až před branku.
76'
ze hřiště odchází Marco Reus, přichází Jamie Byone-Gittens.
75'
V Red Bull Areně na chvíli vypla světla, pak se zase rozsvítila. Zatím se nehraje.
75'
Centr z pravé strany v podání Dortmundu nevypadal špatně, domácí se ale dokázali ubránit.
74'
Dlouhý balón do vápna Lipska se stal dárečkem pro brankáře Blaswicha.
73'
Domácí se pokusili o rychlou a překvapivou rozehrávku, tam jim ale nevyšla.
72'
Simakan fauloval, ale ublížil hlavně sám sobě. Vypadá to, že ho berou křeče.
70'
ze hřiště odchází Dani Olmo, přichází Emil Forsberg.
69'
Simakan, který Malena ubránil, je lehce otřesen, ale určitě se z toho dostane.
68'
Malen byl adresátem dalšího centru, ale ve vzduchu se v souboji neprosadil.
67'
Bellingham dal o sobě poprvé vědět, jeho centr z pravé strany ale přistál jen do rukavic brankáře Blaswiche.
66'
Raum nemohl postupovat po levém křídle dopředu, míč totiž nestihl zpracovat na hrací ploše.
65'
Özcan tvrdě bojoval o to, aby ještě udržel míč na hrací ploše a dostal ho do vápna, nakonec se ale pískal ofsajd.
64'
Dortmund zakládá nový postupný útok od svých obránců.
63'
ze hřiště odchází Julian Brandt, přichází Jude Bellingham.
62'
Za levý kotník se drží Süle, poté co přišel do kontaktu se Simakanem. Měl by ale být v pořádku.
61'
Hosté se pokusili po ubráněné standardní situaci vyrazit do brejku, ale Malen se daleko nedostal.
60'
Na trávníku skončil Simakan, Lipsko bude zahrávat standardní situaci z nebezpečné pozice.
58'
Ryerson byl faulován, žlutou kartu dostává David Raum.
57'
Dortmund přeci jen svou hru ve druhém poločase trochu vylepšil, snaží se být aktivnější. Do zakončení se ale zatím nedostsal.
55'
Dlouhý nákop Borussie měl směřovat právě na Malena ve vápně, ten byl ale obranou Lipska dobře pokrytý.
54'
Malen je naštěstí nakonec v pořádku a brzy se vrátí do hry.
54'
Ke kontaktu stejně došlo před vápnem, takže penalta ani nebyla ve hře. Faul ale Brych zapískat mohl.
53'
Na zemi skončil ve vápně Malen a drží se za hlavu. Penalta se nepíská a až po chvíli rozhodčí Brych přerušil hru.
52'
Brandt z levé strany centroval před branku, jeho velmi nepřesný míč ale nikoho nenašel.
51'
Malen se chtěl individuálně uvolnit, to mu ale vůbec nevyšlo. Dnes zatím nehraje dobrý zápas.
50'
Werner byl adresátem dlouhé přihrávky vzduchem, hlavou se mu ale nepovedlo sklepnout míč spoluhráči.
49'
Werner přihrával nepřesně a míč tak skončil pod kontrolou brankáře Dortmundu Kobela.
48'
Lipsko už zase dobývá pokutové území Dortmundu. Stejně jako tomu bylo před pauzou.
46'
ze hřiště odchází Marius Wolf, přichází Youssoufa Moukoko.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:48.
První poločas je minulostí, domácí Lipsko vede nad Dortmundem 1:0. Lipsko nastoupilo do zápasu skvěle a hned v prvních minutách mělo několik velkých šancí. Kobel však Dortmund držel, vychytal šance Wernera i Olma. Právě Timo Werner ho ale nakonec překonal, ve 22: minutě zužitkoval skvělou přihrávku před branku od Simakana. Dortmund si naproti tomu nevytvořil ani jednu zajímavou příležitost.
45+3'
45+2'
Děj hry se přesunul na útočnou polovinu Dortmundu, ale jen na chvíli. Hráči Dortmundu už se zase vrátili až k brankáři Kobelovi.
45+1'
Hned v úvodu nastaveného času se píská ofsajd Lipska.
45'
Blíží se konec prvního poločasu, který už asi vytouženě vyhlíží Dortmund, který předvádí zatím velmi špatný výkon.
44'
Ve hře se pokračovalo standardní situací Lipska, kterou dokázali hosté ubránit.
42'
Další střela pak trefila Matse Hummelse do obličeje, který je tak nyní ošetřován.
41'
Raum trefil svou střelou zevnitř šestnáctky Hummelse, dnes rozhodně nejlepšího obránce Dortmundu.
40'
První žlutou kartu tohoto zápasu dostává obránce Borussie Julian Ryerson za zatažení Olma.
39'
Lipsko postupovalo do dalšího smrtícího brejku, ten ale nakonec nebyl vůbec zakončen, protože ho Werner zazdil bídnou přihrávkou.
38'
Hráči Dortmundu si vyměňují míč v okolí středového kruhu. Je to všechno ale hodně pomalé.
36'
Z dálky střílel Timo Werner, branku Borussie však o pořádný kus minul.
36'
Po ošetření Kobela se pokračuje v zápase, jednička Dortmundu je schopna pokračovat.
35'
Kobel se ale při nějakém ze zákroků zranil a musí být ošetřen.
34'
Znovu musel Kobel do akce, tentokrát musel krotit míč po střele Daniho Olma z voleje. Další výborný zákrok brankáře Borussie.
34'
Domácí měli další šanci! Werner dostal dobrý pas před branku, u míče byl ale nakonec první Gregor Kobel.
33'
Další roh, který byl rozehraný na krátko. Až poté přišel centr na zadní tyč, kde byl zcela volný Joško Gvardiol. Hlavou ale netrefil branku.
33'
Po sražené střele Dominika Szoboszlaie se bude zahrávat rohový kop.
32'
Míč skončil v zámezí, vhazovat budou v blízkosti půlící čáry domácí.
31'
Hráči Dortmundu, zatím nepraktikují téměř žádný pressing, takže domácí mají klid na rozehrávku.
29'
Kobel byl připraven stáhnout ze vzduchu nepřesnou dlouhou přihrávku Lipska.
28'
Lipsko opět sebevědomě kombinuje, zatím ale daleko od branky Dortmundu.
26'
Werner si zpracoval dlouhou přihrávku, ale vepředu byl sám, takže musel počkat na podporu spoluhráčů a navíc poté pokazil přihrávku.
25'
Uvidíme, jak nyní zareaguje Dortmund, který je dnes směrem dopředu zatím téměř neškodný.
22'
Lipsko jde po aktivním vstupu do zápasu po zásluze do vedení! Simakan našel ideální přihrávkou před brankou útočníka TIMO WERNERA, a ten z blízka nedal Kobelovi šanci. Asistence: Mohamed Simakan.
21'
Střelou z dálky se pokusil Blaswicha překvapit Ryerson, ale netrefil branku.
19'
Dormtund ustál i tento rohový kop, zakončení Henrichse hlavou bylo zablokované.
17'
Szoboszlai posílal míč před branku, ale trefil jen blokujícího Hummelse. Bude to další rohový kop.
17'
Hráči Dortmundu se potřebují chytnout, protože dnes jim zatím nevychází vůbec nic. Jen brankář Kobel je drží skvělými zákroky.
16'
Dortmund nakonec rozehrál na krátko, až potom nakopl míč dopředu. A je z toho jen odkop od branky Lipska.
15'
Hosté budou zahrávat standardní situaci, míč pravděpodobně poletí před branku Lipska.
14'
Hra se přesunula poprvé v utkání na polovinu Lipska, kde drží domácí mužstvo míč.
12'
Simakan našel ve vápně Daniho Olma, španělského útočníka ale skvěle vychytal Kobel, který špičkou kopačky míč dokázal vykopnout.
9'
Lipsko předvedlo nacvičený signál po rohovém kopu, který hráče Dortmundu překvapil, nakonec ale hosté nezakončili.
9'
Hosté podnikli další výpad do pokutového území. Po akci Gvardiola s Olmem to bude rohový kop.
8'
Dortmund se v úvodu zápasu jen brání, zatím ale všechny velké šance Lipska přežil.
6'
Lipsko pokračuje ve své aktivitě. Nyní Kobel zasahoval proti tvrdé střele Daniho Olma. Zvládl to a s vyraženým míčem mu pomohli obránci.
5'
Ještě pálil Timo Werner, bývalý hráč Chelsea ale pravačkou přestřelil branku.
5'
Lipsko rozehrálo i další rohový kop na krátko. Nakonec střílel z dálky Szoboszlai, ale trefil jen Süleho před sebou.
4'
Kobel musel znovu do akce, tentokrát zasahoval proti střele Haidary po rohovém kopu.
3'
Lipsko se dostalo do první velké šance zápasu! Míč dostal ve vápně Werner, který se však z gólu neraduje, protože ho fantasticky vychytal Kobel.
2'
Lipsko v úvodu utkání drží míč a snaží se nastolit své tempo hry.
1'
Před branku Dortmundu mířil první centr, ten se stal obětí brankáře Gregora Kobela.
1'
Domácí Lipsko nastoupí ve svých tradičních bílo-červených dresech, hosté z Lipska taktéž ve svých klasických žluto-černých dresech.
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na hrací ploše, utkání za malou chvíli odstartuje.

RB Lipsko: Blaswich – Orbán, Simakan, Gvardiol – Henrichs, Haïdara, Laimer, Raum – Szoboszlai, Werner, Olmo
Náhradníci: A. Silva, Ba, Clark, Diallo, Forsberg, Halstenberg, Kampl, Klostermann, Nyland
Trenér: Rose

Borussia Dortmund: Kobel – Wolf, Süle, Hummels, Ryerson – Özcan, Can, Guerreiro – Brandt, Malen, Reus
Náhradníci: Bellingham, Byone-Gittens, Coulibaly, Dahoud, Meyer, Modeste, Moukoko, Reyna, Rothe
Trenér: Terzič

Rozhodčí: Brych – Borsch, Lupp.
Vzájemné zápasy

V této sezóně se tyto dva kluby už utkaly dvakrát v domácí lize. První utkání vyhrálo Lipsko na domácím hřišti vysoko 3:0, ve druhém zápase uspěl naopak Dortmund, který doma vyhrál 2:1.
Borussia Dortmund

Borussia Dortmund je německý fotbalový klub, který se momentálně nachází na druhém místě v Bundeslize s 53 body. Z posledních čtyř zápasů však tento tým jen jednou zvítězil a naposledy utrpěl porážku 2:4 na hřišti Bayernu Mnichov. V minulé sezóně tento klub vypadl už v osmifinále německého poháru, což bylo pro fanoušky zklamáním. Borussia Dortmund je ale stále považována za jednoho z nejlepších německých týmů s mnoha talentovanými hráči. Tento tým je známý pro svou útočnou hru a schopnost vytvářet nebezpečné situace proti soupeřům.
RB Lipsko

RB Lipsko je německý fotbalový klub, který momentálně hraje v nejvyšší německé fotbalové soutěži, Bundeslize. V současné sezóně se tým nachází na pátém místě tabulky s 26 body, nicméně z posledních pěti zápasů prohrál čtyřikrát. V minulé sezóně si ale tento klub připsal prestižní vítězství v německém poháru, což bylo pro klub i jeho fanoušky velkým úspěchem. Naposledy Lipsko prohrálo doma s Mohučí 0:3.
Zdravím a vítám všechny příznivce německého fotbalu u sledování on-line přenosu utkání čtvrtfinále německého poháru mezi týmy RB Lipsko a Borussia Dortmund. Zápas se odehraje v Red Bull Areně v Lipsku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.