Kanada - Zimbabwe | ONLINE | 6.8.2016 20:00 | OH - fotbal Fotbal - ženy | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu to bude vše, loučí se s Vámi Michal Belšán. Děkuji za pozornost a někdy příště na počtenou!
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 11:1.
Střely mimo: 14:5.
Rohy: 3:3.
Ofsajdy: 4:0.
Fauly: 10:12.
A máme tu konec zápasu, Kanaďanky dle očekávání v pohodě porazily Zimbabwe.

Do vedení šly již v sedmé minutě, kdy vlastní střelu za záda brankářky Dringiraiové dokázala dorazit Janine Beckieová. O chvíli později se gólmanka Zimbabwe provinila faulem ve vápně a nařízenou penaltu proměnila kapitánka Christine Sinclairová. Ve 35. minutě se ještě jednou prosadila Janine Beckieová a v poklidu se dalo konstatovat, že bylo rozhodnuto.

Zimbabwanky se ale těšily obrovské podpory fanoušků a chtěly je potěšit alespoň jedním gólem, což se podařilo v 86. minutě, kdy po chybě brankářky a obránkyň skórovala příchozí Mavis Chiranduová.

Kanada tedy porazila Zimbabwe 3:1!
90+3
Konec zápasu.
90+3
Hráčky Kanady mají balon ve své moci a už dohrávají zápas v poklidné kombinaci.
90+2
Kanada vybojovala rohový kop. Jeho exekuce se ujala Janine Beckieová, které se ale centr moc nepodařil. Navíc došlo i k útočnému faulu ve vápně.
90+1
Nastaveny byly ještě tři minuty a parádní ranou se po odražení míče prezentovala Marjory Nyaumweová! Míč ale proskákal těsně vedle brány, na stadionu to hodně zahučelo.
90
Kanaďanky už se jen v poklidu snaží držením míče kontrolovat zbytek zápasu. Dohrávají ho na útočné polovině, což jim naprosto vyhovuje za současného stavu.
89
Hráčky Zimbabwe si nyní až příliš věřily a při snaze o útok je snadno obrala Princová. Ta posunula míč k Roseové, která už si ale nedokázala poradit.
88
Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Kudakwashe Bhasopoová, přichází Erina Jekeová.
88
Deanne Roseová se pokusila vypálit z voleje a dát čtvrtou branku Kanady, zapomněla ale zamířit přesně.
86
Zimbabwe právě vstřelilo branku!
Zimbabwankám se přeci jen podařilo skórovat a rozjásat místní diváky! Po velké chybě v defenzivě Kanady vyrazila brankářka D'Angelová ze své branky, což ale byla chyba. Soupeřka ji totiž překopla a míč se dostal k MAVIS CHIRANDUOVÉ, na kterou zívala odkrytá klec. Velká radost reprezentantek Zimbabwe.
85
Po chybách v obraně Zimbabwe se k odraženému balonu propracovala Nichelle Princová, jež ho z voleje napálila. Zapomněla ale kvalitně zamířit.
84
Do vápna dokázala odcentrovat kapitánka Sinclairová. K míči se poté dostala Josée Bélangerová, nicméně zakončila jen vedle brány.
83
Faulem přímo ve středu hřiště se provinila Msipa Emmalulateová, která zastavovala útočící Nichelle Princovou. A ta odvedla vskutku dobrou práci, když tentok nedovolený zákrok soupeřky vybojovala.
82
Přihrávky Zimbabwanek jsou opět fanoušky hlasitě oslavovány. Když už fotbalová podívaná není moc pěkná, tak se diváci baví alespoň tímto způsobem.
81
Kaitanoová a Lawrencová se postrkovaly na hranici pokutového území a dočkaly se rázného upozornění ze strany sudí, že toto si již nesmí dovolit.
80
Josée Bélangerová nyní přišlápla při napadání Mavisu Chiranduovou, za což obdržela od rozhodčí žlutou kartu.
79
Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Rutendo Makoreová, přichází Daisy Kaitanoová.
78
Zkušená kapitánka Kanady Christine Sinclairová se v pokutovém území dostala k míči a poslala ho do branky. Při zpracování se ale provinila hrou rukou, kvůli čemuž nebyl gól uznán!
77
Tak nyní měly fotbalistky ve žlutém nadějné šance při dobrém napadání. Vše ale ukončil faul Eunice Chibandaové, která si v souboji s Chapmanovou počínala až příliš tvrdě.
76
Hráčky Zimbabwe se evidentně snaží potěšit fanoušky alespoň čestným úspěchem. Obrana soupeře jim toho ale moc nedovoluje.
75
Čtvrtým gólem to chtěla stvrdit Sinclairová, bránící fotbalistky ji ale dokázaly od balonu odzbrojit.
75
Po zblokovaném centru Princové se o reparát mohla postarat Ashley Lawrencová. Ani jí se to však nepovedlo, přesto Kanaďanky nadále útočí.
74
Dvougólová Janine Beckieová posunula míč na pravé křídlo, kam si nabíhala Josée Bélangerová. Ke vší smůle si ovšem hrací předmět až moc předkopla.
73
Po chybě Chiranduové se k zakončení překvapivě dostala Deanne Roseová, míč však poslala vysoko nad bránu Zimbabwanek.
73
Po centru Beckieové se k hlavičce dostala jen bránící Nyaumweová. Od ní se však balon odrazil k Lawrencové, která se pokoušela o kličky. Nic z toho ale nebylo.
72
Kanaďanky aktivně napadaly na útočné polovině a dostaly se díky tomu k míči. Centr Roseové byl zblokovaný na roh, což dává hráčkám v červeném šanci ohrozit soupeřovu svatyni.
70
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Jessie Flemingová, přichází Nichelle Princová.
70
Po pravé straně pospíchala Kudakwashe Bhasopoová. Místo střely či přihrávky do vápna vyslala cosi mezitím, což celou akci zhatilo.
69
Zimbabwanky mířily do útočné akce. Pokoušely se o přihrávání na polovině soupeře, ale dopustily se faulu, takže z toho opět nic nebylo.
68
Střídání v týmu Zimbabwe: ze hřiště odchází Felistas Muzongondiová, přichází Mavis Chiranduová.
68
Konečně nějaká akce! Ashley Lawrencová parádním pasem za obranu vybídla k zakončení Jessie Flemingovou, která přízemní ranou jen těsně minula branku Dringiraiové.
67
Bohužel musím konstatovat, že nadále nesledujeme zábavnou podívanou. Druhý poločas už se opravdu hraje jen z nutnosti.
66
Po dlouhém autovém vhazování Shiely Makotoové se k balonu dostala jen pozorná gólmanka Sabrina D'Angelová. Zcela zbytečně tak outsider přišel o míč.
65
Po centru Lawrencové z levé strany upustila Chido Dringiraiová balon ze své náruče, měla ale velké štěstí, že poblíž nebyla žádná další hráčka Kanady.
64
Po velice dobře provedené standardce se v pokutovém území probíjela k zakončení Deanne Roseová, ale branku soupeře minula. Její příchod ofenzivu Kanaďanek oživil, ve druhém poločase totiž zatím vedoucí tým moc akcí nevymyslel.
63
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Diana Mathesonová, přichází Allysha Chapmanová.
62
Nadějný centr před branku posílala Diana Mathesonová. Nabíhala si na něj před chvílí příchozí Roseová, ale měla k němu až příliš daleko.
62
Zimbabwanky získaly balon do své moci a soupeři ho nechtějí půjčit. Nemohou se ale posunout z vlastní obranné poloviny...
61
Střídání v týmu Kanada: ze hřiště odchází Melissa Tancrediová, přichází Deanne Roseová.
60
Rozehrávka se Kudakwashe Bhasopoové vůbec nepodařila, obrana Kanady měla jednoduchý úkol. Navíc okamžitě hráčky v červeném míří do útočné akce.
59
Velká zbytečnost. Kadeisha Buchananová stála až příliš blízko místa rozehrávky a odmítala ho opustit, za což také dostala žlutou kartu. A to navíc znamená, že bude suspendována pro příští zápas. Nepochopitelné.
58
Do útoku se po levé straně řítila Msipa Emmalulateová, kterou ale tvrdým skluzem zastavila Jessie Flemingová! Kanaďanka tak okamžitě dostává žlutou kartu a diváci na ni bučí.
58
Jessie Flemingová posílala centr do pokutového území, obránkyně soupeře si to ale dokázaly ohlídat.
57
Po autovém vhazování Makotoové se místo hráček Zimbabwe dostaly k balonu pouze Kanaďanky, které tak nadále pokračují v útočení.
56
Střelu zhruba ze 40 metrů vyslala Msipa Emmalulateová, branku ale vysoko přestřelila. Šance Zimbabwe tak byla úplně zhacena.
55
Po zaváhání Buchananové se do šance snažila probojovat aktivní Makoreová, ale zradilo jí zpracovávání míče. Nakonec dokázala alespoň vybojovat faul Flemingové.
54
Nákop z vlastní obranné poloviny nám předvedla Kadeisha Buchananová. Míč ale nedokázala poslat do prostor, kde stály její spoluhráčky. Zatím se fotbalem v druhé půli diváci moc nebaví.
53
Josée Bélangerová byla nachytána v ofsajdu, útočnou akci tedy Kanaďanky nemohly založit. Rozehrávat bude obránkyně Shiela Makotoová.
52
Ve vápně se po řadě kliček dostala ke střele z otočky Makoreová, ale nedokázala si seřídit svá mířidla.
50
Centr Msipy Emmalulateové ale doputoval jen do náruče brankářky Sabriny D'Angelové. Ta se dnes poměrně nudí, a tak je za takovouto lehkou práci ráda.
50
Skvělá práce v podání vracející se Diany Mathesonové! Ta čistým způsobem obrala o balon Makotoovou, bude z toho ale rohový kop pro Zimbabwe.
49
Po dlouhém odkopu brankářky Zimbabwe se ve středovém kruhu provinila faulem Schmidtová, která srazila Kapfumvutiovou.
48
O střelu z dálky se odvážně pokusila Jessie Flemingová. Místo brankářky Zimbabwe ale ohrozila jen diváky zhruba v páté řadě tribuny za bránou.
47
Do útočné akce podél pravé lajny pádila Rutendo Makoreová, nicméně Rebecca Quinnová ji dokázala zastavit skvělým obranným zákrokem.
47
Kudakwashe Bhasopoová odvedla dobrou a následně i špatnou práci. Nejprve obrala o míč útočící Lawrencovou, poté se ho ale nesmyslně vzdala špatnou přihrávkou do prostor, kde byly jen Kanaďanky.
46
Druhé dějství zápasu rozehrály hráčky Zimbabwe, které nastupují ve žlutých dresech. Oba týmy nastoupily ve stejném složení, zatím nikdo nestřídal.
46
Začal druhý poločas.
Hráčky už nastupují na hřiště před zahájením druhého poločasu! Uvidíme, jestli nadále bude pokračovat jasná dominance Kanady.
První část zápasu je minulostí. Kanaďanky zatím potvrzují roli jasných favoritek zápasu, když svého soupeře téměř k ničemu nepustily. Samy navíc dokázaly třikrát údeřit a jasnou dominancní v utkání si kráčí pro tři body. Druhý poločas už bude zřejmě jen formalitou.

Zimbabwanky ale mají velkou podporu, každá jejich přihrávka je oceňována fanoušky.

Střely: 18:3
Na branku: 11:0
45
První poločas skončil.
44
Rutendo Makoreová zakončovala rychlý protiútok Zimbabwe nadějnou střelou! Obránkyně ji ale dokázaly srazit na rohový kop, což ovšem znovu diváky potěšilo.
43
Rejoice Kapfumvutiová se pokoušela aktivním napadáním obrat o balon Quinnovou, které musela vyrazit na pomoc i brankářka Sabrina D'Angelová. A ta byla zcela jistě ráda, že měla alespoň nějakou práci.
42
A už jsme byli svědky čtvrté branky! Diana Mathesonová ale v době přihrávky stála v jasném ofsajdu, gól tedy platit nemohl. Bude z toho jen rozehrávka Zimbabwanek.
41
Po velmi dobrém centru Lawrencové hlavičkovala Quinnová, jenomže zapomněla na razanci. Pro Dringiraiovou tedy vůbec nebylo problémové zakročit.
40
Beckieová si šla pro hattrick, ale v rozhodující chvíli jí byl balon odkopnut jen na rohový kop! Velká škoda pro kanadskou útočnici.
39
Nejistě si na pravé straně počínala Mathesonová, přesto se protihráčky k balonu nedostaly. Místo toho mohla centrovat Bélangerová, která ovšem poslala balon jen k brankářce Dringiraiové.
38
Další útok Kanady dokázala zastavit Shiela Makotoová. Opravdu zatím sledujeme jasnou dominanci hráček v červeném, což se ale dalo očekávat.
37
Rebecca Quinnová založila nadějnou akci Kanady, po které se k hlavičce dostala Sinclairová. Balon ale usměrnila jen nad bránu soupeře, nic z toho tedy nebylo.
35
Kanada právě vstřelila branku!
Tak tohle byla parádní akce Kanaďanek! Po opravdu nádherné přihrávce z pravého křídla zůstala ve vápně nepokrytá JANINE BECKIEOVÁ, která se zakončením z voleje dočkala své druhé branky v utkání. Výborná akce.
34
Střely v dnešním utkání jsou zatím 13:1, což jen potvrzuje aktivitu favoritek z Kanady. Z útočné akce, která nyní vznikala, ale nic nebude, jelikož Beckieová si pomohla faulem.
33
Jessie Flemingová byla faulována Felistas Muzongondiovou, zatímco se diváci skvěle baví mexickou vlnou. Utkání má opravdu velmi dobrou atmosféru, každá přihrávka hráček Zimbabwe je oslavována.
32
Po dobrém pasu Schmidtové se pokoušela o zakončení Janine Beckieová, nicméně brankářka Zimbabwe včas vyrazila pro míč.
31
Beckieová a Flemingová se nemohly shodnout, která z nich vystřelí. Nakonec na poslední chvilku přispěchala bránící Msipa Emmalulateová, která jim balon odkopla a rozhodla za ně.
30
Parádní práci při zpracovávání balonu odvedla Christine Sinclairová. Těžkou přihrávku nakonec proměnila v dobrou střelu, která ale postrádala přesnost. Brankářka Dringiraiová tedy nemusela zasahovat.
29
K hlavičce se snažila probojovat Shiela Makotoová, ale nedokázala to. Bránící fotbalistky odvedly kvalitní práci.
29
Rutendo Makoreová byla faulována na levé straně v souboji s Bélangerovou, Zimabwanky z toho ale mají jen rohový kop. Ten ovšem vyvolal obrovský ohlas v hledišti!
28
Kudakwashe Bhasopoová dělala vše pro to, aby dostihla volný míč na levé straně. Bránící Diana Mathesonová jí v tom ale zabránila.
27
Kanaďanky jsou nyní u balonu a soupeřkám ho vůbec nepůjčují. Po dlouhém nákopu za obranu se snažila k zakončení dostat Bélangerová, při zpracování míče si ale hrací předmět ukopla.
27
Josée Bélangerová zahrávala autové vhazování. Vůbec se jí to ale nepovedlo, míč jen odevzdala soupeřkám.
26
Msipa Emmalulateová posunula balon na Kudakwashu Bhasopoovou, jenomže ta neměla dostatek prostoru a času k tomu, aby nadále pokračovala v akci.
25
Diana Mathesonová posílala míč do vápna z pravého křídla, ale nenašla správné adresátky. Bude z toho jen odkop od branky Dringiraiové.
24
Po obrovské chybě obránkyň Zimbabwe se k míči jako slepá k houslím dostala Christine Sinclairová! Byla z toho opravdu veliká šance, jenomže autorka druhé branky se nedostala k zakončení.
23
Momentálně nesledujeme zrovna nejhezčí pasáž hry. Zimbabwanky jsou u balonu a chtějí fanoušky potěšit nějakou útočnou akcí, špatně si ale přihrávají směrem dopředu. Makotoová místo diagonální přihrávky posílala balon jen po lajně, kde bylo více protihráček než spoluhráček.
21
Mathesonová rozehrála balon do pokutového území, kde se po odrazu míče dostala ke střele Beckieová! Moc jí to ale nesedlo, brankářka neměla problém zakročit.
20
Kanaďanky stále nemají dost. Josée Bélangerová postupovala podél pravé lajny do další akce, ale ta byla ukončena faulem soupeře. Následuje tedy standardka pro hráčky v červeném.
19
Kanada právě vstřelila branku!
Exekuce pokutového kopu se ujala CHRISTINE SINCLAIROVÁ, která ho proměnila s ledovým klidem k tyči. Brankářka Zimbabwe se ani nestihla pohnout, je to 2:0 pro Kanadu!
18
Žlutou kartu za avizovaný penaltový zákrok dostává brankářka Chido Dringiraiová (Zimbabwe).
18
Penalta pro Kanadu! Chido Dringiraiová faulovala v pokutovém území Mathesonovou po nedůsledném obranném zákroku Majikaové, velká šance pro vedoucí tým.
17
Z velké dálky vypálila Marjory Nyaumweová, proslulá hlavně svým extravagantním účesem. Branku D'Angelové ale vysoko přestřelila, takže z toho nebylo nic.
16
Nyní sledujeme boj obou týmů spíše ve středu hřiště. Jessie Flemingová se dvakrát v krátkém sledu pokusila vytvořit útočnou akci, ani jednou ale nepřihrála přesně.
15
Tak tohle byla dobrá šance pro Kanadu! Janine Beckieová odcentrovala balon z levé strany na druhou, kde se k zakončení dostala Diana Mathesonová. Brankářka Zimbabwe se ale dobře přesunula a vyrazila míč do bezpečí!
14
Prakticky každý vydařený obranný úkon Zimbabwanek je oceňován potleskem diváků. Nyní si ho vysloužila Makotoová, která obrala o balon Tancrediovou. A to naprosto čistým způsobem.
13
Msipa Emmalulateová se snažila vyrazit do rychlého protiútoku, Kanaďanky si ji ale dokázaly pohlídat. Nic z toho tedy nebylo.
12
Po centru Diany Mathesonové se k zakončení nedostala žádná ze spoluhráček, míč jen proskákal vedle branky Dringiraiové, která bude vykopávat.
11
Melissa Tancrediová byla zastavena v postupu do útočné akce, Kanada tedy dostává k dispozici zajímavou standardní situaci.
10
Chido Dringiraiová si nebyla při zákroku vůbec jistá, zdánlivě slabá střela Sinclairové vypadala, že žádné nebezpečí nezpůsobí. Nakonec to ale brankářka Zimbabwe zvládla zachránit.
9
Josée Bélangerová se na hranici pokutového území pokoušela probojovat k další nebezpečné střele, ale Rejoice Kapfumvutiová ji odzbrojila od balonu. Poté už to její spoluhráčky zvládly natolik dobře, že z toho bude odkop od branky.
7
Kanada právě vstřelila branku!
A máme tu první branku, Kanaďanky již v sedmé minutě zúročily větší aktivitu! JANINE BECKIEOVÁ se po centru Tancrediové sice prosadit nedokázala, její ránu totiž Dringiraiová vyrazila. Beckieová se ale dostala k dorážce a otevřela stav zápasu, je to 1:0 pro Kanadu.
7
Dlouhý nákop Nyaumweové měl směřovat ke spoluhráčce Makoreové, ale nestalo se tak. Protiútok Zimbabwe se tedy nekonal a dopředu jde opět Kanada.
6
Kanaďanky jsou stále aktivnějším týmem na útočné polovině, ale soupeřky se snaží zodpovědně a obětavě bránit. A to diváci nadále oceňují.
5
O centr z levé strany se snažila Janine Beckieová, ale bránící fotbalistky Zimbabwe ji to neumožnili. Balon tak nakonec zamířil jen do sítě z boku.
4
Zimbabwanky mají obrovskou podporu v hledišti! Když se řítily do útočné akce, diváci jásali. V pokutovém území se k zakončení snažila probojovat Rutendo Makoreová, ale obrana ji dokázala uhlídat.
3
Nobuhle Majikaová si dobře poradila s obranným úkolem a vybojovala výkop od branky svého národního týmu. O něj se tedy postará Chido Dringiraiová.
2
Sophie Schmidtová se snažila na hranici pokutového území zpracovat prudký pas. Než to ale stihla, tak ji balon odkopla Makotoová. Nic z toho tedy nebylo.
1
Melissa Tancrediová byla v postupu po levém křídle zastavena, bude z toho jen autové vhazování pro hráčky v červeném.
1
Favorit zápasu z Kanady se ujal úvodního výkopu, pokusí se tedy okamžitě zamířit do útočné akce.
1
Utkání právě začalo.
Hráčky obou týmů už se pomalu připravují na úvodní výkop dnešního utkání! Kanaďanky jsou jasnými favoritkami, potvrdí to?
Náhradnice:

Kanada: Labbéová – Chapmanová, Roseová, Wilkinsonová, Scottová, Princová, Zadorskyová.

Zimbabwe: Magwedeová – Neshambaová, Zuluová, Chiranduová, Kaitanoová, Jekeová, Mutokutoová.
Úvodní sestavy:

Kanada: D'Angelová – Bélangerová, Buchananová, Lawrencová – Mathesonová, Quinnová, Schmidtová, Flemingová – Beckieová, Tancrediová, Sinclairová (C).

Zimbabwe: Dringiraiová – Majikaová, Makotoová, Chibandaová – Emmalulateová, Mandazaová, Kapfumvutiová, Nyaumweová – Muzongondiová (C), Makoreová, Bhasopoová.

Rozhodčí: Mirandová – de Almeidová, Laraová Cabarcasová.
Zimbabwe
Pro zimbabwanky se letos jedná o prvotní účast na olympiádě! Prozatím se ani jednou nedokázaly kvalifikovat, aktuálně 95. týmu žebříčku FIFA se to letos podařilo poprvé.

V týmu jsou pouze hráčky, které hrají v domácí lize. Nejstarší z nich je útočnice Felistas Muzongondiová, které je 33 let. V kádru je ale také dvacetiletá obránkyně Eunice Chibandaová z týmu Black Rhinos FC.

Historicky nejvyšším umístěním v žebříčku FIFA bylo pro Zimbabwe 82. místo, kterého hráčky dosáhly v prosinci 2013. Nejvyšším vítězstvím v historii bylo utkání s Lesothem v roce 2002, kdy Zimbabwanky vyhrály 16:0.
Kanada
Kanaďanky mají letos před sebou nelehký úkol. Z olympiády v Anglii se pokusí obhajovat bronzovou pozici, když předtím v Číně skončily na osmém místě.

Dvojnásobné vítězky šampionátu amerických zemí a mistryně světa z roku 2010 mají v týmu jen dvě hráčky, které nehrají na domácím kontinentu. Záložnice Sophie Schmidtová válí v barvách německého Frankfurtu a útočnice Melissa Tancrediová patří švédskému Örebro.

Nejvíce startů má na svém kontě kapitánka Christine Sinclairová z Portlandu, která odehrála za národní tým již 246 duelů!
Pěkný fotbalový večer u sledování textového přenosu z olympiády! Čeká nás fotbalové utkání žen, ve kterém se střetnou národní týmy Kanady a Zimbabwe. Přeji příjemné počtení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.


Články odjinud