To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.

Fauly: 17 : 6

Žluté karty: 1 : 0

Červené karty: 1 : 0

Držení míče: 40% : 60%
Dnešní utkání končí bezbrankovou remízou, která stačí Francouzům k vítězství ve skupině, naopak, pro Ekvádor letošní světový šampionát končí. Dnes to nebyl ani z jedné strany kdovíjaký výkon, byť nutno ocenit výkon Ekvádoru ve druhé půli, kdy byl hned v úvodu vyloučen A. Valencia a hrát v deseti proti tak silnému týmu, jakým Francie je, to stojí za uznání!
Počet zákroků gólmana Ekvádoru Domíngueze – 9.
Počet zákroků gólmana Francie Llorise – 2.
90+5
W. Ayoví poslal míč do vápna, z levé strany, ale tam se nikdo ve žlutém nedostal do zakončení, utkání končí!
90+4
Probíhá již poslední minuta tohoto zápasu, Valencia ještě vybojoval rohový kop!
90+3
Ještě sledujeme akci Ekvádorců před pokutovým územím soupeře.
90+3
Francouzi ztrácí míč ve středu hřiště, šance pro Ekvádor.
90+2
A po dalším dobrém centru do vápna Ekvádoru hlavičkuje v malém vápně Giroud, který ale hlavičkuje přímo do Domíngueze.
90+1
Rozhodčí nastaví čtyři minuty, Domínguez pokračuje ve hře.
90
Gólman Domínguez se nyní drží za pravou nohu a zatím to nevypadá, že by se dokázal zvednout na nohy.
89
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Christian Noboa, přichází Felipe Caicedo.
87
Rémy si zpracoval nákop na pravém křídle a dostal se i do vápna, kde to zkouší technickou střelou, ale míč končí vedle branky, po předchozím dobrém zákroku Domíngueze.
86
Žádné nebezpečí pro Llorise, který už má míč ve své moci a rozehrává.
85
Volný kop Ekvádoru, na polovině Francie, v blízkosti půlící čáry.
83
Žlutou kartu dostává Frickson Erazo (Ekvádor).
82
Povedená akce Ekvádorců, z pravé strany pronikl do vápna Alex Ibarra, který se dostal i ke střele, Lloris si připisuje velmi dobrý zákrok!
82
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Michael Arroyo, přichází Gabriel Achilier.
81
Arroyo se dostal na levém křídle do zakončení, obešel bránícího Koscielnyho, ale to zakončení se mu vůbec nepovedlo, míč mu sklouzl z nártu a končí vedle.
80
Poslední desetiminutovka dnešního utkání, Ekvádor stále drží remízu s velkým favoritem, ale to je prostě málo, potřebuje vyhrát!
79
V dresu Ekvádoru se na hřiště chystá Gabriel Achilier, který si ale musí ještě chvíli počkat.
79
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Loïc Rémy.
78
Odkop od branky Ekvádoru, míč míří na polovinu soupeře, mezitím se připravuje změna v sestavě obou mužstev, jako první střídají Francouzi.
77
A opět stejná podívaná, Francouzi s míčem na polovině soupeře, Ekvádorci se pouze brání.
76
Arroyo se neohroženě dostává přes dva obránce k brance Francie, v poslední chvíli ale přichází o míč.
74
Pogba se dostal k hlavičce na vzdálenější tyči, po centru z pravé strany, ale míč letí těsně vedle, to je gólová šance Francie!
73
Valbuena to udělal velmi efektně před vápnem Ekvádoru, kde si "položil" bránícího soupeře, následná střela ale letěla pouze nad branku.
72
Sagna centruje z pravé strany do pokutového území soupeře, ale i když míč nebyl přesný, hrají stále Francouzi.
70
Z pravé strany rozehrál Arroyo, který zkusil překvapit Llorise v bráně, ale míč letí vysoko nad branku.
69
Volný kop pro Ekvádor, na polovině soupeře, po faulu Digneho na Ibarru.
68
Tentokrát rozehrávají z pravé strany, ale nyní se již k zakončení nikdo v bílém nedostal, míč se postupně dostává až k Llorisovi.
67
A právě Giroud se hned dostal k hlavičce po rohovém kopu z levé strany, míč končí vedle branky, další roh pro Francii.
67
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Blaise Matuidi, přichází Olivier Giroud.
66
Matuidi vybojoval rohový kop pro svůj tým, ale ještě předtím se bude střídat.
64
Francouzi nyní pálí téměř z každé pozice, nyní Benzema z hranice pokutového území, ale míč míří vedle branky.
63
Střídání v týmu Ekvádor: ze hřiště odchází Jefferson Montero, přichází Alex Ibarra.
62
Blesková kombinace Francouzů, na jejímž konci je střela Matuidiho uvnitř vápna, Domínguez nebezpečnou střelu chytá.
61
Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Mamadou Sakho, přichází Raphaël Varane.
60
Francie připravuje střídání, ze hřiště půjde Sakho, který úplně fit, resp. jeho zraněná levá noha.
58
Na druhé straně zase zahrozil Pogba, který po zpětné přihrávce Benzemy střílí "z první" zpoza vápna, ale skvělým zákrokem se blýskl Noboa, jenž střelu zblokoval.
57
Montero se dokázal dostat přes bránícího Sagnu a mohl i vystřelit, ovšem to bylo již mimo hřiště, odkop od branky.
56
E. Valencia faulován na polovině Francie, volný kop pro Ekvádor.
54
Po chybě v rozehrávce Francie se do šance dostali Ekvádorci, na konci celé akce byla střela z pravé strany, Noboa ale nedokázal míč lépe usměrnit, ten končí vedle branky.
52
Francouzi drží míč na polovině soupeře, což jim stačí, sledujeme postupnou kombinaci.
51
Pořádná komplikace pro Ekvádor, který v tuto chvíli ztrácí bod na druhé postupové místo, to znamená, že bude muset Francii porazit, chce-li na turnaji zůstat i po základních skupinách.
50
A pozor, tak zřejmě po domluvě s asistentem na pomezí se sudí Doue rozhodl dát červenou kartu Antonio Valenciovi (Ekvádor), kapitán Ekvádoru a zřejmě největší hvězda týmu tak končí v padesáté minutě!
49
Zatím to nevypadá, že by tento ostrý faul byl potrestán kartou, rozhodně by si ho ale zasloužil.
48
A. Valencia ostře fauluje na polovině soupeře, kde nepříjemně sjel kolíky po holeni Digneho, to musí hodně bolet!
47
Hned v úvodu gólová šance Francie, kdy se po centru Sagny z pravé strany dostal před brankou k zakončení Griezmann, jeho střela však trefila Domíngueze, od něhož se míč odráží do tyče!
46
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 23:02 hodin.

Držení míče: 44% : 56%
První poločas nám toho příliš nenabídl. Oba týmy jako by nikam nespěchaly, jako by o nic nešlo, což rozhodně neplatí pro Ekvádor, který "na dálku" bojuje se Švýcarskem o druhé postupové místo! Francouzi pojali první půli spíše jako tréninkové utkání, jejich výkon je hodně nevýrazný, doufejme, že se to ve druhé půli zlepší.
45+2
45+2
Sudí Doue se rozhodl nastavit dvě minuty, v této chvíli tak probíhají poslední vteřiny prvního poločasu.
45
Poslední minuta prvního poločasu, téměř celou dobu sledujeme stejný fotbal, s minimem šancí i střel.
43
Co vymyslí Francouzi na polovině soupeře? Benzema to vzal na sebe, aniž by přihrával na lépe postaveného spoluhráče na pravé straně, jeho střelecký pokus zpoza vápna nenadělala velké starosti Domínguezovi.
41
Před brankou Francie si na centr z levé strany naskočil ve vápně E. Valencia, který posílá hlavou míč přesně do míst, kde je však Lloris, ale to nebyla vůbec špatná šance!
40
Rozhodčí přerušuje útočné snažení Francouzů, to vše pět minut před koncem prvního poločasu, odkop Domíngueze od branky.
39
Ve vápně hlavičkuje Paul Pogba, ale míč směřuje mimo branku, bude z toho rohový kop.
38
Volný kop Francie, z levé strany rozehraje Griezmann.
36
Lloris má míč ve své držení a nikam nespěchá s rozehrávkou. Taktéž obránci Francie.
36
Zatím se to ale, proti v klidu bránícím Francouzům, nedaří.
35
Vzhledem k tomu, že v souběžném zápase vedou Švýcaři nad Hondurasem již 2:0, je situace Ekvádoru o to více složitější, každopádně by měli začít hrát!
34
A zaznamenáváme první střelu Ekvádoru v zápase, W. Ayoví z levé strany střílí na Llorise, ten jeho pokus, který neměl patřičné parametry, v pohodě chytá.
33
Faulů a bolestivých střetů nám přibývá, nyní Sagna na trávníku po souboji u vápna soupeře, kde se střetl pravou nohou s bránícím W. Ayovího.
32
Matuidi v dalším souboji, tentokrát ve středu hřiště s Guaguaou, s jeho pravou nohou to nevypadá úplně v pořádku, Matuidi kulhá.
31
Máme za sebou první půl hodinu dnešního utkání, stav stále nerozhodný, Francouzi nikam nespěchají a vyčkávají na chybu soupeře.
30
Je to v pořádku, zranění není vážné a Noboa pokračuje v zápase s efektní "čepičkou", která mu bude chránit poraněné místo na hlavě.
29
Z velmi tvrdého a nepříjemného souboje vyšel lépe Matuidi, ovšem Noboa musí být ošetřován přímo na ploše, vidíme i krev, to je nepříjemné.
28
Bolestivý střet hlavami v pokutovém území Ekvádoru, tam se střetli bránící Noboa a Francouz Matuidi.
27
Ekvádorci vhazují z levé strany, na vlastní polovině. Po faulu E. Valencii na polovině soupeře však míč získává Francie.
26
Centr na Benzemu před branku Ekvádoru, míč podskočil jak gólman Domínguez, tak i francouzský útočník.
24
Z hlediště stadionu Maracanã se ozývá takový nesmělý pískot, Ekvádorci sice drží míč, ale díky pasivitě soupeře sledujeme velmi nezáživný fotbal.
23
Ekvádor drží míč a kombinuje na vlastní polovině.
21
A zahrozit mohli Ekvádorci, ale jejich přečíslení skončilo nepřesným zpracováním a posléze špatným pasem na Montera, míč má Lloris, který rozehrává.
20
Griezmann hledá Sissoka v pokutovém území, ale Ekvádorci se zvládli vrátit.
18
Sakho se s obvázaným levým stehnem vrací na trávník, posléze i E. Valencia.
17
Vypadá to na podvrtnutý kotník a pozor, také Francouz Sakho je u postranní čáry, před střídačkou svého týmu, ošetřován, tam je problém se svalem na levé noze!
17
Na hřišti leží ekvádorský E. Valencia, který musí být ošetřován.
16
I když nyní velmi pohotovou střelou vylekal Sissoko gólmana Domíngueze, z pravé strany, gólman byl na místě.
15
Zatím sledujeme hodně opatrné utkání, míč drží Francouzi, kteří zatím marně dobývají branku Ekvádoru.
14
Sissoko si nabíhá za obranu Ekvádoru, ale oblouček Pogby mířil do ofsajdu.
12
Koscielny faulován M. Arroyoem, ve vlastním vápně, je z toho odkop od branky Francie.
10
První střela na branku Ekvádoru, zpoza vápna vypálil Antoine Griezmann, ale střela nebyla přesná, ani neměla potřebnou razanci, míč končí vedle branky.
9
A. Valencia dohrál souboj ve středu hřiště a fauloval při tom Digneho, míč pro Francii.
7
Míč směřuje z levé stran na bližší tyč, kde však odvrací bránící hráč soupeře, Francouzi neohrozili branku.
7
Antoine Griezmann rozehraje první rohový kop v zápase.
5
Po faulu Mindy rozehrávají volný kop Francouzi, to vše na polovině soupeře.
4
Následuje nákop dopředu, tam ale získává míč pouze soupeř.
3
Francouzi před vlastním vápnem, sledujeme postupnou kombinaci.
1
První útočná akce zápasu, na levé straně drží míč Digne, který ale nakonec nedokázal odcentrovat.
1
Francie dnes v sestavě se šesti změnami!
Oba týmy na hrací ploše, hrají hymny.

Ekvádor: Domínguez – Paredes, Guagua, Erazo, W. Ayoví – Noboa, Minda – A. Valencia (C), Arroyo, Montero – E. Valencia.
Náhradníci: Banguera, Bone – Bagüí, Achilier, Ibarra, Méndez, Saritama, Gruezo, Martínez, Rojas, Caicedo, J. Ayoví.

Francie: Lloris (C) – Sagna, Koscielny, Sakho, Digne – Griezmann, Pogba, Schneiderlin, Matuidi, Sissoko – Benzema.
Náhradníci: Ruffier, Landreau – Debuchy, Evra, Varane, Mangala, Mavuba, Cabella, Valbuena, Giroud, Rémy, Cabaye.

Rozhodčí: Doue – Yeo (oba CIV), Birumushahu (BDI).

• Ekvádor bojoval o postup na šampionát v kvalifikační zóně CONMEBOL (Jižní Amerika), kde bojovalo devět mužstev systémem každý s každým (doma / venku) a kde si první čtyři týmy konečného pořadí zajistily postup – Ekvádor byl právě čtvrtý, tedy jako poslední přímý postupující

• během kvalifikačních bojů na MS prohrál Ekvádor pět zápasů ze šestnácti (v Paraguayi 1:2, v Argentině 0:4, v Peru 0:1, v Kolumbii 0:1 a na závěr také v Chile 1:2); sedmkrát se Ekvádorci radovali z výhry a čtyřikrát remizovali

• ve skupině E zatím po dvou zápasech drží Ekvádor postupovou druhou příčku, se stejným počtem bodů, jako má třetí Švýcarsko, které se na závěr utká s Hondurasem a pokud Ekvádor neuspěje s Francií, postoupí evropský celek do osmifinále, právě na úkor Ekvádoru!

• Nominace na šampionát:
brankáři: Banquera, Bone, Domínquez, obránci: Achilier, Bagüí, Erazo, Guaqua, Paredes, záložníci: Arroyo, J. Ayoví, W. Ayoví, Gruezo, Ibarra, Méndez, Minda, Montero, Noboa, Saritama, L. Valencia, útočníci: Caicedo, Martínez, Rojas, E. Valencia

• Francie si postup na světový šampionát vybojovala až v baráži, když v kvalifikační skupině I nestačila na Španělsko, s nímž zaznamenala v přímém souboji na Stade de France jedinou porážku v kvalifikaci

• v baráži pak bojovala o postup na šampionát s Ukrajinou, kterou po výsledku 0:2 z Kyjeva a 3:0 z Paříže vyřadila a byť se po prvním zápase na Ukrajině zdálo, že to s účastí v Brazílii vypadá "bledě", nakonec se Francouzi z postupu radovali

• ve skupině E si zatím Francie vede více, než dobře... ve dvou zápasech neztratila ani bod, navíc své soupeře deklasovala vždy rozdílem tří gólů (Honduras 3:0, Švýcarsko 5:2) a je na nejlepší cestě k vítězství ve skupině, k čemuž jí stačí získat bod z dnešního zápasu

brankáři: Landreau, Lloris, Ruffier, obránci: Debuchy, Digne, Evra, Koscielny, Mangala, Sagna, Sakho, Varane, záložníci: Cabaye, Cabella, Matuidi, Mavuba, Pogba, Schneiderlin, Sissoko, Valbuena, útočníci: Benzema, Giroud, Griezmann, Rémy
Dnešní souboj se odehraje na jednom z největších stadionů v historii mistrovství světa Maracanã – Estádio Jornalista Mário Filho. Po rozsáhlé rekonstrukci je právě Maracanã centrem dění tohoto šampionátu a právě zde se odehraje také strhující finále MS 2014! Jedno finále se zde již ale hrálo, bylo to v roce 1950, kdy se z titulu mistra světa radovala Uruguay, která ve finále, před rekordní návštěvou 199 854 diváků, udolala domácí Brazílii 2:1! Návštěva téměř dvou set tisíc diváků na fotbalovém zápase je dodnes nepřekonána a vzhledem k nižším "bezpečnostním" kapacitám světových arén je jasné, že zůstane zřejmě nepřekonána i nadále. Aktuální kapacita je 78 838 míst a je důsledkem totální rekonstrukce původního stadionu, z něhož zůstalo prakticky jen torzo vrchních částí železobetonových tribun.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.