To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou!
Dnešní úvodní zápas play off Ligy mistrů mezi Kodaní a Leverkusenem nabídl opravdu velmi zajímavou podívanou, a to především v prvním poločase.

Už v 5. minutě otevřel skóre Stefan Kiessling. Domácím se ale po dvou standardních situacích podařilo vyrovnat. Nejdříve se po rohovém kopu prosadil Mathias Jorgensen, o chvíli později pak udeřil také Daniel Amartey.

Ve 31. minutě ale opět srovnal stav zápasu Karim Bellarabi a od té doby už německý klub naprosto dominoval. Bayer už ale přidal pouze jednu branku, když se těsně před koncem prvního poločas prosadil Heung-Min Son.

Po prvním zápase v Dánsku, kde Leverkusen zvítězil 3:2, má tak loni 4. tým německé Bundesligy velkou šanci na postup do skupinové fázi letošního ročníku Champions League!
90+3
90+2
Son se ještě dostal k zajímavé střele, z 15 metrů ale trefil pouze prostor, který hájil brankář Andersen.
90+1
Hlavní rozhodčí Carballo nastaví v dnešním zápase 3 minuty.
90
Daniel Amartey zbytečně dohrál Spahiće, zezadu ho dokonce nakopl, za což zcela zaslouženě vidí žlutou kartu.
89
Do otevřené obrany po levé straně opět vtrhl Bengtsson, výbornou zpětnou přihrávkou našel Delaneye, jehož střela ale končí hodně nad brankou.
88
Třetí střídání hostů, ze hry odstupuje Hakan Calhanoglu, na jehož místo nastupuje Josip Drmic.
88
Bezmoc kodaňských hráčů nyní podtrhl hodně nepovedeným střeleckým pokusem Amankwaa.
87
V posledních minutách se trochu vytratila dominance hostů.
86
Cornelius si při zpracování pomohl rukou a následně ještě fauloval Topraka.
85
Amankwaa sice dobře navedl míč na střed hřiště, poté ale místo střely zvolil nesmyslnou přihrávku do země nikoho.
84
Dnešní utkání sleduje 18122 diváků.
83
Také to byla poslední akce Karima Bellarabiho v dnešním zápase, na jeho místo na posledních pár minut přichází Julian Brandt.
83
Bellarabi z těžké pozice ve skluzu zkusil vystřelit, jeho pokus ale končí hodně nad brankou.
82
Nakonec se Spahić vrací do hry.
81
Spahić opouští hřiště na nosítkách.
80
Calhanoglu taktickým faulem na polovině hřiště sestřelil De Riddera, vše se obešlo bez žluté karty. Na zemi ale zůstal ležet opět Emir Spahić, který se připletl do stejného souboje. Vypadá to, že bosenský obránce bude muset i střídat.
79
Další nedorozumění hostů, Son se snažil vyslat Boenische, ten ho ale podpořit nešel. Hosty to nemusí nijak zvlášť mrzet.
78
Druhý poločas iž nenabízí takovou podívanou jako půle první, stále je se ale na co dívat.
76
Cornelius si našel Hogliho centr, hlavou ale zamířil úplně mimo.
75
Calhanoglu si v útoku neporozuměl s Bellarabim a domácí nyní mohou postupovat do otevřené obrany.
73
Hráči Leverkusenu opět v naprostém klidu drží míč na útočné polovině, zápas mají pod kontrolou.
72
Kiessling se u rohového praporku neprosadil, Andersen odkopává míč do bezpečí.
71
Další centr do pokutového území končí po teči Hogliho v zázemí na druhé straně.
70
Další zajímavá akce hostů, Bellarabi přízemním centrem hledal v pokutovém území Calhanogla, těsně před ním ale míč zastavil ve skluzu Jorgensen.
69
Sonův centr nenašel Kiesslinga, nýbrž Andersenovy rukavice.
68
Calhanoglu si tentokrát neporozuměl s Boenischem a pouze odevzdal míč soupeři.
67
Obrovskou chybu nyní vytvořili Jorgensen s Bengtssonem, kteří se nemohli dohodnout, kdo bude míč hrát. Nakonec jim ho uzmul Jedvaj, který hned vybídl Bellarabiho, jehož střelu na přední tyč ale skvělým zákrokem opět vychytal Andersen!
66
Calhanoglu se při své akci provinil útočným faulem, stejně si ale vedl na druhé straně také Cornelius.
64
Opět se nám na hřišti přiostřilo. Po rohovém kopu zůstal na zemi ležet Emir Spahić, hosté se dožadovali zakopnutí míč v podání Andersena. Ten chtěl ale hrát, Toprak do něj trochu strčil a hned se strhla menší strkanice. Rozhodčí vše vyřšeil žlutou kartou pro Topraka.
63
Andersen se opět vyznamenal! Son si narazil míč na hranici šestnáctky s Calhanoglem a vyslal technickou střelu na zadní tyč, tam ale skvěle zakročil domácí brankář!
62
Calhanoglu vyslal nádhernou průnikovou přihrávku pro Jedvaje, ten už ale ani ve skluzu nedokázal udržet míč na hrací ploše.
61
Beonischův přetažený centr nenašel žádného spoluhráče v pokutovém území.
60
Hostující hráči v naprostém klidu kombinují na útočné polovině.
59
Agilní Bengtsson vybojoval svým dalším dravým průnikem po levé straně rohový kop, který sám rozehraje.
58
Rozhodčímu se nelíbí časté pokřikování z domácí střídačky a tak už dal trenéru Solbakkenovi jasně najevo, že další podobný prohřešek ho může stát místo na střídačce.
56
Bellarabi po rohovém kopu utekl domácí obraně, předložil míč Sonovi, jehož ránu Andersen dokázal vyrazit, v pokračující akci se hlavičce dostal Calhanoglu, domácí brankář opět vyráží, tentokrát na roh.
55
Po Bengtssonově centru se k hlavičce dostal Cornelius, na poslední chvíli ale jeho střelu srazil Rolfes na rohový kop.
54
De Ridder si hned vybojoval faul v souboji s Toprakem, zajímavá standardní situace pro domácí.
53
První střídání na domácí straně, Steve De Ridder nahrazuje Claudemira.
53
Kiessling v další akci Bayeru v postavení mimo hru.
52
Po menší pauze kvůli strkanici Jedvaje s Corneliem se opět hraje.
51
Tin Jedvaj a Andreas Cornelius za vzájemné postrkávání vidí žluté karty.
51
49
Další rychlá akce Leverkusenu, Castro přihrál na hrot na Calhanogla, ten lehce přiťukl Kiesslingovi, který v dobré šanci ale hodně minul branku!
48
Thomas Delaney se sice dostal k zakončení, míč se mu ale svezl po kopačce a končí hodně mimo branku.
47
Boenischův tbrdý centr sbírá brankář Andersen.
46
Do druhého poločasu místo Giulia Donatiho, který měl na svém krku už žlutou kartu, nastupuje Tin Jedvaj.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
První poločas nabídl fanouškům opravdu exkluzivní gólovou podívanou! Už v 5. minutě otevřel skóre zápasu Stefan Kiessling, o chvíli později ale srovnal z rohového kopu Martin Jorgensen a bláznivý úvod zápasu dokončil ve 13. minutě Daniel Amartey, který poslal domácí do vedení.

Po chvíli klidu se skóre měnilo opět ve 31. minutě, když se po Sonově sklepnutí prosadil Karim Bellarabi, korejský ofenzivní záložník pak v závěru poločasu přidal pátý gól v prvních 45 minutách, Heung-Min Son upravoval už na 3:2 pro Leverkusen!
45+1
45+1
V samém závěru prvního poločasu se do další velké šance hsotujícího týmu dostal Karim Bellarabi, po rychlé brejku dostal dobrou přihrávku na pravou stranu, vyběhnutého Andersena se pokusil přelobovat, což se mu povedlo, míč se ale už nevešel do branky!
45+1
I přes velký počet branek nastaví španělský rozhodčí Carballo v první půli pouze jednu minutu.
45
Další šance hostů, Castro ale nedokázal situaci vyřešit lepší přihrávkou.
44
Domácí fanoušci už jsou zase zamlklí, do zpěvu není ani trenéru Solbakkenovi.
42
Leverkusen právě vstřelil branku!
První poločas přináší gólové hody, hosté překlápí skóre opět na svou stranu! Po rychlé akci a prostrčení míče mezi obránci v podání Calhanogla se do úniku dostal HEUNG-MIN SON, jenž dokázal potřetí v dnešním zápase prostřelit Andersena a za pomocí tyče posílá svůj tým do vedení!
41
Po faulu Nilssona na Kiesslinga bude následovat naopak standardní situace pro Leverkusen, kterou rozehraje opět Hakan Calhanoglu.
40
Po tvrdém zákroku tělem od Spahiće zůstal na zemi ležet Cornelius, španělský sudí ale přes nepřízeň domácích fanoušků faul nedopískal.
38
Calhanoglu si standardní situaci na hranici pokutového území nevymodlil.
37
Obrovská chyba hostů! Nejdříve dvojice Rolfes-Toprak nechala Kadriiho se v šestnáctce v klidu uvolnit, domácí útočník pak odcentroval a div, že si Spahić nesrazil míč do vlastní brány! Vše končí rohovým kopem Kodaně.
36
Leverkusen v posledních minutách jasně dominují. Se skóre, které aktuálně svítí na výsledkové tabuli, mohou být v podstatě spokojení, dva góly ze hřiště soupeře se rozhodně počítají.
34
Vyrovnávací gól dal opět trochu klidu na kopačky hostujících hráčů.
33
Akce Bayeru končí ofsajdem, jinak by hosté mohli mířit dva vstříc brankáři.
32
Rohový kop hostů rozehraje Hakan Calhanoglu.
31
Hosté srovnávají krok! Dlouhý nákop Topraka až do pokutového území Kodaně sklepl Son šikovně pro KARIMA BELLARABIHO, který neměl problém propálit Andersena!
29
Kadrii nachytán v ofsajdu.
29
Za tvrdý šlapák na Delaneye dostává žlutou kartu Giuliu Donati.
28
V posledních minutách hry převzali hosté iniciativu, Calhanoglu vybídl před šestnáctkou k palebné pozici opět Sebastiana Boenische, kterému se tentokrát povedlo prostřelit blok domácích obránců, míč ale končí těsně vedle tyče!
27
Další dvě zblokované střely, neprošel ani pokus Calhanogla, ani další rána Boenische.
27
Do Boenischovy střely se ochotně vrhl Amankwaa.
26
Bengtsson nasadil u lajny housličky Donatimu, za což si vysloužil obdivný potlesk z tribun.
25
Tentokrát už se zákrok hostujícího hráče neobejde bez napomenutí, za nepříjemný zákrok zezadu na Amarteye vidí žlutou kartu Karim Bellarabi.
24
Kiessling na polovině hřiště fauluje Claudemira.
23
Simon Rolfes sice dobře vybojoval míč, poté ho ale trochu zbytečně poslal do zázemí.
22
Kiessling chtěl poslat vpřed Sona, ten proti přesile neměl šanci na úspěch.
21
Delaney se tentokrát proti obraně Bayeru neprosadil.
20
Akce Leverkusenu zastavena kvůli postavení mimo hru, Rolfes nenačasoval přihrávku na Bellarabiho dobře.
19
Centr Sebastiana Boenische si našel korejský záložník Heung-Min Son, hlavou ale mířil hodně vedle.
18
Tvrdý zákrok Gonzala Castra na Claudemira na polovině hřiště sudí Velasco Carballo nechává bez žlutého napomenutí.
16
Po divoké desetiminutovce se hra, zdá se, trochu zklidnila.
15
Na druhé straně se do šance hnal Delaney, jeho přízemní centr ale srazil Emir Spahić na rohový kop.
14
Útočná akce Leverkusenu daleko nevedla.
13
Kodaň právě vstřelila branku!
Druhá standardní situace domácích a Kodaň rázem otáčí skóre! Dlouhý míč až od půlící čáry si našel opět Jorgensen, tentokrát nohou posunul míč na hlavu DANIELA AMARTEYE, který se nemýlil!
11
Střela Karima Bellarabiho končí vedle Andersenovy branky.
9
A z rohu máme rázem vyrovnáno! Na centr Pierreho Bengtssona si parádně naskočil MATHIAS JORGENSEN a hlavičkou poslal míč nechytatelně na zadní tyč!
8
Nebezpečná situace také na druhé straně. Thomas Delaney si za šestnáctkou našel odražený míč, uvolnil se od protihráče a vyslal nepříjemnou tečovanou střelu, ktero Bernd Leno na poslední chvíli vytáhl na rohový kop!
7
Pro domácí hráče je tak brzy inkasovaný gól hodně velkou ranou do zad, hráči Bayeru se naopak mohou ještě více uklidnit.
5
Hosté hned z prvního útoku jdou do vedení! Z útoku po pravé straně se do pokutového území domácích vřítil Hakan Calhanoglu, jenž centrem na první tyč našel STEFANA KIESSLINGA, kteýr lehkou tečí poslal míč za Andersenova záda!
4
Bellarabi fauloval na útočné polovině domácího kapitána Delaneye, u míče zůstane Kodaň.
3
Hosté v úvodu zápasu hodně vyčkávají, čekají, co předvede soupeř.
2
Začátek zápasu se nese v hodně vlažném tempu, z Claudemirova dlouhého autu až do pokutového území nic nebylo.
1
-2
Na řadu přichází tradiční los mezi kapitány, vykopávat budou v první půli hosté.
-3
Právě dozněla tradiční hymna Ligy mistrů, hráči si podávají ruce.
-5
Španělský sudí Velasco Carballo právě přivádí oba týmy na hrací plochu.

FC Kodaň: Andersen – Hogli, Nilsson, Jorgensen, Bengtsson – Amankwaa, Claudemir, Amartey, Delaney (C) – Cornelius, Kadrii
Náhradníci: Wiland – Antonsson, Mussis, Olsen, De Ridder, Pourie, Felfel
Trenér: Stale Solbakken.

Bayer Leverkusen: Leno – Donati, Spahić, Toprak, Boenisch – Castro, Rolfes (C) – Bellarabi, Calhanoglu. Heung-Min – Kiessling
Náhradníci: Krešić – Jedvaj, Wendell, Reinartz, Öztunali, Drmic, Brandt
Trenér: Roger Schmidt.

Rozhodčí: Carballo – Alonso, Yuste (všichni Španělsko).
BAYER LEVERKUSEN

Leverkusen to má ve své zemi podstatně složitější než jeho dnešní soupeř, a tak není divu, že Bayer ještě nedokázal získat německý titul. Na svém kontě má pouze 5 druhých míst a jedno vítězství v domácím poháru v roce 1993.

Kromě toho si ale Leverkusen zahrál finále Ligy mistrů, v roce 2002 ale nestačil na Real Madrid. V roce 1988 klub dokázal vyhrát Pohár UEFA. Leverkusen se na rozdíl od svého dnešního soupeře nemusel prokousávat třetím předkolem, byl totiž nasazen rovnou do play off.

V současném kádru loni čtvrtého týmu Bundesligy najdeme několik zajímavých jmen. Za zmínku určitě stojí bývalý kapitán bosenské reprezentace Emir Spahić, korejský reprezentant Heung-Min Son nebo němečtí hráči jako Simon Rolfes, Lars Bender nebo Stefan Kiessling.
FC KODAŇ

FC Kodaň je dlouhodobě nejúspěšnějším týmem v Dánsku. Celkem se v tamní lize radoval desetkrát z titulu, z čehož velkou většinu (9) nasbíral až v novém tisíciletí. Před třemi lety jim ale vyfoukl mistrovský titul Nordsjaelland a loni Aalborg.

Kodaň tak musí bojovat o účast v letošním ročníku Ligy mistrů v předkole. V minulém dokázali svěřenci trenéra Staleho Solbakkena trochu překvapivě vyřadit ukrajinský Dněpr Dněpropetrovsk (0:0 a 2:0).

V play off s Leverkusenem to bude ale opravdu velký oříšek. V současném kádru Kodaně patří k největším hvězdám dánští hráči Thomas Delaney a Andreas Cornelius, v týmu působí také brazilský záložník Claudemir či Argentinec Franco Mussis.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky dobrého evropského fotbalu. Liga mistrů se nám, bohužel už bez české účasti, dostala do svého závěrečného kola play off. V jednom z úterních zápasů budeme sledovat souboj mezi FC Kodaň a Bayer Leverkusen!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.