S konstatováním, že při letošní premiéře Petra Čecha v klubovém dresu Chelsea zdolala Bolton ve třetím kole anglického ligového poháru 2:1, se loučím a přeji příjemný zbytek noci.
STATISTIKY ZÁPASU

Střely celkem: 28 – 3
Střely na bránu: 10 – 2
Rohové kopy: 10 – 3
Držení míče: 63% – 37%
Končí nesmírně zajímavé a dramatické utkání, ve kterém Chelsea poráží Bolton 2:1 a ačkoliv výsledek zápasu ani v nejmenším nevypovídá o poměrech na hřišti, možná ještě domácí mohou být za výhru rádi.

V modrém hrající domácí totiž od úvodních sekund herně svého soupeře drtili, probojovali se k mnoha střeleckým pokusům, ale buď selhali v koncovce, nebo hosty držel Lonergan či si hostující brankář postavil dobře své tyče. V pětadvacáté minutě už se přeci jen domácí prosadili, když skóre otevřel naprostý debutant v dresu "Blues" Kurt Zouma. Vedení však Chelsea nevydrželo dlouho, neboť již po sedmi minutých nacentroval Feeney a hlavou se prosadil Matt Mills. To byla dokonce jediná střela hostů od úvodu zápasu až do pětaosmdesáté minuty.

Po změně stran pokračoval drtivý nápor Chelsea a vedoucí brankou jej korunoval Oscar, jenž se prosadil dalekonosnou přízemní střelou k tyči. Krátce po úvodní hodině hry hosty dalšími skvělými zákroky podržel brankář Lonergan a to mohlo mít nakonec velkou důležitost, neboť v posledních pěti minutách se hosté herně výrazně zvedli, několikrát zatlačili Chelsea k její brance, skórovat a tím si vynutit prodloužení ale nakonec nedokázali.
90+3
90+3
Spearingův centr ale domácí odvrací k rohovému praporku, kde byl nejdříve Hazard a belgická hvězda odkopává míč až do středu pole.
90+3
Pratley u postranní čáry vybojoval ještě jednu standardní situaci pro Bolton.
90+2
Mason potáhl míč po pravém křídle a centrem hledal před brankou nabíhajícího Beckforda, před ním ale včas vyběhl Čech a ukryl míč do svých rukavic.
90+2
Ještě před rozehrávkou domácí lodivod Mourinho připravil taktické střídání, za potlesku fanoušků Aké vpouští do hry Matiče.
90+1
Hosté minuty atakovali pokutové území Chelsea, jejich snahu ale přerušuje nedovolený zákrok Beckforda, po kterém budou domácí rozehrávat míč z klidu.
90
Nečekaný obrázek v závěru zápasu, hosté se znovu usadili s míčem na útočné polovině.
89
A následný rohový kop Mills nasměroval daleko vedle domácí branky, fotbalisté i fanoušci Chelsea se tak mohou pro zatím uklidnit.
89
Další nebezpečí vznikalo po prudkém centru Lee Chung-yonga, Cahill ale ve skluzu stačil odehrát míč vedle domácí branky.
88
Obrovská šance pro hosty! Po dalším Spearingově centru vypálil z hranice pokutového území Mason a Beckfordovi chybělo jen pár decimetrů, aby tečovanou ránu dokázal nasměrovat do odkryté svatyně!
86
Spearing nešetrným skluzem sestřelil k zemi Oscara a v ruce sudího Scotta si zblízka prohlíží žlutý kartónek.
85
Feeney už ale na trávníku není, centru se tak ujal Spearing a po jeho pasu před branku Zouma jen odrazil míč k Lee Chung-yongovi, jehož ránu do středu branky kryje Petr Čech a český brankář si tak připisuje první zákrok v dresu Chelsea během letošní soutěžní sezóny.
84
Pratley vybojoval nedovolený zákrok Mikela v podobném místě, odkud Feeney centroval na úvodní branku hostů.
83
Již přichází čas pro Joe Masona, kterému přepouští místo na hřišti obránce Danns a hosté se ještě budou chtít pokusit ohrozit Čecha.
82
U postranní čáry je připravený Joe Mason, ten před týdnem přispěl výraznou měrou k zatím jediné ligové výhře Boltonu (3:2 nad Rotterhamem) hattrickem.
81
Tentokrát Bolton od inkasování zachránila kombinace Lonergana se štěstím! Schürrle si našel v pokutovém území střelecký prostor, jeho ránu hostující brankář vyrazil do tyče, od které se míč odrazil zpět k Lonerganovi!
80
Střídání domácích, Salaha nahrazuje Eden Hazard.
79
Naprosto výjimečnou návštěvu hostů na polovině Chelsea uťal praporek pomezního rozhodčího Ramseyho signalizující Beckfordův ofsajd.
77
Oscar potáhl míč středem pole k pokutovému území, poté připravil střeleckou pozici pro Salaha, jemu ale rána levačkou vůbec nevyšla a míč se došoural za brankovou čáru výrazně mimo hostující svatyni.
76
Nakonec nemusí, neboť Schürrleho rána prosvištěla vydatný kus od jeho branky.
75
Drogba ale v následném souboji vybojoval faul na svoji osobu a Lonergan musí řešit další nepříjemnou standardní situaci.
75
Po následném rohovém kopu se chtěl do odraženého míče trefit Schürrle, ovšem z voleje kulatý nesmysl promáchl.
74
Oscar si posunul míč kolem Kamary, jeho následnou prudkou střelu prodloužil nad hostující branku Mills.
73
Filipe Luis nedokázal na levém křídle přelstít Millse a hostující kapitán získal míč zákrokem v rámci fotbalových pravidel.
72
Při přerušení hry již nastává čas kanonýra z Pobřeží Slonoviny, kterému přepouští své místo na hrotu domácí sestavy Loic Rémy.
71
Prvním oživením v sestavě Chelsea bude Didier Drogba, klubová legenda domácích si ale teprve nazouvá zápasové kopačky na lavičce náhradníků.
71
Oscar si ve středu pole pomohl faulem v souboji s Medem Kamarou.
70
Tempo hry výrazně zvolnilo, už ani domácí se za střeleckými příležitostmi neženou tak mocně, jako v úvodních pětašedesáti minutách tohoto zápasu.
68
I druhé střídání v zápase připravil hostující trenér Freedman, Feeney uvolňuje místo na hřišti někdejšímu liverpoolskému záložníkovi Spearingovi.
67
Po, téměř až házenkářském, obléhání hostující branky nepřesně centroval Azpilicueta.
66
Na střelecké pokusy již vede Chelsea 25:1. To vše, včetně tří branek, sleduje 40 988 fanoušků na Stamford Bridge.
65
A také s kusem štěstí v zádech! Schürrle si udělal z hostujících fotbalistů slalomové tyče, proběhl ze středu pole až k pokutovému území a následným projektilem těsně minul branku Wanderers.
64
Hosté, bojující o udržení v druhé nejvyšší soutěži, se nadále brání převážně pomocí odkopů a se skvělým Lonerganem v zádech.
63
Po souhře Schürrleho se Salahem zůstal před Lonerganem naprosto osamocený Loic Rémy, brankář Lonergan ale proti francouzskému střelci vytáhl další úžasný zákrok a sám Rémy evidentně nechápe, jak z takové šance mohl neskórovat!
62
Lonergan plachtil vzduchem marně, nicméně Oscarova velmi povedená rána minula horní roh hostující branky jen o pár decimetrů!
61
V úvodní sekundě druhé hodiny zápasu byl Schürrle faulován v bezprostřední blízkosti pokutového území Boltonu a Andy Lonergan si již staví početnou zeď.
59
Danns se u postranní čáry umotal ve vlastních kličkách a míč opouští hrací plochu, vhazovat bude moci Azpilicueta.
58
Opět v akci Oscar, tentokrát načechral centr do běhu Schürrlemu, jeho hlavička je nepřesná.
56
A pořádně jsou nyní slyšet i fanoušci Chelsea, doposud převážně tišší.
55
Chelsea právě vstřelila branku!
Brazilský středopolař OSCAR napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů a jeho přízemní střela k tyči pokořila brankáře Lonergana!
55
Po dalším z Feeneyho centrů už se tentokrát hosté do zakončení prosadit nedokázali.
54
Beckford si posunul míč kolem Cahilla a vybojoval nedovolený zákrok anglického stopera.
53
Poprvé u míče Lee, netradičně hlavou se snažil přihrát míč Beckfordovi, ten byl ale přistižen v postavení mimo hru.
52
První střídání hostů, Craig Davies přepouští místo korejskému reprezentantovi Lee Chung-yongovi, kterého hostující fanoušci vítají na trávníku potleskem. Šestadvacetiletý fotbalista je v klubu již od léta 2009.
51
Na chvíli jej přerušuje Mikel ránou do samého středu branky, kterou si Lonergan snadno pohlídal a může nechat spoluhráčům oddychnout.
51
Následný rohový kop domácích k úspěchu nevedl, přesto trvá velký tlak fotbalistů v modrém.
50
Po Schürrleho centru prudce hlavičkoval pod břevno Oscar a brankář Lonergan fantastickým reflexivním zákrokem vyráží míč nad břevno!
49
To už neplatí po tvrdém zákroku Daviese na Azpilicuetu u postranní čáry a hostující útočník dostává od Grahama Scotta pořádně domluveno.
49
Následný rohový kop Schürrlemu vůbec nevyšel, přesto hostům výrazně pomohl nepovedeným odkopem Feeney a po několika odrazech v pokutovém území se domácí dožadovali odpískání ruky a tím pokutového kopu, sudí Scott však nechává pokračovat ve hře.
48
Přízemní ránu Schürrleho srazil Dorvite vedle hostující branky.
47
Oscarův nákop před Lonergana z rohu pokutového území je odražen Dannsem k postranní čáře.
46
Trenéři Jose Mourinho i Dougie Freedman nemění své jedenáctky a utkání může pokračovat.
46
Jako první z hostujících fotbalistů vyběhl z útrob stadiónu Matt Mills a potleskem ocenil skandování jeho jména hostujícími fanoušky. Millse již následují jeho spoluhráči a druhý poločas bude během pár sekund zahájen.
Domácí jsou již na pažitu svého stadiónu, čeká se na hosty i trojici rozhodčích.

Střely celkem: 18 – 1
Střely na bránu: 5 – 1
Rohové kopy: 6 – 1
Držení míče: 66% – 34%
Je za námi úvodní dějství zápasu třetího kola Capital One Cupu mezi Chelsea a Boltonem, po kterém je skóre téměř zázračně 1:1, neboť Chelsea měla po celý poločas drtivou převahu, ovšem skórovat se podařilo pouze stoperům Zoumovi s Millsem a tak je před námi jistě rovněž zajímavý poločas druhý.
45+2
45+1
Po Schürrleho vysokém centru se nedovoleným chvatem provinil Gary Cahill, kterého pro Chelsea i anglickou reprezentaci vypracoval právě dnešní soupeř.
45
Herd mimořádně ostrým skluzem vletěl pod nohy Schürrlemu a s trestem v podobě žluté karty ještě možná může být spokojen.
45
Feeneyho centr Čech v tísni vyboxoval mimo pokutové území.
44
Díky špatné rozehrávce domácích získali hosté téměř zadarmo rohový kop a dění se stěhuje před Čechovu branku.
44
Schürrleho centr ale pouze doskákal do rukavic Andyho Lonergana.
43
Následný rohový kop hosté ubránili, míč se však vrací na kopačky fotbalistů v modrém.
42
Nathan Aké se z třiceti metrů opřel do pořádné pumelice, kterou navíc zatočil k tyči hostující branky a Lonergan parádním zákrokem vytěsnil jeho ránu vedle své svatyně!
42
Salah při průniku do pokutového území přišel o míč, hosté se brání jen za cenu odkopu do hlediště.
41
Oscar hledal nabíhajícího Filipe Luise, před ním stačil odkopnout míč do zámezí Dervite.
40
Na Schürrleho centr si naběhl Zouma, francouzský stoper však pouze nadrazil míč do vzduchu a hosté se následně ubránili.
40
Standardní situace ve prospěch Chelsea v podobě zkráceného rohu.
39
Nepovedený centr Oscara pouze proletěl pokutovým územím za hostující branku a rozehrávat od své svatyně bude brankář Andy Lonergan.
38
Pratley se provinil jedním z mála nedovolených zákroků v dosavadním průběhu zápasu, přesto arbitr Graham Scott "ocenil" jeho počínání v souboji s Azpilicuetou žlutou kartou.
38
Na střelecké pokusy vede Chelsea 17:1, ovšem podstatná část z nich byla zablokována a na brankáře Lonergana letěly zatím pouze čtyři z nich.
37
Schürrle si připravil balón ke střele, zpoza pokutového území ale vysoko přestřelil.
35
Petr Čech poprvé zasahuje ze hry, ovšem k zachycení nepovedeného nákopu ze středu pole moc úsilí nepotřeboval.
34
Tisícovka hostujících fanoušků za brankou Andyho Lonergana o sobě dává pořádně vědět a zatím v ochozech zcela dominuje. Nutno ale podotknout, že pro hosty je význam dnešního zápasu podstatně větší než pro Chelsea.
33
Domácí chtějí rychle odpovědět, centr Filipe Luise ale odvrátil Dorvite na rohový kop, z něj už domácí zakončit nedokázali.
31
Bolton právě vstřelil branku!
Naprosto neuvěřitelné! Zcela neškodní hosté získali standardní situaci těsně za středovou čárou, na Feeneyho centr si naběhl MATT MILLS a hlavou trefil míč centimetrově přesně k tyči, Petr Čech byl na první střelu hostů v zápase krátký!
30
Salah povedeným projektilem protáhl brankáře Lonergana, ten ale nakonec zasahovat nemusel, neboť rána mířila těsně vedle jeho pravé tyče.
29
Salah připravil další střeleckou pozici pro Schürrleho, tomu ale rána z voleje absolutně nesedla a místo Lonergana atakovala střechu stadiónu.
28
První návštěva hostů v pokutovém území Chelsea trvala asi dvě sekundy, Craig Davies se proti trojnásobné posile prosadit nedokázal a o míč přišel.
27
Do další příležitosti se dral Mikel, hosté ale tentokrát dokázali odehrát míč z pokutového území do bezpečí.
25
Po obrovském závaru před hostující brankou se zakončením ze dvou metrů pod břevno dokázal prosadit KURT ZOUMA a devatenáctiletý stoper skóruje při svém debutu za Chelsea!
24
Po Mikelově nákopu do pokutového území Oscar vybojoval rohový kop ve prospěch Chelsea.
22
Hosté se na pár sekund dostali alespoň k útočnému rohovému praporku, tím ale jejich snaha rychle skončila a míč se vrací na kopačky vysoce favorizovaných domácích.
21
André Schürrle zatím svádí marný souboj se svým zakončením, tentokrát potáhl míč od postranní čáry před pokutové území a následně zatočil svoji ránu jen těsně za vzdálenější tyč hostující branky.
20
A pokračují i útočné choutky domácích, ti opět mohou kombinovat na úrovni třiceti metrů od hostující branky.
20
Po zhruba dvouminutové prodlevě už se ve hře může pokračovat.
18
Hosté si mohou na chvíli oddychnout od obrovského náporu Chelsea, to když musí být ošetřen kapitán Mills po nešťastné srážce s Rémym.
16
Schürrle z dvaceti metrů zakroutil parádní ránu, Lonergana ale od inkasování tentokrát zachránilo břevno!
16
Hra už se ale zase přenesla do hloubi hostující poloviny a Chelsea má výhodu přímého volného kopu z velmi zajímavé pozice.
15
Po další z nepovedených souher hostů vidíme velmi zajímavý moment, kdy londýnští fanoušci tleskají Petru Čechovi, který se při odkopu od branky poprvé v zápase dotkl míče.
15
Filipe Luis posadil přesný centr na hlavu Rémyho, ten ale mířil dobré tři metry vedle hostující branky.
14
Po následném rohovém kopu se do odraženého míče opřel Filipe Luis, ovšem i jeho rána je zablokována.
13
Mikel vysunul po pravém křídle Azpilicuetu, jenž přihrál pod sebe na nabíhajícího Schürrleho, tomu ale vletěl do střely Dervite a srazil ji mimo branku.
11
Salah už si v pokutovém území Boltonu hledal prostor k dalšímu zakončení, proti početní převaze si ale příliš předkopl balón a poté jej stačil pouze špičkou kopačky posunout výrazně mimo branku hájenou Andy Lonerganem.
10
Po rychlé akci domácích a přihrávce Salaha střílel z dvaceti metrů Oscar, jeho ránu tečoval Pratley do Lonerganova protipohybu, ovšem k hostujícímu štěstí stačil brankář zasáhnout.
8
Rémy dokázal propasírovat svoji kolmici za hostující obranu, Salah ale v bezprostřední blízkosti Lonergana branku netrefil a navíc byl pomezním Ramseym nachytán v ofsajdu.
8
Domácí kombinují na útočné polovině, soupeř se zatím spíše staticky brání.
7
Padesátimetrový nákop Oscara na rozběhnutého Salaha nabral příliš rychlý odskok a ačkoliv egyptský záložník neměl šanci míč doběhnout, londýnské publikum ocenilo tuto snahu potleskem.
5
Do třetice Schürrle, když si zcela osamocen naběhl na přesný centr Salaha a jeho gólovou hlavičku vykopl za již překonaným Lonerganem metr před brankovou čárou hostující kapitán Mills!
4
Lonergan měl se stříleným centrem Schürrleho od postranní čáry velké potíže a jen s námahou vytěsnil kroucený balón těsně vedle své branky.
2
A v úvodu druhé minuty můžeme zaznamenat první střelecký pokus, rána Schürrleho ale nabrala opačnou faleš, než by německý křídelník potřeboval a odkopávat od své branky bude Andy Lonergan.
1
První souhra hostů v obranné čtveřici končí zbytečnou ztrátou míče, když si se zpracováním neporozuměl levý obránce Moxey.
1
Oba celky hrají v tradičním barevném provedení, domácí tedy celí v modrém a hosté v bílém.
1
Rozhodčí Graham Scott se svými asistenty již přivedl fotbalisty na trávník stadiónu Stamford Bridge a během pár okamžiků bude utkání zahájeno.

Chelsea FC: Čech – Azpilicueta, Zouma, Cahill, Luis Filipe – Aké, Mikel – Salah, Oscar, Schürrle – Rémy
Náhradníci: Schwarzer – Ivanovič, Hazard, Drogba, Matič, Christensen, Baker

Bolton Wanderers FC: Lonergan – Danns, Mills, Dervite, Moxey – Feeney, Kamara, Pratley, Herd – C. Davies, Beckford
Náhradníci: Kenny – McNaughton, Spearing, Ream, Lee Chung-yong, Mason, Clayton

Rozhodčí: Scott – Atkin, Ramsey.
Příjemný večer při sledování přenosu zápasu třetího kola anglického ligového poháru, ve kterém fotbalisté Chelsea přivítají ve svém domově Bolton Wanderers.

S vysokou pravděpodobností půjde o letošní klubovou premiéru v soutěžním zápase pro Petra Čecha, jenž zatím všechny ligové zápasy i souboj se Schalke v Lize mistrů sledoval z lavičky náhradníků.

Svěřenci Jose Mourinha rozehráli tuto sezónu fantasticky, když úvodní čtyři ligové zápasy vyhráli při celkovém skóre 16:6, drobné ztráty přišly až ve zmíněném zápase se Schalke a poté v ligovém šlágru na hřišti Manchesteru City, shodně remízami 1:1. Během pěti ligových kol navíc již sedmkrát dokázal skórovat Diego Costa, hvězdná letní posila z Atlética Madrid.

Hosté z Boltonu v novém tisíciletí působili v Premier League deset sezón v řadě, avšak v sezóně 2011/12 se nedokázali vyvarovat sestupu a od té doby marně bojují o návrat mezi anglickou elitu. Letošní sezónu navíc rozehráli katastrofálně, když v osmi ligových zápasech získali pouhých pět bodů, navíc ze čtyř pokusů na hřištích soupeřů nepřivezli ani bod s jediným vstřeleným gólem.

Zatímco Chelsea do soutěže vstupuje dnešním zápasem, tak Bolton už má za sebou dvě překážky a nutno podotknout, že oba soupeře z nižších soutěží zdolal s obrovskou porcí štěstí. Nejdříve ve velkém lokálním derby přehrál Bury, když na 1:1 vyrovnával Craig Davies až v sedmé minutě nastaveného času druhého poločasu a následně "Trotters" zvítězili 3:2 po prodloužení. Nesmírně dramatické bylo i druhé kolo na hřišti Crewe Alexandra, když Bolton poslal do vedení v druhé minutě nastavení druhého poločasu Jermaine Beckford, nastavovalo se však nakonec osm minut a v té poslední domácí ještě stačili vyrovnat na 2:2, aby si poslední slovo vzal v druhém prodloužení Beckford a zařídil týmu další výhru 3:2 po prodloužení.

Boltonu se na dnešního soupeře dlouhodobě vůbec nedaří, naposledy dokázali outsideři zdolat svého soka v prosinci roku 2003, kdy zde zvítězili 2:1 a poslední bodový zisk přišel v posledním kole sezóny 2007/08, kdy remíza 1:1 přispěla k těsnému udržení tehdejší prvoligové příslušnosti. Od té doby ale Chelsea zvítězila ve všech devíti vzájemných zápaseckh a to většinou velmi výrazně (mj. 4:0, 4:0, 4:0, 5:1, 3:0)

Na straně Chelsea se dá čekat výrazná rotace v sestavě, hrát by neměli Courtois, Diego Costa či zraněný Ramires, naopak Bolton může využít tři nové posily z posledního týdne, brankáře Kennyho, záložníka Herda a útočníka Claytona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.