Tak a máme dobojováno. Dnešní zápas musel diváka bavit, první poločas mohl být trošku nudný, ale hráči obou celků nám ve druhém poločase nastavili výborný scénář. Domácí hráči nastoupili do druhé půle velmi dobře, stačilo necelých třicet vteřin a Mata se radoval z branky. O pět minut později nešťastně tečoval míč Ferdinand a Chelsea si připsala další branku. Hosté z Manchesteru prohrávali vysoko 3:0, ale dokázali se zvednout a skóre vyrovnat. V padesáté osmé minutě proměnil penaltu Rooney a o jedenáct minut později ji proměnil znovu. Fergusonovi se vyplatilo také střídání. Hernández si v osmdesáté čtvrté minutě výborně našel místo ve vápně a hlavičkou vyrovnal na 3:3. V posledních minutách vytáhl výborný zákrok De Gea, a zabránil tak čtvrtému inkasovanému gólu. Dnešní utkání skončilo zaslouženě remízou a obě mužstva si připisují bod. Přeji příjemný zbytek dnešního večera.
90+4
Do zakončení se dostal Cahill, ale jeho pokus končí těsně nad brankou.
90+3
Akci Manchesteru United přerušil praporek sudího pro Hernándezovo offsidové postavení.
90+2
Evra vybojoval rohový kop, ze kterého jeho spoluhráči branku neohrozili.
90+1
Mata se rozhodl pro přímé ohrožení branky, jeho střela letěla do šibenice, ale De Gea vytáhl výborný zákrok a míč vyrazil na rohový kop, ze kterého Chelsea nic nevytěžila.
90+1
Chelsea zahrávala volný přímý kop.
90
Sudí Webb nastavuje čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
87
K míči se postavil Meireles, ale nikdo z jeho spoluhráčů branku neohrozil.
87
Chelsea bude zahrávat rohový kop.
86
Meireles se dostal do zakončení, ale hlavičkuje nad De Geovu branku.
87
Chelsea zahrávala rohový kop, ale míč hráči domácího týmu vůbec neohrozili hostující branku
84
Hrací plochu opustil Welbeck, nahradil ho Park Ji-Sung.
84
Manchester United právě vstřelil branku! Valencia z pravé strany nacetroval míč do pokutového území Chelsea na Rooneyho, ten hned vystřelil, ale jeho střela byla zblokována. Míč se dostal k Giggsovi, který opět míč nacentroval do pokutového území přesně na hlavu JAVIERA HERNÁNDEZE, hostující útočník nedal brankáři Čechovi vůbec žádnou šanci a srovnává skóre na 3:3!
82
Giggs zahrál rohový kop na hlavu Welbecka, jehož hlavička mířila mimo branku Čecha.
81
Welbeckova střela z hranice velkého vápna byla zblokována Cahillem.
76
Torres se ocitl ve velké šanci! Ve vápně si položil Evanse, ale naštěstí pro hosty vše zachránil Valencia a míč odkopl do bezpečí.
76
Torres zpracoval míč před pokutovým území Essienovi, jeho přesnou střelu hráči rudých ďáblů zblokovali na rohový kop, ze kterého domácí hráči nezahrozili.
76
Essien po Torresově přihrávce z vápna pálil. De Gea balón vyrazil na roh. Následný roh obrana odvrátila do bezpečí.
75
Hernandéz zakončoval z pravé strany, ale jeho přízemní střela mířila vede vzdálenější tyče.
74
Vyrovnat mohl Hernández, ale Čechovu branku netrefil.
73
Do zakončení se dostal Essien, jeho střela letěla vysoko nad branku.
70
Hrací plochu opustil dnes velmi aktivní Sturridge, nahradil ho Romeu.
69
Manchester United právě vstřelil branku! WAYNE ROONEY proměňuje v dnešním zápase již druhou penaltu. Tentokrát střelou k levé tyči, Čech nevystihl jeho směr.
68
Manchester United bude zahrávat po faulu na Welbecka pokutový kop!
67
Do zakončení se dostal Rooney, který dostal přesnou přihrávku do pokutového území, jeho střelu k bližší tyči Čech chytil.
63
Druhé střídání provedl Ferguson. Z hrací plochy odešel Rafael, nahradil ho Scholes.
62
Carrick zachytil míč ve středu hřiště a pospíchal k Čechově bráně, následně poslal kolmici na Rooneyho, ale pozorná obrana byla u míč dřív.
60
Sturridge kličkoval v pokutovém území, kde si pohrával s Ferdinandem a snažil se něco vymyslet, ale žádný z jeho spoluhráčů se mu nenabídl, a tak vystřelil, ale jeho střele scházela přesnost.
59
Valencia se snažil prodrat přes Ivanovice, ale nakonec je z toho útočný faul.
58
Manchester United právě vstřelil branku! WAYNE ROONEY proměňuje pokutový kop a snižuje skóre na 3:1. ROONEY vymetl pravou šibenici a Čech, který nevystihl stranu byl bez šance.
57
Manchester United bude zahrávat pokutový kop!
53
Sir Alex Ferguson se rozhodl udělat změnu v sestavě, a posílit tak útočnou linii. Z hrací plochy odešel Young, nahradil ho Hernández.
51
Chelsea právě vstřelila branku! Chelsea dostala výhodu volného přímého kopu, které dokázala využít. Mata nacentroval míč do pokutového území, kde hlavičkoval Luiz na zadní tyč, střelu mu zblokoval RIO FERDINAND, ale bohužel do vlastní sítě. Míč změnil směr a De Gea střelu pouze sledoval aníž by se snažil gólu zabránit.
46
Chelsea právě vstřelila branku! Necelou půl minutu stačilo, aby Chelsea zvýšila své skóre. Torres nacentroval míč na zadní tyč, kam si výborně naběhl úplně volný JUAN MATA a střelou z voleje uklidil míč pod výko. De Gea se marně natahoval.
46
Míč do druhé půle uvedl Torres a Mata. Domácí budou hrát z leva do prava.
46
Hráči nastupují na hrací plochu, druhý poločas začne za malou chvíli.
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
Máme za sebou první poločas, který skončil šťastněji pro Chelsea, ta přišla šťastně k vedoucímu gólu, když chyboval hostující brankář De Gea. Sturridge zkoušel u pravé tyče, co Evra vydrží a když už si nevěděl rady, posunul míč do pokutového území před De Geu, který celou situaci podcenil a nastavil pouze kopačku, míč se odrazil k Evansovi a následně do sítě. Oba týmy hrály vyrovnaný poločas, střely na bránu 3:3. Držení míče Chelsea FC 48% - 52% Manchester United.
45+2
Giggs přihrál Rooneymu, ten vystřelil na bližší tyč, kde Čech musel zasahovat a vyboxoval míč na rohový praporek.
45+2
Po faulu na Giggse dostane Manchester United výhodu volného přímého kopu.
45
Sudií Webb nastavil dvě minuty nad rámec prvního poločasu.
45
Žlutou kartu za faul na Younga obdržel Ivanovic.
45
Na hrací ploše zůstal ležet Evra, kterého poslal k zemi nedovoleným zákrokem Ivanovic.
44
Rooney obstál těžký souboj u rohového praporku, míč dokázal podržet, ale nikdo mu nepřišel na pomoc, a tak se míče zmocnili domácí hráči.
43
Hostující hráči se usadili na polovině soupeře a vymýšleli v okolí pokutivého území různé kombinace, ale obrana domácího týmu je k ničemu vážnějšímu nepustila.
42
Torres zachytil ve středu hřiště míč a postupoval sám, následně našel přihrávkou Maloudu, ale Rafael svým obranným zákrokem míč vybojoval.
41
Krásnou spolupráci předvedl Rooney s Welbeckem, Welbeck se dostal do zakončení, ale Čech jeho pokus vyboxoval na rohový praporek.
39
Do zakončení se dostal Young, ale Čech jeho střelu na zadní tyč zázračně vyrazil.
36
Chelsea právě vstřelila branku! Sturridge obehrál Evru a přihrával míč do pokutového území, De Gea míč zasáhl kopačkou, ale míč se nešťastně odrazil od JONNYHO EVANSE do branky a skončil nešťastným vlastním gólem.
34
Evra je v pořádku a pokračuje ve hře.
34
Valencia vybojoval autové vhazování.
33
Na hřišti zůstal ležet Evra, jenž byl zasažen míčem do obličeje.
31
První žlutou kartu dnešního utkání vyfasoval Torres, který fauloval naprosto zbytečně v pokutovém území Evanse.
30
Dlouhý pass odhlavičkoval Rooney pouze do Čechovy náruče.
29
Valencia našel přesnou přihrávkou Rooneyho, jenž si zpracoval míč v pokutovém území a přihrál na zadní tyč Welbeckovi, ale na poslední chvíli zasáhl Ivanovic, který Welebckovi sebral míč z kopačky.
28
Carrickův dlouhý nákop doputoval až k Čechovi.
27
Potíže mohl způsobit Welbeck, ale výborný obranný zákrok předvedl Ivanovic, jenž přihrál míč hlavičkou Čechovi.
27
Rafael bude zahrávat volný přímý kop.
25
Držení míče v posledních deseti minutách: Chelsea FC 66% - 34% Manchester United.
24
Po faulu na Maloudu bude Chelsea zahrávat volný přímý kop.
23
Nyní si u levé postranní čáry vyměňoval míč Sturridge a Malouda, na pomoc jim přišel Meireles, ale bylo pozdě, protože výborný obranný zákrok předvedl Rafael.
21
Torres dostal přesnou přihrávku do běhu, zpracoval si míč a následně vystřelil, jeho střele scházela přesnost.
20
Dlouhý pass na Younga zachytil Ivanovic, a vybojoval tak míč pro svůj tým.
19
Meireles nacentroval míč do pokutového území, ale pozorná obrana odvrátila míč alespoň na malou chvíli do bezpečí.
18
Po faulu na Torrese bude Chelsea zahrávat volný přímý kop.
17
Welbeck přenesl výborně míč na volného Valenciu, ten pak obešel dva obránce a posunul míč do pokutového území na Rooneyho a Welbecka, ale došlo zde k nepřesnosti, a tak hráči museli začít od znovu. Míč se odrazil k Valenciovi, který přihrál Youngovi, ten přihrávkou našel volného Giggse, ale Giggsův centr do pokutového území byl nepřesný, a tak se míče zmocnili domácí hráči.
16
Mata přihrál nepřesně, a tak dostanou hosté výhodu autového vhazování.
14
Young vybojoval míč a obešel hned několik protihráčů, přihrál Rooneymu, který mu míč kolmicí vrátil, ale tentokrát byl rychlejší Ivanovic, který míč Youngovi sebral.
13
Essien chtěl vysunout Sturridge na levé křídlo, kde předvedl výborný obranný zákrok Rafael.
12
Spolupráce Rooney - Welbeck spolupracuje velmi dobře, teď si hráči vytvořili dobrou situaci, ale celá akce skončila pro Welbeckovo postavení v offsidu.
11
Welbeck vybojoval míč a postupoval do středu hřiště sám, pak přihrál Giggsovi, který mu míč vrátil, Welbeck byl v dobrém pohybu a následně byl faulován v pokutovém území, kde se dožadoval pokutového kopu, ale sudí Webb dělal jako by se nic nestalo.
10
Do zakončení se dostal Bosingwa, ale De Gea si s jeho střelou na bližší tyč poradil.
9
Domácí hráči kombinují na své polovině.
9
Young se dožadoval pokutového kopu, ale sudí Webb mu nevyhověl.
7
Maloudova střela byla zblokována na rohový praporek. Chelsea tak zahrávala další rohový kop, tentokrát na zadní tyč, kde hlavičkoval Ivanovic, jeho hlavičku se snažil zblokovat Carrick, a pak musel ještě zasahovat De Gea, který vyboxoval míč do bezpečí.
6
Sturridge poslal nepřesnou přihrávku do pokutového území, míč tečoval jeden z hráčů Manchesteru United, a tak Sturridge vybojoval rohový kop pro svůj tým.
6
Bosingwa přenesl hru na pravou stranu.
5
Po pravé straně utekl Sturridge, který poslal přízemní centr do pokutového území, kde zasahoval pozorný De Gea.
4
De Geův odkop směroval na Valenciu, ale ten si nedokázal míč zpracovat, a tak se míče zmocnili hráči Chelsea.
2
K míči se postavil Rooney, jeho střela na bližší tyč byla nepřesná a Čechovu branku nijak neohrozila.
1
Po faulu na Evru bude zahrávat Manchester United volný přímý kop.
1
Míč do hry uvedli hosté, kteří budou hrát z leva do prava.
1
-4
Sudí Webb právě přivádí obě základní jedenáctky na hrací plochu. Domácí hráči oblékli tradiční modré dresy, hosté tradiční rudé dresy.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu a za malou chvíli budou hráči přivedeni na hrací plochu.
-9
Obě mužstva opustila travnatý prostor a přesunula se do kabin.
-14
De Gea je čtvrtý nejlepší brankář v této sezóně v Premier League, Petr Čech se nachází na dvacáté příčce. Ukazují to procentuální grafy, které zobrazují procento chycených střel. De Gea ‎77% - 65% Petr Čech.
-26
Blues dokázali v sedmi zápasech, ve kterých jako první inkasovali vytěžit osm bodů. Rudí ďáblové dokázali vyhrát v každém zápase, ve kterém vstřelili gól jako první.
-33
Obě mužstva jsou na hrací ploše a absolvují předzápasovou rozcvičku.
-35
Gary Cahill bude v dnešním zápase v dresu Chelsea debutovat.
-37
Do dnešního zápasu nakonec nezasáhne Luis Nani.
Na lavičce náhradníků jsou připraveni: Chelsea FC: Turnbull - Ferreira, Hutchinson, Bertrand, Romeu, Piazon, Lukaku. Manchester United: Amos - Fabio, Pogba, Scholes, Park, Hernández, Berbatov.
Úvodní sestavy: Chelsea FC: Čech - Ivanovic, Cahill, Luiz, Bosingwa - Essien, Meireles, Malouda - Sturridge, Torres, Mata. Manchester United: De Gea - Rafael, Evans, Ferdinand, Evra - Valencia, Carrick, Giggs, Young - Rooney, Welbeck. Rozhodčí: Howard Webb.
André Villas-Boas bude v dnešním utkání z důvodu zranění postrádat kapitána Terryho, Mikela, Ramirese a nejistý je také start Lamparda. Kvůli karetnímu trestu nemůže nastoupit Cole a kvůli reprezentačním povinnostem je mimo hru také Kalou a Drogba. Sir Alex Ferguson bude postrádat brankáře Lindegaarda, obránce Vidiće, v záloze bude chybět Anderson, Fletcher, Cleverley a v útoku nenastoupí Owen. Otazník visí nad Jonesem. Do sestavy by se po zranění měl vrátit Young, Nani a Rooney.
Dobré odpoledne, vítejte u komentovaného přenosu prestižní anglické Premier League. Chelsea v dnešním utkání přivítá na Stamford Bridge obhájce titulu Manchester United. V minulých sezónách to byla bitva o titul, dnes tyto dva týmy dělí dvanáct bodů, ale favorit dnešního zápasu by se hledal těžko. Obě mužstva dnes budou chtít bodovat, domácí Chelsea se chce udržet v první čtyřce a hosté z Manchesteru chtějí dotáhnout svého městského rivala City. Dnes tak můžeme na hřišti očekávat fotbalovou válku, navíc Chelsea doma v posledních devíti ligových zápasech proti Manchesteru United ani jednou neprohrála. Hostům z Manchesteru se na Stamford Bridge nedařilo ani střelecky, z posledních osmi zápasů tady Fergusonovi svěřenci dali jen tři góly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.