Máme za sebou opravdu velmi nádhernou podívanou, ve které jsme viděli až čtyři góly. Liverpool se po hodině hry dostal již do dvoubrankového vedení zásluhou Hendersona, ale o sedm minut později již bylo srovnáno. Nejdříve Giroud snížil a poté Walcott dokonce vyrovnal stav zápasu.

Od této chvíle se Arsenal stále víc tlačil do zakončení, ale ani Liverpool nezůstal pozadu a hrozil převážně z rychlých brejků, každopádně v závěru utkání už branka nepadla a tak oba týmy odchází z utkání s jedním bodem.

Z mé strany je to pro dnešek vše a budu se těšit u dalších onlajn přenosů.
90+4
Již začala plynout poslední minuta nastavení a hosté se dostali po chybě Arsenalu do zajímavého přečíslení, které však brankou neskončilo. V závěru zápasu se hraje rychlý fotbal na obě strany.
90+3
Nepřesná přihrávka domácích a míč tak do hry budou vhazovat hosté.
90+2
Do zajímavé šance se řítil Suárez, který je dnes jednoznačně nejaktivnějším hráčem Liverpoolu, ale jeho pokus byl zblokován na roh. Z této standartní situace hosté nic nevytěžili a míč tak mají opět domácí.
90+1
Mertesacker (ARS) vidí v závěru zápasu žlutou kartu.
90+1
Ve druhém poločase se bude nastavovat ještě o jednu minutu více než tomu bylo v poločase prvním, můžeme se tak těšit na další čtyři minuty tohoto utkání.
90
Dnešní utkání sleduje 60 089 diváků!
89
Pomalu, ale jistě se blíží závěr dnešního zápasu a domácí fanoušci by jistě rádi viděli dokonaný obrat svých hráčů.
87
Podolski s Giroudem si dvakrát vyměnili míč a druhý jmenovaný mohl ze dvou metrů propálit Reinu, jenže míč mu nesedl na nohu a pouze se od ní odrazil právě směrem k Pepemu Reinovi.
87
Míč byl však ihned ohlavičkován a poslán do bezpečí.
86
Arsenal se dostává k zahrání rohového kopu.
85
Giroud přihrál svůj pád před pokutovým územím a to neuniklo pozornosti hlavního rozhodčího a Girouda za tento herecký výkon odměnil žlutou kartou.
84
Reina se musel pořádně natáhnout, aby vyrazil přízemní střelu, která mířila přesně k tyči.
83
Gerrard si postavil míč k rohovému praporku a svým centrem našel spoluhráče, ten však míč hlavičkou na bránu vyslat nedokázal.
82
Cazorla dostal dobrou přihrávku do pokutového území, ale z velkého úhlu nedokázal míč poslat k zadní tyči. Balón pouze prosvištěl kolem levé tyčky liverpoolské brány a tak může Reina vykopávat míč.
81
Suárez (LIV) však nyní dokázal proti dvojici soupeřů vybojovat rohový kop a tak se bude muset mít na pozoru i Szczesny.
80
Už to vypadá, že se Liverpool dostane do útoku pouze pomocí rychlých brejků, jinak má míč pod kontrolou pouze Arsenal.
78
Jenom to tak zahučelo po hlavičce Mertesackera, která letěla těsně vedle brány.
77
Vermaelen byl sražen k zemi a tak může Cazorla zatočit míč do pokutového území.
75
Domácí fotbalisté u míče, snaží se kombinovat na útočné polovině a postupně se dostat do nějaké výraznější šance, ale to se zatím nedaří.
73
Toto byl opravdu nehezký skluz Gerrarda, který svého soupeře zasáhl a jednoznačně správně vidí žlutou kartu.
71
Hosté reagují střídáním, na hřiště se podívá José Enrique, který nahradí Sturridge.
70
Arsenal po dvou slepených gólech stále aktivní a Liverpool bude mít co dělat, aby si odvezl z Emirates Stadium vůbec nějaké body.
68
Podolski vypálil, ale jeho střela letěla nad břevno liverpoolské brány.
67
Arsenal právě vstřelil branku!

Z náskoku 0:2 je rázem srovnáno, po ose Vermaelen - Podolski - Giroud se míč dostal až k THEO WALCOTTOVI, který okamžitě vypálil a svou přízemní střelou ke vzdálenější tyči nedal Reinovi šanci.
66
Domácí dostali druhá křídla a nepříjemně tlačí na Liverpool.
65

Míč byl z přímého kopu opravdu náramně zakroucen Wilsherem přímo na hlavičku OLIVIERA GIROUDA, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil a snižuje na rozdíl jediné branky.
64
Domácí fotbalisté vybojovali standartní situaci z takových třiceti metrů.
62
Arsenalu samozřejmě nezbývá nic jiného než se vrhnout do útoku, tuto akci po rychlé narážečce zakončoval Podolski, ten však bránu o několik čísel minul.
60
Liverpool právě vstřelil branku!

Po hodině hry přichází další velká rána pro Arsenal. JORDAN HENDERSON se prodral mezi obránci a přestože jeho první střelu ještě Szczesny vyrazil, tak sám Henderson si pro míč došel a napodruhé už bezmocného brankáře překonal. Ani kvarteto obránců nebylo schopno zabránit tomuto hráči ke vstřelení branky, která dává Liverpoolu velmi dobré vyhlídky do zbývající části zápasu.
59
Carragher se zapojil zpět do hry a o nic zásadního nepřišel.
58
Otřesený Carragher byl ošetřován přímo na hrací ploše, ale již byl odkázán za čáru. Okamžité poté se již hlásil hlavnímu rozhodčímu a je schopen pokračovat.
57
Podolski si dlouho rovnal míč při zahrávání přimého volného kopu, ale trefil pouze zeď a poté opět blokujícího hráče, který schytal slušnou ránu přímo do břicha a nyní leží na trávníku.
55
Arsenal v posledních minutách doráží na soupeře a je jasně aktivnějším týmem. Vyrovnání doslova vysí ve vzduchu.
54
Walcott si výborně naskočil na centr,a le nedokázal hlavičku poslat do brány! Velká šance domácích na vyrovnání zůstala nevyužita.
52
Podolski upadl v pokutovém území, ale hraje se dál.
51
Arsenal může v poklidu rozehrávat z vlastní poloviny, ale do nějaké výraznější šance se ve druhém poločase zatím nedostal.
49
Sturridge reklamoval hru rukou a opravdu Vermaelen rukou zřejmě zahrál, co je však důležité, že si toho nevšiml hlavní rozhodčí a tak se dál pokračuje ve hře.
47
Arsenal zakládá útočnou akci až od svého brankáře.
46
Opravdu se tak děje a po prvním poločase tak mohou být jistě spokojenější hráči z města Beatles. Celkově jsme sledovali velmi kvalitní fotbal, který byl hodně ofenzivně pojat a oba celky mohly v prvním poločase klidně vstřelit více branek.

Jediným úspěšným střelcem se však stal už v páté minutě Suárez, který využil několika zaváhání v obraně Arsenalu a vstřelil tak zatím jedinou branku zápasu.

Před druhým poločasem je však vše otevřené a my se můžeme těšit na dramatické rozuzlení této fotbalové bitvy.
45+3
Nepřesné vysunutí domácích a vypadá to, že do kabin se půjde za jednogólového vedení Liverpoolu.
45+1
Szczesny měl k míči nejblíže a nyní tak jeho vysunuté postavení bylo k dobru věci.
45+1
Až tři minuty se budou nastavovat v prvním poločase.
44
Szczesny vyběhl až na hranici šestnáctky a Henderson se ho snažil technickým lobem přelobovat, jenže kromě brankáře překopl i bránu.
42
V závěru prvního poločasu mají míč častěji na kopačkách domácí fotbalisté, kteří s nim však krouží kolem pokutového území soupeře a neví si zatím s nepropustnou obranou rady.
40
Giroud vyskočil nejvýše a hlavičkou ohrozil Reinu, ten však jeho pokus bezpečně chytil.
40
Hosté si zahrávají s ohněm když si posílají míč krátkými přihrávkami blízko vlastního pokutového území.
38
Zajímavou šanci Liverpoolu zastavil ofsajd.
37
Nakonec přece jenom první střídání už v tomto poločase. Zraněný Gibbs zřejmě nemohl pokračovat a tak je nahrazen Santosem. Gibbs okamžitě odchází do útrob stadionu a nezůstal tak ani na lavičce.
36
Agger skončil na trávníku po zákroku Ramseyho a mně není jasné, proč se domácí hráč zlobí, evidentně poslal soupeře rukou k zemi.
35
Nebezpečný roh Arsenalu, který však nakonec dokázali obránci Liverpoolu odvrátit. Následný centr do šestnáctky už bezpečně vzal ze vzduchu Reina.
33
Gibbs (ARS) dostal zřejmě křeč do nohy a po odehrání míče se okamžitě skácel k zemi, vypadá to však, že se Gibbs dokáže vrátit do hry.
32
Hendreson měl míč na kopačce a snažil se obloučkem najít nabíhajícího spoluhráče, míč mu však odlétl od kopačky úplně jinam a tak bylo rázem po šanci.
30
Nepřesná přihrávka Liverpoolu na útočné polovině, míče se tak okamžitě zmocňují domácí a vyráží dopředu.
27
Jenže moc nechybělo a rohový kop mohl přinést druhou branku! Szczesny totiž vyběhl míč vyboxovat, ale to se mu nepodařilo, k hlavičce se tak dostal Agger a pouze dobře stojící Podolski dokázal odkopnout míč z brankové čáry.
27
Mertesacker rozehrál hodně nepřesně a Suárez tak mohl jednoduše zaútočit, ale dokázal z této chyby vytěžit pouze roh.
26
První žlutou kartu zápasu vidí domácí Santi Cazorla.
25
Walcott dostal fantastický pas za obránce, ale nedokázal si míč dobře zpracovat a tak o svou velkou šanci přišel. Poté sice zkusil nakopnout míč směr brána a rozčiloval se, že soupeř zahrál rukou, nic takového však rozhodčí nepostřehl a tak se hraje dál.
24
Malinko překombinováno od domácích! Podolski dostal výtečný pas a hledal ještě před bránou Girouda, k tomu se však míč nedostal. Dva vracející se obránci dokázali míč odkopnout před Giroudem na roh.
23
Wisdon nedosáhl na přihrávku spoluhráče a tak může v klidu od vlastní brány rozehrávat Szczesny.
22
Reina si několikrát vyměnil míč s obránci a nakonec ho raději odkopl na půli hřiště, kde se ho však zmocnili hráči Arsenalu.
20
Centr z pravé strany sbírá bez větších problémů Reina.
19
Už to vypadalo, že se Liverpool dostane k rychlému brejku, ale to nakonec domácí nedovolili.
18
Walcott se dostal k odraženému míči a Reina se musel pořádně proletěl vzduchem, aby na tuto střelu dosáhl a vyrazil ji na další roh.
17
Ten však ni nepřinesl, na konci celé akce zkusil vypálit Giroud, ale jeho střela byla tečována vysoko nad - další rohový kop Arsenalu.
17
Suárez je zatím všude, v útoku v obraně a i ve středu hřiště. Nyní skvěle zblokoval centr, ale Arsenal dostal alespoň výhodu rohového kopu.
15
Arsenal drží míč, ale zatím se nemůže prosadit proti dobře fungující obraně.
13
Na druhé straně si hlasitě oddechl Reina, když nemusel zasahovat proti dělové střele, která však šla nad.
12
Okamžitě po této akci si Szczesny zavařil, když si dvakrát vyměnil míč s obráncem a toho málem využil napadající hráč.
11
Přes půlku hřiště našel dlouhou přihrávkou Suárez volného Sturridge, ale ten se pravačkou netrefil do prostoru brány.
10
Na zemi se po faulu ocitl Wilshere, Arsenal tak zůstane u míče.
9
Poklidný začátek utkání nám rychlá branka naprosto změnila a nyní se hraje velmi ofenzivní fotbal. Arsenal se snaží o rychlé vyrovnání, ale zatím se nedaří překonat obranu soupeře.
6
Na druhé straně však mohlo být okamžitě vyrovnáno, velkou šanci Arsenalu však vychytal Reina.
5

Tomu se říká mnoho smůly v jednom. Podklouznutí přineslo Likverpoolu šanci na rychlý přechod do útoku. Centrovaný míč našel úplně volného hostujícího hráče, který však nechal vyznamenat Szczesného, který vytáhl perfektní zákrok. Míč se však poté opět dostal k hráčům Liverpoolu a po rychlé přihrávce pálil z první LUIS SUÁREZ a ten již otevřel skóre dnešního zápasu.
4
Obrana Arsenalu odhlavčkovala míč mimo pokutové území, ale Liverpool zůstal u míče a Sturridge zkoušel obelstít svého strážce, ale to se mu nepodařilo a míč tak od jeho nohy skončil za brankovou čarou. Bude se odkopávat od brány Szczesného.
3
Suárez v souboji se Sagnou vybojoval alespoň rohový kop, první pro Liverpool.
3
Začátek zápasu je zatím hodně opatrný, ani jeden celek nechce udělat výraznější chybu. Většina akcí končí nepřesnou finální přihrávkou.
1
Úvodní výkop zápasu obstarali v červeném hrající hráči Arsenalu. Soupeř z Liverpoolu nastoupil v černém.
1
-3
Rozhodcovská trojice přivedla hráče na stadion a utkání tak za pár minut začne.
Českou stopu v základních sestavách hledáme marně. Tomáš Rosický je dnes pouze na lavičce Arsenalu, na druhé straně se do základní sestavy Liverpoolu nevešel Slovák Martin Škrtěl.

Arsenal FC: Szczęsny - Mertesacker, Ramsey, Gibbs, Sagna - Walcott, Vermaelen - Cazorla, Giroud, Wilshere - Podolski

Liverpool FC: Reina - Wilsdom, Johnson, Lucas Leiva, Carragher - Agger, Gerrard, Henderson - Sturridge, Suárez, Downing

Rozhodčí: Kevin Friend - Scott Ledger, Daren England.
Utkání na Emirates Stadium bude řídit jako hlavní Kevin Friend, který naposled řídil utkání FA Cupu mezi Leedsem United a Tottenhamem Hotspur, v utkání rozdal čtyři žluté karty, všechny ve druhém poločase.

Na čarách mu budou asistovat pánové Scott Ledger a Daren England. Připravený bude i čtvrtý rozhodčí, kterým je Jonathan Moss.
V letošním roce se celky střetly 2. září 2012 a Arsenal vyhrál na půdě soupeře 0:2.
Arsenal se naposled představil v FA Cupu na půdě Brightonu, kde dokázal vyhrál 2:3. Poslední vystoupení v lize odehráli hráči Arsenalu doma proti West Hamu a výsledkem byla vysoká výhra 5:1.

I Liverpool hrál před dvěma dny FA Cup, ale narozdíl od svého soupeře prohrál na hřišti Oldhamu a s touto soutěží se rozloužil. V minulém kole Premier League však doma rozdrtil Norwich 5:0.
Ta je totiž velmi našlapaná. 6. Arsenal má před 7. Liverpoolem náskok pouhých tří bodů a dnešní utkání tak může tento náskok buď smazat nebo naopak ještě více prohloubit. Oba celky již ztratily šanci na titul, ale stále je ve hře postup do bojů o evropské poháry a k tomu je potřeba dostat se na páté místo, které momentálně drží Everton.
Šlágr 24. kola anglické Premier League je zde, Arsenal přivítá na domácím hřišti Liverpool a i dnes půjde o důležité body do tabulky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.