Hlavní rozhodčí Dean ukončil dnešní utkání, ve kterém domácí Arsenal FC nestačil na Manchester City a podlehl mu 0:2. V dnešním duelu padlo hodně karet a přišlo také na dvě karty červené. Skóre otevřel ve dvacáté první minutě Milner a o jedenáct minut později se prosadil Džeko, který se stal mužem zápasu. Arsenal se snažil, ale dnes mu to prostě nešlo, a tak všechny tři body získal Manchester City. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+6
Aut pro Arsenal.
90+5
Wilshere nacentroval míč do pokutového území, ale nikdo ze spoluhráčů se mu nenabídl. Odkop od brány provede Hart.
90+4
Centrovaný míč lapil do rukavic Hart.
90+3
Z rohového kopu hosté nic nevytěžili.
90+3
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází David Silva, přichází Aleksandar Kolarov.
90+2
Volný přímý kop pro City.
90+2
Giroud se prezentoval střelou na bližší tyč, ale Hart si své místo pozorně hlídal.
90
Hlavní sudí Dean nastavil pět minut nad rámec řádné hrací doby.
90
Nebezpečnou střelou na vzdálenější tyč se prezentoval Walcott, kde musel za Harta zaskočit Lescott, který míč odvrátil do bezpečí.
90
Rozběhla se poslední minuta základní hrací doby a u míče jsou domácí fotbalisté.
89
Hráčem zápasu se stal EDIN DŽEKO.
89
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Edin Džeko, přichází Mario Balotelli.
88
Wilshere se po ošetření zapojil zpět do hry.
88
Arsenal bude zahrávat rohový kop.
87
Hra po krátkém přerušení pokračuje.
87
Ošetřit potřebuje Wilshere a hra je přerušena.
87
Žlutou kartu obdržel Barry.
86
V posledních minutách hra probíhá převážně mezi pokutovými územími. Šance k vidění moc nejsou.
84
Fotbalisté Arsenalu se zamotali v šestnáctce a branku hostí neohrozili.
83
Arsenal bude zahrávat volný přímý kop.
82
Wilshere poslal do velkého vápna kolmici a Sagna vracel míč pod sebe. Jenže obrana Manchesteru City včas zasáhla a hrozícímu nebezpečí zabránila.
82
Aut pro domácí Arsenal.
80
Zabaleta dostal míč od Lescotta a vyrazil do útoku.
80
Na vlastní polovině kombinuje Manchester City.
79
Domácí hráči z protiútoku nakonec nezahrozili.
79
Fotbalisté Arsenalu vybojovali balon a pospíchají do protiútoku.
78
Hosté tuto standardní situaci rozehráli nakrátko.
78
Nyní však následuje další volný přímý kop, který bude zahrávat Manchester City.
78
Arsenal se ubránil.
77
Žlutou kartu dostal Garcia.
77
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Carlos Tevez, přichází Joleon Lescott.
77
Volný přímý kop bude zahrávat také Manchester City.
76
Hosté se bez problémů ubránili a získali míč na své kopačky.
76
Volný přímý kop budou zahrávat hráči Arsenalu.
75
Červenou kartu vyfasoval Kompany.
75
Útok zakládá Arsenal.
74
Přihrávka pro Teveze byla příliš dlouhá a skončila až u domácího brankáře.
73
Následuje autové vhazování pro hosty.
72
Na centrovaný míč si vyskočil Giroud, jenž hlavičkoval na vzdálenější tyč, ale jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.
72
Gael Clichy vyfasoval žlutou kartu.
72
Faulovaný byl Sagna, a tak Arsenal dostane výhodu volného přímého kopu.
70
V obrovské šanci se ocitl Tevez, který postupoval sám na domácího brankáře, ale v souboji jeden na jednoho byl úspěšnější Szczesny, který Teveze vychytal.
70
V zajímavé šanci se ocitl Walcott, ale hosté se ubránili.
70
Následuje volný přímý kop pro Arsenal.
68
Džeko fauloval, a tak míč do hry uvede Arsenal.
66
Wilshere nacentroval balon do pokutového území, ale hosté se ubránili. Nicméně pak se míč dostal do míst, kde byl osamocený Cazorla, jenž vystřelil, ale branku hostí neohrozil.
65
Faulovaný byl Walcott a následuje volný přímý kop, který bude zahrávat Arsenal.
65
Džeko nedokázal přihrát Tevezovi, a připravil ho tak o velmi zajímavou pozici.
64
Žlutou kartu obdržel Walcott.
63
Džeko vystřelil, ale obrana Arsenalu jeho pokus zblokovala.
61
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Abou Diaby, přichází Aaron Ramsey.
60
Na pravé straně hledal Milner přihrávkou Džeka. To se mu sice podařilo, ale Džeko o míč přišel.
59
Domácí Arsenal se probojoval k soupeřově brance, ale ohrozit ji nedokázal.
57
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Lukas Podolski, přichází Olivier Giroud.
57
U míče jsou fotbalisté Manchesteru United, kteří vybojovali autové vhazování.
55
Žlutou kartu vyfasoval Milner.
52
Gibbs se dostal ke střele, ale pozorná obrana ji zablokovala.
50
Fotbalisté Arsenalu svého soupeře nijak však neohrozili.
50
Volný přímý kop bude zahrávat Arsenal.
49
V obrovské šanci se ocitl Džeko, který hlavičkoval, ale míč mezi tři tyče dopravit nedokázal. Prostoru měl ale hodně.
48
Tři minuty a v nich tři ofsajdy. Doufejme, že další minuty budou pohlednější.
48
A máme tady další ofsajd, ve kterém se ocitl Walcott.
47
Na druhé straně uvízl v ofsajdu Zabaleta.
46
Zajímavou akci domácího Arsenalu zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl Walcott.
46
Míč do druhého poločasu uvedli domácí fotbalisté.
46
Sudí Dean ukončil první poločas, na který fanoušci Arsenalu reagují pískotem. Nelíbí se jim totiž přísná červená karta, která přišla v desáté minutě a vyfasoval ji Koscielny. Manchester City dostal výhodu pokutového kopu, ale Džeko jej neproměnil. Ve dvacáté první minutě se střelecky prosadil Milner a o jedenáct minut později přidal branku také Džeko. Arsenal tolik aktivní nebyl, ale snažil se. Nicméně zatím stálo štěstí na straně Manchesteru City.
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
45+3
Rozběhla se poslední nastavená minuta a u míče jsou hosté, kteří kombinují v blízkosti středového kruhu.
45+1
Thomas Vermaelen vyfasoval žlutou kartu.
45
Sudí Dean nastavil tři minuty nad rámec prvního poločasu.
44
Odražený míč si zpracoval Milner, ale vystřelil nepřesně.
44
Wilshere zaskočil za domácího brankáře a zlikvidoval stoprocentní gólovou šanci. K tyči totiž směřovala jedovatá střela, kterou Wilshere odhlavičkoval do bezpečí.
44
Nyní následuje rohový kop, který bude zahrávat Manchester City.
43
U balonu jsou hosté, kteří se pohybují na soupeřově polovině.
42
Diaby se dostal s míčem do velkého vápna a vystřelil, ale branku hostí neohrozil.
42
Wilshere nacentroval balon do pokutového území, kde úřadovala pozorná obrana Manchesteru City, která míč odvrátila do bezpečí.
41
Silva fauloval a Arsenal dostane výhodu volného přímého kopu. Uvidíme, zda domácí tým dokáže z této zajímavé pozice branku hostí ohrozit.
40
Fotbalisté Arsenalu založili skvělý protiútok, ale centr, který adresoval do pokutového území Podolski, byl přetažený, a tak se jeho spoluhráči k přímému ohrožení branky nedostali.
39
Szczesny se ocitl v těžké pozici, a tak míč odehrál do autu.
38
Dlouhý nákop hostům nevyšel, domácí hráči byli připraveni.
37
V ofsajdu uvízl Walcott.
36
Fotbalisté Arsenalu si hledají postupnou cestičku k Hartově svatyni, ale hosté se zatím skvěle brání.
35
Na druhé straně se prezentoval jedovatou střelou Podolski, ale Hart si připsal pohotový zákrok a balon lapil do svých rukavic.
32
Manchester City právě vstřelil branku!
Fotbalisté Manchesteru City sehráli nádhernou akci, kterou okořenili vstřelenou brankou, o kterou se zasloužil EDIN DŽEKO. V šanci se ocitl také Tevez, jenž vystřelil, ale Szczesny jeho pokus zlikvidoval. Nicméně balon se odrazil přesně do těch míst, kde stál připravený EDIN DŽEKO, který nedal z bezprostřední blízkosti brankáři Arsenalu šanci.
31
Tito dva fotbalisté nic nevymysleli a u míče jsou už hosté.
30
Na pravém křídle kombinují Cazorla a Wilshere.
29
Standardní situaci si vzal na starost Walcott, ale jeho střela branku neohrozila. Míč se stáčel na zadní tyč, ale nakonec skončil hodně vedle.
28
Kompany fauloval, a Arsenal tak dostane výhodu standardní situace.
27
K hlavičce se probojoval Garcia, ale balon mezi tři tyče nedopravil. Odkop od brány provede brankář Arsenalu.
27
Rohový kop ve prospěch hostů.
27
26
Nyní se ocitl v šanci Tevez, ale skóre se nemění.
24
Nepřesně vystřelil Milner, a tak Szczesny mohl zůstat klidný.
21
Tevez poslal kolmici do šestnáctky, kde JAMES MILNER přesnou střelou na zadní tyč překonal brankáře Arsenalu.
21
Faulovaný byl Garcia, a Manchester City tak dostane výhodu volného přímého kopu.
20
Džeko se ocitl v zajímavé šanci, ale střela mu příliš nesedla a branku domácího celku vůbec neohrozila. Odkop od brány provede Szczesny.
20
Wilshere se zapojil po ošetření zpět do hry.
19
18
Na trávníku zůstal ležet Wilshere, který potřebuje lékařskou péči. Sudí hru přerušil.
18
Fotbalisté Arsenalu jsou stále u míče a stále se pohybují v blízkosti Hartovy brány.
17
Wilshere nacentroval balon na vzdálenější tyč, kde jej Hart vyboxoval. Míč se dostal na hranici pokutového území, kde byl osamocený Wilshere, jenž vystřelil nepřesně.
16
Sagna vybojoval rohový kop.
15
Kompany prodloužil míč na zadní tyč, kde si nabíhal Tevez, ale ke střele se nedostal, protože přihrávka byla příliš rychlá a dlouhá.
15
12
Střídání v týmu Arsenal FC: ze hřiště odchází Oxlade-Chamberlain, přichází Per Mertesacker.
10
Míč na značku pokutového kopu si postavil Džeko, jenž se prezentoval velmi jedovatou střelou. Míč se dostal pod tělo domácího brankáře a následně se odrazil do tyče, od které putoval po brankové čáře k další tyči a pozorný Szczesny uklidil kulatý nesmysl do svých rukavic, a ubránil tak svůj tým před inkasovaným gólem.
10
Laurent Koscielny vyfasoval červenou kartu, a oslabí tak svůj tým.
9
Pokutový kop budou zahrávat hráči Manchesteru City.
9
Nebezpečnou střelou se nyní prezentoval Zabaleta, ale obrana Arsenalu stála ve správný čas na správném místě, a míč se tak do brány nedostal.
8
Ke střele se dostal Silva a vybojoval rohový kop, protože jeden z protihráčů střelu zblokoval.
8
Do protiútoku se vydali hosté.
7
S balonem se však hosté příliš dlouho nepomazlili, v moci jej mají opět hráči Arsenalu.
7
Wilshere se snažil poslat míč kolmicí pro Walcotta, ale pozorná obrana Manchesteru City se ubránila a vybojovala míč na své kopačky.
6
Přihrávku za obranu dostal Džeko, ale k míči se nedostal a pozorný Szczesny raději vyběhl z brány a míč uklidil do svých rukavic.
5
Odehrál jej Hart, ale přihrávka nikoho z jeho spoluhráčů nenašla.
5
Volný přímý kop pro Manchester City.
5
Dlouhý nákop na Walcotta nevyšel, fotbalisté Manchesteru City celou akci dobře přečetli.
4
Následně přišel nepřesný centr, a hrozba Arsenalu tak skončila.
4
Domácí fotbalisté rozehrávku svého soupeře aktivně napadali a dostali se k míči.
4
Kulatý nesmysl na své kopačky získali zpět hráči Manchesteru City, kteří kombinují na vlastní polovině.
4
Následuje aut pro Arsenal, ujme se ho Sagna.
3
Odkop od brány provede Szczesny.
3
Silva si vzal rohový kop na starost, ale tato standardní situace se mu moc nepodařila a jeho spoluhráči branku domácího celku také neohrozili.
2
Rohový kop vybojoval aktivní Tevez.
2
Autové vhazování vybojovali domácí fotbalisté.
1
Domácí hráči zvolili taktéž tradiční dresy, a to červené a bílé trenýrky.
1
Výkop provedli fotbalisté Manchesteru City, kteří oblékli tradiční světle modré dresy a bílé trenýrky.
1
-3
Hlavní sudí Dean přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.
-5
Základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-7
Na trávníku je vše připraveno k dnešnímu utkání.
-7
Hráči se po rozcvičení odebrali do svých šaten.
-25
Fotbalisté obou celků jsou na hrací ploše, kde absolvují předzápasovou rozcvičku.

Arsenal FC: Szczesny – Sagna, Koscielny, Vermaelen, Gibbs – Diaby, Wilshere – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski – Walcott.

Manchester City: Hart ─ Zabaleta, Kompany, Nastasic, Clichy ─ Garcia, Barry, Milner ─ Silva, Tevez, Džeko.

Rozhodčí: Dean - Ledger, Brooks.
Manchesteru City bude chybět suspendovaný Nasri a zranění Kolarov, Maicon, Rodwell a Richards.
Arsenalu budou chybět zranění Mannone, Frimpong a Fabianski.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Mike Dean, na čarách mu budou asistovat pánové Scott Ledger a John Brooks. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Michael Oliver.
Manchester City odehrál o jeden ligový zápas víc a celkem získal čtyřicet pět bodů, díky kterým je na druhé příčce. Fotbalisté Manchesteru City třináctkrát zvítězili, šestkrát remizovali a dvakrát poznali chuť hořké porážky. Celkové skóre je 41:19.
Arsenal FC má za sebou dvacet ligových zápasů, ve kterých získal celkem třicet čtyři bodů. Fotbalisté Arsenalu devětkrát zvítězili, sedmkrát remizovali a čtyřikrát prohráli. Celkové skóre je 40:22.
Dobrý den, vítejte u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Ve dvacátém druhém kole anglické Premier League přivítá Arsenal FC svého soupeře Manchester City. Komentářem z Emirates Stadium Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.