Aston Villa vstoupila do druhého poločasu jako uragán a výsledkem byla odpískána penalta, kterou ve 49. minutě proměnil Benteke. Od této chvíle se domácí snažili o vyrovnání, ale nepodařilo se jim to i zásluhou skvělého Krula v bráně Newcastlu.

Newcastle United tak získal v tomto utkání všechny tři body a velmi výrazně si pomohl v tabulce, to Aston Villa zůstává beze změny v kolonce bodů a vypadá to na další propadl pořadím v Premier League.

Z mé strany je to pro dnešek již vše, budu se těšit u dalších společných onlajn přenosů.
90+5
Nikdo nedokázal tečovat centr do pokutového území a tak může Krul vykopávat od vlastní brány.
90+4
Opět pouze nepřesně nakopnutý míč přilétl do šestnáctky Newcastlu.
90+3
Čas se domácím krátí a zatím se v nastavení k ničemu nedostali.
90+1
Až pět minut nastaví hlavní rozhodčí a šance domácích tak stále žijí!
90
Na konci řádné hrací doby musel problémy v pokutovém území řešit vyboxováním Krul.
89
Coloccini odhlavičkoval míč do zámezí, Aston Villa zkouší vyzrát na obranu Newcastlu dlouhými centry.
88
Krul vyskočil nejvýše a lapil míč do náruče.
87
Hodně ostrý zákrok Ameobi, který nemohl skončit jinak než žlutou kartou.
86
Brankář Guzan vykopával z poloviny hřiště přímý kop a málem našel Bentekeho, ten však proti obráncům neuspěl a nedostal se tak k zakončení.
85
Čas se domácím hodně krátí a přestože jsou nyní aktivnější, tak skóre se jim stále srovnat nedaří.
82
Na brankové čáře dokázal Gutiérez zablokovat míč a nepustit ho tak do brány! Opět obrovská šance domácích na vyrovnání a je třeba říci, že za druhý poločas by si vyrovnat Aston Villa zasloužila.
81
Aston Villa vybojovala rohový kop.
80
Sissoko je třetím hráčem Newcastlu, pro kterého končí utkání dříve. Místo něj si zahraje Yanga-Mbiwa.
78
Hra se nám přiostřuje - je evidentní, že se hraje o důležité záchranářské body a stav je stále jen 1:2.
76
Domácí Lowton je dalším potrestaným hráčem, který vidí žlutou kartu. Faulován byl Santon.
75
Právě Anita zkusil vyslat míč na Guzana, ten však z jeho lehoučkou střelou neměl žádný problém.
74
Podruhé střídají hosté z Newcastlu, utkání končí pro Gouffrana, kterého nahradil Anita.
73
Veškeré vzrušení je zbytečné! Benteke nedokázal ve stoprocentní situaci tečovat míč do sítě, ale podle pomezního rozhodčího byl domácí hráč v ofsajdu a tak ho tato promrhaná šance nemusí mrzet.
71
Tlak Aston Villy pomaličku vrcholí, nyní po zblokovaném centru mohou zahrávat domácí roh.
70
Standartní situaci zakončil Westwood nepřesnou střelou.
69
Poprvé v utkání střídají hosté. Odejde James Perch, příjde Shola Ameobi.
67
Na zemi zůstal ležet Debuchy, který byl ostře sražen Nathanem Bakerem, který za svůj zákrok vidí žlutou kartu.
66
Ostrý centr pouze prolétl pokutovým územím Newcastlu.
64
Po dlouhé době se k míči dostal i Guzan, který vyskočil nejvýše na odražený míč a okamžitě rozehrává útočnou akci Aston Villy.
61
Benteke vidí zbytečnou žlutou kartu.
60
Krul drží Newcastle ve vedení a nyní si připsal opravdu fantastický zákrok proti střídajícímu Weimannovi, který dostal dokonalou přihrávku přes celé hřiště, ale malinko zaváhal a dokonce to vypadá, že se při střele zranil.
58
Pouze boční síť se rozvinula po velmi dobré střele N'Zogbii. Aston Villa byla opět blízko vyrovnání a i nadále je ve druhém poločase aktivnější.
56
Na druhé straně pálil Bannan, ale ani on míč mezi tři tyče nedostal.
55
Cissé to zkusil z dálky, ale neměl tělo srovnáno a střelecký pokus tak vylétl hodně mimo.
54
Obrovská šance Bentekeho, který si to rozdal s brankářem Krulem ve sprinterském souboji a ten dopadl nerozhodně. Míč se od obou hráčů odrazil do volného prostoru a to zachránilo Krula, který přece jenom svým výběhem hodně riskoval.
52
Hlavní rozhodčí si volá k sobě dva hráče a hostujícící Gutiérez viděl navíc žlutou kartu.
51
Utkání se nám opravdu velmi zamotává, vstup do druhého poločasu mají domácí famózní a jsou schopni soupeře zatlačit do defenzívy.
49
Aston Villa právě vstřelila branku!

Výborný vstup do druhého poločasu je odměněn brankou CHRISTIANA BENTEKEHO, který poslal brankáře Krula z penalty ke druhé tyči.
48
Debuchy srazil k zemi soupeře v pokutovém území a domácí budou mít výhodu pokutového kopu!
46
Aston Villa vlétla do druhého poločasu jako znovuzrozený tým a Krul musel hned v první minutě druhého poločasu řešit velmi nepříjemnou střelu z otočky střídajícího Weimanna.
46
O poločasové přestávce došlo hned ke dvěma změnám u domácího týmu. Jako druhý odchází Joe Bennett, místo něj se na hřiště podívá Andreas Weimann.
46
Domácí střídají, odejde Darren Bent, nahradí jej Gabriel Agbonlahor.
46
Skončil první poločas tohoto duelu, ve kterém se zatím jednoznačně lépe daří háčům Newcastle United. Ti zásluhou Cissého a Cabaye odchází do šaten za vedení 0:2. Uvidíme, zda se podaří ve druhém poločase Aston Ville utkání alespoň zdramatizovat.
45+2
V závěru prvního poločasu vypálil Grouffran a jeho střela jen o pár čísel minula levou tyč Guzanovi brány.
45+1
V prvním poločase se budou nastavovat dvě minuty!
45
Opět pískáno proti domcácím, N'Zogbia za podobný zákrok před chvílí viděl žlutou kartu, tentonkrát to hlavní rozhodčí ukončil pouze domluvou.
44
První poločas se pomalu, ale jistě dostává do svého závěru a jednoznačně spokojenější mohou být s jeho průběhem hráči Newcastlu.
42
N'Zogbia přispěchal do souboje a trefil nohu protihráče, za to vidí po zásluze žlutou kartu.
41
Benteke se dostal k míči v pokutovém území Newcastlu, ale jeho otočka již byla navíc a tak hosté rychle zakročili a nepustili Bentekeho ke střele.
39
Tato akce naprosto demostrovala dnešní výkon Aston Villy. Jeden z hráčů se rozběhl s míčem, zadribloval, ale proti němu stál naprosto klidný soupeř a míč mu v pohodě odebral.
36
Guzan si pohlídal centr a schoval míč ve svých rukavících.
35
Dlouho se nikdo neměl k rozehrání a nakonec stejně zblokovala střelu postavená zeď.
35
Navíc nedovolený zákrok dává hostům možnost standartní situace ze slušné vzdálenosti.
34
Domcáí nyní působí hodně zaskočeným dojmem a jestli si nic zásadního nezmění, tak dnes odejdou poraženi.
31
Newcastle právě vstřelil branku!

A je tu další nepříjemná rána pro domácí hráče. Centr do pokutového území odvrátil Vlaar pouze k soupeři, který nosí stejné číslo dresu jako on - YOHAN CABAYE si připravil míč a opřel se do něj v pravou chvíli, balón zaplachtil vzduchem a zapadl přesně do šibenice domácí brány.
29
Debuchy si dělá svou práci na křídle naprosto výtečně a opět zastavil rodící se šanci Aston Villy.
28
Opět však bez výraznější šance, centr byl hodně přetažen a tak ani tento rohový kop nepřinesl žádné vzrušení před Guzanovou bránou.
27
Již třetí rohový kop pro hostující celek.
24
Aston Villa se po inkasované brance probrala a dokáže již držet míč na svých kopačkách o něco déle než tomu bylo v úvodu utkání.
22
Na druhé straně mohlo být srovnáno, N'Zogbia vypálil z voleje z dobrých dvaceti metrů orazítkoval pravou tyč hostující brány!
19

V 19. minutě se již skóre mění a Newcastle je za svou aktivitu odměněn úvodní brankou. Naprosto přesně načasovaná přihrávka na PAPISSE CISSÉHO, který v situaci proti brankáři Guzanovi zvolil střelu na blžší tyč a ta se ujala.
18
Již druhý rohový kop Newcastle, ale ten opět nepřinešl nic velkého, míč se celkem rychle odrazil daleko od domácí brány. Jenže poté následoval další centr do pokutového území a ten již byl mnohem zajímavější, nedůrazná hlavička však nemohla Guzana ohrozit.
16
Debuchy se položil do míče a rybičkou ho poslal vlastnímu brankáři, který může v klidu rozehrávat.
15
Na druhé straně pálil ze střední vzdálenosti Sandor a vyprášil svou nebezpečnou střelou rukavice Guzana.
14
Poprvé se do útočné šance dostali i domácí a jejich snažení nebylo vůbec marné. Rychlý zisk míče na polovině hřiště a zajímavá přihrávka před bránu, jenže výtečný obranný zákrok předvedl jeden z vracejících se obráncu Newcastle a šanci zmařil.
11
Průnik po levé straně domácí obrany skončil centrem do pokutového území, ale míč nikoho z hráčů Newcastle nenašel.
9
První rohový kop zápasu nepřinesl žádné nebezpečí, domácí rychle odkopli míč do bezpečí.
8
Neštastně odkopnutý míč se odrazil od jednoho z domácích přímo na kopačku soupeře, který však nedokázal procpat míč přes blokující obránce, nakonec je z toho alespoň roh pro Newcastle.
8
Úvod zápasu patří jednoznačně Newcastlu, domácí sice zatím nepustili soupeře k žádné výraznější šanci, ale zatím se v podstatě nedostali k míči.
6
Sissoko si poslal míč do středu hřiště a zkusil vypálit, jeho střelecký pokus byl však hodně nepřesný a skončil vysoko nad Guzanovou bránou.
6
Již se hraje a Aston Villa sportovně vrátila míč soupeři, rozehrává Krul.
5
Na trávníku zůstal ležet po ostrém zákroku Debuchyho N'Zogbia, domácí hráč však bude v pořádku.
4
Opět domácí odkápávají míč daleko od vlastní brány, ale takto se k žádné útočné akci nedostanou.
2
Jako první se na útočnou polovinu vydali hosté z Newcastlu. Centr ještě dokázal tečovat jeden z hostujících hráčů, ale k odraženému míči se už nikdo v bílo-černém nedostal.
1
-3
Aktéři tohoto duelu právě přichází na trávník a utkání tak za malý okamžik začne.

Aston Villa FC: Guzan - Baker, Bennett, Lowton - Benteke, Bannan, Westwood, Vlaar, Clark - N'Zogbia, Bent

Newcastle United: Krul - Debuchy, Santor, Cabaye, Taylor - Perch, Coloccini, Gouffran, Sissoko - Cissé, Gutiérez

Rozhodčí: Michael Lislie Dean - Jake Collin, Lee Betts.
Hlavním rozhodčím zápasu ve Villa Parku v Birminghamu bude Angličan Michael Lislie Dean, na čarách mu budou asistovat kolegové Jake Collin a Lee Betts. Připraven je i čtvrtý rozhodčí Chris Foy.
V letošním soutěžním ročníku se celky střetly již na půdě Newcastlu a téhdy se zrodila remíza 1:1. Zda se bude situace opakovat i dnes se dozvíme po skončení zápasu, který má plánovaný výkop ve 20:45.
Trápení Aston Villy dokumentuje i vyřazení z anglického FA Cupu, ve kterém nestačili svěřenci Paula Lamberta na Millwall. To Newcastle v FA Cupu vypadl už o kolo dříve překvapivě s Brightonem.

V lize naposled Aston Villa získala bod za remízu na hřišti West Bromwich Albion, jenže v poločase vedla už 0:2 a přesto všechny tři body nezískala, když zápas skončil 2:2. To Newcastle se v minulém kole představil doma a proti Readingu v poločase taktéž vedl, nakonec však nezískal ani bod za porážku 1:2.
Dnes budeme sledovat souboj dvou trápících se celků, vždyť Aston Ville patří v tabulce Premier League 17. příčka, soupeř je na tom jen o jedno místečko lépe. Náskok na poslední sestupové příčky činí u Aston Villy pouhý bod a tak je jasné, že se dnes hraje o veledůležité záchranářské body.
Anglická nejvyšší fotbalová soutěž došla již do svého 24. kola a v tom na domácím hřišti přivítá Aston Villa Newcastle United.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.