Sudí Halsey ukončil dnešní utkání, které skončilo vítězstvím domácího týmu, jenž svého soupeře porazil 2:0. Obě branky padly v prvním poločase, zařídili je Giggs a van Persie. Předvedená hra příliš zajímavá nebyla a nezaujatého diváka určitě nezaujala. Také fanoušci obou celků reagovali pískotem a s výkonem svých svěřenců spokojeni nebyli. Tříbodový zisk si připisuje šťastnější Manchester United, který v tabulce zůstává na první příčce. Everton FC odjíždí s prázdnou a sestupuje z páté příčky na příčku šestou. Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
90+1
Aut pro hosty.
90
Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty nad rámec řádné hrací doby.
87
United rozehráli nakrátko, ale u míče jsou už nyní hosté.
86
Rohový kop budou zahrávat United.
85
Žlutou kartu obdržel Marouane Fellaini.
84
Ve středu hřiště vybojoval míč van Persie a následně si došel pro faul.
83
Osman vybojoval autové vhazování.
82
Smalling chyboval, a dal tak šanci Jelavicovi, který se prezentoval velmi jedovatou střelou, ale pozorný De Gea tento střelecký pokus výborně zlikvidoval.
81
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Jonny Evans, přichází Chris Smalling.
81
Giggs přichystal stoprocentní šanci pro van Persieho, ale ten svůj střelecký pokus mezi tři tyče nedopravil.
77
Nebezpečným centrem se prezentoval Osman, ale připravený De Gea stáhl míč do rukavic.
72
V ofsajdové pasti uvízl Jelavic.
72
Rohový kop zahrával Manchester United, ale hráči se k ohrožení branky nedostali.
70
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Kevin Mirallas, přichází Steven Naismith.
68
68
Van Persie nacentroval míč do pokutového území, ale tentokrát Howard lapil balon do své náruče.
67
Tentokrát se ke střele probojoval Cleverley, ale výtečný zákrok si připsal opět Howard a balon vytěsnil na další rohový kop.
66
Howard si připsal hned dva důležité zákroky a hned dvakrát zabránil stoprocentnímu gólu! V šanci byl Evans, jenž nejprve hlavičkoval, pak pravačkou vystřelil, ale Howard byl pokaždé stoprocentní. Evans se pak ještě jednou dostal ke střele a za Howarda zaskočil Jelavic, který střelecký pokus zblokoval na rohový kop.
66
Rohový kop ve prospěch domácího celku.
62
Dnešní utkání postrádá střeleckou produktivitu a prozatím opravdu spíš nudí.
60
Autové vhazování pro domácí tým.
58
Giggs vystřelil, ale pozorná obrana střelu zablokovala.
57
Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Victor Anichebe, přichází Nikica Jelavic.
57
Střídání v týmu Manchester United: ze hřiště odchází Phil Jones, přichází Michael Carrick.
56
Střídání chystá také Manchester United.
56
Hra ve druhém poločase probíhá opět mezi pokutovými územími a diváci se spíš nudí.
54
Autové vhazování pro domácí United.
54
Everton chystá střídání.
52
Valencia fauloval, a tak míč do hry uvedou hosté.
51
Balon vybojoval Giggs a teď se domácí hráči pohybují v blízkosti středového kruhu.
51
Nyní už je u balonu Everton. Odkop od brány provede Howard.
51
50
Na útočné polovině se pohybuje Manchester United.
47
Van Persie se snažil vybojovat rohový kop, ale nepodařilo se mu to. Odkop od brány provede Howard.
46
V prvním poločase jsme viděli dvě branky a o obě se postarali hráči Manchesteru United. Skóre otevřel ve třinácté minutě Giggs a v závěru prvního poločasu se trefil van Persie. Hosté se prezentovali slušnou hrou, ale chybělo jim prozatím štěstí.
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
45+1
Manchester United právě vstřelil branku!
Rooney našel přesnou přihrávkou Rafaela, jenž okamžitě adresoval kolmou přihrávku za obranu, kde si tentokrát ROBIN VAN PERSIE ofsajd pohlídal. Následně si VAN PERSIE zpracoval míč, obešel Howarda a přesnou trefou navýšil skóre na 2:0. Brance se ještě snažil zabránit Heitinga, ale bohužel se mu to nepodařilo a balonu do vlastní branky pomohl.
45
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
45
Van Persie opět uvízl v ofsajdu, a tak akce domácího celku skončila.
44
Centrem na bližší tyč se prezentoval Evra, ale připravený Howard uklidil balon do náruče.
43
Fellaini prodlužoval balon hlavou do pokutového území, ale pomohl si faulem, a tak sudí hru přerušil.
43
Ve středu hřiště fauloval Cleverley, a tak míč do hry uvedou hosté.
42
Míč do hry tak uvedou hosté.
42
Rafael přihrával do ofsajdu, ve kterém se zapomněl van Persie.
42
Autové vhazování pro domácí Manchester United.
41
Nepřesnou střelou se prezentoval Osman.
41
Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Fellaini, ale pozorný De Gea balon vyrazil do bezpečí.
40
Volný přímý kop bude zahrávat Everton FC.
40
Rooney obral Mirallase o balon, ale hosté se k míči zpět dostali.
39
Nyní už se s míčem na kopačkách pohybují hosté.
39
Domácí fotbalisté jsou stále na útočné polovině.
38
Nicméně pozorný Gibson odhlavičkoval balon do bezpečí, a tak se domácí tým ke střele nedostal.
38
Manchester United dostane výhodu volného přímého kopu.
38
Žlutou kartu vyfasoval Kevin Mirallas.
37
Držení míče v posledních deseti minutách: Manchester United 38% - 62% Everton FC.
35
Na dnešní utkání se přišel podívat Jose Mourinho, jehož celek Real Madrid bude příštím soupeřem Manchesteru United.
34
Gibson nacentroval balon do velkého vápna, ale Rooney jej odhlavičkoval do bezpečí.
34
Sudí ještě uklidňuje situaci ve velkém vápně.
33
Giggs fauloval a Everton bude zahrávat volný přímý kop.
32
Zajímavou akci domácího celku zastavil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajd, ve kterém uvízl van Persie.
31
Domácí tým se přesunul na útočnou polovinu, ale branku hostí neohrozil.
31
U balonu jsou nyní United.
30
Nejprve vystřelil Mirallas, ale trefil pouze bránícího protihráče a pak se nepřesnou střelou prezentoval Gibson.
30
Z rohového kopu hosté branku domácího celku neohrozili.
29
Pienaar našel skvělou přihrávkou Osmana, jenž se prezentoval velmi nepříjemnou střelou, ale De Gea si připsal výtečný zákrok a balon vytěsnil na rohový kop.
28
Dnešní utkání zatím příliš zajímavé není. Hra probíhá především mezi pokutovými územími a moc šancí k vidění není.
27
Nyní byl faulovaný Rafael, a tak míč do hry uvede domácí tým.
27
Volný přímý kop bude zahrávat Everton.
24
Ve velkém vápně se ke střele dostal Osman, ale De Gea byl připravený a balon lapil do koše.
24
Rohový kop si vzal na starost van Persie, ale centr byl přetažený, a tak se k míči nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.
23
23
Další autové vhazování ve prospěch United.
22
Autové vhazování pro United.
22
Manchester United se ubránil, balon do bezpečí odhlavičkoval Vidič.
22
Everton bude zahrávat rohový kop.
21
Na útočné polovině se nyní pohybují hosté.
20
Jones obdržel zpětnou přihrávku, navedl si míč na levou nohu a vystřelil. Nicméně střela mu nesedla a balon branku hostí neohrozil.
19
Balon na kopačky domácího celku vybojoval Jones.
19
Další aut pro hosty.
18
Autové vhazování pro hosty.
18
Nepřesně přihrával Osman, a Anichebe se tak míči nedostal. Pozorný De Gea lapil balon do náruče.
17
Balon se přestěhoval na kopačky domácích hráčů, ale nepřesně přihrával Cleverley a míč se okamžitě stěhoval zpět na kopačky hostů.
16
Fotbalisté Evertonu kombinují v blízkosti středového kruhu.
16
Autové vhazování ve prospěch Evertonu.
13
Valencia prodlužoval míč hlavou na van Persieho, jenž přihrával do velkého vápna, kde si balon na pravačku přichystal RYAN GIGGS. Nejprve míč trefil tyč, ale následně se odrazil do brány, a domácí tým se tak dostal do brzkého vedení.
11
Manchester United zahrával rohový kop, ale k přímému ohrožení branky se nedostal.
10
Van Persie obdržel skvělou přihrávku, obešel hostujícího brankáře a vystřelil, ale trefil pouze tyč!
6
Pienaar vystřelil, ale trefil pouze bránícího protihráče.
6
Giggs vybojoval balon a okamžitě přihrával, nicméně do ofsajdu, ve kterém uvízl Valencia.
6
Rudí ďáblové se ubránili, ale Everton zůstává u míče.
5
Everton se přesunul na útočnou polovinu a vybojoval rohový kop.
5
Hosté stále kombinují na vlastní polovině, ale domácí rozehrávku napadají.
4
Na vlastní polovině kombinují hosté.
3
Připravený Howard vyboxoval balon do bezpečí.
2
Volný přímý kop ve prospěch United.
1
Fotbalisté obou celků mají na svých rukávech černé pásky, a vzpomínají tak na oběti, které zahynuly během neštěstí, které postihlo dne 6. února 1958 na mnichovském letišti Riem výpravu anglického klubu Manchesteru United.
1
Domácí tým oblékl tradiční rudé dresy a bílé trenýrky.
1
O úvodní výkop se postarali hosté, kteří budou hrát v modrých kompletech.
1
-4
Hlavní sudí přivádí dnešní aktéry na hrací plochu.
-5
Základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.
-8
Hráči se po rozcvičení odebrali do svých šaten.
-15
Místečka na Old Trafford se pomalu plní.
-20
Fotbalisté jsou na hrací ploše, kde absolvují rozcvičku.
Na začátku nynější sezony hostil Everton FC svého soupeře Manchester United a dokázal jej porazit 1:0. O jedinou branku utkání se postaral v padesáté sedmé minutě Fellaini.

Manchester United: De Gea ─ Rafael, Vidič, Evans, Evra ─ Valencia, Jones, Cleverley, Giggs ─ Rooney, van Persie.

Everton FC: Howard ─ Neville, Jagielka, Heitinga, Baines ─ Mirallas, Osman, Gibson, Pienaar ─ Fellaini, Anichebe.

Rozhodčí: Halsey ─ Ganfield, Lennard.
Sázkové kanceláře vypsaly kurz na výhru domácího celku 1.87, na remízu pak kurz 3.95 a kurz na výhru hostů 5.0.
Everton FC má bodů čtyřicet dva a patří mu pátá příčka. Fotbalisté Evertonu desetkrát zvítězili, dvanáctkrát remizovali a třikrát prohráli. Celkové skóre je 40:30.
Manchester United je v tabulce na první příčce a patří mu šedesát dva bodů. Tabulku tak United vedou o devět bodů. Rudí ďáblové dvacetkrát zvítězili, dvakrát remizovali a třikrát poznali chuť hořké porážky. Celkové skóre je 60:31.
Rudí ďáblové budou postrádat zraněného Fletchera. Evertonu chybí zranění Hibbert a Coleman.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Mark Halsey, na čarách mu budou asistovat pánové Ron Ganfield a Harry Lennard. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Andre Marriner.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu nejprestižnější a zároveň nejsledovanější fotbalové soutěže na světě. Ve dvacátém šestém kole anglické Premier League přivítá Manchester United svého soupeře Everton FC. Komentářem fotbalového dění z Old Trafford Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.